Page 1

ENGELLERİ KALDIRIN 2014


AIESEC NEDİR?  1948 yılından bu yana faaliyet gösteren global, kar için çalışmayan, politika dışı, bağımsız bir platformdur.  Öğrenciler tarafından yürütülen Dünya’nın en büyük organizasyonudur.

 Ana işi, toplumda pozitif bir değişim yaratmak amacıyla gençlere profesyonel gelişim, liderlik, uluslararası iş tecrübesi ve global öğrenme ağlarına katılım fırsatı sağlamaktır.  Yüksek potansiyelli gençlerin liderlik potansiyellerini keşfedip geliştirebilecekleri daima büyüyen bir global ağdır.  Kurumlar için global, yetkin ve eşsiz insan kaynağına ulaşma fırsatı sağlayan eşsiz platformdur.


ENGELLERİ KALDIRIN PROJESİ NEDİR? Engelleri kaldırın projesi 2006 yılında 1996’dan bu yana İzmit, Sakarya, Gebze lokallerinde faaliyet gösteren AIESEC KOCAELİ tarafından yaratılmıştır. 2006 Yılından bu yana Kocaeli lokalinde Rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve tedavi gören mental veya fiziki engelli gençlerimiz için uygulanmakta olan Engelleri Kaldırın projesi kapsamında bugüne kadar bir çok engelli arkadaşımıza hayata daha sıkı tutunmaları açısından yardımcı olmaktayız. Belki de hayatlarında hiçbir zaman yurtdışına çıkamayacak olan arkadaşlarımız için dünyayı ve farklı kültürleri lokalimize taşımaktayız.

7 senedir sürdürmekte olduğumuz proje çerçevesinde onlar için bir motivasyon kaynağı ve yüzlerinde yeni bir gülümseme olmaktan dolayı gurur duymaktayız.


2006 yılında AIESEC Kocaeli şubesi ‘Engelleri Kaldırın Projesi’ ile AIESEC Türkiye’de bulunan 12 şube arasında yapılan değerlendirmeler sonucu AIESEC Kocaeli şubesi ‘En

İyi Proje’ ödülüne layık görülmüştür.


PROJENİN AMACI NEDİR?

Kültürel değişimi yaşatmak

Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtmak

Engelli arkadaşlarımızın yabancılarla öğrencilerle İngilizce iletişim kurma yeteneğini artırmak


Pozitif Etki

Kişisel Gelişim

Sosyal Sorumluluk Bilincini Aşılamak


BASIN BÜLTENLERİ


KÜLTÜRLER PANAYIRI

Tüm Dünyadaki AIESEC kongrelerinin ve projelerinin vazgeçilmez parçası olan “Kültürler Panayırı” tüm katılımcı ülkelerin kendi kültürlerini tanıtmak amacıyla yerel kıyafetleri, müzikleri ve yiyecekleriyle standlarda yer aldığı, kültürel paylaşımın yoğun bir şekilde yaşandığı geleneksel bir etkinliktir. Bu organizasyonlar tüm şubelerimizde proje süresince organize edilecektir.


PROJE KAPANIŞ GALASI

Projenin son haftasında gerçekleştirecek olacağımız galaya ; Rehabilitasyon merkezi müdürlerimiz ve çalışanları, Engelli arkadaşlarımızın aileleri, Büyükşehir belediye başkanımız ve çalıştığımız firmalarımız, ünlülerimiz davetli olacaktır. Galada engelli öğrencilerimizin proje kapsamında hazırladıkları çeşitli skeçler ve tiyatral gösteriler, müzik dinletileri sergilenecektir. Proje süreci ve yapılanların sunumları gerçekleştirilecektir.


Galanın ikinci bölümü olan Kültürler Panayırında ise 25 farklı ülkeden gelen kültür elçilerimiz kendi ülkelerine ait geleneksel dans veya gösterileri sergileyecek ardından 25 farklı ülkenin materyallerinin yer aldığı standlarımızda tek tek ülke tanıtımları yapılacaktır.


DANIŞMANLAR KURULUMUZ Brisa Dr. Uğurtan DOĞAN Danışmanlar Kurulu Başkanı

Siemens Sinan BUBİK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İbrahim KARAOSMANOĞLU

Kanık Şirketler Grubu Şerif KANIK

PIRELLI Sena BAŞAK

TAYSAD Özlem GÜLŞEN

Think Danışmanlık Cem ŞAKOĞLU

Dal Lunapark Özcan DAL

Akzo Nobel Marshall Fatih DOĞRAR

Kocaeli Sanayi Odası Ayhan ZEYTİNOĞLU

Doğan Haber Ajansı Mustafa BAĞDİKEN

Kocaeli Üniversitesi Yusuf BAYRAKTUTAN

KYÖD Hakan TANTA

Koza Pack Deniz İLGÜN

Farplas Holding Ömer BURHANOĞLU

Uzunyol Holding Feridun UZUNYOL


Sait Topbaş Organizasyon Komite Başkanı 05535095360 topbassait@gmail.com

Engelleri kaldırın projesi sunum  
Engelleri kaldırın projesi sunum  
Advertisement