Page 1

23 Ekim-15 Kasım 2013 - Sayı 41

Akıllı Şehirler Konuşuldu

Coventry Üniversitesi

ile Stratejik Ortaklık Anlaşması Kadir Has Üniversitesi ile Coventry Üniversitesi arasında 12 Kasım’da Cibali Kampüsü’nde yapılan stratejik işbirliği anlaşması öğrencilere yeni fırsatlar açacak. İmzalanan stratejik ortaklık İşbirliği Protokolü şunları kapsıyor: 1. Ortak lisans ve yüksek lisans programları 2. Ortak araştırma projeleri 3. Öğrenci ve akademik personel değişimi 4. Ortak yaz okullarının hayata geçirilmesi.

K

adir Has Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliği ile düzenlenen ‘Akıllı Şehirler’ temalı 7. İstanbul Bilişim Kongresi 13-14 Kasım’da Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirildi. ‘Akıllı Şehirler’ kavramı; Türkiye ve dünyadan örnekleriyle şehirlerin yaşanılabilir olması ve akıllı şehre dönüşümü ‘Akıllı Şehirlerde Öğrenilmiş Dersler’ teması ile işlendi. Kongre’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Kurumu, Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile 17 farklı oturumda 50 den fazla konuşma yer aldı.

C

oventry Üniversitesi ile imzalanan bu anlaşmalar dizisi, Türkiye’de bu tür kapsamlı işbirliği modelinin ilk örneğini oluşturuyor. Coventry Üniversitesi ile yaklaşık bir yıldır sürdürülen görüşmeler sonrasında gerçekleştirilen anlaşma, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında iki kurum arasında yürütülen projelere yenilerinin eklenmesini de hedefliyor. Bununla birlikte Küresel İşletme Yüksek Lisans (MBA in Global Business), Petrol ve Doğalgaz İşletmesi Yüksek Lisans (MBA in Oil and Gas Management) ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans (MA in International Relations) dallarında çift diploma yüksek lisans programlarının protokolleri, Kadir Has Üniversitesi’nde lisansını

tamamlayan öğrencilere Coventry’de yüksek lisans yapmaları imkanını veren 4+1 anlaşması, öğrenci ve idariakademik personel değişimi içeren geniş kapsamlı Erasmus Anlaşması ve mevcut lisans çift diploma programına yeni alanları dahil eden Ek Protokol imzalandı. Bu ortaklık çerçevesinde, Türkiye’de, Küresel İşletme Yüksek Lisans (MBA in Global Business), Petrol ve Doğalgaz İşletmesi Yüksek Lisans (MBA in Oil and Gas Management) ile Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans (MA in International Relations) dallarında ilk kez çift diploma yüksek lisans programı başlatılıyor. İşbirliği kapsamında, Biyoinformatik ve Genetik Yüksek Lisans Programı, Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek

Lisans Programı (MBA in International Human Resource Management), Küresel Finansal Hizmetler Yüksek Lisans Programı (MBA in Global Financial Services) ve Ağırlama ve Turizm Yönetimi Yüksek Lisans Programı (MBA in Hospitality & Tourism Management) başta olmak üzere farklı yüksek lisans programları da hayata geçirilecek.

Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Can Has, Kadir Has Vakfı Başkanı Nuri Has, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen lansman toplantısı ve imza törenine, İngiltere Türkiye Başkonsolosu Leigh Turner, British Council Türkiye Direktörü Margaret Jack ve Coventry Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeleri ile akademik kadro katıldı.

23 EKİM-15 KASIM 2013 | NEWSLETTER KHAS | 1


Haberler / Etkinlikler

2013 Akademik Açılışı Yapıldı

K

adir Has Üniversitesi 2013 Akademik Açılışı, Prof. Dr. İlhan Tekeli’nin verdiği ‘Cumhuriyet’in Demokrasi Macerası: Siyaset ve Yeni Kamusallık’ başlıklı konferans ile Cibali Salonu’nda 13 Kasım’da yapıldı.

