Page 1

Ulica Wajdeloty Krรณtki przewodnik kulinarny

WWW.BLOGZMIASTA.PL


JAK SIĘ TU DOSTAĆ? TRAMWAJEM Linie: 2 / 4 / 8 Przystanek: Plac Komorowskiego Idź stronę sklepu z zabawkami i dalej w ulicę Lelewela. Skręć w lewo w ulicę Aldony - na końcu ulicy zobaczysz rondo. To tu!

AUTOBUSEM

ROWEREM Wajdeloty i okoliczne uliczki to wymarzone miejsce dla rowerzystów. Strefa tempo 30, niewielki ruch, dopuszczenie jazdy rowerem pod prąd (!) i mnóstwo solidnych stojaków.   Tylko proszę Cię, skoro jest tyle udogodnień, nie bądź bucem i nie jedź rowerem po chodniku. 

Linie: mnóstwo Przystanek: Wrzeszcz PKP Przejdź kawałek w stronę wieży kościoła, aż znajdziesz przejście pod torami SKM. Wajdeloty jest po ich drugiej stronie.

POCIĄGIEM Przystanek: Gdańsk Wrzeszcz Wyjdź z peronu schodami tak, aby Galerię Metropolia zostawić z lewej strony.

SAMOCHODEM Jak najbardziej można, choć uprzedzam że o darmowe miejsce bywa trudno. Przygotuj się na krążenie po okolicznych uliczkach albo skorzystaj z płatnego parkingu w Galerii Metropolia.


KILKA SŁÓW OD TUBYLCA Większość lokali mieści się na parterach kamienic, w których do niedawna były co najwyżej nieduże sklepy - więc i lokale są z reguły bardzo niewielkie, czasem dosłownie na 2-3 stoliki. Na szczęście w sezonie na szerokich chodnikach rozstawiają dodatkowe stoliki, wzdłuż całej ulicy jest też dużo ławek. Choć mieszkam tu już trzy lata, nadal nie byłam we wszystkich lokalach. I nie zamierzam udawać, że jest inaczej, dlatego miejsca których nie przetestowałam osobiście będą oznaczone czerwonym znakiem zapytania.

Ciekawostka: Dlaczego na okolicznych ulicach budynki są ponumerowane w taki dziki sposób? Kliknij tutaj, aby poznać odpowiedź :)


LISTA LOKALI 1 2  3  4  5  6  7  8 

CHOCHLA BISTRO KUŹNIA DWÓR KUŹNICZKI MOTTO FUKAFE YUMMY! ÓSEMKA AVOCADO

9 10  11  12  13  14  M 

MIĘDZY ROLKAMI KURHAUS HUMMUSLAND KNÖDEL KWAŚNIAK SMAKOSZ GALERIA METROPOLIA

Oceny z Google i Facebooka aktualne na 26.09.2017

1

M

3 2

45

6 10 789

11 12 13 14


CHOCHLA Ul. Kilińskiego 9

Tak jest! Pierwszy lokal z listy wcale nie mieści się przy Wajdeloty. Znajdziesz go za Parkiem Kuźniczki, w jednym z budynków osiedla Stary Browar. Łatwo trafić. Menu Chochli to przede wszystkim zupy. Dużo dobrych zup, które możemy uzupełnić sypanymi dodatkami według własnego widzimisię.  facebook.pl/chochla.gdansk

4,6 4,9


BISTRO KUŹNIA Ul. Wajdeloty 13

Ich specjalnością jest pizza, na cienkim cieście, naprawdę dobra. W ofercie również inne dania - dobre, choć niekoniecznie najlepsze na ulicy. Bistro wygrywa natomiast ilością stolików i z reguły to tam najłatwiej znaleźć miejsce. Dobre zarówno na obiad, jak i wieczorne piwo czy wino.

facebook.pl/BistroKuznia/

4,4 x


PIWNICE DWORU KUŹNICZKI Ul. Wajdeloty 12

Bywa mylona z wymienionym wyżej bistro - trudno się dziwić, skoro nawet stronę internetową mają wspólną. To już typowa restauracja, ceny zdecydowanie wyższe niż w okolicznych lokalach. Do restauracji wchodzi się gdzieś przez opisane wyżej Bistro. Odpuściłam wbijanie w te labirynty więc daję zdjęcie bistro, żebyście wiedzieli którego budynku szukać :) [Tego miejsca nie sprawdziłam jeszcze osobiście] 4,3 facebook.pl/dworkuzniczki

x


MOTTO BISTRO CAFE Ul. Wajdeloty 21

"Motto", zapewne od mnóstwa mniej lub bardziej zabawnych cytatów i powiedzonek wywieszonych na ścianach. W menu pozycje na każdą porę dnia: od śniadania, przez dania obiadowe, solidny kawałek pysznego ciasta do kawy, a wieczorem piwo lub inny alkohol.  facebook.pl/MottoBistroCafe

4,5 x


FUKAFE Ul. Wajdeloty 22

Kawiarnia w której wszystko, od napojów po ciasta i desery jest wegańskie. Warto wiedzieć, bo kawa z mlekiem roślinnym smakuje, hmm, inaczej. Spora część ciast jest też bezglutenowa, bez laktozy, a obsługa ze zrozumieniem podchodzi do potrzeb czy alergii klientów.

facebook.pl/fukafe1

4,5 x


YUMMY! Ul. Wajdeloty 7

Wystawa pełna słoików Nutelli podpowiada, czego można się tu spodziewać. Choć w menu znajdziemy kilka pozycji wytrawnych, to pierwsze skrzypce grają te słodkie, oblane mnóstwem kalorycznego dobra naleśniki (uparcie zwane pankejkami) i jeszcze bardziej szalone freakszejki.  

facebook.pl/YummyGdansk

4,1 x


PIZZERIA ÓSEMKA Ul. Wajdeloty 24

Byli na Wajdeloty zanim to było modne. Ósemka działała tu jeszcze w czasach, kiedy strach było chodzić po tej ulicy wieczorami. W menu przede wszystkim zwykła, dobra, tradycyjna pizza, również z dowozem. Widać, że pod wpływem okolicznych lokali zaczynają powoli uzupełniać ofertę o opcje bezglutenowe czy bez laktozy.  facebook.pl/osemka.biz

3,8 3,6


AVOCADO Ul. Wajdeloty 25

Drugi najstarszy lokal na Wajdeloty, dobrze znany wśród trójmiejskich wegan i wegetarian. W menu dania obiadowe, kawa, ciasta i desery, wszystko wyłącznie z roślinnych składników.

facebook.pl/avocadoveganbistro

4,7 4,8


MIĘDZY ROLKAMI Ul. Wajdeloty 25

Handroll sushi, czyli "zdrowe jedzenie zawinięte w pyszną rolkę". Tę pozycję zaznaczam tylko teoretycznie, bo lokal od miesięcy jest w stanie "wkrótce otwarcie". Ostatnio po witrynie widać, że prace ruszyły jakby żwawiej, więc może w końcu ruszą? facebook.pl/miedzyrolkami


KURHAUS ul. Aldony 6

Klimatyczne miejsce na kawę lub piwo przy samym rondzie. Brak jedzenia w ofercie nadrabiają tym, że śmiało można przyjść do nich z talerzem z innego lokalu. W letnie wieczory jest tu naprawdę tłoczno. Osobom niepalącym może przeszkadzać fakt, że fajne miejsca i leżaki przed lokalem wiecznie toną w oparach papierosowego dymu. facebook.pl/kurhaus.wrzeszcz

4,5 4,7


HUMMUSLAND ul. Wajdeloty 3

Solidna micha hummusu z przeróżnymi dodatkami albo falafel. W każdym razie wegeteriańsko. [Tego miejsca nie sprawdziłam jeszcze osobiście]

facebook.pl/hummuslandwajdeloty

4,5 4,9


KNÖDEL ul. Wajdeloty 2

Jeśli ze wszystkich lokali na ulicy miałabym wybrać jeden, to byłby to właśnie Knödel. Duuża porcja pysznego makaronu albo klusek w najróżniejszym towarzystwie. Mięsnym, niemięsnym, ostrym albo i nie. Lepszego makaronu nie jadłam nigdzie w Gdańsku.

facebook.pl/knodelbar

4,0 x


LODY KWAŚNIAK Ul. Wajdeloty 1/2

Moda na lody naturalne/tradycyjne nie mogła ominąć ulicy Wajdeloty. Znajdziemy tu zarówno sprawdzone, znane smaki jak i rzadziej spotykane połączenia. Lokal na tyle znany, że nawet przy brzydkiej pogodzie potrafią tworzyć się kolejki.

facebook.pl/lodytradycyjnekwasniak

4,6 4,9


BAR SMAKOSZ ul. Waryńskiego 30/31

Zwykły, swojski bar ze smacznym domowym jedzeniem. Tylko tyle i aż tyle :) Z pozostałymi lokalami w okolicy przegrywa niestety godzinami otwarcia. Szósta wieczorem, koniec imprezy.

facebook.pl/Bar-Smakosz-We-Wrzeszczu

4,6 5,0


GALERIA METROPOLIA Ul. Kilińskiego 4

Ja wiem, że galerie handlowe to zupełnie inna bajka, ale skoro dają tu jeść, to warto choćby wspomnieć. Tym bardziej, że w Metropolii znajdziemy kilka lokali których na razie nie ma na Wajdeloty. Oprócz sieciówek typu Burger King, Subway czy Pizza Hut, zjemy tu na przykład: > duży talerz pysznej chińszczyzny w Asia Hoanmy - jak już dogadamy się z obsługą która słabo mówi po polsku AsiaHoanmy > pierogi w Pierogi i Spółka (nie byłam, nie oceniam) facebook.pl/pierogiispolka > domowe dania w Smak na Tak, gdzie jedzenie czeka już gotowe i możemy nałożyć sobie ile i czego chcemy facebook.pl/SmakNaTakPL Są też w Metropolii ze dwie kawiarnie i lodziarnia, ale tu też nie wypowiem się bo jeszcze nie miałam okazji odwiedzić. Pełna lista lokali gastronomicznych w Metropolii tutaj.


TO WSZYSTKO! ZGŁODNIAŁEŚ? ZAPROŚ ZNAJOMYCH I CHODŹCIE JEŚĆ :)

KLIKNIJ, ABY UDOSTĘPNIĆ


JUSTYNA JAGIELSKA BLOGZMIASTA.PL

Dane aktualne na 26 września 2017

Profile for Justyna Jagielska

Wajdeloty - przewodnik kulinarny  

W ostatnim czasie na Wajdeloty wyrosło mnóstwo nowych lokali. Podpowiadam, co i gdzie można tu zjeść.

Wajdeloty - przewodnik kulinarny  

W ostatnim czasie na Wajdeloty wyrosło mnóstwo nowych lokali. Podpowiadam, co i gdzie można tu zjeść.

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded