Page 1

REKLAMA

MIEJSKI TYGODNIK BEZPŁATNY

MODA

CZWARTEK, 22 WRZEŚNIA 2011, NR 38/2011

NA JOGĘ

- Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają na sylwetkę, poprawiają kondycję i samopoczucie – zachęca Iwona Majkut. 4

REKLAMA


opinie

2

dziewczyny z drugiej strony

mmrzeszow.pl w teraz

unikalnych użytkowników

Najczęściej czytany tekst w tym tygodniu: „Buspas, że strach jechać” autorstwa kolumba.

12 - 18 września statystyki Google Analytics

„Teraz” - tygodnik bezpłatny Adres redakcji (oddział w Rzeszowie): ul. Kraszewskiego 2, 35-016 Rzeszów, tel.: 17 867 22 23 redakcja@terazrzeszow.pl Redaktor prowadzący „Teraz Rzeszów”: Joanna Borowiec - zastępca redaktora naczelnego tel.: 17 867 22 27 e-mail: redakcja@terazrzeszow.pl Reklama: Ewa Bończak - kierownik projektu tel.: 691 432 876; 17 867-23-51 e-mail: reklama@terazrzeszow.pl Druk: Media Regionalne Sp. z o.o., O. Kielce, Drukarnia Tarnobrzeg ul. Zakładowa 50 tel.: 15 851 31 00 Wydawca tygodników „Teraz” Media Regionalne sp. z o.o. 00-838 Warszawa, ul. Prosta 51. tel.: 22 463 07 00 Prezes zarządu: Joanna Pilcicka Redakcja centralna tygodnika „Teraz“ 00-838 Warszawa, ul. Prosta 51. Redaktor naczelna: Justyna Duchnowska Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych Media Regionalne Sp. z o.o. zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w „Teraz Rzeszów” jest zabronione.

REKLAMA

BUSPAS, ŻE STRACH JEŹDZIĆ kambelito: Na tej ulicy buspasy to jakaś pomyłka. Nie rozpisuję się bo szkoda czasu. I tak władza ma gdzieś co mówi społeczeństwo. Woli robić swoje i trwonić bezmyślnie podatników pieniądze. kuki: Dobrze kolumb, że o tym napisałeś. Sam jadąc tam kilka razy, a było to już po 17, zastanawiałem się przekraczając żółtą linię, że chyba nie mogę tego robić, bo jest ciągła. Jednak skoro faktycznie nie można przekraczać żółtej linii, a kierowcy autobusów robią to notorycznie zjeżdżając z buspasa i skręcając w Sikorskiego, to rozumiem, że łamią przepisy. KM Ostatnio dołączyli do nas: koniczynka45, Stawik, Jestem jedną z Was, anjab, edex, dudekasx, antoniziom, reniatravel, Blobber, rafal987, Jacek M., Marcin Deręgowski, mosieczko

„skoPiękto niene wibydoło,wiale-

cytat tygodnia

dopięliśmy celu. Dostaliśmy nagrodę za walkę i ambicję. Oby był to początek lepszych czasów.” Marcin Pietryka, bramkarz Resovii o meczu derbowym ze Stalą Rzeszów

EWELINA MIĄSIK, licealistka Nigdy nie siedzę sama, zawsze przebywam z przyjaciółmi. Bardzo dużo rozmawiamy i się śmiejemy. To powoduje, że dobry humor nigdy mnie nie opuszcza.

wypełnia: Grzegorz Frydryk, asystent w Zakładzie Grafiki Warsztatowej na wydziale sztuki UR

BARTEK PIETRUCHA, student matematyki

Od kiedy w Rzeszowie?

Wbrew pozorom mężczyźni też lubią zjeść coś słodkiego, gdy mają gorsze dni. Moim przepisem na uśmiech jest tabliczka czekolady przegryzana pomarańczą.

Jeżeli za miasto, to…

Od urodzenia w 1976 Wy bie ram zde cy dowanie gó ry, głów nie roku, czyli od zawsze. Biesz czady. Bar dzo lu bię ak tyw nie spę dzać czas, a klimat bieszczadzki sprawia, Jeśli nie Rzeszów, to… że czuję się tam niezwykle zrelaksowany. Z Mógłbym mieszać pod Rzeszowem, na przyjemnością ciągle tam wracam. swojej działce, gdzie miałbym swój mały doNajbardziej niebezpieczne miejsce? mek z pięknym ogródkiem. Byłoby to moje Odnoszę wrażenie, że wieczorową porą zacisze, gdyż cenię sobie ciszę i spokój. jest niebezpiecznie na dworcu, dlatego trzeLubię Rzeszów, bo... ba być tam uważnym. Także w czasie różBo jestem z tym miastem związany senty- nych meczów na stadionie Stali może dojść mentalnie. Jest to moje miejsce, gdzie mam do nieciekawych sytuacji. rodzinę, przyjaciół, pracę. Tutaj żyję i chcę Drażni mnie… tu zostać. Kiedy ludzie, mimo zakazu, palą papieroUlubione miejsca? sy w miejscach publicznych. A gdy czasaBardzo podoba mi się Lisia Góra, ponie- mi zwrócę komuś uwagę, to potrafią mi waż kocham przyrodę. A tak z bardziej przy- odpyskować. Mam nadzieję, że w końcu ziemnych miejsc to polecam BWA. Lubię to wszyscy będą się stosować do przepisów, miejsce, bo wiąże się z moimi zainteresowa- bo jest to sytuacja nie do zniesienia dla nieniami, a także tutaj mam swoją pracownię. palącego. Jestem w tym miejscu każdego dnia.

SABINA MICAŁ, perkusistka Muzyka jest moim sposobem na wszystko. Wystarczy, że posłucham dobrej muzyki, żeby uspokoić swoje myśli i poprawić podły nastrój.

Co powinno się zmienić w Rzeszowie?

Gościom pokazuję…

W samym Rzeszowie chyba nic, ludzie tylRynek, ratusz, Trasę Podziemną, w ogóle ko powinni się więcej uśmiechać. całą ulicę 3 Maja, bo są to miejsca niezwykle Marzę, żeby Rzeszów… zadbane i czyste. War to się nimi pochwalić. Dalej tak świetnie się rozwijał, by było jeszGości zabieram także na różne wystawy do cze więcej zieleni niż jest, gdyż jest to kolor, BWA, bo uważam, że kultura łączy ludzi. który uspokaja. Myślę, że każdy człowiek Ulubiona knajpka? potrzebuje chwili wytchnienia od niekiedy Kulinarny Świat, który znajduje się w Galerii trudnej codzienności. ROZMAWIAŁA Rzeszów. Jest tam pyszne jedzenie, miła obMONIKA BĄK sługa i ogólnie bardzo przyjemna atmosfera.

JUŻ DZIŚ zamów reklamę: tel. 17 867-23-51, kom. 691 432 876 REKLAMA

RAFAŁ PĘKALA, tegoroczny maturzysta Moim sprawdzonym sposobem na chandrę jest sport. Jeżdżę dużo na rowerze, biegam, chodzę na basen. Po tak ogromnym wysiłku, nie mam już siły na smucenie się.

K. Baranowska (5)

31651

Studentki Magda i Joasia lodami osładzają sobie ostatnie wolne chwile przed rozpoczęciem roku akademickiego.

