Page 1

repertoár bábkového divadla na rázcestí v banskej bystrici

pre dospelých divadelná sezóna 2010/2011


Vážené a ctené publikum, v roku 2010 Bábkové divadlo na Rázcestí oslávilo 50 rokov svojej činnosti a vstúpilo do 50 jubilejnej sezóny. Počas týchto rokov pripravilo 202 premiér pre deti aj dospelých, ktoré videlo 2 206 885 divákov a diváčok. Naše divadlo sa stalo pevnou súčasťou divadelnej kultúry na Slovensku. Mnohé inscenácie pre dospelých získali medzinárodné ocenenia a patria medzi dôležité medzníky v slovenskom divadelnom živote. Napr. Dojímate ma veľmi (fragmenty zo života a diela Dominika Tatarku), réžia Marián Pecko, r. 1992, Jozef Hollý KUBO, réžia Marián Pecko, r. 2004, vznik štúdia TWIGA pod vedením Ivety Škripkovej, festival Bábkárská Bystrica a pod. Naše inscenácie s úspechom reprezentovali Slovensko na známych festivaloch v krajinách V4 a na turné vo Francúzsku. V r. 2010 sme získali Cenu predsedu BBSK za autorskú tvorbu, 50 – ročnú úspešnú činnosť a realizáciu festivalu Bábkarská Bystrica.

Od roku 2004 hráme predstavenia pre dospelých pravidelne večer v hracích dňoch: v utorok a v stredu o 19. 00 hod. Radi by sme vás pozvali k nám do divadla aj tento rok na to najlepšie, čo vzniklo v uplynulých sezónach a tiež na inscenácie známych slovenských divadiel, ktoré oslovujeme, aby spestrili našu divadelnú ponuku (napr. Slovenské komorné divadlo Martin, súbor Skrat z Bratislavy, Štúdio 12 z Bratislavy a pod.) Naším cieľom je, aby sa návšteva divadla stala spoločenskou udalosťou, aby sme vám priblížili rôzne divadelné formy, aby sme inšpirovali, aby váš večer v divadle bol vybočením z bežného stereotypu a starostí dňa.


DIVADLO DOSPELÝM! FEBRUÁR – JÚN 2011 Od februára do júna 2011 sa budete môcť stretnúť s programom nášho divadla, ktorý je venovaný neformálnemu vzdelávaniu a komunikácii s divadlom. V rôznych priestoroch Banskej Bystrice v rámci kampane Divadlo dospelým! pripravujeme zaujímavé akcie. Deň s divadlom pre stredné a vysoké školy (začiatok kampane 15. 2.), Putovnú výstavu vo verejných priestoroch mesta (obchodné centrum Európa, Univerzita, Námestie SNP a pod.), program divadelných happeningov v centre Európa (od 21. - 30. marca), Deň otvorených dverí (1. apríl), Deň s divadlom pre tínedžerov (predstavenie, seminár a rozhovory o divadle s tínedžermi, 31. máj) a záver divadelnej sezóny spestríme programom v divadelnom šapitó (koncerty, divadelní hostia, jún).

Otvorenie kampane 15. 2. 2011.

Cieľom kampane je inšpirovať divadlom, priblížiť sa divadlu, potešiť sa divadlom, poznávať prostredníctvom divadla, nájsť (sa) obrazy sveta a ľudí skrz divadlo. V tomto bulletine vám ponúkame náš súčasný repertoár pre dospelých, ako aj prehľad projektov, ponuky pre stredné a vysoké školy a zľavy na divadelné predstavenia!!! Príďte k nám do divadla. Iba s vami naša práca dostáva zmysel.

d


NAPÍSANÉ DO TMY

(Ne)známy osud Slovenky Hany Gregorovej. Približuje život a dielo Hany Gregorovej, rodáčky z Martina. Sprítomňuje osobné túžby a sklamania Slovenky, ktorá sa nebála verejne vystúpiť a venovať sa tzv. ženskej otázke v kontexte daných spoločenských pomerov a konzervatívnych názorov na postavenie a úlohy ženy v spoločnosti na začiatku 20. storočia. Inscenácia bola inšpirovaná knihou Hany Gregorovej Slovenka pri knihe, čítanka Aspekt, 2007. Vznikla v rámci projektu divadla Stretnutie s osobnosťami a projektu www.ruzovyamodrysvet.sk.

