Page 1

D

E

N

I

M

D

R

E

A

M

I

M

O

E

A

J

A

K

I

R

I

DREAM [KEVAD-SUVI][2014]

[KEVAD-SUVI][2014] IDEED

Lee Cooper EUROOPA vanim DENIMIBRÄND Parimate paraad: BROOKS BROTHERS, CALVIN KLEIN jt

Pariisi stiilikool

Tanja MÕTTED MOEST

Liis Lemsalu KEVADISED LEMMIKOSTUD

100 uut look’i KEVADMOE CATWALK

HIND 3 €

ŠOPPAMISEKS

Ragne Värk KAUNIS TOIDUBLOGIJA


[KEVAD-SUVI][2014]


TI SENTO MILANO AMETLIK MAALETOOJA GLANZ & GLAMUUR ROOSIKRANTSI 19, TALLINN, EESTI TEL: +372 684 4022 • E-POOD: WWW.GLAMUUR.EE


[KEVAD-SUVI][2014]


[KEVAD-SUVI][2014]


Sisukord 6

[KEVAD-SUVI][2014]


Sisukord [KEVAD-SUVI][2014]

7


Sisukord

20. juubelit tähistav firma AS Põldma Kaubandus on kuulsaimate teksabrändide maaletooja Eestis. Uusimad kaubamärgid on Brooks Brothers ja Calvin Klein. Tekst Kaidi Laev

58

Ikoonid. Prantslannade stiilikool ja aegumatu elegants. Mida on meil õppida Brigitte Bardot’lt, Catherine Deneuve’ilt, Vanessa Paradisilt jt? Tekst Anu Merila.

Uudised 16

Dreami uudised – milliseid uusi ahvatlusi tasub otsima minna Denim Dreami kauplustest? Tekst Kaidi Laev.

26

Stiil. Inglise aed. Stilist Karolin Kuusik.

28

Stiil. Soe suvebriis. Lahe laupäev. Stilist Karolin Kuusik.

32

Staaristiil. Pildiga pluusid. Stilist Karolin Kuusik.

Lugemist 34 38 42

46

8

Trend. Süütuse aeg. Neli olulisimat moetrendi algavaks hooajaks, ülevaade värvidest, siluetist, materjali-

kogu maailmas kuulsa teksabrändi

dest ja aksessuaaridest.

edulugu. Tekst Kaidi Laev.

Tekst Anu Merila.

Staar. Beyoncé, enesekindel kunin-

82

Moestoori. Kevade lemmikrõivad

ganna. Tekst Esme Kassak.

Tanja Mihhailova ettekandes. Stilist

Kaanestaar. Tanja Mihhailova

Karolin Kuusik, fotod Kalle Veesaar.

94

Mood. Aksessuaaride paraad

Tekst Anu Merila.

kevadsuvistest Denim Dreami

Karjäär. Hobi- ja blogikokkaja

moekollektsioonidest.

Ragne Värk. Tekst Esme Kassak.

Stilist Karolin Kuusik.

Unistus. Denim Dream Foundation

100

Liis Lemsalu lemmikud. Milliseid

on sihtasutus, mis aitab ellu viia

moepärleid eelistab Liis Lemsalu

noorte unistusi. Esimesed rahalise

Denim Dreami kauplustest ja miks?

toetuse saajad on selgunud!

50

64

Ikoon. Lee Cooperi comeback –

jagab mõtteid riietumisest.

44

Mood

102

Moekool. Sobivaid teksaseid uute

Tekst Kaidi Laev.

moehittide hulgast aitab valida

Denim Dreami kuulsaimad brändid.

stilist Karolin Kuusik.

[KEVAD-SUVI][2014]


Värv. Lisa värvi! Stilist Ženja Fokin, disainerid Piret Mägi ja Piret Puppart ning Denim Dreami uhiuus disainer Svetlana Puzorjova jagavad ideid, kuidas garderoobi värvikamaks muuta. Tekst Marta Moorats.

122

Isiksus. Julge muutuda! Psüh-

Sisukord

116

holoog Kaire Valgeväli ergutab ja julgustab end üha uuesti avastama.

126

Tipptöötajad. Saame tuttavaks Denim Dreami säravate töötajatega ja selgitame nende moe-eelistu-

106

si. Tekst Triin Põldme-Uibo.

Klassik. Superkangelane T-särk. Igal moebrändil on oma logoga T-särk ja kõigil moetarbijatel on see riietusese kindlasti olemas. Tekst Marta Moorats.

110

Meestetrend. Neli kõige olulisemat värvi meestemoes 2014. aasta kevadsuvel ja trendikad moekaubad Denim Dreami kauplustest. Stilist Kenneth Bärlin.

124

Tänavastiil. Stiiliikoonid kevadkiirtes. Kuidas näevad sel kevadel välja eelmisel aastal stiilseimaks peetud naised? Tekst Anu Merila.

Kaleidoskoop 114

Mehed. Mehed, muusika ja moodne aeg. Esme Kassakuga räägivad moest Mikk Tammepõld, Margus Vaher ja Rasmus Rändvee.

130 136

Reis. Türgi, kirglik kultuurihäll. Ajaloo ilu. Chaneli võrratu kostüüm.

138

Poed. Täpne giid, kus paiknevad Denim Dreami kauplused Eestis, Lätis, Leedus.

[KEVAD-SUVI][2014]

9


WE ARE CONNECTED #DIESELREBOOT

[KEVAD-SUVI][2014]


[KEVAD-SUVI][2014]


Dream

K

evadel on maagiline mõju. Saabudes äratab see justkui terve maailma, tähistamaks millegi uue algust. Seda on märgata nii looduses kui ka inimestes meie ümber. Kevade puudutust võib tajuda ka moemaailma julgetes lõigetes ja kirevates värvitrendides klassikalisest mustvalgest kuni erkkollase ja roheliseni. Jah, iga algav hooaeg on uus ja kordumatu, kuid see kevad ja alanud aasta on meie ettevõtte jaoks erilise tähendusega, sest Põldma Kaubanduse AS tähistab 20. juubelit. 20 põnevat aastat Eesti moelaval on tähendanud pidevalt uute unistuste ja eesmärkide püstitamist, mis on aidanud jõuda meil tänaseks sinna, kus oleme praegu. Julgustame kõiki inimesi oma unistuste poole püüdlema, suurelt mõtlema ja plaane ellu viima, seepärast rajasime ka sihtasutuse Denim Dream Foundation, et toetada tublide inimeste püüdlusi, kellest saate lugeda Dreami kevadnumbris. Julgustades teisi,  oleme ka ise sel aastal teinud esimesi samme oma suure unistuse poole – Denim Dreami isikliku rõivabrändi loomiseks. Selles Dreamis teeme ülevaate põnevast kevadmoest ja jagame inspiratsiooni riietumiseks algaval hooajal. Anname nõu, kuidas oma garderoobi rohkem värvi tuua ja milliseid värvikombinatsioone vältida. Küsime nõu psühholoog Kaire Valgevälilt, kuidas ja miks võiksime muutuda, ja tutvume lähemalt Eesti Laulu konkursi võitja Tanja Mihhailova, toidublogija Ragne Värgi ning teiste huvitavate ja värvikate persoonidega. Loodame, et kevadises Dreamis on piisavalt inspiratsiooni unistamiseks ja selleks, et jõuda uute ja põnevaid katsetusteni iseendaga. Julget moekevadet!! Põldma Kaubanduse AS`i turundusjuht KAIDI LAEV

Dream soovib sulle kirevat kevadet!

Loe ja VÕIDA! Kirjuta meile, milline oli Sinu lemmik artikkel ning mida ootaksid järgmiselt Dreami numbrilt. Selles kevadsuvises Dreamis loosime kõigi lugejate vahel välja uue parfüümi Guess Girl Summer ning Desiguali 50eurose kinkekaardi. Vastuseid ootame meiliaadressil: denimdream@denimdream.ee 1. septembrini. Võitjate nimed avalikustame järgmises ajakirjas.

VÕITJAD Eelmises ”Loe ja võida“ auhinnamängus võitis Guessi rahakoti Melina Leesment ja 50eurose Denim Dreami kinekaardi Kelli Toimev! Palju õnne võitjatele!

Foto: Kalle Veesaar | Stilist: Karolin Kuusik | Modell: Tanja Mihhailova

| Ajakirja Dream annab välja Põldma Kaubanduse AS | www.denimdream.ee | Tootja Profimeedia | Reklaam Nordicom, tel 5666 7770 | Trükk Uniprint | Eesti keeles 20 000 | Läti keeles 5000 | Vene keeles 5000 | Ajakiri Dream ilmub kaks korda aastas, järgmine number ilmub sügisel 2014.

12

[KEVAD-SUVI][2014]


BROOKSBROTHERS.COM NEW YORK

LONDON

PARIS

MILAN

ROME

MADRID

MOSCOW

SHANGHAI

TOKYO

HONG KONG


[KEVAD-SUVI][2014]


DRENCHED IN COLOR CHARGED WITH SHINE

LIQUID SAND™ MINI PACK Samba-dy I’m Brazil What’s a You’re Loves Nuts Over Little Rain So Flippy Purple You Forest? Floppy

KÜÜNELAKKIDE TOONID VASAKULT PAREMALE: Next Stop…The Bikini Zone, Don’t Bossa Nova Me Around, Taupe-less Beach, I São Paulo Over There, OPI Scores a Goal!, AmazON…AmazOFF, I Just Can’t Cope-acabana, Where Did Suzi’s Man-go?, Toucan Do It If You Try, Kiss Me I’m Brazilian, Live.Love.Carnaval, Red Hot Rio

[KEVAD-SUVI][2014]

Kõik Brazil Collection toonid on saadaval ka GELCOLOR BY OPI

#OPIBrazil


Uudis

Iseloomuga Diesel

Kevadine FORNARINA Fornarina kevadrõivad on urbanistlikes ja tavatult julgetes värvides, põhitooniks on laimiroheline, lisaks roosa ja oranž. Fornarina kevadsuvise kollektsiooni mustrid loovad võimsa energia. Aafrika-mustrid meenutavad värvilist keraamikat, taime- ja lillemustrid sümboliseerivad naiselikkust. Fornarina miksib julgelt kangaid ja aplikatsioone. Kasutatakse eri tüüpi pitsi koos tikitud organza ja kootud palistustega. Toppide juures näeb Fornarina stiilile omast laserviimistlust. Sellel hooajal leiab Fornarina teksavalikust nii trenditaevas liuglevat tumesinist kui ka värve ja mustreid, mis kandja eriti särama löövad. Fornarina aksessuaare saab kollektsiooniga väga lihtsalt kombineerida. Mudelivalikust leiab nii elegantseid kontsakingi, lipsukestega baleriinasid kui ka grungelikke poolsaapaid. Fornarina on sel hooajal oma teksakollektsiooni täiustanud uue ülinaiseliku teksamudeliga, mis on jalas väga mugav, andes kandjale täiusliku keha. Kasutatud on uusimat stretch-tehnoloogiat, mis ei lase kangal välja venida.

Dieseli kevadkollektsiooni inspiratsioon on tulnud kõrbest ja kaktustest ning sobitub suurepäraselt Dieseli attitude’iga. Tegu on väga põneva kollektsiooniga, kus leidub lahedaid detaile nii meestele kui ka naistele. Põhikontseptsiooni kuuluvad miksitud denim, western’ielemendid, kaktused, varjud ja erinevad tekstuurid. Värvidest domineerivad Dieselile omased valge, hall, must ja indigo ning rõhuasetuseks kasutatakse kevadkollektsioonis roosat, külmrohelist ja tumerohelist. Fookus on denimil, jakkidel, kudumitel, särkidel. Diesel miksib nahka, sametit, viskoosi ja siidi. Sel kevadel võib paljudelt toodetelt leida western-detaile, rodeostiilis särke, neete, minilitreid, tähekesi ning kaktusi nii kleitidel, toppidel kui ka meesterõivastel. Teksaliinist leiab iga klient midagi sobivat – kas minimalistlikud kulutuseta püksid või tugevalt töödeldud kulutustega teksad. Pükstevalikus on ka säravad värvid ning mustrid. Naistele pakutakse uut teksamudelit Eazee, mis on lisavalik boyfit Fayzadele. Samuti superslim’id püksid Skinzee. Mehed leiavad suuremas valikus joggjeans’e ja valikusse on lisandunud uus kitsam mudel Sleenker.

TRENDIKAS SILVIAN HEACH Silvian Heachi kevad on trendikas ja isikupärane. Värvidest juhivad lõheroosa, liivatoon, punane ja indigosinine. Tegu on varasemast soliidsema kollektsiooniga, kus leidub seelikuid, jakke, pluuse, kleite, kuid ka nooremale sihtgrupile veidi tütarlapselikumaid rõivaid. Kiirmoele kohaselt pakub Silivian Heach kergeid tepitud jakke, barokkstiilis ja rafineeritud kangaid, särtsakaid mustreid. Mustrid kulgevad palmidest ja lilledest triipudeni. Silvian Heachi kollektsioonist leiab ka kevade popi teema Aafrika stiilis kleite, retuuse, T-särke.

Kirkavärviline Desigual Desiguali selle kevade põhimoto on nautida elu: sex, fun and love! Peale tumedat talve on pakkuda taas kirkavärvilisi kleite, pluuse, toppe, maksiseelikuid ja jakke. Omal kohal on looduse ja mereteema, inspiratsioon lilledest ning liblikatest, triibud, punase-sinise kombinatsioon. Tootevalikus on palju maksikleite- ja seelikuid, õhulisi toppe, naiselikke mantleid. Sinna juurde on pakkuda suurt valikut rannajalatseid, platvorme ja tenniseid ning isikupäraseid aksessuaare-ehteid, salle, kotte. Desigual pakub ka meestele eriti kirevaid triiksärke, T-särke ja polosid, huvitavaid teksasid ja jakke. Parim valik Desiguali kaupa on Kristiine keskuse ja Tasku keskuse esinduspoodides! Desiguali, Dieseli,

Mirjam AUN

16

Fornarina ja Silvian Heachi ostujuht [KEVAD-SUVI][2014]


Trend [KEVAD-SUVI][2014]

17


Uudis Lee Cooperi COMEBACK Uus bränd Denim Dreami ja Mustangi kauplustes! Kevadsuvist kollektsiooni luues on silmas peetud mugavust, vintage look’i ning Londoni East Endile omast stiili. Lee Cooperi rõivad on loodud iseseisvale kvaliteeti ning mugavust armastavale inimesele, kes hindab autentsust ning omanäolisust. Lee Cooperi valikust leiab nii teksaseid, triiksärke, kampsuneid, jopesid, T-särke, lühikesi pükse, aksessuaare kui ka muud. Kollektsioon on saadaval meie Denim Dreami ja Mustangi poodides Eestis ja Leedus.

Glamorous

1970. aastate hõnguline mood

Ühendkuningriikidest Manchesterist pärit naistemoebränd Glamorous toob sel kevadel poodi kaunite mustrite ning printidega kleite ja pluuse. Kevadõhus on tunda romantikat, mis avaldub lillemustrite, õhuliste materjalide ning pitsi kombinatsioonis. Kollektsiooni loomisel on inspiratsiooni saadud 1970ndate suvefestivalide hõngust ning loomulikult ei puudu valikust ka mereteemalised triibud!

HelenaPaula AAVA Lee Cooperi ja Glamorouse ostujuht

18

Võluvalt särav Guess Jeans Sellel kevadel kaunistavad Guessi naiste suvist kollektsiooni võluvalt säravad värvitoonid nagu kollane ja helelilla. Kleidid ja pluusid on enamasti õhulisest kangast, mida ehivad pitsdetailid või indigokarva lilled. Külmal kevadilmal annavad sooja ka kudumkleidid ning heegeldatud elementidega kampsunid. Ülerõivastest on eriti popid kunstnahast tagid, mille hind on palju

taskukohasem kui päris nahast toodetel. Teksapükstest on sellel hooajal kõikides kauplustest esindatud tumesinine venivast materjalist teksa, mis esitleb kehakumerusi parimal viisil. Uuendustest on sel hooajal pakkuda nn boyfriend’i stiilis teksaseid, millele lisavad naiselikkust pitsist detailid või kaunid kivikesed. Guessi meestemaailmas

koguvad üha enam populaarsust riidest püksid, mis oma pehme kanga ja lõike poolest sobivad nii tööle kui ka vabal ajal sõprade seltsis ajaveetmiseks. Teksavalikus on sel aastal uus mudel Dylan, mida soovitan kõigil meestel uudistama minna – eemalt vaadates lihtsad tumesinised teksad on tänu uuenduslikule lõikele saanud paljude klientide lemmikuks.

Guess Footwear Selle kevade uusimaks hittmudeliks on kindlasti poolsaapad, olgu need siis sissepressitud logo või kuldsete metalldetailidega. Suvekollektsioonis on saadaval mitmeid lakknahast mudeleid naiselikest stilettodest baleriinadeni. Samuti on kollektsioonis saadaval mitmeid platvorme nii tepitud detailide kui ka lillemustriga. Guessi selle suve kingade moevärvid on kindlasti punane ja sinine, kuid saadaval on ka beeži, pruuni, musta ja valget.

Laura LAUMETS

Guess Jeansi ja Guess Footweari ostujuht [KEVAD-SUVI][2014]


Uudis [KEVAD-SUVI][2014]

19


Uudis

Rino & Pelle

SÄRTSAKAD JAKID JA JOPED Calvin Klein Jeans Sel kevadel leiab Calvin Kleini meestekollektsiooni ka Eesti Denim Dreami kauplustest. Naistele pakume valikut teksaseid ja kollektsiooni Eestis Rocca al Mare Denim Dreamis, Lätis Spice Denim Dreamis ning Leedus Vilnius Akropolis Denim Dreamis. Calvin Kleini bränd kuulub nüüd maailma suurimale rõivatootmise firmale PVH. Samasse kontserni kuulub ka Tommy Hilfiger. Kollektsioon on Calvin Kleinile omaselt minimalistlik ning lihtsa joonega. Juba enne jõule saabus Denim Dreami kauplustesse müügile Calvin Kleini pesu meestele, mis on võitnud meie klientide poolehoiu. Calvin Kleini pesu on üle maailma tuntud oma kõrgetasemelise disaini, kvaliteedi ning mugavuse poolest. Samuti saabub kevadel pea igasse Denim Dreami ka Calvin Kleini aksessuaaride ehk kottide kollektsioon.

ELITE VÄRVIKAS KOTIKOLLEKTSIOON

Kevadrõivaste seas püüavad pilku kerged ja õhukesed sulejoped. Valikus on ka erinevates suvistes värvitoonides trendikad kunstnahast jakid naistele. Meestele pakume samuti kergeid tuule- ning nahkjopesid. Tule uudistama ja leia oma lemmik! Rino & Pelle on saadaval kõikides Denim Dreami ja Mustangi kauplustes.

Turvaline Pierre Cardin Pierre Cardini meesklientuur hindab kergeid vaba aja pükse ning mehed ei pea pettuma selgi kevadel. Meestekollektsioonis on ka suvised särgid ja tuulejoped. Naisi rõõmustame suviste teksapükstega.

Elite nooruslike ja värviliste suvekottide kõrval leidub valik soliidsemaid kotte tagasihoidlikumale kliendile. Lemmikuks on merehõngulised triibulised käekotid, mis sobivad nii soliidse rõivastuse kui ka rannariietuse juurde ja mis on samuti väga praktilised.

Tommy Hilfiger Denim – klassikaline ja trendikas

Elurõõmus KAPORAL Noor ja nooruslik klient leiab Kaporali kevadkollektsioonist mugavaid, kuid samas väga naiselikke rõivaid. Värvid on pastelsed ja päikesest puudutatud. Mehed, kes soovivad kevadeks oma garderoobi värvi lisada, leiavad Kaporalilt erinevates värvitoonides suvesärke ning kergeid kudumeid. Kaporal on saadaval kõikides Denim Dreami kauplustes.

20

Kollektsioon on mahedates ja pastelsetes värvitoonides, esindatud on ka Tommy Hilfigeri trumpvärvid sinine, valge ja punane. Materjalid on eriti mugavad ja kerged, paljude toodete puhul kasutab Tommy Hilfiger orgaanilist puuvilla. Tommy Hilfiger üllatab trendikate teksadega, mis on pleegitatud päikese käes ning pestud ookeanivees. Tommy Hilfiger Tommy Hilfiger Denimi, Denimi kollektsioon on Pierre Cardini, Kaporali, müügil Denim Dreami Calvin Kleini, Rino & Pelle kauplustes. ja Elite ostujuht

Kristi TREIMANN

[KEVAD-SUVI][2014]


Uudis

Tommy Hilfigeri parfüümid nüüd müügil Kauaoodatud Tommy Hilfigeri parfüümid on kohal kõigis Tommy Hilfigeri kauplustes. Valik parfüüme nii meestele kui ka naistele. Ootame teid uudistama!

Ameerikalik ja armastatud Tommy Hilfiger Sportswear Selle kevade kollektsioon viib Uued tulijad on laimikollane, Šoppa korall ning vürtsi lisavad meid korraga nii Ameerika kauplustes ida- kui ka läänerannikule. põnevad geomeerilivõi e-poes: Reis kulgeb läbi glamuursed mustrid. denimdream.com sete Hollywoodi mägede, Tommy lihtsa ja võluva Monterey Hilfiger Menswear maastiku, jõudes välja Palm kollektsioonist leiate Springsi. lisaks erksatele suvetoonidele Tommy Hilfiger Womenswear kollekt– türkiisile ja oranžile – ka uuenduslikke sioon on värvikirevam kui kunagi varem. printmustreid.

Helen POLMAN

Tommy Hilfiger Sportsweari ostu- ja ostumeeskonna juht

Sokisahtlis on uus

kollektsioon juba kohal! Tutvu ahvatlevate toodetega lähemalt meie e-poes www.sokisahtel.net [KEVAD-SUVI][2014]

21


Uudis

Efektsed Guessi päikeseprillid Guessi kevadine prillikollektsioon pakub moeteadlikule kliendile uuenduslikke disainilahendusi. Sära ja läiget lisavad julged ja suured dekoratiivsed elemendid, nagu kivid ja metallist detailid, loomamustrid ja trendikad kujud. Saadaval on ka Guess by Marciano päikeseprillide luksuslikumad mudelid.

Naiselikud ja värsked Guessi aksessuaarid Guessi kotikollektsioon on sellel kevadel täiuslikum kui eales varem. Tähelepanu keskpunktis on erinevates suurustes tepitud kotid. Värvidest on eelistatumad pastelsed toonid ja mustvalge, samuti rikastavad valikut mahlased roosakad, sinised ja kollased värvitoonid. Leidub ka ikoonilisi Guessi logodega kotte ja aksessuaare. Värvikombinatsioonid ning vaheldusrikkad materjalid lisavad kollektsioonile naiselikkust ja värskust.

Šoppa kauplustes või e-poes: denimdream.com

Marciano naiselikkus Marciano kollektsioon on sellel kevadel eriti julge värvipaletiga – alates klassikalisest mustvalgest kuni erkkollase ja roheliseni. Hooaja edenedes tulevad ettepoole liblika- ja lilleprindid,

vertikaalsed ja horisontaalsed triibud, virsikuvärv ning beežid ja mererohelised toonid. Kollektsioonis on kleidid, nahkjakid, põlvini seelikud, su-

vised pluusid. Tooted on saadaval Guessi esinduspoodides ja Denim Dreami kauplustes Kristiine Keskuses, Tartu Kaubamajas ja Domina Keskuses Riias.

ITAALIA KÄEKOTID MARIO VALENTINO JA ROCCOBAROCCO Mario Valentino ja RoccoBarocco käekotid ja aksessuaarid on saadaval kõigis meie Denim Dreami kauplustes ja enamikus Mustangi poodides. Mario Valentino selle kevade kollektsioonis leidub mitmeid clutch’e ja nn šopingukotte. RoccoBarocco kollektsioonis, mis oli loodud Itaalia moelooja Rocco Muscariello poolt pool sajandit tagasi, on esindatud kotid Marciano, Guessi käekottinii igapäevaseks kandmiseks kui ka de ja ehete, Valentino ja õhtuseks väljaminekuks. Roccobarocco käekottide ostujuht

Julia AVDEJEVA

22

Mario Valentino kaubamärk on asutatud 1952. aastal Mario Valentino poolt Itaalias. Vahel samastatakse Mario Valentino brändi kuulsa moelooja couture Valentino Garavani nimega, ent Mario Valentino esitles enda kaubamärki varem ja nüüd kasutavad mõlemad sama nime Valentino.

[KEVAD-SUVI][2014]


Kompleksne

Uudis

Minipuhkus Helsingis

MUSTANG

Eckero Line viib sind sõpradega pealelõunaks Helsingisse, kus ootavad Soome suurimad ostukeskused, nooblid restoranid ning vilgas kontserdi- ja ööelu. Peale mugavat ööbimist ja rikkaliku hommikusööki hotellis, jõuad kesklinna poodidele värske pilgu peale heita. Tagasi Tallinnasse jõuad järgmise päeva õhtuks. Täpsem info: www.eckeroline.ee

SOODNE MOODNE

Reis + ööbimine Radisson Seaside hotellis* alates Reis + ööbimine Sokos Albert hotellis* alates

&

74€ 78€

*Hind ühele inimesele kaheinimese toas koos hommikusöögiga.

[KEVAD-SUVI][2014]

23


Uudis

Šoppa kauplustes või e-poes: denimdream.com

Mustang – ehedatele inimestele “It’s not wrong to be true” (“Ei ole vale olla ehe”) ehk teiste sõnadega “True denim for true people” (“Ehtsad teksad ehedatele inimestele”) on Mustangi filosoofia ning selle hooaja kampaania lööklause.

Mustangi teksapüksid põhinevad lihtsal, kuid ausal filosoofial, keskendudes naturaalsusele ning originaalsusele, rõhk on ideaalsel istuvusel ja lõigetel. Koduturul väga tuntud ning

pika ajalooga bränd Mustang Jeans on pärit Saksamaalt. Meie turul on peamiseks sihtgrupiks mehed, kellele pakume suures valikus teksapükse, lisaks osa kevadkollektsioonist.

PEPE JEANS 1973. a Londonis sündinud Pepe Jeans viib meid sel kevad/suvi 2014 hooajal kampaania käigus Londoni East End`i südamesse. Kampaania on suunatud urbanistlikele noortele, tugev fookus on teksadel. Kevad/suvi 2014 kollektsiooni märksõnadeks on detailide rohkus, mitmesugused prindid ning värvid. Meestele tuleb välja uus alakollektsioon Cambridge, mis on inspireeritud ülikooli populaarsetest spordialadest, nagu ragbi, sõudmine ja kriket. Pepe Jeansil on ka sel hooajal endiselt esindatud unikaalne lintsenseeritud Andy Warhol`i alakollektsioon, mis on täieliku toetuse saanud Ameerika popkunstnikult Andy Warholilt. Warholi kollektsioonis tuleb esile kunstniku looming ning käekiri, kus selle hooaja printidest võib leida tema Marilyni näo, dollarimärgid, karikakraõied ja Campbelli supipurgid. Andy Warholi kollektsiooni võib leida vaid meie Viru Pepe Jeansi kauplusest.

Kadri KADAK 24

Mustangi, Pepe Jeansi ja Tom Tailori ostujuht

Maailma vallutav TOM TAILOR Tom Tailori esinduskauplus asub Rocca al Mare Kaubanduskeskuse esimesel korrusel. Tom Tailor on kiiremini kasvavaid brände Saksamaal ning on nüüdseks laienenud üle kogu maailma. Tom Tailor on elustiilibränd, mis pakub uusi moetrende ja keskmise hinnatasemega kvaliteetseid moerõivaid nii meestele kui ka naistele. Kevadsuvise kollektsiooni teemaks on

“Uus silmapiir”, mille inspiratsiooniallikaks on päikesepaistelise ilmaga väikese propellerlennukiga California kõrbe avastamine. Seda seiklust silmas pidades on loodud ka Tom Tailori uus rõivavalik. Kollektsiooni põhitrendiks on täpid, kuid silma torkavad ka erinevad detailid, mustrid, õhulised materjalid ja heledad värvitoonid. Samuti paneb Tom Tailor sel hooajal rõhku teksapükstele.

[KEVAD-SUVI][2014]


Uudis [KEVAD-SUVI][2014]

25


Stiil

Inglise

AED

Kätte on jõudnud kaunite õite puhkemise aeg. Luba õrnad lilled kaunistama oma garderoobi ja kiharaid. FOTOD KÜLLI RUMMEL, LILIKA VÕSU, BULLS STILIST KAROLIN KUUSIK (Anne & Stiil)

EUDON CHOI

26

DOLCE & GABBANA

BURBERRY PRORSUM

DOLCE & GABBANA [KEVAD-SUVI][2014]


Stiil

Vöö 39 € (Tommy Hilfiger).

Vöö 39,90 € (Tommy Hilfiger).

Kudum 119 € (Tommy Hilfiger)

Seelik 119 € (Tommy Hilfiger) Kott 85 € (Guess)

Topp 40 € tk (Pepe Jeans)

Jakk 119 € (Fornarina)

Pluus 80 € (Pepe Jeans) Kingad 69 € (Silvian Heach) JOHN ROCHA [KEVAD-SUVI][2014]

27


Stiil

Jakk 149 € (Silvian Heach)

Kleit 99 € (Desigual)

Soe SUVEBRIIS

Julged soojad värvid ja loodusest inspireeritud mustrid toovad su garderoobi elu ja vürtsi. FOTOD KÜLLI RUMMEL, LILIKA VÕSU, BULLS STILIST KAROLIN KUUSIK (Anne & Stiil)

Rätik 39 € (Desigual)

Kõrvarõngaste komplekt 57 € (Guess)

Teksad 99 € (Desigual) Kingad 149,90 € (Tommy Hilfiger)

Kott 75 € (Pepe Jeans)

FALGUNI AND SHANE

28

[KEVAD-SUVI][2014]


desigual.com


Stiil

Tommy Hilfiger Tommy Girl EdT 30 ml 34,95 € (Tommy Hilfiger)

Pluus 79,90 € (Tommy Hilfiger)

Pluus 69,90 € (Tommy Hilfiger)

Päikeseprillid 125 € (Guess) Kübar 59,90 € (Tommy Hilfiger)

Lahe LAUPÄEV Kui kätte hakkab jõudma nädalavahetus, on aeg libistada selga midagi mugavat ja lohutavat. FOTOD KÜLLI RUMMEL, LILIKA VÕSU, BULLS STILIST KAROLIN KUUSIK (Anne & Stiil)

Teksad 120 € (Pepe Jeans) Šoppa kauplustes või e-poes: denimdream.com

Tennised 79 € (Pepe Jeans)

Jakk 99 € (Fornarina) TOMMY HILFIGER

30

[KEVAD-SUVI][2014]


Stiil [KEVAD-SUVI][2014]

31


Staaristiil

T-särk 49,90 € (Tommy Hilfiger)

T-särk 44,90 € (Tommy Hilfiger) T-särk 44,80 € (Guess)

Pildiga PLUUSID

T-särk 55 € (Diesel)

Sõnumi, mõnusa kanga või stiili pärast valitud T-särk on asendamatu riietusese iga naise garderoobis. FOTOD KÜLLI RUMMEL, LILIKA VÕSU, BULLS STILIST KAROLIN KUUSIK (Anne & Stiil)

T-särk 45 € (Pepe Jeans) T-särk 40 € (Silvian Heach)

T-särk 39 € (Diesel) T-särk 69 € (Desigual) Katy B

32

[KEVAD-SUVI][2014]


Ikoon [KEVAD-SUVI][2014]

33


Ikoon 34

[KEVAD-SUVI][2014]


Ikoon

Eur oopa vanim denimibränd Morris Cooper rajas 1908. aastal töörõivaste õmblusvabriku, mis hakkas hiljem kandma nimetust Lee Cooper. Tagasihoidlikust tehasest Londoni idaosas on tänapäevaks välja kasvanud Euroopa tuntumaid ja tunnustatumaid teksatootjaid. FOTOD LEE COOPER ][ TEKST KAIDI LAEV

[KEVAD-SUVI][2014]

35


Ikoon

E

simese maailmasõja puhkedes hakkas firma tootma sõjaväevorme. Sõja-aastatel kogus Lee Cooper tuntust Briti armee vormirõivaste valmistajana, mille toodangut hinnati vastupidavuse ja tugevuse poolest. 1931. aastal spetsialiseerus vabrik mereväevormide tootmisele, mille alla kuulusid ka denimriided, töörõivad, püksid ja jakid. Pärast sõda avas Morris Cooper uhiuue tehase Londoni idaosas Stratfordis. Aastaga arenes firma jõudsalt ning esimese tegevusaasta lõpuks jõuti juba ka kasumisse. 1939. aastal, teise maailmasõja lähenedes võttis Morris Cooper ühendust sõjakomiteega, kust saabus tellimus 1000 denimkomplektile. Sel hetkel pälvis firma ametlikult Briti armee vormirõivaste valmistaja tiitli. 1950. aastal tagasid Lee Cooperi töörõivad brändi reputatsiooni – tehase toodang saavutas populaarsuse just vastupidavate ja kvaliteetsete töörõivastega. 1952. aastal tutvustas Lee Cooper esmakordselt naisteteksaseid. Naiste eest lukuga teksapükste lansseerimine pani klientuuri imestusest õhku ahmima. Naisterõivaste valik laienes peagi ja järgmisel aastal hakati tootma ka naistetunkesid. 1955. aastal sai Lee Cooperist Suurbritannia esmajärguline õmblusfirma, kus disainiti arvukalt originaallõikeid naistele ja meestele. Eraldi tootmisliinidel valmisid nii teksad kui ka vabama lõikega riidest püksid. Firma edu demonstreeris uue tehase avamine Hollandis.

36

LEE COOPER – ASUTATUD 1908. AASTAL l Lee Cooper on Briti originaalne teksabränd, mis loodi üle sajandi tagasi Londonis. l Lee Cooper sündis 1908. aastal ning on olnud üle 100 aasta ekspert teksamaailmas. l Lee Cooperil on pikaajaline koostöö käsitöölistega, kes austavad traditsioone ning peavad lugu hästi viimistletud rõivastest. Juuksuritest muusikuteni, kunstnikest mehaanikuteni, need on tegijad, kellega koos luuakse teksaseid. l Lee Cooperi klassikalised teksad on lihtsad ning kestavad aastaid. l Firma stiiliikoonid Harry ja Pearl on tuntud üle maailma. Harry sirge lõikega teksad ja Pearli skinny-teksapüksid naistele on mugavad ja stiilsed ning riidekapis asendamatud.

[KEVAD-SUVI][2014]


Ikoon Brändina on Lee Cooperile oluline nende ajalugu ning pärand, mis kajastub rõivaste detailides ning hoolikalt valitud materjalides. Kollektsiooni luues on silmas peetud mugavust, vintage looki ning Londoni East End´ile omast stiili. Lee Cooperi rõivaid on loodud iseseisvale, kvaliteeti ning mugavust armastavale inimesele, kes hindab autentsust ning omanäolisust. Lee Cooperi valikust leiab nii teksaseid, triiksärke, kampsuneid, jopesid, T-särke, lühikesi pükse, aksessuaare jm. Kollektsioon on saadaval meie Denim Dreami ja Mustangi poodides Eestis ja Leedus.

1960. aastal tõi Lee Cooper turule ruudulised püksid, millest kujunes kuum moekaup. Kolm aastat hiljem lõid laineid kitsalõikelised teksad. 60ndate noorteliikumisest inspireerituna hakkas Lee Cooper tootma värvilisi teksaseid, millele joosti Londonis tormi. 1967. aastal tulid müügile T-särgid. 1968. aastaks olid värvilised teksad niivõrd popid, et ajakirjas ilmus artikkel “Denim on surnud”. Hipiliikumise vastukajana tulid müügile lilletikanditega teksad. 1971. aastal lõid Euroopas laineid Lee Cooperi miniseelikud. Teksamudelitest olid nõutuimad alt laienevad hipipüksid. Paar aastat hiljem võtsid Euroopa ülikoolide üliõpilased omaks madala värvliga puusapüksid. Pungiliikumine ja klubiklientuur propageerisid 70ndate lõpus kivipesuteksaseid. 80ndatel kujunes Lee Cooperist legendaarsete rokkbändide Rolling Stonesi ja UB40, samuti popstaaride Rod Stewarti ja prantsuse ikoonilise muusiku Serge Gainsbourg’i sponsor. Firma fännid reisisid Rolling

[KEVAD-SUVI][2014]

Stonesi kontsertidel mööda Ühendkuningriiki ning Lee Cooper tegi nime rokkstaaride ja muusikafännide lemmikbrändina. Ökoloogilise teadlikkuse kasvades hakati teksaseid pesema loodust säästva ensüümiga. Firma laienes veelgi ja avas filiaali Tuneesias. Turg avardus Ida-Euroopasse, Aasiasse ja Lõuna-Ameerikasse. 1994. aastal valmis tänapäevane logo. 2000. aastal sõnastas Lee Cooper uue generatsiooni ootused: innovatsioon, mugavus, stiil ja efektsus. Sündis lycra-denim ja veekindel aquadenim. Tähelepanu pälvis kollektsioon “Platinum”, pärlnööpide ja tikanditega kaunistatud rõivavalik. Aastal 2007 alustas firmas tööd prantsuse disainer Jean-Charles de Castelbajac. Järgmisel aastal asus Lee Cooper koostööle Lou Doilloniga, mis tuletas meelde aegu, kui firma sponsoreeris modelli muusikust isa Serge Gainsbourg’i. 2006. aastal esitles Lee Cooper The Beatlesist inspireeritud kollektsiooni – koostöö loovate kunstnike ja muusikutega kestab tänaseni.

37


Staar

Bey ENESEKINDEL KUNINGANNA

Beyoncéd (32) peavad oma suureks eeskujuks paljud artistid. Edu pole aga niisama tulnud. “Ma töötasin lapsepõlves väsimatult, et oma eesmärke saavutada. Kui sain 30aastaseks, võisin lõpuks teha, mida süda ihkas.” Mis teeb Beyoncé nii eriliseks? FOTOD UNIVERSAL, BULLS ][ TEKST ESME KASSAK

L

aulja, näitleja ja meelelahutaja Beyoncé on oma viimatise omanimelise albumiga jõudnud juba mitut moodi ajalugu teha. Kui teised tippklassi staarid, kes samuti maailma mõjukamate inimeste topis troonivad, teevad enne põhjalikult reklaami ühel või teisel moel infokilde lekitades ja huvi tekitades, siis Beyoncé Giselle KnowlesCarter lihtsalt üllitas oma viienda albumi ühel kenal detsembrikuu päeval iTunesis ilma suurema kärata. Pealtnäha on Beyoncé värskeim album pakendatud tagasihoidlikult ja sündsalt musta (kuid mida pakend üldse näitab ajastul, mil kõik edumeelsed tegijad mis tahes valdkonnast on kolinud internetti?), seest aga sedavõrd sisukas, et on kõlanud arvamusi, et äkki peaks sel albumil, kus üle poole materjalist visuaalsel kujul, olema

38

vanusepiirang. Parental Advisory sildi albumikaanelt siiski leiab. Beyoncé on nutikalt ära tabanud trendi, et inimesed tahavad võimalikult palju näha – visuaalne külg on muutumas järjest olulisemaks. “Ma näen muusikat,” ütleb lauljatar otsuse kohta luua visuaalne album. “Seda on märksa enam sellest, mida ma lihtsalt kuulen. Kui olen mingi asjaga seotud, siis kangastub mulle kohe selle tunde või emotsiooniga seotud visuaalne külg või pildijada, olgu selleks mõni lapsepõlvemälestus, mõtted elust, unistused või fantaasiad. Ja need kõik on seotud muusikaga.”

Visuaalne ja sensuaalne Beyoncé visuaalne album on helipildilt äärmiselt sensuaalne ja pulbitseb seksuaalsusest. Ajal, mil alastus ja seksuaalne (ala)toon müüb ja kütab sõna otseses mõttes

[KEVAD-SUVI][2014]


Staar [KEVAD-SUVI][2014]

39


Staar

kirgi, tasub minna juurte juurde ja püüda kuulata pildi vahenduseta – tuleb tõdeda, et Beyoncé läbib selle testi. 32aastane ja suurepärases vormis megastaar ei vaja tegelikult enda promomist kehaga, kuid kaheaastase plikatirtsu emana soovib ta tunda end taas iseenda ja naisena. “Tahtsin näidata, et võid saada lapse, kuid samas kõvasti tööd tehes saad tagasi ka oma keha,” tõdeb ta albumit tutvustavates videoklippides. ”Minu jaoks oli tähtis seda väljendada oma muusikas, kuna tean, et paljud naised tunnevad pärast sünnitamist samamoodi. Sa võid saada beebi ja sellegipoolest elust rõõmu tunda, olla seksikas ja mõelda ka endale.” Samas ta tunnistab, et praeguses eluetapis, mil laps on veel väike, tähendab albumi videote vahendusel nähtav rohkem fantaasiamaailma. Jaanuaris kaheaastaseks saanud väike Blue Ivy on juba jõudnud nii ema Beyoncé kui ka isa Jay Z lugudesse. Sestap võib pidada lausa enesestmõistetavaks, et tüdruk oli nendega kaasas ka Grammyde jagamisel aasta alguses. Igapäevaselt on Forbesi järgi maailma kõige rikkamal ja Billboardi põhjal mõjukaimal staarpaaril abiks siiski lapsehoidjad ning vahel aitavad ka õed teineteisel lapsi hoida – Beyoncé nooremal sõsaral, samuti laulmise ja näitlemisega tegeleval Solange’il on üheksa-aastane poeg.

Andekas maast madalast Beyoncéd peavad oma suureks eeskujuks mitmed artistid. Ja kui ta just pole etaloniks, siis jääb ta kindlasti silma. Ei ole saladus, et Beyoncé on näiteks Eesti lauljatari Liis Lemsalu suur lemmik ja eeskuju. Just tema

til, Nagu igal “endast lugupidaval” ar tis on ka Beyoncél oma parfüüm ning stiiliikoonina on ta seotud moeär iga. loo “Crazy in Love” kohandamine tõi Liisile “Eesti otsib superstaari” konkursi võidu. Ent Beyoncé lugusid on esitanud ka maailmaklassi tähed, nagu näiteks Liza Minelli lauluga “Single Ladies” filmi “Seks ja linn” jaoks. Need on positiivsed näited, kuid aasta alguses jõudsid meediasse ka Miley Cyruse solvangud Bey aadressil, mis küll hiljem kummutati. Kus suitsu, seal tuld? Albumi ilma igasuguse eelreklaamita üllitamise üks eesmärk oli vähendada piraatlust, ent kindlasti tekitas see meelehärmi teistele artistidele. Mis siis teeb Beyoncé nii eriliseks? Mõningast aimu tema fenomenist andis ehk “näosaade”, kus Nele-Liis Vaiksoo esituse kaudu sai publikule senisest rohkem selgeks, kui raske on ühildada nii intensiivset koreograafiat ja tipptasemel vokaali. Beyoncé hakkas tantsima enne, kui tantsuõpetaja tema lauluande avastas. Edasi kulges kõik üsna kiirelt. Seitsmeaastaselt lõi noor ja andekas Beyoncé John

40

[KEVAD-SUVI][2014]


Staar Lennoni lugu “Imagine” esitades lukku kooli talendikonkursi, kus tema konkurendid olid peamiselt 15–16aastased. Kaheksa-aastaselt moodustas ta sõbrannadega juba esimese tüdrukutebändi. Hiljem kasvas ettevõtmisest välja siiani tuntud Destiny’s Child, mida Beyoncé isa asus mänedžerina vahendama. Edu saavutamiseni läks aga veel aega, nii et esimesed läbikukkumised viisid Beyoncé vanemad mõneks ajaks isegi lahku. Tasub ära märkida, et oma artistinime on lauljatar saanud emalt – tegemist on tema ema neiupõlvenimega.

Koos veelgi edukamad Beyoncé astus esimest korda üles sooloartistina 2002. aastal räppar ja hiphopartist Jay Z loos “03 Bonnie & Clyde”, jõudes päris oma esimese sooloalbumini – “Dangerously In Love” – aasta hiljem. Tagasi vaadates võib öelda, et kõik Beyoncé albumid on pälvinud väga suurt huvi. Ta on teinud ajalugu sellega, et on ainuke naisartist, kelle viis albumit järjestikku on kohe U.S. Billboard 200 edetabelis esimesele kohale jõudnud. Nüüd kuulutab ta viimatise albumi lisaloos “Grown Woman”, et on täiskasvanud naine ja võib teha, mida tahab. Nii esitlebki Beyoncé erinevaid rolle: olgu selleks võrdõiguslikkuse pärast muret tundev moodsa aja feminist, lihtsalt meelelahutaja, ema või abikaasa ja naine. Beyoncé värskeim ja tänu üliseksikale kostüümile ning mitte vähem seksikale laulule “Drunk In Love” suurt elevust tekitanud etteaste Grammyde üleandmisel on omakorda seotud Jay Z-ga, kellega ta on abielus alates 2008. aastast. Mõlemad kaasad on olnud väga edukad, eriti teineteise ettevõtmisi toetades. Värskeimaks uudiseks ongi, et nüüdsest täidab Beyoncé mänedžeri ülesandeid tema abikaasa, kes mitteametlikult on oma teadmiste ja kogemustega pea alati kaasa löönud naise tegemistes. Peresisese “äri” kasuks räägib kindlasti seegi, et laps on veel väike ja nii on paindlikum ühendada töö ja eraelu. Nutikust on kaasadel kahe peale aga küllaga ning üks lugu (olgu või visuaalne) on vaid jäämäe tipp. Nagu igal “endast lugupidaval” artistil, on ka Beyoncél oma parfüüm ning stiiliikoonina on ta seotud moeäriga. House of Deréon on nime

[KEVAD-SUVI][2014]

EDUNIPID BEYONCÉ MOODI l Enda väärtuse määrad ise ja mitte keegi teine ei ütle, kes sa pead olema. l Enesekindlus on kõige ahvatlevam asi, mis naisel olla võib. l Vahel tuleb reeglitest lahti lasta, sest vaid nii saab muutustega kaasas käia. l Muuda nõrkused oma tugevuseks. Kui miski ei laabu, siis on võimalik ka kehvast kogemusest jõudu ammutada. Küsi endalt, mida teed järgmiseks. l Ära raiska energiat vihkajatega võitlemiseks. Alati on neid, kellele sa ei meeldi. l Kui soovid midagi saavutada, siis pühendu täielikult sellele. l Ära karda väljendada oma soove ja vajadusi. Kui vaja, ole iseenda nõuandjaks. l Tee seda, milleks oled loodud. Usalda ennast! l Kõva tööga võib saavutada, mida tahes. l Võrdsus on müüt. Keegi ei anna sulle võimu, vaid see tuleb ise kätte võidelda.

saanud lauljatari vanaemalt ning ühendab endas pere kolme põlvkonna naisi.

Kõva töö annab vabaduse Miski pole Beyoncéle aga niisama kätte tulnud. “Ma töötasin lapsepõlves väga kõvasti, et oma eesmärke saavutada. Kui sain 30, võisin lõpuks teha seda, mida süda ihkas. Olen saavutanud selle, mida soovisin, kuid olen selle nimel pidanud mõndagi ohverdama. Nüüd pean endale lihtsalt meelde tuletama, et olen selle välja teeninud,” on ta öelnud edust rääkides. Mida ootate elult, küsitakse albumit sissejuhatavas laulus “Pretty Hurts” ning Beyoncé vastab: olla õnnelik. Ta on õnnega koos aga ka selles mõttes, et armastab oma tööd. Edu ei ole pannud teda loorberitele puhkama. Otsekui möödaminnes välja antud uue albumi taga seisab tegelikult põhjalik ettevalmistus, sest poolikuid asju Beyoncé ei armasta. Koos abikaasa Jay-Z-ga annavad nad maailmale ka tagasi. Nii on nad toetanud orkaanis Katrina kannatada saanud inimesi või kogunud raha 2003. aastal asutatud Shawn Carteri fondi, toetamaks väikese sissetulekuga tudengite õpinguid. Ema Tina Knowlesi initsiatiivil ja eeskujul on Beyoncé lapsest saati aidanud ka nälja käes kannatavaid inimesi, värskeimaks kampaaniaks “Miss A Meal” oma kodulinnas Houstonis. Beyoncé on kaasa löönud ka mitmetel heategevuslikel kontsertidel. Üheks südamelähedaseks teemaks on talle võrdõiguslikkus ja tema sõnul tuleb juba maast madalast tütardele õpetada, et nad võivad tõusta nii kõrgele, kui vaid ise soovivad.

41


Intervjuu

Tanja JUMALDAB TEKSASEID

Tanja Mihhailovas on harva esinevat loomulikkust ja siirust. Ta on kaunis, avatud, emotsionaalne ning äärmiselt meeldiv suhtleja. Loomulikkust ja mugavust eeldab Tanja ka oma riietuselt, rõhutades: “Riided peavad olema minu jaoks, mitte vastupidi!”

FOTOD KALLE VEESAAR ][ TEKST ANU MERILA

42

[KEVAD-SUVI][2013]


Mäletad, millised olid sinu esimesed pidulikud kleidid? Leidsin ühe vana foto, kus ma esinen laval uhkes pulmakleidis, võisin siis olla 14aastane. Selle oli ema samuti Poolast toonud. Mulle see kleit ei meeldinud, sest oli õmmeldud läikivast atlassist, sellel olid puhvvarrukad, seelikuid oli mitu kihti. Üliuhke kleit, tuttavad laenutasid seda hiljem korduvalt. Mina ei kandnud seda muidugi pruudi lisanditega, vaid esinemisel, aga see oli minu jaoks too much. Mõtlen siiani, mis asi see küll oli? Hiljem õmbles ema ilusaid pidulikke kleite. Lemmikkleit oli mustast sametist õlgu paljastav halterneck, lõhik ühel jalal. Millal tulid sinu ellu stilistid? Stilistidega puutusin kokku siis, kui hakkasin esinema Eesti muusikamaastikul. Siis muutusid ka kleidid. 16aastaselt leidsin poest sellise, mis maksis 400 krooni, aga ema ostis selle ikkagi ära ja ma kandsin kleidi ribadeks. Kas lava on sinu maitset mõjutanud? Jah, lavalist maitset on küll mõjutanud. Tavaelus on kõik samaks jäänud. Esimesel korral, kui esinesin suure orkestriga, kandsin kleiti, mille kursusekaaslane õmbles mulle šokolaadi eest. Seisin laval, teised esinejad kandsid disainerite loomingut. Mäletan väga hästi, mis tunne mul oli. Nüüd on teised ajad. Tallinn Dollsi riietega olen kõige rohkem esinenud, samuti olen kandnud Kirill Safonovi kleite. Kord helistasin Tallinn Dollsi viimasel minutil enne esinemist ja ostsin kõik neli maani kleiti ära, mis neil momendil ateljees oli. Kas pead end minimalistiks või romantikuks? Sõltuvalt tujust olen kas minimalistlik romantik või romantiline minimalist. Milline on su lemmik-aastakümme? 30ndad oli väga glamuurne aeg. Samuti meeldivad mulle 19. sajandi lõpu ülinaiselik mood ja krinoliinseelikud koos väikeste kübarakestega. Milline riietus tekitab hirmu? Kõige hullem on see, kui pean superkorralikult riides olema ja väga hästi käituma. Mulle meeldib olla vabalt ja loomulikult. Valgeid pükse ja valget seelikut pole mul näiteks kunagi olnud. Riided peavad olema minu jaoks, mitte vastupidi.

[KEVAD-SUVI][2014]

Mida oled õppinud oma emalt? Eks ema ongi olnud mu suur eeskuju, mul on siiani alles kleit, mida ema kandis pulma teisel päeval. Ema võib mulle riideid osta, 9/10 sobib minu maitsega, näiteks mu õele ema ostudest 8/10 ei sobiks. Olen ka välimuselt emasse. Esinedes tekivad muidugi ka teised eeskujud. TANJA STIILIEESKUJU Jennifer Aniston, temale meeldivad samuti teksad, aga ka naiselikud kleidid. Gwen Stefani rokihõngilised riideid fännan ka: teksad, maika, kontsakingad, suured kõrvarõngad, punased huuled. Mulle meeldivad väga ka needid – jalatsitel, nahktagil jm.

TANJA LEMMIKRIIDED Teksad ja maika, mille peal kannan vaba lõikega džemprit, mis näiteks jätab ühe õla paljaks vms. Pintsakud meeldivad mulle ka. Mu suured lemmikud on romantilised maksikleidid. Mulle meeldib mugavus, kui riie kuskilt pigistab, loobun sellest silmapilk. Kirjust kangast vööga maksikleit, mis ei kortsu, on väga hea valik. Kontsi kannan argielus väga harva. Veedan ju laval palju aega ja kontsad kuuluvad esinemise juurde.

Intervjuu

Kas oled enesekindel moetarbija? Jah, ma ei riietu moe järgi, ma tean, mis mulle ei sobi. Sirgelõikelised kleidid ja lühikesed topid ei ole minu jaoks, kleit peab olema taljes. Loomamustrid mulle samuti ei meeldi ja ma ei kannaks kunagi ehtsat karusnahka.

Kirjelda oma lapsepõlve lemmikriideid. Mulle meenub, kui ema käis Poolas ja tõi mulle läikivad fuksiavärvi retuusid. Sinna juurde kandsin umbes puusadeni kampsunit, selline riietus oli siis Poolas popp. Käisin niimoodi tantsutrennis ja poistekamp hüüdis mulle järele: “Kergemeelne!” Muutusin kohe häbelikuks ja koju minnes sikutasin muudkui kampsunit allapoole.

Öeldakse, et kui kahtled, kanna punast. Mida arvad? Mina valiksin musta. Must on väga rikas värv, seda saab muuta. Must kleit on alati sobilik, sellega võid minna poodi või kui lisad sobivaid aksessuaare, ka laval esineda. Mulle meeldib must, aga ma ei ole absoluutselt depressiivne. Samas on mu lavagarderoobi värve juurde tulnud: fuksia, kirju, tumesinine, hõbedane, tumepunane. Lemmikaksessuaar? Kõrvarõngad. Mul on neid väga palju. Sõrmused meeldivad ka. Kas oled spontaanne šoppaja? Olen vägagi spontaanne ja emotsionaalne! Mul on kaks sõpra, kes oskavad mind tagasi hoida, et ma liiale ei läheks. Kas armastad rohkem suve või talve? Mulle meeldib suvi ja reisin hea meelega riikidesse, kus on palav ning saab kanda maikat, seelikut ja plätusid. Mulle meeldivad kõik neli aastaaega, aga üleminekud ei meeldi. Kui palju su kapis on T-särke? Väga palju, aga maikasid on veel rohkem. Olen T-särke ostnud ka pildi pärast ja varrukad ära lõiganud. Maikasid võin osta kasvõi seitse korraga. Valge maika peab ju olema täiesti uus. Lemmikparfüüm? Dolce&Gabbana Light Blue. Escada lõhnad meeldivad mulle ka. Viimane komplimenti, mis sulle tehti? Kohe mõtlen. Viimasel ajal olen saanud komplimente juuksevärvi pärast, meekarva kuldne toon mõjub hästi. Facebookis küsiti, mis värviga ma oma juukseid värvin ja minu juuksurilt on tellitud Tanja juuksevärvi. Milline rõivaese on sinu wish-list’is esikohal? Boyfriend’i teksad, mis oleksid madala lõikega, mida saaks alt üles keerata, mis oleksid lohvakad, aga istuksid tagant hästi. Neid oleks hea maikaga kanda, aga siiani pole leidnud mudelit, mis tagant liiga lai ei oleks.

43


Karjäär

Ragne KAUNIS KOKK

Ragne Värk saab õnneliku inimesena pidada oma tööd ka hobiks ja vastupidi. Hea asi jõuab paljudeni ning nii on algselt enda tarbeks loodud toidublogi lennutanud Ragne mitmesse põnevasse projekti. FOTO KAUPO KIKKAS ][ TEKST ESME KASSAK

44

[KEVAD-SUVI][2014]


[KEVAD-SUVI][2014]

RETSEPT SIBULAPIRUKAS Raamatust “Lihtsalt linnulihast. Kiired ja kodused road kanast kuni pardini”. 4 dl jahu 2 tl küpsetuspulbrit näpuotsatäis soola 1 tl suhkrut 75 g võid 175 g hapukoort Täidis: 4 sibulat 300–400 g broileri kintsuliha 2 dl rõõska koort (35%) 2 muna soola Sega kokku kuivained. Näpi hulka pehme või. Lisa hapukoor ja sega ühtlaseks. Suru tainas võiga määritud vormi (ca 22x28cm) põhja. Tee sibul pooleks ning lõika õhukesteks viiludeks. Prae pannil klaasjaks. Tõsta kaussi. Lõika kintsuliha väiksemateks tükkideks ning prae pannil küpseks, maitsesta. Sega kokku sibulaga ning aseta segu siis vormi. Sega omavahel munad ja koor, maitsesta ning vala vormi. Küpseta 180 kraadi juures 35 minutit. Soovitused: Selleks, et tainas kiiremini vormi saaks, rulli see kergelt jahusel pinnal laiali. Aseta siis see vormi ning suru sõrmedega vormi kujule sobivaks.

RAGNE TEGEMISI l Ragne toidublogi aastast 2007 www.kokkama.ee l Rannamõisa linnulihablogi www.linnuliha.ee l ajakirjas Maret köögitoimetaja l retseptid Farmile ja Leiburile l kokaraamat “Lihtsalt linnulihast” (Pegasus, 2013) l koos Andra Kaldaga kokaraamat “Retseptisahtel käsitöökapis” (Varrak, 2013) l toidualane internetiturundus l toidustilistika jmt erinevate projektide raames

Sinu üheks pöördelisemaks hetkeks võib pidada blogimist. Kuivõrd teadlikult sa hakkasid üldse blogi pidama? Kirjutasin alguses retsepte lihtsalt Wordi-faili, aga ühel hetkel kadusid arvutist mul kõik asjad ära. Mees soovitas seepeale hakata retsepte panema blogisse. See oli päris tükk aega tagasi – blogid ei olnud siis veel nii populaarsed. Kõhklesin alguses, aga siis mees katsetas ise ära, mõtles pealkirja ja soovitas proovida. Hakkasin retsepte sinna üles kirjutama oma tarbeks, ma isegi ei teadnud, et blogi on avalik, aga ju mees oli nii sättinud. Mingil hetkel vaatasin statistikat ja siis oli üllatus suur. Sa kunagi “üheksast viieni” tööd ei ole mõelnud teha? Ma töötasingi üheksast viieni. Lõpetasin turismi eriala ja mulle tundus, et tahaks väga reisibüroos töötada. See kõik näis väga põnev. Pärast ülikooli lõpetamist läksin Pärnusse hotelli turundus- ja müügijuhiks, hiljem töötasin seal juhatajana. Kas otsus sealt ära tulla oli raske? Mul ei olnud enam lapse jaoks aega, oli ainult töö ja töö. Ma teadsin, et tahan toiduga tegeleda, aga minu jaoks oli see otsus raske sellepärast, et muretsesin, kuidas ma jätan töö, kuhu olen nii palju panustanud ja mis on ajaga armsaks saanud. Samas, Rannamõisaga tegin juba siis koostööd. Oled hakkama saanud kahe kokaraamatuga, kirjutad lisaks isiklikule blogile Rannamõisa linnulihablogi, toimetad ajakirjas Maret retseptikülgi… Kuidas sa kõike jõuad? Mul on praegu selline töö, et saan ise oma aega sättida. Kui ma ei taha näiteks lõunast tööd teha, siis teen öösel. Tihtipeale mulle meeldibki öösel tegutseda, väga mõnus ja keegi ei sega. Kui on kiired päevad, mil ajakirju kokku pannakse, siis vahel teengi nii. Keedan kohvi, toimetan ja paar tundi magan. Hommikul viin lapse aeda ja jätkan, küll pärast jõuab magada. Ise aega plaanides saan ka nii sättida, et kui lapsele aeda järele lähen, võin pärast temaga midagi koos teha. Õnneliku inimesena on sinu töö ja hobi seotud. Mida soovitaksid teistele, kes mõlgutavad mõtteid sarnases suunas, kuid ei julge otsust vastu võtta? Jah, mul on vedanud. Aga ma olin ise ka tükk aega kahevahel, kas tulla hotellist ära. Muretsesin, et kes minu tööasju edasi ajab. Harjumuses kinni olles ei julge tihti otsust vastu võtta ja oledki mugavustsoonis. Kui aga juba mõtled sellele, siis ega soov kuhugi kao. Kogu aeg on tunne, et midagi on valesti. Kes sind selle otsuse juures aitas? Mul oli üks sõbranna, kes oli aasta enne mind teinud samasuguse otsuse. Tol hetkel muidugi mõtlesin, et hästi, tema tegi ära, aga kas mina saan sellega hakkama? Abikaasa ütles ka, et kui aega üldse ei jätku, siis on võimalus hobi tööga siduda. See oli õige otsus. Praegu on mul tihedamgi graafik, aga mul on töö, mis mulle meeldib. Ma naudin seda. Ja kui küsid, mida ma vabal ajal teen, siis see on ka minu vaba aeg.

Karjäär

Olen kuulnud, et siis, kui teised lapsed mängisid nukkudega, küpsetasid sina head ja paremat. Kuidas sellega täpsemalt oli? Mul oli väga lahe lapsepõlvesõbranna, kellega suhtleme siiani. Selle asemel et mängida teineteisel külas käies nukumajadega, tegime hoopis küpsetamispäevi. Valisime eelmisel päeval välja retsepti, mis tundus meile isuäratav, ja jagasime ära, kes mida kodust kaasa võtab. Munad olid kõik kenasti kaasa pakitud ühel või teisel ja hakkasime köögis toimetama. Pärast oli jube mõnus süüa. Edasi hakkasime isegi kokasaadet mängima. Retseptid olid kõik käepärast – toona olid kõigil need “Kiiresti ja maitsvalt” retseptikogud, mäletan isegi üht kookosekooki sealt. Kas peres oli keegi sulle köögis eeskujuks? Mu emale pole kunagi eriti kokata meeldinud ning vanaema tegi kindlaid asju, näiteks kringlit ja ühepajatoitu, kuid kogu aeg ei küpsetanud. Küll aga meeldis mu vanaisale süüa teha. Temaga koos kasvatasime suvilas – ja ma kasvatan siiani – tomateid ja kurke. Kui ikka ise kasvatad tomati valmis, siis lisaks niisama söömisele mõtled ikka, mida sellest teha, kas salati või paned ahju. Ja nii see huvi kasvas. Ostsin väiksest saati ka aiapidamisraamatuid. Miks sa pead oluliseks ise kokata? Ise tehtud on ju oluliselt parem, ükskõik kas soolane või magus! Ma ei saa näiteks poekooki süüa. Kui võtta mõne suurfirma toodang, siis enamasti ei ole see ehtne. Kui ise teen, siis tean, mis sinna sisse läheb. Ma tean, et kasutan ehtsat võid, ehtsaid mune ja ehtsat vahukoort, mitte mingisugust pulbrit. Saan rahulikul südamel ka lapsele samu toite pakkuda, kartmata keemiliste ühendite pärast. Mõned head asjad on siiski olemas, millega teadlikult maiustada. Näiteks Heidi Park on super “käekirjaga” kondiiter, samuti meeldivad mulle vanad head kohvik Narva kringlid, kus on nii ausalt täidist sees. Armastan, kui saan toidust maitseelamuse. Kas käid ka teadlikult maitseinspiratsiooni kogumas? Jah, loomulikult. Veebruari keskel käisin Austrias, aga mitte suusatamas, vaid just kohvikutuuril. Kogu aeg istusime ja vaatasime ringi, tegin pidevalt märkmeid. Seal on kondiitriärid ja kohvikud kookidest kirjud. Käin selles mõttes tõesti ideid kogumas. Teen alati ka väga põhjaliku eeltöö, kuhu sööma minna. Ma ei taha sattuda kuhugi turistikasse. Uurin mõnelt tuttavalt või loen kohalikke blogisid, kust võiksin saada autentset elamust. Kui reisile lähen, siis ongi toit kõige olulisem. Mõnikord ei ole hotellgi veel välja vaadatud, vaid kõigepealt uurin kohalikke turge ja toidukohti. Kuivõrd järgid toidutrende, et millist toiduainet vältida ja mida eelistada? Ei, mina ei järgi. Toit peab maitsev olema ja siis võin seda süüa nii palju, kui soovin. Mõnikord tõesti tundub, et jahu söömine on “nii 2013”. Kui midagi nisujahust tehtut sööd, siis tead, et kõrvallauast vaadatakse. Ma leian, et kõike võib süüa normaalsuse piires, pead lihtsalt oma keha kuulama.

45


Dream

Unistus Põldma Kaubanduse AS asutas sihtasutuse, et toetada oma unistuste poole püüdlejaid. Sihtasutus Denim Dream Foundation on heategevusorganisatsioon, mille eesmärk on aidata inimestel unistusi ellu viia, toetada abivajajaid ja edendada ühiskondlikku arengut.

FOTOD DENIM DREAM ][ TEKST KAIDI LAEV

M

eie esimene konkurss, mis oli suunatud neile, kes püüdlevad oma unistuste poole, on lõppenud. Kandideerijaid oli üle 100, neist viis õnnelikku toetuse saajat selgitasime välja Facebooki avaliku hääletuse teel. Toetusraha suuruseks oli 5000 eurot, mis jagati viie võitja vahel. Unistusi oli väga erinevaid. Tegevusvaldkondadest olid esindatud muusika, kunst, haridus, sport ja mood. Rõõm oli lugeda inimeste unistustest ja siirast tahtest elus midagi suurt ära teha. Teha midagi, millega meeldib tegeleda ja mis on südamelähedane. Kunagi ei ole liiga hilja oma unistusi ellu viia. Püüelge nende poole ja unistage suurelt! Oleme õnnelikud, et saime investeerida viie tubli ja hakkaja inimese unistustesse. Selles Dreami numbris soovimegi teile tutvustada viit tublit inimest, kes julgeSee stipendium vad unistada ning ei karda kasutada võimuuta mu elu, malusi, et oma kavatsused ellu viia.

KULTUURIHUVILINE

Johanna-Riinu Johanna-Riinu on 16aastane ja elab väikeses ja armsas Sääskülas, mis asub Ambla vallas Järvamaal. Tegemist on aktiivse neiuga, kes jõuab palju, seda on näha ka tema

46

aitab

avardada silmaringi ja avada uksi minu südamesoovi täitumisele.

huvialadest, milleks on saalihoki, lugemine, näitlemine, moedisain, kitarrimäng, erinevate rahvaste kultuurid, fotograafia, blogipidamine ja majandus. Johanna-Riinu kuulub ka 4H noorteühingusse ja Aravete Keskkooli õpilasesindusse. Soov õppida välismaal ja kogeda isiklikult mõnda teist kultuuri on tal olnud juba üle nelja aasta. Johanna-Riinu on uurinud erinevate riikide majanduse ja kultuuri kohta, kuid enim on teda paelunud Hiina. Seepärast tärkas temas soov minna vahetusõpilaseks Hiina Rahvavabariiki. Neiu eesmärk on tundma õppida maailma ühe kõige olulisema majandusriigi keelt ning saada kogemusi orienteerumaks iidsete traditsioonidega ühiskonnas, et tulla tagasi Eestisse avarama silmaringi ja uute kogemustega, jätkates tulevikus kindlasti Hiina keele ja kultuuri tundmaõppimist. Johanna-Riinu: “See stipendium aitab muuta mu elu, avardada silmaringi ja avada uksi minu südamesoovi täitumisele. Iga heategu süütab uue sädeme, mis kiirgab valgust ja loob uusi perspektiive.”

[KEVAD-SUVI][2014]


“Kõige kaugemaks unistuseks oleks mul jõuda olümpiale Eestit esindama, aga enne seda oleks vaja ka EM-il ja MM-il ära käia. Esimeseks eesmärgiks on täita U20 või U23 EM-i teiba normi. Tahan tunda, mis tunne on suure publiku ees võistelda ja Eestile au tuua. Selleks olen juba eelnevalt 8 aastat treeninud, otsinud võimalusi toetuste saamiseks, võistelnud igal tasemel võistlustel nii Eestis kui ka mujal riikides. Kavatsen tugevate treeningutega jätkata ja oma treeninggraafikut aina tihedamaks muuta.” Toetuse kasutab noor sportlane ära treeningvahendite jaoks ning treeninglaagris ja võistlustel osalemiseks.

Dream

Klarika unistus

LOOMADE RAVITSEJA

Kerli Kõige kaugemaks unistuseks oleks mul jõuda olümpiale Eestit esindama. MITMEKÜLGNE SPORTLANE

Klarika

“Olen sündinud 29. märtsil 1995. aastal Tallinnas ning õpin Tallinna Saksa Gümnaasiumi 11. klassis. Oma vaba aja sisustan kas kodus puhates, sõpradega väljas käies või lisatrenne tehes, aga viimasel ajal jääb treeningute, võistluste ja laagrite kõrvalt aina vähem vaba aega, kuna eesmärgid on kõrged.” Klarika Kaldmaa on väga andekas sportlane ning seda erinevatel aladel. Ta on tulnud mitmel aastal Eesti meistriks jalgpallis ning kuulunud Eesti noortekoondisesse, kaasa löönud noorte Balti turniiril ja Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonis. Kergejõustikus sai ta Näen suure unistu oma esimestel Eesti meistrivõistlustel h eaolukeskust, kustsena vanematega võisteldes pronksmesaavad abi nii loom dali kõrgushüppes ning järgmisel ad aastal pälvis ta juba Eesti meistrikui ka nende tiitli. Teivashüppes on Klarika püsiomanikud nud aastaid esikolmikus ja saanud n ing vajadusel isegi täiskasvanute arvestuses Eesti te rve pere. meistrivõistlustel pronksmedali, sellel aastal tuli ta ka viievõistluses Eesti meistriks ning esindas Eestit Balti Matšil. Kõige hingelähedasem on sportlasele teivashüpe, millele ta soovib ka nüüdsest rohkem pühenduda.

[KEVAD-SUVI][2014]

Kerli tegeleb loomade tervendamisega, kasutades selleks nii alternatiivset kätega tervendamise meetodit kui ka ravimisvõtteid distantsilt. Sageli hõlmab see mitte ainult tööd loomadega, vaid ka omaniku kaasamist, sest tihti on probleemi allikas seotud ka koera omaniku või mõne pereliikmega. Kerli ei tegele üksnes koerte ja kassidega, vaid tervendab kõiki loomi. Ta on õppinud teadlikumalt suunama oma ravienergiat, tunnetama organismi ning on käinud praktiseerimas ka Inglismaal Elizabeth Whiteri (looma- ja inimeste tervendaja) juures, kes on teda väga palju inspireerinud. “Seal olles kogesin, missugune mõju võib meil olla loomadele, lindudele ja kõigele elavale meie ümber – ka üksteisele,” arutleb ta.

Kerli unistus Kerli unistuseks on ideaalse töökeskkonna rajamine, kus toimuks loomade tervendamine, alternatiivravi võimaluste tutvustamine ja pakkumine, omanike nõustamine, abistamine, info jagamine, teadlikkuse tõstmine (loomade toitumise, taimede kasutamise jne kohta), et tagada loomadele parem elukvaliteet ja hea tervis. Eriti hingelähedane ja huvipakkuv teema on Kerli jaoks koerte ja kasside loomuomane ja tervislik toitumine, taimeteraapia, ravimtaimede kasutamise võimalused lemmikloomade ravis või lisatoetusena raviprogrammis. “Kaugemas tulevikus näen suure unistusena n-ö heaolukeskust, kust saavad abi nii loomad kui ka nende omanikud

47


Dream

ning vajadusel terve pere, et toimuks täielik tervenemine. Lisaks võiksid keskuses tegutseda laste huvialaringid ja toimuda teraapiad erivajadustega lastele (ühe osana kindlasti loomateraapia),” mõtiskleb Kerli. “Tähelepanuta ei jääks ka lemmikloomade rehabilitatsioon ja alternatiivravi võimalus, mis täna Eestis praktiliselt puudub (vesiteraapia, füsioteraapia, akupunktuur, tervendamine, taimeteraapia, muusikateraapia jne).” Eriti hästi mõjub Kerlile, kui ta saab tööd teha looduses: “Tunnen, kuidas loodus toetab minu tegevust.” Seetõttu on ta unistanud, et tal oleks oma eraldi ruum just selleks tööks, võimalusel looduse keskel, kus soovi korral oleks võimalik seanssi läbi viia ka vabas looduses. “Elu on läinudki nii, et seesugune võimalus on mul peaaegu olemas (eraldi  majake looduse keskel ja oma kodu juures, mis oleks suurepärane võimalus ka siis, kui tekib vajadus loom mitmeks päevaks enda jälgimise alla jätta), kuid see eeldab ruumide kordategemist.” Toetusraha kasutabki Kerli oma ruumide renoveerimiseks, mis viib ta oma unistusele sammukese lähemale.

MARATONIJOOKSJAD

Liina, Leila ja Lily Liina, Leila ja Lily on kolmikud, kelle näol on tegemist Eesti uue põlvkonna maratonijooksjatega, kes usuvad, et mõne aasta pärast on nad edukad ka rahvusvahelisel areenil. Nende eesmärk on joosta kolmekesi edukalt 2016. aasta olümpiamaratonil. Liina, Leila ja Lily alustasid korrapäraseid jooksutreeninguid 2010. aasta märtsis ning on tänaseks jõudnud Eesti naispikamaajooksjate tippu. Paralleelselt on siiani toimunud nii tantsu- kui ka jooksutreeningud, kuid viimase aastaga on esiplaanile tõusnud just jooksmine. Kolmikute sõnul on aastatepikkused tantsutrennid andnud neile väga tugeva kehalise baasi kestvateks jooksutreeninguteks. Toetusraha läks tüdrukute treeninglaagriks ja vahendite soetamiseks.

LÖÖKPILLIMÄMGIJA

Heigo

Heigo unistuseks on saada löökpillisolistiks. Selle täitumiseks on vaja keskenduda sajaprotsendiliselt löökpillide õppimisele ning enda arendamisele, mis tähendab päevast päeva tundidepikkust harjutamist. Heigo on

48

Ennastsalgav tun-. didepikkune harju-. tamine, muusikaga. tegelemine, kuula-. mine ja õppimine. on kõik selleks, et. saaksin iga päev. astuda sammukese. lähemale oma unis-. tuse poole – saada. löökpillisolistiks..

harjutanud löökpille järjepidevalt juba üle kolmeteistkümne aasta ning on saavutanud märkimisväärseid tulemusi nii oma õpingutes (cum laude magistridiplom Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias) kui ka erinevatel konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal (nt “Klassikatähed 2013” II koht ja eripreemiad). Sel aastal plaanib ta omandada teise magistrikraadi Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Belgias Antwerpenis ning seejärel solisti diplomi mõnes Kesk-Euroopas asuvas muusikakõrgkoolis. 1000 euro suurust toetusraha kasutab Heigo õppetöös vajaminevate vahendite, erinevate ksülofoni-, kellamängu-, marimba- ja vibrafoninuiade ning trummi- ja timpanipulkade muretsemiseks, mis on kallid ning vajavad pideva harjutamise tõttu tihti väljavahetamist. “Ennastsalgav tundidepikkune harjutamine, muusikaga tegelemine, kuulamine ja õppimine on kõik selleks, et saaksin iga päev astuda sammukese lähemale oma unistuse poole – saada löökpillisolistiks,” jutustab Heigo. Ta on esimene löökpillimängija Eestis, kes Meie eesmärk on joosta pürgib solistiks, ning esimene, kes on 6. 01 t 2 kal edu i esindanud oma kodumaad edukalt kes kolme il. erinevatel konkurssidel ka välismaal. ton ara aasta olümpiam Solistina on Heigo esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Vanemuise Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Suure-Jaani festivaliorkestriga ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestriga. Lisaks sellele astunud üles erinevate sooloprogrammidega nii Eestis kui ka välismaal: Poolas, Soomes, Belgias, Hollandis, Taanis ja Itaalias.

[KEVAD-SUVI][2014]


Dream

Unistused

TÄITUVAD!

Üheskoos jõuame unistusteni oma Denim Dreami brändi loomiseni.

Svetlana Puzorjova Denim Dreami rõivad hakkavad kandma Erik Heinpalu loodud logo.

FOTOD DENIM DREAM ][ TEKST KAIDI LAEV

E

ttevõtte omaniku Heinar Põldma ja kogu kollektiivi ammune unistus on Denim Dreami enda rõivabrändi loomine. Tänavu tähistame oma 20aastast juubelit ning olemegi teinud selle unistuseni jõudmiseks esimesi samme. Meie tulevane rõivabränd peaks kandma endas kõiki neid väärtusi, mida kannab endas Denim Dream, ning anname endast parima, et olla samaväärne bränd meie teiste tuntud brändide kõrval. Soovime, et meie rõivad oleksid trendikad, hästi istuvad, mugavad ning kvaliteetsed ning selle kõigeni jõudmiseks on meie toreda kollektiiviga liitunud Denim Dreami oma brändi projektijuht Viirika Siigur ning rõivadisainer – andekas moelooja Svetlana Puzorjova.

Rõivabränd hakkab kandma nime Denim Dream Denim Dreami brändilogo sündis konkursi raames, millel korraldasime EKA kunstudengite vahel, kes entusiastlikult konkursil kaasa lõid. Võitjaks osutus Erik Heinpalu, kelle loodud logo me oma rõivastel ka kasutama hakkame. Meil on hea meel, et saime ühe noore graafilise disaini tudengi kaasa haarata meie jaoks niivõrd olulisesse projekti. Erik Heinpalu sõnul oli ta Denim Dreami logo analüüsinud ka varem ning mõelnud, mida võiks teha teisiti. Noore disaineri sõnul oli konkurss talle väga huvitav väljakutse, eriti seepärast, et Eestis just väga tihti uue rõivabrändiga turule ei tulda, kus oleks võimalus ka selle identiteeti kujundada. Erik Heinapa-

[KEVAD-SUVI][2014]

Viirika Siigur

lu seadis endale eesmärgiks Denim Dreami kahe D ühendamine üheks ikooniks, mängides kolmemõõtmelisuse ning valguse ja varjuga. Tema plaan oli luua ikoon, mis oleks meeldejääv ja äratuntav ning mida oleks võimalik kasutada nii rõivastel kui ehetel ja muudel aksessuaaridel ka eraldiseisvana ehk ilma tekstita. Erik Heinpalu: “Logo oli juba mõnda aega valmis mõeldud, idee reaalselt logoks vormistamine jäi viimasele minutile, öö enne tähtaega sai mõne tunniga see üles joonistatud ning lihvitud kohvi saatel hetkeni, mil ekraanil oli täpselt see, mida tahtsin kujutada.” Juba sel suvel on Denim Dreami kauplustes näha meie enda kaubamärki naistele. kandvaid teksaseid nii meestele kui ka naistele Sügisel loodame kliente üllatada juba päris enda esimese kollektsiooniga. Julgelt unistuste poole!

49


Bränd

20

AASTAT

moemaailmas Põldma Kaubanduse AS loodi 1994.aastal ning tänaseks on ettevõte jõudsalt laienenud, omades üle 63 poe Eestis, Lätis ja Leedus, nagu Denim Dream, Guess, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Diesel, Desigual, Mustang, Silvian Heach ja Tom Tailor. Neist 25 on Denim Dreami kauplused, kus on müügil rohkem kui 17 pika ajalooga moebrändi, mida tuntakse kogu maailmas. Brändid, mida Denim Dreami kauplustes müüme, on disainerite looming. Need jutustavad lugusid loojatest, kätkedes endas emotsiooni ning hindamatut väärtust. Tegijad on pannud oma loomingusse hinge ja südame. Kõnekatel brändidel on pikk ja põnev ajalugu.

S

amamoodi on oma hinge ja südame pannud kaupluseketi loomisesse ettevõtte omanik Heinar Põldma, kes ei karda unistada suurelt ning usun, et see on ka tema edu üheks aluseks, kinnitab Dreamile ettevõtte turundusjuht Kaidi Laev. Loomulikult ei piisa unistusteni jõudmiseks vaid suurelt unistamisest, vaid selle taga on tubli töö, meeskond, pühendumus, usk ja järjekindlus, lisab Kaidi. Kõikide meie rõivabrändide peamised märksõnad on kvaliteet ning ajatus, mis võimaldab inimestel kanda rõivaid aastaid, ilma et need moest läheksid. Samuti pannakse rõhku detailidele, nagu erilised õmblused ja aksessuaarid, mis tihtipeale lisatakse käsitööna. Kallimad moebrändid kasutavad kvaliteetseid ja vastupidavaid kangaid ning esemete tootmine toimub esinduslikes ja mainekates tootmisettevõtetes.

50

FOTOD DENIM DREAM TEKST KAIDI LAEV MEIE EESMÄRK on kliente rõõmustada, pakkudes neile unustamatuid moeelamusi ning suurepärast personaalset teenindust, et muuta kogu ostuprotsess võimalikult lihtsaks ja mugavaks.

Inimesed soovivad kanda rõivaid, millega nad saavad samastuda, milles nad tunnevad ära iseenda. Usume, et tänu mitmekesisele brändivalikule on Denim Dreami kauplustekett loonud selles osas klientidele eelise, sest iga looming on peegeldus autori isiksusest ja iseloomust. Sel aastal tähistab Denim Dream 20. juubelit. Baltikumis on Denim Dreami kauplusi kokku 25 – 15 Eestis, 5 Lätis ja 5 Leedus. Lisaks Denim Dreami kauplusteketile kuuluvad Põldma Kaubandusele ka järgmised esinduskauplused nagu Guess, Marciano, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Diesel, Desigual, Mustang ja Tom Tailor. Kokku on Põldma Kaubandusel Baltikumis üle 63 kaupluse ning sel hooajal on plaanis avada 7-8 uut poodi. Alljärgnevalt esitleme seitset kuulsat brändi, kuid hinnatud kaubamärke on meie tootevalikus teisigi.

[KEVAD-SUVI][2014]


Bränd Esimene Brooks Brothersi kauplus avatakse juunis Viru Keskuses ning rõivad tulevad müügile ka Denim Dreami e-poodi: www.denimdream.com

Brooks Brothers Asutatud 1818. aastal Brooks Brothers on vanima ajalooga rõivabränd Ameerika turul. Firma loodi 1818. aastal ning sel on vanust pea 200 aastat. Brooks Brothers on originaalne Ameerika elustiilibränd, mis pakub rõivaid ja aksessuaare nii naistele, meestele kui ka lastele ning on inspireeritud Ameerika kultuurist. Brooks Brothersi rõivad on klassikaliselt elegantsed, ainulaadsed, ajatud, stiilsed ning sobivad kandmiseks igas olukorras. Brooks Brothersi rõivaid on kandnud ka Ameerika presidendid, nagu Abraham Lincoln, John F. Kennedy, Franklin D. Roosevelt, Barack Obama. Brooks Brothers on oma loomingut esitlenud ka filmis “Suur Gatsby“, kus sai näha spetsiaalselt filmi jaoks loodud 500 meestekostüümi. Rõivad olid inspireeritud 1920ndate fotodest ja toodetest, mis pärinesid ettevõtte arhiivist. “Suure Gatsby“ erikollektsioonid on saadaval ka Brooks Brothersi kauplustes. Brooks Brothersil on esinduskaupluseid üle 500, 17 erinevas riigis üle maailma. Moetrendid tulevad ja lähevad, kuid Brooks Brothers on tõestanud, et kvaliteet ning hea maitse oli, on ja jääb.

[KEVAD-SUVI][2014]

51


Bränd

Calvin Klein 2014

NÜÜD DENIM DREAMIS

Calvin Klein Asutatud 1967. aastal

1991 2006

52

Calvin Richard Klein sündis 19. novembril 1942 New Yorgis Bronxis. Tema huvi moe ja õmblemise vastu pärineb vanaemalt, kes oli õmbleja. Calvin Klein rajas omanimelise mantliäri koos lapsepõlvesõbra Barry Schwartziga, kes omas toona toidupoodi. Barry laenas Calvinile 10 000 dollarit, et ta saaks oma ettevõtmisega alustada. Calvin Kleini edu võti oli reklaam, millest 80ndatel oli kuulsaim teksareklaam Brooke Shieldsiga, kes kuulutas: “Midagi ei tule minu ja minu Calvinite vahele!” CK reklaamid olid väga provokatiivsed ja kõneainet tekitavad. Reklaamides kasutati teismelisi modelle seksisümbolitena, mis ei pälvinud just kõigi heakskiitu. 1970ndal aastal jõudis Calvin Klein ülemaailmsele turule. Ta oli esimene disainer, kes tegi naistele pesu, mis sarnanes meeste bokseritega. Moekaubamärgina on Calvin Klein tuntud kui ajatu, puhas, kvaliteetne ja stiilselt minimalistlik teksa- ja elustiilibränd.

[KEVAD-SUVI][2014]


Bränd

Guess Asutatud 1981. aastal Guessi asutasid 1981. aastal neli venda – Georges, Armand, Maurice ja Paul Marciano. Olympic Boulevardil sõites märkasid nad McDonald’si reklaamtahvlit, millel oli kirjas “Guess What’s in the New Mac?”. See lause kutsus esile koomilise vaidluse, millest sündiski kompanii nimega Guess. Vennad Marcianod tabasid ära võimaluse ühendada euroopalikku stiili traditsioonilise Ameerika materjaliga. Guessi teksapükste esimene mudel oli kivipesu ja kolme lukuga Marilyn Jean. Bloomingdales tellis neid 24 paari ja need müüdi läbi paari tunniga. Guessi kaubamärk oligi sündinud. Guessi üheks peamiseks trumbiks on hästi istuvad teksad, millest tuleneb ka ettevõtte üks sloganeid “Denim is Our World” ehk teksad on meie maailm. Guessi võib pidada üheks kuulsaimaks moebrändiks, mis on tuntud oma uudsuse ja innovaatilisuse poolest. Guessi esinduskauplused on esindatud üle maailma. Guessi reklaamnägudeks on olnud modell Karen Mulder, näitleja Drew Barrymore, supermodell Claudia Schiffer, Ameerika modell Kate Upton, Rootsi modell Elsa Hosk, supermodell Line Gost jt.

[KEVAD-SUVI][2014]

53


Bränd

Tommy Hilfiger Asutatud 1985. aastal 1985. aastal lõi Hilfiger omanimelise kaubamärgi, täna on Tommy Hilfiger maailma tuntumaid elustiilibrände. Esimene reklaamikampaania läks maksma kolm miljonit dollarit ning kindlustas talle koha nelja Ameerika suurima meestemoe looja ridades, kõrvuti Perry Ellise, Calvin Kleini ja Ralph Laureniga. 1990ndate arvukama klientuuri moodustasid keskklassist pärit ameeriklased. Siis aga tuli murranguline pööre, Hilfigeri moelooming saavutas populaarsuse ka mustanahaliste seas. Räppar Snoop Dogg esines 1994. aasta märtsi telesaates “Saturday Night Live” Tommy Hilfigeri punase-, valge- ja sinisetriibulises ragbisärgis. See edastas televaatajatele selge sõnumi: Tommy Hilfiger on cool, kasvatades brändi rõivaste müüki erakordselt kiiresti. Tommy Hilfigeri moeimpeeriumi aastakäive on üle 400 miljoni dollari. 1995. aastal nimetas Ameerika Moekunstnike Nõukogu Tommy Hilfigeri parimaks meesterõivaste loojaks. Tommy Hilfigeri brändi tunnusvärvid on punane, sinine ja valge. Tänapäeval toodetakse nii meeste-, naiste- kui ka laste- ning teksakollektsioone. Lisaväärtust tõeliselt truudele Tommy Hilfigri klientidele pakub aksessuaarivalik: lõhna-, prilli-, kella-, pesu-, ehte-, jalanõude- ja kotikollektsioonid.

54

[KEVAD-SUVI][2014]


Bränd

Cristiano Ronaldo

Pepe Jeans Asutatud 1973. aastal

Sienna Miller Ashton Kutcher

Pepe Jeansi kaubamärgi lõid 1973. aastal Londonis kolm venda – Nitin, Arun ja Milan Shah –, kes asusid teksasid müüma väikse leti taga Portobello turul. 1975. aastal suurenes müügiedu ja King’s Roadil avati esimene butiik. Pepe Jeansi kaubamärgi läbimüük laienes väga kiiresti. Brändi edu seisnes selles, et suudeti areneda konkurentidest kiiremini. 1980ndatel sai Pepe Jeansist suuremaid teksabrände Ühendkuningriikides. 1984. aastal avati showroom Los Angeleses ning mindi Euroopat vallutama. Pepe Jeans on esindatud 60 riigis, neil on 6800 müügikohta üle maailma, millest 310 on Pepe Jeansi enda poed. Pepe Jeansile kuulub unikaalne litsentsitud Andy Warholi kollektsioon, mis on pühendatud kuulsa Ameerika popkunstniku Andy Warholi loomingule.

Natalia Vodianova

[KEVAD-SUVI][2014]

55


Bränd 56

Desigual Asutatud 1984. aastal 1984. aastal õmbles Šveitsi päritolu moeteadlik noormees Thomas Meyer vanadest teksadest esimese jaki. Korrapealt kogunesid tema ümber moehuvilised sõbrad, kes tahtsid endale midagi vähemasti sama ägedat, ja kaubamärgi loomisest polnud enam pääsu. Thomas Meyer soovis luua rõivaid, mis ei kataks üksnes keha, vaid kannaksid endas ka positiivseid emotsioone ja tundeid. Teisisõnu, luua esemeid, mis erineksid, oleksid silmatorkavad ja teistsugused – originaalsed – ning ka taskukohaste hindadega. Kollektsioon sai nime Desigual ja loosungi “Its Not The Same”, mis on jäänud firma iseloomulikuks sõnumiks tänapäevani. Desigual on rõivaid luues silmas pidanud inimese mitmetahulist terviklikkust. Desiguali mood on ääretult hoogne, samas mugav. Sellega leiavad ühise keele loomingulised ja vaba hingega inimesed. Brändi disainerid on entusiastid, kes austavad erinevusi ja usuvad avatud meeltesse. Nad kuulavad, mida teistel on öelda, ja peavad lugu heast huumorist. Kogu Desiguali loominguline tiim jumaldab oma tööd, seepärast väidavad nad: “Igast Desiguali väiksemastki õmblusest õhkub õnne ja optimismi.” Desigual on selgelt eristuv ja ainulaadne kaubamärk terves moemaailmas. Desiguali rõivad ei jää tänavapildis kunagi tähelepanuta, kuna need on väga omapärase lõike-, kanga- ja värvivalikuga. Desigual on globaalne firma. Kaubamärk on esindatud 7000 multibrändipoes, 72 riigis. Desiguali sõnum moesõpradele on: “Veetke aega hästi, huvituge uutest elamustest, olge mängulised, lubage endale emotsioone, nautige elu ja olge julged.” Uljad värvid, pidurdamatud prindid ja silmatorkavalt originaalsed ideed on selle Hispaania rõivamärgi tugev trump terve maailma moekaardil. [KEVAD-SUVI][2014]


Bränd

Diesel Asutatud 1978. aastal Diesel on Itaalia disainifirma, mille teksalooming on kuulus nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas. Firma loodi 1978. aastal ning selle asutas 1955. aastal farmeri pojana sündinud Renzo Rosso. Dieseli bränd loodi eesmärgiga luua tavatu rõivaliin, mis eiraks kogu moetööstuse ühtset trendijälgimist. Rosso jättis oma disaineritiimile vabad käed ning tänu sellele sündisidki kreatiivsed kollektsioonid. Dieseli teekond eduni ei olnud lihtne, sest klassikaliste teksade asemel tõi Renzo Rosso turule kulutatud ja aukudega teksarõivad.

[KEVAD-SUVI][2014]

Renzo Rosso

Algselt mõjusid need moetarbijatele võõralt ja šokeerivalt, kuid õige pea saavutasid teistmoodi teksad vägagi suure populaarsuse. Täna on Diesel üks Itaalia moetööstuse liidreid, olles tuntud vabameelse ja julge moebrändina. Diesel on hinnatud kõrge kvaliteedi ja erilise detailikasutuse poolest (materjalideks nahk, kitse- ja lambanahk, vill, kasutusel on erinevad värvitehnikad). Dieseli rõivad annavad võimaluse teistest erineda, olla originaalne ning tunda end ainulaadse ja seksikana. Diesel on loonud Diesel:U:Music võistluse ja programmi, mille raames aidatakse erinevatel muusikatalentidel jõuda raadiojaamadesse ja õigete produktsioonifirmadeni. Dieseli kauplused paiknevad 80 riigis, lisaks on Dieselil 5000 müügikohta.

57


Ikoonid Tagasihoidlikkus, võrgutus, elegantsus – kolm tähtsat asja prantslannade naiselikus tööriistakastis. Pariisitaride maitset imetledes selgub, et naine ei vaja mitte palju riideid, vaid õigeid rõivaid.

Pariis FOTOD BULLS JA ALL OVER PRESS TEKST ANU MERILA

MU ARM

REX/ALL OVER PRESS

58

[KEVAD-SUVI][2014]


THE HOLLYWOOD ARCHIVE/ALL OVER PRESS

Ikoonid

E

t taibata prantslannade riietumisstiili olemust, tuleks mõelda Londonile, sest Londoni mood on Pariisi moe vastand. Kahel pealinnal on väga suur erinevus. Näiteks ei näe Pariisis kunagi purjus inimesi – ainsad joobnud Pariisi tänavail on kodutud. Londoni pubide joomakultuur on aga risti vastupidine. Londoni mood on eklektiline, Pariisi oma elegantne, st läbimõeldud. London järgib trende, Pariis naiselikkust. Pole juhus, et punkarite ja grunge ajastu Pariisi ei puudutanud. Prantslased ei otsi riietelt poliitilisi sõnumeid. Kui välimusest rääkida, ei huvita prantslannasid iroonia, nad ei taha silma paista koomilisusega ega soovi mõjuda veidrikena. Silmitsedes pariisitare, märkate, et moes võib olla ükskõik milline seelikupikkus, kuid tüüpiline parisienne eelistab alati seelikut, mille alt põlved paistavad. Ta kannab ilusti kehasse töödeldud jakki, mis figuuri kaunilt esile toob. Väikse T-särgi all on väga ilus rinnahoidja, tõeline investeering. Kõik värvid sobivad omavahel kokku. Prantslannad meigivad end vähe, sest nad ei vaja seda. Huuleläige, kerge põsepuna, ripsmetušš. Välimus on briljantselt tasakaalus: hoolitsetud, soignée, kuid loomulik; seksikas, kuid mitte väljakutsuvalt terav. Prantslannade stiili võtavad kokku kaks sõna: bon goût. Hea maitse. Sellel esteetikal on palju rohkem pistmist Versailles’ õukonna kui hooajatrendidega. Head maitset hakati hindama Louis XIV ajal, kui tekkis ilukultuur, etikett ja elegants, mille mõju on tunda tänaseni. Selleks, et paremini mõista prantslannade stiili, tuleb teada moekunstnik Inès de La Fressange’i seisukohti. Karl Lagerfeldi kauaaegne muusa Inès on elav näide bon goût’st. Ta näeb välja ilus, kuid samas muretult šikk. Vaieldamatult on ta alati hoolitsetud ning tema näonahk ja soeng on parimas korras. Ta põsesarnad meenutavad Cocod, lühike poisipea Audrey Hepburni. Inès on ühtaegu aristokraatse ilu kehastus ja moodne naine ning ema. Inès kannab tihti säravvalgeid pluuse, rätsepajakke, kitsalõikelisi pükse, kõrge kaelusega pullovere. Ta on alati rõhutanud, et halb maitse tähendab eelkõige oma rikkuse demonstreerimist. Liiga pingeline hea maitse tagaajamine on aga üsna igav. Naine vajab aksessuaare, et olla elegantne ja samal ajal mitte ebahuvitav. Tagasihoidlikkus, võrgutus, elegantsus – kolm tähtsat asja naiselikus tööriistakastis. Välimuse eest hoolitsemine tasub ennast alati ära, sest päev läbi hea välja näha on palju mugavam kui tunda end halvasti, joostes spordiriietes või kohatus pidžaamas ringi. Naine ei vaja mitte palju riideid, vaid õigeid rõivaid, selles ongi trikk. Isiksus mängib riietumisel väga olulist rolli. Coco Chanel on öelnud: “Vaata naist, kes kannab kleiti. Kui naine ei pääse selles mõjule, pole mõtet ka kleidist rääkida.” Garderoobi koostades vali välja olulised põhiesemed, mis võivad olla neutraaltoonides, ja lisa juurde lõbusaid värvikaid lisandeid.

Brigitte

BARDOT

[KEVAD-SUVI][2014]

EVERETT COLLECTION/ALL OVER PRESS

““Voodist tõusnud soeng” on alati veetlevam kui range frisuur.”

REX/ALL OVER PRESS

59


REX/ALL OVER PRESS

Ikoonid EVERETT COLLECTION/ALL OVER PRESS

Carla

Catherine

BRUNI

“Kanna lihtsalõikelisi riideid ja efektseid ehteid.”

DENEUVE

60

BULLS

EVERETT COLLECTION/ALL OVER PRESS

“Loomulik ilu on üle kõige ning see tähendab ripsmetušši, põsepuna ja nude huulepulka.”

[KEVAD-SUVI][2014]


BULLS

Ikoonid

ALUSTA PEAMISEST l Valge pluus – alati ilus ja värskust lisav rõivaese. l Must seelik. Kõige võluvam on eelistatult põlvini ja A-lõikeline. l Kehasse töödeldud jakk (mõtle Coco Chanelile). l Laheda lõikega nahkjakk. l Kvaliteetsed T-särgid (kindlasti ka meremehetriibulised). l Maikad (valge, must, hall). l Õhkkergest kašmiirist kampsunid (erinevates värvitoonides). l Hästiistuvad tumedast denimist (või stretch’id) teksad. Need aitavad end vajalikul määral üles lüüa ja samas ka vabameelselt mõjuda. l Laitmatult istuvad ja õige pikkusega mustad püksid – loovad hoolitsetud välimuse. l Lihtsa ja ilusa lõikega must kleit. l Stiilsed mugavad kingad ja saapad erinevates värvitoonides – nii kõrge kontsaga kui ka madalad. l Kerge trench-mantel neutraalses värvitoonis. l Kvaliteetne käekott. l Erinevates värvitoonides ja suurustes salle. l Väga ilus ja kvaliteetne pesu (eelistatavalt seksikas). l V-kaelusega kašmiirist sviiter (tumesinine ja beež) teksaste või pliiatsselliku peal. Alati cool ja šikk. l Varrukateta topid (lemmikvärvides) jaki või kardigani alla kandmiseks.

DE LA FRESSANGE

Inès

“Ära võta moodi liiga tõsiselt.”

[KEVAD-SUVI][2014]

BULLS

l Spordiriietega käiakse trennis, mitte kohvikus. l Kanna täpselt parajaid riideid. Iga rõivaese peab sinu kehaga sünkroonis olema. l Rõivad ei tohiks olla igavalt tõsised. Pidevalt pidulike riiete kandmine ei ole õige, vahel löö end üles ja teinekord ära pelga olla lihtne ja loomulik.

BULLS

ABC

61


BULLS

Ikoonid

ILUSA PARIISITARI SOENG

EVERETT COLLECTION/ALL OVER PRESS

on nagu nukul. Juuksed on hoolitsetud ja läikivad ning see tähendab juuksuri külastamist iga 3–4 nädala järel. Eriliseks nõrkuseks on prantslastel naha eest hoolitsemise rituaal: nad jumaldavad kreeme ja õlisid, kuid pelgavad seepi (see kuivatab nahka). Ilus nahk on ilu ja seksikuse sümbol. Lihtsat ja loomulikku välimust täiendab võrratu parfüüm. Tähtis on tasakaal, ilu on investeering, mood peegeldab maitset ja mõtteviisi.

Vanessa

PARADIS

BULLS

“Stiilsus peitub detailides.”

BULLS

Marion

62

BULLS

BULLS

COTILLARD “Riidekuhila asemel investeeri põhirõivastesse. Kanna kleiti!” [KEVAD-SUVI][2014]


BULLS

BULLS

Ikoonid

MIINUSED PLUSSIDEKS

BULLS

Prantslannad oskavad figuuri võimalikke miinuseid plussideks keerata. Kui sul on väike rind, loobu vahel rinnahoidjast ja mõjud vägagi võluvalt.

Lou

DOILLON

“Poisilik stiil on alati võrgutav.”