KRYSTYNA BARANOWSKA

17309

osób odwiedziło nas w środę

ISSN 1899 – 2331

Jak odpędzić jesienną chandrę?

liczba odsłon strony

kwestionariusz rzeszowski

62572

Czwartek, 22 września 2011 r.

MICHAŁ KWAŚNIAK, miłośnik spacerów po górach Gdy mam zły humor, potrzebuję rozmowy z moją dziewczyną i od razu życie staje się piękniejsze. Tak więc miłość jest sposobem na wszystko. Tylko się zakochać. Monika Bąk


wydarzenia

Czwartek, 22 września 2011 r.

Skatepark powstanie według nowego projektu

REKLAMA

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku uda się rozpocząć budowę skateparku na rzeszowskim Podpromiu. – Jeśli nowy projekt niewiele będzie się różnił od poprzedniego, to szkoda pieniędzy na taki plac – ostrzegają urzędników rolkowcy.

Budowa z przeszkodami Umowa na zaprojektowanie i budowę skateparku została podpisana w 2009 roku. Przedstawiciele firmy przygotowującej koncepcję wielokrotnie spotykali się z rolkowcami i słuchali ich podpowiedzi. Niestety, w czerwcu tego roku firma ogłosiła upadłość i przekazała miastu niepełną dokumentację. Okazało się również, że projekt jest słaby i zamiast skateparku przypomina rozległą betonową płytę. - Koncepcję tę pokazaliśmy firmie TechRamps, wiodącemu producentowi skateparków. Ich specjaliści powiedzieli, że budowa w takiej formie nie ma sensu – mówi Robert Zapora ze stowarzyszenia „Sztuka Ulicy”. Uwagi te młodzi ludzie przekazali urzędnikom, a ci architektom, którzy pracują nad nową koncepcją skateparku. Miasto liczy, że rozpocznie budowę jeszcze w tym roku.

Umiarkowany optymizm Młodzież nie tryska jednak huraoptymizmem. – Myślę, że wskazówki rolkowców, BMX-owców i deskorolkowców nie zostały potraktowane poważnie. Trudno oczekiwać cudu od projektantów, skoro urzędnicy dali do rozdysponowania 30 kubików betonu, a na poprawienie tylko jednej przeszkody z poprzedniej koncepcji potrzeba ich 22 - mówi Robert Zapora.

Czy nowy projekt skateparku spełni oczekiwania młodzieży, okaże się już niebawem. W pierwotnym planie placu za dużo było wolnej powierzchni, a za mało przeszkód. Zdaniem ekspertów, niewłaściwie opracowano także kąty ustawienia i wyprofilowania poszczególnych elementów. - Jeśli to nie zostanie zmienione, szkoda w ogóle zaczynać budowę. Wydanie ponad miliona złotych tylko po to, żeby urzędnicy mogli chwalić się, że w mieście jest skatepark, to bezsens i marnotrawstwo – kwituje Robert Zapora. Nowy projekt skateparku ma być gotowy w ciągu kilku tygodni. BARTOSZ GUBERNAT

MM-kowicze interweniują

KOMENTUJ NA mmrzeszow.pl ZAPRASZAMY

Przyjdź na PhotoWalk!

Kładka w Boguchwale, mimo obietnicy remontu, ciągle niszczeje. Zdjęcia kładki na mmrzeszow.pl zamieścił Janusz Borek (januszek104). REKLAMA

Impreza jest organizowana na całym świecie w dniach 1-2 października. Swoją grupę spacerowiczów - fotografów zbiera także Rzeszów. PhotoWalk to grupowy spacer z aparatami. Udział w spacerze jest bezpłatny, każdy może przyjść, ale osoby poniżej 15 lat powinny pojawić się z pełnoletnim opiekunem. Do uczestników należy wybór czy rze szow ski spa cer odbędzie się w sobotę czy w niedzielę, w jakich godzinach i jaką pójdą trasą. Na Wasze pro po zycje cze kamy w ko mentarzach pod ar tykułem na www.mmrzeszow.pl. Anamnesis/dziennikarz obywatelski portalu MM Rzeszów

KRZYSZTOF KAPICA

3


4

relaks

Czwartek, 22 września 2011 r.

Joga przedłuża młodość Hatha joga jest dobra dla każdego, także osób starszych, kobiet w ciąży czy cierpiących z powodu różnych schorzeń. Te poważ ne wy ma ga ją jed nak od po wiedniego przygotowania osoby prowadzącej, która dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń i poprowadzi ucznia. - To samo dotyczy przyszłych mam. Mimo że ciąża nie jest chorobą, praktyka jogi w tym okresie powinna być dostosowana do stanu zaawansowania ciąży i samopoczucia przyszłej mamy. Inaczej będzie ćwiczyć kobieta początkująca, inaczej kontynuująca. Inaczej będzie wyglądał trening w pierwszym czy trzecim trymestrze – tłumaczy Aldona Florkiewicz, dyplomowany i cer tyfikowany nauczyciel hatha jogi, właścicielka szkoły jogi w Rzeszowie. Obowiązkowa przerwa powinna nastą-

Także dla panów Jogę mogą i chcą praktykować także panowie. Jeden z lepszych nauczycieli jogi w Polsce, Konrad Kocot, wychował się w Rzeszowie.

REKLAMA

Jak wygląda trening? Typowa lekcja trwa 1,5 godziny. Zawsze zaczyna się i kończy relaksem. W trakcie lekcji ćwiczone są asany, czyli pozycje jogi.

pić w okresie od 10. do 14. tygodnia ciąży. W przypadku jakiejkolwiek wątpliwości zawsze należy się skonsultować z lekarzem. Joga jest doskonałym remedium na wiele schorzeń. Poprzez ściskanie, skręcanie, rozciąganie możemy masować czy nawet poprawić ukrwienie poszczególnych par tii ciała i organów naszego organizmu. - Asany regulują gospodarkę hormonalną, zwiększają pojemność płuc, poprawiają trawienie, zmniejszają bóle pleców, uelastyczniają kręgosłup. Są pozycje wzmac nia ją ce serce, re gu lu ją ce miesiączkowanie, pobudzające pracę jajników. Zdarza się, że kobiety mające problem z zajściem w ciążę pod wpływem ćwiczeń hatha jogi zostają matkami – mówi Aldona Florkiewicz. Nie da się także przecenić wpływu jogi na naszą psychikę. Trening zmniejsza napięcia w całym ciele, redukuje skutki stresu i znakomicie relaksuje. Kolejnymi krokami w jodze są ćwiczenia oddechowe i medytacja, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie. - Osób zaawansowanych nie trzeba zachęcać do tego, by ćwiczyły codziennie, począt kują cym cał kowi cie wy starczą dwie lekcje w tygodniu – tłumaczy Aldona Florkiewicz. EWA KURZYŃSKA

Gdzie ćwiczyć jogę w Rzeszowie - Szkoła Jogi Aldony Florkiewicz, al. Piłsudskiego 8-10 - Spin Klub, ul. Morelowa 41 - Calypso fitness club, ul. Hetmańska 40a oraz Galeria Nowy Świat, ul. Krakowska 20 - Fitness club w Park Hotel, ul. Paderewskiego 124a - Fitness for Life, al. T. Rejtana 23

KRZYSZTOF ŁOKAJ (3)

Można ją praktykować w każdym wieku. Regularne ćwiczenia regulują system hormonalny, pozytywnie wpływają na kręgosłup i sylwetkę, poprawiają samopoczucie.