Ursínyová a. h., dramaturgická spolupráca: Monika Kováčová*, réžia: Iveta Škripková.

Autorka: Iva Há., výprava: Miriam Struhárová a. h., hudba: Juraj Haško a. h., výber, cimbal: Vladimír Homola a. h., videoprojekcie: Denisa Kolesárová, pohybové konzultácie: Zuzana Hájková a. h. a Rozália

Hrací priestor: sála Dĺžka predstavenia: 100 min. Premiéra: 19. 6. 2009 Príbeh herečky, ktorá nechce hrať osud Počet repríz: 14

Hrajú: Veronika Fekiačová, Slavomíra Fulínová a. h., Marianna Mackurová, Nina Müller a. h., Juraj Smutný, Alena Sušilová, Mária Šamajová. Spolupracovali: Štátna vedecká knižnica, Literárno–hudobné múzeum v Banskej Bystrici. Inscenácia vznikla v rámci Štúdia TWIGA. Bola súčasťou prehliadky Druhého impulzu festivalu Bábkarská Bystrica 2010.


KUBO

Sto rokov bolesti. Komédia. Známy príbeh o prostáčikovi Kubovi, ktorého chcú oženiť kvôli majetku. Inscenácia je výrazná svojou poetikou, využitím rôznych druhov bábok, hereckou interpretáciou, živým spevom a kapelou. Patrí medzi divácky najúspešnejšie inscenácie divadla. Hra bola preložená do francúzštiny. (preklad Silvia Severínyová)

Autor: Jozef Hollý, úprava: Martin Geišberg a. h., Marián Pecko, scéna: Jaroslav Valek a. h., hudba: Róbert Mankovecký a. h., kostýmy, bábky: Eva Farkašová a. h., pohybová spolupráca: Tomáš Nepšinský a. h., réžia: Marián Pecko.

v

Hrajú: Viktor Sabo a. h., Marek Geišberg a. h., Marianna Mackurová, Mária ŠamaPredstavenie získalo Cenu za tvorivý počin jová, Ján Haruštiak a. h., Alena Sušilová, v slovenskom bábkovom divadle Hašterica Karol Čičmanec a. h./Dominik Zapriháč 2004. V r. 2008 na medzinárodnom festivale a. h., Jozef Šamaj, Naďa Jelušová a. h., v Poľsku Susedia KUBO získal cenu poro- Peter Vaňouček a. h., Peter Stolárik a. h., Marek Pastírik a. h., Silvia Severíniová ty Perla susedov. a. h., Ivana Kováčová. Úspešne prezentoval slovenské divadlo Hrací priestor: sála na festivaloch V4, v r. 2006 na turné vo Dĺžka predstavenia: 90 min. Francúzsku. Obnovená premiéra: 21. 10. 2006 Počet repríz: 90


MILENKY

Šokujúce kontroverzné vyznanie na tému milenka.

Inscenované čítanie z kontroverznej knihy rakúskej autorky ovenčenej Nobelovou cenou. Približuje najvýznamnejšie kapitoly knihy týkajúce sa života Brigity a Pauly, ktorých osudom je vydať sa, alebo byť milenkami. Vydal Aspekt v r. 1999. Vzniklo v rámci projektu www.ruzovyamodrysvet.sk. Autorka: Elfriede Jelinek, výtvarná spolupráca: Katarína Lucinkiewiczová a. h.

a

a Janka Kožušková a. h., hudba: výber z diela J. Straussa, R. Wagnera a tirolskej dychovky, scenár a réžia: Iveta Škripková.

Hrajú: Marianna Mackurová, Alena Sušilová, Mária Šamajová. Hrací priestor: sála Dĺžka predstavenia: 55 min. Premiéra: 16. 2. 2005 Počet repríz: 24


MOCAD(R)ÁMY

Autentické príbehy o živote v ženskej koži. Inscenácia venuje pozornosť životu obyčajnej ženy. Starostiam a radostiam žien v rôznom veku, v rôznej veľkosti kože, významu tichých neviditeľných, ale mocných spoluhráčov, akými sú okolnosti, okolie a tradičné názory a výchova, ktoré nepozorovane zasahujú do sveta žien... Ponúka pôsobivé herecké výkony a zážitok z rozprávania malých babských drám v magickom priestore divadelnej kaviarne vo vile Dominika.