Charlotte

GAINSBOURG

[KEVAD-SUVI][2014]

BULLS

BULLS

BULLS

“Seksikas riietus ei välista klassikalisi rõivaid.”

63


Trend

Kevadsuvise moe märksõnad on selgus, pilvitus, kirkus, heledus, meelerahu. Huvitav paradoks: mida keerulisemaks muutub maailm ja mida suuremad probleemid varjutavad igapäevaelu, seda selgemaks ja lihtsamaks muutub mood. Kunagi varem pole trendiülevaates peegeldunud niivõrd pilvitu taevas, võrratu puhtus ja süütus, nii veendunult minimalistlik lõige. Kevadmoe peategelasteks on seekord valged daamid ja valevad pruutneitsid.

ISABEL MARANT

TEKST ANU MERILA ][ FOTOD BULLS

aeg

Süütuse 64

[KEVAD-SUVI][2014]


CHLOÉ

KENZO

GILES

PRADA

Trend

GIANFRANCO FERRÉ

VÄRVILISED VISIOONID JA SÕNUMID – LAPSELIK VÄLJENDUSRIKKUS TOOB RÕIVASTELE SÕNUMID JA PILDID.

BONJOUR, PARIIS – TREND, MILLES ON TAJUTAV PARIISI PEIBUTUS. ELEGANTS JA PEEN MAITSE EI PEA OLEMA TÕSINE JA KONSERVATIIVNE, MOODNE DAAMILIKKUS ON LÕBUS LUKSUSLIKKUS.

PHILOSOPHY

SÜÜTUSE AEG, LILLEDE AEG – ROMANTILISED JA NAISELIKUD, AGA KA TÜTARLAPSELIKUD JA SÜÜTUD KLEIDID.

CHANEL [KEVAD-SUVI][2014]

PHILOSOPHY

PHILOSOPHY

VALGE VÕLUVÕIM – LIHTNE, LÄBIPAISTEV, PUHAS MOOD VALLUTAB KEVADEL TÄNAVAD.

GIANFRANCO FERRÉ

PHILOSOPHY

65


NINA RICCI

Trend

Väekas

VALGE

Valge on puhas värv ja sümboliseerib veatust, tõde ja süütust. Samuti on valge kerguse ja lihtsuse võrdkuju, vahel ka rahu ja lugupidamise värv. Kui valite rõivaid nädalavahetusel kokteili nautimiseks, pole kahtlust, et valget kandes te mööda ei pane. Totaalselt valge moepilt eelistab lihtsaid ja minimalistlikke riideid ning see ei näi olevat mitte üksnes moetrend, vaid esteetiline suhtumine. Loogika võiks kõlada nii: mida lihtsam lõige, seda kuumem moeleid.

KRIZIA NINA RICCI

NINA RICCI

CHLOÉ

66

BALENCIAGA

HELMUT LANG [KEVAD-SUVI][2014]


Trend

GIANFRANCO FERRÉ

NUDE MAKE UP: VEATU JA SÄRAV NÄONAHK ESITAB VAID ÜHE TINGIMUSE: MITTE AINSATKI DEFEKTI POLE LUBATUD. LIHTNE ÖELDA, RASKE SAAVUTADA. JUMEKUST LISAVAD KERGE PÕSEPUNA, PASTELSED HUULE- JA LAUVÄRVID. LEMMIKVÄRV ON PASTELNE ROOSA. [KEVAD-SUVI][2014]

67


Trend

DOLCE & GABBANA

FYODOR GOLAN

DOLCE & GABBANA

Süütuse ja

LILLEDE AEG Supernaiselik teema on toonud endaga kaasa imeilusa nägemuse tütarlapselikust võlust ja kleitide mängulisest kergusest. Esteetika keskpunktis ongi kleidikesed – läbipaistvad, õrnad, voogavad ja sageli maksipikkuses. Selle teema varjutrendiks on mustad pitsilised kleidid, lilleaplikatsioonid ja tikandid.

BORA AKSU

CHLOÉ

68

BORA AKSU

FYODOR GOLAN [KEVAD-SUVI][2014]


Trend

Bonjour,

PARIIS

Sel kevadsuvel määratletakse luksuse mõiste uuesti ja antakse sellele naistemoes uus sisu. Taasavastatud luksus ja daamilikkus on võetud luubi alla, otsingud on viinud klassikalise Chaneli kostüümini ning disainerid on võtnud selle aluseks, luues ikooni järgi iroonilise nüansiga ultraelegantseid rõivaid. Meie armastame Chaneli igihaljast retroelementidega disaini. Võluvate komplektide juurde kuuluvad prantslannalikult perfektsed ehted, vööd ja kingad – oh-la-la!

CHANEL

CHANEL

DOLCE & GABBANA [KEVAD-SUVI][2014]

CHANEL

CHANEL

LANVIN

LANVIN

69


PRADA

Trend

ALEXANDER WANG

FYODOR GOLAN

Värviline

HIP-HOP Fantaasiarikkad sportlikud riided on inspiratsiooni saanud lasteraamatutest, popkunstist, nostalgilistest mustritest. Naiivsed pildikesed näivad tasakaalustavat lihtsaid lõikeid, emotsioon on olulisem kui põhjus, miks need kirjad on riietele sattunud. Ekstravagantne võib olla ka väga lihtsal ja lõbusal viisil.

ANTONIO MARRAS

70

LIBERTINE

PRABAL GURUNG

PRABAL GURUNG

ANTONIO MARRAS [KEVAD-SUVI][2014]


Trend

MARC BY MARC JACOBS

VÄRVILISED TÜDRUKUD: CATWALK ARMASTAB VÄRVE JA MEIGIKUNSTILE MEELDIVAD NÄOMAALINGUD NÄOGRAFITINI VÄLJA. MOELAVADE MEIGIPALETT SISALDAS SINIST, ROHELIST, LILLAT, ORANŽI JA SINEPIVÄRVI. VÄRVIDE ALTERNATIIVIKS ON SILMALAINERI ABIGA LOODUD HIRVESILMAD.

[KEVAD-SUVI][2014]

71


NINA RICCI

Trend

KRIZIA

ALEXANDER WANG BORA AKSU

CHANEL

DOLCE & GABBANA

Augustatud

KANGAD

Laseriga lõigatud mustrid, st lasertehnoloogia on vallutanud tekstiilitööstuse. Laseri puudutust on tunda eriti plastikmaterjalide ja nahkrõivaste juures. Tulemus meenutab pitsi, kuid tänu romantilisele teemale on ka tõeline pits kevadrõivastel esindatud. Suur moeteema on pilud ja augud, samuti metalselt küütlevad materjalid, mis on kokku sobitatud tüüne valgega.

ISSEY MIYAKE

72

CHANEL

GUY LAROCHE

KRIZIA

JUST CAVALLI [KEVAD-SUVI][2014]


Trend VALI FOOKUS: OTSUSTA, KAS TAHAD RÕHUTADA SILMI VÕI SUUD? MOES ON LIHTNE MEIK, SEEPÄRAST PEAB VALIK OLEMA SELGE. MOODNE SOENG KÄSIB TÕMMATA SEITLI KESKELE, JUUKSED ON SIRGED, PIDULIKEL PUHKUDEL ÜLE PEA KAMMITUD.

[KEVAD-SUVI][2014]

DRIES VAN NOTEN

73


CELINÉ

Trend

Magusad

MUSTRID Digitaalmustrid, fotorealism ja pildimotiivid on pannud rõivad kõnelema. Huvi kalligraafia ja tüpograafia vastu näib olevat moes, samuti vaba käega tehtud kritseldused. Hinnas on ka leiud faunast ja floorast – naiivsed loomamustrid ja šikid lillebuketid. Samuti mõjuvad värskelt sportlikult ranged geomeetrilised mustrid ja värvilised triibud.

JIL SANDER CÉLINE

SONIA RYKIEL

JIL SANDER

BALENCIAGA DRIES VAN NOTEN

74

JIL SANDER

BURBERRY PRORSUM [KEVAD-SUVI][2014]


Trend

PHILOSOPHY

ISSEY MIYAKE

NINA RICCI

Läbipaistvus &

KARUSNAHK

Materjalivaliku järgi võiks öelda, et oodata on ilusat sooja suve. Materjalide kergus tuleb eriti esile šifoonist ja organza’st õmmeldud rõivaste puhul, mis on omased ka pruutkleitidele ja -neitsitele. Läbipaistvate ja õhuliste riiete kõrval näeb põnevaid lakknahast jakke ja poppe plastikrõivaid. Tõe huvides olgu lisatud, et hulgaliselt materjale leidub ka jahedateks suveõhtuteks. Puuvillasest õmmeldud suverõivaste kõrval üllatavad mohäärist ja peenvillasest XXL-suuruses pulloverid, mida mäletame 1980. aastatest. Üllatav, et mitmes kollektsioonis näeb karusnahka – ja mitte üksnes õhturiietuses.

SONIA RYKIEL [KEVAD-SUVI][2014]

SONIA RYKIEL

ANTONIO MARRAS LACOSTE

DRIES VAN NOTEN

75


Trend

LEMMIKVÄRVID Kevadsuvi 2014 on pühendatud valgele. Mood näib algaval hooajal kandvat sõnumit valge-eri, sest lemmikvärvideks on valge ja koorevärv. Aastaid pole rõivad olnud nii ühevärvilised. Kui komplekt pole üleni valge, siis on see kas magusates-mahedates pastelsetes toonides või on valge kokku sobitatud metalse värvi või mustaga. Valge alternatiiviks on puhas värvirõõm, mis on meelitanud riietele digitaalmustrid, lapseliku käega joonistatud pildid, selgetes värvides motiivid linnu- ja loomariigist.

JIL SANDER

BURBERRY PRORSUM

CALVIN KLEIN

NINA RICCI

BURBERRY PRORSUM

76

BURBERRY PRORSUM

JIL SANDER

BURBERRY PRORSUM [KEVAD-SUVI][2014]


Trend

CHANEL

CATWALK ARMASTAB VÄRVE: MEIGIKUNSTILE MEELDIVAD NÄOMAALINGUD NÄOGRAFITINI VÄLJA. [KEVAD-SUVI][2014]

77


Trend

HELMUT LANG

BURBERRY PRORSUM

BALENCIAGA

MICHAEL KORS

BALENCIAGA

Sire

SILUETT Hiljuti taasavastatud bleiserist (voodrita jakist) näib olevat kujunenud silueti oluline koostisosa. Lühikest ja kandilise üldmuljega jakki kantakse laiade lehvivate pükstega, sageli ka viigipükstega, mis mõjuvad esinduslikult ja mugavalt. Teiseks on moes kitsas ja pikk siluett, mille võtmesõnaks on maksipikkus. Koos bleiseritega on moeajaloost välja otsitud trompetseelikud.

BURBERRY PRORSUM

78

MAX MARA

BURBERRY PRORSUM

MICHAEL KORS [KEVAD-SUVI][2014]


Trend

CHRISTIAN DIOR

KULLAPALAVIK: KULD ON HOOAJA SUUR HITT. KULLAST JOOVASTUSSE SATTUNUD JUMESTAVAD SÄRAVAKS NII KULMUD KUI KA SILMALAUD. MOETEADLIKKUST NÄITAVAD KULDSETE LAUVÄRVIDE KÕRVAL MATID KÜÜNED. PROOVI SPETSIAALSET MATISTAVAT PEALISLAKKI (NT OPI TOODETEVALIKUS ON SEE OLEMAS).

[KEVAD-SUVI][2014]

79


Trend

PRADA

KENZO

CÉLINE

JIL SANDER

JIL SANDER

BURBERRY BURBERRY

Lahedad

LISANDID Ühevärvilisi rõivaid elustavad kõige paremini metalsed kingad ja kotid, rääkimata hõbedastest käevõrudest ja efektsetest vöödest. Mood armastab mustvalgeid aksessuaare, ka need on soetamiseks kindel valik.

CÉLINE

PRADA CÉLINE

CÉLINE MARC BY MARC JACOBS

CHANEL

80

ALEXANDER WANG [KEVAD-SUVI][2014]


Trend

ILUTÕOTUST mida ei tohi kunagi unustada

Lubadusi antakse kergelt, kuid tihti lähevad need meelest enne, kui jõuad neid realiseerima hakata. Need 10 ilumantrat on aga täitmiseks.

1

“Ma ei lähe kunagi meigiga magama.” Kõige õigem on nägu enne magamaminekut kaks korda puhastada. Esmalt eemalda meik ja teiseks tee põhjalik süvapuhastus, et nahk saaks hingata. Kui võtad seda soovitust kuulda, märkad erinevust õige pea.

2 3  4  5  6 

“Hoian alati kulmud korras.” Et näol oleks iga päev kaunis raam, tee alati enne meikimist kulmud korda. “Kasutan iga päev meigi all päikesekaitsekreemi.” SPF-iga kreem on näonaha värskuse parim kaitsja ja kortsude tõrjuja. “Koorin näonahka kaks korda nädalas.” Koorimine on vajalik, et nahk säraks ja niisutavad tooted paremini imenduksid.

“Niisutan nahka iga päev.” Mida ilusam on näonahk, seda vähem meiki vajad. Hea niisutuskreem toidab ja kaitseb nahka kahjulike keskkonnamõjude eest.

“Ma ei kata nägu kunagi paksu jumestuskreemikihiga.” Kasuta jumestuskreemi nii vähe kui võimalik, suhtu sellesse sama targalt nagu peitepulka.

[KEVAD-SUVI][2014]

DOLCE & GABBANA

7 7 88 

“Hellitan nahka iga nädal.” Joo vett, toitu läbimõeldult ja tee iga nädal näonahale toitev mask.

“Magan igal ööl 8 tundi.” Kui uneaeg pole piisav, muutub jume halliks ja silmaalused lähevad tumedaks. Öökreem peab olema kvaliteetne, sest nahk kaotab öösiti rohkem niiskust kui päeval.

99

“Kontrollin kosmeetikatoodete kehtivust.” Laias laastus on niisutuskreemide kehtivusaeg umbes 9 kuud kuni aasta, ripsmetušš püsib värske 3 kuud, küünelakk aasta ja parfüüm 2–3 aastat.

10

“Hoolitsen sisemise ilu eest.” Sinu tervis peegeldub näos. Näiteks vistrikud lõual reedavad hormonaalseid hädasid, punnid laubal tulenevad toitumishäiretest jne. Kui tahad hea välja näha, söö palju värsket.

81


Moestoori

MÕISA

unelm Lendlevad suvekleidid, õhukesed kudumid ja heledad teksad sulanduvad imeliselt mõisaatmosfääri. On aeg nautida kuninglikku keskkonda parima sõbra seltsis.

FOTOD KALLE VEESAAR STILIST KAROLIN KUUSIK (Anne & Stiil) MODELLID TANJA MIHHAILOVA, TIMUR (LIVING MODELS) MEIK ELLEN WALGE TÄNUSÕNAD SAGADI MÕISALE

TIMUR KUDUM 99 € (DIESEL) TEKSAD 99 € (DESIGUAL) KAELAEHE 29 € (GUESS) KÄEKELL 125 € (DIESEL)

82

[KEVAD-SUVI][2014]


Moestoori TANJA KLEIT 99 € (GUESS) VÖÖ 79,90 € (PEPE JEANS) RANDMEEHE 37 € (GUESS)

[KEVAD-SUVI][2014]

83


Moestoori KOMBINESIOON 97,50 € (SILVIAN HEACH) VÖÖ 28,50 € (SILVIAN HEACH) RANDMEEHE 61 € (GUESS)

84

[KEVAD-SUVI][2014]


[KEVAD-SUVI][2014]

Moestoori

KUDUM 99 € (TOMMY HILFIGER) T-SÄRK 45 € (PEPE JEANS) PÜKSID 95 € (PEPE JEANS) KETSID 69 € (PEPE JEANS)

85


Moestoori KLEIT 86 € (SILVIAN HEACH) RANDMEEHE 69 € (TOMMY HILFIGER)

86

[KEVAD-SUVI][2014]


[KEVAD-SUVI][2014]

Moestoori

PÜKSID 99,95 € (MUSTANG) PLUUS 79 € (GUESS) NAHKTAGI 239 € (MUSTANG)

87


Moestoori

PLUUS 119 € (TOMMY HILFIGER) TEKSAD 165 € (DIESEL) VÖÖ 55 € (DIESEL) KINGAD 69 € (PEPE JEANS) KOTT 180 € (GUESS)

TEKSAPLUUS 89,90 € (TOMMY HILFIGER) T-SÄRK 39 € (GUESS) TEKSAD 130 € (PEPE JEANS) RANDMEEHE 53 € (GUESS) KÜBAR 59,90 € (TOMMY HILFIGER) KETSID 179 € (DIESEL)

88

[KEVAD-SUVI][2014]


Moestoori JAKK 80 € (SILVIAN HEACH) KAELAEHE 124 € (GUESS) TEKSAD 120 € (PEPE JEANS) TOPP 29,90 € (TOMMY HILFIGER) KOTT 132 € (GUESS)

[KEVAD-SUVI][2014]

89


Moestoori KAELAEHE 45 € (GUESS) KLEIT 229 € (DIESEL) RANDMEEHE 197 € (GUESS)

90

[KEVAD-SUVI][2014]


Moestoori PLUUS 99,90 € (TOMMY HILFIGER) KUDUM 149 € (TOMMY HILFIGER) TEKSAD 109 € (CALVIN KLEIN) [KEVAD-SUVI][2014]

91


Moestoori

KÄEKELL 179 € (DIESEL) RANDMEEHE 41 € (GUESS) KAELAEHE 29 € (GUESS) T-SÄRK 44,90 € (CALVIN KLEIN) TEKSAD 249 € (DIESEL) KETSID 129,90 € (TOMMY HILFIGER) JAKK 175,50 € (GUESS)

92

[ S Ü G I S - T A LV ] [ 2 0 1 3 ]


Moestoori TOPP 29,90 € (TOMMY HILFIGER) SEELIK 119 € (TOMMY HILFIGER) VÖÖ 55 € (PEPE JEANS) KÜBAR 41 € (SILVIAN HEACH) RANDMEEHE 39 € (DIESEL)

[KEVAD-SUVI][2014]

93


Mood

Roheline kott 135 € (Rocco Barocco) Punane kott 169,90 € (Tommy Hilfiger) Triibulised kingad 99,90 € (Tommy Hilfiger) Sinised kingad 140 € (Guess) Päikeseprillid 125 € (Guess) Must vöö 49 € (Diesel) Kuldne vöö 69 € (Guess) Roosa kleit 85 € (Pepe Jeans) Valged ketsid 120 € (Guess) Kirjud ketsid 99 € (Desigual) Lilledega kott 148 € (Guess) Kirju topp 39 € (Desigual)

Suve-

PUHKUSELE! Reisikohvrit pakkides ära unusta kaasa haarata värvikaid suvekingi, mugavaid ketse, võluvaid käekotte ja rohkelt ehteid.

FOTOD KÜLLI RUMMEL, LILIKA VÕSU STILIST KAROLIN KUUSIK (ANNE & STIIL) MEIK ELLEN WALGE ][ MODELL NIINA (E.M.A.)

94

[KEVAD-SUVI][2014]


Mood Kudum 75 € (Pepe Jeans) Sandaalid ja randmeehe 79 € (Pepe Jeans) Käekell 131 € (Guess) Käevõru 124 € (Guess) Päikeseprillid 135 € (Tommy Hilfiger) Bikiinitopp 39 € ja püksid 45 € (Diesel)

[KEVAD-SUVI][2014]

95


Mood

Pluus 80 € (Pepe Jeans) Päikeseprillid 105 € (Guess) Randmeehe 59 € (Guess) Teksad 145 € (Fornarina) Sinine kott 117 € (Guess) Kollane kott 79 € (Guess) Rahakott 59 € (Guess) Kirju kott 69 € (Desigual) Kingad 89,90 € (Tommy Hilfiger) Vöö 50 € (Pepe Jeans)

96

[KEVAD-SUVI][2014]


[KEVAD-SUVI][2014]

Mood

Kleit 189 € (Guess) Mantel 229 € (Tommy Hilfiger) Valge käekell 199 € (Diesel) Kuldne kell 161 € (Guess) Randmeehe 57 € (Guess) Valge kott 89 € (Rocco Barocco) Pruun kott 249,90 € (Tommy Hilfiger) Rätik 33 € (Guess) Kingad 129,90 € (Tommy Hilfiger)

97


Mood

Kott 75 € (Pepe Jeans) Käekell 305 € (Diesel) Kingad 119,90 € (Tommy Hilfiger) Vöö 59,90 € (Tommy Hilfiger) Rätik 33 € (Guess) Prillid 69 € (Pepe Jeans) Käevõru 116 € (Guess) Kõrvarõngad 85 € (Guess)

98

[KEVAD-SUVI][2014]


Mood Nahktagi 349 € (Fornarina) Kübar 89 € (Diesel) Topp 29,90 € (Tommy Hilfiger) Kott 75 € (Pepe Jeans) Võtmehoidja 29,90 € (Tommy Hilfiger) Randmeehe 79 € (Tommy Hilfiger) Käekell 129 € (Tommy Hilfiger) Kuldne sõrmus 59 € (Tommy Hilfiger) Hõbedane sõrmus 59 € (Tommy Hilfiger)

[KEVAD-SUVI][2014]

99


Lemmikud

1

2

Prillid 85 € (Guess) Käekell 129 € (Diesel)

Kingad 150 € (Guess)

FOTO KALLE VEESAAR

3

1 1 LEMMIKUT Liisi

Mängulise ja julge stiili poolest tuntud lauljanna Liis Lemsalu valis meie poodidest välja enda lemmikud. Ammuta inspiratsiooni tema ägedast moemaitsest! FOTOD KÜLLI RUMMEL JA LILIKA VÕSU ][ STILIST KAROLIN KUUSIK (ANNE & STIIL)

100

Kott 57 € (Silvian Heach)

4

5

Plätud 17 € (Silvian Heach)

[KEVAD-SUVI][2014]


6

Triiksärk 89,90 € (Tommy Hilfiger)

Nahktagi 270 € (Pepe Jeans)

7

89

Teksad 169 € (Diesel)

10

Lemmikud

Šoppa kauplustes või e-poes: denimdream.com

Topp 85 € (Pepe Jeans)

11

Bikiinitopp 39 € ja püksid 29 € (Desigual)

Seelik 119 € (Fornarina)

[KEVAD-SUVI][2014]

101


Moekool

TeksaBALL Selle hooaja teksad päästavad su töögarderoobi, pakuvad mugavust vabal ajal ning lahendavad probleemi, mida õhtul välja minnes selga panna.

FOTOD KÜLLI RUMMEL, LILIKA VÕSU JA BULLS ][ STILIST KAROLIN KUUSIK (Anne & Stiil)

Asjalik SINA Teksad 89 € (Desigual)

Kitsad või sirge lõikega teksad sobivad koos jakikesega nii kontorisse kui ka ärilõunale. Teksad 119 € (Tommy Hilfiger)

Teksad 145 € (Fornarina)

Šoppa kauplustes või e-poes: denimdream.com

DENISE VAN OUTEN

Lahedad JAKID Kombineeri denimist jakki teksapükste või armsa lendleva seelikuga. Teksajakk 168 € (Guess)

Teksatagi 130 € (Pepe Jeans)

KIM KARDASHIAN

102

Teksatagi 139 € (Tommy Hilfiger)

[KEVAD-SUVI][2014]


Tähista TEKSADES

Teksad 120 € (Pepe Jeans)

Teksad võivad mõjuda ka sinu ehtena – naudi sillerdavaid mustreid, kivikesi ja põnevaid värve.

Teksad 153,50 € (Guess)

AUDRINA PATRIDGE

Teksad 164 € (Guess)

Moekool

KENDALL JENNER

Teksad 229 € (Diesel)

TeksaINSPIRATSIOON Denimkangas annab. disaineritele inspiratsiooni luua. meeldejäävaid ja isikupäraseid asju..

Suve parimad

KAASLASED

Teksakott 175 € (Diesel)

Lühikesed teksad sobivad nii linnatänavatel patseerimiseks kui ka randa. Teksad 120 € (Fornarina)

Teksad 95 € (Diesel)

[KEVAD-SUVI][2014]

Teksavest 159 € (Diesel)

ELLE FANNING

103


Moekool

Mugavus ENNEKÕIKE Tunne end sundimatult vaba lõikega kulutatud teksades, mida armastavad üle kõige ka Hollywoodi staarid.

Teksad 120 € (Pepe Jeans)

Teksad 119 € (Tommy Hilfiger)

FEARNE COTTON

Üllatava

LÕIKEGA Teksad 155 € (Diesel)

Põnev lõige muudab maailma armastatuima rõivaeseme värskeks ja üllatavaks.

Teksad 110 € (Pepe Jeans)

Teksad 131,50 € (Guess)

HEIDI KLUM

Vahvad

VÄRVID

Ägedates toonides toonides. teksade trend trend. on ikka veel veel. kuum.– vali. sügavamate sügavamate. või heledate heledate. erksate. toonide vahel. vahel.. Teksad 85 € (Pepe Jeans)

Teksad 95 € (Pepe Jeans)

Teksad 109 € (Fornarina) BELLA THORNE

104

[KEVAD-SUVI][2014]


Moekool


Klassika

DEBBIE HARRY

Prindiga kaunistatud T-särk on kõige kättesaadavam kunstivorm ja otsekoheseim vahend eneseväljenduseks. Seda kandes saab demonstreerida oma kuuluvust mõnda subkultuuri või olla kõndiv reklaamtahvel, promodes bändi või brändi.

T särk

TEKST MARTA MOORATS ][ FOTOD BULLS, ALLOVERPRESS

A

CORBIS/ALL OVER PRESS

106

lgselt võeti T-särk kasutusele aluspesuna, mida ei sobinud muu riietuse alt näidata. Tuntuim on lühikeste käistega T-särk, millele lisandub ka pikkade varrukatega versioon. T-särgil on ka väiksem vend, maika, milles tänaval käimist peavad nooblimad inimesed ka tänapäeval taunitavaks. Siiski on mõlemad noorte ja nooruslike seas armastatuimad rõivaesemed. Kõigepealt kuulus puuvillane alussärk Euroopa sõdurite vormi juurde. Teise maailmasõja ajaks kasutasid neid ka USA sõdurid, kes hakkasid särke käepäraste vahenditega markeerima. Alustuseks märgiti šablooni ja pihustatava värvi abil ära oma baasi nimetus. Marlon Brando ja James Dean šokeerisid vaatajaid, kui ilmusid filmides “The Wild One” (1953) ja “Rebel Without a Cause” (1955) kinolinale “aluspesus”. Sellest ajast peale algas T-särgi teekond tavaliseks rõivaesemeks. Kuid koheselt seostati seda ka

[KEVAD-SUVI][2014]


Klassika

◀ T-SÄRGIS MÄSSAJA James Dean Šokeeris vaatajaid filmis “Rebel Without a Cause” (1955), ilmudes ekraanile “aluspesus”.

mässumeelsuse ja seksapiiliga. See aga tähendas ihaldusväärse riietuseseme staatust noorte seas ajal, mil sündis rock’n’roll. Sellele järgnes ülikoolide poolt oma nime ja logo särgile trükkimine Ameerika kolledžites – neid müüdi tudengitele uhkusega kandmiseks. 60ndatel said sellised Ameerika ülikoolide särgid kirjadega “Yale” ja “Harvard” koos teiste USA ülikoolide kõrgklassi rõivaesemetega osaks Briti modide stiilist. Oma suure panuse T-särkide ja maikade populaarsusesse on andnud ka spordimeeskonnad, kelle nimesid on alati uhkusega särgil demonstreeritud. Seetõttu on neil teatud macho’lik aura, millega kaasnevalt omistatakse nende kandjatele stereotüüpseid omadusi. Uusaja džentelmen kannaks maikat vaid triiksärgi all. 50ndatel sai tavaks, et USA väikeettevõtted, nagu garaažid, sööklad ja elektroonikapoed, printisid oma logo või toodete pildid klientide jaoks särgile. Nad tegelesid brändilojaalsusega juba ammu enne, kui suurkompaniid selle peale tulid. 60ndate keskpaigaks olid need “kõndivad reklaamtahvlid” juba osa suurest ärist. Samal ajal taipasid ka USA lääneranniku kontserdikorraldajad bändi logoga T-särgi müügipotentsiaali. Üks esimesi, kelle puhul seda rakendati, oli tollane uustulnuk The Grateful Dead. Noortebändid muutsid T-särgi 60ndate põhivoolu riietusesemeks. Suurimaks sündmuseks T-särgi ajaloos võibki pidada rokkmuusika teket. Pink Floydi, The Who, Led Zeppelini ja AC/DC tuurisärgid on ihaldusväärsed ka

REX/ALL OVER PRESS

Kuidas Tsärki kanda T-särgi ikoonilise kujuga on võrdväärselt tähtis sõnum, mida see kannab. Tänavastiilist pulbitseval hooajal ei tule üllatusena, et moes on massiliselt logode ja reklaamlausetega T-särke. Viimaseid afišeerides tasub meeles pidada, et hea maitse tunnuseks on üksik, peen ja teravmeelne sõnum. Enda üleni sõnumitega katmine tasuks jätta reklaamtahvlitele või kehamaalingute austajatele. Reklaamlausega T-särki või maikat võib kanda absoluutselt kõigega. Kuid sõnum T-särgil peab olema kandja vääriline ja vastupidi.

tänapäeval. Loomulikult ei jagu vintage-särke enam kõigile, kuid sama kujundusega või nendest inspireeritud eksemplare trükitakse endiselt juurde. 70ndatel kasvas prinditud rock’n’roll fännisärkide populaarsus plahvatuslikult. Samuti tekkisid särkidele sellised ülemaailmselt tuntud kujutised nagu Smiley Face, I Heart New York ja Rolling Stonesi huuled. T-särk omab vaieldamatult olulist rolli popkultuuris. Lisaks lihast ja luust inimestele, nagu Madonna ja Michael Jackson, kujutatakse nendel ka väljamõeldud koomiksi- ja multikategelasi. Neist levinumad on Popeye, Snoopy, Miki Hiir oma kaaskonnaga, Smurfid, Bugs Bunny ning superkangelased, nagu Superman ja Batman. Ja kedagi neist ei kujutata vaid laste särkidel. REX/ALL OVER PRESS

[KEVAD-SUVI][2014]

107


BULLS

Klassika

MOSCHINO

FAKTE l Mõistet T-särk mainiti esmakordselt 1920ndatel. l Esimene reklaam-T-särk trükiti 1939. aastal filmile “Võlur Oz”. l T-särgi valmistamiseks kootakse puuvillane niit katkematult sobiva suurusega pikaks toruks. Selleks võib kuluda isegi 10 km niiti. l Logo või reklaamlausega T-särgi kujunduses mängib olulist rolli tüpograafia ehk trükimärkide kujundamise ja paigutamise kunst ning tehnika. Sõnumi esiletulekuks on oluline ka teksti ja tausta omavaheline kontrastsus, seetõttu on kirjaga T-särgid tihti mustvalged. l 91% ameeriklastest väidab omavat lemmik-T-särki. 62%-l neist on rohkem kui 10 T-särki. 34% eelistab valget värvi särki. l Aastas toodetakse miljardeid T-särke. l Kollektsionääridel on enamasti kaks identset T-särki – üks uhkusega kandmiseks, teine on aga turvaliselt hoitud. l Logo lisamine on kõige lihtsam vahend tavalise T-särgi hinna tõstmiseks. Näiteks müüdi üsna harilik valge T-särk, millel oli vaid kaeluse seespool viide koostööle Kanye Westiga, 120dollarise hinna juures kiirelt läbi. l Kutse Moschino kevadsuvi 2014 show’le saabus kirjaga “FOR FASHION VICTIMS ONLY” kaunistatud T-särgi kujul.

BULLS

DEREK LAM BULLS BULLS

MILEY CYRUS BULLS

108

MARC BY MARC JACOBS BULLS

GIVENCHY

BULLS [KEVAD-SUVI][2014]


Klassika

Disney tegelaste pildiga särgid on ühed enim nõutavad nii vintage-poodides -poodides kui ka kiirmoekettides. Londoni äärealade punkbändide fännid aga eelistasid hoopis ise oma T-särke markeritega teemakohaselt ehtida. Ükski teema polnud tabu ja särgil võis öelda absoluutselt kõike, kasutati ka vandesõnu. Üheks parimaks tollase toore energia väljenduseks on Sex Pistols ning nendega seotud särgid. 90ndad olid logomaania kõrgajaks. Õnneks suudavad tänapäeva 30-le liginevad disainerid oma logo suurelt riietele paigutades olla palju loomingulisemad ja tuua tagasi ka moe lõbusama külje. Kultusobjektina on T-särgi puhul tegu ka kollektsionääride ihalusobjektiga. Viimased tunnistavad peamiselt särke, mis on pärit varasemast ajast kui 1990ndad. See tähendab, et tollal teismelised nüüdsed disainerid vaatavad nostalgiliselt ajas tagasi ja kasutavad seda praegu oma loomingus. Näiteks Alexander Wang tunnistab, et oli tiinekana moenohik, kes vaimustus ajast, mil mood oli mänguline ja humoorikas. Tema kevadkollektsioonist pärit särk, mis ohtralt moeblogides figureerib, kopeerib hiliseid 80ndaid. Sõnumiga T-särgiga seoses kerkivad silme ette moeblogides palju tähelepanu leidnud Brian Lichtenbergi särgid, millel Hermèsist on saanud Homiés, Celiné’ist Feliné ja Balmain on vahetatud Ballini vastu. Neid kannavad nii Rihanna kui ka Miley Cyrus. REX/ALL OVER PRESS

Kuidas tekib särgile pilt ja tekst? KUUMTRÜKK

REX/ALL OVER PRESS

[KEVAD-SUVI][2014]

Vahepeal oli populaarne lasta enda valitud pilt või tekst T-särgile trükkida. Kasutatav tehnika võimaldab trükkida ka oma iidoli ja lemmiku fotot üks ühele, sest kasutatavate värvide arv ei ole piiratud. Kliendil särki kujundada lastes olid populaarseimad valikud kiired autod, õlu, narkootikumid, seksikad naised, nüri huumor ja astroloogilised tähemärgid. Kliendid saavad küll minutite jooksul meelepärase kujundusega särgi kätte, kuid

kuumtrükk-kujutis kipub särgilt väga kergesti maha kuluma.

SIIDITRÜKK Siiditrüki puhul tõmmatakse trükivärv läbi siidiraami, kandes nii soovitud kujunduse tootele. Iga värv kujundusest kantakse materjalile iseseisva kihi ja eraldi raami abil. Kuna siiditrüki värv satub sügavale kangakiudude sisse, on tulemus vastupidav ja kulub palju atraktiivsemalt kui kuumtrükk. Siiditrükk võimaldas fännisärkide kiiret tootmist. Suurimaks boonuseks oli

aga tuuri kuupäeva lisamine särgi seljale, tehes need tänapäeval mälestusesemest tõeliseks kollektsionääride ihaldusobjektiks. T-särk reedab muusikamaitset ja lemmikartisti. Lisaks väljendavad T-särgid kandja maailmavaadet ja kuuluvust gruppi – skater’id, surfarid, lillelapsed, sportlased. Põhimõtteliselt saab trükkida sobiva teksti või pildiga T-särgi iga elusündmuse jaoks, sealhulgas lapse sünd, abiellumine, rahvamaraton ja maailmapäästmiskampaaniad.

109


Meestemood

Meestemoe VÄRVISPIKKER

Meestetrendide läbivaks teemaks on värvid ja mustrite variatsioonid, mis on kindlasti esindatud ka moodsa mehe garderoobis. FOTOD KÜLLI RUMMEL, LILIKA VÕSU JA BULLS ][ STILIST KENNETH BÄRLIN Vest 120 € (Tommy Hilfiger)

T-särk 35 € (Desigual) Teksad 85 € (Desigual) Kingad 99,90 € (Tommy Hilfiger)

Sinine

Tennised 59,90 € (Tommy Hilfiger) Teksad 85 € (Kaporal)

Päevasärk 99,90 € (Tommy Hilfiger)

Mees kannab kevadsuvel sinist. Moevärvina õigustab see end pealaest jalatallani. Vabal ajal armastab mees sinist, et merega ühte sulada ja täiel rinnal puhata. Ehted 35 € (Guess)

Püksirihm 40 € (Tommy Hilfiger)

Tsärk 29 € (Kaporal) Päevasärk 45 € (Kaporal) VIKTOR & ROLF

110

[KEVAD-SUVI][2014]


Meestemood

Püksid 119 € (Tommy Hilfiger)

Päevasärk 79 € (Diesel)

Kingad 139 € (Tommy Hilfiger)

Punane

Punane on meestemoe paletis kõige äkilisem värv. Aga nii, nagu mehed armastavad tšillit, tõmbab neid ligi ka punane. Miks mitte suve tuliseks teha?

Päevasärk 49,90 € (Tommy Hilfiger)

Sokid 24,95 € (Tommy Hilfiger)

Jope 199 € (Diesel)

LOEWE

Kingad 179,90 € (Tommy Hilfiger)

Ehe 35 € (Guess)

Püksirihm 40 € (Tommy Hilfiger) Päikeseprillid 155 € (Tommy Hilfiger)

T-särk 49,90 € (Hilfiger Denim)

Püksid 119 € (Tommy Hilfiger)

Kingad 139,90 € (Tommy Hilfiger)

NEIL BARRETT [KEVAD-SUVI][2014]

111


Meestemood

GIEVES AND HAWKES

Pusa 89,90 € (Tommy Hilfiger)

Beež

Tagi 249 € (Mustang)

Beež sisendab rahu ja vaikust, peegeldades heaolutunnet ja meelerahu.

Püksirihmad 50 € (Tommy Hilfiger)

Tagi 239 € (Mustang) Püksid 119 € (Tommy Hilfiger)

Püksid 99 € (Mustang)

T-särk 65 € (Mustang)

T-särk 65 € (Diesel) T-särk 45 € (Mustang)

112

Kingad 139 € (Diesel)

[KEVAD-SUVI][2014]


Šoppa kauplustes või e-poes: denimdream.com

T-särk 39 € (Guess) Ehe 35 € (Guess)

T-särk 39 € (Guess)

Meestemood

TILLMANN LAUTERBACH

Roheline Harmooniline roheline ja sume olemine saavad kokku, kui linnast välja sõita.

Müts 59 € (Diesel)

Püksid 99 € (Guess) Lips 55 € (Diesel)

Päikeseprillid 120 € (Guess) Püksid 149 € (Guess by Marciano)

Kudum 139 € (Guess by Marciano)

Sall 34 € (Guess)

Saapad 209 € (Tommy Hilfiger)

Kingad 80 € (Tommy Hilfiger)

Jope 150 € (Kaporal)

[KEVAD-SUVI][2014]

113


Mees

Mehed, muusika

JA MOODNE AEG

Muusika- ja rõivastiil käivad rohkem kokku, kui arvata võib. Ehkki mehed armastavad mugavust, siis üsna palju tähelepanu pööratakse sellele, millises riietuses lavale astuda või pildile jääda. Ning pildil on üha suurem roll ajal, kui suur osa suhtlusest käib internetis. Küsisimegi möödunud aastal albumi üllitanud artistidelt lisaks rõivaeelistustele seda, kuidas nad end moodsates kanalites esitlevad. FOTOD MARIS SARV, STINA KASE, UNIVERSAL MUSIC TEKST ESME KASSAK

MIKK TAMMEPÕLD

Veel hiljaaegu rokkis Mikk Tammepõld koos Brides in Bloomi ja Dramamamaga, kuid aasta alguses kandideeris ta Eesti Muusikaauhindadel hoopis sooloalbumiga “On asju, milles eksida ei saa”. Uued lood on Miku hinnangul ehk pehmema kõlaga ning muusikas on rohkem õhku, kuid rokk pole samuti kuhugi kadunud. Kas stiilimuutus muusikas veidi mahedamakõlalisemaks on mõjutanud ka sinu valikut rõivaste osas? Ma pole kunagi väga casual T-särgi mees olnud, pigem selline smart casual, kui nii võib liigitada stiili, mis pole väga pidulik. Mulle meeldib kanda vesti ja triiksärki ning see paneb suurest paika ka selle, milline on ülejäänud riietus. Minu jaoks on alati kindla peale minek must ja valge. Millist rolli mängivad sinu jaoks aksessuaarid? On paar välja kujunenud ja külge jäänud vidinat ümber

114

Ma pole kunagi väga casual T-särgi mees olnud, pigem selline smart casual. www.facebook.com/ mikktammepoldametlik

käe ja kaela. Meeleheitlikult kauplustest ma ehteid taga ei aja. Pigem on paar sümpaatset asja näppu juhtunud reisidel. Milline tagasiside on sulle kõige tähtsam? Tagasiside on alati tähtis. Kuivõrd palju see otseselt mõjutab, mida sa teed, on iseasi, aga kellele siis ei meeldiks, kui tema tegemisi tähele pannakse ja need korda lähevad. Mina olen küll väga rõõmus, kui hea sõnaga mainitakse. See annab usku sellesse, mida teed. Kuhu veel sooviksid jõuda oma muusikalistes tegemistes? Ma arvan, et ma ei ole veel kõige paremaid laule kirjutanud. Laulukirjutamine on selline huvitav ala, mida veel kombata, otsida oma kõla ja sõnumit.

[KEVAD-SUVI][2014]


Mees

MARGUS VAHER

Margus Vaher laulis end eestlaste südamesse juba 2007. aastal, mil võitis “Kaks takti ette” lauluvõistluse. Toona ütles ta intervjuus, et vahel tahaks muusikas sosistada, teinekord rokkida. Väga varmas pole ta oma muusikat liigitama ka nüüd, mil kindlalt oma rida ajades märkidena maas juba neli albumit, neist värskeim “Kui me kohtusime”. Üht muudatust võib siiski täheldada – Margust näeb üha enam nahktagis. Margus, sa oled muidu hakanud silma pintsakus ja lipsuga, aga viimase albumi kaanel oled nahktagis. Kuidas valitud rõivas ja muusikastiil sinu puhul kokku käivad? Kuna minus on peidus nii romantiline pool ja lüürik kui ka jõuline külg ja mäslev rokkija, siis ei ole väga raske erinevaid asju välja kanda. Siiani olen kandnud pintsakuid – mul on tõesti neid väga palju – sametist ja tavalisi, musti, rohelisi, punaseid ja lillasid –, aga just viimasel ajal olen hakanud avastama endas natuke rebel’imat külge ja meeldima on hakanud tagid. Mu omalooming kipub minema roki, bluusi ja pisut tempokama muusika poole ning see võib peegelduda ka riietumisstiilis. Milliseid aksessuaare armastad? Hästi mehelikud aksessuaarid on stiilsed nahast saapad või kingad ja kell. Mul on ligi 30 lipsu. Viimasel ajal on aga hakanud meeldima tagid ja nendega käivad kokku teistsugused aksessuaarid, kaelaehted ja käevõrud. Milline tagasiside sulle korda läheb? Plaadi tegemise puhul on mõnusam teada, millised laulud kellele rohkem meeldivad ja milline helikeel inimesi puudutab. Teisalt olen ma muusikasse alati suhtunud kui oma kirge ja armastusse. Ma ei tegutse raha pärast, vaid teeksin seda ka siis, kui mul oleks vaid kümme tänulikku kuulajat. Teen seda, mida armastan, kõigest olenemata. Kuhu sa järgmisena püüdled? Jätaksin väikese saladusloori oma järgmisele käigule muusikas. See saab senisest kindlasti erinev olema. Esiteks on see täiesti omaloominguline ja lisaks kasutan tiimi, kes on märksa profim ega piirdu üksnes Eesti inimestega. Praegu on mul hästi selge siht silme ees ja tean, et selle ka saavutan. Kui kiiresti see kõik juhtub, ei oma nii suurt tähtsust. Tunnen end muusikaliselt paremini kui kunagi varem, loominguliselt samamoodi.

[KEVAD-SUVI][2014]

Rokist ei saa eemaldada nahka ja teksat. www.facebook.com/ FaceliftDeer

www.facebook.com/ MargusVaherOfficial

Viimasel ajal olen hakanud avastama endas natuke rebel’imat külge.

RASMUS RÄNDVEE

Rasmus Rändvee on teinud saate “Eesti otsib superstaari” võitmisest 2012. aasta lõpus pöörases tempos edusamme muusikamaailmas. Algusest peale kindlalt bändile pühendudes on Rasmusel Facelift Deeriga ette näidata väga magusad Eesti Muusikaauhinna tiitlid Aasta Debüütalbum ja Aasta Rockalbum, mis on tunnustuseks möödunud aastal välja antud albumile “Facelift Deer”. Rasmus, Sind võib näha rokkimas kord pintsakus, kord kampsunis, siis jälle tagis. Millist rõivast meeldib sulle endale kõige enam kanda? Kuivõrd mõjutab muusikastiil su rõivavalikut? Mul puudub vähimgi stiilitunnetus ja huvi selle vastu. Rokist ei saa eemaldada nahka ja teksat. Enne lavale minekut enda riidekappi vaadates imponeerib mulle siiski kõige enam nahktagi ja ega peale teksapükside mul erilist valikut olegi. Lisaks meeldib mulle mõne erilise sündmuse puhul ülikonda kanda. Milline tagasiside on sinu kui muusiku jaoks kõige olulisem? Mida tähendab näiteks Eesti Muusikaauhindade kahekordne tunnustus? Kõige puhtam tagasiside jõuab artistini, kui ta hüppab ja karjub kogu oma energia rahvasse ning saab selle ja rohkemgi tagasi. See on ebamaine hetk! Kestab vaid viivu, kuid kõik teavad, et midagi erilist juhtus. EMA võit ja ka superstaarisaate võitmine mõjuvad mulle siiani uskumatult. Muusikaauhinnad on olulisemad Facelift Deerile – oleme kaua seda võistlust jälginud kõrvaltvaatajana ja oli uskumatu nüüd sellest ise osa saada. Kaks auhinda!? Tuletasid mulle taas meelde, et see oli reaalsus ja mitte unenägu. Superstaarisaade pani kogu selle hullumeelse karusselli pöörlema, mis meid siiani huvitavatesse kohtadesse keerutab. Oled väga noorelt hästi palju saavutanud. Millised mõtted sul veel peas mõlguvad? On see esinemisvilumuse lihvimine, ise muusika loomine või Eestist kaugemale jõudmine? Kõik kolm. Üks ei saaks jääda teiseta.

115


Värv

Lisa CHANEL

VÄRVI! Kevadsuvine moepilt on sama kirju kui Rio de Janeiro karneval, modellid on pealaest jalatallani põhivärvidesse riietatud. Kuidas aga ise toimuva pillerkaariga kaasa minna ja enda garderoobi värve tuua? FOTOD BULLS JA ARHIIV ][ TEKST MARTA MOORATS

V

ihjeid selleks, kuidas värve kanda, annab enamasti loodus ise. Kõik, mis leidub looduses, tundub meie silmale loomulik ja kaunis. Seal esineb nii romantilisi, värskeid, optimistlikke kui ka dramaatilisi värvikombinatsioone. Kui talv on meil põhjamaise hall, siis kevad toob kaasa palju imelisi hetki, naeratusi ja üllatusi. Ja loomulikult soovivad kevadel õide puhkeda ka naised. Moelavadel on meile eeskujuks seatud maalistiilidest tulenevad mustrid: pintslijäljed Céline kleitidel ja foovide lilled Hermési esitluses. Moe ja kunsti omavahelist seost on rõhutatud ka Chaneli, Jean-Charles de Castelbajaci ja Andrew GN kollektsioonides ning nende esitlustes. Laiemalt võib sellest välja lugeda, et vihjeid värvide osavast kombineerimisest tasub otsida maalikunstist. Selleks, et enda garderoobi sobivaid värve tuua, tasub ette võtta käik mõnda galeriisse ja muuseumisse või uurida kunstiraamatuid. Endale meeldiva teose värvid on ilmselt meeldivad ka rõivastuses. Riituses erksaid toone pelgajaid aitavad värvide mängus kaasa lüüa aksessuaarid – sokikestest juveelideni. Taas kord on moes käevõrude randmele kuhjamine. Alati päästab päeva ka ajatu punane huulepulk.

116

[KEVAD-SUVI][2014]


Svetlana

PUZORJOVA Denim Dreami disainer

Värv

Johnny Depp filmis “Alice Imedemaal”

Kuidas garderoobi rohkem värve lisada? Selleks on päris mitmeid võimalusi. Kui erksate värvidega kleit on liig, siis proovige alustada eksperimenteerimist näiteks eredavärvilisest pluusist. Igal juhul valige välja see värv ja muster, mis toob teie näole naeratuse. Samuti võite täiendada oma garderoobi mõne erksavärvilise aksessuaariga, nagu näiteks käekott, kehakaunistused või jalustrabavad kingad. Väike nipp: võite kasutada oma kehal rohkem värve nendes kohtades, mida peate oma figuuri tugevuseks ja millele soovite saada rohkem tähelepanu. Kas on mõni värv või värvikombinatsioon, mida tasuks vältida? Minu meelest ei ole. On olemas väga palju toone ja alatoone, samuti toonide kombinatsioone ja proportsioone. Kõige tähtsam ongi leida omavahel sobivad värvikombinatsioonid – see kõik on tegelikult üsna keeruline teadus, koloristika. Kindla peale minek on selliste värvide kooslus, mida võib näha looduses, sest seal on kõik harmoonilises kooskõlas ja mittejuhuslik. Nimeta mõni värve kandma inspireeriv (pildi)raamat, film, maal vms. Värvidega seoses inspireerib mind väga Tim Burtoni film “Alice Imedemaal’’, mis valmis 2010. aastal samanimelise raamatu ainetel. See raamat on täis koloriitseid tegelasi ja huvitavaid fantaasiaid, mille loomiseks on kasutatud matemaatilisi, lingvistilisi ja isegi filosoofilisi illusioone. Värve kasutama inspireerib mind ka maailmakuulsa maalikunstniku Vincent Van Gogh’i teos “Õitsev mandlipuu”, mis loob sooja kevadise tunde. Samuti modernne maalikunsti suund popkunst, mis on täis värve ja huvitavaid kontraste. Keda võiks värviliste riiete kandmises eeskujuks tuua? Kindlasti Vivienne Westwoodi! Ta on täiesti imetlusväärne naine, kes eristub oma särava isiksuse ja riietumisstiili poolest. Ta suudab imekspandava oskusega kombineerida omavahel kõige erinevamaid stiile, ajastuid, värve ja materjale, mida on võimatu tähelepanuta jätta.

