Page 1

Убережи свої очі від зайвої напруги

КІНО № 1 (травень) 2010

струм Оскар 2010

Українське Кіно Є!

Чарівна ОДРІ

КоКо Шанель чи КоКо ДО Шанель? Просто ФелІнІ 40-ва Молодість і все, що буде потім...

ШАнхаЙ,

Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ!!!


"Зітри випадкові риси - і ти побачиш: світ прекрасний!"

Сальвадор Далі у фотографіях Філіпа Хальсмана


Слово

№ 1 (травень) 2010 року

“Тіло людини – гарний провідник електричного струму. Перегляд фільму можна порівняти із ураженням струмом. Можна захиститись своїм опором, а можна запустити у себе його іспульси. Мозок людини гарний провідник “кіноструму”.

Засновник і видавець: ТОВ “МЕДІo” Шеф-редактор: Олександр ПЕРВУХІН Перший заступник шеф редактора: Оксана МОТОШИНА Головний редактор: Аліса МОТОШИНА Заступник головного редактора: Ольга ГОДОВАНЕЦЬ Над номером працювали: Денис ГОРБАЧ, Анна НЕРУС Відповідальний секретар: Галина ЗУЄВА Арт-директор: Олекса ВОЛОЧАЙ Більд-редактор: Анна АКІМОВА Дизайнер: Олексій ГРАЧОВ Фотограф: Владислав МУСІЄНКО Кольорокоректор: Володимир СУЛЬЖЕНКО Літературні редактори: Ольга САХНО, Ірина ШИМКО Технічне забезпечення: Роман ХРАБРОВ Реклама: Оксана ЛАЗАРЕНКО Е-таіІ:rek@kino.info, РОЗПОВСЮДЖЕННЯ: Оксана УДОВЕНКО Адреса редакції та видавця: 01025, Київ, Депутатська, 2/8 Тел.: (044) 569 8995 Е-mаіІ: strum@kino.ua Усі права застережені © “КІНОструм”. 2010 Свідоцтво про державну реєстрацію КВ №11496-369Р від 1 березня 2010 року Редакція не несе відповідальності за повідомлення інформагентств. Редакція не завжди поділяє думку автора. Відповідальність за викладені факти несе автор, а за зміст рекламних матеріалів - рекламодавець. Передрук матеріалів без письмового дозволу шефредактора заборонений. Друк: в “Нoвий друк”, Київ, Магнітогорська, 1. Наклад 20 000 прим. Рекомендована роздрібна ціна - договірна. Передплатний Індекс - 96426

редактора К

інематограф – це більше, ніж частина культурного чи естетичного життя людини. Сьогодні серед широкого розмаїття інформаційно насиченого суспільства існує досить багато джерел, які здатні надати інформацію про вагомі події у світі кінематографу, її найяскравіших представників. Хочеться, щоб таких джерел ставало дедалі більше, щоб вони не втрачали рівня своєї об’єктивності й неупередженності. Якщо замислитись, то сказати, що фільм не сподобався аргументовано можна лише тоді, коли сам його подивишся і оціниш. Це теж власна думка, теж власний досвід. Цієї весни на ринок періодичних видань України вийшов наш новий часопис “КІНОструм”. Будучи молодим виданням, звісно, ми не можемо одразу претендувати на звання еталону смаку у кінематографі, проте у своїй діяльноті ми плануємо завжди дотримуватися головного орієнтиру – пошуку якості і смислу у витворах мистецтва кінематографу.

Головна ідея полягає у тому, щоб вберегти читачів/глядачів від зайвого розчарування, справдити їх сподівання від перегляду картин та заохотити глядачів працювати душею. За законами філософії, людина сприймає все навколо себе, не через його сутність, а через призму власного досвіду, тобото творить предмети та їх властивості стосовно себе сама. Звісно, що жанри, напрями, режисери та актори – справа смаку, проте в історії українського та світового кінематографу є такі постаті, події та легендарні фільми, які культурна людина просто не має права не знати. Саме для того, щоб бути дійсно освіченою, мати право критикувати щось та аргументовано доводити власну думку. Неординарні та якісні матеріали часопису “КІНОструм” надаватимуть лише ту інформацію, яка буде варта Вашої уваги та напруги Ваших очей.

•Аліса

На обкладинці: акторка Анна Баклі (Anna Buckley). Фото: фотобанк www.doctormacro.info

Мотошина 2010

трав ень

3


ЗМІСТ Про кіно

Актуально

12

Новини, легендарні постаті, тенденції, події, цікавинки та усе, що стосується розвитку відчизняного та світового кінематографу.

Українське кіно Є? “Навіть не зважаючи на недостатнє фінансування, наше кіно продовжує не просто жити, а й набирати обертів...”

Обличчя

КінОГлядач Париж, любове моя. Лондон, я люблю тебе. Нью-Йорк, я кохаю тебе. Шанхай, я люблю тебе... Наступними мегаполісами, які отримають порцію кінематографічного визнання, стануть Шанхай і Єрусалим. "Шанхай, я люблю тебе" вийде в 2010 році.

Чарівна Одрі Фільмографія легендарної акторки та еталону жіночої краси на всі часи.

28 Фестиваль Молодість XL Цього року Міжнародний кінофестиваль "Молодість" 40-й раз пройде в Києві 23 – 31 жовтня. Головним місцем дислокації фестивалю як завжди стане кінотеатр "Київ".

24 4

2 0 10

тра в ень

Емоції “Хутро: Уявний портрет Діани Арбус” Ніколь Кідман та Роберт Дауні-молодший.


КІНОспогади Біографічне, психоделічне, арт-хаусне серйозне, романтичне, і старе, добре... кіно.

10

ЗМІСТ

Кіноексперт “Чоловік і жінка” Картина Клода Лелюша.

Легенда Просто Феліні “У мене немає особливої системи; думаю, що мій метод можна назвати психологічним. Це означає, що я прагну надати акторові повну свободу”.

Мить кіно

Повний метр Коко Шанель чи Коко до Шанель?

Найкращі Оскар 2010

27

Переможещь 2010 – "Володар бурі” (The Hurt Locker), а також усі переможці шістдесядих, сімдесятих, вісімдесятих, дев’я-ностих та початку двадцять першого сторіччя.

Майже одночасно на екрани вийшли два французькі фільми “Коко до Шанель” і “Коко Шанель та Ігор Стравінський” про одну й ту ж легендарну постать дизайнерки, яка перевернула уявлення світу про жіночу моду. Що ж відмінного у цих історіях про маленьку модницю Коко?

Кіно-коник “Та, китаянка”

Мотор! Афіша 2010

трав ень

5


№ 1

Про кіно

Гогольфест уперше за межами столиці

4 – 19 вересня, водночас у п`яти містах України, відбудеться IV Міжнародний Фестиваль Сучасного Мистецтва ГОГОЛЬFEST 2010. Відкриття фестивалю вперше пройде на Майдані Незалежності у Києві. Кияни побачать грандіозне дійство – спільний проект центру сучасного мистецтва “Дах” й іспанського театру перфомансів La Fura Dels Baus, чиїм виступом, зокрема, відкривалися Літні Олімпійські Ігри в Барселоні у 1992 році.

”Летючий голандець” та кіноделікатеси

№ 2 1 квітня у столичному кінотеатрі "Київ" розпочався фестиваль голандського кіно в Україні "Летючий голандець". Дні голандського кіно відкрив показ фільму "Життя в один день". Дія картини відбувається у світі, де людське життя триває тільки один день...

6

2 0 10

тра в ень

У Парижі обрали найкращий європейський незалежний фільм

№ 3

У театрі "Тріумф", у Парижі, відбулася церемонія вручення призів Європейського фестивалю Незалежного кіно ЕCU2010. У головній номінації, "найкращий фільм", переміг 26-річний британець Йонатан Леві зі своїм повнометражним дебютом "Дитя". Фільм розповідає про подорож по Європі 94-річної жінки та її сина.

