Page 1


HAFTANIN RÖPORTAJI (KITS2008)

Haftanın Konuğu: GUzatemizin Poke Topu Köşesinin Kalemi Kuvvetli Yazarı “JoseSantiagoLopez”

Selamlar. Bu hafta GUzate ekibimizin en renkli kişiliklerinden biri olan ve aynı zamanda Ulusal kupada Çeyrek finalde GUzate’yi temsil eden tek takımın menajeri olan Vural abimizle röportaj yapıyoruz. Bir ilki gerçekleştirip bu defa röportajı canlı yaptık. Daha önce soruları hazırlayıp röportaj yaptığımız kişiye yolluyorduk, o da toplu şekilde cevapları yolluyordu. Vural abi gibi eğlenceli bi insanı yakalamışken canlı canlı röportaj yapmak istedim ve bence güzel de oldu. KITS2008 : Vural abi takım isminden başlamak istiyorum Pokémon Demirspor. Demirsporu biliyoruz, Mavi şimşeklerin(Adana Demirsporun) Demirspor'u, ama o pokémon nedir Allah aşkına :) "Pokémon hocam" olarak hitap edenler oluyor mu? :D Ben ismini bilmiyorken "Pokémon hocam" dememek için "JoseSantiagoLopez hocam" diyorum ve yakında brezilyalılar gibi sana "Kaka" - "Pepe" - "Bebe" gibi bir takma isim takmayı düşünüyordum :)


JoseSantiagoLopez : Demirspor'da sorun yok, Adana Demirsporlu olduğum için oradan geliyor. Pokemon Demirspor ise GU classic'te kullandığım takım ismiydi. Oyuna bir arkadaşımın tavsiyesi ile başlamıştım. Bu tür oyunlarda kullanıcı/takım isimleri bulmak aslında büyük derttir; çünkü çoğunda sonradan bu isimler değiştirilemez. Ben de Adana Demirspor'un Demirspor'u ile orta okuldayken en sevdiğim çizgi dizi olan Pokemon'u birleştirdim. Hala da çoğu oyunda kullanıcı adı olarak Pokemon karakterlerini kullanırım :) Hitap kısmına gelince, her şekilde hitap eden olabiliyor. Hiçbirinden rahatsızlık duymuyorum :)

KITS2008 : Rahatsız olmaman en önemlisi abi, rahatsız olmuyorsan mesele yok :) Bu röportaj olmasa asla söylemezdim ama şimdi söylemek istiyorum : GUzate'nin ilk toplantısında görev dağılımı falan yapmaya çalışıyorduk, ben yusuf hocaya dedim ki "en çok vural abiye birinin Pokemon hocam olarak hitap etmesinden tırsıyom", orda ismini vermeyeceğim bi ekip arkadaşım "Pokemon hocam" diyince özelden yusuf hocamla birlikte yarılmıştık bunu itiraf etmek istiyorum :) Yarılmamızın asıl sebebi takım isminden ziyade tahmin ettiğimiz şeyin gerçekleşmesiydi tabi :)

Ligdeki kötü gidişatın aksine kupada Demir gibi bi Pokémon Demirspor görüyoruz. Şu anda Çeyrek finaldesin abi öncelikle bunun için tebrik edelim. Ligdeki nispeten olumsuz tabloya rağmen kupadaki başarıyı neye bağlıyorsun abi? Iyi kura mı, kupaya daha çok odaklanmak mı? Yada çok güçlü takımların bu sezon ilginç şekillerde daha ilk turlarda elenmesi mi?

JoseSantiagoLopez : Lig maçları gibi kupa maçlarında da şans faktörünün etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. Belki de kupadaki başarımın yanında ligdeki durumumun neden kötü olduğunu tartışsak daha iddialı bir cevap vermiş olurum :) Şaka bir yana son üç sezondur ikinci ligdeyim ve 3 sezondur da kupada kendimce başarılı bir dönem geçirdim. (Son 16, yarı final, bu sezon çeyrek final) Kupa başarımın nedeni sanırım denk ya da daha zayıf takımlarla karşılaşmam ve güçlü takımların kupaya erken veda etmesi olabilir. Çünkü ikinci lige göre kötü, genele göre ise ortalama bir takıma sahip olduğumu düşünüyorum. Bu nedenle kupa başarımı şansa bağlıyorum :)


