Page 1

REKLAMA

MIEJSKI TYGODNIK BEZPŁATNY

CZWARTEK, 1 GRUDNIA 2011, NR 47/2011

- Nie tylko mężczyźni potrafią kopać futbolówkę - zgodnie przekonują Ela (z lewej) i Kornelia, zawodniczki pierwszejw naszym mieście sekcji piłkarskiej kobiet. 10

Dziewczyny też nieźle grają w piłkę Planujemy sylwestra

Kupujemy auto z rabatem

11

6-7

REKLAMA


opinie

2

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

znajomi z drugiej strony

Kiedy przestałeś wierzyć w św. Mikołaja?

DARIUSZ DANEK

MARCIN WERYŃSKI, student historii Nie było jakiegoś konkretnego wydarzenia w stylu: przebieranemu Mikołajowi odkleiła się broda albo w sypialni rodziców znalazłem prezent, który miałem dostać. Po prostu w miarę upływu lat podchodziłem do mikołajek z coraz mniejszym entuzjazmem. Teraz obchodzę ten dzień symbolicznie, ciesząc się bardzo drobnymi upominkami.

SYLWIA SZYMONIAK, studentka zdrowia publicznego Pewnie, tak jak każde dziecko, po prostu powoli wyrastałam z wiary w Mikołaja. W pewnym momencie było już tak, że znajdując upominek, po prostu wiedziałam, że jest od rodziców. Największą jak dotąd niespodziankę zrobił mi tato. Ogromną lalę, którą dostałam w dzieciństwie, mam do tej pory.

PIOTR JABŁOŃSKI, masażysta

Anna (na zdj. od lewej), Dominik, Magdalena, Mateusz i Klaudia każdą wolną chwilę spędzają na powietrzu, mimo że popołudnia są coraz chłodniejsze. dark

wypełnia: Kamil Poprawa, zawodnik AZS Rugby Rzeszów

od 11 do 14 lub a.janik@terazrzeszow.pl

„Teraz” - tygodnik bezpłatny Adres redakcji (oddział w Rzeszowie): ul. Kraszewskiego 2, 35-016 Rzeszów, tel.: 17 867 22 23 redakcja@terazrzeszow.pl Redaktor prowadzący „Teraz Rzeszów”: Joanna Borowiec - zastępca redaktora naczelnego tel.: 17 867 22 27 e-mail: redakcja@terazrzeszow.pl Reklama: Ewa Bończak - kierownik projektu tel.: 691 432 876; 17 867-23-51 e-mail: reklama@terazrzeszow.pl Druk: Media Regionalne Sp. z o.o., O. Kielce, Drukarnia Tarnobrzeg ul. Zakładowa 50 tel.: 15 851 31 00 Wydawca tygodników „Teraz” Media Regionalne sp. z o.o. 00-838 Warszawa, ul. Prosta 51. tel.: 22 463 07 00 Prezes zarządu: Joanna Pilcicka Redakcja centralna tygodnika „Teraz“ 00-838 Warszawa, ul. Prosta 51. Redaktor naczelna: Justyna Duchnowska Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych Media Regionalne Sp. z o.o. zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w „Teraz Rzeszów” jest zabronione.

ISSN 1899 – 2331

klimat i atmosferę.

Jeżeli za miasto, to…

Od urodzenia.

Rowerem po okolicy.

Jeśli nie Rzeszów, to...

- Najbardziej niebezpieczne miejsca?

Tylko Rzeszów.

Mogę śmiało powiedzieć, że Rzeszów jest naprawdę bezpiecznym miastem. Nie ma taMamy tu drużynę rugby. Poza tym miasto kich, w których czułbym zagrożenie. jest bardzo zadbane i bezpieczne. Rzeszów Drażnią mnie… stał się fajnym miejscem do życia dla młoWojny kibiców. dych ludzi.

Lubię Rzeszów, bo...

Ulubione miejsca?

- Co powinno się zmienić w Rzeszowie?

Warsztat rowerowy przy ul. Hetmańskiej, Powinno być więcej miejsca do uprawiania gdzie w lecie zbiera się wiele osób. amatorskiego spor tu.

Gościom pokazuję…

- Marzę, by Rzeszów…

PAULINA CHOLEWIAK, studentka prawa W przedszkolu, gdy niektóre dzieci zaczynały twierdzić, że Mikołaja nie ma. Poszłam po prostu do rodziców i zapytałam. Spokojnie wytłumaczyli mi, skąd się wzięła ta tradycja - i tak pożegnałam wiarę w Mikołaja. Ale tradycję listów do świętego zachowujemy nadal, bo rodzice stwierdzili, że jak chcę coś dostać, muszę to napisać. I z wielką przyjemnością to robię.

D. DANEK (5)

17 867-22-37

kwestionariusz rzeszowski

Od kiedy w Rzeszowie?

forum Czytelników

Z dzieciństwa bardziej pamiętam Dziadka Mroza i Babcię Śnieżynkę. Może dla tego nie przeżyłem jakiegoś wielkiego szoku, kiedy rówieśnicy udowadniali, że Mikołaja nie ma. Prezent, który pamiętam do dziś, to śliniaczek i niemowlęce skarpetki, które dostaliśmy od koleżanek z klasy, bo uznały, że zachowujemy się jak dzieci.

Kiedy poszedłem do podstawówki. Wiadomo, jak bezpośrednie są dzieci, dla tego dość brutalnie uświadomili mi, że Mikołaja nie ma. Co do prezentów, to w głowie nie utkwiło mi jak dotąd nic szczególnego. Rózgi też jak na razie nie dostałem, więc pewnie jeszcze wszystko przede mną. Ana

Rzeszowski zamek i Podziemną Trasę TuDalej tak szybko się rozwijał i z każdym rorystyczną. kiem robił się coraz ładniejszy.

Ulubiona knajpka?

ROZMAWIAŁA DOMINIKA CZAPKOWSKA

Mienta. Doceniam ten klub za wyjątkowy

mmrzeszow.pl w teraz ULICA ŻEGLARSKA: TU KIEDYŚ DOJDZIE DO TRAGEDII! @360: Podejrzewam, że 95 proc. kierowców, którzy tam parkują, nie wie, jak wygląda znak „zakaz zatrzymywania”, albo nie do końca wie, co też ten tajemniczy znak ze strzałką oznacza. W sumie, jak instruktor w OSK nie nauczył, to może strażnikowi miejskiemu się uda ;) @hacker: Już widzę, jak autor artykułu parkuje na dawnym placu i idzie z buta pod bramę. Tam zawsze wszyscy będą parkować, a policja w tej okolicy kręci się jedynie po zakupach. Niech tak zostanie. Druga sprawa to gdzie odpowiedzialność tych ludzi, którzy idą z małym dzieckiem środkiem ulicy? @januszek104: Mylisz się kolego, bo na pewno nie zaparkowałbym w tym miejscu. Podobno trochę ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło, więc wyznaję zasadę, że zawsze można trochę podejść. A co najważniejsze, wiem, co znaczy znak „zakaz zatrzymywania się i parkowania„... A ci wszyscy, co tam tak parkują, winni się postarać o przepustkę na wjazd na teren zakładu. Tak by z racji lenistwa

zaparkować swój samochód obok swego miejsca pracy:) SYLWESTER 2011/2012 W RZESZOWIE (PROGRAM) @krzychooo: Żenada jak zwykle @kowalikster: Cokolwiek by nie zostało zorganizowane, to zawsze są krzyki, że żenada, że wstyd... powiem krótko - idź i sam zorganizuj taką imprezę. Jeśli nie, to nie bądź polskim malkontentem! @Aniik: Rzeszów się stara i to jest fajne:) Mapping jest rewelacyjny, na filmikach na youtube nie robi to takiego wrażenia, jak gdy stoi się tam na Rynku i ogląda „tańczące

90 256 8223

kamienice”. Poza tym, to chyba lepsze, niż np. sylwester, jaki szykuje się w Krakowie, czyli puszczanie muzyki z płyt. KM PROGRAM MIEJSKIEGO SYLWESTRA – STR. 3. mmrzeszow.pl to miejski portal społecznościowy. Żeby założyć na nim konto, wystarczy kliknąć na „dołącz do nas” i uzupełnić krótki formularz. Rejestracja jest szybka i darmowa. Dzięki niej można dodawać własne teksty i zapowiedzi wydarzeń, wysyłać zdjęcia i komentować.

liczba odsłon strony

osoby odwiedziło nas w środę

25 546

unikalnych użytkowników

Najczęściej czytany artykuł: Inwalidzi na Politechnice Rzeszowskiej autorstwa Le_Quacka

21 - 27 listopada, statystyki Google Analytics

TOMASZ HUS, tegoroczny maturzysta

REKLAMA


wydarzenia

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

3

Zapłacimy więcej za wodę

ARCHIWUM

Poślizgamy się przy szkole

Remontują przejazd na Beskidzkiej Ma to związek z gruntownym remontem linii kolejowej Rzeszów-Jasło.

Rozpoczęła się budowa lodowiska w ramach kompleksu spor towego „Orlik” przy szkole podstawowej numer 25 i gimnazjum numer 11.

Na przejeździe wymieniony będzie cały nasyp z tłucznia. Wymienione zostaną też betonowe podkłady kolejowe, szyny i szlabany. W związku z trwającymi tu pracami ruch samochodowy kierowany jest na objazdy. Jednym z nich jest nowo wybudowany łącznik ulic Podkarpacka Przemysłowa, z którego należy skręcić w ulicę Zawiszy Czarnego. Prace maja potrwać do 29 listopada. JANUSZEK104 (dziennikarz obywatelski portalu mmrzeszow.pl)

Przez pierwsze 4 dni trwały prace ziemne związane z przygotowaniem terenu pod budowę, przeprowadzeniem mediów oraz zabezpieczeniem inwestycji. Lodowisko ma mieć wymiary 20 na 30 metrów. Będzie mogło funkcjonować do temperatury +5 stopni. Latem ma służyć jako kort tenisowy lub boisko do siat ków ki z trawiastą na wierzchnią.

