Page 1

Nie zapomnij W piątek Dzień Babci, w sobotę Dzień Dziadka

MIEJSKI TYGODNIK BEZPŁATNY

REKLAMA

CZWARTEK, 20 STYCZNIA 2011, NR 3/2011

Na parkiecie Monika Sum i Dawid Jucha, maturzysta 4T Zespołu Szkół nr 3. Jak bawią się inni maturzyści? 6-7

Studniówka – taki bal zdarza się raz REKLAMA


opinie

2

Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

REKLAMA

kuba.c: Nie zostawił legitymacji przy wejściu?:) Widocznie portier też miał gorszy dzień i nie zauważył porannego gościa. Edyta Baran: Racja, przez akademiki przewija się wiele osób z zewnątrz.... Jeszcze kilka lat temu portier zwracał uwagę na wchodzących i prosił o wylegitymowanie się... A teraz? egzotycznax: Oj, nie ma co zwalać winy tylko na portiera, tam się tyle ludzi przewija, że wcale się nie dziwię, że nie chce mu się wszystkich legitymować. A jak legitymuje, to wszyscy mają mu za złe. I tak źle, i tak niedobrze... Moddis: Ale on nie chodzi tylko po akademikach, lecz także po blokach na Drabiniance. Nieraz, późno w nocy słyszałem, jak ktoś łapie za klamkę od drzwi frontowych... maciek: Pomiędzy 2 a 5.01.2011 studenci, jak co roku, zbierali daninę w postaci napojów mocno „orzeźwiających” i po wstępnej degustacji nie mieli sił wstać na poranną gimnastykę i dlatego nikt nie zauważył jak jeden „obcy” nadużył ich gościnności.

Prezydent Rzeszowa spełni życzenia mieszkańców Sprężyna: Nudni jesteśmy - parkingi i place zabaw. Brakuje w Rzeszowie finezji, nawet sami mieszkańcy już potrzebują tylko asfaltu.... Trafik: Trudno, żeby rozebrał całą choinkę i spełnił wszystkie wybujałe fanta zje. To i tak miły gest ze strony prezydenta, że chce pytać mieszkańców. Za bardzo w Rze-

41442 4111

szowie przyzwyczailiśmy się, że władza interesuje się obywa telem i tego nie doceniamy. W innych miastach naprawdę jest zupełnie inaczej Cynamon i Wanilia: A ja sobie życzę, żeby stadion w końcu wyglądał jak należy, bo wstyd na całą Polskę! Piotr Wrotny: Że też na to nie wpadłem. Wrzuciłbym do bombki życzenie o MNIEJ bezpłatnych parkingów. Dość samochodów w centrum, a na starówce to w ogóle out!

Rzeszowski WORD opublikował najnowsze statystyki zdawalności egzaminów na prawo jazdy Magda Gołąb: To trochę marnie z tą zdawalnością...nawet połowa nie zdaje... Anika Skalska: Egzaminatorzy są ostrzy, ale chyba o to chodzi? Nie chcę jechać tuż obok kogoś, kogo egzaminator potraktował ulgowo. KM

W UBIEGŁYM TYGODNIU DOŁĄCZYLI DO NAS: paweel, ajrisz123, blejk8e, dziadzia, Info_Projekt, Aleksander1995

liczba odsłon strony

unikalnych użytkowników

Statystyki Gemius Traffic 10 - 16 stycznia 2011

Już dziś zamów reklamę: tel. 17 867-23-51, kom. 691 432 876

„proNajdukdroż sze będą ty pierwszej po-

Mirosław Leniart, właściciel internetowego sklepu Oldschoolik

ponuję wycieczki w stronę Lisiej Góry. Pokazuję też Rynek wraz z Podziemną Trasą TuOd zawsze i od kąd rystyczną.

Od kiedy w Rzeszowie?

www.mmrzeszow.pl to miejski portal społecznościowy. Żeby założyć na nim konto, wystarczy kliknąć na „dołącz do nas” i uzupełnić krótki formularz. Rejestracja jest szybka i darmowa. Dzięki niej można dodawać własne teksty i zapowiedzi wydarzeń, wysyłać zdjęcia i komentować.

pamiętam.

Ulubiona knajpka?

Jeśli nie Rzeszów, to…

Grzesznicy. Podają tam świetne jedzenie Nie wyobrażam sobie zamieszkania na sta- za rozsądną cenę. łe w innym mieście. Dwa lata spędziłem w Jeżeli za miasto, to… Krakowie, chwilę w niemieckim Bielefeldzie i Kamionka. Z sentymentu, ponieważ moi tew Hiszpanii, często jeżdżę do Warszawy, ale nigdzie nie było mi tak dobrze jak w Rzeszo- ściowie mieli tam kiedyś piękny domek. wie. Tu można znaleźć prawie wszystko to, Najbardziej niebezpieczne miejsca? co jest w dużych miastach. Różnica jest taOd 25 lat nie spotkało mnie nic złego, więc ka, że tutaj wszędzie jest bliżej. Do pracy jadę 8 minut, a wra cam 15 (w godzinach nie mogę wskazać konkretnego miejsca. szczytu). Kiedy mam ochotę iść do kina, na Drażni mnie… basen, siłownię czy imprezę, wszystko mam Brak stadionu z prawdziwego zdarzenia. na miejscu i do tego za rozsądną cenę. Mamy wspaniałą drużynę żużlową, która w Lubię Rzeszów, bo… tym se zo nie bę dzie re pre zen tować Rze Jest tu zielono, czysto, mieszka w nim 90 szów. Do naszego miasta zawitają mistrzoproc. moich znajomych i najbliższa rodzina. wie świata…Trochę wstyd. Miło jest również patrzeć na rozwój RzeszoCo powinno się zmienić w Rzeszowie? wa. Kilka lat temu nie powiedziałbym, że dziWiększą uwagę powinniśmy zwrócić na siaj moje miasto będzie wyglądać właśnie w ściąganie do miasta inwestorów. Budowa ten, nowoczesny sposób. galerii handlowych nie zaprowadzi nas daleUlubione miejsca? ko. Rzeszów ma mnóstwo świetnie wykształOlszynki, osiedle Piastów, Rynek i Lisia Gó- conej młodzieży. Niestety, większość po 5 ra. Na Olszynkach i osiedlu Piastów wycho- latach ciężkiej nauki, niejednokrotnie znając wałem się i spędziłem najciekawsze mo- dwa języki obce, trafia do pracy w galerii menty swojego życia. W lecie lubię usiąść handlowej. Dolina Lotnicza i Asseco to tylko ze znajomymi pod parasolami na Rynku, a dwa miejsca w Rzeszowie, gdzie dobrze wyna Lisią Górę często wybieram się na prze- kształcony człowiek może znaleźć godną jażdżki rowerowe. pracę.

Gościom pokazuję…

Marzę, by Rzeszów…

Mecze siatkówki, a po nich bulwary nad Wisłokiem. Mecze żużlowe, a po nich pro-

Rozwijał się w takim tempie jak teraz. ROZMAWIAŁA PAULINA DUDCZAK

M. GOŁĄB (5)

BOŻENA KORBECKA, 37 lat, doradca klienta Dla mnie najważniejsze są umiejętności fryzjerki lub kosmetyczki. Wiadomo, że ważny jest też wygląd salonu, ale nie do końca, bo superwystrój nie zawsze idzie w parze z umiejętnościami pracowników. Chciałabym również, żeby panie zrobiły swoje i nie gadały za dużo.

DOROTA RZESZUTEK, 48 lat, służba zdrowia Myślę, że w idealnym salonie powinno być przede wszystkim czysto i schludnie, a obsługa sympa tyczna. W takim miejscu lubię sobie też porozmawiać. Ważne są również jakość usług i cennik. Wybieram te gabinety lub salony, które ktoś mi polecił i jeszcze się nie zawiodłam.

LIDIA SOCHAŃ, kierownik Dobrze, żeby w takim salonie był ładny wystrój, miła i kompetentna obsługa, w miarę niskie ceny i fajna muzyka w tle. Niestety, nie zawsze to wszystko idzie ze sobą w parze. Jednak nacisk kładłabym głównie na jakość usług i miłą atmosferę.

MAŁGORZATA BOBER, specjalista bankowy Najistotniejsze jest, by był czysty. Równie ważne jest to, aby środki i produkty, których się tam używa, były dobrej jakości. Oczywiście, w takim miejscu niezbędna jest fachowa obsługa. Ewa Więcek

Plebiscyt na najpopularniejszy salon urody – str. 9.

PIESZA OPINIA PUBLICZNA

PIESZA OPINIA PUBLICZNA

Jak według pani powinien wyglądać idealny salon kosmetyczny lub fryzjerski?

AGATA SIOMA, 23 lata, studentka Zazwyczaj chodzę w miejsca, które ktoś mi polecił. W takim gabinecie powinno być coś, co umila pobyt, np. muzyka. Nie lubię na tomiast plotkowania, co najwyżej rozmowy dotyczące kosmetyków lub kwestii np. pielęgnacji.

naszej grze często zdarzały się przestoje. Teraz ich nie było i liczę, że tę dyspozycję utrzymamy jak najdłużej. Tym bardziej że już niedługo czekają nas kolejne ważne mecze w lidze i pucharze.” Grzegorz Kosok, siatkarz Asseco Resovii, o wygranej z Tytanem AZS Częstochowa i awansie na drugie miejsce tabeli PlusLigi.

wypełnia:

Co to jest mmrzeszow

osób odwiedziło nas w czwartek

15252

„szy,Naboszadofortejmapociery w-

Chwila relaksu przy filarach mostu Zamkowego? – Dlaczego nie – mówią Karolina i Dominika uczniowie plastyka. DARK

DARIUSZ DANEK

Studenci z Rzeszowa szukają złodzieja!

cytaty tygodnia

para z drugiej strony

teraz

kwestionariusz rzeszowski

www.mmrzeszow.pl w

trzeby, takie jak pieczywo czy nabiał. Droższy będzie też drób (...) Więcej zapłacimy też za owoce z krajów południowych.” Tomasz Soliński, ekonomista z Rzeszowa, o czekających nas podwyżkach. PD

„Teraz” - tygodnik Adres redakcji (oddział w Rzeszowie): ul. Kraszewskiego 2, 35-016 Rzeszów, tel.: 17 867 22 23 redakcja@terazrzeszow.pl Redaktor prowadzący „Teraz Rzeszów”: Joanna Borowiec - zastępca redaktora naczelnego tel.: 17 867 22 27 e-mail: redakcja@terazrzeszow.pl Kierownik projektu teraz rzeszów: Ewa Bończak ul. Unii Lubelskiej 3, 35-062 Rzeszów, e-mail: reklama@terazrzeszow.pl tel.: 691 432 876; 17 867-23-51 Druk: Media Regionalne Sp. z o.o., O. Kielce, Drukarnia Tarnobrzeg ul. Zakładowa 50 tel.: 15 851 31 00 Wydawca tygodników „Teraz” Media Regionalne sp. z o.o. 00-838 Warszawa, ul. Prosta 51. tel.: 022 463 07 00 Prezes zarządu: Joanna Pilcicka Redaktor naczelna tygodników: Justyna Janus Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych Media Regionalne Sp. z o.o. zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w „Teraz Rzeszów” jest zabronione.

ISSN 1899 – 2331


wydarzenia

Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

3

Miasto odnawia parki Pięć dużych inwestycji w tereny rekreacyjne zaplanowano w projekcie tegorocznego budżetu miasta. Na pierwszy plan wysuwają się prace w parku przy ul. Cieplińskiego i budowa kolejnego traktu rowerowo-spacerowego nad Wisłokiem. BG

5: Okolice Wisłoka

1: Park przy ul. Rycerskiej

Między ul. Lwowską a mostem Zamkowym, na prawym brzegu rzeki, powstaną chodnik i ścieżka rowerowa. Trakt będzie miał połączenia z trzema mostami (Zamkowy, Lwowski i Narutowicza). W planach miasta na kolejne lata jest jeszcze budowa ostatniego fragmentu drogi, którym od mostu Zamkowego dojedziemy przez nowy park do zapory. W ten sposób powstanie zamknięty okrąg, liczący w sumie ok.10 km. Rowerzyści będą mogli jeździć nim dookoła rzeki między ul. Lwowską a Powstańców Warszawy. Prace rozpoczną się na początku marca. Wykonawca przygotowuje już teren pod budowę.

1

Na ten rok zaplanowano kolejny etap zagospodarowania terenów powstałych po wyburzeniu muru wokół parku przy ul. Rycerskiej. Nowy park będzie się rozciągać od ul. Partyzantów do ul. Marszałkowskiej. W tym roku staną tu nowe ławki oraz powstanie część alejek. Miasto planuje także zakup roślin. Docelowo w parku zostaną wybudowane dwie fontanny.

2 5

4: Park na osiedlu Słocina

4 3

2: Park Jedności Polonii z Macierzą – al. Cieplińskiego Będzie to drugi etap remontu rozpoczętego wiosną 2009 roku. W pierwszym etapie powstała tu fontanna, a alejki wyłożono granitową kostką. Nowe otoczenie zyskał także pomnik gen. Władysława Sikorskiego. Jesienią uruchomiono tu drugą kaskadową fontannę oraz dokończono budowę muszli koncertowej. Do wykonania został jeszcze remont pozostałych alejek i wymiana latarni. W parku powstanie też plac zabaw, podzielony na dwie części. Pierwsza, przeznaczona dla dzieci w wieku 7-13 lat, będzie wyposażona w urządzenia podobne do tych, jakie zastosowano w parku na Lisiej Górze, czyli drabinki, przeplotki i elementy do wspinaczki. Najmłodsi dostaną natomiast nowe huśtawki, bujaki i piaskownicę. Alejki zostaną wykonane ze zwykłego, a nie jak zapowiadano wcześniej, kolorowego asfaltu.

Na prośbę mieszkańców miasto chce wybudować tutaj plac zabaw. Zabawki mają kosztować ok. pół miliona złotych. To kolejny etap remontu, rozpoczętego po włączeniu Słociny do Rzeszowa. Wcześniej miasto odnowiło tu alejki, uprzątnęło staw i zamontowało oświetlenie. Do parku można dojść m.in. nowym chodnikiem wybudowanym wzdłuż ul. Paderewskiego. O pieniądze na plac zabaw urzędnicy poproszą radnych podczas jednej z najbliższych sesji. Jednym z miejsc rozważanych pod budowę placu zabaw jest także Park Papieski w rejonie katedry.

DARIUSZ DANEK (5)

3: Okolice kąpieliska Żwirownia Tutaj powstanie ścieżka rowerowa. Połączy trakt biegnący od zapory do Żwirowni z ul. Kwiatkowskiego. Nowa droga dla rowerzystów planowana jest także na lewym brzegu rzeki. Połączy Lisią Górę z granicami miasta, a jeśli miasto dogada się z gminą Boguchwała, dotrze do kładki na Wisłoku. Obecnie trwają przygotowania do budowy nowego parku wypoczynkowo-rekreacyjnego w rejonie Żwirowni. Jego dokumentacja lada chwila dotrze do ratusza. W planach jest m.in. budowa boisk do siatkówki i piłki nożnej, ścieżki zdrowia i placu zabaw. Całość uzupełnią nowe pomosty na kąpielisku. Budowa parku rozpocznie się jednak dopiero w przyszłym roku.

Chcesz wiedzieć, gdzie w Rzeszowie powstają nowe inwestycje? Opisy i zdjęcia znajdziesz w specjalnej serii „Spacer po Rzeszowie” przygotowanej dla MM Rzeszów przez internautę dominoreksa: www.mmrzeszow.pl/artykuly/inwestycje

Platforma ma swojego wiceprezydenta

buduje się

KRÓTKO Z MIASTA  Wojewoda uchylił pozwolenie na budowę jednego z budynków wchodzącego w skład Capital Towers. Zastrzeżenia miał właściciel sąsiedniej działki. Urzędnicy wojewody dopatrzyli się braków w dokumentacji. W ratuszu zapowiadają jednak, że gdy projektanci uzupełnią braki, wydadzą nowe pozwolenie. Kompleks ma powstać u zbiegu ul. Kopisto i Cegielnianej, obok mostu zamkowego.

Jest nim 61-letni Roman Holzer. Zastąpi na stanowisku Henryka Wolickiego.

PIOTR WROTNY

Rozpoczęła się budowa Instytutu Teologiczno-Pastoralnego przy ul. Witolda na Słocinie. Oprócz jednostek instytutu, swoja siedzibę ma tu znaleźć Wyższe Seminarium Duchowne, które przeniesie się z ul. Wetlińskiej. Koszt inwestycji wynosi ponad 50 mln zł, a jej ukończenie planowane jest na przyszły rok.

Trwają prace przy adaptacji dawnego internatu Zespołu Szkół Mechanicznych na potrzeby Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Obiekt zyska nową, ciekawą elewację, która zostanie efektownie podświetlona. Prokuratorzy z zamku Lubomirskich do nowej siedziby mają się przenieść jeszcze w tym roku. PIOTR WROTNY O czym jeszcze pisał Piotr Wrotny, sprawdź na portalu www.mmrzeszow.pl. Ty również możesz dla nas pisać.

 Wyższa Szkoła Prawa i Administra-

DARIUSZ DANEK

Fotel dla PO w zarządzie to cena za koalicję w Radzie Miasta z popierającym prezydenta klubem Rozwój Rzeszowa. Bez niej prezydentowi trudno byłoby przeforsować swoje pomysły. Przekonał się o tym w grudniu, kiedy głosami PO i PiS rada odrzuciła jego pomysł przyłączenia do miasta wsi Matysówka. Umowę koalicyjną podpisano w piątek. W poniedziałek PO przedstawiła swojego wiceprezydenta, aktualnego zastępcę burmistrza Tyczyna. Do koń ca tygodnia Hol zer ma zrezygnować z pracy w Tyczynie i załatwić wszystkie sprawy związane z zatrudnieniem w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Pracę w Ratuszu powinien rozpocząć w poniedziałek. Wtedy też powinno już być wiadomo, za jakie dziedziny będzie odpowiadał nowy wiceprezydent. Wolicki zajmował się edukacją, geodezją, gospodarką mieniem, działalnością gospodarczą na terenie miasta, komunikacją oraz targowiskami i parkingami. Mówi się, że prezydent Ferenc raczej nie powierzy Holzerowi gospodarki mieniem. Ustępujący ze stanowiska Henryk Wolicki najprawdopodobniej zostanie w ratuszu jako pełnomocnik prezydenta ds. edukacji. BG

Roman Holzer jest rodowitym rzeszowianinem. Ma 61 lat. Tytuł inżyniera budownictwa uzyskał na Politechnice Rzeszowskiej. Później był m.in. prezesem Auto-Centrum w Rzeszowie, szefował też rzeszowskiemu Cefarmowi. Ma żonę i dorosłą córkę. Pasjonuje się motoryzacją, przez wiele lat działał w Polskim Związku Motorowym, pomagając m.in. przy organizacji Rajdu Rzeszowskiego. Lubi spacery ze swoim biszkoptowym labradorem i odpoczynek w Bieszczadach, gdzie ma swoją posiadłość.

cji otwiera darmową siłownię i saunę dla swoich studentów i pracowników. Na uczelni powołana będzie też sportowa sekcja kulturystyki.

 W kwietniu firma ESI z Wrocławia wznowi budowę elektrowni wodnej przy zaporze na Wisłoku. Inwestycja zaczęła się w 2009 roku i miała być gotowa najpóźniej na minione wakacje. Na początku prace szły bardzo szybko. Na półmetku niespodziewanie się zatrzymały. Okazało się, że inwestor ma kłopoty z uzyskaniem unijnej dotacji. Po wielu miesiącach tę sprawę BG udało się wreszcie załatwić.

Paliwo ze śmieci ogrzeje nasze mieszkania Zamiast na wysypisko odpady komunalne oraz osady z oczyszczalni ścieków trafią do elektrociepłowni. Ta wykorzysta je do produkcji paliwa.