Spolupracovali: študentky Katedry výtvarnej tvorby FHV UMB Katarína Benkovská, Martina Čačková, Miriama Demčáková, Jana Semanová, Michaela Šajbanová, Renáta Ševčíková pod vedením Marianny Mlynarčíkovej.

Výprava: Martina Fintorová a. h., hudba: výber, Juraj Haško a. h., scenár, réžia: Iveta Škripková.

Inscenácia vznikla v rámci Štúdia TWIGA. Projekt podporil Slovensko-český ženský fond.

Hrajú: Mária Danadová a. h., Veronika Fekiačová, Mária Hulecová a. h., Ivana Kováčová, Marianna Mackurová, Nina Müller a. h., Alena Sušilová, Mária Šamajová, Juraj Smutný.

Predstavenie sa konalo v rámci MDŽ v Bratislave v r. 2009 a v r. 2010 ukončilo oslavy storočnice MDŽ v Prahe.

Hrací priestor: Teátrium (obmedzená kapacita!) Dĺžka predstavenia: 100 min. (s prestávkou, počas ktorej sa podáva skvelá káva) Premiéra: 30. 4. 2008 Počet repríz: 49


PREČO NIE SOM ANJEL

Knihohra z románov Aglaje Veteranyi. Knihohra z románov výnimočnej švajčiarskej autorky Aglaje Veteranyi Prečo sa dieťa varí v kaši, Prečo nie som anjel a Polica posledných vydýchnutí. Príbehy o osude cirkusantskej rumunskej rodiny po emigrácii na Západ z pohľadu mladučkej Aglaje, ktoré oslovia poéziou slova a nenapodobiteľným pohľadom na svet. Vydal Aspekt, preklad: Jana Cviková, 2007. Vzniklo v rámci projektu www.ruzovyamodrysvet.sk. Autorka: Aglaja Veteranyi, hudobná spolupráca: Juraj Haško a. h., hudba: výber,

Edith Piaf La vie en rose, scenár a réžia: Iveta Škripková. Hrajú: Marianna Mackurová, Mária Šamajová, Ivana Kováčová/Mária Danadová a. h., Alena Sušilová.

l

Inscenácia sa prezentovala na festivaloch Stretnutie v Zlíne v r. 2007, Festival Bez Hranic v Českom Těšíne v r. 2008. Hrací priestor: sála Dĺžka predstavenia: 65 min. Premiéra: 10. 5. 2006 Počet repríz: 29


NEPLAČ, ANNA

Inscenácia pre Ženy napísaná podľa Muža. Príbeh herečky, ktorá nechce hrať osud obyčajnej ženy, aby sa na ňu sama zmenila a všetko, čo sa jej stalo, zažila na vlastnej koži. Autor: Július Meinholm, preklad: Radka Kain-Milá, scéna: Peter Janků a. h., kostýmy: Eva Farkašová a. h., hudba: Róbert Mankovecký a. h., réžia: Marián Pecko. Hrajú: Marianna Mackurová, Alena Sušilová, Mariana Kovačechová a. h., Jozef Šamaj, Ivana Kováčová.

o

Herečka Marianna Mackurová získala Cenu za herecký výkon za stvárnenie hlavnej postavy Anny na festivale Kopřiva v Kopřivnici 2003. Hra bola preložená do angličtiny: dr. Katarína Feťková, do poľštiny: Marta Buczek, Sylvia Sojda, Lujza Urbancová a v súčasnosti ju uvádza poľské divadlo Opolski teater lalki i aktora. Hrací priestor: sála Dĺžka predstavenia: 90 min. Premiéra: 21. 9. 2001 Počet repríz: 81


SARKOFÁGY A BANKOMATY

10 minihier 10. popredných súčasných slovenských autorov a autoriek. 10 vybraných mini hier z rovnomenného projektu Divadelného ústavu Bratislava, ktoré rôznymi prostriedkami a spôsobmi reflektujú pocity žien a mužov zo života tu a teraz. Venované 20. výročiu Nežnej revolúcie 1989.

kostýmy, bábky: Eva Farkašová a. h., hudba: Róbert Mankovecký a. h., výber, videoprojekcia: Peter Paulus a. h.*, Palko Matia a. h.*, spolupracovali: Marek Turošík a. h.*, Monika Kováčová*, réžia: Marián Pecko.

