Page 1

JÄ—zuitai ir Vilnius


Šv. Kazimiero bažnyčia

Tai pirmoji ir seniausia barokine bažnyčia Vilniuje. Ją padedami Zigmanto Vazos 1604 m. pradėjo statyti jezuitai. Ją statant Romos švč. Jėzaus vardo bažnyčia buvo naudojamas kaip pavyzdys. Rusijos valdymo metu ši bažnyčia buvo perdaryta į cerkvę, o 1864 m. ji buvo pertvarkyta į soborą. 1915 m. Vokietijos kariuomenė čia įkūrė liuteronų bažnyčia, 1917 m. ji vėl buvo katalikų.


Šv. Ignoto bažnyčia

Šv. Ignoto bažnyčia suprojektuota Tomo Žebrausko. Sovietmečiu buvo paversta kino studijos sandėliu. 2004m. ji tapo Lietuvs kariuomenės pagrindinė bažnyčia.


Šv. Jonų bažnyčia

Šv. Jonų bažnyčia yra išskirtinė ,nes turi gotikos, baroko ir klasicizmo bruožų. Bažnyčios varpinė yra aukščiausias senamiesčio statinys (69 m). Ją XV a. pradėjo statyti Jogaila, o 1571 m. Žigimantas Augustas ją atidavė jezuitmas.


Petras Skarga

Petras Skarga ( gimė 1536 m.vasario 2d., mirė 1612 rugsėjo 27 d. Krokuvoje ) - jėzuitas, LDK visuomenės veikėjas, rašytojas, teologas, kontrreformacijos kovotojas.


Projektą parengė: Vilius Gegužis ir Justinas Balbieris Padėjo mokytojai: K. Januškienė, J. Karašauskienė ir A. Balčiūnaitė

Jezuitai ir Vilnius  

Parengė Vilius Gegužis ir Justinas Balbieris

Jezuitai ir Vilnius  

Parengė Vilius Gegužis ir Justinas Balbieris

Advertisement