W mieście powołano już konsorcjum trzech firm. To Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (odpowiedzialne za wywóz i segregację śmieci), Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

(odpowiedzialne m.in. za oczyszczalnię ścieków) oraz rzeszowska elektrociepłownia. Wszystkie trzy mają swoje obiekty w rejonie ul. Ciepłowniczej. Instalacja przerabiająca nieczystości na paliwo stanęła-

by obok obiektów MPGK. Dzięki temu transport śmieci między sortownią a linią produkującą opał dla elektrociepłowni byłby bardzo szybki. Projekt zakładu ma być gotowy najpóźniej do końca czerwca. BG


4

miasto byliśmy przy tym

Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

Walczymy o stadion, bo to nasz dom

DARIUSZ DANEK

Niedziela, hotel Ambasadorski, casting do nowego muzycznego show Polsatu

Środa, klub LIVE. Marishaa Em, czyli Marina Milov kręci teledysk do najnowszego utworu „Loverman”. Premierowy pokaz już za kilka tygodni w klubie LIVE. RAY REKLAMA

- Pod koniec stycznia w Sądzie Re jo no wym w Rze szo wie za padnie wyrok w sprawie skargi złożonej przez Stal Rzeszów. W czym problem? - Chodzi o umowę dzierżawy stadionu przez klub od miasta. W 2006 ro ku Stal Rze szów prze kaza ła swój stadion i wszystkie znajdujące się na jego te re nie obiek ty za sym bo liczną złotówkę. W zamian klub podpisał z urzędnikami umowę za bez pie czo ną dłu gim, 10-let nim okresem wypowiedzenia. W 2009 roku umowa została zmienio na przez ku ra to ra, któ ry chwi lowo za rzą dzał klu bem. Zamiast 10-letniego okresu zapisano w dokumencie wypowiedzenie miesięczne. To dla nas bardzo niekorzystne rozwiązanie. - Dlaczego? - Bo do profesjonalnego działania klubowi spor towemu takiemu jak Stal potrzeba stabilizacji. Jej poczucie mieliśmy, wiedząc, że w razie rozwiązania umowy, będziemy mieli te 10 lat na znalezienie nowego miejsca. W miesiąc to niemożliwe. Dlatego liczymy, że sąd zakwestionuje umowę pod pisaną przez ku rato ra. Zdaniem naszych prawników, ta

KRZYSZTOF KAPICA

KRZYSZTOF ŁOKAJ

Rozmowa z MARKIEM PORĘBĄ, wiceprezesem Stali Rzeszów

osoba nie mogła jej zmienić ani podpisać. - Ale przecież miasto zapewnia, że wypowiadając wam umowę, nie wyrzuci klubu ze stadionu. - To prawda, ale wtedy nie będzie my je dy nym na jem cą, ale jednym z wielu podmiotów, które ze stadionu będą mogły korzy-

stać na ta kich samych zasa dach. W takich warunkach nie wyobrażam sobie np., jak mielibyśmy utrzymać stadion czy murawę, na któ rej gra ło by wie le drużyn. Druga sprawa to szatnie dla piłkarzy, które są wymagane do uzyskania licencji na grę w II lidze. Teraz je mamy, ale jeśli miasto wypowie nam umowę, zo-

stanie my na lodzie. Po nieważ zdajemy sobie sprawę, że pozostanie przy umowie z 10-letnim okresem blokuje rozbudowę stadionu za unijne pieniądze, liczymy na inne rozwiązanie, które zapewni nam stabilizację i pozwoli na realizację projektu. - Czy kwestia zasad dzierżawy to jedyny problem? - Nie. Miasto obiecało nam m.in. nowe boiska treningowe, bo te, na których w tej chwili grają piłkarze, zostaną zajęte przez nową trybunę. Skończyło się na zapowie dziach. Nie ko rzyst ny dla klubu będzie także zakaz wieszania reklam sponsorów, który będzie obowiązywał po wybudowaniu nowej trybuny. To jeden z warunków unijnego dofinansowania inwestycji. Te warunki są podstawą funkcjonowania klubu. - Jak to? Przecież miasto inwestuje w stadion. Odremontowano ogrodzenie, koronę i toalety. Urzędnicy twierdzą, że wydali na te prace ok. 3 mln zł. Klub nie udźwignąłby takiego wydatku. - To prawda, inwestycje są, ale 3 mln to gruba przesada. Prace kosztowały najwyżej milion. Bez wzglę du na to powta rzam, że naj waż niej sze wa run ki umowy przekazania obiektu nie zostały dopełnione. ROZMAWIAŁ BARTOSZ GUBERNAT


ludzie

Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

5

Nasz sposób na młodość ducha

Wspomnienie o dziadku lub babci, które najbardziej zapadło ci w pamięć?

Są już na emeryturze, ale nie brakuje im pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Nie mam konkretnego. Po prostu pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam przebywać z dziadkami, bardzo dobrze mi się u nich spędzało czas. Pamiętam też zapach świeżego ciasta, które robiła babcia i które w każdą niedzielę zawsze było naprawdę pyszne.

Emerytura to idealny moment na rozwijanie swoich pasji i próbowanie rzeczy, na które zawsze brakowało czasu. Brakuje zajęć na basenach Stanisławowi Słobodzie regularna aktywność fizyczna pozwoliła opanować stres i wyleczyła z depresji, z którą długo się zmagał. Dała też motywację do znalezienia nowych pasji. Oprócz kolarstwa i kulinariów, rzeszowianin pokochał fotografię i podróże. Jak przyznaje, na emeryturze się nie nudzi, ale w Rzeszowie ciągle brakuje mu szerszej ofer ty zajęć dla seniorów, zwłaszcza na basenie. - Ideałem byłby klub fitness połączony z krytą pływalnią albo aquapark, gdzie można by poszaleć z wnukami. Nie mamy problemu z nadążaniem za naszymi skarbami, dlatego dotrzymalibyśmy tempa – uśmiecha się energiczny rzeszowianin.

Są zmiany na lepsze Dyskryminująca starsze osoby jest również

MONIKA RÓG, 22 lata, studentka

DARIUSZ DANEK (2)

Moja babcia kojarzy mi się głównie z tym, że jest bardzo zadbaną i nowoczesną babcią. Ma swoją komórkę i korzysta ze Skype. Chociaż ma 70 lat, jest całkowicie samodzielna i bardzo towarzyska.

Teresa, babcia Melanii i Marcela, potrafi znaleźć czas nie tylko na rozpieszczanie wnucząt, ale i na regularne dbanie o sylwetkę. oferta rzeszowskich sklepów odzieżowych. Wśród sprzedawców króluje stereotyp, że osoba po 50. musi ubierać się w szare, obszerne swetry i welurowe spódnice do kostek – uśmiecha się znacząco Teresa. Na szczęście, seniorzy zauważają też pozytywne zmiany. W parkach i bulwarach nad Wisłokiem powstały pierwsze tzw. otwarte siłownie, pozwalające poćwiczyć mniej zamożnym osobom. Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje nie tylko ciekawe wykłady, ale zajęcia w grupach zainteresowań, wycieczki, spotkania autorskie i imprezy. - Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć i poszukać miejsc, zajęć i ludzi odpowiednich dla siebie. W tym mieście naprawdę można się realizować na wiele sposobów. Wystarczy przestać narzekać i ruszyć się sprzed telewizora – zgodnie twierdzą.

Wnuki to skarb Zwłaszcza że sprawni dziadkowie to nie tylko ulga dla dzieci, ale i radość dla wnuków. Teresa i Stanisław nie wstydzą się tego, że są już babcią i dziadkiem. - To jest powód do dumy, a nie do wstydu. Ja do dziś nie zapomnę pierwszych dni po narodzeniu najstarszego wnuczka Karolka. Wszyscy kłóciliśmy się o to, kto ma go potrzymać i zabawiać – śmieje się Stanisław.

JOANNA KLUZ, 28 lat, pracownik socjalny

Stanisław Słoboda, dziadek Natalki, Sandry, Emilki i Karolka, kondycją mógłby zawstydzić niejednego 20-latka.

Rodzice mi opowiadali, że gdy miałam 1,5 roku, to w nocy przecisnęłam się przez szczebelki w łóżeczku, przeszłam przez cały dom i poszłam spać do babci do łóżka. No i tak poza tym to bardzo kochałam dziadków.

W tym mieście naprawdę można się realizować na wiele sposobów. Wystarczy przestać narzekać i ruszyć się sprzed telewizora. - Mnie w pamięci utkwił widok syna, który jako ojciec zachowywał się dokładnie z taką czułością i oddaniem, jak powinien – dodaje Teresa. W piątek oboje będą gościć w przedszkolach swoich wnuków i oglądać przygotowane dla nich przedstawienia. Już nie mogą doczekać się wierszyków, laurek i słodkich buziaków od przejętych swoją rolą małych pociech. Na to spotkanie Teresa wyruszy do Krakowa, a Stanisław, który ma czwórkę wnuków, będzie musiał zrobić objazd po dwóch przedszkolach. - Dobrze, że wypracowałem formę, bo pewnie trochę się nabiegam – śmieje się. - Już kupiłem bajki Andersena, które przy tej okazji podaruję moim kochanym wnusiom. W końcu nie jest powiedziane, że w Dniu Dziadka dziadzio musi tylko dostawać prezenty – śmieje się. ANNA JANIK a.janik@terazrzeszow.pl 17 867-22-37

MARIUSZ MICHAŁKIEWICZ, 25 lat, stażysta Nie mam ja kie goś kon kret ne go wspo mnie nia. Ca ły czas mam z nimi kon takt i mo że dla te go cięż ko mi wy róż nić jed no wspo mnie nie. Mo gę tyl ko po wie dzieć, że są fan ta stycz ny mi dziad ka mi i mo gę życzyć ta kich każ de mu. MAGDALENA GOŁĄB (5)

Re gu lar nie ćwi czą, podró żu ją, spo ty ka ją się ze zna jo my mi. Stanisław i Te re sa udowad nia ją, że bab cie i dziadziowie w Rze szowie mo gą być napraw dę szczę śli wi i speł nie ni. - Wszystkim się wydaje, że emerytura to najmniej ciekawy okres życia, bo wszystko teoretycznie już za nami. Tymczasem to idealny moment na rozwijanie pasji i próbowanie rzeczy, na które zawsze brakowało czasu – mówi Teresa Stanisz, którą spotkaliśmy w klubie City Fitness. To tutaj organizowane są zajęcia „Aktywny senior”, które cieszą się ogromną popularnością wśród starszych rzeszowian. Pozwalają utrzymać ciało w dobrej kondycji, dają powód do wyjścia z domu i możliwość nawiązania nowych znajomości. Spotykający się w klubie seniorzy zaprzyjaźnili się do tego stopnia, że już planują wspólne wyjścia i spotkania na mieście. - Powiem szczerze, że czasem sam chciałbym mieć tyle energii i zapału, co oni. To jest chyba najbardziej zgrana i wdzięczna grupa, jaką prowadzę – mówi Sebastian Obirek, trener City Fitness.

