Page 1

ověřeno dětmi z redakce

Zábava venku i doma

nabízí Maxikamera s Fíkem

„Jé, ta je krásná,“ reaguje devítiletý syn, když z krabice vybalí kameru s vyobrazením Maxipsa Fíka. Fíka má rád, dokonce si čte i knihu s jeho příběhy. Z té malé věcičky, která zachytí nejenom aktivity venku, ale třeba i hry s legem doma, je nadšený.

ověřeno

dětmcei

z rediak v Praze S dětm

„Co mám natočit? Půjdeme se psem ven a já nás všechny budu nahrávat,“ řekne mi a za chvíli vyrážíme. Přibereme ještě kamarádku od sousedů. „A víš, jak se to obsluhuje? Nechceš s tím pomoci?“ ptám se ho cestou do parku. „To je jednoduchý. Tady se to přepíná na video nebo na fotky, a tady si můžeš vše prohlédnout. Tady se to úplně vypne a tady si nastavuješ různé parametry. To mě ale teď nezajímá,“ řekne mi. Tak jo, pomyslím si. Celou cestu parkem se ozývá smích. Děti točí, jak házejí míčem do dálky, jak tančí nebo padají do trávy. A pak také to, jak letí klacek do rybníka a pes se pro něj neohroženě vrhá. Natáčejí si kachny bedlivě sledující aktivity na břehu i nafukující se žábu v rákosí, která ale za pár vteřin zmizí pod vodou.

Doma si hned videa stahujeme do počítače. A to přes USB kabel, který je součástí balení. Jde to bez problémů i na MacBook. Za pár minut je vše staženo a my se můžeme podívat na režijní počin. První videa jsou trochu chaotická, obraz se třese. „Vždyť jsem to držel poprvé v ruce,“ reaguje Sebastian. Pak už jsou záznamy lepší a také delší. „To je super, pošleme nějaká videa Marušce, to se jí bude líbit,“ uzavírá první výlet s kamerou syn. Odnáší si jí do pokoje, dává do nabíječky, aby prý byla připravená zase na další den. Kamera Gogen Maxipes Fík stojí něco málo přes tisíc korun a je to výborný dárek pro děti k narozeninám nebo pod stromeček. Jak si čtu později v manuálu, přístroj má vestavěný 1,3MP CMOS senzor, který umožňuje natáčení videa v rozlišení 720p. Díky zabudovanému mikrofonu jsou videa i dobře ozvučena. Fotky jsou ve formátu JPG s rozlišením až 5 Mpx. Pořízené záznamy se ukládají do paměti přístroje, který má slot pro SDHC karty do velikosti 32 GB. Nevím, jak dlouho kamera vydrží bez nabytí, ale jako nová i desítky hodin. Součástí balení Maxikamery je také bohaté příslušenství. Vyznavači vodních sportů ocení vodotěsné pouzdro, které umožňuje použití kamery až do hloubky 10 metrů. To se určitě hodí až budete na prázdninách u moře. V krabici najdete i držák na přilbu (lyžařskou nebo cyklistickou) a držák pro upevnění na řídítka. Na výběr je holčičí i klučičí barevné provedení. Jak povzbudit začínající dětské fotografy/ kameramany : 1. Naučte děti s kamerou zacházet bezpečně, ale bez zbytečných obav... 2. Ujistěte se, že vědí o všech funkcích, které kamera nabízí 3. Inspirujte je – ukažte jim, co všechno můžou natáčet/fotit – portréty lidí či skupinky, přírodu (zvířata i rostliny), hračky... 4. Mějte trpělivost, když vám své výsledky ukazují a nekritizujte je 5. Naučte je rozpoznat nepovedené výtvory a umět je smazat 6. Vyberte s nimi několik fotografií, nechte je vytisknout a zarámujte jim je. Bude je to motivovat k dalším výtvorům.

s dětmi v praze | červen 2016

25

Profile for JVC TV

Maxikamera - recenze  

Recenze dětské outdoorové kamery Maxipes Fík v časopise S dětmi v Praze.

Maxikamera - recenze  

Recenze dětské outdoorové kamery Maxipes Fík v časopise S dětmi v Praze.

Profile for jvctv
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded