Page 1

JUSTYNA CHODNIKIEWICZ

PORTFOLIO


PROJEKTOWANIE PRODUKTU BIŻUTERIA SCENOGRAFIA GRAFIKA UŻYTKOWA MODELOWANIE 3D WIZUALIZACJE ILUSTRACJA&MALARSTWO


PROJEKTOWANIE PRODUKTU


Katedra Metodyki Projektowania prowadzący: dr Michał Kracik Projekt mebla zaprojektowanego z myślą o ludziach młodych, posiadających małe mieszkania. Podstawową zaletą zestawu jest możliwość zwiększenia przestrzeni w salonie. Całość składa się z komody, która w swoich gabarytach zawiera 5 dodatkowych elementów: stolik kawowy, 2 siedziska oraz 2 pojemniki.


Podstawowe elementy zestawu wykonane są z lekkiej i wytrzymałej płyty stolarskiej. W celu zwiększenia komfortu użytkowania siedziska obite są filcem. Materiał ten został również użyty w stoliku jako uchwyt i akcenty po bokach blatu. Dzięki zastosowaniu rantu w blacie stolika oraz pozostawieniu przestrzeni pomiędzy nim a blatem komody, nie trzeba ściągać z niego wszystkich rzeczy. Pozwala to na szybkie schowanie stolika w ramach zaoszczędzenia przestrzeni. Stolik ma z każdej strony po jednej nodze o charakterystycznym kształcie, który znajduje swoje odzwierciedlenie również w nacięciach siedzisk umożliwiających ich przenoszenie.


Pojemniki z metapleksu pozwalają na przenoszenie i przechowywanie rzeczy w komodzie bez potrzeby przestawiania ich, gdy wkładamy lub wyciągamy siedziska. Nacięcia w filcu na siedziskach oraz użycie go przy stoliku sugerują możliwość wysunięcia tych elementów.


Inspiracją projektu są domowe spo-

soby inhalacji ( np. nachylanie się nad garnkiem z ziołowym wywarem). Produkt jest multifunkcjonalny. Służy jako nabierak oraz naczynie do którego nalewa się niewielkie ilości płynów (zup, kremów, napojów, ziół itp.) umożliwiając wdychanie unoszących się oparów. Kształt naczyń pozwala na zakrycie nosa podczas wypijania zawartości lub też rozkoszowanie się zapachem tuż przed spożyciem. Forma pozwala na maksymalne wykorzystanie zmysłu węchu, „zachłyśnięcie” się nim bez dopuszczania do nozdrzy tego, co dzieje się poza naczyniem.

FOODALATION


Powstały również różne wersje kolorystyczne zarówno mis, jak i mniejszych naczynek­(nabieraków). Projekt został wykonany podczas warsztatów ARTFood w Fabryce Porcelany w Ćmielowie. Był pokazywany na różnych wystawach m.in. W Nowym Yorku, Londynie, czy „Maison et Objet” w Paryżu.


Projekt noża służącego do krojenia tradycyjnej hiszpańskiej szynki (jamon serrano). Jego proporcje oraz ostrze z wysokiej jakości stali pozwalają na krojenie długich i cienkich plastrów. Wykonane zostały dwie propozycje noża: jedna wersja ze stali nierdzewnej oraz mahoniu, druga zaś ze stali damasceńskiej i hebanu.


Powstały również 2 inne modele noży. Każdy ma przypisaną inną funkcję w przygotowaniu idealnych plastrów szynki, a co za tym idzie różne gabaryty i kształt, twardość i giętkość ostrza.


Katedra Metodyki Projektowania prowadzący: prof. Maria Dziedzic Projekt stolika kawowego, którego założeniem było ułatwienie utrzymania porządku na przestrzeni blatu oraz przenoszenia naczyń (a także innych rzeczy) na stolik lub z niego, aby móc bardziej cieszyć się wypoczynkiem wśród bliskich na spotkaniach, przyjęciach, czy też w samotności czytając książkę, słuchając muzyki.


Konstrukcja stolika docelowo wykonana jest ze sklejki/drewna (model prototypowy powstał z płyty OSB). Górną powierzchnię blatu stanowią 4 tace wykonane z tworzywa sztucznego (korian/płyta akrylowa), które skrywają 4 przegródki do których można chować rzeczy używane podczas wypoczynku w salonie-gazety, książki, piloty do telewizora, odtwarzacza płyt itp.