MATYLDA MATUSIK, 30 lat, pielęgniarka

ARTUR KOWALCZYK, 38 lat, urzędnik Moi dziadkowie mieszkali na wsi i jako dziecko dużą część wakacji spędzałem u nich z kuzynem. Babcia była bardzo wierzącą osobą i co wieczór ka zała nam się modlić. Ponieważ byliśmy młodzi, często rozrabialiśmy podczas tych modlitw, co bardzo ją złościło i kończyło się to tym, że każdy z nas musiał spać w innym pokoju. Ale z ra na babcia zawsze budziła się już w lepszym humorze. Ewa Więcek

Z tej broni strzelać może każdy - Laser Tag to odmiana paintballa? - Tylko w pewnym sensie. Na pew no stanowi je go ła godniejszą - w sensie braku bólu i siniaków - formę. Zabawa ta powsta ła w Stanach Zjednoczonych na bazie treningów żołnierzy amerykańskich. W ten sposób ćwiczyli wszelkie możliwe strzały kierowane w kierunku potencjalnego wroga. - Jakie są jeszcze różnice? - W Laser Tag nie płaci się za każdą kulkę. Tutaj w związku z tym, że amunicja jest wirtualna, ma się jej dowolną ilość. Nie da się też oszukiwać, ponieważ cała gra kontrolowana jest przez system komputerowy. Po jej zakończeniu każdy otrzymuje dokładne statystyki, kto i ile oddał strzałów oraz ile ich otrzymał. Sprzęt, który

otrzymujesz, jest naprawdę lekki – waży tylko 2 kg. Nie można tutaj w żaden sposób się wybrudzić. Można za to konstruować ciekawe scenariusze i wprowadzać dodatkowe elementy do gry, co czyni ją bardziej interesująca od paintballa. - Skąd za czerp ną łeś po mysł na taką działalność? - Od mojego brata, który dużo wcześniej uruchomił taką działalność w Krakowie. Właściwie wspólnie zadecydowaliśmy, żeby umożliwić zabawę mieszkańcom Rzeszowa. Miejsc z „laserowym paintballem” w Polsce jest mniej niż 10. W naszym województwie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie. - Przychodzę do Laser Arena i co widzę? - Labirynt, z niezliczoną liczbą ścianek i zakamarków na 200 m kw. powierzchni. Do tego migające światła i koguty policyjne. A z głośników

roz brzmiewa mu zy ka, ja ką mo że my usły szeć w grach komputerowych. - Brzmi złowrogo… - Ale to naprawdę dobra zabawa. Nie ma się czego bać. Samo chodzenie po labiryncie, bez rozpoczynania gry, może być frajdą. Im bardziej zagadkowo, tym lepiej. Liczymy nawet na zainteresowanie dzieci. Te najmłodsze jednak będą musiały być pod opieką rodziców. - Kogo jeszcze zachęcicie do zabawy? - W Laser Tag może bawić się każdy, kto chce spędzić trochę inaczej niż zazwyczaj swój wolny czas. Chcielibyśmy organizować dzieciom urodziny, a dorosłym wieczory kawalerskie czy panieńskie. Może uda się też zachęcić firmy do organizacji imprez integracyjnych. Znajdujemy się bardzo blisko Rynku, więc nie ukrywam, że chcemy zainteresować swoją ofer tą osoby, które wybierają się wieczora-

mi ze znajomymi na piwko. - Co się dzieje, kiedy zostanę zastrzelona? Wypadam z gry? - Jak w grze komputerowej masz określony poziom życia. Kiedy ulegnie on wyczerpaniu, możesz po odczekaniu wrócić do gry, „odrodzić się” w bazie lub zostać uleczonym przez gracza będącego medykiem. Wszystko zależy od ustalonego wcześniej scenariusza. Ponadto cały sprzęt, który dostajesz, wyposażony jest w głośniki i diody, które informują o postrzeleniu zarówno ciebie, jak i innych graczy. War to wspomnieć, że każdy karabin ma różne tryby i możesz strzelać zarówno z karabinu maszynowego strzałami pojedynczymi oraz serią, jak również bronią rozpryskową. - Pewnie niejeden rodzic zapyta cię, czy to bezpieczne? - Przede wszystkim karabin po strzale nie zostawia śladów ani siniaków. Sam laser to

wiązka podczerwieni, dokładnie taka sama jak ta generowana przez pilota telewizyjnego. Labirynt też jest bezpieczny. - W Krakowie w Laser Arena zabawa przekształciła się w sport. Powstała tam liga studencka…

To prawda. Chciałbym, żeby w Rzeszowie studenci też wykaza li ty le za in te re sowania. Żeby ich zachęcić, będziemy współpracować z samorządami rzeszowskich uczelni. ROZMAWIAŁA AGNIESZKA I. SKOWRON

ARCHIWUM LASER ARENA

Rozmowa z MACIEJEM BRZEZOWSKIM, managerem firmy Laser Arena

Laser Arena działa od początku stycznia. Godzina gry kosztuje 30 zł.


6

temat tygodnia Per fekcyjne fryzury, nienaganny makijaż, bajeczne suknie i obowiązkowo czer wone podwiązki – to znak, że rozpoczął się czas studniówkowych szaleństw. Żeby w tę najważniejszą noc wszystko wyszło idealnie, potrzeba wielu miesięcy przygotowań. Organizacja pierwszego, ważnego balu wchodzących w dorosłość licealistów to ogromne wyzwanie. Na tyle poważne, że niektóre szkoły salę i orkiestrę rezer wują już rok przed planowaną datą studniówki. Rozmowy z uczniami o balu rozpoczynają się zazwyczaj w październiku. - Wychowawcy poznają zdanie większości klasy i omawiają je z rodzicami na wywiadówce śródsemestralnej. Chcemy, żeby uczniowie mieli wpływ na wszystkie szczegóły, np. na menu, bo to jest przecież ich noc – mówi Danuta Stępień, dyrektor IV LO.

Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

Taki bal zda 100-170 złotych od osoby trzeba zapłacić za studniówkę w rzeszowskich lokalach

Króluje sałatka gyros Dlatego rodzice, na których barkach spoczywa cały ciężar przygotowań, dwoją się i troją, żeby sprostać oczekiwaniom. W wielu szkołach na kilka miesięcy przed imprezą powstają nawet specjalne komitety studniówkowe, zrzeszające najbardziej obrotnych rodziców. Zdarza się nawet, że chcą spróbować potraw, które znajdą się na stołach. Jakie dania cieszą się teraz największą popularnością? Pierwszy ciepły posiłek to obowiązkowo schab w różnych wariantach: nadziewany mozarellą, szpinakiem lub ze śliwką. Do tego fantazyjne ziemniaczane kulki, talarki lub szyszki. Na drugie danie podawane są zrazy w sosie pieczarkowym lub pierś z kurczaka po cygańsku. Ostatni ciepły posiłek to barszcz czerwony z krokietem lub bogracz. - Oprócz tego przez całą noc jest tzw. zimna płyta, czyli wędliny, galaretki i sałatki. Na topie jest teraz sałatka gyros i meksykańska. Tradycyjna jarzynówka odchodzi powoli do lamusa – dodaje Janusz Krupa, właściciel hotelu Villa Riviera.

Zarabiają dworki i hotele Tutaj w każdy weekend karnawału, włącznie z niedzielami, odbywają się imprezy firmowe, zamknięte i studniówki, w sumie ponad 20. To one najbardziej cieszą właścicieli dworków i restauracji. Na balach liczących nawet 500 osób można szybko odrobić straty, jakie powoduje zastój w branży rozrywkowej, zaczynający się wraz z październikiem. - Teraz faktycznie jest czas, kiedy naprawdę możemy zarobić. To ważne, bo niedługo ostatki i znów czeka nas przestój aż do maja, czyli okresu wesel – dodaje Krupa.

Orkiestra na zmianę z DJ-em Ale studniówka to nie tylko wykwintne potrawy i pięknie udekorowana sala. To również polonez, którego zatańczyć musi każdy maturzysta. W dużych szkołach wynajmuje się nawet choreografa, który opracowuje inny układ dla każdej klasy. Próby zaczynają się tuż przed Bożym Narodzeniem. Ta generalna, w przeddzień studniówki. Po odtańczeniu poloneza (najczęściej Kilara lub Ogińskiego) bal oficjalnie otwiera dyrektor szkoły. Krótkie przemowy i...można zacząć się bawić. - Królują stare, dobre hity polskiej i zagranicznej muzyki tanecznej. To, czego ze względów technicznych nie da rady wykonać orkiestra uzupełnia DJ, który puszcza dyskotekowe przeboje – mówi Mirosław Robak, dyrektor ZS nr 3.

Nie wszystkich stać na bal Całość na zdjęciach i płytach utrwalają fotograf i kamerzysta. Większe studniówki obsługują nawet kilkuosobowe ekipy techniczne. Wszystko to oznacza kolejne koszty. Choć szkoły próbują je obniżyć, rezygnując np. z kolorowych kotylionów i tor tów, zdarza się, że nie wszystkie klasy bawią się w komplecie. - W mojej szkole ze studniówki zrezygnowało ok. 15 proc. uczniów. Koszty dzisiejszych balów są nieporównywalnie wyższe niż przed laty. Ale z drugiej strony, poziom organizacji dorównuje wykwintnym weselom – dodaje dyrektor ZS nr 3. ANNA JANIK a.janik@terazrzeszow.pl 17 867-22-37

EWA WIĘCEK (6)

Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci ze studniówki?

KATARZYNA RZEPKA, 30 lat, urzędnik Pamiętam, że chociaż przyszłam ze swoim ówczesnym chłopakiem, to jednak najczęściej bawiłam się z koleżanką. Z kolei mój chłopak, który był samoukiem i grał na gitarze, został zwerbowany przez orkiestrę i dał z nią niezły popis.

MICHAŁ SZYMCZYK, 25 LAT, pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi Mam bardzo miłe wspomnienia ze studniówki. Nauczyciele nie pilnowali nas zbyt rygorystycznie, tak, że udało się wypić trochę procentów i zabawa była wręcz szampańska.

BOGUSŁAWA BARAN, 34 lata, bibliotekarka Studniówkę miałam w szkole, a dodatkowa moja mama była opiekunem, więc początkowo nie czułam się komfortowo. Na szczęście po jakimś czasie skrępowanie minęło, a mi udało się wygrać jedną z konkurencji, które były w trakcie zabawy.

SŁAWOMIR GONET, 22 lata, muzyk Na studniówce grał świetny zespół i w sumie to najbardziej utkwiło mi w pamięci, ponieważ później zacząłem grać wspólnie z gitarzystą. Zdarza mi się również współpracować z całym zespołem, tak więc pa trząc z tej perspektywy studniówka była bardzo udana.

ROBERT BRZEZIŃSKI, 37 lat, właściciel firmy budowlanej Pamiętam, że mało kto był trzeźwy. Poza tym, jeden z nauczycieli, który był opiekunem interna tu, w którym mieszkałem, miał najlepszy humor z nas wszystkich i przez całą studniówkę chodził, drapał się w głowę i powtarzał: „Jak ja wam, chłopaki, zazdroszczę!”

MAGDALENA SKOMRA, 24 lata, urzędnik Najbardziej utkwił mi w pamięci dyrektor, który na początku poloneza pomylił krok i potem przez cały taniec próbował wrócić do właściwego. Potem wszystko przebiegało już bez takich incydentów, a ja bawiłam się do samego rana. Magdalena Gołąb


Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

temat tygodnia

arza się raz

7 stylista radzi MICHAŁ DRYMAJŁO

KOBIETY Długie sukienki są hitem początku 2011 roku. Są idealne dla dziewczyn, które nie mają długich, prostych nóg, bo umożliwiają skierowanie uwagi np. na dekolt, ramiona lub plecy. Lansowane kolory to szafir i czerwień. Bezpiecznym i uniwersalnym kolorem jest zawsze modna czerń. Eleganckim zamiennikiem czerni może być burgund, granat, grafit. Czarne bądź cieliste obuwie będzie pasować do każdej sukienki, ale należy zwrócić uwagę na wysokość i grubość obcasa. Nie ma bardziej komicznego widoku niż przerażone i chwiejące się uczestniczki balu podczas tradycyjnego poloneza. Jeśli chodzi o torebkę, to króluje koper tówka. Dużą rolę odgrywają ozdoby. W tym sezonie hitem są opaski do włosów zdobione kamieniami, piórkami, kryształkami, cekinami lub koronką. Jeśli decydujemy się na opaskę, należy ograniczyć biżuterię do pierścionka lub bransoletki.

500-800 złotych wydają średnio licealistki na studniówkową wyprawkę

Sabinę Witalec, Agnieszkę Walas i Sylwię Szczepanik (nz. od lewej), uczennice ZS nr 3, spotkaliśmy w restauracji Galaktyka tuż przed rozpoczęciem balu ma turalnego. Jak zdradziły nam dziewczyny, temat studniówkowych kreacji w ich rozmowach przewijał się praktycznie od początku roku szkolnego. - Zaczęłyśmy od przeglądania internetu. To tam szukałyśmy pomysłów na krój i kolor – mówi Sabina. - Wiedziałyśmy, że nie możemy sobie pozwolić na suknię do kostek, bo jesteśmy niskie i drobne. Zresztą modeli na kołach lub dwuczęściowych z gorsetem praktycznie już się nie nosi – dodaje Sylwia. Wszystkie wybrały sukienki przed kolano, dopasowane w talii i biodrach. Choć część koleżanek zdecydowało się na tak wyraziste kolory jak róż czy fuksja, dziewczyny postanowiły nie eksperymentować. Granat i czer wień najlepiej nadają się na wieczorny bal. Nie są tak oklepane jak czerń, a na tyle uniwersalne, że można wykorzystać je później na wesele lub sylwestra – dodaje Agnieszka. Na zakupy do rzeszowskich galerii ruszyły tuż po świętach. Oprócz samych kreacji, trzeba było jeszcze pomyśleć o dodatkach: błyszczącej biżuterii, torebce, rajstopach i butach, koniecznie na wysokim obcasie. Tradycyjne, czer wone podwiązki, na których wyszyto imiona, pseudonimy i nazwę klasy, wraz z pozostałymi koleżankami zamówiły przez internet. - Do fryzjera umawiałyśmy się z tygodniowym wyprzedzeniem. Paznokcie zrobiła nam wspólna koleżanka, a makijażem zajęłyśmy się już same. Dzięki temu udało się trochę zaoszczędzić, bo za taki pakiet zapłaciłybyśmy ok. 200 zł – dodają. Z partnerami problemu nie było. Wszystkie trzy piękności mają chłopaków i to właśnie z nimi będą się tej nocy bawić. Jak zapowiadają, na pewno pójdą w tany również ze swoimi nauczycielami. Żeby nie schodzić z parkietu do białego rana, dziewczyny wzięły buty na zmianę. - Chcemy, żeby wspomnienia z tego wieczoru zostały nam w głowach na długie la ta. Zwłaszcza że teraz przed nami ta mniej przyjemna część roku szkolnego, czyli ostre przygotowania do ma tury – uśmiechają się przyszłe studentki.

DARIUSZ DANEK (3)

MĘŻCZYŹNI Ubiór męski to głównie garnitur. Należy się zastanowić nad wielofunkcyjnością, ponieważ oprócz studniówki będzie służył do przyszłej ma tury. Najlepiej wybrać ciemne kolory tj. czerń, granat i grafit. W jasnych garniturach panowie mogą co najwyżej karmić łabędzie w parku. Do ciemnego garnituru pasuje jasna koszula z długim rękawem. Najbardziej elegancka jest biała, ale można ją (oraz krawat) dobrać do koloru sukni partnerki. Do spodni garniturowych zawsze powinien być pasek. Buty powinny być czarne lub brązowe, a pasek przy spodniach w kolorze identycznym jak buty. Niedopuszczalne są tzw. borsuki, czyli buty z mocno wystającą podeszwą. Męskie dodatki to spinki do koszuli, ale te do krawa ta niech jeszcze parę lat zostaną w domu. Jedyną dopuszczalną biżuterią męską jest zegarek. Gruby łańcuch na szyi bądź na ręce pasuje do dresów, a nie do garnituru. RAY


8

ogłoszenie Zwyżka 20 m, tel. 507 174 375 00083P

LOKALE SPRZEDAŻ

NAUKA

Komfortowe nowe mieszkania na osiedlu STARY PARK, Rzeszów ul. Miłocińska, infolinia 883 010 203 www.stary-park.pl

Księgowość, kadry-płace, BHP fryzjerski, wizażystka, manicurepedicure, tipsy OŚWIATA, tel. 17/853-41-50

00200A

16746A

LEXEXPERT Porady prawne, tel. 792-793-487, 17/852-02-40.

KREDYTY - WYSOKIE KWOTY, BEZ PORĘCZYCIELI, SZYBKA DECYZJA, GOTÓWKA OD RĘKI tel.666093556

Żaluzje, rolety, vertikale VERTILUX; tel. 17/854-57-95. 17813A

17364A

Meble na wymiar 17/8620526 00184A

PŁYTKI - tel. 660-761-313. 00747A

Masz chwilowy problem finansowy? Zadzwoń! Chwilówki od zaraz, 512-360-112 14054A

PŁYTKI, malowanie, 888-961-142. 00687A

Remonty, tel. 607-453-466. 00263A

NAJTAŃSZE POŻYCZKI NA OŚWIADCZENIE I BEZ SPRAWDZANIA BIKu tel. 17/8535205 00079B

Rolety zewnetrzne. Producent! 17-862-64-81. 00093B

Beatyfikacja Jana Pawła II 29.04 5.05.2011; El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 158442225, 604581281 00082T

Berlin – Poczdam - Wyspa Tropikalna (6 - 8.03.2011); El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46/72; 15 8442225, 604581281

GYPSUM ( Nowość) adaptacje poddaszy, tel. 661 549 912. 00083O

Szpachlowanie cena 8 zł, malowanie 2

SPRZEDAŻ

zł, tel. 785 097 355 00174CR

Szpachlowanie, zacieranie bezpyłowe. Buk kominkowy- tel. 17/851-65-07, 691-858-854. 00102A

Malowanie, remonty, 502520676 00174CQ

Tynki, wylewki, tel. 660-972-818. 00083F

Drewno kominkowe,opałowe. Rzeszów, Przemysłowa 12, tel. 512-190-444, 00592A

Berlin – Poczdam - Wyspa Tropikalna (6 - 8.03.2011); El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46/72; 15 8442225, 604581281 00082M

Bilety lotnicze, tanie liniePROMOCJE! autokarowe, promowenajlepsze połączenia i ceny, GROMADA, Rzeszów, Grunwaldzka 17, 017/852-60-60.

WYLEWKA maszynowo; docieplanie stropów, 17/242-80-48; 607-160-013 00335A

Wylewki cementowe agregatem docieplanie stropów i ścian Tel. 601-419-782 00083I

BTU “TRAPER” Tłumaczenia z i na język węgierski, 0-17/8533963, 0-17/8507115, www.traper.com.pl, traper@traper.com.pl BTU “TRAPER”- usługi księgowe, 0-17/8533963, 0-17/8507115

FATIMA - Santiago de Compostela LOURDES i inne... 2-13.04.2011 El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 15 8442225, 604581281

Najlepsze połączenia i ceny, bilety lotnicze, tanie linie- PROMOCJE! autokarowe, promowe- GROMADA Rzeszów, Grunwaldzka 17, 017/852-60-60.