Prof. Ediger Üniversitelerarası Kurul’a Seçildi

K

adir Has Üniversitesi Senatosu’nun 6 Kasım’da yapılan 16. toplantısında alınan kararla, Khas Strateji Geliştirme ve Araştırma Koordinatörü ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Prof. Ediger, 29 Ekim’de İzmir İktisat Dr. Volkan Ediger, Kongresi’nde 39 farklı üniversiteden Üniversitelerarası 75 akademisyen panelist arasında da Kadir Has Üniversitesi’ni temsil Kurul Üyeliği’ne etti. seçildi. Bu görev önceden Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Güzel tarafından yürütülüyordu.

Haftalık Seminerler Khas Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü katkılarıyla 4 Kasım’da düzenlenen SBE Salı an Özgür Z Seminerleri’nin konuşmacısı Özgür Zan idi. Zan, ‘Kullanabilirlik lik ir il b a Kullanıl ve Kullanıcı Deneyimi’ başlıklı i m ve yi e ı Den Kullanıc konuşma yaptı. 12 Kasım’da ise Khas Mühendislik ve Doğa 0 0 : 18 16:30Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şirin Tekinay konuştu. Cuma Seminerleri’nde ise 8 Kasım’da FabLab üyeleri bir araya geldi. .2013

05.11 ler Sosyal Bilim

nerleri

Salı Semi

ü

Enstitüs

Fakültesi Bilimleri k ve Doğa Mühendisli ü katkılarıyla ve a Bölüm Yeni Medy

Kadir Ha

s Ünive

rsitesi

lonu

Fener Sa

2 | 23 EKİM-15 KASIM 2013 | NEWSLETTER KHAS

Akademisyen Hukukçulara Duyurulur!

B

ilimsel yayın ve araştırmaların nitelik ve nicelik itibarıyla artmasını sağlamanın üniversitelerin önde gelen vazifelerinden biri olduğu içşelleştirmiş olan Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi’nin ilk sayısını çıkardı. Genel Yayın Yönetmenliği’ni Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Güzel’in yaptığı dergi hakemli bir dergi olup yılda iki kez olarak yayımlanacak. İlk sayı Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Mali Hukuk, Karar İncelemesi ve Tebliğler ana başlıkları altında yazıları içeriyor.

IBM SUR Ödülü Aldık

K

has Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, IBM’in Shared University Research (SUR) ödülüne layık görülen 400 dünya üniversitesinden biri oldu. Fakülte’nin hemen her bölümünden sekiz öğretim üyesinin imzasıyla sunulan projenin başarılı olmasıyla, üniversitenin bilişsel altyapısına IBM hibesi eklenmiş oldu. Bu proje, üniversitenin önde gelen, birleştirici, çok disiplinli araştırma teması olan kent çalışmalarının mühendislik ayağını fakültenin tüm bölümleriyle destekleyecek. Urban Engineering Yüksek Lisans programı hazırlıkları ve IBM ile Smarter City inisiyatifi dahilinde ortak araştırma çalışmalarına da başlandı.‘Korsan Gazeteciliğe Son’ bildirisinin de ele alındığı panel internet üzerinden de canlı yayınlandı. iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlardan da seyredilebildi.


K

has öğretim görevlisigazeteci-tv programcısı Mithat Bereket, Kadir Has Üniversitesi Pusula Akademisi öğrencileri ile yine çok özel bir belgesele imzasını attı. 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde CNN Türk’te yayınlanan ‘Bir Düşünce Adamı’ Belgeseli’nde Atatürk’ün, hayatı boyunca hangi yazarların hangi kitaplarını okuduğu, kimlerden, hangi akımlardan etkilendiği, kısacası görüşleri, düşünceleri ve fikirlerinin nasıl oluştuğu iki yıllık bir çalışmanın sonucunda Bereket’in usta kalemi ile saat 23:30’da ekrana geldi.