W tej chwili robotnicy utwardzają nawierzch nię i wy wo żą zie mię. Na miejsce przywieziono już agregat do chłodzenia lodowiska oraz zamontowano oświetlenie. Według naszych informacji, ślizgawka ma być gotowa do końca grudnia. Niestety, wiele wskazuje na to, że przy lodowisku nie będzie - przynajmniej na początku - wypożyczalni łyżew. MAJCYK96 (dziennikarz obywatelski portalu mmrzeszow.pl)

ARCHIWUM

24-osobowa formacja zatańczyła do choreografii „Pracowite robotnice“, która przedstawia mrówki odbudowujące roz dep tane mrowisko.

DARIUSZ DANEK

Salon kosmetyczny „Wszystkim wBrew“ na drugim piętrze Millenium Hall to miejsce, gdzie oprócz regulacji i henny można skorzystać z zabiegu stylizacji brwi. W ofercie jest też fish spa, czyli peeling, który wykonują niewielkie rybki garra rufa. Salon czynny od pon. do sob. w godz. od 9 do 21 i w niedziele od 10 do 20. kj

buduje się

Na Rynku w sylwestra zagra Budka Suflera

Zwycięski układ naszych tancerek Dziewczy ny po ko na ły bar dziej doświadczonych tancerzy z całego świata, m.in. z Kanady, USA, Czar no gó ry, Południowej Afryki, Niemiec, Słowe nii, Czech, Wę gier, Chor wacji czy Danii. Międzynarodowa Federacja Tańca IDO uznała, że ze wszystkich kategorii wiekowych (dzieci, juniorzy, dorośli) to właśnie juniorzy zaprezento-

Dziś otwarcie rozbudowanej części Hotelu Prezydenckiego, który powiększył się o 38 pokoi, 5 sal konferencyjnych, wellness i SPA. Sale są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. kj

Zobacz zdjęcia z budowy na mmrzeszow.pl

Wielki sukces Korneli

Grupa juniorów zespołu tanecznego Kornele wróciła z Mistrzostw Świata Show Dance w niemieckiej Riesa z tytułem wicemistrzów świata.

- W rejonie głównego dworca autobusowego, w miejscu składu węgla, będzie można zbudować parking i pętlę autobusową. To efekt zmiany planu zagospodarowania tej okolicy. - Od nowego roku w mieście wzrośnie podatek od nieruchomości. Np. dla budynków mieszkalnych stawka roczna wyniesie 0,57 zł za mkw. powierzchni użytkowej. - Na razie nie będzie konsultacji społecznych w sprawie przyłączenia do Rzeszowa wsi Malawa z gminy Krasne. - Miasto przedłuży bez przetargu umowy najmu 27 biznesmenom zajmującym lokale w budynkach ROSiR na Podpromiu i przy ul. Jałowego.

wali najwyższy poziom taneczny na całych mistrzostwach. - Tym bardziej cie szy nas uznanie jury i zdobyty tytuł wi ce mistrza świata. Jest to najlepszy wynik całej reprezen ta cji Pol ski na mistrzo stwach świata w Riesa - mówią Mar ta i Magdalena Mucha, cho re ograf ki ze spo łu działającego przy młodzieżowym domu kultury. beta

20.45 - rozpoczęcie imprezy 21 - koncert zespołu Kuki Pau 22 - koncert zespołu The Poise Rite – Miłosz Hated Rockandroll i videomapping 23 - koncert zespołu Budka Suflera (część I) 23.50 - życzenia sylwestrowo-noworoczne od prezydenta 24 - pokaz sztucznych ogni 24.05 – II część kon cer tu Budki Suflera 24. 30 – koncert zespołu Atmasfera 1.30 – zakończenie imprezy

Trwają prace związane z budową okrągłej kładki dla pieszych nad al. Piłsudskiego. Robotnicy - zanim rozpoczną właściwą budowę - muszą przełożyć rury ciepłociągu. Piesi będą mogli na przeprawę dostać się zarówno schodami, jak i windami. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu przyszłego roku. Pochłonie aż 12 mln zł.

250 tys. zł, czyli tyle, ile przed rokiem, wyda na zabawę sylwestrową Rzeszów. Dołoży się do niej także urząd marszałkowski, który da 20 tys. zł, oraz PGE.

PIOTR WROTNY (2)

Według nowych cen rachunek czteroosobowej rodziny zużywającej miesięcznie ok. 20 kubików wody wzrośnie z ok. 136 do 142 zł.

O zmianę cen wnioskowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Podwyżka wyniesie 4,2 proc. - To podwyżka czysto inflacyjna. Łącznie woda i ścieki podrożeją o 28 groszy, z 6,83 do 7,11 zł brutto za metr sześc. Cena samej wody wzrośnie z 3,72 zł do 3,87 zł za metr sześc. Odbiór ścieków podrożeje z 3,11 do 3,24 zł brutto - wylicza Adam Tunia, prezes MPWiK. Za zmianą taryf głosowali radni Rozwoju Rzeszowa, Platformy Obywatelskiej i SLD. Przeciwne było PiS. Co ciekawe, jego radni chwilę wcześniej zgodzili się na większą podwyżkę cen tych samych usług, świadczonych na osiedlach Biała i Budziwój przez spółkę Eko-Strug. - Czysta zagrywka pod publiczkę - komentowali obserwujący sesję urzędnicy. Akceptacja taryf proponowanych przez firmę z Tyczyna nie wpłynie jednak na ceny w Budziwoju i Białej. Podobnie jak w minionych latach różnice w cenach pokryje miasto, dzięki czemu wszyscy rzeszowianie będą płacić rachunki według tych samych stawek. BG

Co jeszcze uchwalili radni

KRYSTYNA BARANOWSKA

Od stycznia wzrosną ceny wody i odbioru ścieków. We wtorek nowe stawki zatwierdziła Rada Miasta.

przybyło

Zakończył się remont schodów i barierek przy Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prace kosztowały ponad 400 tys. zł. PW Więcej na mmrzeszow.pl


4

miasto

FOTO DAY

Rozmowa z Agnieszką Niedźwiedź, trenerką i animatorką rzeszowskiego oddziału Akademii Nauki

Zimą schronisko potrzebuje suchej karmy, legowisk, kocy, smyczy i obroży.

KATARZYNA MULARZ

Schronisko odwiedziło około 40 osób, któ re nie tyl ko mia ły moż li wość zro bie nia zdjęcia porzuconym zwierzakom, ale przy okazji przyniosły dla nich prezenty. - Dostaliśmy sporo suchej karmy dla psów i kotów, ręczniki, poduszki, legowiska. Psy ładnie pozowały do zdjęć, zawsze cieszymy się, kiedy odwiedzają nas goście - mówi Ha lina Der wisz, sze fowa schroniska. W trakcie Foto Day jedna z uczestniczek przed bramą

schroniska znalazła porzucone dwa szczenięta. - Ktoś wracał pewnie z giełdy, a że nie udało mu się sprzedać psiaków, to je zostawił w pudełku - dodaje Halina Der wisz. Te dwa szcze nię ta nadal szukają domu, ale dzięki imprezie jeden z psów, rudy kilkulatek Wafel zyskał wir tualnych opiekunów. Psem będą opiekować się pani Jagoda z dziećmi: Julią i Michałem: Na Foto Day przyszły całe rodziny. To dobrze, że pokazuje się dzieciom takie miejsca jak schroniska dla zwierząt - przyznaje szefowa Kundelka. KJ

Więcej zdjęć na mmrzeszow.pl REKLAMA

- Jak sprawić, żeby przyjęcie urodzinowe naszego dziecka było niezapomniane? - Rada jest prosta: zamiast zostawić je samym sobie przed zastawionym słodkościami stołem, trzeba je w coś zaangażować. To wymaga od rodziców wysiłku, bo muszą wcześniej wymyślić konkretny scenariusz i zaopatrzyć się w rekwizyty. My robimy to tak, że wymyślamy pewną historię na bazie tego, co dzieci interesuje. Na przykład w „Indiańskiej przygodzie” przedszkolaki mają za zadanie zostać prawdziwymi Indianinami. Animatorka przebrana za córkę wodza wyznacza im różne zadania, maluje buzie i nagradza kolorowymi piórkami. Maluchy budują tipi, rzucają do celu, rozpoznają ślady, zaklinają deszcz, który, ku zaskoczeniu dzieci, naprawdę się pojawia. W ten sposób łączymy zadania sprawnościowe, edukacyjne i manualne. - Które scenariusze maluchy lubią najbardziej? - Zdecydowanie „Pałac księżniczki”, gdzie zamieniają się w królewny i królewiczów, uczą się tańczyć, wy-

cinają i same dekorują ciasteczka. Do tego „Załoga Kapitana Hooka”, czyli mali piraci na tropie zaginionego skar bu i „Przy ja cie le Har re go Pot te ra”, świet na pro po zycja dla tych, którzy kochają eksperymenty fizyczne i chemiczne. Przy takich urodzinach rodzice nie muszą pilnować dzieci i mogą być pewni, że będą się świetnie bawić. Kolorowe stro je, re kwizy ty i cią głe nie spo dzianki sprawiają, że nie ma czasu na nudę. Na pamiątkę jubilat dostaje też pamiąt kowy wy top z cy ny, który przygotowujemy w obecności dzieci. - Jakie są atuty takich wyreżyserowanych urodzin? - Po pierwsze, walor edukacyjny, bo dzieci uczą się wielu nowych rzeczy. Np. „Dino urodziny” da ją im konkretną wiedzę o ich ukochanych dinozaurach. Wiele zadań wymaga też twórczego myślenia, bo nie zawiera wskazówek, jak coś zrobić. Poza tym maluchy uruchamiają wyobraźnię, uczą się słuchać ze zrozumieniem i wreszcie dowiadują się, jak współpracować w grupie z jednej strony, a z drugiej jak zdrowo, bo po kojowo ry wa lizować. Ca ły czas udowadniamy im, że nie ma przegranych, bo zwycięzcami są wszyscy, którzy walczyli do końca. To są bardzo ważne kwestie, na poruszanie których podczas zajęć szkolnych nie zawsze jest czas. ROZMAWIAŁA ANNA JANIK

DARIUSZ DANEK

Przyjęcie urodzinowe to też okazja do nauki

w Kundelku za nami! Ponad dwie godziny spędzili w schronisku uczestnicy szóstego już Foto Day organizowanego przez MM Rzeszów.

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

Akademia nauki jest sponsorem nagród w naszym plebiscycie na nasympatyczniejszą grupę przedszkolną.


listy do św. Mikołaja

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

5

Listy do św. Mikołaja Wszystkie, które trafiły do naszej redakcji, oczywiście przekazaliśmy do adresata, który wybrał 6, jego zdaniem, najciekawszych. Oto one

Maja Bester, lat 6,5

Maja Skakowska, lat 7

Julia Baran, lat 8

Wiktoria Wytrwał, lat 8

Szymon Pukała, 4 lata i 3 miesiące (najmłodszy uczestnik naszej zabawy narysował zegarek „Ben 10“, o którym – jak wyjaśniła jego mama – marzy. Nie zapomniał też o Mikołaju, dla którego narysował słonko i dołączył wyklejaną choinkę). Nikola Wytrwał, lat 7

W sprawie odbioru upominków od Mikołaja z rodzicami wyróżnionych dzieci skontaktujemy się telefonicznie.

Ty też możesz przygotować szlachetną paczkę

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy prowadzona od 10 lat. Prywatni darczyńcy (pojedynczo, w grupie znajomych czy kolegów z pracy) przygotowują paczki dla rodzin wytypowanych przez wolontariuszy. - W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest

niezawiniona - tłumaczą organizatorzy akcji. Okazuje się, że wśród wolontariuszy Paczki, którzy mają odwagę wkroczyć w świat biedy i realnie pomóc rodzinie w potrzebie, jest m.in. znany dziennikarz Tomasz Lis. W projekcie bierze udział nie po raz pierwszy. Działa w rejonie Raniżowa. - Wystarczy tylko chcieć, mieć troszkę wolnego czasu i chęć podzielenia się dobrem z drugą osobą – tak tłumaczy zaangażowanie. beta Ba za potrzebujących, z podziałem na województwa i miasta, dostępna jest na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Są tam również opisy potrzeb konkretnych rodzin. Ich dane znają tylko wolona tariusze. To oni dostarczają paczki.

ARCHIWUM

Ponad 300 podkarpackich rodzin, w tym ponad 20 w Rzeszowie, czeka na pomoc darczyńców. Potrzebne są żywność, odzież, koce, pościel, meble, zabawki, środki czystości.

Akcja cieszy się ogromną popularnością, przyciągając także znane nazwiska. W poprzednich edycjach uczestniczyła para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy, Grzegorz Turnau, Cristiano Ronaldo wraz z drużyną Realu Madryt, siostry Radwańskie, rodzina Stuhrów i Czesław Mozil. Ambasadorem akcji, której tegoroczne hasło brzmi: „0:3 do przerwy - pomóż rodzinie wygrać drugą połowę życia“, jest Jerzy Dudek (na zdjęciu).

JUŻ DZIŚ zamów reklamę: tel. 17 867-23-51, kom. 691 432 876 REKLAMA


6 Jeżeli przymierzasz się do kupna nowego auta, zrób to właśnie teraz. U większości dealerów trwa już wyprzedaż rocznika 2011, dzięki której można oszczędzić sporo pieniędzy.

moto Wbrew pozorom, koniec roku to świetny czas na zakup nowego auta. Jeszcze kilka lat temu kierowcy unikali zakupów w tym czasie, twierdząc, że samochód kupiony w grudniu na początku następnego roku straci sporo na wartości, bo rocznikowo będzie miał już rok. W tej chwili nie ma to większego znaczenia, bo na rynku wtórnym klienci i tak najwięcej uwagi przykładają do stanu technicznego auta oraz przebiegu i daty pierwszej rejestracji, a nie do zakupu. Pamiętajmy, że chociaż wyjściowa cena auta

jest najczęściej ustalona przez krajowego importera danej marki, w salonach można ją negocjować. Szczególnie teraz, gdy wielu sprzedawców szuka sposobów na zrobienie miejsca na modele z rocznika 2012. Dlatego o przygotowanie oferty warto poprosić kilku dealerów, co z pewnością pomoże zbić cenę u tego, którego wybierzemy. Pod koniec roku w wielu salonach można wynegocjować także dodatkowe elementy wyposażenia, na czele z oponami zimowymi. Warto o tym pamiętać.

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

Kupuj Aktualne promocje w

Ford, Res-Motors

Volkswagen i Audi, Auto-Rud, Król&Knapik

W salonach Forda typowa wyprzedaż rocznika jeszcze się nie zaczęła. Upusty na auta z 2011 roku rozpocznie się prawdopodobnie na przełomie grudnia i stycznia.

Opel, Auto Styl Wyprzedaż rocznika obejmuje wszystkie modele. Na Corsę rabat wynosi do 8500 zł. Klient może go zmniejszyć o tysiąc złotych, zamieniając pieniądze na komplet opon zimowych na stalowych felgach (wartość ok. 2300 zł). Po rabacie Corsę 1,2 z klimatyzacją i lakierem metalik można kupić za 40 800 zł. Upust na Astrę III sięga 9500 zł. W promocyjnej wersji auto ze 115-konnym silnikiem 1,6, klimatyzacją, ABS, ESP i radiem można kupić za 47 000 zł. Kupując IV generację tego modelu oszczędzamy do 10 tys. zł. W wersji z silnikiem 1,6 takie auto jest dostępne od 61600 zł. Za 82 000 zł można kupić Insignię ze 140-konnym silnikiem benzynowym 1,8, na którą upusty sięgają 10 tys. zł.

Chevrolet, Auto Styl

Chociaż typowa akcja wyprzedaży kończącego się rocznika spodziewana jest dopiero na przełom grudnia i stycznia, już teraz w salonach można oszczędzić sporo pieniędzy. Większość modeli objęta jest np. promocja ubezpieczeniową, dzięki której polisę można kupić już za 2,9 proc. wartości auta. Na wybrane modele obowiązuje także promocyjna oferta kredytowa. W salonach dostępne są jeszcze pojedyncze egzemplarze modeli Polo, Golf i Jetta w wersji Optimum. To auta tańsze o ok. 2-4 tys. zł i dodatkowo wyposażone. Np. Golf Optimum bez dopłaty oferuje czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją na wyświetlaczu radioodtwarzacza. Auto ma także system audio z odtwarzaczem CD/Mp3 i ośmioma głośnikami oraz klimatyzację. Niemiecki producent na razie nie prowadzi wyprzedaży samochodów z kończącego się rocznika. Akcja spodziewana jest dopiero na początek przyszłego roku. Mimo tego w salonach obowiązuje sporo promocji. Dostępne są np. specjalnie doposażone wersje Prime Line dla modeli A1, A3 i A4. Dodatkowe wyposażenie to m.in. automatyczna klimatyzacja, aluminiowe felgi, reflektory ksenonowe z LED-owymi światłami do jazdy dziennej i auto-alarm. W przypadku Audi A3 korzyść to kilkanaście tysięcy złotych.

Jeep, Danuta i Ryszard Czach

Samochody tej marki dostępne są w ustalonych, obniżonych cenach. Spark w podstawowej wersji z sześcioma airbagami, ABS, wspomaganiem kierownicy i silnikiem 1,0 kosztuje 26 990 zł. Aveo Classic z silnikiem 1,2, lakierem metalik i klimatyzacją oraz fabryczną instalacją gazową jest dostępne od 38 700 zł. Taka sama wersja bez LPG to wydatek 35 200 zł. Aveo II z klimatyzacją, lakierem metalik, tempomatem, sześcioma poduszkami powietrznymi oraz systemami ABS i ESP kosztuje 38900 zł. Taka cena obowiązuje na wersję z silnikiem 1,2 o mocy 70 KM. Cruze hatchback 1,6 124 KM z klimatyzacją jest dostępny od 50 tys. zł. Za siedmioosobowego Orlando z silnikiem 1,8 i klimatyzacją trzeba zapłacić 64 900 zł. Captiva 2,4 o mocy 167 KM w podstawowej wersji to ok. 89 000 zł. Do auta można ponadto dostać gratis komplet opon zimowych.

Producent legendarnych amerykańskich samochodów terenowych nie stosuje rabatów kwotowych, ale procentowe. I tak Jeep Patriot 2,2 CRD objęty jest upustem w wysokości 3-4 proc. Jeepa Compass 2,2 CRD można kupić taniej o 4 proc. zarówno w wersji modelowej 2011 jak i 2012. To samo auto, ale z benzynowym, dwulitrowym silnikiem i napędem na jedną oś jest tańsze od 4 do 6 proc. Wrangler w wersji modelowej 2011 to aż 8 proc. upustu, model 2012 jest tańszy o 5 proc. Tyle samo upustu dostaniemy na Grand Cherokee z benzynowym silnikiem 3,6, zarówno w wersji modelowej 2011 jak i 2012.

Honda, Sigma Car Skoda, Rex Auto Na Fabię z silnikiem 1,4 upust to nawet 4650 zł. Można zamienić go na instalacje gazową. Rabat na Octavię III sięga 6,6 tys.zł. W przypadku Roomstera upust sięga 9150 zł. Np. na wersje 1,4 16v jego połowę można zamienić na instalację LPG. Dla Skody Yeti upust sięga 1650 zł, ale kierowca dostaje pakiet ubezpieczeniowy na dwa lata.

Volvo, Viking Cars Dla modelu XC90 nie ma rabatu, ale w cenie najniższej wersji wyposażeniowej Kinetic klient dostaje wyposażenie Summum. Korzyść finansowa to zatem 36,9 tys. zł. W przypadku S80-tki w cenie wersji Momentum można wybrać wyposażenie Summum lub Executivo. Na opcje dodatkowe korzyść to zatem 20 tys. zł. Na wszystkie wersje C30, S40 i V50 klient dostaje rabat finansowy w wys. 12700 zł. Wszystkie promocje obowiązują do końca roku, ceny i poziom wyposażenia samochodów można dodatkowo negocjować indywidualnie.

W salonach Hondy wyprzedaż rocznika obejmuje praktycznie wszystkie modele. W przypadku modelu Jazz promocja to rabat finansowy w wysokości 3 tys. zł oraz możliwość wykupienia pełnego pakietu ubezpieczeniowego za tysiąc złotych. Czterodrzwiowy Civic jest teraz tańszy o 7 tys. zł, a ubezpieczenie można dokupić do niego za 2,4 tys. zł. Tyle samo pakiet polis kosztuje dla Civica pięciodrzwiowego oraz trzydrzwiowego (wersja Type-S). W ich przypadku upust cenowy jest jednak wyższy i wynosi 8 tys. zł. W przypadku modelu Accord promocja zależy od wersji silnikowej. W przypadku jednostek benzynowych zarówno kombi jak i sedan są tańsze 6 tys. zł. Klient dostaje ponadto komplet opon zimowych, 40 proc. rabatu na dodatkowe akcesoria (np. dywaniki, wyłożenie bagażnika, listwy na drzwi) a pełen pakiet ubezpieczeniowy może dokupić za 3200 zł. Na wersje z silnikami diesla obowiązują takie same warunki, ale bez upustu cenowego i darmowych zimówek. CR-V w wersji benzynowej jest tańszy o 9 tys. zł, wyposażony w drugi komplet opon (zimowych), a za 3800 zł można go kompleksowo ubezpieczyć. Dla wersji wysokoprężnych rabat wynosi 6 tys. zł. Pozostałe warunki promocji są takie same.

Toyota, Dakar Mercedes, Sobiesław Zasada, Danuta i Ryszard Czach U dealerów Mercedesa wyprzedaż już trwa, ale tutaj upusty nie są z góry ustalone. W każdym salonie negocjuje się je indywidualnie.

SEAT, Exter W tym roku w salonach hiszpańskiej marki nie ma upustów cenowych. Zamiast nich klienci mogą postawić na dodatkowe wyposażenie samochodu w promocyjnej cenie. Taką możliwość daje np. wybór wersji „Copa”, dostępnej dla modeli Ibiza, Leon Altea i Altea XL. Taki pakiet zawiera m.in. alufelgi, halogeny z funkcją doświetlania zakrętów, elektrycznie regulowane lusterka, tempomat, radioodtwarzacz sterowany z multimedialnej kierownicy, czy dzieloną i składaną tylną kanapę. Płacąc za jedną oponę zimową klient dostaje cały komplet. Samochody można kupić w promocyjnej ofercie kredytowej.

W salonach Toyoty promocja na samochody z mijającego rocznika wchodzi od początku grudnia. Regulamin określa tylko wysokość rabatów, które na poszczególne modele prezentują się następująco: Aygo – 2,5 tys. zł, Yaris – 3100 zł, Verso – 8 tys. zł, Auris – 6,5 tys. zł, Corolla – 6 tys. zł, Avensis 9-12 tys. zł (w zależności od wersji, im bogatsza, tym wyższy upust), Rav4 - 9,5-12,5 tys. zł, Land Cruiser – 15 tys. zł. Warunki finansowania zakupu, ceny dodatkowego wyposażenia można negocjować indywidualnie.

Mazda, Danuta i Ryszard Czach Kolejny z japońskich producentów także przygotował ciekawą ofertę. W tym przypadku rabaty można łączyć z atrakcyjnymi warunkami kredytowi lub leasingowymi. W przypadku najmniejszego modelu „2”, wyprzedaż rocznika to tylko atrakcyjny kredyt. Ale już „trójka” objęta jest również rabatem w wysokości 5,5 tys. zł. Jego część można zamienić np. na kredyt 50/50, albo leasing 103 proc. Upusty nie obowiązują na najnowsze wcielenie tego modelu, a także na Mazdę „5”. Oba samochody objęte są wyłącznie specjalnymi warunkami finansowania zakupu. Rabat na „szóstkę” wynosi od 2 do 4 tys. zł. W przypadku modnego „CX-7” oszczędzamy od 2 do 5 tys. zł. Rabat na MX-5 to równe 4 tys. zł.


moto

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

7

emy auto z rabatem rzeszowskich salonach

Nissan, Autonix

Hyundai, Auto-Res

W salonach Nissana promocja potrwa przynajmniej do końca grudnia. Upusty cenowe można łączyć tu z ciekawymi propozycjami kredytowymi i leasingowymi. Micra: rabat 5810 zł oraz do wyboru dwie opcje kredytowe: wpłacamy 9900 zł, a pozostała kwota zostaje rozłożona na 24 raty bez oprocentowania. Druga możliwość to wpłata polowy ceny w momencie zakupu, i spłata pozostałej kwoty po roku. W przypadku tego modelu istnieje możliwość wykupienia pakietu ubezpieczeniowego za 1500 zł. Dla Nissana Note upust wynosi 3,5 tys. zł. Opcje kredytowe są identyczne jak w przypadku Micry, ale tutaj pierwsza wpłata jest wyższa i wynosi 13900 zł. Rabat na Qashqaia to 5 tys. zł, które można połączyć z kredytem 50/50. W przypadku modelu Juke obowiązuje tylko upust cenowy (4 tys. zł). Podobnie jak na X-Traila, ale tutaj w zależności od wersji oszczędzamy od 10 do 13,5 tys. zł. Najwięcej oszczędzamy kupując Pathfindera – nawet 25 tys. zł. Upusty na Navarę, NV200 i NP300 Pick Up liczy się procentowo i wahają się od 11 do 17 proc. Firmy mogą ponadto skorzystać z leasingu (od 103 proc.). Promocja obowiązuje do końca grudnia.

Koreański producent coraz odważniej poczynający sobie na polskim rynku przygotował wyprzedaż na wszystkie modele. I tak najmniejszy Hyundai i10 jest tańszy nawet o 10 tys. zł. Na i20 rabaty sięgają 8 tys. zł i takie auto można kupić juz za 31900 zł. 3 tys. zł upustu dostaniemy kupując Hyundaia ix20. Na i30 rabat to nawet 8 tys. zł, dzięki czemu cena tego wozu zaczyna sie już od 39900 zł. Także 8 tys. zł oszczędzamy kupując i30cw. Najwyższy rabat, do 18 tys. zł dostajemy na ix55 oraz Santa Fe. Dodatkowo do tego ostatniego dodawane są jeszcze opony zimowe gratis.

Fiat, Auto-Res W salonach włoskiej marki wysokie rabaty obowiązują także na najtańsze auta. Fiat 500 objęty upustem do 8 tys. zł jest dostępny już od 35 tys. zł. Promocja na Pandę to nawet 9 tys. zł rabatu (ceny od 24990 zł). Tyle samo oszczędzamy kupując Grande Punto lub Punto EVO. Obniżka na model Linea sięga 10 tys. zł, dzięki czemu w podstawowej wersji wóz kosztuje 31990 zł. Fiat Bravo z upustem do 11 tys. zł dostępny jest już od 43490 zł. Upust na Qubo to maksymalnie 10 tys. zł (cena od 48990 zł), Doblo – do 11 tys. zł (cena od 47690 zł), Sedici – do 5 tys. zł (cena od 48 990 zł). Na Freemonta upusty sięgają 12000 zł, a za 3500 zł można wyposażyć go instalację LPG.

Subaru, Sobiesław Zasada Każde auto jest bez dopłaty wyposażone w komplet opon zimowych. W kwestii finansowej importer zastosował inną taktykę niż konkurencja. Ponieważ ceny samochodów tej marki przelicza się z euro, aktualnie salony zamroziły kurs waluty na poziomie 4,2 zł. W przypadku Outbacka z dwulitrowym silnikiem diesla, w wersji „Comfort” cena wynosi 36900 euro. Według kursu po 4,2 zł, za takie auto zapłacimy 154980 zł. Gdyby cenę obliczyć na podstawie średniego kursu walut, który w wynosi dziś dla euro ok. 4,49 zł, cena auta wyniosłaby 165681 zł, czyli o ponad 10 tys. zł więcej.

Mitsubishi, Automarket

Alfa Romeo, Auto-Res Włoska marka oferuje rabat finansowy wymienny na promocyjna ofertę kredytową. Np. Giulietta może być tańsza o 7 tys. zł, ale rabat można wymienić na jedna z trzech opcji kredytowych: zwykły, oprocentowany na poziomie 2,99 proc., 50/50 lub spłata bez odsetek do 5 lat. Możliwy jest także leasing 104,9 proc. Na MiTo rabaty sięgają 6 tys. zł. Alfa Romeo 159 i 159 Sportwagon może być tańsza nawet o 8000 zł. Te samochody także są objęte promocyjną ofertą kredytową i leasingową.

Darmowe opony zimowe, oraz dodatkowe wyposażenie nie są objęte promocją na auta z mijającego rocznika, ale można je wynegocjować. Mitsubishi oferuje za to wysokie upusty ceowe. Colt – 5 tys. zł, Lancer Sportback – 7 tys. zł, Lancer Sedan – 8 tys. zł, ASX – 4 tys. zł na wersje z silnikami diesla oraz 6 tys. zł na benzyniaki. Kupując Outlandera oszczędzamy 7 tys. zł. W salonach tej marki można skorzystać ponadto z preferencyjnych kredytów – 50/50 lub 3x33 proc.

Lancia, Danuta i Ryszard Czach Na mocy współpracy Fiat – Chrysler amerykańska marka zostaje zastąpiona Lancią. Na Lancię Delta rabat wynosi 5 proc. Modele na bazie Chryslera: Lancia Thema (Chrylser 300C) i Voyager (Grand Voyager) dopiero wchodzą na rynek (od grudnia) i nie są objęte wyprzedażą.

Suzuki, Auto Jakubowscy

Peugeot, Auto-Centrum

W salonach Suzuki można skorzystać z promocji łączonych, albo wybrać sam rabat. W przypadku modelu Alto, upust wynosi 3-5 tys. zł, ale biorąc auto na rat w kredycie 50/50 lub 3x33 proc. dealer obniży go do 2-4 tys. zł. Wyjściowo rabat na Splash to 1,5 – 6 tys. zł, ale przy kredycie oszczędzamy maksymalnie 4,5 tys. zł. W przypadku Swifta oszczędzamy 2-5 tys. zł kupując go za gotówkę. Opcja kredytowa oznacza utratę całego. lub połowy rabatu. SX4 jest tańszy o 2-5 tys. zł. Grand Vitara w wersji trzydrzwiowej to upust od 2 do 4 tys. zł i pakiet ubezpieczeniowy gratis. Na ten sam model, ale pięciodrzwiowy rabat sięga 6 tys. zł. Najnowsze auto – Kizashi – nie jest objęte wyprzedażą. Sprzedawcy w Suzuki są jednak otwarci na negocjacje.

U dealerów marki spod znaku lwa promocja trwa do wyczerpania zapasów. Rabaty na poszczególne modele przedstawiają się następująco: 107 – do 6,9 tys. zł, 207 - 2 tys. zł, 308 – 7 tys. zł, 508 – 9 tys. zł, 807 – 12 tys. zł, 3008 – 6 tys. zł, 4007 – 22 tys. zł, 5008 – 8 tys. zł, Partner w wersji osobowej – 7 tys. zł. Każdy model można kupić w promocyjnym kredycie 50/50, albo skorzystać z leasingu od 105 proc.

Citroen, Auto-Centrum Francuski producent znany jest z tego, że pod koniec roku ustala jedne z najwyższych rabatów na rynku. Tak jest i teraz. Wysokość upustów zależy od wersji samochodu i dla poszczególnych modeli waha się w następujących przedziałach: C1 - 7500-11800 zł, C3 – 6000-8400 zł, C4 – 3300-17500 zł, C4 picasso – 17200-22000 zł, C4 grand picasso – 16500-24000 zł, C5 – 9400-26000 zł, Berlingo – 9500-17300 zł.Do wybranych modeli można w promocyjnej cenie dokupić elementy wyposażenia dodatkowego. Citroen przygotował także atrakcyjną ofertę kredytową, m.in. opcje 50/50 oraz obniżone oprocentowanie.

KIA, Miltitruck Sporo możliwości oszczędzenia pieniędzy przygotowała koreańska KIA. Model Venga można kupić w kredytach 50/50, 3x33 lub ze specjalnie obniżonym oprocentowaniem. Auto dostępne jest także w promocyjnym leasingu. Pakiet ubezpieczenia OC/AC/NW w Allianz lub PZU można dokupić za 990 zł. Dodatkowo gratis dostajemy czujniki cofania. Tak samo promocja wygląda dla modelu Soul, ale dodatkowo ona jest objęty jeszcze upustem w wysokości tysiąca złotych. Aż 4 tys. zł rabatu KIA oferuje na modele Cee’d i Pro_Cee’d z roku modelowego 2012. Do obu ubezpieczenie kosztuje 990 zł, na życzenie klienta montowane są również darmowe czujniki parkowania. Promocja gotówkowa nie dotyczy specjalnej wersji modelu Cee’d z pakietem „Euro 2012’”. Upust na Cee’d SW wynosi 3 tys. zł. Największy – Sorento jest wyposażony w komplet opon zimowych, oraz pakiet ubezpieczenia OC/AC/NW w Allianz lub PZU gratis. Na modele Venga i Cee’d przygotowano promocję „Biznes jest biznes”. To specjalna oferta KIA Motors Polska tylko dla firm lub osób prowadzących działalność gospodarczą. Wystarczy kupić jeden samochód, aby dostać upust gotówkowy: 3 zł dla modelu Cee’d_sw oraz 4 tys. zł dla Cee’d hatchback. W obu przypadkach pakiet ubezpieczenia kosztuje 990 zł. Promocja zawiera promocyjna ofertę leasingową w Santander Consumer Multirent. Istnieje również możliwość wymiany ubezpieczenia oraz leasingu na dodatkowy upust w wysokości 1650 zł. Rabat flotowy wynosi od 5,5 proc. dla modelu Venga oraz 6,5 proc. dla modelu Cee’d. Promocja obowiązuje do końca roku.

Renault, Zodiac Sztywne rabaty obowiązują też na większość modeli Renault. Twingo, Clio i Clio Grandtour i Thalia są tańsze o 6 tys. zł. Kupując Megane lub Megane Grandtour oszczędzamy 7 tys. zł, Megane Coupe kosztuje mniej o 5 tys. zł, a na Coupe Cabriolet rabat to 10 proc. Fluence jest tańsze o 5 tys. zł, Scenic i Grand Scenic o 9 tys. zł, a Koleos, Laguna i Laguna Grandtour o 15 tys. zł. Rabat procentowo nalicza się do pozostałych modeli. Na Lagunę Coupe to 15 proc., Latitude – 12 proc., a Kangoo – 15 proc. W salonach Renault auto także można kupić w kredycie 50/50 lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingowej, nawet z czterema ratami gratis. fot. PRODUCENTÓW (26)

Dacia, Zodiac Na modele Duster i Sandero nie ma żadnych rabatów, ponieważ w większości salonów auta są już niedostępne. Upust można dostać na Logana MCV, ale jego wysokość negocjujemy w salonie.

BARTOSZ GUBERNAT


8

reklama

BUDOWNICTWO DACHOWE okna “Fakro”, schody- wszystkie rodzaje. Z montażem VAT 8%. Najnizsze ceny! Rzeszów,Batorego22, tel. 17/852-84-92, www.wasiak.net 04191A

SPRZEDAŻ Buk kominkowy- tel. 17/851-65-07, 691-858-854. 00102A

Drewno kominkowe,opałowe. Rzeszów, Przemysłowa 12, tel. 512-190-444,RAFO. 00592B

USŁUGI Meble na wymiar 17/8620526 00184A

Remonty, malowanie, szpachlowanie, glazura, itd.- profesjonalnie i najtaniej, tel. 723-939-753 14212GC

Remonty, prace ogólnobudowlane, adaptacja poddaszy; tel. 600-539-067 14160A

Remonty, tel. 607-453-466. 00263A

Rolety zewnetrzne. Producent! 17-862-64-81. 00093B

Szpachlowanie, malowanie, płytki, adaptacja poddaszy, tel. 662-514-563. 14761A

Tynki agregatem, gipsowe, cementowo-wapienne, 602-223-390. 00052G

Tynki wylewki, tel. 660 972 818. 13127N

Usługi koparkoładowarką., tel. 883-624-135. 05936J

Usługi transportowe, tel. 609-408-027 15180B

WYLEWKA agregatem, 794043538 14187A

WYLEWKA maszynowo; docieplanie stropów, 17/242-80-48; 607-160-013 00335A

Wylewki maszynowe; 509-655-100. 14433A

Wylewki maszynowo, 662-852-151. 14134A

Wylewki, najlepiej i najtaniej 9.00 zł, pomiary laserowe gratis, tel. 723-939-753 14212GD

ŻALUZJE pionowe, poziome, rolety, producent, Kochanowskiego 29, tel. 17/862-84-00. 14409B

PRACA Zatrudnimy pracownika reklamy kierowca Fiata 126P. CV ze zdjęciem na adres: p.wolak@kredyty-chwilowki.pl 15231A

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.


Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

reklama

9


10

ludzie

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

k-13438

REKLAMA

powiedzieli

DZIEW CZY NY też grają w piłkę

ADAM KAMECKI, kucharz Kobiety grające w piłkę to rzadki widok, ale czemu nie. Sam z ciekawości wybrałbym się na taki mecz, aby zobaczyć, jak panie radzą sobie z futbolówką. Osobiście jednak wolę oglądać kobiecą siatkówkę.

ALEKSANDRA NIEMCZAK, absolwentka filologii rosyjskiej Piłkarskie mecze z udziałem kobiet mogą być ciekawe i atrakcyjne. Kiedyś miałam okazję zobaczyć w telewizji mecz kobiecej piłki nożnej i dziewczyny grały ostro. Skoro nasi piłkarze nie najlepiej sobie radzą w rywalizacji międzynarodowej, to może kobiety zaprezentują się lepiej.

