Page 1

Buzdolabı - Tehlike sahası Yiyeceklerimizi buzdolabında saklamak bakterilerden korumaz. Bilakis: Enfeksiyonların ve yiyecek zehirlenmelerinin çoğu restoranlarda değil kendi evlerimizde ortaya çıkar – özellikle buzdolaplarında! Koli bakterileri veya salmonella gibi patojenik mikropları göremediğimiz için bozuk yiyeceklerin farkına varmayız. Farklı buzdolaplarında yapılan testlerde santimetrekarede ortalama 11.4 milyon mikroba rastlanmıştır. Bu bir tuvaletin 100.000 kat fazlası bir mikrop yoğunluğu demektir!!!

Tuvaletlerden daha kötü buzdolabı “Evlerdeki patojenlerin çoğu buzdolaplarındadır. Arizona Üniversitesi yayını olan “Vital” dergisinde bilimadamlarının buzdolaplarında santimetrekare de ortalama 11.4 milyon mikrop tespit ettikleri rapor edilmiştir. Bu miktar mutfak zeminlerinde 10.000 ve tuvalette 100 dür.”

Nasıl Kullanılır: knick'n'clean® in aktive olması için içteki cam tübün kırılması için iki elinizle tüpü bükün. Bu tüpteki sıvıların birbiriyle karışmasını ve reaksiyona girmesini sağlar. Sıvı sarımsı bir renk alır ve yaklaşık 60 dakika içinde knick'n'clean® tam olarak işlevine başlar. Knick'n'clean® I buzdolabınızın üst bölümüne asın ya da yatırın.

Dezenfeksiyon Etkisi

knick'n'clean

5 m3 ve üstü ölçülerdeki Soğuk depolama alanları ve Soğutma hücreleri için geliştirilen en son sistem knick'n'clean maksi sistemdir - Tam hijyen gerektiren tüm alanlar için en basit çözümdür. Gerek yiyecek nakliyelerinde, depo alanlarında veya ticari geçici depolama gerektiren tüm alanlarda

Aktivasyondan sonra dezenfektan madde dıştaki özel sentetik tüpe difüze olur ve bu patojenleri kontrol eder. Knick'n'clean® bir ay sonra işlevini kaybeder.

Ürün

Knick'n'clean® maxi sistem: Yiyecek Endüstrisi ve soğutma odaları için:

Koku gidericiler

Size uygun kombinasyonu bulun! Örnek: Oda ölçüsü 15 m3 = 1 x maxi 10 + 1 x maxi 5 Örnek: Oda ölçüsü 30 m3 = 3 x maxi 10

Hava iyonizer Cihazları

Gümüş kaplamalar

Spreyler

En yüksek %99

Yok

Yok, çok zayıf

Sadece aktif bir madde salınır. Hiçbir tehlike potansiyeli yoktur.

Sadece bir aktif madde salınır. Etkileşimler henüz incelenmemiştir.

Hala bilinmemektedir. Hala bilinmemektedir. Hala bilinmemektedir. Etkileşimler henüz Etkileşimler henüz Etkileşimler henüz incelenmemiştir! incelenmemiştir! incelenmemiştir!

30 günün üzerinde etkindir

Etkinlik süresi yoktur.

Sadece buzdolabının içindeki hava iyonize olur.

Etkinlik süresi yoktur.

Sadece püskürtüldüğünde etkindir.

Tat ve koku bozukluğu

Buzdolabı ve knick'n'clean® koku olarak nötraldir.

koku etkisi vardır. Bu da içerisindeki parfümle sağlanır.

Koku nötralizasyonu zayıftır.

Kokular nötralize olmaz.

Kokular nötralize olmaz.

Mikrobiyolojik Etkinlik

Bakterileri, küfleri, virüs ve mantarları yokeder.

Etkinliği yoktur.

Bakterileri, küfleri, Bakteri artışı virüsleri ve mantarları üzerindeki etkisi yoketme gücü çok çok azdır. zayıftır.