[KEVAD-SUVI][2014]

Van Gogh “Õitsev mandlipuu”

PRADA

Vivienne Westwood oma 2014 kevadsuvise kollektsiooni esitlusel.

117


Värv

Piret

PUPPART Montoni disainer

IRIS APFEL “Suur maalritöö”

Kuidas garderoobi rohkem värve tuua? Hahaa, selle küsimusega olen isegi jännis, sest must on lihtsalt NII ilus ja lihtne värv, eks ole? Tegelikkuses võiks alustada lihtsatest asjadest, nagu erksavärviline huulepulk või erivärvilised küüned. Need on väikesed asjad ega kohuta meid algatuseks ära. Kipume vahel tõesti unustama, kui hea aksessuaar on huuled. Lisaks ei ole see suur väljaminek ja annab seetõttu rohkem julgust katsetada. Kas on mõni värv või värvikombinatsioon, mida tasuks vältida? Vältida ei tasu midagi. On lihtsalt kombinatsioone, millega on raskem n-ö ree peale saada. Üks sellistest on näiteks punase ja heleroosa kooslus – see nõuab head stiilitaju ja värvitunnetust, et tulemus mõjuks pigem laheda vintaažina kui 1990ndate šokifopaana. Nimeta mõni värve kandma inspireeriv (pildi)raamat, film, maal vms. Ma nimetaksin esmajoones hoopis inimese, sajale aastale juba üpriski lähedale tiksunud värvika ameeriklannast sisekujundaja Iris Apfeli. Äärmiselt särtsakas daam, kes on elavaks tõestuseks, et värvide jaoks ei ole ükski vanus liiast ja rohkem värvi on alati uhkem. Seejuures suudab ta jääda alati maitsekaks, mis on teatud hulga värvide kombineerimisel üsna paras pähkel. Aga värviisu ajab mulle üldjuhul peale ka Ellen Niidu luuleraamat “Suur maalritöö”, mille kirev tekst ja Edgar Valteri illustratsioonid panevad tahtmatult värvidele mõtlema. See, kuidas Ellen Niit on teoses sõnu seadnud, jääb paratamatult mingil moel pähe kummitama ning teadagi, mis neist “kummitajatest” sünnib...

118

[KEVAD-SUVI][2014]


Värv

FENDI

Ženja

FOKIN stilist

Kuidas garderoobi rohkem värve tuua? Meie kliimavöötmes päike kuigi tihti ei paista, kuid hing võib rõkata siiski. Näiteks kirkaid värve kandes meelestame end automaatselt hea tuju lainele, sest kas pole tore selga visata lõheroosat bleiserpintsakut või sisse pugeda kašmiir-mohäär-angoora-alpaka tibukollasesse kudumisse või hoopis siidjalt lendlevasse klementiinikarva oranži pluusi. Üsna uskumatu, aga riietesse on kodeeritud õnne saladus. Need annavad meile enesekindlust – pole mõtet kanda igavaid rõivaid. Olgu igas päevas palju päikest! Samuti saab skalpellita vanusest “maha nüsida” 10 aastat, sest värvide abil taastub nooruse uljus. Kandes musta, halli või beeži, tundub meie nahk luitunud ja plass. Muidugi võib värvika eseme puhul kerkida elukaaslasel või sõbrannal küsimus: “Issver, kuhu sa sellega nüüd lähed?” Pole mõtet põdeda, see paanikahäire sumbub peagi – uus sina + enesekindlus on teinud oma töö. Ära karda kanda värve ja silma paista, ära karda ilus olla! Millist värvikombinatsioon tasuks vältida? Roosaga peab üsna peenetundeliselt ümber käima, et välimus liiga läilaks ei muutuks. Kuid pole olemas sellist värvikaarti, mille peale saaks näpuga näidata! On olemas lihtsalt erinevad inimesed ja stiilid. Mis ühele sobib, seda ei pruugi teine välja kanda.

Gustav Klimt “Suudlus”

“Suur Gatsby”

CHANEL

Nimeta mõni värve kandma inspireeriv (pildi)raamat, film, maal vms. Kindlasti pakub loodus hetki, mis võtavad hingetuks, näiteks päikesetõus või -loojang. Tööreisil Maldiividele lugesin kokku 13 erinevat sinise varjundit. Käigul Kuremäe kloostrisse aga imetlesin laotud puuhalgude süsteemsust. Tundke rõõmu ja vaimustuge pisikestest asjadest. Kunstis on mu lemmikute seas Gustav Klimt (nt “Suudlus” jt), kelle värvikasutus lõuendil moodustab sisemise rütmistiku. Kõigi mu inspiratsioonilainetuste väga gigantne suunaja on Frida Kahlo, kelle töödes on otsekui miskit ohtlikku, mis on seotud pinevuse ja kirka värvikasutusega. Filmidest meeldib mulle “Suur Gatsby” (Hollywoodi viimane versioon), kus sillerdab nii, et silme eest võtab kirjuks, ning 1930ndate moevool meie ette lahti keritakse. Inspireerib ka klassikavaramusse kuuluv 1960ndate mänguline ilu, kus Audrey Hepburn nii naiivne tundus. Moodsat ja värvidest pulbitsevat KEVADET!

[KEVAD-SUVI][2014]

119


Värv

JIL SANDER

Piret

MÄGI

disainer

Kuidas garderoobi rohkem värve lisada? Eks inimese panevad särama ikka tema iseloom, säravad silmad ning siiras naeratus. Jah, klišee, kuid nii see on – väsinud, tüdinud ning ükskõikse inimese seljas tunduvad ka kõige kirkamad värvid tuhmid. Inimese välimusele annavad kindlasti palju juurde punased huuled. Seejärel tulevad aksessuaarid – neid on lihtne kombineerida ja vahetada. Ehted, vööd, mütsid, kotid, jalanõud – tugeva efekti annab juba see, kui kasvõi üks neist on eriliselt särtsaka tooniga. Kas on mõni värv või värvikombinatsioon, mida tasuks vältida? Vältida tasuks ebakindlust ja neid värve, mis ei tekita sümpaatiat. Kui juba otsustada värviliste riiete kasuks, siis tuleks kanda vaid seda värvi esemeid, milles inimene end hästi tunneb. Värvilised asjad võivad ju omavahel hästi kokku sobida, kuid kui kandja neis end mugavalt ei tunne, siis need teda ei kaunista. 

Eks inimese panevad särama tema iseloom, säravad silmad ning siiras naeratus. Nimeta mõni värve kandma inspireeriv (pildi)raamat, film, maal vms. Inspireerivad aastaajad, eriti kevad ja suvi – nende helgus, värskus, erksus, soojus. Kui tuleb meelde mõni eriline varasuvine hetk või tulbikimp, siis need toovad mõtteisse mingit kirkust ja heledust, mida tahaks ka oma rõivastesse üle kanda. Keda võiks värviliste riiete kandmisel eeskujuks tuua? Välismaa eakaid inimesi. Mida vanemaks nad saavad, seda huvitavamaid rõivakomplekte ja heledamaid-värvilisemaid riideid nad kannavad. Elukogenud ja stiilsete inimeste oskus veidi lohaka kergusega riideid kokku sobitada on vaimukas ning inspireeriv.

120

MARY KATRANTZOU

KENZO

CHANEL [KEVAD-SUVI][2014]


Ikoon [KEVAD-SUVI][2014]

121


Isiksus

Miks peaks edukas ja stiilne inimene ennast üldse muutma? Sest maailm muutub. See, mis täna on edu, ei pruugi seda enam olla homme ja ellu jäävad need, kes tabavad kõige paremini ära uue tuule hõngu ning suudavad mõistatada, mis nõudmisi see uueks edukuseks kaasa toob.

Julge muutuda

FOTOD BULLS TEKST KAIRE VALGEVÄLI

R Carmen Kassi ülemaailmne edu põhineb haruldasel fotogeenilisusel ja väga heal muutumisvõimel.

122

aamatupoe letid on ääreni täis raamatuid sellest, kuidas inimesed on edukaks saanud. Igaüks neist proovib sadadele järgijatele õpetada oma eduvalemit, justkui võiks tulevikumaailmas kehtida samad reeglid, mille järgi möödanikus asju aeti. Ehk võiks keegi teine veel sama vana retsepti järgi miljonäriks saada… Kust tulevad geniaalsed ideed ja kas need võivad tulla igaühe seest? Gestaltteraapia enesearengukursustel viiakse osalejatega läbi järgmise sisuga eksperimentaalset harjutust nimega “Polaarsuste pidu”: iga osaleja tuleb ükshaaval grupi ette ja teised grupiliikmed pakuvad talle tema olemusele täpselt vastupidiseid omadusi. Fookuses olija kirjutab kõik omadused üles ja kujundab neist endale karakteri. Nüüd on veidi ettevalmistusaega, et käepäraseid vahendeid kasutades kujundada ennast selleks isikuks – grimeerida, maskeerida, ümber riietuda, harjutada hääletooni, sõnavara või hoiakut. Nii saavad veetlevatest neiudest rämedad vanamoorid või sõjapealikud, tagasihoidlikest müürililledest väljakutsuvad bravuuritarid, jõulistest meestest vaimulikud või memmepojad, tarkpeadest ullikesed

[KEVAD-SUVI][2014]


Iga värv, lõige või tegumood kannab endas isemoodi energiat. Ka kellegi teise poolt varem kantud riie kannab selle inimese energiat, ja kui see endale selga panna, võib mitu päeva täiesti teistmoodi tunne olla. See on üks võimalus oma isiksuses uusi tahke avastada või endasse uusi külgi integreerida. Katsetage riietevahetust või minge poodi sõbraga, kes soovitab teile rõivaid oma maitse järgi. Või šopake koos oma abikaasaga ja laske tal ilma vastu vaidlemata valida endale välja terve garderoob. Käige mõnda aega selles ringi ja vaadake, mis juhtub. Teiste inimeste ideed võivad olla uskumatult avardavad ja värskendavad, sest nad näevad meid pilguga, millega me ise end sageli vaadata ei oska. Ja millega inimene pole harjunud, see talle enamasti ka ei meeldi. Teised näevad meis kasutamata tugevusi, mida oleks tegelikult nutikas kasutusele võtta. Kõige hullem, mis inimesega võib juhtuda, on see, et ta lõpetab arenemise. Et ta takerdub harjumuspärasesse rolli või stiili ega suuda või ei julge muutuva maailma teisenevate oludega kaasa minna. See võib välja kukkuda lihtsalt igav, aga tulemus võib jõuda ka naeruväärsuse või groteskini. Tegelikult võiks püüda sellest muutuvast maailmast sammukese ees käia. Inimene kardab muutust siis, kui ta ei tea, kas ta saab uuenenud olukorras hakkama – kardetakse lolliks jääda. Aga rumal olemine on üks suuremaid loovuse allikaid. Proovige, kui julgete, meelega lolli mängida. Kui see päriselt õnnestub, siis saab selgeks, millised jõu ja leidlikkuse varud peituvad narri rollis. Lapselik meel ja naiivne uudishimu on paremad vahendid kortsude ja vananemise vastu kui kõige kallimad kreemid. Inimesed, kes suudavad ennast lõputult uuendada ja oma mõistust aina uute väljakutsetega teritada, on igavesti noored. Mil moel seda teha ja kuidas ennast üle kavaldada? Proovi iga päev teha midagi täpselt vastupidist sellele, mida sa tavaliselt teeks, ja jälgi, mis tunne sul tekib. Kui tundub hea, siis võta asi kasutusele, kui mitte, pole mingit kohustust. Proovi tantsida (kasvõi omaette) nii, et sa ei tee ühtegi liigutust, mida sa varem teinud oled, ega korda neist ühtki. Kivistu mõnda poosi ja vaata, mis tunne tekib. Mine kursusele või treeningule, kuhu sa kõige vähem läheksid. Võta poes riietuskabiini kaasa täpselt need rõivad, mida sa mitte kunagi selga ei paneks – tee endast pilte ja uuri neid hiljem kodus. Võib-olla oled alati mõelnud, et mõni asi, mis teise seljas tundub ilus, ei sobi sulle – proovi järele. Kasuta kadeduse positiivset külge ning uuri ja küsitle inimesi, kes on saavutanud seda, mida sina tahaksid saavutada.

Isiksus

ja laterdajatest tummad. Järgmise 30–60 minuti jooksul tuleb oma uut rolli võimalikult usutavalt välja mängida ja teistega sellelt tasandilt suhtluses olla. Pärast “peo” lõppu on osalejatele enda kohta nii mõndagi selgunud. Me kasutame vaid väikest osa oma sisemisest ressursist, mis meile tegelikult kättesaadav on. Vanemad, kool või ühiskond on meid kujundanud teatud normide järgi, mis tunduvad õiged ja toimivad. Vahel need normid aga hoopis ahistavad ja piiravad. Igas inimeses peitub tegelikult palju rohkem loovust, kui seda igapäevaselt kasutusel on. Selle kasutusele võtmist piirab teadlikkuse või julguse puudumine. Pärast “sunniviisilist” vastandrolli mängimist avastavad inimesed sageli, et algselt negatiivseks peetud omadused peidavad endas uusi võimalusi ja sageli ka palju energiat. Nende kasutuselevõtt teeb elu värvilisemaks ja lõbusamaks, tihti ka rahuldustpakkuvamaks, sest võimaldab endale ette kujutatud piirangud ületada, vahel ka ennast hoopis uuel moel kehtestada. Tegelikult on igas inimeses võime leiutada midagi uut, luua endas mingi n-ö uus saund – iseenda suund või nägemus, mida järgida ja teostada, selle asemel et mõõtu võtta teiste inimeste välja kujundatud tõekspidamistest ja eduvalemitest. Isegi kui sellel uuel suunal on ainult üks järgija, mina ise, pakub see palju rohkem rahuldust kui igapäevane mõte sellest, kui palju või vähe ma mõnele tähtsale normile täna vastasin ja kui õnnetuks see mind tegi, et natuke puudu jäi. Mõningad uued suunad aga hakkavad inimesi kaasa haarama ja loovad trende. Piisab, kui uurida mõne trendi päritolu ja leiame kellegi, kes esimest korda julges mütsi sedapidi pähe panna või juuksed eripikkuseks lõigata.

Teised näevad meis kasutamata tugevusi, mida oleks nutikas kasutusele võtta.

Uudishimulikud inimesed ei jää vanaks Gestaltteraapia enesearengukursus ei ole võib-olla kõigile kättesaadav, aga katsetamine uute riietega on küll. Kuulsin hiljuti naisest, kes kandis varem vaid hiirehalle ja loodusevärvi rõivaid, vahel harva mõnda eredamat triibukest seelikus. Iga päev kohtus ta tööl kolleegiga, kellel olid värvilised juuksed ja kirevates toonides riided. Naine arutles endamisi, mida selline imelik inimene küll endast mõtleb ja kuidas ta suudab seda kõike välja kanda. Ühel päeval, ilmselt kellegi nutika mahitusel, tegid nad katse ja vahetasid riided. Terve päeva värvilistes rõivastes ringi käies ja inimeste hoopis teistsuguseid reaktsioone enda nahal kogedes toimus naises muutus. Hiirehall lendas kapinurka.

[KEVAD-SUVI][2014]

123


Tänavastiil

DIANE KRUGER GWYNETH PALTROW

Stiiliikoonid

KEVADKIIRTES 2013. aastal hinnati kõige stiilsemateks kuulsusteks Austraalia modell Miranda Kerr, Ameerika modell ja näitleja Olivia Palermo, Saksa näitlejanna Diane Kruger, Ameerika näitlejanna, laulja ja modell Kate Bosworth, Ameerika näitlejanna ja modell Jessica Alba, Briti modell ja näitleja Cara Delevingne, Ameerika näitlejanna Cloë Moretz ning Ameerika näitleja, laulja ja populaarne toidublogija Gwyneth Paltrow. Dream tundis huvi, milliseid riideid kannavad nad sel kevadel…

FOTOD BULLS ][ TEKST ANU MERILA

CLOË MORETZ

124

[ S Ü G I S - T A LV ] [ 2 0 1 3 ]


T채navastiil KATE BOSWORTH JESSICA ALBA

OLIVIA PALERMO

CARA DELEVINGNE MIRANDA KERR

OLIVIA PALERMO

[KEVAD-SUVI][2014]

125


Personal

Edu

VALEM

Võitjad ei katkesta mitte kunagi. Jõudes kaugemale, näeb kaugemale. FOTOD KÜLLI RUMMEL, LILIKA VÕSU ][ TEKST TRIIN PÕLDME-UIBO

O

rganisatsioonile loob väärtuse iga rahulolev klient. Kliendid ootavad elamust, emotsiooni, midagi enamat kui puhtalt tehniliste funktsioonide täitmist. Igal töötajal on oluline seada iseendale ja igale väiksemaile detailile ettevõttes keskmisest kõrgemad ootused, et olla homme paremad kui eile. Kõik algab värbamisest, jätkub põhjaliku koolitusprotsessiga, läbivalt ei saa unustada eestvedamist ning selle rolli – need tagavad jätkusuutlikkuse ning kasvu. Teadmaks, kus oleme täna ning kuhu võiksime jõuda homme, on kõikide protsesside keskmeks pidev tagasiside. Edu saavutamiseks vajab ettevõte teotahtelisi, iseseisvaid ja väljakutseid armastavaid töötajaid. Tänu meie suurepärastele inimestele on ettevõte saavutanud 2013. aastal mitmeid väärikaid auhindu. ÄRIPÄEVA 2013. AASTA JUHTIMISKONVERENTSIL SAAVUTASIME EELMISE AASTA TULEMUSTE PÕHJAL EDUKAIMATE JAEKAUBANDUSETTEVÕTETE TOPIS 1. KOHA. HEA TEENINDUSE KUU KONKURSS “PARIM TEENINDAJA 2013”: piirkonna 1. koht, Eesti finaalis 4. koht Liina Tölpt, Põhjakeskuse Denim Dreamist Rakveres; piirkonna 4. koht Eliise Maar, Viru Pepe Jeansi esinduskauplusest Tallinnnas; piirkonna 6. koht Merilin Miliste, Kagukeskuse Denim Dreamist Võrus.

126

TEENINDUSTULEMUSED KAUBANDUSKESKUSTES KAUPLUSEPÕHISELT:

INDIVIDUAALSED TEENINDUSTULEMUSED VIRU KESKUSES:

1. koht Põhjakeskuse Denim Dream, 1. koht Tasku Guess, 1. koht Kaubamajaka Mustang, 2. koht Port Arturi Denim Dream, 3. koht Viru Keskuse Diesel, 5. koht Viru Keskuse Guess, 6. koht Viru Keskuse Denim Dream.

1. koht Marianne Sentšenkova, Viru Keskuse Guessi esinduskauplusest; 2. koht Mari-Liis Saal, Viru Keskuse Denim Dreami kauplusest; 4. koht Kaia Lepik, Viru Keskuse Guessi esinduskauplusest.

KLEIT 199 € (TOMMY HILFIGER) KINGAD 89,90 € (TOMMY HILFIGER)

[KEVAD-SUVI][2014]


VIISITAMM

Viru Tommy Hilfigeri kaupluse juhataja alates oktoobrist 2012

Kuidas said kaupluse juhatajaks? Alustasin tööd Põldma Kaubanduse AS-is kolm aastat tagasi Kristiine Keskuse Hilfiger Denimis klienditeenindajana. Seejärel sain võimaluse liikuda Viru Keskuse Tommy Hilfigeri kauplusesse, kus teeninduse kõrvalt õppisin ning tegin ka poe kujundust. Veetsin pool aastat välismaal ning naastes avanes üsna pea võimalus juhtida seda sama poodi. Minu jaoks oli suurim kompliment see, et juhatajaks soovis mind tolleaegne tiim! Mida pead juhi kõige tähtsamaks omaduseks? Arvan, et kõige olulisem ongi meeskonnaga arvestamine, usaldamine ja pidev arendamine. Samuti ei saa unustada ka Tommy Hilfigeri põhimõtet: Have Fun! Juht peaks väärtustama ning austama ühtseid reegleid, mitte seadma end tiimiliikmetest kõrgemale. Kordaminekute puhul rõõmustame koos ning vajalikel hetkedel peab juht võtma vastutuse enda ja meeskonna eest.

MEESKONNAKAASLASED MAARJAST: Maarja naudib teenindaja rolli ja on pühendunud seatud eesmärkide saavutamisele, innustades nii ka oma tiimikaaslasi. Ta on väga töökas, teeb oma tööd hästi ning naudinguga, olles seejuures positiivselt särasilmne. Ta lisab kollektiivi särtsakust – väike päike igas päevas!

Maarja

Rocca al Mare Kaubanduskeskuse Tommy Hilfigeri kaupluse müügikonsultant alates jaanuarist 2013

Sinu teekond Põldma Kaubanduses, raskused ja rõõmud? Suurimad tööalased väljakutsed? Alustasin klienditeenindajana Viru Keskuse Tommy Hilfigerist ja paari kuu pärast liikusin edasi värskelt avatud Rocca al Mare Tommy Hilfigeri kauplusesse. Igapäevase klienditeenindaja ameti kõrvalt pakub täiendavaid väljakutseid ka osaline kujundajaamet. Meie töö ei ole sugugi kerge, kuid tööpäevad mööduvad linnulennul koos armsate klientide, imeliste tiimikaaslaste ja lõbusate olukordade saatel. Siinkohal teen suure kummarduse kogu oma tiimile, kõik on positiivsed ja rõõmsameelsed kamraadid. Klienditeenindaja amet on viinud mind kokku nii paljude erinevate inimestega, kogemustepagasit, mida siit saanud olen, on pea võimatu määratleda. Olen noor ja uljas, aga teen tööd kogu südame ning rõõmsa meelega! Kui saaksid olla kuulus staar, kes sa oleksid? Miks? Arvatavasti oleksin siis superkangelane. Lendamise võimet ma endale ei valiks, putukaid on liiga palju, kuid võiksin olla super tugev. Kui ma oleksin väga tugev, ei peaks ma meestelt raskete asjade tõstmisel abi paluma ning ehk saaksin midagi kasulikku ka ühiskonnale ära teha. Näiteks ehitaksin Eestisse püramiidid või muud sellist põnevat.

Teie meeskond on toiminud väga ühtsena ning on alati motiveeritud tulemusi saavutama. Milline on kaupluse juhataja roll selles? Usun, et hea meeskond omab ühtset eesmärki. Minu jaoks omavad motiveeriva töökeskkonna loomisel võrdset tähtsust järgmised omadused: sind märgatakse, kuulatakse, usaldatakse, koolitatakse ning tasustatakse vääriliselt. Vähem oluline ei ole ka brändi imago – Tommy Hilfigeri brändi kontseptsioon on äärmiselt inspireeriv kogu tiimile. Kui peaksid oma töökohta kellelegi müüma, siis kuidas sa seda teeksid? Räägiksin ausalt oma kogemusest, nii plussidest kui ka miinustest, mis iga tööga kaasas käivad. Usun, et ausus on äratuntav ja parim müügistrateegia!   Kui saaksid olla mõni kuulus juht, siis kes sa oleksid? Imetlen ning üritan õppida juhtidelt, kes teevad tööd kirega, ei väsi end arendamast ning julgevad vajalikel hetkedel riskida. Parimaks eeskujuks mulle on minu ema, kellelt saan alati head nõu. MEESKONNAKAASLASED AETIST: Meeskonnakaaslasena on Aet täpselt selline, nagu soovida võiks – usaldusväärne, hooliv, enesekindel ning suurepärane nõuandja ja kuulaja. Ta on nagu päike igas päevas – särav ja soe isiksus! Tal on juhina anne inspireerida meid oma meeskonnana täitma ühiseid eesmärke ning see on meie jaoks kõige imetlusväärsem.

[KEVAD-SUVI][2014]

LAIDNA

Personal

Aet

PINTSAK 199 € (TOMMY HILFIGER) PLUUS 99,90 € (TOMMY HILFIGER) PÜKSID 129 € (TOMMY HILFIGER) KINGAD 129,90 € (TOMMY HILFIGER)

Sinu hobid? Kuidas on need sind sinu töös aidanud? Olen tegelenud väga paljude hobidega, sealhulgas ratsutamise, kergejõustiku, muusika ja erinevate kunstiringidega. Arvan, et erinevad huvid rikastavad inimest mitmes mõttes ja aitavad kaasa isiksuse arengule. Väljakutsed, mis on seotud nende huvidega, on pannud mind olukordadesse, millest olen teadmisi ammutanud ja saanud neid rakendada nii tööalaselt kui ka igapäevaelus.