W czym ćwiczyć jogę? Dobry strój to taki, który nie krępuje ruchów, ale nie zasłania stóp czy kostek. Ćwiczenia powinno wykonywać się na antypoślizgowych matach.


moda

Czwartek, 22 września 2011 r.

5

Jesień w kratkę i w puchu Chcesz być modna? Sprawdź, jakie wzory, kolory i fasony obowiązują tej jesieni i zimy.

KRATA Krata wciąż nie odpuszcza. Od lat pojawia się prawie w każdym jesienno-zimowym sezonie, a w tym roku odegra jedną z głównych ról. Dlatego war to zaopatrzyć się w kraciasty płaszcz lub koszulę.

ŁĄCZENIE TKANIN Nowością tego sezonu są zestawiane modułowo barwne plamy o różnych kształ tach geo metrycz nych. Ko lo ry mogą być zestawiane przypadkowo lub tworzyć bardziej harmonijne łączenia.

PUCH Futra i piórka tej jesieni zdobią już nie tylko płaszcze, ale także sukienki, bluzki i spódnice. Futrzane cholewy znajdziemy także przy butach. W jakich zeREKLAMA

Brązowa, czarna czy kamelowa - kolor nie ma znaczenia. Skórzana spódnica, sukienka czy spodnie to hit tej jesieni. Rockowy charakter można przełamać delikatnymi, kobiecymi dodatkami.

KOLORY I FASONY Tej jesieni dominujące kolory to rudy i żółty. Tłem dla nich jest popielaty o różnych odcieniach. Co do fasonów, zdecydowanie królują spódnice: o długości midi z podwyższoną linią talii oraz maxi. Nosić możemy je z golfem lub z nieco dłuższą marynarką i paskiem Jeżeli chodzi o spodnie, to najbardziej popularne będą szerokie, z wysoką linią talii. Modnym paniom z pewnością spodobają się spodnie jedwabne o kroju bardziej swobodnym, raczej w stylu spor towym. No i pamiętajcie o skórzanych - te mają być wąskie i podkreślać zgrabne nogi.

DODATKI Wciąż możemy pozostać przy dużych torbach, ale tej jesieni powinny być z dwiema rączkami. Modne są także małe, skórzane torebki w stylu vintage albo koper tówki-aktówki. Najpopularniejszym modelem butów będą botki na koturnie. ALINA BOSAK

Połyskliwa tkanina spodni i aktówka w dłoni w propozycji Benettona.

H&M

Jesienną aurę rozświetlą w tym roku błyszczące tkaniny. Pojawiły się one w kolekcjach prawie wszystkich światowych projektantów. Połysk może być złoty lub srebrny. Styliści łączą go z czernią, beżami lub bielą.

SKÓRA

TWEED

METALICZNY POŁYSK

stawieniach będą wyglądać dobrze? Najlepiej łączyć je z pudrowymi odcieniami i transparentnymi tkaninami.

BENETTON

Naszą przewodniczką po tren dach jest ANNA LEWICKA, stylist ka i wła ści ciel ka agencji mody, promocji i reklamy Vivamoda z Rzeszowa.

Duża torba i skórzana kurtka w propozycji Big Star

Żółty cardigan w kolekcji H&M


6

zdrowie

Czwartek, 22 września 2011 r.

Zadbaj o swoje SER Siedzący tryb życia, zła dieta i ciągły stres sprzyjają powstawaniu chorób serca i układu naczyniowego. Na szczęście, możemy zrobić wiele, by zapobiec problemom ze zdrowiem. Choroby układu sercowo-naczyniowego są najczęstszą przyczyną śmierci wśród Polaków. Na taką sytuację składa się wiele czynników. - Żyjemy w ciągłym stresie, unikamy ruchu, co z kolei prowadzi do nadwagi i otyłości. Wiele do życzenia pozostawia także dieta współczesnego człowieka. Za dużo w niej tłuszczu i węglowodanów. Efekt? Nawet młodzi ludzie mają za wysoki poziom cholesterolu, coraz częstsze są zaburzenia tolerancji glukozy. Wszystkie te czynniki mają rujnujący wpływ na serce – tłumaczy lek. med. Stanisław Mazur, kardiolog i internista, dyrektor Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie.

Ruch to dobre lekarstwo Lekarze nie mają wątpliwości: zmiana stylu życia jest remedium na wiele dolegliwości. O co należy zadbać? - Niezwykle ważna jest regularna aktywność fizyczna – podkreśla lek. med. Wojciech Lubas, ordynator oddziału kardiologicznego z pododdziałem chorób wewnętrznych w szpi-

Kontroluj ciśnienie Należy je mierzyć przynajmniej raz w roku. Podręcznikowe wynosi 120/80 mmHg. Obecnie szacuje się, że za wysokie ciśnienie krwi ma co trzeci dorosły mieszkaniec Podkarpacia. Nieleczona choroba znacznie zwiększa ryzyko powstania tętniaka aorty, może prowadzić do udaru i zawału serca, a także niewydolności nerek. Przewlekłe, za wysokie ciśnienie sprzyja także powstaniu niewydolności serca. Specjaliści radzą, by ciśnienie krwi kontrolować przynajmniej raz w roku. Optymalnym rozwiązaniem jest wykonywanie pomiaru przy okazji każdej wizyty u lekarza rodzinnego. Pamiętać o tym powinny zwłaszcza osoby po 40 roku życia. Gdy już chorujemy, kontrole należy wykonywać raz w tygodniu. Uwaga! Pomiary należy wykonywać w zbliżonych warunkach. Tym samym aparatem, o tej samej porze dnia, najlepiej po kilku minutowym odpoczynku. Wyniki, także te prawidłowe, warto zapisywać. Pozwoli to ocenić i ewentualnie zweryfikować skuteczność terapii.

talu MSWiA w Rzeszowie. – Ruch, dzięki różnorodnym korzystnym efektom, ma działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwzakrzepowe i antyarytmiczne. Zmniejsza także ryzyko zawału serca – wymienia lekarz. Ruch działa także odprężająco, dzięki czemu redukuje poziom stresu. Jeśli jesteśmy zdrowi, to przez większość dni w tygodnia, najlepiej wszystkie, powinniśmy na aktywność fizyczną poświęcić od 30 do 45 minut. Dobrym pomysłem będzie np. praca w ogrodzie, 3 – kilometrowy spacer, choćby w drodze do pracy, jazda rowerem na dystansie 8 km, szybki taniec towarzyski czy pływanie. - U osób starszych aktywność fizyczna powinna być utrzymana na umiarkowanym poziomie. Dobrym przykładem jest energiczny marsz w tempie umożliwiającym rozmowę – radzi lek. med. Wojciech Lubas.