KITS2008 : Aslında takımın gayet iyi abi buna şüphe yok, ancak belki mevcut ilk 11 oyuncuların potansiyel olarak mevcut rakiplerininkinden biraz daha geri olabilirler, yada pozisyonlarını geç değiştirmiş olabilirsin bu yüzden güç olarak biraz geri kalmış olabilirler. Tabi hiç bi şey için geç değil, altta yetişen güzel oyuncuların var bi kaç uzaylı takviyesiyle gelecekte bir revizyonla zamanla çok daha iddialı bi takım haline geleceğine şüphe yok.

Takımında maşallah Frikikçi bolluğu var abi, ihracaat yapıyorsun sanırım :) Maçlarına baktığımda Frikikleri kanat yerine forvete verdiğini görüyorum abi, bence genel bir kanı var kanatların daha iyi frikik kullandığına dair, sen kanada kullandırmayı denedin mi yoksa oldu olası hep Tilki mi kullanır frikikleri?

JoseSantiagoLopez : Bazen oyunda olması gerektiği gibi mantıklı karar vermek yerine, duygular baskın olabiliyor. Gerçek hayatta, tuttuğun takımın karşısındaki takıma bahis oynamamak gibi bir şey :) Tilki oyunun başından beri takımda olan bir oyuncum. İlk anlardan beri süregelen frikikleri ona kullandırma alışkanlığım belki de duygusal etkilerden dolayı hala devam ediyor. Aynı zamanda oyunda henüz kanıtlanmamış, denemelerle yapılan yorumlara pek de itibar etmemeyi düşünüyorum. Yapımcılar tarafından 'kanat oyuncuları frikikleri kullanmada daha etkilidir' gibi resmi bir yorum yapılmadan bu şekilde devam edeceğim :)

KITS2008 : 2 frikikçi benim açımdan her zaman içime düşmüş bi kurttur :) Hele de bunların biri kanat, diğeri forvetse :) Ama sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek de bi o kadar zor. Şöyle ki ; önündeki 3 resmi maçta kanada kullandırsan belki 1 frikik golü atacak, ancak belki bu 3 maçta çok az frikik olacak, diğer taraftan Tilki kullansa belki hiç atamayacaktı, yada 5 tane atacaktı, bunu da bilmek imkansız olduğundan ve frikik artık kumar gibi bi şey olduğundan sağlıklı bi sonuca ulaşmak zor gibi. Tilki nin tabana kuvvet diyelim, vurduğun gol olsun Tilkim :)


Bu arada Tilkinin gol istatistiğinin 265 maçta 356 gol olduğunu da belirtmek gerek :) Maç başına 1’den fazla gol ortalaması 265 maç oynamış bir oyuncu için gerçekten harika.

Oyunun gidişatı hakkında ne düşünüyorsun Vural abi, oyunun ilk gününden bu yana oynuyorsun neredeyse, her halini biliyorsun. Gelinen noktada oyunun artısı eksisinden fazla mı? Yani şunu demeye çalışıyorum, eskiden çok daha az resmi maç varmış, şimdi UU falan derken bayağı bi maç var ama diğer taraftan sürekli yeni geliştirmeler geliyor ve star kullananlar sürekli bir adım öne geçmeye devam ediyor. Mesela Benfica Akademisi yetmedi, şimdi de Defans-Orta saha-Kanat ve Forvet akademileri geliyor paf için. Bir hukukçu olarak sence bu oyunda star kullananlar ile kullanmayanlar arasındaki terazinin topuzu kaçtı mı, yoksa mutlaka bir fark olmakla birlikte farkın açılmaması için firmanın çalıştığını düşünüyor musun?


