Page 1

1-31 Aralık 2015 / Sayı 71

“Durma, Resim Yapalım” Sergisi Açıldı

S

avaş mağduru Suriyeli mülteci çocukların yaptığı resimlerin yer aldığı “Durma Resim Yapalım” sergisi, 1-6 Aralık tarihleri arasında Cibali Kampüsü’nde ziyarete açıldı. Sergide 6-16 yaş arası 70 çocuğun çizdiği 50’den fazla resim yer alıyor. Kadir Has Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı ve Gaziantep Üniversitesi İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin projesi ile oluşturulan serginin açılış konuşmasını Khas Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman yaptı.

Khas’tan Güney Kore Açılımı Kadir Has Üniversitesi ile Güney Kore’nin en üst düzey üniversiteleri arasında, küresel eğitim ve araştırma ortaklıkları geliştirme Rezan Has Müzesi’nde Facing East/ Doğu’ya hedefi doğrultusunda, öğrenci ve Yöneliş sergisi 14 Eylül’de açıldı. öğretim üyeleri değişimi anlaşması 31 10 Ekim’e kadar sürecek olan sergi sihirli, Aralık’ta imzalandı. Rektör hipnotize edici ve mistik bir etki temalarını Prof.Sanatçı Dr. Mustafa Aydın, 16-20 taşıyor. Drew Tal’ın eserlerinde Kasım tarihleri arasında oluşan sergide din, mitoloji ve Güney cinsel ifadelKore’nin erdeki insan uluslararası teması ve ruhüniversite yansıtılıyor. seviyelerinde 15 sıralamalarının yaşından bu yanaüst dünyayı gezerek yer alan çeşitli üniversitelerine ziyarette bulunmuştu.

R

ektör Prof. Dr. Mustafa Aydın başkanlığında Sungkyunkwan University ve Hankuk University of Foreign Studies ile öğrenci ve öğretim üyeleri değişimi anlaşması imzalanmasına karar verildi. Bu görüşmelerde ayrıca Kadir Has Üniversitesi ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimine devam eden University of Seoul, Hanyang University, Korea University ve Yonsei University Rektör ve heyetleriyle de

görüşüldü; gerçekleştirilen ortak çalışmaların derinleştirilmesine karar verildi. Kore’deki görüşmeler sonucunda Kadir Has Üniversitesi ile Güney Kore’nin seçkin üniversitelerinden Sungkyunkwan University arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimi anlaşması imzalandı. Cibali Kampüsü’nde 10 Aralık’ta gerçekleştirilen imza töreninde Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın ve Sungkyunkwan University Rektörü Prof. Dr. Kyu Sang Chung yer aldı.

Yeni Uluslararası Dinamikler ve Kıbrıs Müzakereleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 10 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde “Uluslararası Dinamikler Işığında Kıbrıs Müzakereleri ve Geleceği” başlıklı bir konferans verdi. Program, Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın açılış konuşmasıyla başladı. KKTC’nin Türkiye için son derece önemli olduğunu hatırlatan Rektör Aydın, Kıbrıs ve KKTC’nin tarih boyunca, özellikle de 1980’lerden bu yana çok önemli dönemeçlerden geçtiğini belirterek, “Kıbrıs ve KKTC şimdi de çok önemli bir dönemeçte. Umarım bu son dönemeç olur ve en hayırlısı olur.” dedi.

12. Kadir Has Ödülleri Sahiplerini Arıyor Türkiye’nin eğitim gönüllüsü Kadir Has adına ihdas edilmiş ödüllerin on ikincisi Doğa ve Yaşam Bilimlerinde Gelişmeleri sağlayan çalışmalara “Üstün Başarı Ödülü” ve “Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü” kategorilerinde veriliyor. Aday gösterme ve son başvuru tarihi 2 Mart. 01 - 31 ARALIK 2015 | NEWSLETTER KHAS | 1


