Page 1

PORTFOLIO

KACPER CHMIELEWSKI

UI/UX DESIGN VISUAL IDENTIFICATION PHOTOGRAPHY

2019


Wstęp

Nazywam się Kacper Chmielewski i jestem odpowiedzialny za wszystkie projekty zawarte w tym portfolio, od konceptu po samą realizację. Swój pierwszy projekt strony internetowej stworzyłem w wieku 15lat i od tego czasu zacząłem interesować się projektowaniem. Doświadczenie i wiedza, jaką zdobyłem od tamtego czasu przejawia się obecnie w moich projektach. Staram się na bieżąco śledzić najnowsze trendy, inspirować się nimi by tworzyć spójne, dokładnie przemyślane projekty aplikacji mobilnych i stron internetowych. Jest to obecnie moją największą pasją.


1. Założenia Założeniem projektu jest stworzenie aplikacji mobilnej dla użytkowników, którzy uwielbiają oglądać filmy i seriale. Dzięki aplikacji widzowie mogą być na bieżąco z najciekawszymi premierami i mogą dzielić się ze znajomymi swoimi postępami w oglądaniu.

2. Funkcje

01 TV/SERIES APP

Aplikacje podzieliłem na 4 główne funkcje Newsfeed, Oglądane, Wyszukiwarka, Profil użytkownika. Zakładka newsfeed jest zakładką społecznościową, służącą do dzielenia się swoją aktywnością ze znajomymi. W oglądanych znajdziemy aktualnie oglądane seriale oraz nadchodzące premiery. Po zobaczeniu odcinku można go odznaczyć jako już obejrzany, dzięki czemu zawsze będziemy wiedzieć, gdzie aktualnie skończyliśmy oglądać. Kolejną funkcją jest wyszukiwarka filmów i seriali. Po przejściu do tej zakładki otrzymujemy propozycje nadchodzących premier w danym miesiącu. Do samej wyszukiwarki zaprojektowałem filtry, pozwalające wyszukiwać Filmy lub seriale z podziałem na kategorii, rok premiery i ocenę.


Profil użytkownika, tam każdy znajdzie informacje o ilości obejrzanych filmów/seriali, czasie spędzonym na oglądaniu, listę aktualnie obserwowanych, lub tworzyć własne listy.

3. Testy Testy przeprowadziłem na grupie trzech nowych użytkowniku, którzy otrzymali klikana makietę aplikacji i 5 zadań do wykonania. Obserwacja tego, jak użytkownicy poruszają się po aplikacji, wykonując wcześniej określone zadania. Udało mi się sprawdzić które elementy interfejsu sprawiają problem odbiorcy.


1. Temat aplikacji

02 WIRTUALNA UCZELNIA UP

Jako dyplom postanowiłem stwożyć projekt aplikacji wirtualnej uczelni, ponieważ w przeciągu 3 lat studiów zauważyłem, że Wirtualna Uczelnia Uniwersytetu jest mało intuicyjna, a jako strona jest nieprzystosowana do urządzeń mobilnych. Konkurencyjne uczelnie, jak Uniwersytet Jagieloński i Akademia Górniczo-Hutnicza posiadają już swoje aplikacje mobilne. Rynek aplikacji mobilnych intensywnie się rozwija i staje się coraz ważniejszy, zwłaszcza jeśli chce się trafić do młodych ludzi.

2. Research Przed przystąpieniem do projektowania aplikacji zapoznałem się z konkurencyjnymi rozwiązaniami innych uczelni. Wiele uczelni korzysta już z gotowych mobilnych rozwiązań jak USOS. Odbyłem również rozmowy z dziekanem wydziału, wykładowcami uczeln oraz Panią zażądzającą platformą Wirtualnej Uczelni, aby zrozumieć działanie systemu od strony pracowników.

Przykładowe aplikacje innych uczelni.


3. Architektura informacji Aktualna architektura informacji:

Nowa, uproszczona architektura informacji:


Powiadomienia

Profil studenta


Informacje o kierunku

Plan zajęć i oceny


Chat

Animacja promocyjna aplikacji Dodatkowo stworzyłem za pomocą programu After effect animację promocyjną dla aplikacji. https://youtu.be/U-5pZVjoi80


03

DOSCRAFT GAME SERVER

Nowe logo

Strona gล‚รณwna


Strona sklepu z listÄ… produktĂłw i produktu


Profil gracza

Profil gildii


Strona zachęcająca do nawiązania współpracy i zawierająca materiały promocyjne.


Zdjęcie profilowe i baner na fanpage.

Wersja nr. 1

Wersja nr. 1

Wersja nr. 2

Wersja nr. 2


Projekty postรณw i ankiet na fanpage.

Wersja nr. 1

Wersja nr. 2

Wersja nr. 1

Wersja nr. 2

Animacje

Animcje wykonane na kanaล‚y social media serwera i partnerรณw serwera. Animacja dla partnerรณw: https://youtu.be/7ASx0eSiVBc Animacja dla serwera: https://youtu.be/KdbADKCeIM8


03 WEBSITE INSTA LIKE


04

DASHBOARD

Panel do kontrolowania statystyk sklepu.


05

PERSONAL LOGO

Personalne logo stworzone na własny uşytek

Personalne logo stworzone dla programisty freelancera


Projekt brandingu fikcyjnego developera.

06

LIVE DEVELOPMENT

Założenia Nazwa Firmy: Live Development Styl: Dostępność, Komfort, Szybkość,Nowoczesność Działanie: Od 2010r. Przeznaczenie: Stworzona aby zapewnić mieszkańcom Krakowa komfortowe i ekologiczne warunki do życia. Charakterystyka odbiorcy: Klienci to grupa osób w przedziale 22 a 35 lat które poszukują komfortowego, nowoczesnego lokum, w dogodnej lokalizacji, sprzyjającej rozwojowi rodziny (Przedszkola, żłobki, place zabaw).


07

DZIWNY PAN

Projekt brandingu fikcyjnego browaru.


08

LOGO “W”


09

GRAFIKI


10

FOTOGRAFIA PORTRETOWA


11

FOTOGRAFIA I RETUSZ

Profile for kacperchmielewski

Portfolio - Kacper Chmielewski  

Portfolio - Kacper Chmielewski  

Advertisement