Page 1

Ukmergės Terasa

718385 Ukmergės Terasa

Ukmergės Terasa

718385

718385

Bendruomenės skveras prie upelio

Pirties griuvėsiai

Piliakalnio informacijos centras ir scena

+

+ Žiūrovų erdvė, kėdės

+

Medinė terasa

+

360

360

360

360

Akmenys, perėjimas per upę Kinoteatras renovuotas į muziejų. Takas iš šoninio įėjimo veda į parką

Upės užtvakos slenksčiai

Piliakalnio informacijos centras

Piliakalnio infocentras, miesto terasa ir parkas

Ukmergės terasa

+ Dailės mokyklos darbų ekspozicija ant pirties sienų

info

Informacijos centras ir pagalbinės scenos patalpos

+

Dvipusė scena

+

+ Senas + Naujas Istorinis + Modernus

Aikštė priešais cerkvę

+ Sporto ir turizmo centras senajame fabrike Baidarių prieplauka

senamiestis

+

ukmergėlė

Pagrindinis projekto tikslas yra sujungti Ukmergės senamiesčio erdves su Ukmergėlės upeliu bei Šventosios upe. Ukmergės senamiestis bus praturtintas naujomis erdvėmis bei funkcijomis, kurios bus orientuotos į aktyvų miesto viešųjų erdvių naudojimą. Tai taps gerai žinoms ir atpažystamos vietos tarp miestiečių ir miesto svečių. Ukmergėlės upelio slėnis praturtins miesto erdves gamtine kokybe, kurios leis gėrėtis upeliu, gamta, bet vis dar būti miesto šerdyje - senamiestyje.

Ukmergė ir Ukmergėlė Visų pirma senosios senamiesčio gatvelės bus apjungtos į vieną tęstinį pėsčiųjų gatvių tinklą. Bus apjungtos pagrindinės miesto erdvės bei aktyvuotos naujos, šiuo metu mažiau naudojamos. Esamos gatvelės bus pritaikytos vaikščioti pėstiesiams, bei važinėti dviračiais. Tęstinis grindinys bei vienas spalvinis koloritas nukreips žmones senamiesčio link. Naujas pėsčiųjų tinklas ir nauji turistiniai maršrutai vingiuojantys gatvelėmis leis miesto svečiam susipažinti ir patirti miestą. Atsiras naujų pasiekiamų erdvių miesto renginiams. Šalia gatvių tinklo bus kuriamos ir stiprinamos esančios miesto erdvės, aikštės bei skverai, kuriuose miestiečiai galės aktyviai praleisti laiką. Kiekviena vieta turės savo charakterį bei bus pritaikytos tam tikrai veiklai: senoji sinagogos sproto mokykla ir toliau naudos šalia esančią erdvę sportui, renovuotas muziejaus pastatas suteiks galimybę aktyviau išnaudoti pagrindinę miesto aikštę kultūriniam renginiam, Ukmergės Terasa, sujungta su muziejumi, suteiks galimybę gerėtis vandeniu, skulptūrų parku bei piliakalniu. Šių erdvių sukūrimą mes įsivaizuojame kaip procesą, kurio metu bus sukuriamos sąlygos ta vieta naudotis. Į vietos charakterio kūrimą įtraukiami jų būsimi varototojai. Kiekviena erdvė reikalauja įvairių mažosios architektūros elementų, kurie padėtų žmonėm reikštis, bendrauti, bei pažinti vienas kitą. Ukmergės Terasa suteiks galimybę sėdėti virš vandens, saulėtą dieną gulėti, klausytis koncertų bei renginių, braidyti vandenyje bei užlipti į piliakalnį pasigrožėti miestu. Kitap tariant tai bus terasa,

muziejaus laiptai skirta praleisti laiką gamtoje, prie vandens, tačiau vis dar nenutolstant nuo miesto. Kitos miesto aikštės reikalauja naujų elementų bei mažosios architektūros detalių norint jas sėkmingai aktyvuoti. Ukmergės bendruomenė bus įtraukta šias vietas kuriant, naudojantis bei prižiūrint. Kiekviena vieta turės savo šeimininkus bei puoselėtojus. Žmonių iniciatyva yra pagrindinis veiksnys norint sėkmingai aktyvuoti šias erdves. Šalia centro esantis Ukmergėlės upelis taps svarbi Ukmergės senamiesčio gamtinė ašis. Tai bus vieta kurioje vanduo bus pasiekiamas, pajuntamas, bei matomas. Ukmergėlės upelis taps pulsuojančiu bei gyvybingu dėl naujai kuriamo vandens santykio su žmonėmis. Ties bažnyčia bus naujoji bendruomenės iškylų vieta su išplatėjusia Ukmergėle, toliau upelis terasuosis žemyn kartu su namų balkonais, kavinių terasomis ir išplatės ties Ukmergės terasa, naujai kuriama miesto erdve. Išplatėjęs ir pagilėjęs vanduo sukurs sąlygas vandens augalijai bei gyvūnijai praturtinti gamtinę ekosistemą. Čia bus ir naujasis skulptūrų parkas piliakalnio papėdėje. Toliau vanduo krisdamas kriokliais įsilies į Šventosios upę palikdamas laukinės gamtos plotus.