Od lewej: Karolina Łuszcz, Elżbieta Mróz, Kornelia Gąska, Marta Pavlin. Stoją: Monika Nosal, Aleksandra Wnuk

W naszym mieście powstała pierwsza sekcja piłkarska kobiet. Piłkę kopie już 30 dziewczyn. Teraz ostro ćwiczą, by na wiosnę wystar tować w lidze. Z zawodniczkami spotykamy się w hali, gdzie trenują w sezonie jesienno-zimowym. Na nogach mają halówki wysokie piłkar skie skarpety, noszą drużynowe koszulki. Po chwili Ela, jedna z zawodniczek, podbiega do piłki i mocnym strzałem zdobywa gola. Już nie mamy żadnych wątpliwości. Te dziewczyny wiedzą, jak kopać piłkę. Kobieca sekcja piłki nożnej Reso vii Rzeszów działa od 1 sierpnia. W jej skład wchodzi 30 dziewczyn w różnym wieku. Sekcja jest otwar ta dla wszystkich. Najstar sze zawodniczki mają 25 lat, najmłodsze osiem. - To był strzał w dziesiątkę. Brakowało takiej drużyny w naszym mieście. Na treningi przychodzą różne dziewczyny. Są i takie, które kopią piłkę od lat i prezentują naprawdę wysokim poziom, inne uczą się wszystkiego od podstaw. Ale wszystkie trenują z równym zapałem i determinacją - tłumaczy Monika Nosal, trenerka drużyny.

Pierwszy sukces Pomimo że drużyna działa dopiero od trzech miesięcy, Reso viaczki mają już

Graj z dziewczynami Jeżeli chcesz spróbować swoich sił na boisku, dołącz do drużyny. W sezonie jesienno-zimowym drużyna trenuje w środy i piątki, w hali na Podpromiu i w Gimnazjum nr 4 przy ul. Ofiar Katynia. Kontakt z drużyną pod numerem tel: 508 568 264

ALEKSANDER BENTKOWSKI, prezes Resovii Rzeszów Piłkarskie drużyny kobiet prężnie rozwijają się w innych województwach. Dlatego - już od jakiegoś czasu - chodził nam po głowie pomysł założenia również w naszym klubie sekcji piłkarskiej dla kobiet. Gdy Monika Nosal wyraziła chęć na podjęcie próby utworzenia drużyny, zastanawialiśmy się tylko przez chwilę. MONIKA NOSAL, TRENERKA SEKCJI PIŁKARSKIEJ KOBIET RESOVII RZESZÓW, w piłkę gra od 15 roku życia. Była zawodniczką Sokoła Kolbuszowa Dolna. Opiekuje się również kadrą Podkarpacia do lat 16. Jest studentką piątego roku wychowania fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Niedawno zdobyła certyfikat UEFA B na szkoleniu wyrównawczym trenerów w Niemczech, który uprawnia do pracy trenerskiej za granicą.

na swoim koncie duży sukces. Pierwszy żeński mecz towarzyski w historii klubu rozegrały na wyjeździe. Wygrały z Iskrą Krzemień 6 do 2. - Mecz miał być sprawdzianem naszych możliwości. Okazało się, że naprawdę świetnie nam idzie. Po tej wygranej mam jeszcze więcej motywacji i chęci, by trenować - z uśmiechem opowiada 15-letnia uczennica Gimnazjum nr 2 Aleksandra Wnuk. Te raz dziew czy ny tre nu ją, by już na wiosnę dołączyć do ligi. - Na wiosnę chcę wystawić część dziewczyn do roz gry wek w Pod kar pac kiej Li dze Juniorek Star szych. Z kolei seniorki grałyby od września 2012 roku w III li dze gru py ma ło pol skiej planu je tre ner ka. - Dziew czy ny są am bit ne. Wie le z nich jest spo za Rze szowa i spe cjal nie do jeż dża ją na treningi. Regularnie przychodzą na spotkania, często z własnymi pomy słami na tak ty kę. Ma ją du żo energii i widać, że gra daje im dużo radości.

Piłka - moja pasja Ela Mróz, jedna z zawodniczek Resovii, futbolówkę kopie od dziecięcych lat. - Mam sześciu braci, więc piłka nożna w naszym domu to codzienność. Gdy byłam mała, zawsze wybierałam piłkę i biegałam z chłopakami po podwórku, zamiast bawić się lalkami z koleżankami. Bracia czasem się śmieją, że potrafiłam robić kiwki, zanim zaczęłam chodzić - śmieje się 25-latka, absolwentka zarządzania i marketingu na Politechnice Rzeszowskiej.

Na poważnie zaczęła grać jako studentka. Zapisała się do drużyny futsalu Politechniki Rzeszowskiej i gra w niej do tej pory. W Reso vii postanowiła wykorzystać swoje umiejętności w grze na trawiastym boisku. Ulubiona drużyna? Zdecydowanie Real Madryt. - Śledzę ich wszystkie mecze. Szanuję ich za świetną taktykę i zgranie zespołu. Przede wszystkim ki bi cu ję Mar ce lo Vie ira, któ ry gra na pozycji obrońcy. Jest bardzo pra cowi ty, co w tym spo rcie jest szcze gól nie ce nio ne - pod kre śla dziewczyna.

Koledzy nie wierzą, że potrafię grać Kiedy Kornelia Gąska zaczęła swoją przygodę z futbolem, koledzy patrzyli na nią z niedowierzaniem. - Na in for ma cję, że ko pię pił kę, przeważ nie re agowa li uśmie chem. Dopiero kiedy przyszli na trening i zobaczyli nas w akcji, uwierzyli, że kobiety też potrafią grać - śmieje się studentka czwar tego roku logistyki na Po li tech ni ce Rze szow skiej. - W USA, Niemczech czy krajach Skandynawskich piłka nożna w wykonaniu kobiet jest naprawdę popularna. W Polsce, niestety, istnieje stereotyp, że kobieta nie ma bladego pojęcia, co to jest bramka i na czym polega spalony. My te stereotypy obalamy - przekonuje fanka FC Barcelony i Andersona Luisa de Souza, znanego jako Deco. DOMINIKA CZAPKOWSKA redakcja@terazrzeszow.pl

Przez trzy lata grałam w piłkę. Reprezentowałam barwy osiedlowego klubu z Tarnobrzega. Zresztą bardzo lubię piłkę nożną, zarówno w wykonaniu kobiet, jak i mężczyzn. Wychowałam się z braćmi, więc nie mogło być inaczej.

IRENEUSZ ŻURAWSKI, student Interesujący byłby mecz kobiety kontra mężczyźni. Kiedyś byłem na stadionie Stali Rzeszów i trafiłem na młodzieżowe eliminacje w piłce nożnej kobiet. Muszę przyznać, że dziewczyny bardzo dobrze radziły sobie z piłką. U nas panuje stereotyp, że kobiety nie potrafią grać w piłkę, co jest nieprawdą.

W. TATARA (5)

DARIUSZ DANEK

KATARZYNA LESZCZYŃSKA, telemarketerka

ARKADIUSZ SAWA, student To zależy, jaki poziom będą prezentować kobiety. Na mecz z ich udziałem wybrałbym się bardziej z ciekawości niż z przekonania, że obejrzę dobry mecz. Oglądałem też w telewizji takie widowiska i w niektórych gra była zacięta. Z drugiej jednak strony kobiety nie potrafią grać fizycznie, a ich słabością jest brak siły, aby oddać mocny strzał na bramkę. Woj


zapowiadamy

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

Wybieramy najsympatyczniejsze przedszkolaki 8 grudnia poznamy laureatów naszej zabawy. Po raz kolejny przypominamy, że termin głosowania upływa dziś (1 grudnia 2011) o godz. 23.59.

Przedszkole nr 23 Przedszkole nr 12, grupa II Przedszkole nr 12, grupa I * dane z 29.11.2011 z godz. 18

W naszym plebiscycie prowadzą* Przedszkole nr 29 Niepubliczne przedszkole Pinokio

Pełną listę grup wraz z przypisanymi SMS-ami znajdą Państwo na mmrzeszow.pl.

DLA UCHA

Urodziny Jesus Chrysler

11

MIKOŁAJKI W DOMACH KULTURY ODK Budziwój, 1 grudnia (czwartek), godz. 17 - głównymi atrakcjami będą: zabawa z klaunem, konkursy z nagrodami oraz rozdanie dzieciom prezentów. ODK Wilkowyja, 2 grudnia (piątek), godz. 16 - w programie: mikołajkowe zabawy dla dzieci, warsztaty taneczne, warsztaty zdobienia ciała henną, joga dla dorosłych i inne atrakcje. ODK Załęże, 4 grudnia (niedziela), godz. 17.30 - podczas imprezy odbędą się zabawy z tańcem i piosenkami. Dzieci odwiedzi tego dnia Mikołaj z prezentami.

RDK - filia Krynicka, 4 grudnia (niedziela), godz. 17 - tu również nie zabraknie dobrej zabawy. ODK Drabinianka, 5 grudnia (poniedziałek), godz. 17 - zabawa z klaunem, konkursy z upominkami i rozdanie prezentów przez Mikołaja. ODK Biała, 6 grudnia (wtorek), godz. 17 - na dzieci czekają konkursy z nagrodami, zabawa z klaunem, oraz rozdanie prezentów przez Mikołaja. ODK Staromieście, 6 grudnia (wtorek), godz. 18 - zabawa „Mikołaj-Dzieciom” połączona z rozdaniem prezentów. UWAGA! Rodzice, którzy chcą, aby

podczas zabawy ich dziecko otrzymało od Mikołaja prezent, powinni skontaktować się z wybraną filią domu kultury, w celu ustalenia szczegółów.

DLA OKA

NA SCENIE

DLA UCHA

W ZORZY Specjalnie dla najmłodszych widzów pokazy bajek, skecze, gry i zabawy z udziałem clowna Freda oraz rozdanie nagród wygranych w konkursie przez samego Świętego Mikołaja. O godz. 16 seans filmu Artur ratuje gwiazdkę (3D). Zorza, 4 grudnia (niedziela), godz. 14.30. Bilety: dzieci - 15 zł, dorośli - 19 zł.

W EMPIKU Czekają liczne atrakcje, wśród nich opowiadania o św. Mikołaju, gry, zabawy, historie o zimie i tradycjach świątecznych. Empik (CH Galeria Graffica), poniedziałek, godz. 11. Wstęp wolny. EB

Suicide

Rzeszowska grupa rockowa obchodzi w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji można będzie usłyszeć utwory wybrane z sześciu do tej pory wydanych płyt JCS. To nie wszystko. Zespół - specjalnie na tę okazję - przygotował dla fanów coś wyjątkowego. Red Zone, sobota, godz. 20. Bilety: 30 zł (w przedsprzedaży), 40 zł (w dniu koncer tu). EB

DO ŚMIECHU

Kabaret Tenor Propozycja kabaretu Tenor to spotkanie z muzyką klasyczną z przymrużeniem oka. Jest to autorski program oparty na wybuchowym połączeniu dwóch - wydawać mogłoby się odległych - światów opery i kabaretu. Humor i muzykalność Tenora są nieodzownym elementem licznych kabaretonów i mocnym punktem festiwali. Tenor jest też stałym gościem Kabaretowego Klubu Dwójki.

Teatr Maska, 3 grudnia, godz. 18, bilety w cenie 35 zł do kupienia w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Batik Pod Ratuszem

Morderstwo w hotelu

Mozart, Salieri i Glazunow

Od poniedziałku do świąt Bożego Narodzenia w galerii Pod Ratuszem będzie można oglądać prace, pochodzącej z Lwowa Viktorii Dubowik. Artystka, która swoją wystawę miała m.in. w łańcuckiej storczykarni specjalizuje się w technice zwanej batikiem. To odmiana malarstwa polegająca na nakładaniu wosku, a następnie zanurzaniu tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niepokryte woskiem. Wśród 40 prac znajdziemy motywy kwiatowe, pejzaże i akcenty świąteczne. Wystawę organizuje Galeria Marzenie i Lions Club Rzeszów. Ana Wernisaż, poniedziałek (5 grudnia), godz. 18. Wstęp bezpłatny.

To zabawna opowieść o miłości przekształconej w żądzę mordu. Bohaterowie, mimowolnie uwikłani w trójkąt miłosny, za wszelką cenę dążą do spokoju ducha, uciekając się do rozwiązań zgoła niedyplomatycznych. Pomiędzy planowaniem kolejnych (nie)doskonałych zbrodni, gdzieś między trucizną a szubienicą, próbują zgłębić tajemnicę kochania, istotę małżeńskiej harmonii i odnaleźć receptę na „długo i szczęśliwie”. A wszystko to w lekkiej i dynamicznej, farsowej stylistyce! W spektaklu zobaczymy Magdalenę Wójcik, Jerzego Bończaka i Piotra Polka, zamiennie z Jackiem Borkowskim. maf Filharmonia Podkarpacka, (4 grudnia) niedziela, godz. 17, bilety w cenie 80 zł do nabycia: kasy Filharmonii, kino ZORZA, trasa podziemna oraz w Internecie na eventim.pl.

Koncert Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Vladimira Kiradjieva. Na skrzypcach zagra Natan Dondalski. W programie: symfonia D-dur „Il Giorno Onomastico” (A. Salieri), IV koncert skrzypcowy D-dur KV 218 (W.A. Mozart) oraz IV symfonia Es-dur op. 48 (A. Glazunow). Filharmonia Podkarpacka, 2 grudnia (piątek), godz. 19. Bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).

zespół muzyczny New Porter, grający na żywo covery największych przebojów z ostatnich lat. Cena 680 złotych za parę. Hotel przygotował również wariant z noclegiem i zabiegami SPA. Cena 1039 złotych za parę.

niepowtarzalną atmosferę tej wyjątkowej nocy. Hotel zapewnia wspaniałą zabawę przy muzyce rozrywkowej na żywo, loterię sylwestrową, profesjonalny pokaz sztucznych ogni, drinka powitalnego dla każdego. Cena 550 złotych za parę. W ofercie również pakiety z noclegiem i zabiegami.

„Powtórka z morderstwa” i „Romans na receptę”. Zdobyła trzecią nagrodę w konkursie na „polską Bridget Jones“. Obecnie promuje książkę pt. „Matka wszystkich lalek“. Empik (CH Galeria Graffica), godz. 17. Wstęp wolny.

KIBICUJEMY

Zmierzą się młodzi piłkarze

Pisarka jest jedną z najpopularniejszych autorek powieści dla kobiet w Polsce. Napisała bestsellery: „Jestem nudziarą”,

Rozegrane zostanie 28 meczów. W każdej grupie wystąpi 8 zespołów (każdy po 8 zawodników). Mecze będą trwały po 10 minut. Zespoły otrzymają puchary i statuetki, a wszyscy uczestnicy - upominki. Program: 10 - mecz pokazowy 4-latków, 10.20 - rozpoczęcie gier, 12 - pokaz grupy żonglerów, 12.15 - c.d. gier, 16.30 - zakończenie turnieju. Hala na Podpromiu, 3 grudnia (sobota), godz. 9.45. EB

Red Zone

Pizzeria Piwnica

Impreza sylwestrowa z koncertem zespołu The Eff i pokazem fajerwerków. W ofercie ciepłe dania, zimna płyta, deser, alkohol i napoje. Cena 390 złotych za parę, 220 złotych za osobę.

Niezapomniana noc sylwestrowa z miłą obsługą i wykwintnym jedzeniem. Najlepsza muzyka porwie wszystkich do tańca. Cena 90 złotych za osobę.

SPOTKANIE

Monika Szwaja w Empiku

Planujemy sylwestra Sprawdź, co rzeszowskie lokale, kluby i hotele przygotowały na tę wyjątkową noc.

Dessa Szampański nastrój nocy sylwestrowej z suto zastawionymi stołami przy dźwiękach znakomitej muzyki na żywo. Cena 180 złotych za osobę.

Grotesque Do dyspozycji gości dwie sale. Sala górna do ucztowania, zaś do tańca sala dolna. Restauracja zapewnia dwa dania gorące, przekąski, napoje zimne i gorące oraz wódkę i szampana. Do tańca przygrywał będzie DJ. Cena 145 złotych za osobę.

imprezę karnawałową. Cena 325 złotych za osobę.

Dwa Bratanki Zajazd oferuje zabawę z gorącymi daniami, zimnym bufetem, napojami i alkoholem. Imprezę rozkręci zespół muzyczny. Cena 400 złotych za parę.

Grand Hotel Zabierze gości w sylwestrową podróż Orient Expressem - przez Paryż, Monachium, Wiedeń, Budapeszt, kończąc na Istambule. Muzyczna podróż z zespołem Fellows. W ofercie ciepły i zimny bufet oraz nielimitowana konsumpcja napojów bezalkoholowych. Cena 750 złotych za parę.

Va Bank

Korona

Restauracja oferuje tropikalny sylwester z kuchnią brazylijską, karaibskimi drinkami, gorącymi latynoskimi rytmami oraz nowymi przebojami. Darmowe alkohole w open bar. Cena 175 złotych za osobę.

Sylwester z muzyką na żywo do białego rana. Na gości czekają ciepłe dania, przystawki, deser, zimna płyta oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe. Cena 450 złotych za parę.

Biesiada Szampańska zabawa przy muzyce na żywo. Zagra zespół Koncept. W ofercie dania gorące, zimny bufet i napoje. Cena 130 złotych za osobę.

Imperium Sylwester w stylu Dzikiego Zachodu. Poszukiwani są goście zabawy. Nagrodą jest muzyka na żywo oraz występ Teatru Leopolis. Przez całą noc przygrywać do tańca będzie zespół Bendnicy. W ofercie gorące dania, sałatki, zakąski, ciepłe i zimne napoje oraz alkohol. Konkurs na najlepszy strój. Do wygrania pakiet romantica oraz zaproszenia na

Blue Diamond Impreza sylwestrowa z zespołem Party Music. Hotel gwarantuje wyborne menu, open bar na wybrane alkohole i napoje, toast noworoczny na tarasie widokowym połączony ze specjalną atrakcją, noworoczny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami oraz słodki upominek na pożegnanie. Cena 790 złotych za parę. W ofercie hotelu również są sylwestrowe pakiety pobytowe.

Nowy Dwór Świlcza Na gości czeka stół dworskich smakowitości, stół słodkości, ciepłe dania, przystawki, aperitif i napoje. Niezapomnianą zabawę ma zapewnić

Nowy Dwór Zaczernie Niezwykły wystrój wnętrz, muzyka kwartetu smyczkowego oraz zespołu Mamma Mia ma wprowadzić gości w nastrój Opery Wiedeńskiej. W ofercie wykwintne jedzenie, liczne zabawy z upominkami i drink bar. Cena 590 złotych za parę. Hotel proponuje oprócz balu 2 noclegi i SPA w cenie 1359 złotych za parę.

Eden Szampańska zabawa sylwestrowa z zespołem ABC w klimatach starych, niezapomnianych jak i najnowszych przebojów. Stół zastawiony smacznymi daniami. Cena 180 złotych za osobę.

Hibiskus

Odeon

Wykwintne menu i zabawa do rana. Do tańca zagra zespół Blue Alabama. Podczas balu losowanie nagród. Cena 500 złotych za parę.

