Page 5

колонка редактора

Почесний голова Ради засновників Наталія Заболотна Головний редактор Аліса Ложкіна

Наклад 10 500 примірників Журнал виходить щодва місяці

Театр починається з вішалки, а перший весняний номер нашого журналу — з яскравої та життєрадісної обкладинки. Зазвичай ми вважаємо за краще ставити сюди роботи сучасних українських художників, але цього разу зробили виняток. Вперше нашим «обличчям» став твір мегазірки світового рівня, художниці, чий внесок до мистецтва ХХ століття порівнюють із масштабом покійної Луїз Буржуа. Цю славетну японку звуть Яйой Кусама, і на нашій обкладинці вона недарма. Вже травнем цього року Яйой представить у Києві цілий ряд робіт, створених спеціально до Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ASENALE 2012. «Для затравки» ми пропонуємо вам короткий анонс АРСЕНАЛЕ, а вже в наступному числі обіцяємо дати повний гід по проекту, який мусить стати головною арт-подією року. Темою ж цього випуску ART UKRAINE стало протестне мистецтво. Ні для кого не секрет, що сьогодні світ перебуває на порозі серйозних суспільних перетворень. Криза капіталізму породила ряд протестних рухів у всьому світі й у найрозвиненіших країнах Заходу в тому числі. Мотив протесту та інспірування ним мистецтва дотично перегукується з темою, яку відомий британський куратор Девід Елліотт обрав для головного проекту Першої Київської бієнале: «Найкращі часи, найгірші часи...». Сьогодні ця цитата з класичного твору Чарльза Діккенса здається як ніколи доречною. Дійсно, саме такі неспокійні часи історики згодом називають «осьовими». Криза завжди обіцяє народження нового світу, нового мистецтва, нового неба та нової землі. Це, звісно, якщо дивитися на світ очима оптиміста… Актуальність обраної теми підтверджено розвитком подій. Поки верстався цей номер, ситуація навколо російської протестної групи Pussy Riot (інтерв’ю з учасницями якої ви зможете прочитати на стор. 86) різко загострилася і двом дівчатам загрожує ув’язнення. Також помітно активізувалася вітчизняна група Femen (матеріал про яку ви знайдете на стор. 92). А ще ми підготували для вас короткий огляд західних протестних арт-груп й інтерв’ю з художникамиактивістами. Утім, весна, як не банально звучить, — це завжди ще й любов. Яка ж вона, любов під час протесту? Чи можна говорити про «моду» на певний тип стосунків у середовищі сучасних активістів? За нашими суб’єктивними спостереженнями, найцікавішим трендом серед вітчизняної молоді, яка цікавиться лівої проблематикою, стала так звана поліаморія. Що це за фрукт такий екзотичний і як його їсти — дізнайтеся з перших вуст у відповідних матеріалах. І не лякайтеся: в цьому номері буде багато оголених тіл — мода на оголення у вітчизняному арт-товаристві пішла після скандалу навколо горезвісної виставки «Українське тіло» та, посилена весняним гормональним припливом, набула характеру пандемії. Не соромтеся оголювати свої почуття, дорогі читачі, це єдиний спосіб залишатися собою в епоху змін!

Ціна договірна Передплатний індекс: 99270

Аліса Ложкіна, головний редактор журналу ART UKRAINE

Директор Нателла Калачова Випусковий редактор Юлія Воропаєва Редактор відділу ПАНОРАМА.UA Віра Ганжа Редактор відділу КНИГИ Ася Баздирєва Літературне редагування та переклад із російської Олександра Блешко Веб-редакція Ганна Циба Віра Ганжа Арт-директор Олександр Юдашкін Дизайн та верстка Максим Фірсов Більдредактор, фотограф Максим Білоусов Координатор друку Анна Зателепа Представник у США Лілія Куделя Представник у Великій Британії Маріанна Грінберг Представник у Німеччині Олена Садикова Представник у Росії Анна Ландіхова Керівник комерційного відділу Тетяна Грибенюк Керівник PR-відділу Анастасія Платонова Відділ передплати та розповсюдження Олександр Трудоношин

Засновник та видавець ТОВ «АРТ-ЮКРЕЙН» Адреса редакції вул. Флоренції, 1/11, Київ, 02002 Адреса для листів а/с 12, Київ, Україна, 01001 Тел.: +38 (067) 508 26 39 editor@artukraine.com.ua www.artukraine.com.ua Журнал зареєстровано Міністерством юстиції України Свідоцтво про реєстрацію КВ №12962-1846Р від 03.08.07. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Точка зору авторів та героїв публікацій може не збігатися з думкою редакції. Будь-яке використання матеріалів журналу можливе лише з письмового дозволу редакції.

Друк ПРЕСА УКРАЇНИ Київ, пр. Перемоги, 50 Тел.: +38 (044) 454-81-70, 456-82-81, 454-86-84

3

Profile for ART UKRAINE

ART UKRAINE 2(27)  

The magazine “ART-Ukraine” is the one of the most popular magazines dedicated to art, culture and antiques.

ART UKRAINE 2(27)  

The magazine “ART-Ukraine” is the one of the most popular magazines dedicated to art, culture and antiques.

Advertisement