Haberler / Etkinlikler

Afrika’da Bölgesel Pazar Dinamikleri Türkiye’nin Afrika araştırmaları konusunda tek aktif merkezi olan Khas Afrika Araştırmaları Merkezi (MARC), İngiltere’nin Coventry Üniversitesi’ne bağlı Güven, Barış ve Sosyal İlişkiler Merkezi ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) işbirliğiyle, Afrika ülkelerinde iş ve yatırım olanaklarını masaya yatıran “Afrika Çalışmaları Görünümü -Africa Engagement Outlook” başlıklı bir konferans düzenledi. Kadir Has Üniversitesi, Coventry Üniversitesi ve DEİK’ten seçkin konuşmacıların yer aldığı etkinlik, 7 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde gerçekleşti.

Yaşlı Nüfusun Maliyeti Khas İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Cibali Kampüsü’nde 2 Aralık’ta gerçekleştirilen ve Japon uzmanların da katıldığı “Yaşlı Bakımı Dünyaya Neye Mal Oluyor?” konulu toplantıda hızla yaşlanan Asya nüfusu, yaşlı bakımının ekonomilere etkisi gibi konular mercek altına alındı. Toplantıya Asya Geliştirme Enstitüsü görevlilerinden Prof. Dr. Charles Yuji Horioka, Prof. Dr. Yoko Niimi ile Khas Ekonomi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr Ali Akkemik konuşmacı olarak katıldı. Varlık dağılımında nesiller arası aktarımların etkisi, gayriresmi bakımın bedelleri konuları uzmanlar tarafından açıklandı.

Tübitak’tan Khas’a Proje Desteği İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Özgür Orhangazi’nin yürütücülüğünü yaptığı proje, TÜBİTAK 1002- Hızlı Destek Programı kapsamında proje desteğine hak kazandı. “Türkiye İmalat Sanayiinde Finansman Kısıtları ve İhracat Kararları” başlıklı projede, Türkiye imalat sanayii firmalarının 1996-2013 dönemi yıllık verileri kullanılarak, finansman kısıtları ve ihracat arasındaki ilişki incelenecek. 2 | 01 - 31 ARALIK 2015 | NEWSLETTER KHAS

Türkiye - Rusya Krizi - Sırada Ne Var?

Uluslararası Düzenin Karmaşıklığını Anlamak

KONUŞMACILAR

Başlamış, Gazeteci Uluslararası İlişkilerCenk ve Avrupa Çalışmaları Araştırma Ahmet K. Han, Kadir Has Üniversitesi ve Uygulama Merkezi, CIES 8 Aralık’ta Cibali Ceyda Karan, Cumhuriyet Cüneyt Özdemir, Gazeteci Yazar (Moderatör) Kampüsü’nde “Türkiye-Rusya Krizi Sırada Ne Var? Soli Özel, Kadir Has Üniversitesi ve HaberTürk Uluslararası Düzenin Karmaşıklığını Anlamak” konulu 8 Aralık 2015, 13:00-15:00 Galata Salonu bir panel düzenledi. Panele; gazeteci Cenk Başlamış, Kadir Has Üniversitesi, Kadir Has Kampüsü, Cibali / İstanbul Cumhuriyet’ten Ceyda Karan, gazeteci yazar Cüneyt http://cies.khas.edu.tr Özdemir ve Khas öğretim üyeleri Ahmet K. Han ve Soli Özel konuşmacı olarak katıldılar.

Geleceğin Enerji Çalışanları Ödüllendirildi Insipiring The Young Laders For Future Energy Roles etkinliği 9 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde düzenlendi. Sektörün ileri gelenleri ile birlikte kariyerinin başında olan 120 kadar genç enerji çalışanın katıldığı etkinlikte, Enerji Eski Bakanlarından Hilmi Güler ile Katar Ekonomi ve Ticaret Eski Bakanı Şeyh Mohammed A. Althani de görüşlerini bildirdiler. Açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın yaptığı etkinlikte CESD Direktörü Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger ise mesleki deneyimleri ışığından tavsiyelerde bulundu, liderlik yarışmasında jüri üyesi olarak görev yaptı. Önceden belirlenen üç konunun birini seçerek makale hazırlayan katılımcılar arasından en iyilerine ödüllerin verildiği etkinlikte, ayrıca çeşitli komiteler kurularak genç liderlerin enerji sektöründe daha fazla yer alabilmelerinin yolunu açaçak faaliyetlerde bulunmaları kararlaştırıldı.

UNESCO Kürsüsü Tanıtıldı Khas UNESCO Kürsüsü Başkanı Doç. Dr. Yonca Erkan, 22 Aralık’ta Khas öğretim üyelerine “Dünya Miras Alanlarının Yönetimi ve Tanıtımı: Yeni Medya ve Toplumsal Katılım”’ başlıklı bir toplantı yaptı. UNESCO Chair hakkında yaptığı kısa sunumun ardından katılımcılar arasında olası işbirlikleri konuşuldu.


E

DAM ve MARC, hem Türkiye’nin güvenlik politikaları, hem de nükleer enerji politikaları çerçevesinde yürüttüğü araştırma programlarının ortak paydalarından olan siber güvenlik üzerine yeni bir araştırma programına başladı. Bu programın ilk çıktılarından olan ve siber güvenliğin tanımı, Türkiye’de siber güvenliğin vaziyeti, Türkiye’de siber alanı saldırı amaçlı kullanan aktörler ve kabiliyetleri, siber suçlar ve nükleer tesislerde siber güvenliğin boyutu gibi konuların araştırıldığı çalışma 17 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde yapılan etkinlikle kamuoyu ile paylaşıldı.

Khas Öğrencilerine Üç Ödül

Tim, İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri Birliği Derneği) ve İDDMİB (İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği)’nin düzenlediği 2. Plastik ve Metal Ambalaj Tasarımı yarışmasından Kadir Has Üniversitesi üç ödülle döndü. Plastik Ambalaj öğrenci kategorisinde, Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencisi

Robin Yayla, ÇEREZO adlı projesiyle 3.lük ödülünü kazandı. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi Buse Rodoplu ile 3. sınıf öğrencisi Örsan Berkay Tülüce grup olarak katıldıkları yarışmada TakeAway adlı projeleriyle, Mansiyon ödülünü kazandılar. Metal Ambalaj öğrenci kategorisinde ise son sınıf öğrencisi Burak Demir, Salep adlı projesiyle Mansiyon ödülünü kazandı.

Büyük Veri ve Yeni Nesil Teknolojileri TG Bilişim Hizmetlerinin kurucusu ve T&G Workshop ile BCMG’nin kurucu ortağı Kıvanç Toker, Cibali Kampüsü’nde 11 Aralık’ta “Büyük Veri Problemlerinin Yeni Nesil Teknolojiler ile Çözümü” adlı bir seminer gerçekleştirdi. Günümüz IT uzmanlarının sorun çözme esnasında karşılaştıkları en büyük engellerden bahseden Toker, bu engelleri her gün bir yenisi çıkan ürün ve teknolojilerden kendilerine en uygun olanı seçerek nasıl kurtulabileceklerini anlattı.

Uluslararası Hukuk Forumları Serisi Devam Ediyor

Haberler / Etkinlikler

Türkiye’de Siber Güvenliğin Açmazları

Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Hukuk Forumları serisi kapsamında, 8 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde, sosyoloji profesörü ve Ankara’da bulunan İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi (İGAM) Kurucu Başkanı Prof. Yakın Ertürk tarafından; “Kadın, Barış ve Güvenlik: Fırsatlar ve Zorluklar” adlı bir seminer gerçekleştirildi.

Karadeniz’deki Uluslararası Hukuk Engelleri Gürcistan Cumhuriyeti Savunma Bakan Yardımcısı Dr.Anna Dolidz ve Moskova’dan Threefold Hukuki Danışmanlık firması Ortağı Maria Issaeva’nın konuşmacı olarak katıldığı, “International Law Challenges in the Black Sea Region” adlı seminer 2 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Ardından düzenlenen panelin moderatörlüğünü Khas Hukuk Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Maria Varaki üstlendi.