Inscenácia získala Zvláštnu cenu poroty na festivale Nová Dráma v Bratislave, v r. 2010.

Hrajú: Mária Danadová a. h., Marianna Mackurová, Tomáš Mischura/Ján Haruštiak a. h., Juraj Smutný, Alena Sušilová, Jozef Šamaj, Mária Šamajová.

Autori a autorky: Martin Ciel, Vanda Feriancová, Anna Grusková, Iveta Horváthová, Viki Janoušková, Jana Juráňová, Viliam Klimáček, Ľuba Lesná, Roman Polák, Dušan Vicen, scéna: Pavol Andraško a. h.,

Hrací priestor: sála Dĺžka predstavenia: 160 min. Premiéra: 17. 10. 2009 Počet repríz: 16


PREMENA

Dramatizácia slávnej poviedky od svetoznámeho autora. Venované 50. výročiu vzniku divadla. Po 25. rokoch inscenované opäť na Slovensku. Autor: Franz Kafka, scéna: Pavol Andraško a. h., kostýmy: Eva Farkašová a. h., hudba: Róbert Mankovecký a. h., text piesne: Izabela Berešová, pohybová spolupráca: Zuzana Hájková a. h., dramaturgia: Iveta Škripková, Monika Kováčová*, dramatizácia a réžia: Marián Pecko. Hrajú: Veronika Fekiačová, Ivana Kováčová, Marianna Mackurová, Tomáš Mischura, 

d

Juraj Smutný, Mária Šamajová, Jozef Šamaj/Viktor Sabo a. h., Mária Danadová a. h./Mariana Kovačechová a. h., Michal Ďuriš a. h., Nina Müller a. h. Hrací priestor: sála Dĺžka predstavenia: 100 min. Premiéra: 10. 12. 2010 Počet repríz: 6

Súčasťou inscenácie, ktorá mala premiéru 10. 12. 2010 pri príležitosti 50. výročia divadla, bol prológ O premenách.


ŠMÍRAČKY

Pohľady do zákulisia tínedžerských emócií, (ne)mať bábo, (ne)byť mamou, dramédia za aktívnej účasti obecenstva. Pôvodná inscenácia vychádzajúca z dievčenskej skúsenosti. Čo prežíva dievča, keď sa zamiluje? Keď zistí, že čaká bábo? (Ne)Mať bábo. S čím všetkým súvisí toto rozhodnutie? Pozorovania vnútorných priestorov každej z nás, sledovanie toho, čo si o sebe myslíme, špicľovanie pocitov a myšlienok.

Autorky: Trio BES, výprava: Miriam Struhárová a. h., hudba: Juraj Haško a. h., výber, videoanimácie: Denisa Kolesárová, krátke filmy: Ivana, Boris, Lukáš a Jakub Kováčovci, Peter Paulus* a Palko Matia*, dramaturgická spolupráca a produkcia filmových dokrútok: Monika Kováčová*, scenár, réžia: Iveta Škripková.

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci Akčného plánu predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedné Bábkové divadlo na Rázcestí.

Hrajú: Veronika Fekiačová, Slavomíra Fulínová a. h., Nina Müller a. h.

o

Inscenácia vznikla v rámci Štúdia TWIGA. Hrací priestor: sála Dĺžka predstavenia: 105 min. Premiéra: 8. 1. 2010 Počet repríz: 13


ŠKANDÁLNA AFÉRA JOZEFA HOLOUŠKA Adaptácia rovnomennej poviedky Karla Čapka. Odkaz Jozefa Holouška: „Viete… ja som bol vždy slušný človek. Na začiatku toho všetkého som si povedal: „Každá hanba trvá len týždeň…a keď je príliš veľká, tak desať dní, tak si z toho nebudem nič robiť.“ Dnes som však nútený svoju minulosť sprítomniť.“ Autor: Karel Čapek, preklad a scenár: Tomáš Mischura, scéna a kostýmy: Tomáš Mischura, Jana Oľhová, hudba: výber z diel S. Rachmaninova, F. Chopina, L. W. Beethovena a E. Griega, svetelný design: Marián Pecko, réžia: Jana Oľhová.