JoseSantiagoLopez : Evet, global GU'da neredeyse 2 buçuk yıla yaklaştım. Rutin olarak yapılan tüm işler gibi oyun da belli bir süre sonra sıkıcı hal almaya başlıyor. Yapımcıların da getirdikleri yeniliklerle bu durumun farkında olduklarını düşünüyorum. Oyun star'sız oyanabilir; ancak star'sız başarı olmaz bence. Bunu daha önce de dile getirmiştim. Bu nedenle Gu star'ın dengeleri bozduğunu söylersek haksızlık etmiş olmayız. Ancak işin bir de diğer boyutunu düşünmek lazım. Oyun yapımcılarının masrafları, emeklerinin karşılığını star ile almalarını geçtim; ama star kullanmak başarıyı ve oyundan daha fazla keyif almayı beraberinde getiriyorsa, bence kullanmak çok da abartı bir durum değil. Mesela insanlar keyif aldıkları için sigaraya para veriyorlarsa -ki ben kullanmıyorum :)keyif aldıkları bir oyun için de makul bir ücret verebilirler. Tüm bunlara rağmen yeni gelen yapılar artık abartılmaya başladı. 1 yıl önce ile şu ana baktığımızda star kullanan ile kullanmayan arasındaki adaletsizliğin giderek arttığını söyleyebilirim.

KITS2008 : Aynı fikirdeyim abi, çerçeve geliştirmelere eyvallah, örneğin bence geliştirmeler şunlarla kısıtlı kalmalıydı : Benfica-Bernabeu-İş Merkezi-en fazla bir de San Siro. Özellikle antrenman geliştirmeleri çok ciddi bir fark yaratıyor, ant. 4 binası ile ant. 5 binası arasında %11 lik bir fark var, getirilen antrenman geliştirmeleri de %10 katkı sağlıyor. Yani bu geliştirmeleri kullanan bir insan ant. 4 sahibi olsa da, star ve dolayısıyla bu geliştirmeleri kullanmayan ant. 5 sahibi takımla aynı gelişimi gösteriyor. Gerçi bu son paf defans vs. akademisinin dizilişi değiştirmek ve daha fazla aynı mevkideki oyuncunun değerlendirmesini öğrenmekten başka işlevi yok ama bitmek bilmeyen geliştirmeler oyunu "ücretsiz" çizgisinden bayağı bir uzaklaştırmaya başladı diye düşünüyorum.

Bununla birlikte yine de ben şahsım adına firmadan bi çok yönden memnunum diyebilirim. Şöyle ki ; oyuncuların geri bildirimlerini önemsiyorlar ve değerlendirmeye alıyorlar. Burda tabi adminimiz ve modlarımızın payı da yadsınamaz, taleplerimizi ve eleştirilerimizi bizden habersiz düzenli bir şekilde firmaya bildiriyorlar. Örneğin geçen sezon UU'da grup aşamasında seyirci gelirleri 2'ye bölünüyordu ancak oyuncuların talebiyle kaldırıldı, grup aşamasından sonra tek maç üzerinden eleme oynuyorduk, o zaman da üst üste deplasman maçları oynayıp gelir kaybediyorduk, firma bu şikayetimizi de işleme aldı ve eleme aşamasını çift ayak yaptı, böylece her eleme turunda evimizde 1 maç oynayacağız, aynı zamanda daha fazla maç yapacağımız için tecrübe kazanımı konusunda da bir iyileştirme söz konusu. Son olarak UU gelince seyirci taleplerinde düşüş yapılmıştı ancak UU seyirci talebi tam bir hayal kırıklığıydı, firma bunu da değerlendirmeye aldı ve bu sezon Altın ve Gümüş'te hem grup aşamasında hem de elemelerde seyirci talebini arttırdı (Özellikle Altın'da eleme aşamasında müthiş bi seyirci artışı bekliyorum). Katılıyor musun düşüncelerime?


JoseSantiagoLopez : Katılmamak elde mi? Bu şekilde komplike oyunların zaten hatasız olmasını beklemek hayalperestlik olur. Zaman zaman karşılaştığımız hataların yanısıra bizim farkında olmadığımız birçok sistemsel hatanın da arka planda gerçekleştiğine ve yapımcılar tarafından düzeltildiğine eminim. Ülkemizi temsilen admin'imiz ve yöneticilerimiz gerçekten de işlerini layıkıyla yapan ve forumdan/röportajlardan anladığım kadarıyla da oyundan ziyade gerçek hayatta da donanımlı kişiler. Bu da sanırım bizim en büyük şansımız. Toplum olarak çabuk galeyana gelen, şikayet etmeyi seven, tabiri caizse 'atarlı' bir yanımız var zaten :) Bu da karşılaştığımız sorunlarda enpati kurup olaya yöneticilerin gözünden bakmamıza engel oluyor. Buna rağmen yöneticilerin ılımlı tutumlarına ve çözüm odaklılıklarına hayran olmamak mümkün değil. Hepsine buradan teşekkür etmek istiyorum. Dip Not: Bir de şu deplasman forma hatası çözülürse tam olacak :)