127


Personal

Põhjakeskuse Denim Dreami

MEESKOND

Meeskond on koos töötanud alates detsembrist 2012. Meeskonna moodustavad: Liina Tölpt (kaupluse juhataja), Kaire Veldi (müügikonsultant), Maria Troska (kaupluse assistent). Saavutused 2013 aastal: ettevõttesiseselt 2013. aastal väga suur käibe kasv väikeste kaupluste kategoorias, Põhjakeskuse suurim käibe tõus, Põhjakeskuse Facebooki lemmik. Lisaks Liina Tölpti individuaalne tulemus, piirkonna 1. koht Hea Teeninduse Kuu konkursi “Parim Teenindaja 2013” raames. Mis on tugeva meeskonnatöö saladus? Mõned head soovitused teistele meeskondadele? Kogu meeskond on ühel meelel, et tugeva meietunde tekitab klientidest ning üksteisest hoolimine, positiivne ellusuhtumine, tahe midagi suurt koos ära teha ning loomulikult avatud suhtlemine nii tööl kui ka tööväliselt. Kaupluse juhtaja Liina sõnul ongi Põhjakeskuse Denim Dream nende teiseks koduks. Liina: “Oleme kõik väga erinevad inimesed, kuid suund on sama! Võime üksteisele alati kindlad olla, ükskõik, mis ka ei juhtuks, leiame alati lahenduse ning kõik saab korda!” Maria: “Nende pooleteise aastaga oleme saanud üksteisele väga kalliks. Me ei lase kunagi muredel tõsiseks tüliks edasi areneda, arusaamatused leiavad kiire lahenduse.” Kaire: “Soovitus teistele on kindlasti see, et näiteks kord kuus tuleks minna kõik koos välja istuma, arutada tööasju ning tunda end samal ajal mõnusalt. Nagu öeldakse – naeratage ja maailm naeratab teile vastu.” Mis on aidanud kaasa suurepäraste tulemuste saavutamisele, kuidas olid need saavutused võimalikud? Kaupluse juhataja Liina ei suuda siiani uskuda, mida kõike 2013. aastal koos saavutati. See oli suurte muudatuste ja jalustrabavate saavutuste aasta. Kaupluse müügikeskkond ja tootevalik on teinud läbi suure muudatuse, kuid meeskonna igakülgsele edule on suuresti kaasa aidanud just kliendid. Liina sõnul on kliendid need, kes aitavad meil unistusi ellu viia ning veelgi suuremaid sihte seada. Kui meeskond suudab kliendid end sõpradena tundma panna, siis on eesmärk saavutatud. Maria sõnul saab kõik alguse parimast klienditeenindusest ja oskusest ise klient olla. Just seetõttu on Maria jaoks suurimaks saavutuseks klientide tunnustus. Lisaks klientidele on Kaire arvates tiimisiseselt eeskujuks kaupluse juhataja Liina, kes täidab oma rolli suurepäraselt ja kellel on ettevõttes pikaaegne müügikogemus. Meeldejäävaimad kliendikogemused? Kaire: “Alati on tore, kui keegi kiidab, toob kommi ja

128

MILLISTE OMADUSSÕNADEGA MEESKOND ÜKSTEIST ISELOOMUSTAB: Liina – särav, pilkupüüdev, eeskujulik. Kaire – siiras, sõbralik, usaldusväärne. Maria – avatud, särtsakas, suhtleja, emotsionaalne.

eriti hea tunne on, kui kirjutatakse Denim Dreami infosse ning tänatakse, see info jõuab ka juhtkonnani!” Liina: “Oi, meil on tõeliselt palju suurepäraseid kliente, kes meile pidevalt tänu avaldavad! Loomulikult on siiras kiitus meile kõige olulisem, see võtab vahel silma märjaks ja südame härdaks. Alles paar nädalat tagasi pöördus klient pärast ostu eest tänamist minu poole ning ütles: MARIA “Teate, ma tahtsin lihtsalt öelda, kui armas inimene te olete ja kui hästi te siia poodi sobite, see on lihtsalt vaimustav. Ja üldse, ükskõik milliPINTSAK 139 € (FORNARINA) sesse Denim Dreami RETUUS-PÜKSID 109 € (FORNARINA) kauplusse ma sisse asPLUUS 109 € (FORNARINA) tun, ootavad mind alaKINGAD 155 € (GUESS) ti ees särasilmsed ning naeratavad teenindajad, see on uskumatu, kuidas te seda teete?” Sel hetkel tuligi mul sealsamas pisar silma ning ma ei osanudki muud öelda, kui suur tänu ning ootame teid juba tagasi! Maria: “Kindlasti tuleks meeldejäävaima loona rääkida kliendist, kes on olnud meie püsiklient juba aastaid. Kuni aastani 2013 oli ta lihtsalt meie klient, kuni juhuse tahtel sai temast meie keskuse juht. Tore on see, et midagi ei ole muutunud, rollid on samad – tema on meie klient ja meie pakume talle jätkuvalt suurepärast teenindust.”

LIINA

KLEIT 135 € (FORNARINA) KINGAD 155 € (GUESS)

[KEVAD-SUVI][2014]


MUTLI

Personal

Liina

Pearaamatupidaja ja meeskonna juht, töötanud ettevõttes alates aastast 2006

KAIRE

TAGI 130 € (PEPE JEANS) KAELASALL 33 € (GUESS) MAIKA 40 € (PEPE JEANS) PÜKSID 109 € (FORNARINA) KINGAD 89,90 € (TOMMY HILFIGER)

Kust tuli soov saada raamatupidajaks? Kas juba lapsena teadsid, et just see on amet, mida pidama hakkad, või oli see hoopis teistmoodi… ? Üsna naljakas, aga jah, lapsena unistasin kiiruisutajaks saamise kõrval ka raamatupidaja ametist. Minu tädi on raamatupidaja ja kuna tema töö tundus mulle lapsena hirmus tähtis, siis mängisin, et olen tema. Olles ise veel kirjaoskamatu, täitsin väga tähtsaid pabereid ja klõpsisin katkisel kalkulaatoril. Teismeeas oli see jällegi viimane asi, mida ma tulevikus teha kavatsesin, aga kui tuli valikuid tegema hakata, kerkis raamatupidamine taas päevakorda. Sellega seoses on veel üks naljakas lugu, kuidas 20 minutit oleksid võinud minust hoopis kellegi teise teha, aga seda ma räägin, kui te minust pika artikli kirjutate. Mis muudab raamatupidaja töö huvitavaks? Olen saanud pidevalt areneda ja seda tänu vägevale ettevõttele. Kui ma 8 aastat tagasi raamatupidaja assistendina tööle tulin, oli meil 13 kauplust. Nüüd olen kordades suurema ettevõtte pearaamatupidaja ja ettevõte muudkui kasvab, seega ei tule uutest väljakutsetest puudu. On jah veel teatud spetsiifilised asjad, mis mind raamatupidaja töö juures köidavad, aga kui mingit arengut ei toimu, muutub iga amet millalgi igavaks. Mis ei pruugi muidugi alati halb olla, vahel on rutiin ka mõnus. Oled ka raamatupidamisosakonna meeskonna juht. Mis on taganud eduka meeskonna juhtimise? Vaat ei oskagi vastata... Meil on nii tubli meeskond, minu roll on pigem juhendada kui juhtida. Kuidas on töö(koht) mõjutanud su riietumisstiili ja milliseid rõivaid eelistad kanda tööl, milliseid vabal ajal? Amet kindlasti ei ole mõjutanud, kuigi võiks arvata, et raamatupidajad riietuvad konservatiivselt. Ei olnud ma enne konservatiiv ega ole ka nüüd. Töökoht on veidi mõjutanud, ostan ju enamiku rõivaid meie kauplustest, enne õmblesin palju ise. Aga ma usun, et see läbiv joon, millele mu stiil toetub, on samaks jäänud. Tööl ja vabal ajal riietun üsna sarnaselt, täpselt nii, kuidas tuju on. Vahel küll üritan tööl veidi viisakamalt riietuda, aga kuna ma olen üsna laisk, siis tihtipeale viskan vana armsa kampsuni selga ja tunnen ennast tööl sama mõnusalt nagu pühapäevaõhtul kodus.

[KEVAD-SUVI][2014]

MEESKONNAKAASLASED LIINAST: Liina suudab oma positiivse energiaga panna meeskonna ühise eesmärgi nimel töötama. Hea juhina oskab ta suunata teisi tegutsema ja on alati valmis oma meeskonna eest välja astuma. Üks suurepärane omadus, mis tema ametis ainult kasuks tuleb – ta on alati aus! Liina ei ole päris kindlasti tavaline naine ega tüüpiline raamatupidaja. Temas on omapära, midagi sellist, mis iseloomustab ainult teda.

TAGI 130 € (PEPE JEANS) KLEIT 155 € (FORNARINA) SAAPAD 195 € (GUESS) KÕRVARÕNGAD 29 € (GUESS)

129


Reis

kirglik

kultuurihäll

Vahemere-äärsed Türgi lõuna- ja edelaranniku imeilusad kuurordid ei vaja pikemat tutvustustamist. Küll aga kõik muu, mida Türgi pakub ja seda on palju... FOTOD ARZU EMEL YILDIZ NÕUNIK, (TÜRGI TURISMI- JA KULTUURIMINISTEERIUM), WWW.TURKKI.FI, SHUTTERSTOCK

130

[KEVAD-SUVI][2014]


Reis Imeilus Izmir Vahemere ääres asuvat Türgi suuruselt kolmandat linna Izmiri peetakse läänemaailma pärliks tänu lopsakale ja kaunile loodusele ning väga rikkalikule ajaloolisele ja kultuurilisele pärandile. Izmir on ka Türgi tähtsamaid sadamalinnu. Vana Izmir – Smyrna – ehitati u 8500 aastat tagasi. Izmiri provintsis asuv Selçuk peidab endas täna mitmeid tsivilisatsioonile olulisi arhitektuurilisi ja kultuurilisi väärtusi, nagu iidse Rooma impeeriumi suurima linna Ephesuse varemeid, mis on enim külastatud vaatamisväärsuseks selles piirkonnas. Iidsed linnad ja varemed, nagu Neitsi Maarja maja, Teos, Kyme, Metropolis ja Agora avavad ukse teise maailma. Izmiri sümbol, kellatorn Saat Kulesi ehitati Ottomani ajastul ning on kohustuslikuks vaatamisväärsuseks igale kultuuri- ja ajaloohuvilisele. Tänapäevane Izmir on maailmatasemel kultuuripealinn, mis pakub palju erinevaid võimalusi. Selle kesku-

[KEVAD-SUVI][2014]

ses asuvad piirkonnad, nagu Konak, Alsancak, Karsıyaka, Bornova, Göztepe ja Güzelbahçe annavad aimu linnamelust ning meelitavad restoranide ja imeliste vaadetega. Agamemnon Thermal Spa Balçovas on tuntud spaakeskus, kus saab lasta oma meeltel ja kehal lõõgastuda. Izmiri loodus on tõeliselt rikkalik, kogu piirkonda on õnnistatud maaliliste vaadetega. Vahemerelise kliima tõttu on loodus aastaringselt lopsakas – suvel on kuum ja kuiv, talv on väga pehme. Suurepärase kliima on kõige kaunimalt kokku võtnud Vana-Kreeka ajaloolane Herodotus, kes oli ka ise Izmirist pärit: “Leiti linn, mis on kauneim taevalaotuse all ja parima kliimaga kogu maal.” Rannapuhkuse nautijatele olgu vihjeks, et parimad rannad asuvad Izmiri lähedal sajanditevanustes linnakestes: Çesmes, Alaçatıs, Seferihisaris, Foças, Karaburunis ja Urlas. Kristallselge vesi ja imeline loodus on ka põhjused, miks selles piirkonnas on hulgaliselt hinnatuid kuurorte. Tänu mereäärsele kliimale ja Vahemerele on Izmiri köök ääretult rikas kala, mereandide ja köögiviljade poo-

131


Reis

lest. Izmiri köfte (lihapallidega pajaroog) ja oliiviõliga valmistatud köögiviljad on samuti kohaliku köögi hõrgutised. Magustoitudest peaks kindlasti ära proovima lokma, sambal’i ja kohupiima mooruspuuviljadega ning boyoz’i, mis on Izmiri eriline küpsetis, mida süüakse sageli hommikusöögiks. Izmiris on palju teha ja vaadata. See on imeline paik puhkuse veetmiseks.

Izmir – Ephesus Ephesus on üks kaheteistkümnest Ionia linnast, mis asub Selçuki linnas, Izmiri provintsis. Linn on asutatud 6. aastatuhandel e.m.a ja see on olnud paljude tsivilisatsioonide südameks. Iidse linna õitseaeg käi Kreeka ja Rooma valitsemisaega, kus rahvaarv ulatus 200 000 elanikuni. Suurimad vaatamisväärsused on Artemise tempel, Celsuse raamatukogu, Neitsi Maarja maja, Seitsme Magaja koobas, mis viivad vaataja tuhandeid aastaid ajas tagasi.

Izmir–Pergamon Pergamon asub Bergama (Izmiri) maakonnas, kahe piirkonna, Aegeani ja Anatoolia ühinemiskohas. Pergamonis asuvad mitmed ajaloolised vaatamisväärsused, sealhulgas Kreeka jumalannale Athenale – linna kaitsjale – pühendatud tempel. Esimest korda on Pergamon üles tähendatud 3000 a e.m.a. Kaubanduslikult ja kultuuriliselt hea asukoha tõttu ei ole see linn kunagi vajunud unustusehõlma, vaid õitseb tänaseni. Peatudes Izmiris, ühes moodsamas Aegeani linnas, tasub külastada Pergamoni akropole, Asclepioni iidset meditsiinikeskust, mis ehitati Kreeka meditsiini ja tervisejumala Asclepiuse auks, ning Alliano iidset spaad.

Kapadookia Kapadookia tähendab pärsia keeles “ilusate hobuste maad”. See on olnud mitmete tsivilisatsioonide ja kristlaste keskuseks, kes põgenesid Rooma impeeriumi eest ja peitsid ning ehitasid oma majad ja kirikud mägede sisse. Piirkonnas asuvad Ürgüp, Göreme, Avanos, Üçhisar, Derinkuyu, Kaymaklı ja Ihlara. See on uskumatute maaaluste ja kivisse raiutud kirikute ja elamute ala, mille ulatus on määratu. Kapadookia oli varaste kristlaste peidupaigaks ja ko-

132

[KEVAD-SUVI][2014]


Reis duks, kes põgenesid tagakiusamise eest. On teada, et piirkonnas asub 3000 kivikirikut, millest suur osa on avatud külastajatele. Ääretult põnev maastik on kokku põimunud ajaloo ja looduse tulemusena. Ainulaadne piirkond on vulkaanilist päritolu ja selle kuju on moodustunud mägede Erciyes, Hasandag ja Güllüdag vulkaaniliste kihtide erosiooni tulemusena 60 miljonit aastat tagasi. Piirkond on tuntud ka vaibakudumise, veinide ja Avanose punase keraamika poolest. Göreme küla on turismikeskuseks, kus paljud külaelanikud elavad endiselt koobaselamutes. Piirkonda ümbritsevad kivimoodustised, mida kutsutakse ka Peri Bacalarıks.

[KEVAD-SUVI][2014]

KAPADOOKIA – inimese ja looduse kätetöö

Omaette vaatamisväärsus ja matkamise sihtpaik on 10 km pikkune ja 80 meetri laiune kuristik Ihlara org, kus asub 60 kivikirikut, millest 12 on avatud ka laiemale publikule, nende hulgas Egritase kirik. Maa-aluseid linnu on seal sadu. Kõige suuremad neist on Kaymaklı, millel on 8 tasandit, ja Derinkuyu, mis ulatub 55 meetri sügavusele. Pärit on need 7. sajandist ja seal elasid tagakiusatud kristlased, kes lõid endale elukeskkonna, kus ei puudunud miski – olemas olid nii magamistoad, köögid kui ka laoruumid. Nevsehiri piirkond ja üks Siiditee punkte, Kapadookia, on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.

133


Reis Istanbul Istanbul on unikaalne ajalooline linn, kus kohtuvad Euroopa ja Aasia. Poolsaarel asuv linn on olnud mitmete tsivilisatsioonide pealinnaks, kus on põimunud erinevad kultuurid. Tuhandeid aastaid vanu monumente või ehitisi leiab Istanbulis pea igal nurgal. Kas teed ringkäiku Istanbulis või 39 lähedal asuvas piirkonnas, ajaloolised ja looduslikud imed üllatavad igal sammul. Istanbuli tuuri võiks alustada Grand Bazaarilt, mis lummab särava ja meeldiva keskkonnaga, seejärel vaadata suursugust Hagia Sophiat, mis viib rahu ja turvalisuse rüppe. Bosporuse pärl, Ortaköy lummab hunnitute vaadetega erksinise mere kaldal. Musta mere hingus põhjast ja Marmara mere mõju lõunast tagavad Istanbulile unikaalse kliima. Võid kogeda kuuma ja niisket suve ning külma ja lumist talve. Imelist vaatepilti ja elamust pakub päikesetõus Eminönüs, kus esimesed päikesekiired kuldavad linna, näeb lõputuid helkivaid kalaparvi, tiirlevaid merikajakaid. Kus paadid loksuvad tervituseks ja merelt tulev värske õhk paitab ninasõõrmeid. Loojuv päike maalib linnast igal õhtul kunstiteose. Küünlavalguse-sarnases sumedas valguses joonistuvad poolsaarel välja mošeede kujud, kui päike ja kuu teineteist

134

MITMEKÜLGNE ISTANBUL Linn, kus omavahel segunevad harmooniliselt mitmed kultuurid.

tervitavad. Sel hetkel tunned end kui sultan maailma tsivilisatsiooni hällis. Ühendades kahte kontinenti, äratab see linn erilisi tundeid – omavahel segunevad harmooniliselt mitmed kultuurid. Istanbulis on väga palju näha ja kogeda. Oled sa valmis kogema selle imepärase linna maagiat? Anname sulle nõu, kuidas ja kust alustada! Alusta päeva Türgi hommikusöögiga, mis on tuntud oma väga rikkaliku valiku poolest. Edasi suundu juba Istanbuli saartereisile, mis pakub sulle sootuks teist keskkonda. Naudi päikest ja merd ning tee kindlasti ka üks tiir jalgrattal. Alternatiivina külasta Istanbuli linnatuuri – see väärib seda. Tee möödub mitmetest vaatamisväärsustest, nagu Grand Bazaar, Nuru Osmaniye, Çemberlitas, the Blue Mosque, Hagia Sophia, Basilica Cistern ja arheoloogiamuuseumitest. Pärast seda võid sammud seada Golden Horni sillale ja teha kohvipausi Karaköys, enne kui asud teele Tünelisse Galata torni, et nautida suurepärast vaadet Istanbulile. Lõpuks soovitame õhtusööki nautida Türgi kööki pakkuvates restoranides Beyoglus ja põigata läbi ka Bebekist või Arnavutköyst, et saada osa Istanbuli öö maagiast. Kui soovid ööellu sukelduda, soovitame külastada Kalamısi, Fenerbahçet, Modat ja Caddebostani, mis asuvad Anatoolia poolel. Euroopa-poolsel küljel asuvad

[KEVAD-SUVI][2014]


Reis Ortaköy, Kuruçesme, Bebek, Tarabya ja Suada, kus paiknevad populaarsed ööelu keskused, mis on avatud varaste hommikutundideni. Teisest küljest võid nautida ka Pierre Loti, mis on rahulikumaid ja võluvamaid nurgakesi Istanbulis, kus juua Türgi teed ja imetleda vaadet. Eminönü on hea koht osta suveniire ja kingitusi, mis jäävad sulle meenutama Istanbuli kogu eluks. Kui oled suur ostuhuviline, siis läheduses paiknevad ka väga suured ostukeskused ja soovitame külastada Instanbuli juunis, kui toimub Istanbul Shopping Fest!

[KEVAD-SUVI][2014]

ISTANBUL SHOPPING FEST 2014 Istanbul Shopping Fest loodi 2011. aastal. Kõige esimene Istanbuli ostupidu peeti 18. märtsist kui 26. aprillini 2011, kus 40 öö ja päeva vältel muutus Istanbul tõeliseks ostumekaks. Samal ajal toimus linnas hulgaliselt kontserte, paraade ja muid pidustusi.

Festivali eesmärk oli muuta linn meelelahutus-, kultuuri- ja ostukeskuseks. Sel aastal toimub Istanbuli ostufestival 7.–29. juunil. Olles maailma suurimaid linnu, meelitab Istanbul tuhandeid inimesi vägevale ostupeole, kus on esindatud maailmakuulsad kaubamärgid suurte allahindlustega, moe-show’d,

loosimised, kontserdid jpm. Soovitame külastada näiteks Capitol Shopping Centerit ja Sapphire Bazaari. Usu või ära usu, aga ostufestivali ajal on 90 ostukeskust avatud nii päeval kui ka ööl, 24 h. Lisainfot leiad ostufestivali koduleheküljelt: www.istshopfest.com/en

135


Ajaloo ilu FOTO CHANEL

Sel rõivaesemel puudub vanus. Chaneli kostüümi peetakse täiusliku stiili sümboliks, absoluutsele lihtsusele vaatamata on see 20. sajandi rõivakunsti etalon. Nelja taskuga kostüümjakki ja seelikut näib olevat sama lihtne kanda kui sellega samastuda. Ühtlasi äratab see mälestusi naisest, kes selle 1950. aastal lõi ja ise esimesena kuulsaks kandis. Kostüüm järgis Coco lemmikideed: rõivas olgu lihtne, kuid luksuslik. Chaneli kostüüm on mõeldud tegusale naisele. Coco mõistis naisi, ta soovis luua rõivaid, milles saab end vabalt tunda, juhtida näiteks autot ja jääda samas üdini naiselikuks. Nii sündis ikooniline tviidjakk, sirge ja struktuurne, mis vastas Coco põhimõttele, et rõivastuse teeb elegantseks selle liikumisvabadus. Karl Lagerfeld on moeajalugu uurides kinnitanud, et Chaneli jaki eeskuju oli tegelikult Austria meestepintsak. Lagerfeld lisab: “Moeajaloos on rõivaid, mis ei lähe kunagi moest: teksad, valge pluus ja Chaneli jakk.”

136

[KEVAD-SUVI][2014]


It’s not wrong to be true.

mustang-jeans.com


Poed

Šoppa kauplustes või e-poes: denimdream.com

Eestis

Denim Dreami kauplused: Viru Keskus, Tallinn Rocca al Mare Keskus, Tallinn Kristiine Keskus, Tallinn Solarise Keskus, Tallinn Järve Keskus, Tallinn Ülemiste Keskus, Tallinn Lasnamäe Centrum, Tallinn (UUS!) Tartu Kaubamaja, Tartu Lõunakeskus, Tartu Port Artur II, Pärnu Kaubamajakas, Pärnu Pärnu Keskuses, Pärnu (avame mais) Põhjakeskus, Rakvere Astri Kaubanduskeskus, Narva Jewe Kaubanduskeskus, Jõhvi Kagukeskus, Võru Auriga Kaubanduskeskus, Kuressaare Brooks Brothersi esinduskauplus: Viru Keskus, Tallinn (avame juunis) UUS BRÄND EESTIS! Calvin Kleini esinduskauplus: Viru Keskus, Tallinn (alates aprillist) Tommy Hilfigeri kauplused: Viru Keskus, Tallinn Rocca al Mare Keskus, Tallinn Lõunakeskus, Tartu Astri Keskus, Narva (avame juunis) Guessi esinduskauplused: Viru Keskus, Tallinn Rocca al Mare Keskus, Tallinn Tasku Keskus, Tartu Guess Accessories: Kristiine Keskus, Tallinn Ülemiste Keskus, Tallinn Dieseli esinduskauplus: Viru Keskus, Tallinn Mustangi kauplused: Kristiine Keskus, Tallinn Magistrali Keskus, Tallinn Lõunakeskus, Tartu Kaubamajakas, Pärnu Astri Kaubanduskeskus, Narva Pepe Jeansi esinduskauplus: Viru Keskus, Tallinn Silvian Heachi esinduskauplus: Viru Keskus, Tallinn D-shop by Desigual: Kristiine Keskus, Tallinn Tasku Keskus, Tartu

138

Tom Tailori esinduskauplus: Rocca al Mare Keskus, Tallinn Outletid: Mustamäe tee Outlet, Tallinn Ehitajate tee Outlet, Tallinn Eedeni Keskus, Tartu E-pood: www.denimdream.com

Leedus

Guessi kauplused: Panorama Guess, Vilnius Akropolise Keskus, Vilnius Akropolise Keskus, Kaunas Akropolise Keskus, Klaipeda Denim Dreami kauplused: Panorama Keskus, Vilnius Akropolise Keskus, Vilnius Akropolise Kaubanduskeskus, Kaunas Akropolise Kaubanduskeskus, Klaipeda Akropolise Keskus, Šiauliai Pepe Jeansi kauplused: Mega Keskus, Kaunas Outletid: Parkas Outlet, Vilnius

Lätis

Guessi kauplused: Spice Keskus, Riia Plaza Keskus, Riia Guess Accessories: Alfa Keskus, Riia Guess Jeans: Galerija Keskus, Riia Guess by Marciano: Galerija Keskus, Riia Denim Dreami kauplused: Spice Keskus, Riia Domina Keskus, Riia Alfa Keskus, Riia Plaza Keskus, Riia Galerija Keskus, Riia (avame mais) Tommy Hilfigeri kauplused: Galerija Keskus, Riia Spice Keskus, Riia Domina Keskus, Riia E-pood www.denimdream.lv

[KEVAD-SUVI][2014]


TOM-TAILOR.COM


Dream  

Fashionmagazine Dream. Spring/Summer 2014 Dream is a fashion magazine for fashion lovers. Denim Dream fashion magazine Dream is published t...

Dream  

Fashionmagazine Dream. Spring/Summer 2014 Dream is a fashion magazine for fashion lovers. Denim Dream fashion magazine Dream is published t...