Tace równocześnie pełnią swoją zwykłą funkcję-można na nich przenosić talerze, kieliszki i inne rzeczy.


Katedra Projektowania Ergonomicznego prowadzący: prof. Piotr Bożyk

Cellula to zestaw elementów zaprojektowanych do podtrzymywania i wyeksponowania pnącz w domach i mieszkaniach, a także miejscach publicznych takich jak np. centra handlowe. Pnącza to urokliwe rośliny, które potrafią wzbogacić i urozmaicić wnętrze, wprowadzić do pomieszczenia trochę dzikości, poczucia bliższości z naturą, a to dzięki swojej specyficznej cesze łączenia się w pewien sposób z tym co je otacza, uzależnienia od podpory. Niestety, rośliny te są często źle eksponowane, nabywcy nie wiedzą w jaki sposób uwypuklić ich piękno i jak pozwolić im się w pełni rozwinąć, dlatego nie są zbyt popularną ozdobą wnętrz.

CELLULA


Cellula to rozwiązanie dla pustych ścian i interesująca forma podtrzymywania pnącz. Inspiracją do projektu były mikroskopowe zdjęcia komórek roślinnych co jest widoczne w 6 różnych elementach zrobionych z polistyrenu. Jest to wytrzymały materiał co jest ważne przy uprawianiu pnącz ponieważ zwiększają swoją wagę wraz z szybkim wzrostem. Jest on także elastyczny co pozwala nam na dowolne łączenie elementów i zmienianie ich kształtów tworząc jedyną w swoim rodzaju „tkankę” po której wspina się roślina. Możliwe jest wybranie odpowiadającego nam koloru oraz stopnia przezroczystości w zależności od wnętrza i upodobania.


Każdy z elementów ma kilka wypustek z otworami. Dzięki specjalnym zaczepom można łączyć elementy ze sobą i wieszać je na ścianie tworząc ogromną ażurową konstrukcję lub „drogi” po których wspina się nasza roślina w dowolnym kierunku. Elementy przez swój organiczny kształt są na tyle interesujące, że mogą z powodzeniem stanowić same w sobie dekorację ściany jeszcze zanim pnącze rozpocznie swoją „podróż”.


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

prowadzący: Kerem Özcan Odys to urządzenie przeznaczone dla podróżników, w szczególności backpacker’ów i autostopowiczów, ludzi w ciągłym ruchu, nie nocujących w hotelach, lecz najczęściej na łonie natury, nie mających często dostępu do prądu przez dłuższy czas. To podręczna nawigacja korzystająca z technologii e-ink mająca ułatwić dojście do celu lub... zgubienie się.

ODYS


Tradycyjny kompas

Mała nawigacja

Piórko

Schowek na piórko

Mapa/notes

Pasek na rękę Element umozliwiający zaczepienie urządzenia na kierownicy roweru

Menu mapy/notesu

Na głównym panelu znajduje się tradycyjny kompas oraz mała nawigacja ukazująca najważniejsze dla nas punkty naszą trasę. Wewnątrz jest większa mapa na której możemy zaznaczać za pomocą dołączonego piórka interesujące nas miejsca, rysować trasy. Mapa także zapisuje naszą podróż, liczy pokonane kilometry. Możesz zaznaczyć w jaki sposób pokonaliśmy dany odcinek (rowerem, stopem, pieszo...). W wybieranym opcjonalnie notesie, który tak jak nawigacja i mapa korzysta z technologii e-ink, możemy szkicować, pisać o naszych przemyśleniach, umieszczać ważne informacje. Pisać do swojego travel-bloga, następnie umieszczać w Internecie.


Urządzenie wykonane jest ze stali z dodatkami miedzi i skórzanymi elementami. Ma to sugerować trwałość oraz przywodzić na myśl stare przyrządy nawigacyjne takie jak kompasy, busole. Stąd również wynika kształt elementów. Nie musimy być w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi, a mimo to dzięki uploadowaniu przez urządzenie naszych notatek, tras mogą oni wiedzieć co się z nami dzieje. Jest to również pomocne, gdy w grupie podrózującej dochodzi do chwilowego rozdzielenia, szczególnie podczas podróżowania autostopem.


Można także zamieszczać pod danymi współrzędnymi geograficznymi ciekawostki dotyczące np. interesujących kawiarni, zaułków. Nie muszą to być konkretne nazwy lecz jakieś wskazówki. Nawigacja z głównego panelu będzie pokazywać to miejsce, lecz nie dokładną drogę jak tam się dostać i nasze położenie. Na tym polega cała przyjemność „gubienia się” w nowym mieście, okolicy. Odys może być zarówno noszony na ręce jak i mocowany do roweru w zależności od wygody i sposobu podróżowania. Urządzenie można łatwo ściagnąć ze specjalnego paska na rękę i zamontować na kierownicy i na odwrót.


Projekt wieszaka wykonanego metodÄ… druku 3D


Projekt koncepcyjny ładowarki miejskiej dla Gdynia Infobox. Zespół projektowy: Justyna Chodnikiewicz, Sara Wikieł Ładowarka miejska zbudowana z trzech stref dostosowanych do różnych potrzeb użytkowników, co jest kluczowe biorąc pod uwagę popularność lokalizacji, szczególnie w okresie letnim. Inspiracją do projektu są różowe rury przecinające ulice Berlina, które przełamują monotonię miasta i w sposób niecodzienny wzbogacają jego nowoczesny krajobraz. W naszym projekcie kolorowe rury mają na celu zwrócić uwagę przechodniów na obiekt oraz dzięki specjalnemu oświetleniu podkreślić przepływającą nimi energię.


Przepływ energii zaczyna się przy specjalnych huśtawkach generujących energię elektryczną używaną do ładowania urządzeń przy stanowiskach. Dodatkowym atutem jest licznik wskazujący ilość wyprodukowanej podczas huśtania energii, przeliczonej na ilość naładowanych telefonów.


Wyróżnić można dwie strefy ładowania: szybkiego (zdj. dół) i bezpiecznego(zdj. góra po prawej). Ta druga daje nam możliwość bezpiecznego pozostawienia ładującego się urządzenia poprzez zamknięcie go w jednej z „szafek”. Dzięki tej strefie użytkownik ma pełną swobodę i możliwość oddalenia się podczas ładowania urządzenia.


BIŻUTERIA


Łyżeczka do miodu /chromowany mosiądz, bursztyn/


Podwójny pierścionek /mosiądz chromowany, bursztyn/


Podwójny pierścionek /mosiądz chromowany, bursztyn/


Obiekt biĹźuteryjny /mosiÄ…dz chromowany, bursztyn/


Pierścionki zostały zaprojektowane w programie SolidWorks, a następnie wykonane za pomocą druku 3d i odlane /srebro, bursztyn/


Pierścień /miedź, cyna, bursztyn/


Bransoleta /miedĹş, cyna, bursztyn/


Pierścienie /trawertyn, bursztyn/


SCENOGRAFIA


Projekt konceptualny wykonany dla firmy Samsung w ramach corocznej letniej akcji „Przystanek Samsung”. Projekt obejmował zaprojektowanie przestrzeni składającej się z kilku zon: strefy technologii, relaksu, kobiecości i aktywności.


Projekt zrealizowany w firmie Fabryka Dekoracji Marcin Pietuch.


Projekt koncepcyjny backstage’u do programu TV „Voice of Poland”. Projekt zrealizowany w firmie Fabryka Dekoracji Marcin Pietuch.


Przykłady koncepcji stanowisk wykonane do projektu Edukatorium w Tychach. Projekty zrealizowane zostały w zespole projektowym firmy Fabryka Dekoracji Marcin Pietuch.


Projekt koncepcyjny stanowisk Wystawy Energia w Kielcach. Projekt zrealizowany został w konsorcjum firm Fabryka Dekoracji, No Label i New Amsterdam. (proj. Fabryka Dekoracji; wiz. No label/New Amsterdam


Projekt koncepcyjny instalacji zewnętrznej mającej stanąć przy Aquaparku w Tychach. Projekt zrealizowany zostały w zespole projektowym firmy Fabryka Dekoracji Marcin Pietuch.


GRAFIKA UŻYTKOWA


Projekt nowych opakowań dla firmy BROS–płyn do elektrofumigatora


Projekt nowych opakowań dla firmy BROS–lep na muchy


Katedra Komunikacji Wizualnej prowadzący: prof. Jan Nuckowski Projekt koncepcyjny nowych opakowań dla firmy BROS


Katedra Komunikacji Wizualnej prowadzÄ…cy: dr hab. Ewa Pawluczuk Plakat na Festiwal Filmowy OFF CINEMA


Plakat na Festiwal Filmowy OFF CINEMA


Katedra Komunikacji Wizualnej prowadzący: prof. Władysław Pluta Projekt logo Galerii Schody


Projekt plakatu na wystawÄ™ Galerii Schody


Projekt plakatu na wystawÄ™ Galerii Schody


Projekt plakatu na wystawÄ™ Galerii Schody


Katedra Komunikacji Wizualnej prowadzący: dr hab. Ewa Pawluczuk Mapa „Krakowskie Kopce” strona I


Mapa „Krakowskie Kopce” strona II


Projekt zwzoru na koszulki dla dzieci wykonane dla firmy Silibili


Projekt wzoru na koszulki i gadżety dla festiwalu muzycznego OPEN’er


Projekt ulotki­-menu dla restauracji indyjskiej KL 14


Projekt postaci na bloga programistycznego traktującego o projektowaniu aplikacji wspierającej zarządzanie budżetem osobistym(wersje próbne i ostateczna)


Projekt koncepcyjny grafiki na koszulkę promującą mistrzostwa w badmintonie


Projekt ulotki obozu tenisowego


Projekt koncepcyjny loga dla firmy Turtel, produkującej gry i zabawki dziecięce.


Projekt koncepcyjny grafiki na koszulkę dla zespołu We Banjo 3


Projekt konkursowy wzoru na okładkę notatnika.


Projekty etykiet na butelkÄ™ wina Ephemera


Projekt opakowań dla marki liquidów do e-papierosów. W założeniu opakowania miały być eleganckie, utrzymane w ciemnych barwach. Linie nawiązują do wzburzonego morza, kolory zmieniają się zależnie od smaku liquidu. Nazwy poszczególnych smaków wykonane srebrną farbą drukarską.


Inne propozycje


Projekt ilustracji na etykietę dla wina Serendipity (z ang. serendipity - zdolność do przypadkowych odkryć; szczęśliwy zbieg okoliczności).


Inne propozycje


Projekt zestawu wizytรณwek dla studia animacji Crazy Cat.


Projekt koncepycjny koszulek dla biegu Run For Hope organizowanego na Hawajach. Wzór miał nawiązywać do polinezyjskich tradycyjnych ornamentów.


Inne propozycje


Przykล‚adowe projekty neonรณw dla firmy Zapaleni


Projekt nadruku na koszulkÄ™


Projekt nadruku na koszulkÄ™ dla marki Greef


Projekt koncepcyjny opakowania na grzebień do stylizacji zarostu firmy Guybar. 4 opakowania dla 4 różnych kolorów grzebieni (srebrny, czarny, miedziany i złoty)


Projekt koszulki dla druĹźyny biegowej MĹ‚ode Wilki RW21.


Niedźwiedź Misha - projekt koncepcyjny maskotki na stronę internetową.


Animacja Polish Holidays Nie ma co ukrywać, tak wyglądają wakacje w Polsce. Najpierw pocisz się niemiłosiernie, a za kilka minut nie jesteś już pewien, czy to pot, czy właściwie zaczęło już padać. I tak w kółko.


Ilustracje dla Crazy Cat Animation Studio


MODELOWANIE 3D


Modele wykonane do projektu konkursowego Edukatorium w Tychach i do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Projekty zrealizowane w firmie Fabryka Dekoracji Marcin Pietuch.


Modele koncepcyjne biĹźuterii


WIZUALIZACJE


Przykładowe wizualizacje


ILUSTRACJA&MALARSTWO


/oล‚รณwek, obrรณbka w Photoshopie/


/oล‚รณwek, obrรณbka w Photoshopie/


/oล‚รณwek, markery/


Portrety /oล‚รณwek/


Grafika /cienkopis, markery/


Grafiki „Padlina” /cienkopis, markery/


KolaĹźe inspirowane arabeskami /fotografia, CorelDraw/


Multiplikacja /techniki mieszane/


Hiperrealizm /oล‚รณwek/


Hiperrealizm /akryl na pล‚รณtnie/


Portret


DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ

Justyna Chodnikiewicz PORTFOLIO  
Justyna Chodnikiewicz PORTFOLIO  
Advertisement