Pėsčiųjų gatvių tinklas senamiestyje

bendruomenes aikštė piliakalnio terasa

amatininkų miestelis

+

Vilkmergėlės pakrantės

žydų miestas

info

Aktyvių zonų kūrimas

Nauji turistiniai, miesto švenčių ir renginių maršrutai

natūrali nušienauta pieva

žemėjančios terasos prie vandens vandens augalijos tvenkinys

augalai ant terasų ukmergėlės parkas ukmergėlės deltos užliejamos pievos

krioklių šniokštimas

Ukmergėlės upelio kaita leidžianti įvairiai pajusti vandenį

+

info

info

upelis pievoje

info

+

upių trasa

Įvairi augalija praturtinanti gamtinę ekosistemą

info

info

360

Ukmergės terasa Ukmergės terasa yra centrinės piliakalnio teritorijos vieta. Tai pagrindinė viešoji ervė, svarbi miesto renginių, vasaros švenčių, susitikimų ir poilsio parke vieta. Terasoje kuriamos skirtingos zonos: informacijos centras ir scena, ekspozicijos ir vasaros lauko kavinė prie pirties griuvėsių, žiūrovų erdvė, medinės terasos prie vandens, poilsio vietos ant pievutės, prie augalų ir medžių. Iš saulėtos terasos atsiveria vaizdas į piliakalnį, skulptūrų parką ir upelį.

Pagrindinis terasos baldas yra kėdės ir krėslai. Miestiečiai ir svečiai susistato ir grupuoja kėdes taip kaip nori, su vaizdais į parką, vandenį, į saulėkaitą ar į šėšėlį. Kėdės yra sukabinamos nedidelėmis grupėmis, kad nebūtų toli išnešiojamos.

Vykstant šventėms jos sustatomos priešais sceną. Ne parko renginių metu kėdės gali būti išvežamos į kitas Ukmergės vietas.

info

Prie užtvankos vanduo terasuojamas, taip sukuriant įvairius gylius, kriokliukus ir vandens čiurlenimą.

info

info

prekybinis

Takas yra pagrindinis lankytojų maršrutas, palei jį formuojamas apšvietimas.

+

+

+

+

+

info

+

360

+

360 360

Keturi piliakalnio teritorijos elementai (terasa, upelis, skulptūrų parkas ir kalnas) yra apjungiami taku. Takas lankytojus atveda iš miesto gatvių iki terasos, ir iki pat piliakalnio apžvalgos aikštelių.

info

žuvų turgelis

+

info

Piliakalnio informacijos centras yra parko terasoje, prie senųjų pirties griuvėsių. Tai lengvas, paprastas ir modernus statinys, lenvai įsiliejantis į gamtinę aplinką. Infocentro ir griuvėsių info kompleksas formuoja skirtingas žiūrovų, renginių ir poilsio erdves terasoje.

360

senoji sinagoga

360

360

Takas

Vanduo yra labai svarbus viso parko elementas. Vilkmergėlės pakrantės turi traukti žmones būti prie vandens ir taip pat puošti aplinką. Pakrantės iš betoninių lovių pakeičiamos į natūralias, su akmeninis ir augalija, medinėmis terasomis.

teatro festivalis

+

Piliakalnio informacijos centras

+ info

360

Žiūrovai

360

Piliakalnis

+

360

+

+

+

Vilkmergėlės pakrantės

Informaciniai stendai

Piliakalnio apžvalgos aikštelės

Nusileidimas prie Vilkmergėlės upės

+

+

Medinis takas ir laiptai į piliakalnį

Skulptūrų parkas

+

Vilkmergėlę galima kirsti šokinejant per didesnius betoninius akmenis. Tai ir funkcionalus praejimas ir smagus žaidimas vaikams.

Žiemą upės užtvanka užšąla ir tampa atvira 360 miesto čiuožykla.

Esant pakankamam gyliui užtvenktoje upės dalyje gali augti dekoratyvinės žuvys.

Skulptūrų parkas

Piliakalnis

Kitame Vilkmergėlės krante kuriamas skulptūrų parkas. Meno kūriniai atsiranda parke po kasmetinių vasaros plenerų.

Ant piliakalnio formuojamos dvi apžvalgos aikštelės. Žemesnioji su vaizdu į senamiestį ir terasą. Aukštesnioji aikštelė orientuota į Šventosios slėnį.

Profile for Justina Muliuolyte

Ukmerge mound park design competition  

Ukmerge mound park landscape design competition. Second prize entry by pupa.

Ukmerge mound park design competition  

Ukmerge mound park landscape design competition. Second prize entry by pupa.

Advertisement