Bal sylwestrowy z wyśmienitą kuchnią i zabawą przy muzyce zespołu Akord. Hotel gwarantuje miłą obsługę i niespodzianki. Cena 175 złotych lub 200 złotych za osobę.

Villa Riviera Niezapomniane szaleństwo sylwestrowe z zespołem muzycznym Demeters. W ofercie cztery gorące kolacje, zimne dania, zakąski, słodkości, napoje zimne i gorące oraz alkohole. Cena 450 złotych za parę.

Splendor Wspaniała zabawa z nietuzinkowymi daniami, wybornym bufetem na ciepło i zimno oraz alkoholem bez ograniczeń. Podczas balu zagra Amati. Loteria noworoczna z pewnością ucieszy zwycięzców, szczególnie płeć piękną. Do wygrania pakiety relaksacyjne DAY SPA. Cena 890 złotych za parę.

Senator Gran Via Wyszukane potrawy i dworski klimat mają zapewnić gościom

Pałac Ostoya Noc sylwestrowa z daniem głównym, przystawkami, aperitifem, przekąskami gorącymi i zimnymi, ciastkami, owocami i napojami. Jednak to nie wszystko. Spośród gości zostanie wylosowany zwycięzca Chevroleta Sparka. Cena 275 złotych za osobę.

Da Vinci Restauracja Da Vinci zaprasza na kolację w wieczór sylwestrowy. Rezerwacja stolika w cenie 20 złotych od osoby, w rezerwację tę wliczone jest 40 proc. rabatu na całość alkoholi.

Grota Sylwester z muzyką na żywo. Zagra Caro. Bogate menu. Cena 150 złotych za osobę.

Rudy Lis W ofercie trzy gorące kolacje, zimne zakąski, sałatki, przystawki, napoje, alkohol i lampka szampana. Cena 390 złotych za parę.

Apollo Zabawa sylwestrowa przy muzyce na żywo. Zagra Dysonans. Na gości czekają dwie sale: konsumpcyjna i taneczna. W ofercie gorące posiłki, przystawki, zimne zakąski, owoce, ciastka, napoje gorące i zimne bez ograniczeń oraz lampka szampana. Grupy zorganizowane mogą liczyć na atrakcyjny rabat. Cena 150 złotych za osobę

Fashion Time Klubowy sylwester w trzech salach, z trzema różnymi wystrojami i trzema rodzajami muzyki: retro, r’n’b i house. W ofercie szwedzki stół z ciepłymi daniami i sałatkami oraz open bar na wybrane alkohole. Cena 125 złotych za osobę lub 175 złotych za osobę (z miejscem siedzącym).

Obsession Klimat jak za dawnych lat. Imprezę poprowadzi rezydent klubu DJ De La Grande. W ofercie jedzenie, napoje i alkohole. Cena 150 złotych za osobę.

Blue Moon Imprezka sylwestrowa w klubie. Bilety 15/ 20 złotych za osobę.

Janiowe Wzgórze

Chilita

Kameralne pożegnanie starego Roku. O podniebienie gości zadba mistrz „Concinero”, zaś gorące nuty zaserwuje DJ Destornillator. Stoły zastawione wybornym jedzeniem. Na parę 0,5 l wódki. Cena 170 złotych za osobę.

Przebierana zabawa sylwestrowa. Goście zamienią się w jeden wieczór w postacie nie z tej ziemi. Wspaniała zabawa z DJ-em przy największych przebojach lat 60.,70., 80. i współczesnych. W ofercie zimna płyta na bufecie szwedzkim, dania gorące, napoje i wódka. Cena za osobę ok. 220-230 złotych.

Grzesznicy Sylwester „Festa Italiana”. Tego wieczoru goście poczują się jak mieszkańcy słonecznej Italii. Restauracja zapewnia bajeczne smaki włoskiej kuchni, w tym ciepłe dania, bufet zimny i gorący, alkohol, napoje bezalkoholowe bez limitu. Największe włoskie hity będzie serwował DJ. Cena 195 złotych za osobę.

Vasco Da Gama Restauracja Vasco Da Gama zaprasza na kolację w wieczór sylwestrowy. Rezerwacja stolika w cenie 10 złotych od osoby, w rezerwacji tej wliczone jest 40 proc. rabatu na całość alkoholi. Zebrała Edyta Baran


zapowiadamy

12 AZYMUT NA IMPREZĘ

Ukrainian party

CZWARTEK

Piotr Iwaszko Band Spora porcja rewelacyjnego bluesa z zespołem Piotr Iwaszko Band. Pub Anomalia, godz. 20.30. Wstęp darmowy.

Imprezowa integracja polsko-ukraińska. Za konsoletą DJ Ti i DJ Miklov. Blue Moon, godz. 21. Wstęp: 8 zł.

Pop celebration Klima ty pop z lat 70. 80. i 90. Grand Club, godz. 22. Wstęp: panie do godz. 22 - darmowy/ 15 zł.

Totalne ocieplenie Pozytywne brzmienia znad gorącej Jamajki, czyli reggae, ragga, jungle i dancehall. Zagra Kulturalny & Juvson. Mienta, godz. 20. Selekcja.

Radio hits Zabawa przy największych radiowych przebojach. Chilli Music Club, godz. 20. Wstęp darmowy.

Studencki czwartek

SOBOTA

Grand experience Mieszanka najlepszych klubowych dźwięków. Grand Club, godz. 22. Wstęp: 20 zł.

Taneczna impreza z DJ-em. Carpe Diem, godz. 20. Selekcja.

Na klubowiczów czekają trzy strefy dobrej zabawy - sala gold, silver oraz purple. Fashion Time, godz. 21. Wstęp do godz. 22: studenci - darmowy, pozostali - 5 zł/ po godz. 22: studenci - 5 zł, pozostali - 10 zł.

Pewex

Czarne rytmy r’n’b, hip-hop, rap i dancehall. Zagrają DJ Sean i King Lover. Grand Club, godz. 22. Wstęp: 10 zł.

Impreza z cyklu „Pewex - edycja wyskokowa najwyższych lotów”. Oprócz starych hitów można spodziewać się fantastycznych zimowych olimpijskich kreacji. Zgodnie z tradycją przebierańcy wchodzą za darmo. Pierwsza osoba w kalesonach otrzyma prezent. Mienta, godz/ 21. Wstęp: darmowy/ 5 zł.

Alternative Student Stage

Mikołajki

Nowy cykl czwartkowych koncer tów. Jako pierwsi wystąpią Back Off, grający alterna tywny rock oraz Malchus, prezentujący chrześcijańską muzykę metalową. Pod Palmą, godz. 19. Selekcja.

O imprezowy nastrój klubowiczów zadba niegrzeczny Mikołaj. Blue Moon, godz. 21. Wstęp: panie do godz. 22 – darmowy/ 10 zł.

Black night

Sobotnia noc

PIĄTEK

Koncert Haratacze Zespół istnieje na rynku muzycznym od 13 lat. Brzmienie Harataczy łączy rock z folkiem i wyzwala mnóstwo energii. Pod Palmą, godz. 20. Wstęp: 13.50/ 25 zł.

Eargasm & Pvre Gold Kolejna edycja Eargasmu. Zagra projekt muzyczny Pvre Gold z Jędrkiem Jendrosikiem i Pawłem „Naphty” Klimczakiem oraz Eargasm, czyli Miś Kolorowy, Piękny Gabriel i Musley Mienta, godz. 21. Selekcja

Chwytaj noc, tańcząc Imprezka w rytmie lat 70. 80. rocka i rock’n’rolla. Carpe Diem, godz. 20. Selekcja.

Thank U For The Music Niezapomniane przeboje lat 60. 70. 80. 90. oraz najnowsze hity. Chilli Music Club, godz. 20. Wstęp: 15 zł. Selekcja.

WKRÓTCE

Łowcy. B Kabaret powstał w 2002 roku w Cieszynie z inicja tywy studentów Uniwersytetu Śląskiego. Prezentuje absurdalny humor z przewagą pantomimy nad komunika tami werbalnymi. Liderem kabaretu jest Mariusz Kałamaga, znany szerszej publiczności z polsa towskich programów: „Tylko nas dwoje. Just the Two of Us”, „Stand up. Zabij mnie śmiechem”. W 2009 roku zdobył nagrodę Świry w ka tegorii ar tysta. W 2008 roku ukazała się pierwsza płyta DVD kabaretu, która osiągnęła sta tus złotej. W październiku 2009 pojawiła się druga płyta pt.: „Upiory w Operze”. Łowców zobaczyć można było też w kampanii reklamowej sieci ze sprzętem TV i AGD. maf 8 grudnia (czwar tek), godz. 18, kino Zorza. Bilety w cenie 55 zł do kupienia w kasie kina Zorza, klubie Pod Palmą, DS Laura. REKLAMA

Gorączka sobotniej nocy

Trzy strefy dobrej zabawy w klimatach house, dance i r’n’b. Fashion Time, godz. 21. Wstęp: 15 zł.

Klubowy mix Niezapomniane oraz nowe klubowe klima ty z całego świa ta idealne na zakończenie tygodnia. Chilli Music Club, godz. 20. Wstęp: 20 zł. Selekcja.

This is dubstep Klubowiczów rozkręcą PZG & Dubsknit oraz Musley & KFR. Od Zmierzchu do Świtu, godz. 21. Wstęp: 10 zł. NIEDZIELA

Disco polo Relaks na koniec tygodnia przy muzyce disco polo i retro. Fashion Time, godz. 21. Wstęp darmowy. EB

JUŻ DZIŚ zamów reklamę: tel. 17 867-23-51, kom. 691 432 876

Czwartek, 1 grudnia 2011 r.

Teraz Rzeszow 1.12.11  

Teraz Rzeszow 1.12.11

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you