Medeni ve Borçlar Kanunu’nun 90. Yılı Khas Hukuk Fakültesi, Türk Medeni Kanunu’nun kabul edilişinin 90. yılına ithafen 17-20 Şubat 2016’da “Medeni Kanun ve Borçlar Kanunu’nun 90. Yılı Uluslararası Sempozyumu” düzenliyecek.

01 - 31 ARALIK 2015 | NEWSLETTER KHAS | 3


Haberler / Etkinlikler

Mimarlıkta Yeni Geliştirilen Modlar Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğr.Gör. Yelda Gin moderatörlüğünde 10 Aralık’ta Melike Altınışık “In Between Space” adlı bir sunum gerçekleştirdi. Konferans dersin öğrencileri dışında tüm üniversiteye açık yapıldı. Understanding Space (Mekanı Anlamak) dersi kapsamında düzenlenen etkinliğin bir başka konu başlığı ise “Emerging Modes of Architecture” (Mimarlıkta Yeni Geliştirilen Modlar) oldu. Atölye Labs kurucu ortağı Engin Ayaz’ın da katılımıyla gerçekleşen etkinliğe fakülte öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Uluslararası Hukuk Forumları

Mutlu ve Başarılı İnsan Semineri Öğrenme, liderlik ve kültür değişimi gibi çeşitli konularda danışmanlık yapan Hürriyet Gazetesi yazarı Özgür Bolat Cibali Kampüsü’nde 12 Aralık’ta, “‘Mutlu ve başarılı bir insan nasıl yetiştirilir” konulu bir seminer gerçekleştirdi. 7-9 yaş arası çocuğu olan velilere hitap eden konferansa üniversitenin akademik ve idari personeli katıldı. Etkinlikte; “Hangi aileler mutlu ve başarılı çocuk yetiştirir, neden çocuklar teknolojiye bağımlıdır, ceza neden işe yaramaz, yerine ne yapılmalıdır?” gibi sorular yanıtlandı.

Salı Seminerleri Devam Ediyor İletişim Fakültesi’nin katkılarıyla düzenlenen “Toplum ve İletişim” temalı SBE Salı Seminerleri kapsamında Doç. Dr. Eylem Yanardağoğlu (Kadir Has Üniversitesi), Dr. Dan Mercea (City University of London), Dr. Marco Bastos (Duke University), ve Duygu Karataş’ın (University of Westminster) tarafından “Protest Persistence: The Case of Twitter Communication in Occupy Gezi” başlıklı konuşma düzenlendi. 4 | 01 - 31 ARALIK 2015 | NEWSLETTER KHAS

Gapping the Bridge

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtımı Bölümü, Georgia State University ve British Council ortaklığıyla Cibali Kampüsü’nde 1415 Aralık‘ta Gapping the Bridge etkinliği düzenlendi. Kapanış paneli konuşmasını, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan

Shaarik Zafar’ın yaptığı etkinlikte, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da uyuşmazlık çözümü alanında çalışan inanç odaklı sivil toplum örgütleri ile devlet kurumları temsilcilerini bir araya getirdi. Etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

Parkinson Yenilecek mi? Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyoinformatik ve Genetk Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Yelekçi 20 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde, “Bilgisayar Destekli İlaç Tasarımı İle Parkinson Yenilecek Mi?” adlı bir konferans düzenledi.

Conversations Seminerleri İstanbul Politikalar Merkezi’nde araştırmacı olarak görev yapan Defne Kadıoğlu Polat tarafından, Cibali Kampüsü’nde 17 Aralık’ta “Almanya’da Yeni Yerel Kent Politikaları ve Soylulaştırmanın Düşük Gelirli Göçmenlere Etkisi” adlı bir konuşma gerçekleştirildi.


Yeni Medya Atölyeleri kapsamında 16 Aralık’ta Yeni Medya Lab’de “Youtube İçin Video Üretimi” Atölyesi düzenlendi. PlayonMuse’dan Okan Saykun, Fuat Kaynakçı ve İsmail Yüksel tarafından yapılan atölyede video üretim aşamaları uygulamalı olarak gösterildi.