Profilaktyka od dzieciństwa O serce należy dbać już od wczesnego dzie ciń stwa. Nawy ki, któ re na bie ramy w pierwszych kilkunastu latach życia, rzutują na dorosłość. - Ogromne pole do popisu mają w tej kwestii rodzice, którzy powinni dbać, by ich pociechy spędzały jak najmniej czasu przed ekranem telewizora czy komputera, a jak najwięcej na świeżym powietrzu. To niezwykle ważne, bo do gabinetów lekar skich coraz częściej trafiają nastolatki z początkami miażdżycy czy zbyt wysokim ciśnieniem – dodaje doktor Mazur. EWA KURZYŃSKA

Jak interpretować wartość pomiaru ciśnienia?

Poniżej 120/80 mmHg – ciśnienie optymalne PRAWIDŁOWE: 120 -129 – skurczone 80 - 84 – rozkurczowe np. 125/80 mmHg

UMIARKOWANE NADCIŚNIENIE 160 - 179 –skurczowe 100 - 109 – rozkurczowe np. 170/105 mmHg

WYSOKIE, ALE WCIĄŻ PRAWIDŁOWE CIŚNIENIE. ZWANE TAKŻE STANEM PRZED NADCIŚNIENIOWYM: 130 - 139 – skurczowe 85 – 89 – rozkurczowe np. 135/88 mmHg

CIĘŻKIE NADCIŚNIENIE Równe lub powyżej 180 – skurczowe Równe lub powyżej 110 – rozkurczowe np. 190/110 mmHg

ŁAGODNE NADCIŚNIENIE TĘTNICZE 140 - 159 – skurczowe 90 - 99 – rozkurczowe np. 150/95 mmHg

IZOLOWANE, SKURCZOWE NADCIŚNIENIE Równe lub wyższe niż 140 – skurczowe niższe niż 90 – rozkurczowe np. 150/80 mmHg


Czwartek, 22 września 2011 r.

zdrowie

CE

7

Serce na talerzu, czyli dobra dieta

- Na zmianę diety nigdy nie jest za późno. Zdrowe nawyki żywieniowe warto wyrobić sobie nawet w podeszłym wieku. - Unikaj słodyczy, czipsów, kolorowych napojów. - Zrezygnuj ze smażenia. Zdrowiej będzie gotować na parze, dusić czy piec potrawy,.

Piknik z okazji Światowego Dnia Serca Niedziela, Rynek, godz. 12-18 W NAMIOTACH MEDYCZNYCH ZROBISZ ZA DARMO BADANIA: EKG, pomiar ciśnienia, glukozy, cholesterolu, spirometrię, poznasz swoje BMI, możliwa jest analiza składu ciała, ustalenie wskaźnika ryzyka chorób układu krążenia. KONSULTACJE LEKARSKIE: kardiolog, psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta, ginekolog

Na scenie m.in.: godz.12.10 - WALDEMAR WYWROCKI DZIECIOM i dziecięca grupa artystyczna TINTTILLO z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, godz. 12.40 - Pokazy ćwiczeń dla osób z różnych grup wiekowych (Klub Fitness Orbital), godz.12.50 Pokazy Oyama Karate, godz. 13.10 - Ćwiczenia jogi, godz. 13.25 - Zespół tańca Colibrii i pokazy tańca irlandzkiego – zespół Keraan, godz.13.55 – spotkanie z osobami po przeszczepie, godz. 14.15 - soliści i grupa wokalna Che Donne, godz. 14.45 - Występy zespołów folklorystycznych, godz. 15.25 - Pokaz Freestyle Football, godz. 15.35 – spotkanie z kardiologami, godz. 16.00- Występ akrobatów, godz. 16.20 -Pokazy ćwiczeń, godz. 16.30 - Pokaz pierwszej pomocy z udziałem znanych sportowców, godz. 17 - Szkoła Tańca AKSEL, godz. 17.25 - Pokazy izraelskiej sztuki walki, godz. 17.35 - Soliści i grupa Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w repertuarze lat 60 80.

- Mięso czerwone należy jeść nie częściej niż raz – dwa razy w tygodniu. Zamiast wieprzowiny, która jest źródłem cholesterolu, lepsze będą tłuste ryby morskie i białe mięso, np. drób, indyk. - Radzimy polubić warzywa i owoce. To witaminowe bomby, w dodatku lekkostrawne. Zawierają także dużo błonnika, który poprawia pracę układu pokarmowego, a w dodatku utrudnia wchłanianie się tłuszczu. - Nadmiar alkoholu niszczy serce, wątrobę, nerki. Dlatego po wysokoprocentowe trunki nie warto sięgać, nie częściej niż okazyjnie. - Zdrowo jest jadać częściej, ale za to mniejsze porcje. Optymalne rozwiązanie to cztery, pięć posiłków dziennie - Należy unikać objadania się na wieczór. Jeśli podczas kolacji dostarczymy sobie zbyt dużo kalorii, to nadmiar energii odłoży się w naszym organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Ostatni posiłek zjadać trzeba nie później niż 3 godziny przed położeniem się do łóżka. - Od białego pieczywa, z wysoko przetworzonej mąki, lepsze będzie razowe, najlepiej z dodatkiem nasion, np. siemienia lnianego, słonecznika. - Wielbiciele mięs powinni zrezygnować z wieprzowiny na rzecz drobiu, wołowiny lub cielęciny. Zdrowe i lekkostrawne jest także mięso z królika. Wędliny należy jeść z umiarem, gdyż zawierają dużo soli i w większości są konserwowane chemicznie. - Sięgając po nabiał, wybierajmy ten z umiarkowaną zawartością tłuszczu. W przypadku mleka dobrym wyborem będzie zakup tego, które zawiera od 1,5 do 2 proc. tłuszczu. - Jajka są dozwolone, ale w umiarkowanych ilościach. Bezpieczna ilość to 2-3 sztuki na tydzień. - Do picia najlepsza będzie woda mineralna oraz lekkie herbaty. Parzona zbyt długo, będzie zawierała sporo tianiny, która ma działanie podobne do kofeiny. - Kawa jest dopuszczalna, ale z umiarem. Jedna dziennie to zdrowy kompromis.


8

reklama

Czwartek, 22 września 2011 r.

Technik usług kosmetycznych, Technik usług fryzjerskich. OŚWIATA”, tel. 17/853-41-50. 11348B

USŁUGI LOKALE SPRZEDAŻ

Meble na wymiar 17/8620526 00184A

Bez pośredników! Mieszkanie 84 m2, 4 pokoje, II piętro, Centrum Rzeszowa. 330 tys. zł (do negocjacji) 534 330 530 12339A

WESELA PRZYJĘCIA

Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Rzeszowie ul. Gałęzowskiego 6

Catering Weselny od 99

ogłasza przetarg ustny (licytację) na ustanowienie odrębnej własności:

zł/osoba MG Catering tel.

BUDOWNICTWO

505-095-400 www.catering.rzeszow.pl

DACHOWE okna “Fakro”, schody- wszystkie rodzaje. Z montażem VAT 8%. Najnizsze ceny! Rzeszów,Batorego22, tel. 17/852-84-92, www.wasiak.net

10904A

04191A

KREDYTY 2.000zł w 24 godz. bez BIKu ZADZWOŃ - 666093556 11416A

Aż 3000 zł pożyczki, szybko, na jasnych zasadach i bez zbędnych formalności. Provident: 600-400-295 7 dni w tygodniu 7:00-21:00 25946A

Gotówka od ręki do 800zł na oświadczenie - Rzeszów 17/8535205 11416B

SPRZEDAŻ Buk kominkowy- tel. 17/851-65-07, 691-858-854. 00102A

Drewno kominkowe,opałowe. Rzeszów, Przemysłowa 12, tel. 512-190-444,RAFO.