KITS2008 : Greenenergy (Mehmet abi) gibi tamamen pozitif bi bakış açısına sahip olduğunu biliyorum ikinizi de yakından tanıdığım ve ekip arkadaşı olduğumuz için. Acaba bunun ikinizin de hukukçu olmasıyla bi alakası olabilir mi? :) Şöyle bi bakıyorum da ne senin ne de Mehmet abinin kolay kolay isyan niteliğinde yorumlar yaptığına şahit olamadım, tabi Mehmet abinin revizyona gidip büyük güç kaybetmiş mod_Phoenix'e kaybettiği maç hariç, o maç bir istisna, saç-baş yoldurur :) Şüphesiz bu şekilde oyundan maksimum zevk alıyorsunuz, polyanna bakış açınızın darısı tüm menajerlerin başına diyorum :)

JoseSantiagoLopez : Evet, hukukçu olmak belki insanın sabır yanını geliştiriyor olabilir; ancak ben mesleki tecrübe açısından Greenenergy üstadımın epey bir gerisindeyim. Bu nedenle 'polyannacılık' olarak adlandırdığın bakış açısının meslekten çok, insanın yapısı ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Gerçek hayatta da ılımlı ve neşeli bir yapım olduğu için, bunun etkisi oyuna da yansıyor. Hakkını, doğru düşündüğünü elbette ki savunman lazım; ancak bu insana taşkınlık yapma hakkını vermemeli. Biraz önce de dediğim gibi biraz empati kurmak lazım sanırım. Kaldı ki oyunda, pozitif bakış açısına sahip menajerlerin de az sayıda olmadığını düşünüyorum :)


KITS2008 : Haklısın abi, pozitif bakış açısına sahip menajerler de bi hayli fazla. Ancak destek paketi açıp içinden 200-300 starlık kart çıktığı için isyan edip foruma başlık açıp "destek paketi açarken bile neden şanslı olmak zorundayız?" diyenler de var :) Son olarak GUzate'deki bölümünden bahsetmek istiyorum abi, yine ilk GUzate toplantımızda görev dağılımı yapılırken kendine ait özel bi bölüm istediğini hatırlıyorum, "çok farklı şeyler yazacam, şiir miir bile yazarım belki" demiştin ama hiç bu kadarını beklemiyorduk doğrusu :) Yaratıcılığın ve mizah anlayışına hayran kaldık hakikaten. Olayları da gayet iyi kurguluyorsun, kim bilir belki ilerde bir dizi senaristi olarak bile görebiliz seni :D Bölümün GUzate'nin en farklı, en ilgi çekici ve en popüler bölümlerinden biri, GUzate oluşumunun ilk anından itibaren böyle romansı hikayeler yazmaya karar vermiş miydin yoksa doğaçlama mı gelişti her şey? :) JoseSantiagoLopez : Biraz öncesinden başlayalım istersen. Yusuf Hoca, forumda bu projeyi ilk dile getirdiği zamanlar aslında forumda pek fazla vakit geçiren bir oyuncu değildim (o zamanlar mesaj sayım belki 100'ü bile bulmamıştır). Forumda projeyi gördüğüm zaman, değişik ve eğlenceli bir şeyler çıkabileceğini düşündüm. Ekibe dahil olmam bu şekilde oldu. Görev dağılımı yapıldığı zaman kendime ait özel bir bölüm istememin nedeni aslında planlı oluşumdan değil, tamamen plansızlığımdan ortaya çıktı. Bu projede yer almak istiyordum; ancak ne yapacağımı bilmiyordum. Biraz da zaman kazanmak açısından böyle bir köşemin olmasını uygun buldum. (bunu da siz ekibe ilk defa itiraf ediyorum :D ) Yaratıcılığım ve mizah anlayışım beğenildiyse sanırım bunda burcumun etkisi var (İkizler). Doğduğum gün Merkür ve Venüs'ün birbirleri arasındaki açı çok azmış ve Uranüs de aralarından geçmiş :) Yazılarımı tamamen doğaçlama yazıyorum. Hiçbir plan kurGU olmuyor. Genelde son gün yetiştirme kaygısıyla alelacele yazıyorum :) Dizi senaristliğinde gözüm yok. Forumda yayımlanan yeni sayılar için edilen bir teşekkür zaten bizim için dünyalara bedel oluyor.

