Page 1

LIFE

Nové automobily New Cars

Máme ich radi We love them Hoci máme z energetickej budúcnosti vrásky, stále autá máme radi a hľadáme, ako by sa s nimi dalo prežiť. Nejaké koncepty ukázal ai autosalón v Ženeve, nás však zaujímalo to, čo si môžeme kúpiť už zajtra. Niektoré novinky uverejňujeme. Although we have wrinkles because of the energy future, still we love cars and are looking how could we survive with them. Some concepts were shown at Geneva Motor Show, but were interested in cars we can buy tomorrow. Some news we publish.

Alfa Romeo 4c concept Na Alfe Romeo je krásne, že stelesňuje rovnaký druh talianskeho šarmu ako Ferrari a Maserati, ale v menšom, dostupnejšom balíčku. Model 4C neuvoľňuje vzrušenie, len ho sústreďuje do kompaktnejšieho tvaru. Uhlíkové vlákna a hliníková konštrukcia pomáhajú udržiavať hmotnosť pod 850 kg. Motor s priamym vstrekovaním objemu 1750 cm3 z Giulietty QV poskytuje výkon 147 kW/200 k cez dvojspojkovú automatickú prevodovku TCT. Alfa 4c trýchli z pokoja na stovku za 5 sekúnd, maximálna rýchlosť preskakuje obligátnych 250 km/h. The beauty of Alfa Romeo is that it embodies the same sort of Italian flair as Ferrari and Maserati, but in a smaller, more accessible package. The 4C doesn‘t shed the excitement factor, just concentrates it into a more compact shape. Carbon fiber and aluminum construction helps keep the weight down to below 850 kilograms (1873 lbs). The 1750cc, direct-injection turbo four from the Giulietta QV mounted amidship drives just over 200 horsepower via Alfa‘s TCT dual-clutch transmission to the rear wheels for a 0-60 time in the fours; and speed being relative to size, we bet it would be one heck of a ride along the way.

10

Ford B-MAX B-MAX je ukážkou novej konštrukcie karosérie bez tradičného stĺpika B a s dvomi zadnými posuvnými dverami. Novátorský formát – konštrukčne už pripravený do série – sľubuje v danej triede najlepší prístup do interiéru spojený s bezkonkurenčnou praktickosťou a flexibilitou. Inovácie zasiahli aj interiér, ktorý ponúka na také malé vozidlo výnimočnú priestrannosť a všestrannosť. B-MAX is an example of the new bodywork without the traditional B-pillar and with two rear sliding doors. The innovative format - by design already prepared to the series - promises in the class the best approach to interior design combined with unmatched flexibility and practicality. Innovation struck the interior, which provides for such a small vehicle exceptional spaciousness and versatility.

jar | spring 2011

AL1_2011_10  

Hoci máme z energetickej budúcnosti vrásky, stále autá máme radi a hľadáme, ako by sa s nimi dalo prežiť. Nejaké koncepty ukázal ai autosaló...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you