Page 5

K

has Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Nish Coaching işbirliğinde düzenlenen Yaşam Koçluğu Sertifika Programı 15 Haziran’da başlıyor. Programa profesyonel bir koç olarak kendi işini yapmak isteyenler, insanların hedefleri doğrultusunda onlara koçluk desteği ile yardımcı olmak isteyenler, iş yerinde takım arkadaşlarına koçluk yapmak isteyenler, kendi yaşamının koçu olmak isteyenler ve başkalarının yaşamlarına dokunarak onların değişimine ışık olmak isteyenler katılabilir.

En Prestijli Ödüller Rezan Has’ta

İ

ngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) Başkanlık Madalyası, mimarlık eğitimi alan öğrencilere, mimarlık eğitiminde mükemmelliği desteklemek, yeteneklerini ödüllendirmek ve dünya çapında mimarlık tartışmalarını teşvik etmek amacı ile 1836’dan bu yana her yıl veriliyor. Seçilen projeler, Londra, Belfast, Bournemouth, Canterbury, Edinburgh, Glasgow, Leicester, Liverpool, Newcastle ve Plymouth’da sergilenmelerinin ardından Avustralya, İrlanda, Romanya, Singapur, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde ilgililerle paylaşılıyor. Başkanlık Madalyaları halen mimarlık eğitiminde dünyada öğrencilere verilen en prestijli ödül olarak kabul ediliyor. Khas Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Rezan Has Müzesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen sergi 18 Mayıs’ta ziyaretçilere açıldı. Sergi 12 Temmuz’a kadar her gün saat 09:00-18:00 saatleri arası ziyaret edilebilir.

Katılımcılar kendi yaşamlarına koçluk edebilecek, başkalarıyla etkin, güçlü ve geliştiren ilişkiler kurabilecek ve profesyonel anlamda koçluk yaparak yeni bir meslek sahibi olabilecekler. Programı başarıyla tamamlayan koçlara Kadir Has Üniversitesi onaylı LIFE COACH sertifikası verilecek. Ayrıntılı bilgi için http://www.khas.edu.tr/ egitim/yasam-boyu-egitim-merkezi/yasamkoclugu-sertifika-programi-2.html adresinden ulaşılabilir.

Haberler / Etkinlikler

İnsanların Yaşamlarına Değer Katmak İster misiniz?

PANORAMA Khas’ın 10. Sayısı Çıktı Kadir Has Üniversitesi’nin üç ayda bir yayınlanan bilim-sanat-kültür dergisi PANORAMA Khas’ın 10. sayısı çıktı. Derginin kapak konusunu üniversitenin öğretim üyelerinden Prof. Dr. Füsun Alioğlu ve Doç. Dr. Murat Çetin iki ayrı yazıda anlattı. Bu sayıda 9. Kadir Has Ödülleri’nin sahipleri Prof. Dr. K. Daron Acemoğlu ‘Üstün Başarı Ödülü’ne layık görülen çalışmasını, Doç. Dr. Ali Koşar da Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü’ne layık görülen çalışmasını kaleme aldılar. Üniversite’nin uluslararası akademik projeler geliştirdiği İngiltere’nin Coventry Üniversitesi Barış ve Uzlaştırma Çalışmaları Merkezi Direktörü Prof. Dr. Alparslan Özerdem, Türkiye’deki barış sürecinin oluşmasındaki iç ve dış nedenlerini yazdı.

15 MAYIS - 01 HAZİRAN 2013 | NEWSLETTER KHAS | 5

34. Sayı - Newsletter Khas  
34. Sayı - Newsletter Khas  
Advertisement