KITS2008 : Bu yoğun dönemde vakit ayırdığın için teşekkür ederim abi, Ulusal kupada başarılar dilerim, GUzate’deki bölümündeki olağanüstü başarılarından dolayı da tebrik eder, başarılarının devamını dilerim :) Okurlarımıza da burdan duyurmuş olayım, belirli olmayan bir süre iş dolayısıyla buralarda değilim, belki oyuna bile günde 5-10 dk. girebilirim yada giremem. en kısa zamanda tekrar aranızda olmak dileğiyle, hoşçakalın. JoseSantiagoLopez : Bu güzel röportaj için ben teşekkür ederim, başarınızın devamını diliyorum :)


HAFTANIN PANAROMASI (TheHorseMan) (24.02.2013)

Menderes SK 4-4 darkblue Süper Lig’de 19.hafta bol gollü bir mücadele ile sahne aldı. Menderes SK’nın konuğu darkblue oldu. İlk yarı 2-2 sonlanırken 90 dakika sonunda da taraflar eşitliği bozamayarak sahadan birer puanla ayrıldı.

ünye kartalı 4-3 FC HHaKaNN Gecenin en sürpriz sonuçlarından birisi Ünye’de oynanan karşılaşmadan geldi. Ligin son sırasındaki ünye kartalı, lider FC HHaKaNN’ı ağırladı. İlk yarıyı 2-0 önde kapatan ünye kartalı, maçtan da 4-3lük galibiyetle ayrılarak belki de en değerli 3 puanını kazandı.

!NV!CTUS 4-3 Vampire7 Gecenin bir diğer karşılaşmasında !NV!CTUS’un konuğu Vampire7 oldu. Konuk ekip karşılaşmanın 37.dakikasında 10 kişi kalırken ev sahibi !NV!CTUS, bu fırsatı iyi değerlendirip sahadan galibiyetle ayrılan taraf oldu.


Nurfer F.C. 2-2 FC Elazığ Dinamo Haftanın beraberlikle sonuçlanan ikinci karşılaşması Nurfer F.C. ile FC Elazığ Dinamo arasında oynandı. İlk yarısı 1-1 biten mücadelede ev sahibi Nurfer F.C. 1 puanı 90.dakikada attığı gol ile kurtardı.

YENİ ÜMİT 6-1 Real Phoenix Haftanın kapanış karşılaşmasında Real Phoenix, YENİ ÜMİT’e konuk oldu. Ev sahibi takım sahadan farklı galibiyetle ayrılarak 2.sıradaki yerini korudu.

Haftanın Futbolcusu: Muneer Essa (ünye kartalı)


Bu hafta haftanın futbolcusu ünye kartalı’ndan Muneer Essa oldu. Takımının sürpriz yaptığı haftada 2 gol atan genç futbolcu, kusursuz futbolu ile gecenin tartışmasız en iyi ismiydi. Haftanın Takımı: ünye kartalı

Süper Lig’in 19.haftasında haftanın takımı ünye kartalı oldu. Kendi sahasında lider FC HHaKaNN’ı ağırlayan siyah beyazlı ekip, maçtan kimsenin beklemediği bir skorla galip ayrılarak lidere çelme taktı ve tüm dikkatleri üzerine çekti.

Haftanın Maçı

19. haftada haftanın en zorlu mücadelesi Eskişehir’de oynandı. Ev sahibi Es_Es_ 2010, İnfamis Fc takımını ağırladı. Toplam 11 golün atıldığı bu zevkli mücadelede ev sahibi ekip 3-0 geriye düşmesine rağmen maçı bırakmadı ve müthiş bir geri dönüşle sahadan 6-5 galip ayrıldı. İnfamis Fc ise kötü gidişatını sürdürerek haftayı 10.sırada kapattı.