00592B

MARMUR-TRAWERTYN płyty mozaiki, dekory sprzedaż- doradztwopomiar TANIO, tel.17/852 34 13 12161B Wyprzedaż - kabin prysznicowych,umywalek, kompaktów WC-tanio-tel.17/852 34 13 12161A WYPRZEDAż- litej dębowej deski podłogowej,końcówki serii,tel. 17/852 34 13 12161C

NAUKA Księgowość, kadry-płace, BHP, kosmetyczny, fryzjerski, wizażystka, manicure- pedicure, tipsy, opiekunka - “OŚWIATA”, tel. 17/853-41-50. 11348A

1). lokalu mieszkalnego położonego w Rzeszowie przy ul. Starzyńskiego 2/41 o pow. 56,90 m2 (3 pokoje z kuchnią, IX piętro) – cena wywoławcza 198.000,00 zł; 2). lokalu mieszkalnego położonego w Rzeszowie przy ul. Marszałkowska 14/9 o pow. 37,40 m2 (2 pokoje z kuchnią, I piętro) - cena wywoławcza 162.085,00 zł; 3). lokalu mieszkalnego położonego w Rzeszowie przy ul. Kosynierów 18/11 o pow. 28,70 m2 (1 pokój z ciemną kuchnią, II piętro) – cena wywoławcza 126.504,00 zł; 4). lokalu mieszkalnego położonego w Rzeszowie przy ul. Marszałkowska 15/24 o pow. 27,60 m2 (1 pokój, kuchnia, IV piętro) – cena wywoławcza 103.135,00 zł; 5). ułamkowego udziału we współwłasności garażu wielostanowiskowego-podziemnego zlokalizowanego przy budynku mieszkalnym w Rzeszowie przy ul. Bohaterów 3a z prawem korzystania z miejsca parkingowego oznaczonego Nr 1 - cena wywoławcza 21.519,00 zł. Przetarg składa się z dwóch etapów: I etap ograniczony – skierowany do członków oczekujących i kandydatów na członków RSM w Rzeszowie, którzy oczekują na zaspokojenie potrzeb lokalowych, II etap – przetarg nieograniczony. Przetarg odbędzie się w dniu 03.10.2011r. w siedzibie Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Rzeszowie ul. Gałęzowskiego 6 w sali nr 309, III piętro, I etap o godz. 10-tej, II etap o godz. 11-tej. Etap II nie dochodzi do skutku w przypadku pozytywnego zakończenia etapu I. Przystępujący do przetargu ma obowiązek w dniu 03.10.2011r. do godz. 9-tej wpłacić wadium za lokal mieszkalny w wysokości 5.000,00 zł, za miejsce postojowe 2500,00 zł w kasie RSM (Rzeszów, ul. Gałęzowskiego 6 I piętro). Kwotę postąpienia na lokal mieszkalny ustala się w wysokości 1000,00 zł, a na miejsce postojowe 500,00 zł. Wadium przepada na rzecz sprzedającego, jeżeli: wpłacający nie przystąpi do przetargu, wygrywający przetarg uchyli się od zawarcia umowy notarialnej ustanowienia prawa do lokalu mieszkalnego, miejsca postojowego, żaden z uczestników licytacji nie zaoferuje ceny nabycia równej co najmniej cenie wywoławczej plus jedno postąpienie. Wadium wygrywającego przetarg zostanie zarachowane na poczet ceny nabycia, a pozostałym uczestnikom postępowania zwrócone. Wygrywający przetarg zobowiązany jest do złożenia deklaracji członkowskiej oraz wniesienia wpisowego 231,00 zł i udziału członkowskiego 250,00 zł. Wpłata wartości ustalonej w drodze przetargu lokalu mieszkalnego lub miejsca postojowego winna być wpłacona w drodze przelewu bankowego w terminie 2 tygodni od daty przetargu i przed terminem zawarcia umowy notarialnej ustanowienia i przeniesienia własności lokalu lub miejsca postojowego. Wszystkie koszty związane z zawarciem notarialnej umowy ustanowienia odrębnej własności i przeniesienia własności lokalu mieszkalnego lub ułamkowego udziału we współwłasności garażu wielostanowiskowego z prawem korzystania z miejsca postojowego oraz postępowania wieczystoksięgowego obciążają nabywcę. Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Rzeszowie zastrzega sobie prawo do zamknięcia każdego z etapów przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert bez podania przyczyny. W celu zapoznania się z lokalizacją miejsca postojowego należy telefonicznie skontaktować się z Administracją Osiedla „Kmity” ul. Bohaterów 5 tel. (17) 856-47-86, natomiast w celu oglądnięcia mieszkań: przy ul. Starzyńskiego 2/41 z Administracją Osiedla „Baranówka” ul. Skubisza 3 tel. (17) 863-34-24, a przy ul. Kosynierów 18/11, ul. Marszałkowska 14/9 i ul. Marszałkowska 15/24 z Administracją Osiedla „1000-lecia” ul. Kochanowskiego 21 tel. (17) 852-73-03. Szczegółowe informacje o przetargu można uzyskać w siedzibie RSM w Rzeszowie przy ul. Gałęzowskiego 6 pok. nr 103 w godz. od 12-tej – 15-tej lub tel. (17) 853-20-03 wew. 59. Ponadto Zarząd Spółdzielni ogłasza przetarg na dzierżawę terenu i najem pomieszczeń o pow. ok. 200 m2 przy ul. Ciepłowniczej 5 w Rzeszowie w Zakładzie RSM w Załężu. Teren o powierzchni ok. 5 ha z możliwością dostosowania do potrzeb dzierżawcy na działalność magazynową, handlową i przemysłową. Zainteresowanych prosimy o złożenie oferty w biurze Spółdzielni przy ul. Gałęzowskiego 6 w Rzeszowie (kod 35-959) w terminie do 29.09.2011r. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 17 85-320-03 wew. 38. k-12358


Czwartek, 22 września 2011 r.

reklama

9


10

biznes

Czwartek, 22 września 2011 r.

Wygraj 10 tysięcy i załóż firmę Aby wziąć udział w konkursie, należy jedynie spisać swój pomysł na biznes, wypełniając formularz dostępny na stronie www.biznesplany.pl. Jest jeszcze sporo czasu na opracowanie pomysłu na swoją działalność gospodarczą. Termin mija dopiero 14 października.