Hrajú: Tomáš Mischura, Veronika Fekiačová. Inscenácia vznikla ako absolventské predstavenie Tomáša Mischuru na Akadémii umení v Banskej Bystrici v roku 2009.

s

Získala ocenenie Zlatý gunár na Európskom festivale humoru a satiry - Kremnické GaGy 2009. Hrací priestor: sála Dĺžka predstavenia: 70 min. Premiéra v BDNR: 26. 10. 2010 Počet repríz: 3


(ZA)PÁRAČKY

Čierna hodinka o baladách v srdci a čertoch v tele. Čierna hodinka vás pobaví ženským rozprávaním, nevyhne sa strašidelným príbehom o strigách a strigôňoch. Počas predstavenia ožijú hádanky, i dávno zabudnuté slovenské balady Žltá ľalia, Margita a Besná od Jána Botta a Bezbožné dievky Janka Kráľa. Autorka: Ľudmila Baladická, výprava: Zuzana Malcová a. h., hudba: výber, Juraj Haško a. h., dramaturgia: Monika Kováčová*, réžia: Iveta Škripková. Hrajú: Marianna Mackurová, Alena Sušilová, Ivana Kováčová, Mária Šamajová, Tomislava Pohorelcová a. h. (akordeón, bubon, spev).

p

Po predstavení vás pozývame na grog!

Inscenácia vznikla v rámci Štúdia TWIGA. Hrací priestor: Teátrium Dĺžka predstavenia: 70 min. Premiéra: 11. 12. 2008 Počet repríz: 26

*študenti a študentky FDU AU v Banskej Bystrici


TAJOMSTVO DOMU SKUTECKÝCH

Pôvodná hra inšpirovaná osudmi jedného domu a jeho obyvateľov Dominika Skuteckého a Petra Karvaša. Inscenácia Tajomstvo domu Skuteckých je rekonštrukciou pamäte domu na Hornej ulici 55, v ktorom dnes sídli Stredoslovenská galéria. Tvorivý tím inscenácie pátral po autentických informáciách, dochovaných dokumentoch, pozabudnutých spomienkach a v neposlednom rade po obyvateľoch domu, ktorí formovali históriu tohto jedinečného objektu.

Autor: Michal Ditte, scénografia: Tomáš Žižka a. h., videoprojekcie: Juraj Ondráš a. h., Lukáš Matejka a. h., hudba: Martin Čorej a. h., réžia: Iveta Jurčová a. h.

Inscenáciu uvádzame v rámci projektu Stretnutia s osobnosťami. V roku 2009 získala Cenu bratislavského diváka na festivale Nová Dráma.

Hrací priestor: sála Dĺžka predstavenia: 90 min. Premiéra: 27. 2. 2009 Počet repríz: 20

e

Hrajú: Juraj Smutný, Michal Ďuriš a. h., Mária Danadová a. h., Marianna Mackurová, Alena Sušilová/Mária Šamajová, Jozef Šamaj.


Pripravujeme do konca júna:

emocionálnych cvičení (čo je veľmi osobný až intímny dialóg herečiek a režisérky) HRA O PRIEVANE členky TWIGY skúmajú príčiny a formy Autorka: Jana Juráňová, výprava: Miriam spoločenskej socializácie žien, rôzne rečové Struhárová a. h., hudba: Daniel Heriban i spoločenské modely, ktoré ovplyvňujú a. h., réžia: Iveta Škripková. individuálne konanie a myslenie žien. Hrajú: Jana Oľhová a. h., Daniel Heriban a. h. Sú podkladom pre vznik predstavení. a herci/herečky BDNR. Plánovaná premiéra: máj 2011 Štúdio pripravuje nové akcie v divadelnej sezóne 2011/2012. VARIÁCIE LÁSKY Výber z diela E. M. Šoltésovej (Moje deti) STRETNUTIE S OSOBNOSŤAMI a B. S. Timravy (Za koho ísť?). Hrajú: Mária Danadová a. h., Marianna Projekt pripomína slávnych rodákov Mackurová, Nina Müller a. h. Plánovaná a rodáčky, výnimočných ľudí a osobnosti premiéra: marec 2011 tohto mesta a kraja. Vznikli v rámci neho predstavenia Tajomstvo domu Skuteckých a Napísané do tmy, ktoré sú súčasťou PROJEKTY PRE DOSPELÝCH repertoáru BDNR. ŠTÚDIO TWIGA (Theater Women Improvisation Gender Action) vzniklo v roku 2008. TWIGA nadväzuje na rodové predstavenia divadla v rámci projektu www.ruzovyamodrysvet.sk (2005 – 2008). Je to prvé slovenské divadelné štúdio, ktoré sa venuje témam rodového scitlivovania verejnosti a súčasne stvárneniu rodovo citlivého jazyka v divadle. Na práci štúdia sa zúčastňujú dobrovoľníčky, herečky/herec divadla a študentky herectva Akadémie umení v Banskej Bystrici. Počas tzv.

Viac informácií na stránke www.bdnr. sk v sekciách Projekty divadla a Štúdio TWIGA.


PONUKA ORGANIZOVANÝCH PREDSTA- Pozývame vás na rande s viacerými múVENÍ PRE MLADÝCH ĽUDÍ, ŠTUDENzami, ktoré nemôžete stretnúť každý deň. TOV/ŠTUDENTKY STREDNÝCH ŠKÔL A UNIVERZÍT Ponuka: Návšteva Inscenácie Michala Ditteho Repertoár divadla ponúka rôzne tituly. Tajomstvo Domu Skuteckých a súčasne Od spracovaní klasických titulov a tém, kto- stálej expozície D. Skuteckého v Stredoré umožňujú spestriť zážitok z vyučovacích slovenskej galérií. osnov až po autorské predstavenia reagujú- Návšteva inscenácie Ivy Há Napísané do ce na súčasné problémy mladých ľudí. tmy a súčasne stálej expozície v Tajovského dome v Tajove. Návštevu divadla je možno spestriť Stretnu- Návšteva inscenácie Šmíračky a stretnutie tím s hercami, herečkami a tvorivým tímom s psychológom/gičkou na tému Dospievainscenácie a dozvedieť sa tak viac o zákunie, o čom to všetko je? (max. kapacita na lisí i podmienkach divadelnej a hereckej stretnutie 30) práce. Ponúkame aj prednášky Od návrhu k inscenácii, Divadelné maskovanie a líčenie. PRE VEREJNOSŤ Po návšteve divadla radi prídeme medzi vás na diskusiu so študentami/tkami. Prelomiť vlny Bábkové divadlo na Rázcestí (konkrétne Kontakty odd. produkcie BDNR: tel./fax: Štúdio TWIGA) zvykne počas sviatku MDŽ 048 412 25 33, marketing@bdnr.sk, produk- so svojimi predstaveniami hosťovať v rôzcia@bdnr.sk, bdnr@bdnr.sk nych mestách. Vďaka finančnej podpore Úradu vlády SR sa nám podarí uskutočniť Hodiny jednotlivých produkcií sa dajú me- turné inscenácie Šmíračky a organizoniť na základe dohody, prijímame Kultúrne vané prednášky nezávislých organizácii, poukazy. ktoré sa na Slovensku zaoberajú riešením a prevenciou rôznych foriem diskriminácie, SEZÓNNA PONUKA odstraňovaniu stereotypov a nenávistných prejavov v spoločnosti páchaných z pozície PRE STREDNÉ a VYSOKÉ ŠKOLY sily a nadradenosti. Máj, jún: RANDE S MÚZAMI Na predstavenie Šmíračky a zaujímavé príspevky lektoriek sa môžete začiatkom Ponuka pre stredné a vysoké školy mimo marca tešiť v rôznych slovenských mesBanskej Bystrice. Pozývame vás do divatách. Viac informácií na www.bdnr.sk. dla a do galérie v rámci školského výletu.


DIVADLO DOSPELÝM! FEBRUÁR – JÚN 2011 Od februára do júna 2011 sa budete môcť stretnúť so špeciálnym programom nášho divadla, ktorý je venovaný neformálnemu vzdelávaniu divadlom. V rôznych priestoroch Banskej Bystrice v rámci kampane Divadlo dospelým! pripravujeme zaujímavé akcie. Deň s divadlom pre stredné a vysoké školy (začiatok kampane 15. 2. v BDNR), Putovnú výstavu vo verejných priestoroch mesta (obchodné centrum Európa, Univerzita, Námestie SNP a pod.), program divadelných happeningov v obchodnom centre Európa (od 21. - 30. marca), Deň otvorených dverí (1. apríl), Deň s divadlom pre tínedžerov (31. máj, predstavenie, seminár a rozhovory o divadle s tínedžermi, apríl) a záver divadelnej sezóny spestríme programom v divadelnom šapitó (koncerty, divadelní hostia, jún). Cieľom kampane je inšpirovať divadlom, priblížiť sa divadlu, potešiť sa divadlom, poznávať prostredníctvom divadla, nájsť sa cez divadlo.

m

REZERVÁCIA VSTUPENIEK Vstupenky si môžete rezervovať a zakúpiť každý pracovný deň od 8.00 hod. do 16.00 hod., ako aj hodinu pred predstavením v Bábkovom divadle na Rázcestí, Skuteckého 14, Banská Bystrica alebo na t. č.: +421 48 412 55 13 a e-mailom na bdnr@bdnr.sk Aktuálny mesačný program, ako aj viac informácií o inscenáciách nájdete na www.bdnr.sk. Ak máte záujem dostávať informácie mesačnom a týždennom programe priamo do vašej mailovej stránky napíšte na bdnr@bdnr.sk. Staňte sa priateľmi/ priateľkami stránky Bábkové divadlo na Rázcestí/Puppet theatre at the Crossroads na facebooku! Cena vstupeniek pre dospelých: Verejné predstavenia Produkcie BDNR: 3 € - 5 € Študenti/tky: 2,50 € - 4,50 € Hostia: podľa nákladov Hráme každý utorok a stredu o 19.00 hod!!! Organizované predstavenia pre SŠ, VŠ Produkcie BDNR: min. 2, 50 € Hostia: podľa nákladov Držiteľom ZŤP a ZŤPS poskytujeme vstupenky zdarma v prípade, že nie je predstavenie vypredané. Rezerváciu vstupenky je potrebné nahlásiť deň vopred.


PONUKA, AKCIE, ZĽAVY Vždy hodinu pred predstavením si môžete zakúpiť divadelné suveníry v našom Zázračnom obchodíku alebo si spraviť radosť knihou z pestrej ponuky Krásnych kníh. Sídlia v divadelnej kaviarni. V predpredaji je možné si zakúpiť vstupenky so zľavou min. 10 %. Pri zakúpení štyroch vstupeniek na jedno predstavenie je možné získať piatu zdarma. Zľava na preukazy ISIC, ITIC a Euro 26 je min. 10 % z ceny vstupenky. Pri zakúpení vstupenky na predstavenie pre dospelých je možné získať zľavu min. 20 % na detské predstavenie. Zľavy nie je možné navzájom kombinovať. Vstupenka s prekvapením ako darček k narodeninám. POŽIČOVŇA KOSTÝMOV Viac ako 200 kostýmov širokej palety. Bábky, rekvizity podľa výberu. Kontakt: 048/412 55 13 Počty repríz k 15. februáru 2011 Redakčne pripravila: Iveta Škripková Jazyková korektúra: Uršuľa Ferenčuková Spolupracovali: Lívia Pyšná, Róbert Špoták Foto: Marek Harman, Denisa Kolesárová, Jana Lišaníková, Michal Svitok, Jozef Šamaj Design: Juraj Poliak Vytlačili: P&M Turany

PARTNERI DIVADLA Zriaďovateľom Bábkového divadla na Rázcestí je od roku 2002 Banskobystrický samosprávny kraj


Zriaďovateľom divadla je Banskobystrický samosprávny kraj.

Divadelná sezóna 2010/2011 Bábkové divadlo na Rázcestí Skuteckého 14 975 90 Banská Bystrica www.bdnr.sk

Babkove divadlo na Razcesti  
Babkove divadlo na Razcesti  

divadlo dospelým