№ 4 "Комічний ролер" В Австралії презентували прем`єру найстарішого фільму континенту Найдавніший з австралійських фільмів, що збереглися, – "Комічний ролер" ("Patineur Grotesque") – уперше показаний в Австралії. "Комічний ролер" був знятий в Мельбурні французьким режисером Маріусом Сестьє (Marius Sestier) в 1896 році – у той час, коли, за висловлюванням голови Національного архіву кіно- і звукових документів (NFSA) Кріса Папліка (Chris Puplick), "на місці Голлівуду ще знаходилося пасовище для корів". У комедії тривалістю всього одну хвилину зображено чоловіка в капелюсі, на задній частині штанів якого видно білі відбитки рук. Він палить сигару і катається на роликах перед натовпом роззяв. Запис фільму, виконаний на 35-міліметровій плівці застарілого зразка, було знайдено в одному з французьких архівів австралійським практикантом NFSA в 2006 році.

№ 5

Рекорд українських прокатників Загальна сума надходжень від кінопрокату в Україні за січень – лютий 2010 року склала 102 млн грн, що на 50 % більше, ніж за цей же період минулого року.


"Docudays UA"

Robin Hood Каннський фестиваль відкриє ”Робін Гуд” Рідлі Скотта

фото і матеріали інформаційного кгенства УНІАН ©

6

Фільм режисера Рідлі Скотта "Робін Гуд", в якому головні ролі зіграли Рассел Кроу і Кейт Бланшет, відкриє міжнародний Каннський кінофестиваль. Таке рішення ухвалили організатори кінофоруму. Картина демонструватиметься 12 травня поза конкурсною програмою, цього ж дня почнеться прокат фільму на території Франції. В інших країнах світу прем`єра "Робін Гуда" відбудеться 14 травня. Нагадаємо, що за сюжетом картини після смерті короля Річарда, Робін Гуд повертається з Хрестового походу в Ноттінгем, де стає свідком жорстокосердості й корумпованості місцевого правителя. Це примушує його створити розбійницьку зграю, яка стає грозою місцевих багатіїв і захистом для бідняків. Каннський кінофестиваль завершиться 23 травня. Журі очолить Тім Бартон.

У Києві проходить сьомий міжнародний фестиваль документального кіно про права людини "Docudays UA". "Docudays UA" відкрив фаворит багатьох міжнародних фестивалів – фільм "Кролики по-берлінськи" Барта КОНОПКИ. Ця документальна cтрічка була номінована на "Оскар" у категорії "Короткометражний документальний фільм".

Основні конкурси "Docudays UA": професійний і правозахисний. Кожен конкурс має призовий фонд. З 2009 року визначати найкращий фільм отримали змогу також студенти кращих київських вишів. Cвого переможця традиційно обирають і глядачі. Анонімним анкетуванням визначається приз глядацьких симпатій.

Американці назвали улюбленого актора 2009 року

№8 Клінт ІСТВУД Актор і режисер Клінт ІСТВУД названий "улюбленим актором американців" 2009 року. Друге місце жителі США віддали Джоні ДЕППУ (минулого року він зайняв восьме місце), третє Дензелу ВАШИНГТОНУ.

№ 9 Японці зняли свого Чебурашку У Токіо відбулася прем`єра повнометражного японського мультфільму про Чебурашку і крокодила Гену. Більше того, японці ведуть переговори з Едуардом Успенським про придбання всіх прав на Чебурашку. Мультфільм було презентовано на 21-ій Міжнародній виставці токійській аніме, найбільшого в світі щорічного анімаційного фестивалю.

2010

трав ень

7

Про кіно

Київ


Актуально

Українське кіно – є? • Аліса Мотошина

Міфи про відсутність українського кінематографу вже стали загальноприйнятими і загальновідомими. Але рано чи пізно приходить час, коли міфи доводяться або спростовуються.

У

країнське поетичне кіно вже було. Свого часу наші режисери (чи то пак правильніше режисери УРСР) довели, що є що знімати, є як знімати і є найголовніше – те поетичне бачення кінокадру, яке дозволило робити шедеври. Злет українського кіно відбувався недовго – потім його таки придушили і змусили замовкнути. А потім довго й нудно переконували, що ми бідні й нещасні і режисерів у нас нема. А що ж наразі маємо?..

8

2 0 10

тра в ень

2005 рік в історії українського кіно запам’ятається надовго. На МКФ у Каннах українціздобули перемогу. Зі слів сценариста Наталки Конончук, фільм “Подорожні“ потрапив туди майже випадково. Це просто була дипломна робота режисера Ігоря Стрембіцького, яка знімалася три роки. Коротенький фільм – усього 10 хвилин. Чорно-біла плівка, непевність руху відеокамери, щирість і відкритість сюжету, нічого награного – все абсолютно природньо і буденно. “Подорожні“ – це не просто фільм, це ціла галерея вишуканих кінокадрів, які хочеться бачити на стіні в симпатичній рамочці. А не просто один раз на великому екрані.

Згадаймо МКФ у КлермонФеррані. Головний приз цього фестивалю отримав фільм “Проти сонця“ та його режисер Валентин Васянович. Фільм також короткометражний документальний та чорнобілий, як і “Подорожні“ здається, що українським кінематографістам найкраще вдаються саме такі речі). Валентин Васянович не новичок в кіно. Вже близько п’ятнадцяти років він здобуває професії, що пов’язані з фільмуванням (спочатку оператор, потім режисер). Ще можна згадати МКФ у Лос-Анджелесі (2004) та участь ньому фільму “Тато“ Олексія Росича. Ця дійсно геніальна робота отримала там “Золотий кадрик “. Знову чорно-біла стрічка, правда цього разу вже півгодинна. В чому ж її геніальність? Перш за все тематика. Кіно про любов і свободу, але з використанням надзвичайно проблематичних засобів. Безвихідь, антисемітизм, біль, відчай, жадоба, меркантильність, відсутність співчуття – стільки всього влізло в короткий хронометраж фільму. І вийшло таке собі застереження, для всього суспільства в цілому.


Актуально

А ще цю стрічку нагороджено срібною медаллю Академії мистецтв України, та це вже так – між іншим... У 2009 фільм молодого київського режисера Романа Бондарчука отримав приз глядацьких симпатій на фестивалі східноєвропейського кіно goEast, який відбувся у столиці землі Гессен Вісбаден. Документальна стрічка під назвою “Радуниця” розповідає про життя в українському селі, по якому проходить кордон між Україною, Росією та Білоруссю. 15-хвилинний фільм знятий у 2007 році за підтримки Гете-інституту і Фонду Пам'ять. Український повнометражний ігровий кінофільм “Прикольна казка“ Романа Ширмана отримав дві нагороди міжнародних кінофестивалів. У вересні фільм-казку відзначили спеціальним призом “Фенікс Айленд“ Х Міжнародного кінофестивалю дитячих фільмів у Китаї. 2 жовтня “Прикольна казка“ виборола головний приз X Балканського фестивалю фільмів і телевізійних програм для дітей та юнацтва “Арт-Амфора“. Фільм "Біля річки" – перша повнометражна картина учениці Кіри Муратової Єви Нейман. Фільм брав участь в Каннському, Роттердамському і Московському кінофестивалях і отримав срібну нагороду 37-го Міжнародного кінофестивалю в Лагові. Навіть не зважаючи на недостатнє фінансування, наше кіно продовжує не просто жити, а й набирати обертів світового масштабу. І ще, якщо вам скажуть,

що українського кіно як такого не існує – не вірте. Проблема збереження вітчизняного кінематографа, його виживання в найскладніших умовах вільного кінопрокату постає не тільки перед нами. З цією проблемою добре знайомі провідні кінематографічні країни Європи. Але, на відміну від нас, вони вже мають певний досвід і досягнення у підтримці національного кіномистецтва. Тому зв'язки, обмін досвідом з іноземними кінематографіями є важливою умовою розвитку українського кіно. Наш кінематограф має бути відкритим для міжнародного співробітництва. При цьому, крім традиційного обміну кінопрокатами, потрібне взаємовигідне економічне співробітництво у галузі кіновиробництва. Загальновідомим є той факт, що виробництво українських фільмів більш як у 10 разів дешевше, ніж іноземних, тому використання зовнішніх фондів буде економічно мудрим і правильним кроком.