Setka pod ochroną - Konkurs wyłoni stu autorów najlepszych pomysłów biznesowych. Uzyskają oni możliwość ich realizacji w fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w ramach bezpłatnej dwumiesięcznej preinkubacji. Innymi słowy bę dą w tym czasie pod pa raso lem ochronnym – wyjaśnia Magdalena Ciećkiewicz, kierownik rzeszowskiego AIP. A co zapewnia ten parasol ochronny? Bezpłatną obsługę prawną, konto bankowe, biuro, księ gowość, do radz two mar ketin gowe. Normalnie miesięczny koszt takiej usługi to 250 zł netto. Kto więc znajdzie się w setce laureatów konkursu, ten będzie mógł się skupić jedynie na zarabianiu pieniędzy. Resztą zajmie się AIP. Na tym jednak nie koniec, bo ci, którzy załapią się do finałowej trójki zyskają jeszcze więcej. Zwycięzca, oprócz tytułu „Pomysł na biznes Roku 2011”, otrzyma 10 tysięcy złotych. Połowę z tego przewidziano za drugie miejsce, a za trzecie – 3 tysiące złotych. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, studenci lub absolwenci studiów, w wieku pomiędzy 18 a 30 rokiem życia – wyłącznie jednoosobowo. Przy czym jedna osoba może zgłosić się tyle razy, ile pomysłów na biznes chce poddać ocenie w konkursie. W przypadku, gdy więcej niż jedna praca takiej osoby zostanie wyłoniona, wówczas uczestnik realizuje w ramach preinkubacji pomysł, który uzyskał najwyższą punktację. W przypadku wpłynięcia dwóch lub więcej formularzy zawierających opis takiego samego pomysłu do konkursu zostanie zakwalifikowany ten z nich, który wpłynął jako pierwszy.

Jaki biznesplan ma największą szansę na zwycięstwo? – Taki, który zbierze najwięcej punktów, maksymalnie 100. Pod uwagę brana będzie innowacyjność przedsięwzięcia, minibiznesplan, opis pomysłu na firmę, wstępny kosz to rys, do świad cze nie i wie dza, re al na możliwość realizacji biznesplanu, obiektywizm prognoz, a także przejrzystość dokumentu. Dodatkowo premiowane będzie pochodzenie z obszarów wiejskich i małych miast oraz pochodzenie osób z niezamożnych rodzin – wylicza Magdalena Ciećkiewicz.

Najważniejszy jest pomysł Czy war to pró bować? Jej zdaniem tak i przytacza ciekawy pomysł biznesowy, na który w po przed niej edycji kon kur su wpadła dwójka studentów. Marek Procek i Patryk Suliga, pod skrzydłami AIP oferują darmowe usługi pocztowe oraz ksero. Przychody czerpią od firm, które wykupują reklamy na koper tach i kserowanych stronach. Klientom pro po nu ją bez płat ną wy sył kę listów, druk oraz ksero. W zamian za darmową usługę klient godzi się na to, aby dany nośnik zawierał przekaz reklamowy. Największą popularnością cieszy się darmowe ksero na uczelniach. Zadowoleni są, co oczywiste, studenci, którzy oszczędzają pieniądze i reklamodawcy docierający ze swoją ofer tą do określonej grupy klientów. - Zainteresowanie jest tak duże, że zostaliśmy zmuszeni do wprowadzenia limitu - każdy student może skopiować 10 stron dziennie. Zależy nam bowiem na tym, aby jak największa liczba osób mogła skorzystać z naszych usług. Ważne jest również zadowolenie reklamodawców, którym zależy, aby komunikat reklamowy dotarł do szerokiego grona potencjalnych klientów – mówi Marek Procek. Bezpłat ne usłu gi pocz towe tak że cie szą się popularnością. Koper ta z logo firmy i krótkim hasłem reklamowym lub grafiką produktu nikogo nie razi, a pozwala zaoszczędzić pieniądze. MAŁGORZATA MOTOR

Przedsiębiorcza debata W środę, 28 września o godz. 17 w biurze Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UR przy al. Rejtana, pok. 014, odbędzie się debata „Podkarpackie rodzynki – sukces firm na Podkarpaciu”. Osoby zainteresowane uczestnictwem w debacie proszone są o przesłanie e-maila potwierdzającego przybycie na rzeszow@inkubatory.pl lub zgłoszenie telefoniczne 17 872-10-61.

DARIUSZ DANEK

Masz pomysł na własny biznes? Brakuje ci jedynie pieniędzy na jego rozkręcenie? Masz szansę je zdobyć. Wystar tuj w konkursie na biznesplany - zachęca Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Rzeszowie.

Kto ma dobry pomysł na biznes powinien spróbować swojej szansy – zachęca Magdalena Ciećkiewicz.

Biznes potrzebuje ambitnych ludzi Millenium Hall od kuchni

KRYSTYNA BARANOWSKA

Do otwarcia największego w regionie centrum handlowo – rozrywkowego zostało już tylko 24 dni.

Rozmowa z Grzegorzem Kolasińskim z Samo rzą du Stu denc kie go Uniwersytetu Rzeszowskiego - Utworzyliście przy uczelni Studenc kie Fo rum Bu si ness Cen ter Club. Po co? - Chce my po ma gać w zdo byciu biz ne sowe go do świad cze nia pod nadzorem najlepszych specjalistów w kraju. - Jakich ludzi szukacie do współpracy w tym projekcie ? - Szukamy młodych, ambitnych i

przedsiębiorczych osób, które chcą osiągnąć sukces. - Je śli ktoś jest za in te re so wa ny współpracą z SF BCC, do kogo i gdzie powinien się zgłosić ? - Chętni powinni się udać bezpośrednio do Samorządu Studentów UR, mieszczącego się przy al. Rejtana 16C lub do Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. ROZMAWIALI ILONA PIETRZKIEWICZ I MATEUSZ ROMANIAK

W sklepach i lokalach gastronomicznych we wnętrzu kolosa trwają ostatnie gorączkowe przygotowania na przyjęcie pierwszych klientów. W czę ści han dlowej swoje stoiska szykują m.in. marki ze znanej grupy Inditex: Stradivarius, Pull and Bear, Bershka, Oysho, Zara i Massimo Dutti. Ale do Millenium Hall war to będzie pójść nie tylko na zakupy. Okazale przedstawia się także lista restauratorów. Obok znanych sieci Pizza Hut, KFC, Subway czy McDonald’s swoje lokale otworzą tu także lokalni biznesmeni. Ciekawie przedstawia się m.in. ofer ta Palm Smoothie Bar. Będzie to pierwsze na Podkar pa ciu miej sce, gdzie na oczach klienta przygotowuje się świeże drinki z owoców. - Będziemy mieli w ofercie owoce krajowe oraz egzotyczne. Klienci spróbują u nas soków m.in. z truskawek, jabłek i bananów, ale także z passion fruit, papai, acai, gujawy czy caju. Wszystko świeże i smaczne – zapewnia Katarzyna Tomczyk, właścicielka lokalu.

Ciekawą nowością będzie też lokal Express Marche. Codziennie klienci będą mogli dowolnie komponować tutaj posiłki złożone z dań z całego świata. Każdego dnia do wyboru ma być ok. 40 pozycji. Miłośnikom kuchni włoskiej do gustu powinna przypaść restauracja Pizza e Pasta La Grotta. - Nad jakością potraw będą tu czuwać włoscy kucharze. Kyoto otworzy z kolei dwupoziomową restaurację ser wującą kuchnię japońską. Będziemy mieli także pierwszy w Polsce lokal marki Beard Papa’s. To znane na całym świecie ekologiczne, pyszne wypieki – tłumaczy Robert Wróbel, dyrektor rozwoju i marketingu Millenium Hall. Aromatyczną kawę, a także świeże desery i potrawy zapewni również drugi w Rzeszowie Wayne’s Coffee, należący do sieci najpopularniejszych kawiarni w północnej Europie, Azji i Arabii Saudyjskiej. BARTOSZ GUBERNAT MARKI GASTRONOMICZNE W MILLENIUM HALL: Beard Papa’s, Express Marche, Jacket Potatoes, Kaktus, KFC, Kyoto Sushi, Pizza e Pasta La Grotta, McDonald’s, Palm Smoothie Bar, Pizza Hut, Subway, Zen-Thai.