{

Komşu Dilleri Öğreniyoruz

K

has Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin düzenlediği Komşu Diller Akademisi başlangıç düzeyinde Ermenice Dil Kursları’na başladı. Ermenice metinleri okuma, yazma ve pratik konuşma becerisi kazandırmayı amaçlayan kurslarda günlük hayatta kullanılan Ermenice; şarkılar dinleyerek, masallar ve küçük hikâyeler okunarak öğretiliyor. Programlar sadece gramer ağırlıklı olmayıp, dilin bütün özelliklerinin; konuşarak, dinleyerek ve okuyarak bir bütün halinde ve aktivitelerle öğrenilebileceği prensibi üzerine kurulu. Başlangıç seviyesindeki dersler 22 Ekim’de başlamış olup 26 Aralık’ta son bulacak. Başlangıç Kursu, katılıma bağlı olarak bir üst seviyeyle devam edecek olup 9 Kasım’da ise Rusça başlayacak.

Sosyal Medyada Sektöre Yön Veriyoruz Türkiye’nin ilk sosyal medya eğitimi programı dokuzuncu dönemiyle yeni öğrencilerini bekliyor. Khas Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı 16 Kasım-18 Ocak’ta gerçekleşecek. 2011’de Türkiye’de sosyal medya alanındaki ilk sertifika programı olarak eğitim vermeye başlayan Sosyal Medya Akademisi; pazarlama iletişiminde ihtiyaç duyulan ‘uzman sosyal medya profesyonelleri’ yetiştirmek amacıyla çıktığı bu yolda 200’ün üzerinde mezun verdi. Bugün Türkiye’nin önde gelen ajans ve markalarında çalışan mezunlar sektöre yön veriyor

Haberler / Etkinlikler

‘Bir Düşünce Adamı’ Belgeseli

{

Avrupa Birliği’nden Proje Nasıl Alınır?

K

has Yaşam Boyu Eğitim Merkezi 14-21-28 Aralık’ta akademik deneyimini uygulama pratikleri ile birleştirerek Avrupa Birliği Fonları’ndan yararlanmak isteyen özel sektör kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve proje hazırlamak isteyen bireylere yönelik AB Projeleri Hazırlama, Sosyal Projeler ve Proje Yönetimi Eğitimi’ni başlatıyor. 20 saatlik eğitim programı kapsamında verilecek temel bilgilerle şirket ve STK’ların AB projesi ve diğer Sosyal Projelere başvuru kapasitelerini geliştirmek hedeflenirken AB Proje uzmanının yetişmesine de katkı sağlanacak.

23 EKİM-15 KASIM 2013 | NEWSLETTER KHAS | 3


Haberler / Etkinlikler

İki Ayda 40 bin Kişiye Ulaştılar

ISA’ya Ev Sahibiyiz

I

K

has Lisans Tanıtım Birimi, bu yıl da İstanbul dışı tanıtımlara devam ediyor. Birim, 2013-2014 eğitimöğretim yılı için yaklaşık 20 ilde fuar ve lise bazlı çalışmalarda yer alacak. İlki Educaturk Eğitim Fuarları kapsamında 24-25 Ekim’de Kayseri Erciyes

Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Fuar’da iki gün içinde 10 bine yakın kişiye ulaşıldı. Aynı çalışma 31 Ekim-1 Kasım’da Trabzon (6025 kişi), 4-5 Kasım’da Eskişehir (6085 kişi), 7-8 Kasım’da Ankara (9506 kişi) ve 11-12 Kasım’da Konya’da (8500 kişi) yapıldı.