Певно, нині вже всім стало зрозуміло, що за нашої економічної ситуації без державної підтримки чекати інвестицій з боку комерційного капіталу нереально. Як же можна зараз реанімувати українське кіно? чи бодай не реанімувати, а прискорити початок його реанімації? Йдеться не стільки про підтримку у вигляді прямого фінансування, скільки про протекцію – створення відносно сприятливих умов для залучення до фільмовиробництва капіталу, яким могли б скористатися студії, незалежно від форми власності. Зробити це можна тільки шляхом надання податкових пільг інвесторам, звільнивши від оподаткування частину прибутку.

2010

трав ень

9


Чарівна ОДРІ Обличчя

Одрі Гепберн (Audrey Hepburn, народжена Audrey Kathleen ́ Ruston 4 травня 1929, Брюссель — 20 січня 1993) — американська акторка і фотомодель англо-бельгійського походження. •1948 – Голандський за сiмь урокiв. Nederlands in 7 Lessen – стюардеса •1951 – Смiх у раю. Laughter in Paradise •1951 – Зернинка дикого вiвса. One Wild Oat – хостес готелю, •1951 – Банда з Лавендр Хiлл, The Lavender Hill Mob – Чiгiта •1951 – Дитя Монте-Карло. Monte Carlo Baby – Лiнда

10

2 0 1 0

трав е нь

•1951 – Розповiдi молодих жiнок. Young Wives Tale – Лестер •1952 – Засекреченi люди. The Secret People – молода перукаркаНора •1953 – Римскi каникули. Roman Holiday – Принцеса Анна •1954 – Сабрiна. Sabrina – Сабрiна •1956 – Вiйна i мир. War and Peace – Наташа Ростова

•1957 – Кумедне личко. Funny Face – Джо Стоктон •1957 – Кохання пiсля полудня. Love in the Afternoon – Арiана Чавес •1959 – Зелені маєтки. Green Mansions – Рiма •1959 – Исторiя монахинi. The Nuns Story – сестра Люк •1960 – Непрощена. The Unforgiven – Рейчел Захарiя •1961 – Снiданок у Тiффанi. Breakfast at Tiffanys – Холлi Голайтлi •1961 – Дитячий час. The Childrens Hour – Карен Райт, •1963 – Шарада. Charade – Регiна Ламперт •1964 – Париж, коли там спека. Paris, When It Sizzles – Габрiель Сiмпсон •1964 – Моя прекрасна ледi. My Fair Lady – Елiза Дулiттл •1966 – Як викрасти мiльйон. How to Steal a Million – Нiколь Боне •1967 – Двое на дорозi. Two for the Road – Джоанна Воллес •1967 – Дочейкайся темряви. Wait until dark – Сьюзi Хендрiкс •1976 – Робiн та Мерiан. Robin And Marian – Мерiан •1979 – Крiвний зв’язок. Bloodline – Элiзабет •1981 – Вони вci смiялися. They All Laughed – Анжела •1987 – Кохання серед викрадачiв. Love Among Thieves – баронеса Каролiна •1989 – Завжди. Always – Ангел


Обличчя фото: фотоархів “Легенди Голівуду” ©

Отримала “Оскар” за найкращу жiночу роль в 1953 роцi (фiльм “Римськi канiкули”), а також номiнувалася на премiю чотири рази: в 1954-му, 1959-му, 1961-му i 1967-х роках. “Цифри говорять, что Одрі померла молодою. Чого цифри не говорять – то це того, що Одрі померла б молодою у будь-якому віці“, – говорив про неї відомий актор Пітер Устинов.

2010

трав ень

11


Париж, любов моя. Parіs, je t’aime

V округ: Маре (Le Marais), Гас Ван Сент I округ: Тюїльри (Tuileries), Джоел і Етан Коени XVI округ: Подалі від 16-го округа (Loin du 16e), Вальтер Салес XIII округ: Застава Шуазі (Porte de Choisy), Крістофер Дойл XII округ: Бастилія (Bastille), Ізабель Койшет II округ: Площа Перемог (Place des Victoires), Нобухіро Сува VII округ: Ейфелева башта (Tour Eiffel),Сільвен Шоме XVII округ: Парк Монсо (Parc Monceau), Альфонсо Куарон

II округ: Квартал Анфан-Руж (Quartier des Enfants Rouges), Оливьє Ассайяс XIX округ: Площа де Фет (свят) (Place des fкtes), Олівер Шмітц IX округ: Пігаль (Pigalle), Річард ЛаГравінес VIII округ: Квартал Мадлен (Quartier de la Madeleine), Вінченцо Наталі XX округ: Пер-Лашез (PereLachaise) - Вільям і Франсіс на кладовищі Пер-Лашез X округ: Передмістя Сен-Дені (Faubourg Saint-Denis), Том Тиквер VI округ: Латинский квартал (Quartier Latin), Жерар Депардье XIV округ: 14-ий округ (14e arrondissement), Олександр Пейн.

Лондон, я люблю тебе. London, je t’aime “Innocence Has A Power Evil Cannot Imagine” Жанр: драма, Водні процедури у Клеркомедія, анімація кенвілі / Bathtime in Cler-kenwell США, 2003, Алек Будовскі Країна: Велика Британія. Зсередини / Inside-out Велика Британія, 1999, брати Гуард Je t’aime, Джон Вейн / Je t’aime John Wayne Велика Британія, 2000,Тобі Макдональд Звуки лісу / Forest murmurs Велика Британія, 2006, Джонатан Ходсон Вище лізеш – довше падати / What goes up must come down Велика Британія, 2005, Адам Сміт Як ти це назвеш / How do u call it

12

2 0 1 0

трав е нь

Велика Британія, 2003, Адам Сміт Карта метро / Map of the underground Уельс, 2005, Хайвел Гріффіт Я лише хочу поцілувати тебе / I just want to kiss you Велика Британія, 1989, Джеймі Тревіс Бабка / Dragonfly Велика Британія, 2006, Джема Бердіт Райське містечко / Сity paradise Велика Британія, 2004, Жаель Деніз.

скріншоти: © www.kinokadr.ru

КінОГлядач

“Історія кохання із самого серця парижу” Жанр: мелодрама Країна: Франція, Німеччина, Ліхтенштейн.


Услід за Парижем, фоном для нових короткометражних фільмів, пов'язаних однією вічною темою, обрали не менш

“Every Moment...Love Begins” Жанр: мелодрама, драма Країна: Франція, США. відоме місто – Нью-Йорк. “Нью-Йорк, я люблю тебе” це 11 коротких історій про кохання, дія яких відбувається у місті, відомому всьому світові завдяки хмарочосам і статуї Свободи, Уолл-стріт і Брод-

вею, Гарлему і Брайтон-біч, Таймсквер і Брукліну. Режисери: Фатіх Акін,Іван Атталу, Сюндзі Іваї, Аллен Хьюз, Вень Цзянь, Шекхар Капур, Джошуа Марстон, Миру Наїр, Наталі Портман, Бретт Ратнер. Бонус: Скарлет Йохансон, Андрій Звягінцев. У ролях: Наталі Портман, Шиа ЛаБеф, Орландо Блум, Ітан Хоук, Хайден Крістенсен, Кевін Бейкон, Джулі Крісті, Робін Райт Пенн, Антон Ельчин, Кристина Річчи, Мегі Кью, Бредлі Купер, Кріс Купер, Джастін Барта.

фото: © Аліса Мотошина

Шанхай, Москва, Львів... I love you!

У 2010 році вийде фільм “Шанхай, я люблю тебе”. Ще на фестивалі в Торонто показали сіквел, якщо так можна сказати, до хіту 2006 року “Париж, я люблю тебе” – альманах “Нью-Йорк, я люблю тебе”. На прес-конференції після перегляду продюсери оголосили, що у них вже розплановано ще два фільми з франшизи “Міста кохання”. Наступними мегаполісами, які удостояться порції кінематографічних визнання, стануть Шанхай і Єрусалим. “Шанхай, я люблю тебе” вийде вже в 2010 році, якраз

під World Expo. Вихід “Йерусалима” запланували на 2011 або 2012 рік. Щодо “Нью-Йорка”, то в присвяченому йому альманасі у коханні зізнавалися наш співвітчизник Андрій Звягінцев, відомий на Заході завдяки венеціанським заслугам, Іван Атталію, Ален Хьюз, Сюндзі Івай, Джіанг Уен, Джошуа Марстон, Бретт Ретнер, Фатіх Акін, Рендолл Болсмейер, Шекар Капур, а також, звичайно, Наталі Портман, чий режисерський дебют показали у Венеції, і Скарлетт Йохансон, яка просто не змогла дозволити товаришці опинитися хоч на крок попереду себе.