Już dziś zamów reklamę: tel. 17 867-23-51, kom. 691 432 876 REKLAMA


zapowiadamy

Czwartek, 22 września 2011 r.

11

AZYMUT NA IMPREZĘ CZWARTEK

House Nowe housowe brzmienia. Grand Club, 22 września (czwartek), godz. 22. Wstęp: 5 zł.

Po studencku „Studenckie tematyczne czwartki”. Carpe Diem, 22 września (czwartek), godz. 20. Selekcja.

Karaoke Impreza połączona z karaoke. Index Pub, 22 września (czwartek), godz. 20. Selekcja.

Radiowe hity Impreza przy radiowych przebojach. Chilli Music Club, 22 września (czwartek), godz. 20. Wstęp darmowy. Selekcja.

Studencki czwartek Na klubowiczów czekają trzy strefy – sala gold, silver oraz purple. Fashion Time, 22 września (czwartek), godz. 21. Wstęp: do godz. 23 studenci wchodzą za darmo/ po godz. 23 – 5 zł. PIĄTEK

Chwytaj noc tańcząc Impreza w rytm muzyki lat 70. i 80. REKLAMA

Carpe Diem, 23 września (piątek), godz. 20. Selekcja.

Thank U For The Music Niezapomniane hity lat 60., 70. 80. i 90. oraz aktualne przeboje. Chilli Music Club, 23 września (piątek), godz. 20. Wstęp: 15 zł. Selekcja.

Ladies night Impreza dedykowana kobietom. Index Pub, 23 września (piątek), godz. 20. Selekcja.

Koncert dla Maćka Impreza charytatywna dla ciężko chorego Maćka Miernika, muzyka znanego m.in. z zespołów Aurora, Restrykcja, Reflection, Flashback czy 1984. Pieniądze zebrane z imprezy pomogą w leczeniu nowotworu Maćka. Wystąpią: Aurora, Wańka Wstańka, Secesja, Jesus Chrysler Suicide, Tharantula, Monstrum, Morituri, Rockaway, 1984 oraz Long Island Express. Od Zmierzchu do Świtu, 23 września (piątek), godz. 20. Bilet: 20 zł.

Pop celebration Zabawa przy klimatach pop z lat 70., 80. i 90. Grand Club, 23 września (piątek), godz. 22. Wstęp: panie do godz. 23 - darmowy/ 15 zł.

Dla fanów basketu Specjalna impreza na dwa dni przed meczem inaugurującym rozgrywki. Mile widziani koszykarze, koszykarki oraz miłośnicy ulicznej koszykówki. Mienta, 23 września (piątek), godz. 21. Wstęp: 5 zł.

Początek weekendu Dobra zabawa w trzech strefach: purple, gold i silver. Fashion Time, 23 września (piątek), godz. 21. Wstęp: 5 zł – do godz. 23/ później - 10 zł. SOBOTA

Carpe Diem, 24 września (sobota), godz. 20. Selekcja.

Party z pokazem mody Impreza połączona z pokazem najnowszej kolekcji Miss Sixty & Energie. Sklep markowy zostanie wkrótce otwarty w Millenium Hall. Live, 24 września (sobota), godz. 21. Wstęp: 15 zł.

Muzyka klubowa Wyjątkowa noc ze Sky, krakowskim DJ-em. Na parkiecie muzyka klubowa. Grand Club, 24 września (sobota), godz. 22. Wstęp: 20 zł. Selekcja.

Jungle

Wieczór dla wszystkich, którzy nie posiadają jeszcze dowodu osobistego, a mają ochotę na zabawę poza murami szkoły. Live, 24 września (sobota), godz. 16 – 20.30 Wstęp: 5 zł (z ważną legitymacją szkolną).

W rytmie jungle, dub i d’n’b. Od Zmierzchu do Świtu, 24 września (sobota), godz. 22. Wstęp darmowy.

Klubowy mix

Na klubowiczów czekają trzy strefy taneczne. W każdej inne rytmy. Fashion Time, 24 września (sobota), godz. 21. Wstęp: 10 zł do godz. 23/ później – 15 zł.

Gorączka sobotniej nocy Taneczna impreza z DJ-em przy największych przebojach.

Nie, nie lubię poniedziałków Szalona impreza z największymi przebojami muzyki rock, reggae i pop. Carpe Diem, 26 września (poniedziałek), godz. 20. Wstęp darmowy. WTOREK

Nastkoteka

Niezapomniane oraz nowe klubowe rytmy z całego świata idealne na zakończenie tygodnia. Chilli Music Club, 24 września (sobota), godz. 20. Wstęp: 20 zł. Selekcja.

PONIEDZIAŁEK

House, dance, retro i r’n’b

NIEDZIELA

Disco polo Roztańczona niedziela z disco polo i dodatkiem muzyki retro. Fashion Time, 25 września (niedziela), godz. 21.

Latynoskie rytmy

Studencki wtorek Klubowe rytmy house i r’n’b. Fashion Time, 27 września (wtorek), godz. 21. ŚRODA

Deas & Lubica Zagrają Deas & Lubica, DJ Nexy, Cream. I Milosz-B. Chilli Music Club, 28 września (środa), godz. 20. Wstęp: 5 zł.

Gorące rytmy salsy, rumby, merengue i innych. Impreza połączona z nauką kroków tanecznych. Chilli Music Club, 27 września (wtorek), godz. 20. Wstęp: 5 zł. Selekcja.

Szalona środa

Studencki wtorek reggae

Karaoke & impreza klubowa

Zabawa przy muzyce reggae, dancehall i ska. Carpe Diem, 27 września (wtorek), godz. 20. Wstęp darmowy.

Dwie strefy dobrej zabawy. W purple zone taneczne karaoke, a w gold zone house & r’n’b. Fashion Time, 28 września (środa), godz. 21. Wstęp darmowy. EB

W PLENERZE

ROCZNICA

Konkursy z nagrodami. Carpe Diem, 28 września (środa), godz. 20. Wstęp darmowy.