Tübitak’tan Dijital İçerik

T

ÜBİTAK tarafından Türkiye’deki önlisans/lisans öğrencilerine fırsat eşitliğii sağlamak ve herkesin erişimine açık Türkçe akademik kaynaklar üretmek amacıyla ‘Dijital İçerikli Açık Ders Kaynakları Destekleme Programı’ başlatılmıştır. Bu kapsamda oluşturulan 5001 Akademik e-Kitap ve 5002 Akademik e-Ders çağrıları için hazırlanan tanıtım filmine aşağıdaki web sitesinden ulaşılabilir. http://www.tubitak.gov. tr/5001

Öğrenci Temsilciliği Seçimleri Ertelendi Öğrenci Temsilciği seçimleri YÖK tarafından yapılan yönetmelik (31 Ekim 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Konseyleri ve Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik) değişikliği sebebiyle ertelendi. 4 | 23 EKİM-15 KASIM 2013 | NEWSLETTER KHAS

PSA ve APSA’nın İnsan Hakları birimleriyle, ECPR İnsan Hakları ve Dönüşüm Örgütü’nün ortaklaşa düzenledikleri ISA İnsan Hakları Ortak Konferansı, 16-18 Haziran 2014’te arasında Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşecek. İstanbul’da yapılacak konferans için insan haklarıyla ilgili her konuda sunum ve panel için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yılki konferansın teması ‘İnsan Hakları ve Değişim’. ISA başvuru sistemi üzerinden yapılacak olan başvurular için son başvuru tarihi: 1 Aralık 2013. Detaylı bilgi için: http://www.isanet. org/Conferences/HRIstanbul2014/ Call.aspx

Birleşmiş Milletler’e Ev Sahibiyiz

B

irleşmiş Milletler Akademik Konseyi’nin (ACUNS) 2014 yılı toplantısı, 19-21 Haziran 2014 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecek. ‘Global Governance: Engaging New Norms and Emerging Challenges’ temalı bu toplantıya katılan akademisyenler ve ilgili alanların uzmanları, küresel yönetişimin güvenilirliği ve etkinliğine ilişkin güncel konuları ele alarak alanın temel sorunlarına yanıtlar arayacaklar. 2014 ACUNS toplantısında küresel çatışma ve güvenlik, ekonomi politik, çevre ve sürdürülebilir kalkınma, adalet ve insan hakları, sosyal konular ve çok taraflı diplomasi konu başlıkları ele alınacak. Katılımcılar bu konulardaki sorun başlıklarına güç ve bilgi, eylemlilik, yapı, yükümlülük ve cevap verebilirlik; küresel liderliğin çeşitli düzlemlerindeki güçler, zayıflıklar ve süregelen boşluklar; yeni oluşmakta olan ya da inişe geçen normlar, uygulamalar ve araçlar; kurumsal ya da ilişkisel intibak ya da durağanlık, gibi bağlamlar çerçevesinde cevaplar arayacak


K

has Komşuluk Hakkı Projesi kapsamında oluşturulan Belgesel Fotoğraf Atölyesi’nin ikinci çalışması ‘Hayat Bildiğin Gibi Değil’ Sergisi 15 Kasım tarihine kadar Cibali Kampüsü’nde idi. Roman Kültürü’nün renklerini barındıran Lonca Mahallesi’nde yaşayan 10 çocuğun yakaladığı kareler ile gün ışığına çıkan, müzik, dans ve el işlerinin kente yansımaları, ünlü isimlerin yorumlarıyla sergide yer aldı. Komşuluk Hakkı Projesi kapsamında bu yıl Topkapı, Sulukule, Edirnekapı,

Khas’ta Caz Mevlanakapı, Yedikule gibi İstanbul Surları boyunca ‘taşra’ ile ‘merkezi’ (Suriçi) birleştiren alanlarda yaşayan Roman mahallerinden günümüze kadar varlığını sürdürebilmiş olan son örneklerden biri olan Lonca Mahallesi çocukları ile bir araya gelindi. Lonca Mahallesi’nde yaşayan ve Belgesel Fotoğraf Atölyesi’nde fotoğrafçılık dersi alarak, kendi yaşamlarını fotoğraflaştıran 12-14 yaş aralığındaki 10 çocuğun yakaladığı bu kareleri yazar ve gazeteciler yorumladı.

İstanbul 2020 Ne Kazandırdı, Ne Kaybettirdi?