2010

трав ень

13

КінОГлядач

Нью-Йорк, я кохаю тебе. New York, I love you


Фестиваль

molodist – це найбільша регулярна кіноподія України та Східної Європи за версією Міжнародної Асоціації Кінопродюсерів (FIAPF).

molodist – це актуальне професійне та аматорське молоде кіно.

“М

олодість” розпочиналася у 1970 році із дводенного фестивалю-огляду студентських фільмів Київського державного інституту театрального мистецтва, на котрому було презентовано усього 33 стрічки. Сьогодні ж молодий та зелений паросток перетворився на тижневе свято світового масштабу, а молодого кіно – стало у 100 разів більше (цьогоріч до показу планують приблизно 300 фільмів)! Із самих початків географія фестивалю не була обмежена українськими теренами, до нього також долучаються режисери-дебютанти, котрі уже полишили студентські лави: свої роботи презентують професійні та кінематогафісти-початківці Болгарії, Грузії, Вірменії та Росії.

14

2 0 1 0

трав е нь

За часів перебудови у фестивалі також брали участь, також фільммейкери країн Балтії, Казахстану, Азербайджану та Німеччини. Фестиваль не тільки розростається географічно: попри зрілість самого конкурсу презентовані стрічки – в аванґарді сучасного мистецтва. Так у 1989 році у Києві вперше на теренах колишнього СРСР було показано зразки московського та ленінградського паралельного кіно, знятого на вузьку плівку: фільми Максима Пежемського, братів Алєйнікових, Генадія Юфіта викликали гострі дискусії про шляхи розвитку нового кінематографа. Натомість шлях самого фестивалю уже в незалежній Україні пролягав до вершин визнання: і у 1993 році його було

названо міжнародним згідно стандартів Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF), а тепер “Молодість” – серед 12-ти найкращих у світі фестивалів за рейтингом (FIAPF). У жилах “Молодості” разом зі свіжою кров'ю неодмінно тече і витримана у кращих традиціях та випробувана часом кров митців світової величини, саме тому з 1997 року на “Молодості” їх також відзначають премією за внесок у світове кіномистецтво. У різний час нагороду отримали Маріо Монічеллі, Єжи Гофман, Етторе Скола, Федір Боднарчук та Ірина Скобцева. Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість” проводиться у Києві останнього тижня жовтня кожного року. Фестиваль заснований Союзом кінематографістів України та


фото і матеріали: © МКФ Молодість

Ц

у своїй діяльності орієнтується на втілення наступних завдань: • Аналіз провідних напрямків творчості молодих кінематографістів у всьому світі; • Встановлення та розширення творчих контактів між молодими кінематографістами та кіношколами; • Відкриття нових імен у сучасному кіномистецтві; • Інтеграція української кінематографії у світовий процес розвитку кіномистецтва та кіновиробництва. Побачити та розкрити талант – так можна схарактеризувати ос-

новне завдання діяльністі організаторів кінофестивалю. Саме з цією метою здійснюється пошук та відбір кінострічок талановитої молоді. І така робота проводиться не лише в масштабах України – до географії конкурсних робіт входять країни майже з усіх континентів. Щороку на конкурсній програмі фестивалю з’являються стрічки талановитої молоді зі всього світу, які ретельно відбираються на десятках міжнародних та національних кінооглядів. До конкурсної програми фестивалю входять студентські стрічки, короткометражні фільми (документальні, ігрові, анімаційні) та повнометражні ігрові фільми молодих режисерів. Це дозволяє побачити творчий розвиток багатьох учасників та об’єктивно оцінити їх досягнення. Окрім того виборча комісія ретельно стежить за конкурсантами та їх долею після завершення навчання. І не дарма кінофестиваль “Молодість” вже

давно називають однією з найважливіших кіноподій у Східній Європі, адже саме тут зробили перший крок численні всесвітньо відомі кінодіячі. На “Молодості” дебютували такі визнані європейські режисери і постановники, як Гаспар Ное, Том Тіквер, Денні Бойл, Лоран Бунік, Олексій Балабанов, Шона Ауербах, Денис Євстигнєєв, Жак Одіар, Дмитрій Месхієв, Валерій Тодоровський, Франсуа Озон, Стівен Долдрі, Сергій Маслобойщиков, Білге Джейран, Бруно Дюмон та багато інших.

molodist – це найгучніші події сучасного кінопроцесу. molodist – це мейнстрім та експеримент. 2010

трав ень

15

Фестиваль

ього року Міжнародний кінофестиваль "Молодість" 40-й раз пройде в Києві 23 - 31 жовтня. Головним місцем дислокації фестивалю як завжди стане кінотеатр "Київ".


• Надія Дрондіна

Жанр: Драма Країна: США Рік: 2006 Режисер: Стівен Шейнберг (Steven Shainberg) У ролях: Ніколь Кідман (Nicole Kidman), Роберт Дауні молодший (Robert Downey Jr.), Тай Берел (Ty Burrell), Гаріс Юлін (Harris Yulin), Джейн Александер (Jane Alexander), Эмі Кларк (Emmy Clarke).

Д

о двох нудистів, зайнятих своїми справами на зеленій галявині, підходить Діана Арбус (Кідман), молода жінка з фотоапаратом, щоб зробити кілька знімків. Нудисти ставлять перед нею три умови: "не таращити очі", "ніякої реакції", а, крім того, роздягнутися самій. Жінка бере трохи часу на роздуми... Не даючи нікому схаменутися, режисер Шейнберг, відмотує дію на три місяці назад, де все ще дивніше. Спочатку Діана, дочка заможних торговців хутром і дружина рекламного фотографа, вийде на балкон і розстібне на собі сукню, демонструючи спідню білизну навколишнім будинкам, потім розкрутить каналізацію у ванній, діставши із труби золотий ключик та шмат шерсті, і, нарешті, зустріне немолоду особу, що грає

16

2 0 1 0

трав е нь

Сюжет: Діана Арбус, дівчина зі знатної і забезпеченої сім'ї, закохується у свого загадкового наставника Лайонела Суїні, який знайомить пристрасно захоплену фотографією Діану з різними маргінальними людьми, знімаючи яких, вона стає одним з найповажніших фотографів XX століття. на віолончелі, тримаючи смичок пальцями ніг. Навіть рідні діти вважають Діану "жіночкою із дивною поведінкою", і не так уже й складно припустити, що вони подумають про матір, коли та заведе дружбу з Лайнелом (Дауні-молодший), сусідом зверху, з ніг до голови порослим волоссям, з якого він шиє перуки та сукні. Лайнел познайомить Діану з усіма виродками Нью-Йорка, від сіамських близнюків до літніх гермафродитів - тут-то жінка зрозуміє, що хоче фотографувати сама. Діана Арбус увійшла в історію фотографії, знімаючи людей з яскраво вираженими фізичними вадами – гігантів та карликів, беззубих і шмаркатих, кривоногих і кривих. Захоплений її біографією Стівен Шейнберг, як не дивно,

спіткнувся об Кубрика, одного з самих відданих шанувальників робіт Арбус, чий портрет дівчатокблизнят надихнув класика на відому сцену в сяйві. Осмислено чи ні, Шейнберг цитує Сяйво практично через кадр: дочка Діани їздить по коридору на велосипеді, з витяжки чути підозрілі шуми, штори, люстри і замкнені двері випромінюють загрозу. Відразу обумовлюючи, що сюжет Хутра – лише вигадка, фантазія на тему ЖЗЛ, Шейнберг замикає його в чотирьох стінах одної нью-йоркської будівлі, нагнітаючи задушливу атмосферу тихого жаху. Можливо, автор сам передбачав зовсім інший ефект, але від поєднання гномів з садомазохістами бере острах - ну, а головна біда, що, якщо Хутро не страшний, він істерично смішний.