00099B

Francja - Lazurowe Wybrzeże 10-21.07.2011 obóz młodzieżowy; El Travel ; 15 8442225, 604581281 00082R

IZRAEL - śladami Jezusa 2431.01.2011 - ostatnie miejsca ! El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46/72; 15 8442225, 604581281 00082C

00082O

KAZIUKI: Wilno – Kowno - Troki 4 6.03.2011 El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46/72; 15 8442225, 604581281

00099E

Narty - zakończenie sezonu, darmowe karnety; Włochy, Szwajcaria; GLOB 17/779-00-52 www.glob.duu.pl

00099C

BTU “TRAPER”- Wynajem autokarów i busów. 0-17/8533963, 0-17/8507115, www.traper.com.pl, traper@traper.com.pl 00099A

00802A

Obóz młodzieżowy: Francja Lazurowe Wybrzeże 10-21.07.2011 El Travel ; 15 8442225, 604581281 00082F

Ostatnie miejsca!!! Śladami Jezusa w Izraelu 24- 31.01.2011- pielgrzymka El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 15 8442225, 604581281 PARYŻ - Zamki nad Loarą - Lourdes Monaco 24.05 - 1.06.2011; El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46/72; 15 8442225, 604581281

Wola, Jana Pawła II 46; 15 8442225, 604581281 00082W

Truskawiec- sanatorium, tydzień od 905 zł, GROMADA Rzeszów, Grunwaldzka 17, 017/852-60-60 00176C

TURCJA wczasy i zwiedzanie (samolot z Rzeszowa w każdą środę od 22.06 do 28.09.2011); El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 15 8442225, 604581281 00082V

Ubezpieczenia turystyczne: TU EUROPA, SIGNAL, IDUNA, legitymacje Euro 26, ISICGROMADA, Rzeszów, Grunwaldzka 17, 0-17/852-60-60. 00176P

00082D

KAZIUKI: Wilno – Kowno - Troki 4 6.03.2011 El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46/72; 15 8442225, 604581281

PARYŻ - Zamki nad Loarą - Lourdes Monaco 24.05 - 1.06.2011; El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46/72; 15 8442225, 604581281 00082Q

KRETA wczasy (wyloty z Rzeszowa w każdą niedzielę od 12.06 do 18.09.2011); El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 15 8442225, 604581281 00082X

00099F

BTU “TRAPER” wycieczki zakładowe i szkolne. 0-17/8533963, 0-17/8507115, www.traper.com.pl, traper@traper.com.pl

29.03-10.04.2011; El Travel Stalowa

00082E

00082P

BTU “TRAPER”- wycieczki szkolne i zielone szkoły, 0-17/8533963, 0-17/8507115, www.traper.com.pl, traper@traper.com.pl

00082H

00082K

IZRAEL - śladami Jezusa 2431.01.2011 - ostatnie miejsca ! El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46/72; 15 8442225, 604581281

SANKTUARIA Europy Środkowej (Velehrad, Morawski Kras, Wiedeń, Monachium, Altoetting, Praga) 27.04 3.05.2011 El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 158442225, 604581281 Sanktuaria Maryjne Europy

00176B

00082N

00176A

Szpachlowanie bezpyłowe BRITISH

00082J 00176S

FATIMA - Santiago de Compostela LOURDES i inne... 29.03-10.04.2011 El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 15 8442225, 604581281

00082A

00079A

MOSKWA (samolot) 29.04 - 3.05 i 23-27.06; El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 15 8442225, 604581281

00082B

TURYSTYKA

USŁUGI

Egzotyka- Egipt, Turcja, Izrael, Jordania, Kuba, Maroko, Meksyk, Wyspy Kanaryjskie, GROMADA, Rzeszów, Grunwaldzka 17, 017/852-60-60

00104A

00013A

! 600851619 Naprawa pralek, lodówek, tanio

KREDYTY

Żaluzje pionowe, rolety producent. Cena juz od 19 zł ! “Markus - Texi” 17 854 79 63

Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

Lwów 26.02., GLOB 17/779-00-52, www.glob.duu.pl 00802B

SANKT PETERSBURG (samolot) 30.04 - 4.05 i 25-29.06; El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 15 8442225, 604581281

Wczasy - Turcja (samolot z Rzeszowa w każdą środę od 22.06 do 28.09.2011);El Travel Stalowa Wola, Jana Pawła II 46; 15 8442225, 604581281; 00082U

Wczasy krajowe i zagraniczneGROMADA Rzeszów, Grunwaldzka 17, 017/852-60-60 00082I

00176R


plebiscyt

Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

9

Wybieramy najpopularniejszy salon urody Czysty, z miłą i profesjonalną obsługą, otwarty do późna i z dogodnym dojazdem. Taki według naszych Czytelników powinien być dobry salon kosmetyczny i fryzjerski. Z waszą pomocą chcemy znaleźć i pokazać takie miejsca w naszym mieście, a spośród nich wybrać ten najpopularniejszy. Nasz plebiscyt rozpoczęliśmy zaledwie tydzień temu, a już mamy kilkanaście zgłoszeń. Nie czekamy więc i już dziś przedstawiamy pierwsze kandydatu-

ry. W następnych numerach tygodnika będziemy prezentować kolejne salony, których zgłoszenia wpłynęły do naszej redakcji. Głosowanie rozpocznie się 3 lutego. Wtedy też przedstawimy listę salonów, wraz z przypisanymi im numerami (dziś na zdjęciu to biała cyfra na czerwonym tle). Prezentację salonów i przypisane im numery będzie też można znaleźć na stronie portalu mmrzeszow.pl Salon, który do 7 kwietnia dostanie największą liczbę głosów, otrzyma zaszczytny tytuł

Najpopularniejszego Salonu Urody 2011.

Czekamy na zgłoszenia. Można je przesyłać do 3 marca poprzez:  SMS wysyłany pod nr 71466. W treści należy wpisać: zsalon kropka nazwa salonu, adres, telefon kontaktowy do salonu oraz krótkie uzasadnienie (niekonieczne, w SMS-ie nie można przekroczyć 160 znaków). Koszt SMS-a 1,23 z VAT  e-mail należy wysłać na adres salon@terazrzeszow.pl w tytule wpisując: Salon Urody

2011, a w treści e-maila: nazwa salonu, adres, telefon kontaktowy do salonu, krótkie uzasadnienie oraz dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy  kupon publikowany w tygodniku Teraz Rzeszów. W przypadku przesyłek decyduje data stempla pocztowego Każdy może zgłosić dowolną liczbę kandydatów. Szczegółowy regulamin plebiscytu w rzeszowskim oddziale redakcji tygodnika Teraz Rzeszów (ul. Kraszewskiego 2, 35-016 Rzeszów). RAY

2. Klinika urody „Gloria”, ul. 3 Maja 7

Nowoczesne, ciemne wnętrze wypełnione lustrami sprawia, że klienci mogą poczuć się zrelaksowani i bezpieczni. W rogu stoi wygodna kanapa, obok niej stolik z czasopismami, magazynami i katalogami fryzjerskimi. - Nie tylko wystrój salonu przyciąga do nas ludzi. Przychodzą głównie ze względu na naszych wykwalifikowanych fryzjerów-stylistów, którzy profesjonalnie potrafią doradzić odpowiednie uczesanie - uważa Marta Skwirut, fryzjerka. Jeśli ktoś życzy sobie porad dotyczących fryzury, w salonie Ce-Ce of Sweden może umówić się na bezpłatną poradę stylisty. Poza tym można tu m.in. modelować, skracać, strzyc i koloryzować włosy. Jest możliwość tuszowania siwizny oraz wykonywania zabiegów odżywiających, odmładzających i odbudowujących strukturę włosów. - W naszym salonie fryzjerskim nie ma zwykłych klientów, bo dla nas każdy jest wyjątkowy i do każdego mamy indywidualne podejście - zapewnia pani Marta. - Jeśli ktoś chce, może u nas nie tylko zmienić fryzurę, ale również się zrelaksować, wypić dobrą kawę lub herbatę i porozmawiać. RAY

Przestronne wnętrze, zielono-białe, pastelowe ściany, delikatna, spokojna muzyka i zapalone świece - tak wygląda wnętrze kliniki urody „Gloria”. - Mamy trzy gabinety do zabiegów indywidualnych i jedno pomieszczenie, w którym jest kilka stanowisk do manicure i pedicure - mówi Krystyna Szczęch, właścicielka. - Miejsce jest wyjątkowe, w starej kamienicy w centrum miasta. To wprowadza niepowtarzalny klimat, którzy cenią zarówno klientki, jak i klienci. Muszę przyznać, że panów wciąż nam przybywa. W „Glorii” stosowane są kosmetyki szwajcarskiej luksusowej marki - Valmont. Można tu wykonać m.in. zabieg hydradermabrazji, który odmładza skórę. - Polega na złuszczaniu i usuwaniu starego naskórka oraz aplikacji specjalistycznych substancji aktywnych. Ten zabieg to wielki światowy hit, który na Podkarpaciu chyba tylko my mamy - mówi pani Krystyna. - Poza tym wykonujemy wszystkie zabiegi, jakie powinny znajdować się w ofercie najlepszych salonów kosmetycznych i urody. RAY

3. Salon Kosmetyczny i Centrum Szkoleniowe BP (Graffica)

4. Salon fryzjerski Monika, ul. Hetmańska 12

Plusem salonu jest lokalizacja w centrum miasta. - Nie trzeba jeździć, szukać parkingu, a czekając na zabiegi, można np. zrobić zakupy - mówi Barbara Pado, kosmetyczka i właścicielka salonu. Mimo panującego w centrum handlowym zgiełku, klienci znajdą tu ciszę, spokój i miłą atmosferę. - Mam już prawie 10 lat doświadczenia w zakresie kosmetyki, więc wiem, czego moi klienci potrzebują - mówi pani Barbara. - Mogą liczyć na profesjonalną obsługę, miłą rozmowę i poradę, nie tylko kosmetyczną. W salonie można przeprowadzać zabiegi kosmetyczne oraz upiększające. Najczęściej wykonywane to: oczyszczanie skóry, zabiegi regeneracyjne, utwardzanie paznokci i nakładanie sztucznych rzęs. Przy czym kosmetyczki korzystają z najnowszych i najlepszych preparatów dostępnych na rynku. RAY

Niewielki, ale przytulny i zadbany salon. Oferuje strzyżenie, koloryzację i modelowanie fryzur dla pań i panów. To właśnie ci ostatni najczęściej odwiedzają to miejsce. - Mam grupę stałych klientów, którzy zawsze do mnie wracają. To chyba najlepszy dowód, że są zadowoleni z jakości usług – mówi Monika Watracz, właścicielka punktu. Swój salon prowadzi od ośmiu lat, ale przygodę z fryzjerstwem rozpoczęła już 15 lat temu. Dlatego jak prawdziwy stylista potrafi dobrać rodzaj fryzury to kształtu twarzy i typu urody klientów. Doświadczenie pani Moniki i najlepszej jakości preparaty do włosów włoskich marek sprawiają, że przychodzą tu i młodzi, i starsi klienci. Na miejscu można też skorzystać z solarium, a wygodna, skórzana kanapa i prasa umilają czas oczekiwania. ANA

DARIUSZ DANEK (4)

1. Salon fryzjerski Ce-Ce of Sweden (Nowy Świat)

Już dziś zamów reklamę: tel. 17 867-23-51, kom. 691 432 876


10

fotorelacja/ferie

w ó z s e z R t h g i n y b

Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

Piątek, Osiedlowy Domu Kultury „Biała” I Podkarpacki Festiwal Piosenki Aktorskiej Filmowej i Musicalowej „Piosenka w meloniku”

Daniel Czarnota, Maciej Jendyk, Kamil Skrzypiec i Piotr Tobijasz czuwali nad sprawami organizacyjnymi.

Jury oceniali: Katarzyna Groniec (piosenkarka), Bożena Stasiowska-Chrobak (z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego) oraz Sławomir Gołąb (muzyk, wokalista zespołu Klang, chórmistrz Resovia Saltans).

Luiza Ganczarska dzięki piosence „I believe I can fly” zdobyła III miejsce w grupie wiekowej 16-18 lat. Zuzanna Hudzicka w stroju Cyganki zaśpiewała „Ukradła Cyganka kurę”

(od dołu) Wokalistka Agata Szubert wspierana przez koleżanki: Katarzynę Reizer i Karolinę Ro

jek

DARIUSZ DANEK (6)

gotowań do występu Beata i Marcelina w trakcie przy

RAY

ferie w mieście w MDK Zajęcia w budynku MDK przy ul. Osmeckiego 51 i ul. Piłsudskiego 25. Odpłatność za każde wyjście/wyjazd 5 zł od osoby, płatne przy zapisie. MDK zaprasza dzieci od 7 lat. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w MDK lub pod nr. tel. 17 748-38-93, 17 748-38-91. Program zajęć w drugim tygodniu: 24 stycznia ul. Piłsudskiego 25 10-13.15 – warsztaty rękodzielnicze ul. Osmeckiego 51 9-12 – warsztaty wokalne 10-12 – zajęcia komputerowe 12-14 – zabawy dramowe i teatralne 15.15-16 zajęcia edukacyjno – arty-

styczne 25 stycznia ul. Piłsudskiego 25 10 -13.15 – warsztaty rękodzielnicze ul. Osmeckiego 51 9.45-13.30 – wyjście do kręgielni Galaktyka 9-12 - warsztaty wokalne 10-12 – zajęcia komputerowe 12-14 – zajęcia plastyczne 26 stycznia ul. Piłsudskiego 25 10-14 – warsztaty rękodzielnicze ul. Osmeckiego 51 9.15-14 – wyjazd na basen do Głogowa Małopolskiego 9.30-11 - zajęcia fotograficzne 10-12 – zajęcia komputerowe

12-15 – rowerowy tor przeszkód 15-17 – zajęcia ruchowe 27 stycznia ul. Osmeckiego 51 9.15-13.30 – wyjazd do Zabajki 9-12 – warsztaty wokalne 9.30-11 – zajęcia fotograficzne 10-14 – szachy, warcaby 15.15-16 – zajęcia edukacyjno – artystyczne 16-18 – zagadki, krzyżówki, łamigłówki 28 stycznia ul. Piłsudskiego 25 10 -14 – warsztaty rękodzielnicze ul. Osmeckiego 51 9-12 – warsztaty wokalne 16-18 – zabawa karnawałowa

z IPN Instytut zaprasza na bezpłatne zajęcia oraz gry edukacyjne. 24 stycznia, godz. 10 - pokaz filmu „Marsz wyzwolicieli” 25 stycznia, godz. 10 - warsztaty edukacyjne „Propaganda w państwach totalitarnych”; godz. 12 - warsztaty edukacyjne „Kryzysy PRL”

W MUSZELCE W czasie ferii od poniedziałku do piątku w godz. 11.30 – 13 na basenie organizowane są gry i zabawy w wodzie pod okiem instruktora. Cena biletu 45-minutowego – 4,50 zł. Od 13 do 13.45 można skorzystać z lekcji nauki pływa-

nia. Cena za 10 godz. –110 zł. na rockowo Szkoła Muzyczna „Triola” przy współpracy z Gimnazjum Nr 11 zapraszają na piąte rockowe ferie muzyczne. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie szkoły przy ul. Starzyńskiego 17. Program na drugi tydzień ferii: Codziennie od 16 - bezpłatne warsztaty gitarowe – dla wszystkich zainteresowanych 24 - 25 stycznia od godz. 16 - bezpłatne warsztaty basowe - dla wszystkich zainteresowanych 24 - 25 stycznia od godz. 12 - bezpłatne warsztaty perkusyjne - dla wszystkich

zainteresowanych Więcej informacji: 606-937-085 lub 695199-982.

Z WDK Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na ferie ze sztuką. Program na drugi tydzień ferii: 25 stycznia - 10-14 - sala audiowizualna (II p.) - projekcja filmów animowanych dla dzieci 27 stycznia - godz. 17 - sala audiowizualna (II p.) - pokaz diaporam nagrodzonych podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Diaporam Cyfrowych

MG


zapowiadamy

Czwartek, 20 stycznia 2011 r.

KONCERT

Raz Dwa Trzy zagra w LIVE Zespół założyli w 1990 roku w Zielonej Górze studenci Wyższej Szkoły Pedagogicznej. W trzy miesiące później młodzi muzycy wygrali 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. W 1991 roku nagrali i wydali debiutancki krążek „Jestem Polakiem”. Rok później grupa zagrała w Jarocinie na Festiwalu Muzyków Rockowych. Po festiwalu członkowie zespo łu po stanowi li na grać i wydać drugi album. I tak na sklepowych półkach pojawił się krążek „To ja”. Kolejne albumy to „Cztery” (1994 rok), „Sufit” (1996 rok), „Niecud” (1998 rok) i „Trudno nie wierzyć w nic” (2003 rok). W 2010 roku zespół obchodził 20-lecie istnienia i z tej okazji wydał album „Dwadzieścia”. Można na nim znaleźć

nowe aranżacje najbardziej znanych utworów. Ponadto w marcu 2010 ro ku Raz Dwa Trzy wy dał siód my al bum „Skądokąd”. Już w czerwcu uzyskał status platynowej płyty, sprzedając się w 30 tys. egzemplarzy. Ze spół Raz Dwa Trzy gra muzykę rockową połączoną z folk i poezją śpiewaną. Muzycy tworzą w składzie: Adam Nowak (wokal, gitara), Jacek Olejarz (perkusja), Grzegorz Szwałek (akordeon, klarnet), Jarosław Treliński (gitara, wokal), Mirosław Kowalik (kontrabas). W tym składzie zespół wystąpi już w piątek w klubie muzycznym Live. LIVE, 21 stycznia (piątek), godz. 20. Wstęp 60 i 70 zł. Przed sprze daż bi letów: re cepcja Icam House Hotel, kino Zorza, Trasa Podziemna, Estrada Rzeszowska. ray

BĘDZIEMY PRZY TYM

Królowa Nocy Karnawałowy pokaz mody i stylu ze Studiem Urody Organza oraz kolekcją ubrań firmy Vissavi. Zaprezentowane zostaną trendy w makijażu, fryzurach oraz kolekcja strojów na karnawał 2011. Jedna z modelek podczas pokazu będzie uczestniczką metamorfozy Nowin. Po pokazie karnawałowa impreza z niespodziankami. Chilli Music Club, 21 stycznia (piątek), godz. 21. Wstęp 15 zł.

Fotorelacja z imprezy w najbliższym Teraz Rzeszów

REKLAMA

Flinta i Ratatam na urodziny Inspiracją do zorganizowania koncertu jest 657. rocznica nadania Rzeszowowi praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego. W ten weekend świętować będziemy także 15-lecie partnerstwa Rzeszowa i węgierskiej Nyíregyházy oraz 10-lecie zespołu Ratatam. Muzyka zespołu Ratatam to połączenie rocka, reggae i folku. W ciągu 10 lat zespół wydał 10 płyt i zagrał kilkaset koncertów klubowych i plenerowych. Muzycy brali udział w wielu festiwalach, m.in. Carpathia Festival, koncercie premier 44. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2007 roku, Festiwalu Kultury Polskiej w Oslo, Yach Film Festival w Gdańsku w 2005 r., Przystanku Woodstock. W 2005 roku zespół został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Przebojem na antenę”. Z piosenką „Ratatam” zdobył wówczas 3. miejsce. Podczas imprezy wraz z rzeszowskim zespołem Ratatam wystąpi Ewelina Flinta. Gościem honorowym imprezy będzie węgierski zespół Folkfusion Band z Nyíregyházy. LIVE, 23 stycznia (niedziela), godz. 18. Wstęp wolny.