K

has Spor Çalışmaları Merkezi’nin 2013-2014 akademik dönemi açılış etkinliği olan ‘İstanbul 2020: Ne Kazandırdı, Ne Kaybettirdi?’ adlı konferansı, 16 Kasım 2013 cumartesi günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenecek. Dr. Levent Bıçakcı’nın saat 10:00’da yapacağı açılış konuşmasının ardından iki panel halinde yapılacak olan konferansa kayıt ücretsiz olup saat 14:15’te sona erecek 9 Kasım’da gerçekleştirilen 2013-2014 akademik yılı Spor İletişimi ve Spor Hukuku Yönetimi Sertifika Programı burs sınavlarına ilgi çok yoğundu. Sınavların ardından programa yapılacak kesin kayıtlar için son tarih ise 27 Kasım olup ilk ders 30 Kasım’da yapılacak. Spor İletişim Sertifika Programı 7. Eğitim yılında 400’e yakın mezun verdi.

Akbank Caz Festivali, bu yıl da festivalin en önemli etkinliklerinden biri olan Kampüste Caz ile caz dünyasının tanınmış isimlerini üniversiteli gençlerle buluşturmaya devam ediyor. 4-19 Kasım’da İstanbul’un yanı sıra 11 farklı şehirde toplam 19 üniversitede cazın coşkusunu ve heyecanını üniversiteli gençlerle buluşturuyor. İstanbul ayağında; müzik otoritelerince yeni nesil cazın en yetenekli müzisyenleri arasında gösterilen başarılı kontrbas sanatçısı Ozan Musluoğlu, Koç Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi (6 Kasım’da Quartet Konseri ile gerçekleşti); caz vokalisti, besteci ve söz yazarı Şenay Lambaoğlu Galatasaray Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde caz sever dinleyicileriyle buluşacak.

Haberler / Etkinlikler

Çocukların Bildiği Hayat Sergilendi

O Ses Khas Her yıl çalışmalarını düzenli olarak sürdüren Khas Türk Sanat Müziği Korosu yeni dönem çalışmalarına başlıyor. Akademisyen, idari personel ve öğrencilere açık olan koro çalışmaları Cuma günleri 12:00-13:00 saatleri arasında yapılacak. D Blok Büyük Salon’da gerçekleşecek çalışmalara sizler de bekleniyorsunuz.

23 EKİM-15 KASIM 2013 | NEWSLETTER KHAS | 5


Haberler / Etkinlikler

EKİM • 24-27 Ekim: İnsani Güvenlik Konferansı yapıldı. • 24 Ekim: Arabuluculuk Sertifika Programı yeni dönemi Cibali Kampüsü’nde başladı. Bir sonraki program ise 31 Ekim’de başlayıp 3 Kasım’da sona erdi. • 25 Ekim: Selimpaşa Kampüsü’nde bocce, orienteering, deniz kanosu gibi yeni spor branşları açılıyor. İletişim için spor eğitmeni Mustafa Subaşı. mustafa.subasi@khas.edu.tr • 26 Ekim: Khas Tiyatro Topluluğu, yeni üyeleriyle tanışacağı ilk çalışmasını yaptı. Sezon çalışmaları Pazartesi 17:30-19:30, Perşembe: 17:30-19:30 ve Cumartesi: 11:00-17:00’da devam edecek. • 30 Ekim: Kadir Has Üniversitesi’nin tütün üreten fabrikasından bilim üreten üniversiteye dönüşüm öyküsünün anlatıldığı Endüstri Arkeolojisi belgeseli TRT Belgesel Kanalı’nda 21:30’da gösterildi. • 31 Ekim: Has Runners Koşu Kulübü kuruldu. • 31 Ekim: Khas Enerji Kulübü kuruldu. Öğrenciler enerji ve iklim değişiklikleri üzerinde çalışacaklar.

KASIM • 1 Kasım: Khas Mühendislik Dekanları konseyi toplantısı yapıldı. • 1 Kasım: ÜniSporFest Turnuvası’nda Khas Basketbol Takımı; Arel Üniversitesi’ni 56-86 yendi; Yeditepe, Beykent ve İstanbul Üniversitesi ile birlikte yarı finale kaldı. • 2 Kasım: Khas Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, 107 kalıtımcı ile 6 yeni program daha açtı. Ayrıca 2 Kasım’da 3. Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı, Televizyonculuğun 5N1K’sı Sertifika Programı, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Donelabs işbirliği ile ‘Kullanılabilirlik ve Kullanıcı Deneyimi Ücretsiz Atölyesi’ Cibali Kampüsü’nde başladı. • 2 Kasım: Uğur Mumcu Vakfı Um:ag Akademi Cibali Kampüsü’nde eğitimlerine başladı. • 2 Kasım: TÜBİTAK Uluslararası İşbirilği Daire Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Özdemir, Horizon 2020’yi anlattı. • 7 Kasım: SKF Fotoğraf Yarışması ödül törenine ev sahipliği yaptık. • 8 Kasım: ‘Yer altı’ filminin gösterimi ve filmin yönetmeni Zeki Demirkubuz ile söyleşi Sinema B’de yapıldı. • 9 Kasım: Fütürizm’i akademik ortamda öğreten Fütürizm Okulu 2013-2014 kayıtları başladı. Dersler 16 Kasım’da başlıyor.

Kurucu Rektörümüzü Kaybettik Kadir Has Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Ergür Tütüncüoğlu 1 Kasım’da vefat etti. 1998-2002 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi’nde Rektörlük görevinde bulunan Selimpaşa Kampüsü’nün inşaasını tamamlamış, Has Center’ı hazırlayarak eğitiminin bir kısmını buraya almış ve 2000 yılında Cibali Kampüsü’nün restorasyonunu tamamlayıp üniversiteyi bu kampüse taşıyıp faaliyete geçirmişti.

Mutlu Haberler • Khas Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve

Sigortacılık Programı Öğr. Gör. Dr. Murat Öztürk 10 Ekim’de yapılan Doçentlik Sınavı’nda başarılı olmuş ve Doçent unvanını almaya hak kazanmıştır. Hocamızı tebrik ediyoruz.

• Khas İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Çağla Diner Eken ile İletişim Fakültesi öğretim üyesi Dr. Bülent Eken’in Leyla bebeği dünyaya geldi; anne babayı kutluyor, bebeğe “hoş geldin” diyoruz.

• Khas Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık

ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde okutman Selin Tunalı Üst ve eşi Tanıl Üst’ün kızıları Doğa bugün dünyaya gelmiştir. Anne babayı kutluyor, bebeğe “hoş geldin” diyoruz.

• 9 Kasım: Profesyonel Koçluk Programı Cibali Kampüsü’nde başladı. • 11 Kasım: Khasgilt önderliğinde gazeteci-yazar-tv programcısı Hulki Cevizoğlu Fener Salonu’nda yeni kitabını imzaladı, söyleşi yaptı. • 13 Kasım: Öğrenci Haber Ajansı 62 öğrencisiyle buluştu, gazeteci Cüneyt Özdemir ajansı anlattı. • 13 Kasım: Tablet-ders uygulamasının ilk sınavı Yeni Medya Giriş dersinde yapıldı. Öğrenciler tabletleriyle soruları sınıf dışından da yanıtlayabildiler.

Adres : Kadir Has Caddesi Cibali Haber : Fahri Mestanlı 34083 İstanbul Fotoğraf : Ulaş Tosun Tel : 212 533 65 32 Tasarım : Birsen Duyar Akdemir Faks : 212 531 38 53 Yöneten : Ayten Görgün Smith E-mail : newsletter@khas.edu.tr Web

6 | 23 EKİM-15 KASIM 2013 | NEWSLETTER KHAS

: http://www.khas.edu.tr

41. Sayı - Newsletter Khas  
41. Sayı - Newsletter Khas  
Advertisement