фото: © www.newline.com

Емоції

Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus


Наука снів (La Science des rives)

Психоделiчне...

Людина, яку взяли у полон мешканцi її ж власного сну, намагається прокинутися й приборкати свою уяву. Стефан помічає Стефані, чия уява може кинути виклик його власній. Він залучає її в свої фантазії, в заплутаний, але яскравий світ, що існує в його свідомості. Стефані знаходить ключ до серця художника, що б'ється в душі Стефана. Їхні стосунки розвиваються не тільки наяву, але й у снах Стефана...

Модільяні (Modigliani) 2004, драма. Німеччина, США, 1919 рiк. Нiчний Париж. Франція, Велика Британія, Обiйми похмурих пристрастей. Італія, Румунія Насолода ворожнечею. Два режисер: Мік Девіс. Енді Гарсія, зухвалi генii – Модiльянi та Ельза Зільберштейн

Бiографiчне...

Пiкасо. Любов до красунi Жанни Ебютерн. Бунтар? Палкий коханець? Шанс стати багатим та знаменитим. Але на сторiнках iсторїї все та ж картина жахливої трагедії...

Поховайте мене за плінтусом 2009, драма. Росія режисер: Сергій Снєжкін. Олександр Дробідько, Світлана Крючкова, Олексый Петренко, Марія Шукшина

Серйозне...

Бабуся, справжній тиран, і матiр рвуть 8-ми рiчну дитину на частини... Нескiнченнi походи до гомеопатiв, заборони, сварки, обов’язковi пюре з яблук та каша щоденно. Їсти – по годинам, спати – тільки по режиму... Удома, у бабусi i дiдуся, панує дивна атмосфера: нiби-то всi одне одного люблять, але ця любов гiпертрофована. Насправдi тут є тiльки тиранiя i взаемна ненависть.

2010

трав ень

17

КІНОспогади

2006, драма, комедія, фентезі. Франція режисер: Мішель Ґондрі. Ґаель Ґарсіа Берналь, Шарлотта Ґінсбур, Емма де Кон, Міу-Міу


Шістнадцять свічок (Sixteen candles) 1984, мелодрама, комедія. США режисер: Джон Хьюз. Моллі Рінгуолд, Джастін Генрі, Майкл Шоффлінг, Гедді Ватанабе, Джон Кьюсак

Близкість (Closer) 2004, драма. США режисер: Майк Ніколс. Наталі Портман, Джуд Лоу, Клайв Оуен, Джулія Робертс

Романтичне...

Головні герої фільму – дві подружні пари. Один з чоловків заводить роман з дружиною іншого, тим самим запускаючимаховик долі, який здатний зруйнувати все їх колишнє життя. Але страх перед утратою всього і вся не зупиняє героя Джуда Лоу – він вірить у любов з першого погляду, а раз так – ніколи не перестає дивитися і шукати.

Антена (La Antenna) 2007, драма. Аргентина режисер: Естебан Сапір. Алехандро Урдапілльета, Валерія Бертучеллі, Джульєта Кардіналі, Рафаель Ферро

Арт-хаусне... 18

2 0 1 0

трав е нь

У місті живуть люди, які втратили голоси. Вони спілкуються між собою, читаючи по губах і цілими днями дивляться телевізор, їдять одну й ту саму їжу. Голоси у людей викрав Містер ТБ – правитель міста. Саме людські голоси підживлюють систему, яка тримає місто в абсолютній владі Містера ТБ. Тепер він хоче вкрасти у людей і слова...

скріншоти: © www.kinokadr.ru

КІНОспогади

Старе, добре...

У день свого шістнадцятиріччя Саманта відчуває себе найнещаснішою людиною на світі. Через весілля сестри ніхто не згадав про день її народження! А тут ще докучливі бабуся з дідусем змушують йти на шкільний вечір з незнайомим китайцем, і їй ніяк не позбутися від ще одного огидного новачка, який запалав до неї неземною любов'ю.


• Дмитро Клипо

Ф

ранцузький фільм "Чоловік та жінка" підкорив журі Канського кінофестивалю 1966 року (Гран-прі), а потім і багатьох глядачів усього світу глибокою ліричністю, чудовою грою Трентіньяна та Еме, чарівною музикою Франсіса Лея. Мабуть, це найкращий фільм про кохання усіх часів та народів. Жінка така, якою має бути жінка – вродлива, добра, ніжна, віддана. Чоловік такий, яким має бути чоловік – мужній, рішучий, чуйний, на нього можна покластися. Вони закохуються так, як закохуються лише в кіно – гарно, піднесено. Цей фільм – еталон, який показує красу стосунків та багатогранність почуттів.

фото: © www.fotobank.ru

Жанр: Драма, мелодрама

Рік: 1966 Країна: Франція Режисер: Клод Лелюш (Claude Lelouch) У ролях: Анук Еме (Anouk Aimйe), Жан-Луї Трентиньян (Jean-Louis Trintignant).

Сюжет: Він – чоловік, професійний автогонщик. Вона – красива, розумна жінка. У кожного з них є своє минуле з присмаком печалі. Тепер ВІН і ВОНА глибоко самотні, і мир спогадів володіє ними більше, ніж мир буденної реальності. Випадкова зустріч, несподівано сильне почуття вириває героїв з холодних лап самоти. Нова близькість – крихка і невпевнена... Вона працює асистентом режисера, він – автогонщик. Обоє втратили своїх половинок, і все, що їм лишилося у житті, – це діти і робота. Випадково зустрівшись у пансіоні, де навчаються їх діти, герої стрімко зближуються і розуміють, що отримали ще один шанс. Скористатись ним заважає лише пам'ять про тих, кого вже немає поруч. Разом із усім багатством емоційної палітри, фільм дозволяє відчути, наскільки органічно можуть почуватись люди у коханні та шлюбі: так, що навіть смерть одного не може розділити їх, забрати одного з життя іншого. Можливо тому, незважаючи на такий "земний" зміст, фільм вже у рік свого виходу був відмічений

однією з нагород Католицької Церкви (точніше призом Міжнародної кінематографічної католицької організації (OCIC). Клод Лелюш: "Я люблю людей, картини, музику і слова. Із цих стихій я створюю свої фільми. Кожна моя робота – а я зняв вже 41 картину – завжди історія кохання, пристрасті. Знімати про це так довго і так багато було б неможливим, якби кожного разу це не була б нова історія кохання. Одне, що залишається незмінним у моїх фільмах - я не люблю поганих фіналів". Нагороди і номінації: 1967 рік – “Оскар”, 1968 – Премія BAFTA, 1966 – Канський кінофестиваль: Золота пальмова гілка, 1967 – "Золотий глобус".

2010

трав ень

19

Кіноексперт

Un homme et une femme


Легенда

Ф

фото: © Life

едеріко Феліні

народився 20 січня 1920 року в місті Ріміні, Італія, у родині дрібного комерсанта. Досить рано він виявив своє захоплення малюванням. Певний час він просто ходив і пропонував туристам і курортникам свої малюнки, пізніше відкрив зі своїм приятелем Демосом Бонніні крамницю "Фебо", де виготовляв портрети і карикатури. У 17 років він зненацька виїхав у Рим. Заробляв на життя різноманітними п'єсками, скетчами для радіо і театру, рекламними текстами. Пізніше почав співпрацювати в дуже популярному гумористичному виданні "Марко Ауреліо". Тоді ж починає писати кіносценарії. Після звільнення Риму американцями Феліні відкриває "Магазин з кумедним обличчям". Кар'єру в кіно Феліні починає асистентом і сценаристом у Росселіні ("Пайза").

Просто Феліні “Я завжди відчуваю труднощі, коли мені доводиться міркувати про свій досвід, робити якісь критичні висловлювання про мої фільми або про мої методи роботи. У мене немає особливої системи; думаю, що мій метод можна назвати психологічним. Це означає, що я прагну надати акторові повну свободу, намагаюся створити таку атмосферу, щоб вона ніяк не нагадувала іспит, на якому я виступаю як суддя. Я хочу, щоб актор бачив у мені порадника, людину, яка переживає те ж саме, що і він”.

• Аліса Мотошина

20

2 0 1 0

трав е нь


1960 Золота пальмова гілка Канського фестивалю за фільм “Солодке життя” 1963 Головний приз Московського кінофестивалю за фільм “8 1/2” 1964 Оскар за найкращий фільм іноземною мовою “8 1/2” 1966 Премія “Золотий Глобус” за фільм “Джульєтта і парфуми”

П

ерший "власний" фільм (не рахуючи спільного з Латтуадою "Вогні варьєте") – "Білий шейх" готувався для Антоніоні, але той відмовився знімати за сценарієм Феліні та Пінеллі. Тоді Феліні зняв фільм сам. Фільм не мав успіху, частково з вини вкрай непопулярного тоді актора Альберто Сорді. Наступний фільм "Мамині синочки" (1953) був прийнятий публікою і критикою вже набагато краще, але справжнім голосним міжнародним успіхом став фільм "Дорога" (1954). Цей фільм, що не укладається у рамки неореалізму, є безумовним кінематографічним шедевром і сьогодні. Стрічка отримала Срібного Лева у Венеції, Оскара за кращий

іноземний фільм і масу інших премій. Завдяки йому Федеріко Феліні і його дружина Джульєтта Мазіна (грала головну роль у фільму) одержали світову популярність. Починаючи з фільму "Солодке життя" і на все життя зав’язується дружба і співробітництво Федеріко з актором Марчелло Мастрояні, який ідеально підходить до автобіографічної режисерської манери Феліні. Блискучий приклад – роль Мастрояні у стрічці "Вісім з половиною". Феліні зумів поєднати у собі рідкісні якості, він був режисером найвищого ґатунку, творцем "авторського" кіно, завжди далеким від публіки і комерції, інтелектуалом і естетом,

1950

1952

Вогні вар'єте (Luci del Varietà) драма

Білий шейх (Lo Sceicco Bianco)

Пеппіно де Філіппо, Джульєтта Мазіна, Карла дель Поджо, Джуліо Калі, Маріо Де Ангеліс, Вітторіо Капріолі

він постійно викликав любов і захоплення публіки, яка обожнювала кіно. Проте останні фільми режисера не були широко прийняті публікою. Його дорікали в повторенні самого себе, у зарозумілості. Але як усякий автор він знімав, не озираючись на критику. І зараз можна сказати, що останні фільми – спадщина того "великого" кінематографічного стилю, який ймовірніше за все безповоротно пішов саме з Федеріко Феліні – 31 жовтня 1993 року. Федеріко Феліні та Джульєтта Мазіна Феліні та Мазіна ще за життя увійшли в Пантеон богів. Про них говорили з придихом і захоплен-

1953

1953

Мамині синочки (I Vitelloni)

Кохання в місті (L’Amore in Città)

1954 Дорога (La Strada)

драма Ентоні Квін, Джульєтта Мазіна, Річард Бейсхарт, Альдо Сільванія, Зембріх Ровере, Лівія Вентуріні

драма, кoмедія, мелодрама Альберто Сордо, БрунеллоБово, Леопольдо Трієсті, Джульєтта Мазіна, Лілія Ланді

драма Франко Інтерленгі, Альберто Сордо, Франко Фабріціо, Леопольдо Трієсті, Ріккардо Феліні, Жан Брошар

драма Рита Йоса, Розанна Карта, Енріко Пелліція, Лівія Вентуріні, Мара Берні, Валерія Моріконе, Маріса Валенти, Марко Феррері

2010

трав ень

21

Легенда

НАГОРОДИ:

1957 Оскар за найкращий фільм іноземною мовою “Дорога”


Легенда

1955

1957

1960

1962

1963

Шахраї (Il bidone)

Ночі Карибії (Le Notti di Cabiria)

Солодке життя (La Dolce Vita)

Бокаччо-70 (Boccaccio '70)

Вісім з половиною (8½)

драма Амедео Надзарі, Джульєтта Мазіна, Марці Франка, Сільванія Альдо, Франсуа Пер'є

ням. Але нанація хотіла знати: чи любили їхні боги один одного, чи со юз Феліні та Мазіни був усього лише вульгарною угодою двох кар'єристів? Вони познайомилися на радіо у 1943 році. Вісімнадцятирічна Джульєтта вже була популярною радіоведучою прямого ефіру і грала у п'ятьох римських театрахза один сезон. Феліні був старший від Джульєтти на три роки. Він працював карикатуристом у маленькій газеті і уникав призову від армії Муссоліні. А ще писав сценарій "Моральдо в місті" для кіностудії, якою керував син диктатора. Так і незнятий фільм повинен був розповісти про кохання. Щоб познайомитися з майбутньою дружиною, головний герой просить у неї фотографію. Потім запрошує на обід і за кілька тижнів переїжджає до неї на квартиру. Таким чином зробив і сам Федеріко Феліні. Він попросив у популярної радіоведучої Джульєтти Мазіни фотографію – нібито для кінопроб... Вже наступного дня вони разом обідали у ресторані.

2 0 1 0

драма Марчелло Мастроянні, Клаудіа Кардинале, Анук Еме, Сандра Мило, Росселля Фальк, Барбара Стіл, Маделін Лебо, Катерина Боратто

трагікомедія Пеппіно де Філіппо, Аніта Екберг, Томас Міліан, Софі Лорен

драма Бродерік Кроуфорд, Джульєтта Мазіна, Річард Бейсхарт, Франко Фабріціо, Сью Еллен Блейк, Альберто Де Амічіс, Лорелла Де Люка Джакомо Габріеллі, Ріккардо Гарроне

22

драма Марчелло Мастроянні, Аніта Екберг, Анук Еме, Івона Фюрно, Ален Кюні, Адріано Челентано

трав е нь

"Федеріко не справив на мене особливого враження, розповідала Джульєтта. – Дружелюбний молодик – і все". Поласувавши обідом вдома (звідки у бідного карикатуриста гроші?!), Джульєтта біжить на побачення. Поки Феліні робить замовлення, вона розглядає роз-

“Лише коли я роблю свою роботу, я відчуваю себе справді живим”. кішний інтер'єр і думає, що її супутник збожеволів: йому не вистачить грошей заплатити навіть за чашку кави. Коли молодій парі подали рахунок, Федеріко не поспішаючи дістав пакунок з банкнотами. "Я ніколи потім не бачила Федеріко з такою величезною су-

мою", – лю била казати Мазіна, розповідаючи про їхнє перше побачення. Про заручини вони оголосили за кілька тижнів. Феліні відразу ж переїхав у будинок тітки Джулії на віа Лютецію. Обвінчалися вони тільки через кілька місяців. Шлюбна церемонія проходила на сходовому прольоті – з розумінь безпеки. У католицькому соборі Федеріко, над яким усе ще висіла загроза призову до армії, не ризикнув з'явитися. Усе було так конспіративно, що Avе Marіa співав один із друзів Феліні. Феліні любив робити дружині сюрпризи, а не дарувати брильянтові діадеми. А його найкращими подарунками Джульєтта назве дві ролі у фільмах – "Дорога " і "Ночі Карибії". Через кілька тижнів після весілля Джульєтта впала зі сходів. Вона загубила дитину. Друга вагітність закінчилася в березні 1945 року народженням сина, названого на честь батька – Федеріко. Але за два тижні дитина померла... Більше дітей у них не було.


