Page 4

Haberler / Etkinlikler

Akıl Fikir Yarışması’nda İcat Çıkardılar

F

inans sektöründe inovasyonu desteklemek, yenilikçi ve yaratıcı projelerin hayata geçirilmesine olanak sağlamak amacıyla Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından “İcat Çıkar” sloganı ile düzenlenen “TEB Akıl Fikir Yarışması”nda Öğrenci-Yeni Mezun kategorisinde Kadir Has Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Bora Büyüktürk üçüncülüğü Karabük Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisi Ece Ülke ile paylaştı. TEB’in ‘İcat Çıkar’ sloganıyla gelenekselleştirdiği yarışma bu yıl da yoğun ilgi gördü. Başvuru sayıları ilk yıla göre 12 kat arttı ve 10.200 projeye ulaştı. Akıl Fikir Yarışması’nın www.icatcikar.com adresindeki internet sitesi 98 farklı ülkeden 145 bin ziyaretçiyi ağırladı.

K

Değişen Fikirtepe Khas’ta Tartışıldı

has Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Gayrimenkul Geliştirme Akademisi işbirliği ile Gayrimenkul Projelerinin Geliştirilmesi, Pazarlanması ve Gayrimenkulde Yeni Eğilimler Sertifika Programı düzenlenecek. Program kapsamında 29 Mayıs’ta gerçekleştirilen seminerde Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, ‘Yatırımcı Gözü ile İstanbul’un ve Fikirtepe’nin Gelişimi’ni ele aldı. Yatırımcı gözü ile Türkiye’de ve yurtdışında gayrimenkul sektörünün genel değerlendirilmenin yanı sıra İstanbul ve Fikirtepe’de son dönemde yaşanan gelişimi de katılımcılar ile paylaştı.

4 | 15 MAYIS - 01 HAZİRAN 2013 | NEWSLETTER KHAS

5. STK Günleri: ‘STK’lar ve Markalaşma’

K

adir Has Üniversitesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği işbirliğinde kurulan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi tarafından her yıl düzenlenen, ‘Sivil Toplum Kuruluşları Günleri’nin beşincisi bu yıl 16 Mayıs’ta ‘STK’lar ve Markalaşma’ teması ile Khas’ta yapıldı. 5. STK Günleri, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ve TÜSEV Genel Sekreteri Başak Ersen tarafından yapılacak açılış konuşmaları ile başladı. Etkinliğin panel bölümünde Harvard Üniversitesi Kennedy School yöneticisi Nathalie LaidlerKylander, Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Yörük Kurtaran, Türkiye Vodafone Kurumu Genel Direktörü Hasan Süel, Türkiye Beyaz Ay Derneği Eski Parlamento Üyesi Lokman Ayva ve Stratejik İletişim ve Kurum İtibari Yönetimi Uzmanı Salim Kadıbeşegil sosyal sorumluluk projelerinin kamuoyu üzerindeki etkileri ve planlanma süreçlerini paylaştı.

STK’ların olumlu yönde toplumsal dönüşümü yapabilmesi için öncelikle topluma ulaşması gerektiği ana temalı panelde, STK’ların sürdürülebilirliği, faaliyet gösterdikleri alanda, (konu ve coğrafi alan) yaptıkları çalışmalar ile toplumsal dönüşümü olumlu yönde değiştirmeyi başarma oranları konuşuldu.

34. Sayı - Newsletter Khas  
34. Sayı - Newsletter Khas  
Advertisement