Kanadalı Sanat Yönetmeni Khas’ta Türkiye sineması üstadlarından Ali Özgentürk’ün Khas’ta verdiği Yaşam, Sanat ve Sanatçı dersi kapsamında, 7 Aralık’taki dersinde Kanadalı Sanat Yönetmeni Piers Handling’i ağırladı. Öğrencilerle kendi deneyimlerini paylaşan Handling, Kraliçe 2. Elizabeth Elmas Jübile Madalyası ve Fransa’nın en önemli kültürel nişanı olan “Sanat ve Edebiyat Şövalyesi” onur ödülüne layık görülmüştü.

Google Partners Kampüs Khas İletişim Fakültesi Reklamcılık Kulübü işbirliği ile düzenlenen Google Partners Kampüs’ün amacı hem yeterli teknik donanıma sahip hem de dijital pazarlama dünyasında trendleri takip eden dijital farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmek idi. 16, 18 ve 20 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen eğitimin sonunda katılımcılara Google Adwords Sertifikaları verildi.

{

Kültürler Arası Medya Köprüsü Uluslararası Media. Bridge. Cultures Konferansı Cibali Kampüsü’nde 10-11Aralık’ta gerçekleşti. Bremen Jacobs Üniversitesi, Khas İletişim Fakültesi, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi ve Bremen Üniversitesi Medya, İletişim ve Bilgi Araştırmaları Merkezi (ZeMKI) işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte: medya ve kültürler arası iletişim konusunu; çatışmalar, kimlik, sosyal medya, karşılaşmalar, sinema ve televizyon açısından ele alan panellerin yanı sıra, Bremen Üniversitesi’nden Prof. Dr. Andreas Hepp ve Indiana Üniversitesi’nden Christine Ogan’ın ana konuşmaları ve Alman basınından gazetecilerin ve konuyla ilgili akademisyenlerin de katıldığı paneller yer aldı.

Haberler / Etkinlikler

{

Youtube İçin Video Üretimi Atölyesi

2. Marmara Denizi Sempozyumu 22-23 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde düzenlendi. Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen sempozyumda, Marmara Denizinin kirlilik sorunu ve alınması gereken önlemler konuşuldu. Sempozyumun açılış törenine; Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birliğe üye belediyelerin başkan ve yöneticileri ve akademisyenler katıldı.

01 - 31 ARALIK 2015 | NEWSLETTER KHAS | 5


Haberler / Etkinlikler

Siyasal İletişim Konuşuldu Haber: Lidia Peştemalcioğlu

#prtalks Siyasal İletişim Konuşmaları kapsamında FOX Tv’de yayınlanan Çalar Saat adlı programın sunucusu İsmail Küçükkaya 21 Aralık’ta Cibali Kampüsü’ndeydi. Eğitim ve iş hayatı, siyasal iletişimin temel noktaları, deneyimleri ve günümüz sosyal medya kullanımının öneminden bahseden Küçükkaya iş hayatında “farklılaşmanın” önemine değindi.

Beyin Gücünü Etkin Kullanma Haber: Arif Serin

İhtiyaç Haritası Anlatıldı

M

armara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın’ın katılımıyla Cibali Kampüsü’nde 29 Aralık’ta “Başarıya Giden Yolda Beyin Gücünü Kullanma” semineri gerçekleşti. Aydın, sınava hazırlanan ya da akademik başarısını yükseltmek isteyen öğrencilere, çalışma motivasyonlarını artırmak için beyin gücünü nasıl kullanacaklarına yönelik ipuçları verdi.

T

ürkiye’de şehir ve mahalle temelinde ihtiyaçların vatandaş katılımı ile sistematik bir şekilde duyurulması, harita tabanlı olarak toplanması ve bu ihtiyaçların gerekli kurum, kuruluş ya da özel kişiler tarafından karşılamasını kolaylaştırmak amacı ile kurulan ihtiyacharitasi.org üzerinden elbiseden kitaba her türlü ihtiyacı talep etmek ya da gidermek mümkün. Khas Film ve Drama Yüksek Lisans Öğrencisi oyuncu Mert Fırat, 2 Aralık’ta Cibali Kampüsü’nde kurucusu olduğu “İhtiyaç Haritası” hareketini anlattı.