висоту на схилах кінематографу. Її почали називати великою, порівнювати з Чарлі Чапліном, їй вручали "Оскари" і пропонували найвигідніші контракти. Але на всі

“Немає кінця. Немає початку. Існує тільки пристрасть життя”. привабливі пропозиції Голлівуду Мазіна незмінно говорила "ні". Друзі згадують, що під час роботи над фільмами понад усе для Феліні була думка дружини. Якщо Джульєтти не було на знімальній площадці, Федеріко постійно телефонував їй додому і радився навіть з дріб'язкових питань. Вони часто сварилися. Не як режисер і акторка, а, скоріше, як чоловік і дружина. Феліні звинувачував

1965

1968

Джульєта і парфуми (Giulietta degli Spiriti)

Три кроки в маренні (Histoires Extraordinaires)

драма Джульєтта Мазіна, Сандра Мило, Маріо Пізу, Валентина Кортезе, Луїза Делла Ноче

драма Ален Делон, Бріджітт Бардо, Пітер Фонду, Джейн Фонда, Джеймс Робертсон Джастіс

Джульєтту у сварливості, вона його – у нетерпимості. Начебто мова йшла про те, кому ввечері мити посуд. Під час зйомок фільму "Сатирикон" вони серйозно посварились. Мазіна перестала приходити на зйомки. Феліні скаженів і відмовлявся знімати. Вона з'явилася на знімальному майданчику вдень, коли знімався найскладніший епізод – загибель міста Інсули Феліче. Атмосфера була напруженою до межі. Джульєтта привіталася, сіла в куток і дістала із сумочки в'язання. З третьої спроби Інсула нарешті піддалася, і знімальна площадка перетворилася в ураган з каміння і пилу. Перелякані коні ледь не змели камери. Після того як Феліні крикнув: "Стоп!", Джульєтта спокійно опустила очі і прийнялася в'язати. Мазіна так і не стала кінозіркою. Її професійна доля обмежилася чотирма великими ролями у фільмах одного режисера. Це дуже мало, якщо знати, що мова йде про велику акторку. І неймовірно багато, якщо пам'ятати, що мова йде про фільми Феліні.

1969

1970

1969

Щоденник режисера (Block-notes di un regista)

Сатирикон (Satyricon)

документальне Енніо Антонеллі, Федеріко Феліні, Марчелло Мастроянні, Ніно Рота, Альваро Віталі

комедія, драма Мартін Поттер, Хірам Келер, Макс Борн, Маріо Романьолі, Ален Кюні, Сальва Рандоне

2010

Клоуни (I Clowns)

драма, автобіографія, цирк Федеріко Феsліні, Ріккардо Біллі, Тіно Скотті, Данте Маджіо, Карло Різзо

трав ень

23

Легенда

Після одруження Федеріко так і не заспокоївся. Він бував на усіх богемних вечірках, сидів ночами у редакції або монтажній. І Джульєтта відкривала двері будинку всім його друзям. Іноді цими друзями виявлялися привабливі жінки. Він розповідав дружині про все – і про власні романи теж. Друзі Федеріко і Мазіни згадують, що, якщо маестро і був у чомусь винний перед Джульєттою, вона дізнавалася про це першою від нього самого. Мазіна з її бісовим характером абсолютно підходила Феліні. Вона була казковою тендітною лукавою феєю. І при цьому сильною жінкою, абсолютно надійним партнером. Саме Мазіна "влаштувала" Феліні помічником режисера Роберто Росселліні. Пізніше він скаже, що Росселліні був всьогонавсього регулювальником, який допоміг йому перейти вулицю. "Але хіба цього мало?" – відповість Джульєтта. Спочатку Феліні хотів знімати тільки дружину. Дві головні ролі у фільмах "Дорога " і "Ночі Карибії" піднесли Джульєтту на недосяжну


1973

1976

1979

1980

Рим (Roma)

Амаркорд (Amarcord)

Казанова (Il Casanova di Federico Fellini)

Репетиція оркестра (Prova d’Orchestra)

Місто жінок (La Citta' delle Donne)

драма, біографія, історичний Дональд Сазерленд, Сіселі Браун, Кармен Скарпітта

драма Балдуїн Баас, Клара Колозімо, Рональдо Бонаккі, Фердінандо Віллелла

драма, комедія Альберто Сордо, Пітер Гонсалес, Анна Маньяні, Марчелло Мастроянні, Федеріко Феліні

трагікомедія Пуппела Маджо, Мага Ноель, Армандо Бранч, Чіччо Інграссіа, Бруно Занін

драма, комедія Марчелло Мастроянні, Ганна Прукнал, Берніс Стіджерс, Донателла Даміані

1976 Оскар за найкращий фільм іноземною мовою “Амаркорд” 1977 Оскар за найкращий дизайн костюмів у фільмі “Казанова” 1978 Премія BAFTA за фільм “Казанова” 1985 Почесний золотий лев Венеціанського кінофестивалю за внесок у кіномистецтво 1987 Золотий приз Московського кінофестивалю за фільм “Інтерв'ю” 1993 Почесний Оскар За внесок у кіномистецтво 1983

1990

І корабель пливе… (E la Nave Va)

1986

1987

Джинджер і Фред (Ginger E Fred)

Інтерв'ю (Intervista)

комедія Джульєтта Мазіна, Марчелло Мастроянні, Франко Фабріціо, Фредерік Ледебур

драма, комедія Фреді Джонс, Барбара Джеффорд, Філіп Лок, Джонатан Сесіл, Фред Вільямсон, Пітер Сельє, Моріс Бар'є

24

2 0 1 0

трав е нь

Голоси Місяця (La Voce della Luna)

комедія, драма Марчелло Мастроянні, Аніта Екберг, Федеріко Феліні, Серджіо Рубіні, Мауріціо Майн

комедія, драма Роберто Беніньї, Паоло Вилладжо, Надя Оттавіані, Маріса Томазі, Анджело Орландо, Даріо Гірарді

фото: © Life

НАГОРОДИ:

Легенда

1972


Кіно-мить

“Римські канікули” (“Roman Holiday”) 1953 Режисер: Вільям Вайлер У ролях: Одрі Гепберн та Грегорі Пек


1999 – Краса по-американськи (American Beauty) 1998 – Закоханий Шекспір (Shakespeare In Love) 1997 – Титанік (Titanic) 1996 – Английський пацієнт (The English Patient) 1995 – Хоробре серце (Braveheart) 1994 – Форест Гамп (Forrest Gump) 1993 – Список Шиндлера (Schindler's List) 1992 – Непрощений (Unforgiven) 1991 – Мовчання ягнят (The Silence Of The Lambs) 1990 – Той, що танцює з вовками (Dances With Wolves)

Переможець 2010 – "Володар бурі” (The Hurt Locker)

s ' 00

70's 1979 – Крамер проти Крамера (Kramer vs. Kramer) 1978 – Мисливець на оленів (The Deer Hunter) 1977 – Енні Хол (Annie Hall) 1976 – Роккі (Rocky) 1975 – Політ над гніздом зозулі (One Flew over the Cuckoo's Nest) 1974 – Хрещений батько 2 (The Godfather Part II) 1973 – Афера (The Sting) 1972 – Хрещений батько (The Godfather) 1971 – Французький зв’язковий (The French Connection) 1970 – Патон (Patton)

26

2 0 1 0

трав е нь

2008 – Мільйонер із трущоб (Slumdog Millioner) 2007 – Літнім тут не місце (No Country for Old Men) 2006 – Відступники (The Departed) 2005 – Зіткнення (Crash) 2004 – Крихітка на мільйон (Million Dollar Baby) 2003 – Володар кілец: Повернення короля (Lord Of The Rings: The Return Of The King) 2002 – Чікаго (Chicago) 2001 – Ігри розуму (A Beautiful Mind) 2000 – Гладіатор (Gladiator)

"Володар бурі” отримав "Оскар" за кращий фільм, режисуру, оригінальний сценарій, монтаж і дві премії за звук. Режисер і за сумісництвом екс-дружина Джеймса Кемерона Кетрін Бігелоу стала першою жінкою-переможницею у цій номінації.

s

1989 – Шофер міс Дейзі (Driving Miss Daisy) 1988 – Людина дощу (Rain Man) 1987 – Останній імператор (The Last Emperor) 1986 – Взвод (Platoon) 1985 – Із Африки (Out Of Africa) 1984 – Амадей (Amadeus) 1983 – Мова ніжності (Terms Of Endearment) 1982 – Ганді (Gandhi) 1981 – Вогняні колісниці (Chariots Of Fire) 1980 – Звичайні люди (Ordinary People)

s ' 60 1969 – Опівнічний ковбой (Midnight Cowboy) 1968 – Олівер (Oliver) 1967 – Опівнічна спека (In the Heat of the Night) 1966 – Людина на всі часи (A Man for All Seasons) 1965 – Звуки музики (The Sound of Music) 1964 – Моя прекрасна леді (My Fair Lady) 1963 – Ловелас (Tom Jones) 1962 – Лоуренс Аравійський (Lawrence of Arabia) 1961 – Вестсайдська історія (West Side Story) 1960 – Квартира (The Apartment)

матеріали: © www.academyawards.narod.ru

Найкращі

Оскар 8 s 0 ' 0 ' 9


She, A Chinese • Аліса Мотошина

Кіно-коник

Жанр: Драма Країна: Німеччина, Велика Британія, Франція Рік: 2009 Режисер: Сяолу Го (Xiaolu Guo) У ролях: Лу Хуанг (Huang Lu), Вей Йі Бо (Wei Yi Bo), Джефрі Хатчінгс (Geoffrey Hutchings), Кріс Ріман (Chris Ryman).