Rockowe Za-Mieszanie vol. 2 Druga odsłona Rockowego Za-Mieszkania. Tym razem wystąpią: rzeszowski SynDikad (rock, alternatywa), przemyski Pigs Like Pigeons (rock, rock’n’roll, tango), Malchus z Przeworska (rock, metal) oraz Get Break z Jarosławia (hard rock). Od Zmierzchu do Świtu, 20 stycznia (czwar tek), godz. 18. Wstęp 5 zł. ray

11

Poczuj się, jak na koncercie Pink Floyd

W sobotę w hali na Podpromiu pierwsze duże wydarzenie muzyczne tego roku. Wystąpi The Australian Pink Floyd Show, najsłynniejszy tribute band na świecie. The Australian Pink Floyd Show to grupa przyjaciół-muzyków, którzy tak bardzo pokochali twórczość słynnych Brytyjczyków, że zapragnęli ich naśladować. Dziś formacja osiągnęła status megagwiazdy, szczelnie wypełniając stadio ny oraz ogrom ne ha le kon cer towe na ca łym świe cie. Dba łość o każ dy

szczegół, zatrudnienie techników oświetleniowych i akustyków, którzy współpracowali z zespołem Pink Floyd powoduje, że ich koncer ty to idealna rekonstrukcja występów Floydów. W ramach nowej trasy TAPFS wystąpi z przekrojowym pro gramem kon cer to wym. W dodat ku Rze szów będzie miastem, od którego roz pocz ną swoje to ur nee. Rzeszowianie jako pierwsi na świecie będą mieli okazję zobaczyć największe i najdroższe jak do tej po ry show. Pod czas wy stę pu zo staną użyte kinowe wizualizacje w

WYSTAWA

Znaki pogranicza na płótnie We wtorek otwarcie wystawy poplenerowej III Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych „Znaki Pogranicza Hadle Szklarskie 2010”. Warsztaty malarskie odbyły się w sierpniu 2010 r. w Zespole

Pałacowo-Parkowym w Hadlach Szklarskich (siedziba rodu Łastowieckich) w gminie Jawornik Polski. Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, 28 stycznia, godz. 18. Wstęp wolny. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 1220, sobota, w godz. 10-18. ray

KONCERT

Stirwater Autorski projekt Pawła „Baby” Mąciwody - basisty legendarnego zespołu Scorpions. Muzyk znany jest ze współpracy z zespołami i muzykami tj. Walk Away, Michal Urbaniak, Urszula Dudziak, TSA i Oddział Zamknięty. W projekt Stirwater zaangażowany został wokalista i autor tekstów z NY Efrem Wilder. Muzycy wspólnie pracują nad materiałem na debiutancką płytę zespołu, która ma ukazać się na początku 2011 roku. W trakcie nagrań będą im towarzyszyć: Bartek Szwed (bas) i Tom Sanchez (perkusja). Red Zone Motorcycles Pub, 21 stycznia (piątek), godz. 20. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncer tu). ray

REKLAMA

systemie 3D, kwadrofoniczny system dźwiękowy, lasery i nadmuchiwane postacie. Nie mniej ciekawie zapowiada się mu zycz na stro na wy stę pu Australijczyków. Muzycy już zapowiada ją nie spodzian ki. Mają zagrać utwory, których nie można było usłyszeć na żadnym innym koncercie. Ha la na Pod pro miu, 22 stycznia (sobota), godz. 20. Wstęp: miejsca siedzące 120275 zł, wejściówka na płytę ok. 100 zł. Bilety do nabycia na stronach www.metalopolis.pl, tic keton line.pl, even tim.pl, ebilet.pl i kupbilet.pl Anna Janik

REKLAMA


zapowiadamy

12

Czwartek, 20 stycznia 2010 r.

AZYMUT NA IMPREZĘ CZWARTEK

Mientowy Czwartek „Mientowe czwartki” z muzyką urban, R&B, hip-hop, funk, neo-soul, electro-pop. Pojawią się klasyczne numery oraz najnowsze produkcje, remiksy i mash up-y z Wysp i zza oceanu. Gospodarzami imprez będą AC Boyz, czyli DJ Zoltan i Fatman Skub. Mienta, 20 stycznia (czwartek), godz. 21. Wstęp 5 zł.

Studencka Husaria Ostatnia impreza przed sesją. Je-

den bilet gwarantuje wstęp do 4 różnych klubów do wyboru: Chilli, Grand Club, Obsession i Revolution. Wszędzie gorąca atmosfera i świetna muzyka. Impreza w 4 klubach, 20 stycznia (czwartek), wstęp 7 zł (przedsprzedaż m.in. w klubach Grand, Revolution, Chilli i Obsession) i 10 zł (w dniu imprezy).

Studencki Czwartek Styczniowe Studenckie Czwartki to świetna okazja do karnawałowego szaleństwa. Do tańca zachęcą Moor, Stykky i ClermonTv. LIVE, 20 stycznia (czwartek),

godz. 21. Wstęp 5 zł (z legitymacją studencką) i 10 zł. PIĄTEK

Pop Celebration Kolejna impreza z cyklu poświęconego szeroko rozumianej kulturze pop. Grand Club, 21 stycznia (piątek), godz. 21. Wstęp 15 zł / selekcja / panie od 20 lat / panowie od 23 lat.

I Love Trance! Kolejna edycja imprezy I Love Trance. Ta impreza to niepowta-

horoskop od 20.01 do 26.01 Koziorożec 22.12 – 19.01 Dobra passa trwa. Mimo zmieniającej się aury nie popadniesz w przygnębienie. Będziesz za to kojąco wpływał na nastroje otaczających cię ludzi. Zwróć jednak uwagę, czy nie zaniedbujesz ważnej dla ciebie osoby.

Wodnik 20.01 – 18.02 Postaw sprawę na ostrzu noża i domagaj się wyjaśnienia powstałych nieporozumień. Nie przemilczaj sprawy i nie czekaj, aż sytuacja sama się rozwiąże. Twoja dotychczasowa bierność to marnowanie czasu.

Ryby 19.02 – 20.03 Wreszcie trochę odetchniesz i będziesz mógł cieszyć się malutkimi sukcesami. W pracy szef cię doceni. Nawet jeśli nie powie tego głośno, wkrótce cię wynagrodzi. Ale nie spoczywaj na laurach. Pomyśl już nad kolejnymi projektami.

Baran 21.03 – 19.04 Postaraj się do poniedziałku nie podejmować ważnych decyzji. Skup się teraz na wypoczynku i koncentracji. Postaraj się nie tracić optymizmu, a już wkrótce poczujesz się lepiej.

Byk 20.04 – 20.05 Nie obawiaj się, że zawodowe obowiązki przysporzą ci trudności. Podejmuj wyzwania, a twoja pracowitość zostanie wynagrodzona. Nie zapomnij o swoich najbliższych i poświęcaj im więcej uwagi niż dotychczas.

Bliźnięta 21.05 – 21.06 Kłopoty finansowe i zawodowe nadal będą cię omijać. Zadbaj jednak o zdrowie, bo zbyt długie siedzenie przy komputerze już odbija się na twoim kręgosłupie.

Rak 22.06 – 22.07 Wszystko wskazuje na to, że poddasz się marazmowi. Czas spędzony na lenistwie w końcu da o sobie znać. Odwiedź przyjaciół, oni na pewno pomogą ci przetrwać trudny okres.

Lew 23.07 – 22.08 Gwiazdy dodadzą ci energii, ale musisz im w tym pomóc. Zwiększ swoją aktywność fizyczną i uporaj się z zaległościami w domu i w pracy. Teraz poradzisz sobie z każdym zadaniem.

Panna 23.08 – 22.09 Jeśli nie masz jeszcze partnera, jest duża szansa, że właśnie teraz się zakochasz. W trwałych związkach miłość zakwitnie od nowa, ale musisz jej odrobinę pomóc.

Waga 23.09 – 22.10 Będziesz niecierpliwy. Twój nastrój będzie bardzo szybko się zmieniał, dlatego stosunki z ukochaną osobą staną się bardziej napięte. Postaraj się nie wybuchać i nie podejmować zbyt pochopnych decyzji.

Skorpion 23.10 – 21.11 Oszczędności ciąg dalszy. Grudniowe zakupy poważnie uszczupliły twoje finanse, nie myśl więc o wielkich zakupach. Licz pieniądze i skup się na pracy. Być może odkujesz się dzięki premii.

Strzelec 22.11 – 21.12 W pracy pomyślny okres. Spróbuj kontynuować dotychczasowe tempo pracy. Nie zapomnij jednak o krążących wokół chorobach i wirusach. Na zewnątrz zawsze noś czapkę i szalik.

REKLAMA

rzalna atmosfera, świetne nagłośnienie, ale przede wszystkim magia muzyki. Zagrają: Grocyou (tech trance, progressive), Martin Blitz (progressive trance) i Damjan S (uplifting tech trance). Revolution, 21 stycznia (piątek), godz. 21. Wstęp 10 zł.

Absys Records Tour 2011 Muzykę w klima tach drum & bass oraz jungle zagrają: Radical & Ka tee, Sho, Domel i FBM. Mienta, 21 stycznia (piątek), godz. 21. Wstęp 10 i 15 zł.

Ska-Reggae Fever W piątkowy wieczór w klubie Od Zmierzchu Do Świtu muzyka ska i reggae. Wystąpi rzeszowski sound system - Old Sound Warriors. Od Zmierzchu do Świtu, 21 stycznia (piątek), godz. 21. SOBOTA

Dancehall Queen Na parkiecie królować będzie dancehall. Zagrają: Rasta Sepomatik (DnB, reggae i roots music) i DJ Hosh (ragga, dance-

hall, hip-hop, funk, breakbeat, dubstep, jungle i DnB). Revolution, 22 stycznia (sobota), godz. 21. Wstęp 15 zł.

i Party Premiery nowej odsłony imprezowego serwisu internetowego. O oprawę zadbają: AC Boyz – rezydenci klubu Mienta. Będą serwować niebanalną czarną muzykę taneczną. Mienta, 22 stycznia (sobota), godz. 20. Wstęp 10 i 15 zł.

Atomic Beats Na sobotniej imprezie muzyka:

eclectic beats, breakbeat, electro i horror disco. Zagrają: GregCrack oraz LvS. Alchemia, 22 stycznia (sobota), godz. 22. Wstęp 5 zł.

Grand Experience Black Soul

W sobotę w klubie Grand najlepsze hity w czarnych klimatach. DJ Mati i Motyl zagrają dla klubowiczów soul, rnb, funk i hh. Grand Club, 22 stycznia (sobota), godz. 22. Wstęp 20 zł / panie od 20 lat / panowie od 23 lat. ray

Teraz Rzeszów z 20 stycznia  

Teraz Rzeszow z 20.01

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you