Ro(c)kowa Noc

Sto lat III LO

VI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu zespołów muzycznych. Gwiazdami wieczoru będą zespoły: Jesus Chrysler Suicide oraz Coma. Podczas festiwalu odbędą się warsztaty gitarowe, basowe i perkusyjne. Rzeszowskie Bulwary, 24 września (sobota), godz. 20. EB

W sobotę (24 września) uroczystości rozpoczną się mszą w kościele Świętego Krzyża o godz. 9, potem w Filharmonii Podkarpackiej nastąpi otwarcie zjazdu. Zaplanowane jest również zwiedzanie szkoły i spotkania w klasach. Anna Łyszczek


obejrzysz

12 Inkarnacja

PREMIERA

horror, USA, od 15 lat, 112 min Mroczna historia Cary, lekarki chorób psychicznych. Kobieta bada przypadek pacjenta – przestępcy. Kontakt z nim przewraca jej życiowy ład i wraz z córką zostaje wplątana w niebezpieczne zdarzenia. Helios, 23 – 28 września, 11.15, 13.30, 15.45, 20, 22.15

Pina 3D

PREMIERA

musical, Wlk. Bryt./ Francja/ Niemcy, od 12 lat, 106 min Film dla fanów tańca. Dokument ukazuje obraz zmarłej Piny Bausch, znanej niemieckiej choreografki tańca, która kochała taniec i nie lubiła się rozstawać ze swoimi tancerzami. Helios, 23 – 28 września, 12.30, 16.45, 19

Noc rekinów 3D

PREMIERA

horror, USA, od 18 lat, 91 min Grupa znajomych wyjeżdża na weekend do domku letniskowego znajdującego się nad brzegiem za toki. Nie mają oni pojęcia, że w za toce pływają rekiny. Zorza, 23 – 24 września, 11.30, 21.20; 25 września, 10, 21.10; 26 i 28 września, 10, 21; 27 września, 10.30, 21

Pokaz najlepszych 60-sekundowych filmików w ka tegorii: fabuła, forma i mini dokument z Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych. WDK, 22 września (czwartek), godz. 19. Wstęp wolny.

Festiwal Filmów Dziecięcych Galicja W programie: - 10 – otwarcie festiwalu wraz z niespodzianką dla wszystkich przybyłych dzieci.

Historia o kawałku drewna, który ożył i stał się chłopcem, który wnosi radość do domu starszych ludzi. Sielankę zakłóca pojawienie się Baby Jagi. Teatr Maska, 22 września (czwartek), godz. 9. Bilety: 14 zł, dla grup: 12 zł.

Bleee... Historia pazia królowej, który zaczyna powątpiewać czy królowa w ogóle istnieje i służenie jej ma sens. Teatr Maska, 23, 27 września (piątek, wtorek), godz. 9; 24, 25 września (sobota, niedziela), godz. 16.30. Bilety: 14 zł, dla grup: 12 zł.

Pinokio Starszy, samotny człowiek wystrugał lalkę z drewna i nazwał ją Pinokio.

TOP TYGODNIA To się ogląda 1. Sala samobójców 2. Polowanie na czarownice 3. Między światami 4. Dżem 1979-1994 5. Wojna żeńsko-męska

Tego się słucha 1. Red Hot Chili Peppers – I’m with sou 2. Zakopower – Boso 3. Adele – 21 4. Amy Winehouse – Back To Black 5. RMF Polskie Przeboje

komedia/romans, USA, od 15 lat, 118 min Helios, 22 września, 9.30, 14, 21.45

Król lew 3D

O północy w Paryżu

animacja/ familijny, USA, b/o, 87 min Zorza, 22 września, 10; 23 września, 10; 27 września, 9

Safari 3D

Agnozja

dramat / thriller, USA, od 15 lat, 120 min Helios, 22 września, 11.45, 16.30, 19, 21.30; 23 – 28 września, 11.15, 16, 18.30, 21

dramat/ thriller, Hiszpania, 105 min Zorza, 22 września, 15.40

Colombiana

Heca w zoo

dramat/ thriller, USA, od 15 lat, 107 min Zorza, 23 – 24 września, 14.50; 26 – 28 września, 14

Johny English. Reaktywacja komedia/ przygodowy, Wielka Brytania, od 7 lat, 101 min Helios, 22 września, 11.15, 13.30, 15.45, 18,

- 10.15 - 12 - gry i zabawy w Filmowej Cafe. - 12 - 12.30 – pokaz tańczącego smoka szkoły Chow Gar Kung Fu oraz pokaz walki. - 12.30 – 13.40 – pokazy filmowe dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat (m.in. „Poznanie Biedronki i malowanie Stonki”, „Kocia rodzinka”, „Piesek Kanbu”) - 14 – koncert „Waldemar Wywrocki Dzieciom” - 14.30 – 16 – pokazy filmowe dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat (m.in. „Mądrości Pana Ślimaka”, „Książę Szczur”, „O la tającym kamyczku”). Kino Zorza, 25 września (niedziela). Wstęp wolny. EB

Lalka ożyła i postanowiła poczuć smak wolności. Teatr Maska, 28 września (środa), godz. 9. Bilety: 14 zł, dla grup: 12 zł.

Edukacja Rity Historia zamężnej, ale jednak niespełnionej fryzjerki, która chce wyrwać się z szarej rzeczywistości. Teatr im. Wandy Siemaszkowej, 22, 23 września (czwartek, piątek), godz. 19. Bilety: 22/ 26 zł.

Szalone nożyczki Tonio Wzięty prowadzi salon fryzjerski „Szalone nożyczki”. Kobieta, od której wynajął lokal zostaje zamordowana. Rozpoczyna się śledztwo… Teatr im. Wandy Siemaszkowej, 23 - 28 września (piątek - środa), godz. 19. Bilety: 30/ 40 zł. EB

W to się gra na PS3 1. Dead Island 2. Resistance 3 3. Deus Ex 3 4. Driver 4 5. Fifa 2011

Mamy dla Was Dwa doskonałe thrillery autorstwa Harlana Cobena: „Bez pożegnania” i „Niewinny”. Jak otrzymać książki ufundowane przez Empik? – Odpowiedzi szukaj na mmrzeszow.pl

Zestawienie najlepiej sprzedających się płyt, filmów i gier przygotowuje Empik w Galerii Graffica

akcja, USA, 100 min Zorza, 22 września, 12, 19.10, 20.50; 23 – 24 września, 13.10, 18.20, 19.50; 25 września, 18, 19.40; 26 – 28 września, 12, 17.40, 19.20

Zorza, 22 września, 13.50

Skóra, w której żyję

SPEKTAKLE Filipek i Baba Jaga

Drive

Kocha, lubi, szanuje

komedia, USA, od 15 lat, 94 min Helios, 22 września, 12, 16.30, 18.30, 20.45; 23 – 28 września, 14.45, 18, 21.15 Zorza, 22 września, 17.30; 23 – 24 września, 16.40; 25 września, 16.30; 26 – 28 września, 16

NA EKRANIE Jednominutówki

20.15, 22.30; 23 – 28 września, 10.30, 12.45, 15, 17.15, 19.30, 21.45

Czwartek, 22 września 2011 r.

REKLAMA

Familijny/ komedia romantyczna, USA, od 7 lat, 102 min Helios, 22 września, 10.30, 12.45, 15, 17.15, 19.30; 23 – 28 września, 10.15

Flamenco flamenco muzyczny, Hiszpania, 100 min

animacja/ familijny/ Niemcy, b/o, 93 min Zorza, 24 września, 10

Smerfy 3D animacja, USA, b/o, 103 min Helios, 22 września, 10, 14.15; 23 – 28 września, 13.45 Repertuar kin przekazany we wtorek. Za późniejsze zmiany redakcja nie odpowiada. EB

Teraz Rzeszow 22.09  

Wydanie teraz Rzeszow

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you