Сюжет: SHE, A CHINESE – це історія молодої китаянки Мей, яка покидає монотонне сільське життя заради найближчого великого міста Чунцин. Проте все не зовсім так, як сподівалася дівчина, після втрати роботи на фабриці вона закохується в кілера Спайкі, якого переслідує власне минуле. Далі Мей опиняється в Лондоні, де виходить заміж за немолодого містера Ганта, а потім крутить роман з індійським іммігрантом Рашидом. она, китаянка" – проникливе вивчення знаку душі молодої жінки з маленького селища Китаю, яку не змогли перемогти ні смерть, ні бідність, ні самотність, ні страждання, ні перешкоди загального обурення чи неправомірної поведінки. Упертий оптимізм допомагає їй витримувати майже усе, не дивлячись на біль від низки чоловіків, які пропонують тільки розчарування. Сміливо і необмежено, з наполегливо стриманим шиком, слідкуючи за історією Мей глядач проходить її шлях від глухого китайського села до Лондона, місця неможливо чарівних споживчих багатств, і такого ж жорстоко водночас…

фото: © МКФ Молодість

Не маючи жодних перспектив у своєму рідному селі, де люди у переважній більшості займаються тим, що збирають сміття на сміттєзвалищах і потім намагаються його якось комусь продати, “та китаянка” вирушає до великого міста і влаштовується на роботу на фабрику. Але така робота не може задовольнити її ні тваринними умовами праці, ні мізерною платнею. Її звільняють і висміюють перед усіма працівниками. Вона починає працювати у перукарні бідного кварталу сусіднього містечка і стає подружкою гангстера, якого убивають просто у неї на руках. Проте вона залишається з невеликою кількістю грошей, що для неї залишив коханий,

і це дозволяє їй здійснити свою найзаповітнішу мрію – купити собі квиток в одну сторону до Лондона, де вона зможе побудувати своє життя по-новому. От тут і починається все найцікавіше: відносини із арабом, життя у вагончику, шлюб із літнім чоловіком і наполегливе вивчення мови… SHE, A CHINESE – це історія молодої китаянки, що залишає монотонне сільське життя заради своєї мрії про краще майбутнє у гідній країні. Кохання до кілера Спайкі, заміжжя за старим містером Гантом, який багато чому її навчив – все це лише низка випадковостей, яка кидає Мей у обійми до Рашида.

2010

трав ень

27


Коко до Шанель Франція (2009) Жанр: Драма Режисер: Анн Фонтен

В ролях: Одрі Тоту, Бенуа Пульворд, Алесандро Нівола, Марі Жилен, Емануель Дево.

Повний метр

“Коко до Шанель” – екранiзована бiографiя, що розповiдає про легендарну особистiсть – дизайнерку Коко Шанель та її нелегке життя. Iсторiя сходження вiд простої спiвачки в дешевому барi до свiтської левицi Парижа.

Коко Шанель стала революцiонером у свiтi високої моди, вона вiдкрила новий стиль мiльйонiв людей не тiльки Францiї, але i всiєї планети. Сюжет сфокусований на часi,коли вона ще не була знаменитою законодавицею мод, який одягнув жiнку у чоловiчий костюм i маленьке чорне плаття, i носила iм’я Габрiелла Шанель.

28

2 0 1 0

трав е нь


Коко Шанель та Ігор Стравінський Франція (2009) Жанр: Мелодрама, біографія Режисер: Ян Кунен

В ролях: Мадс Мікелдсен, Анна Муглалі, Олена Морозова, Анатоль Таубман.

Коко пропонує Стравінському свою віллу в містечку Гарш як творчу лабораторію. Туди композитор одразу ж переїздить з сім’єю. Так починається пристрасна любовна історія двох творчих гігантів…

2010

трав ень

29

Повний метр

фото: © скріншоти з сайту www.kinokadr.ru

Історія швидкоплинного, але сильного кохання модної ікони і найвпливовішого композитора ХХ ст. Їх життєві шляхи перетнулися у вирішальний момент, задавши несподіваний напрям культурній історії ХХ століття. Сім років потому багата, шанована й успішна Коко знову зустрічає Стравінського – вигнанця без копійки, що живе в Парижі після Російської революції. Між ними миттєво спалахує пристрасть.


а ш і ф А р “I M A X ” К ін о те аьтк и й п р о с п е к т 3 4 в М о с к о в с in e m a .c o m .u a -c w w w.i m a x

Мотор!

Аватар

К ін о т е атр “К и їв с ь к а Р ус ь”

в ул . А р т е м w w w.k in o а , 9 3 .c o m .u a

Одного р азу в Рим і Людина-в ов Милі кіс к тки Шпигун п о сусідс тву Персі Дж ексон і викрадач бл Милі кіс искавок тки

Кін оте атр и “Бат тер фл яй” пр ос п. Че рв он их Ко за ків , 6 вул . Гор ько го 50 вул . Ур иц ько го 1 ww w.k ino -bu tte rfly.co m. ua

Куди поділись Моргани Аватар Людина-вовк Милі кості Острів проклятих Шпигун по сусідству

30

2 0 1 0

трав е нь

р “К и їв ” К ін о т е атн о а р м ій с ь к а , 1 9 в ул . К р а с o .c o m .u a k in w w w.k ie v

Джон Дорогий роклятих Острів п тки Милі кіс любов Шведська ловік Інший чо коханих Місто за

Кіноте а “Кіноп тр а лац” вул. Ін

с w w w. k in т и т у т с ь к а , 1 o p a la c e.net

Катинь Людина -вовк Одного разу у Римі Аватар

Кін оте атр “Мульти пл екс” вул . Лу на чар ськ ого 4 ww w.m ult iple x.u a

Одного разу в Римі Людина-вовк Милі кістки Шпигун по сусідству Доріан Грей Шерлок-Холмс Милі кістки Дорогий Джон

“Ур аї н а” К ін о те ат рц ьк о го 5

вул . Го р од е a in a .c o m .u a kr w w w.k in o -u

и Милі кістк лятих Острів прок го День Свято Валентина

К ін о т е атр и “Л ін ія к ін в ул . А . о” Гл у ш к о в а, 13-Б в у л . Гр ишка, 5 в ул . М а л w w w.l in и н о в с ь к о го , ia k in o .c 1 o m / th e 2 a te r s К

андага р Одного разу в Людина Римі -в Милі к овк іс День С тки вя Валент того ина Дорогий Джон

ри К ін о те ат ін о ” К ас “О де 36 Перова б ул ь в а р оги, 3 м е р т Пе проспек ва, 12 в ул . Л у го d e s s a .c o m / k ie v o w w w.k in o

і азу в Рим Одного р тки Милі кіс сідству су Шпигун по ексон і Персі Дж к блискаво викрадач тки Милі кіс того День Свя а Валентин


Кадри з фільмів та довідкову інформацію взято з сайтів: http://www.multikino.com.ua/ – сайт MULTIKINO BEFA; http://www.kinokadr.ru/ – сайт «Кинокадр»; http://www.kinopoisk.ru/ – сайт «Кинопоиск». Усі фільми планети; http://sumno.com/ – спільнота блогів про культуру; http://www.fotobank.ru/ – фотобанк кінокадрів; http://www.molodist.com/ – інформація про учасників фестивалю.


и г у р п а н ї о в йа з ді в і ч о їо в с и ж е р еб В

муртс

ОНІК 0102 )ьневарт( 1 №

Журналу про кінематограф «КІНО-струм»  

Видавничий проект журналу «КІНО-струм» має на меті втілити у життя унікальний продукт, аналогів якого ще не існує на ринку періодичних видан...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you