(28.02.2013)

FC Elazığ Dinamo 4-1 Es_Es_2010 20.haftanın açılış karşılaşmasında Fc Elazığ Dinamo ile Es_Es_2010 karşı karşıya geldi. Ev sahibi takım, Eskişehir temsilcisi karşısında fazla zorlanmadı ve sahadan 4-1 gibi net bir skorla galip ayrıldı.

Infamis Fc 0-2 YENİ ÜMİT Bir diğer karşılaşmada YENİ ÜMİT, Infamis Fc takımına konuk oldu. Maçın ilk yarısında gol sesi çıkmazken 90 dakika sonunda gülen taraf konuk ekip YENİ ÜMİT oldu.

FC HHaKaNN 1-1 Menderes SK Geçen hafta ünye kartalı’na 3 puan kaptıran lider FC HHaKaNN, bu hafta da kan kaybetmeye devam etti. Evinde Menderes SK takımını ağırlayan sarı kırmızılı ekip, 90 dakika sonunda 2 puanı çimlere gömmek zorunda kaldı.


Real Phoenix 1-2 Nurfer F.C. Ligin iddiasız 2 ekibinin maçında Real Phoenix, Nurfer F.C. takımını konuk etti. Seyirciye tat vermeyen karşılaşma, konuk ekibin 2-1lik üstünlüğü ile sonlandı.

Vampire7 1-2 ünye kartalı Haftanın kapanış mücadelesinde Vampire7 ile ünye kartalı kozlarını paylaştı. Geçen hafta lideri deviren ünye kartalı, bu hafta da Vampire7 deplasmanından 3 puan çıkarmayı başararak taraftarını mutlu etmeyi sürdürdü.

Haftanın Futbolcusu: Faruk Ertem (FC Elazığ Dinamo)

Bu hafta haftanın futbolcusu Faruk Ertem oldu. Düşme hattını yakından ilgilendiren mücadelede takımının kazandığı 3 puanda büyük pay sahibi olan tecrübeli orta saha, bu haftadaki ödülü kazanmayı hak etti.


Haftanın Takımı: FC Elazığ Dinamo

20.haftada haftanın takımı FC Elazığ Dinamo oldu. Play-off potasındaki iki ekibi karşı karşıya getiren kritik maçtan 3 puan çıkartan Elazığ ekibi, bu skorla birlikte ligde kalma umutlarını da son 2 haftaya taşımış oldu.

Haftanın Maçı:

20. haftanın en keyifli mücadelelerinden birisi “topuklu yaylası” stadında darkblue ile !NV!CTUS arasında oynandı. Ev sahibi avantajını çok iyi kullanan darkblue rakibine sahayı adeta dar ederek sahadan ezici bir galibiyetle ayrıldı ve bitime 2 hafta kala adeta küllerinden doğarak 3.sıraya kadar yükseldi. !NV!CTUS ise bu mağlubiyet sonrası 5.sıraya geriledi.


1. GELENEKSEL GUZATE UNİTED TURNUVASI (KITS2008)

YARI FİNAL KARŞILAŞMALARI

Infamis FC ile Kırklareli eşleşmesinin ilk maçında Infamis FC maça müthiş başladı, dakikalar henüz 12’yi gösterirken deplasmanda 2-0 öne geçen Infamis FC için her şey mükemmel gidiyordu, ancak yediği gollere reaksiyon gösteren Kırklareli ilk yarı bitmeden farkı bire indirerek umutlandı ve ilk yarı bu şekilde bitti. 2. yarıdaysa tamamen maçı çevirmeye odaklanmış bir Kırklareli vardı sahada, maçın son çeyreğine girilirken Kırklareli usta golcüsü Öncel’in ayağından bulduğu 2 golle maçı 32’ye getirerek geri dönüşünü tamamladı ve maç bu skorla bitti.


