Page 1

LXXVIII Liceum Ogólnokształcące Im. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej Justyna Próba

„Troszkę o matematyce”


Po co uczyć się matematyki? Otóż matematyka uczy myślenia, a bardziej liczenia, Jeśli zna się wzór to wiele nie trzeba, tu nic nie trzeba kuć na pamięć poza wzorami. Matematyka daje też sporo satysfakcji. Cieszysz się, jak coś uda Ci się obliczyć. Matematyka jest jedyną logiczną rzeczą w życiu. Pozwala główkować i rozwijać swój mózg.

Co by było jakbyś nie umiał matematyki? Ludzie by ciągle Cię oszukiwali. Nie wiedziałbyś za co ile naprawdę zapłacisz. Ludzie wykorzystali by to. Nie umiałbyś policzyć ile wydasz w sklepie lub czy starczy Ci na zakupy.

Gdy posiądziesz tę podstawową wiedzę, wtedy starczy Ci czasu na to, by zająć się jeszcze tym, co lubisz. Bo przecież życie, to nie tylko matematyka.

2


Jak uczyć się matematyki? Otóż jak już wcześniej wspomniałam – najważniejsze jest opanowanie wzorów. Jeśli to umiesz, to wystarczy dane podstawić pod wzór. Nie można poddawać się od razu. Jak nie rozumiesz to próbuj do skutku. Za którymś razem na pewno się uda. Nie ukrywajmy tego, że czasami ( albo nawet często ) lenistwo bierze górę. To normalne. Nikomu się nie chce. Ale najważniejsza jest motywacja, gdyż bez niej nawet największy geniusz nic w życiu nie osiągnie. Jak się motywować? Należy uświadamiać sobie, że poprzez dobre oceny i wykształcenie, zapewnimy sobie lepszą przyszłość.

3


Cytaty matematyczne „Matematyka jest miarą wszystkiego” – Arystoteles „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat” Galileusz „Księga natury pisana jest w matematycznym języku” Galileusz „Liczby rządzą światem.” Pitagoras „Matematykę można zdefiniować jako przedmiot, w którym nigdy nie wiadomo, o czym się mówi, ani, czy to, o czym się mówi, jest prawdziwe.” Bertrand Russell „Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej.” Albert Einstein

4


Spis treści Po co uczyć się matematyki?......................................................................................................2 Co by było jakbyś nie umiał matematyki?..................................................................................2 Jak uczyć się matematyki?..........................................................................................................3 Cytaty matematyczne..................................................................................................................4 Spis treści....................................................................................................................................5

5

"Troszkę o matematyce"  
Advertisement