Yan etkileri

Yok, çok zayıf

Çok zayıf

Kaynak: dpa (Alman Basım Ajansı), Temmuz 2004

Dezenfeksiyon işlemi süresi

Sonuç: Yiyeceklerin doğru saklanması sizin ve tüm ailenizin sağlığı için çok önemlidir!

%100 Kanıtlanmış “Knick'n'clean® kullanılan test buzdolabı içerisinde yüzeylerde 2-3 gün inceleme günü sonunda hiçbir salmonella mikrobuna rastlanmamıştır.”

Hanover Üniversitesi Yiyecek Enstitüsü

Yüzde yüz ekolojik knick'n'clean® 1 ay sonunda direkt olarak çöpe atılabilir, bir aylık kullanım sonunda tüpte sadece su ve tuz kalır, ekolojik ve çevre dostudur!

SOĞUTMA ODALARI İÇİN

Çok az etkisi vardır.

knick'n'clean® Catering ve yiyecek endüstrisi için de kullanılan bir maxi sistemdir: 5 m3 ve üzeri tüm ebatlardaki soğutma odaları, depo odaları, vb alanlar için çözümler mevcuttur. Lütfen bize sorun!


Knick'n'clean® in Avantajları: Taze yiyecekler buzdolaplarında çok daha uzun süre bozulmadan saklanır. ● Buzdolabı sıcaklığının yiyeceklerin taze olarak saklanması için knick'n'clean kullanıldığında 7 – 8 C olması yeterlidir ve bu da daha az enerji sarfiyatı demektir. Bu nedenle de çevresel kirlilik %10 civarında azalır. ● Buzdolaplarında oluşabilecek kötü kokuları engeller. ● Yiyecekleriniz çok daha uzun süre taze kalacakları için tasarruf edersiniz. ● Kolay kullanım: Bükün, koyun – hazır. ● Buzdolaplarının tamamında dezenfeksiyon; %99,9 oranında bakteri ve mikroplar yokedilir. ● Hiçbir açık kimyasal kullanılmaz – çocuklarınız için güvenlidir!! ●

knick'n'clean® dünya çapında buzdolaplarında yiyeceklerin çok daha uzun süre taze saklanması için en basit ve temiz yöntemdir knick'n'clean® bakterileri, küfleri, virüs ve mantarları yokeder, buzdolabı içinde kalıcı bir tazelik sağlar ve yiyeceklerinizin ömürlerini uzatır. Deneyin, kullandığınız andan itibaren sağlığınız dışında tasarruf ta edeceksiniz!

knick'n'clean® gerçekleri: Aktif içerik maddesi 50 yılın üzerinde bir zamandır içme suyu dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır. ● Gıdalarda geçerli olan E926 yönetmeliğine göre izin verilen bir koruyucudur. ● EG Kılavuzu 98/8/EG kılavuzu uyarınca Yiyecek ve beslenme ürünlerinde, evlerde ve halk sağlığı ile ilgili servis alanlarında diğer biocide ürünleri gibi.kullanımına izin verilmektedir. ●

Knick'n'clean® Ödülleri:

2007: İlk Alman biyo teknoloji ödülü 2008: İnnovasyon kategorisinde Plus X Ödülü 2009: Biyo-Teknoloji kategorisinde Alman Endüstri Ödülü

Bu bilgiler size aşağıdaki yetkilimiz sayesinde ulaşmaktadır:

Yiyeceklerin buzdolabında çok daha uzun süre taze saklanmasını sağlar!

knickncelanFlyerTR  

knick'n'clean® Catering ve yiyecek endüstrisi için de kullanılan bir maxi sistemdir: 5 m3 ve üzeri tüm ebatlardaki soğutma odaları, depo oda...

knickncelanFlyerTR  

knick'n'clean® Catering ve yiyecek endüstrisi için de kullanılan bir maxi sistemdir: 5 m3 ve üzeri tüm ebatlardaki soğutma odaları, depo oda...

Advertisement