Khas Yeni Yılı Kutladı Erhun Şerbetçi’nin Gizli/Dir Görüntü Sergisi Galeri Khas’ta açılıyor. 7 Ocak-6 Mart 2016 arasında açık kalacak olan serginin küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman üstlenecek. Serginin açılışı 7 Ocak’ta saat 18:00’da yapılacak.

Askıda Ne Var? Haber: Zeynep Yılmaz

K

has Sosyal Sorumluluk konferanslarının konuğu “Askıda Ne Var?” kurucusu Oğuzhan Canım oldu. Cibali Kampüsü’nde gerçekleşen seminerde Oğuzhan Canım; “Askıda Ne Var” sitesini neden kurduğunu, sitenin zorluklarından ve dünyadaki benzer örneklerinden bahsetti. Konuşmasının sonunda öğrencilere algılarını genişletmek için Nazım Hikmet şiirleri okumalarını tavsiye eden Oğuzhan Canım, ayrıca staj yapmanın ve vakıflarda çalışmanın önemine değindi.

6 | 01 - 31 ARALIK 2015 | NEWSLETTER KHAS

Kadir Has Üniversitesi akademik ve idari mensupları yeni yıla 23 Aralık Çarşamba günü Cibali Kampüsü’nde İstanbul 12 Orkestrası’nın sahne aldığı parti ile girdi.


Haberler / Etkinlikler

MasterFood Khas’ta Açıldı Haber: Nur Aslanbay

A

ralık ayı başında Cibali kampüsü D Blok 2. katta açılan MasterFood, öğrencilere ve akademik ve idari personele Haliç manzarası karşısında yemek yeme fırsatını sunuyor. Yeni açılan mekan, daha önce Bilgisayar ve Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapan Cem Haydar Bektaş tarafından açıldı. Sulu yemek yanında fast food seçenekleri de olan mekanın bir diğer şubesi ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bulunuyor.

Spor Başarıları 30 Aralık: Khas voleybol takımı Piri Reis Üniversitesi’ni 3-0 yenerek 2. Lig İst. Şampiyonası’da üçüncü olarak bir üst lige çıkma başarısı gösterdi.

28 Aralık: Khas basketbol takımı, Doğuş Üniversitesi’ni 60-42 mağlup ederek ligi tamamladı.

28 Aralık: Khas Erkek Voleybol Takımı Doğuş Üniversitesi’ni 3-0 yenerek finale kaldı.

25 Aralık: Khas Futbol Takımı, Yeditepe Üniversitesi’ni 3-1 yendi.

23 Aralık: Khas Erkek Voleybol Takımı, Mimar Sinan Üniversitesi’ni 3-0 yenerek çeyrek finale kaldı.

16 Aralık: Selimpaşa Kampüsü’nde gerçekleşen Masa Tenisi Turnuvası Şampiyonu Serhat Avcı oldu.

8 Aralık: Khas Hentbol Takımı baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmada Ticaret Üniversitesi’ni 38-22 mağlup etti

1 Aralık: Khas Futbol Takımı Işık Üniversitesi’ni 4-0 yendi.

Haber : Andaç Alp, Lidia Peştemalcioğlu Fotoğraf : Ulaş Tosun Tasarım : Birsen Duyar Akdemir Yöneten : Ayten Görgün Smith

Adres : Kadir Has Caddesi Cibali 34083 İstanbul Tel : 212 533 65 32 E-mail : newsletter@khas.edu.tr Web : http://www.khas.edu.tr

01 - 31 ARALIK 2015 | NEWSLETTER KHAS | 7

Newsletter Khas 71  

Kadir Has University's monthly e-bulletin

Newsletter Khas 71  

Kadir Has University's monthly e-bulletin

Advertisement