Infamis XI stadındaki 2. maçtaysa maça hızlı başlayan Kırklareli oldu, 11. dakikada 1-0 öne geçen Kırklareli’ne Infamis FC’nin cevabı gecikmedi ve dakikalar 15’i gösterirken skor tabelasında 1-1’lik eşitlik vardı. Ancak Kırklareli ataklarını sıklaştırdı ve 38’ ile 45’te bulduğu 2 golle ilk yarıyı 1-3 önde kapattı. Ikinci yarı Infamis FC fırtınasıyla başladı, 55-68 ve 79. dakikada bulduğu gollerle bu kez geri dönen Infamis FC oldu ve skoru 4-3’e getirmeyi başardı. Ancak başka gol olmayınca bu skor Infamis FC’yi finale çıkarmaya yetmedi. Deplasmanda daha fazla gol atan takım Kırklareli nefes kesen 2 maç sonunda finale yükselmeyi başardı.

Diğer yarı final karşılaşmasıysa HAN & NUR ile AsiKartaL SK arasında oynandı. “Patates Tarlası” stadındaki ilk maçta ev sahibi HAN & NUR maça golle başladı ve 8. dakikada öne geçti, ancak AsiKartaL SK yediği golle kendine gelerek 13-20 ve 38. dakikalarda bulduğu gollerle ilk yarıyı 1-3 önde kapattı. Deplasmanda ilk yarıyı 1-3 önde kapatan AsiKartaL SK menajeri bu avantajı korumak için devre arasında oyuncularını ne olursa olsun gol yememeleri konusunda uyardı ve takımı da bunu uyguladı ve maçı kitleyerek HAN & NUR oyuncularını umutsuzluğa sürükledi. HAN & NUR, rakibin kilidini açmaya çalışırken kalesinde bir gol daha gördü ve skor 1-4’e geldi, bu golle maçtan tamamen kopan HAN & NUR’a bir gol daha atan AsiKartaL SK deplasmanda 1-5 kazanarak finalin kapılarını sonuna kadar araladı.

“Beşiktaş Şeref Bey Stadyumu” ndaki 2. maça hızlı başlayan yine HAN & NUR takımı oldu, 15’ ve 35’ te bulduğu gollerle 0-2 öne geçen HAN & NUR tur şansı zayıf olsa da prestij için kazanmak istedi ve ataklarını sürdürdü, AsiKartaL SK oyuncularıysa maça kafa olarak daha rahat çıktıkları için yedikleri bu 2 golden etkilenmediler ve 2. yarıda buldukları 2 gol ile skoru 2-2’ye getirdiler. Maç böyle bitine finale yükselen diğer takım AsiKartaL SK oldu.

Finale yükselen takımları başarıları için, yarı finalde elenen takımlarıysa mücadeleleri için tebrik ederiz. Finalde AsiKartaL SK ile Kırklareli karşılaşacak, iyi olan kazansın.


1. LİG YOLU (Oguzzz23) 27/01/2013 Haftanın Maçı : MEYRE S.K. 3-3 BADBOY!! : Lig 2.2 lideri BADBOY!! ile ikincisi MEYRE S.K.’nın karşı karşıya geldiği maç belki de lig şampiyonunu belirleyeceği için büyük önem arz ediyordu. Maça hızlı başlayan ve henüz 19. dakikaya girilirken 2 gol bulup avantaj sağlayan taraf BADBOY!! oldu. Ancak 0-2’lik skorun avantajıyla rehavete giren BADBOY!! oyundan düştü ve MEYRE S.K. bu fırsatı iyi kullanıp biri ilk yarının son dakikasında olmak üzere 2 gol bulup skoru dengeye taşıdı . Maçın ikinci yarısı ise ilk yarısına oranla daha durgun geçti . MEYRE S.K. ataklarını sıklaştırıp gol bulmaya çalışsa da bunda başarılı olamadı ve atak futbolun kötü etkisiyle defansında verdiği açık sonucu kontradan kalesinde golü buldu ve 2-3 geriye düştü (82). Ancak yine de pes etmeyen MEYRE S.K. 87. dakikada geliştirdiği atakta golü bularak skoru 3-3’e getirdi ve 1 puanı kurtardı.

Haftanın Takımı AsiKartaL SK : AsiKartaL SK zorlu mücadelede 9 kişi kalmasına karşın son dakikalarda bulduğu golle galibiyete uzandı ve takdiri hak etti . Bu galibiyetle birlikte AsiKartaL SK play-off umudunu sürdürdü .

Haftanın Golcüsü Tuncer Temmuz ( DERİNÖZSPOR ) : Başarılı orta saha oyuncusu Tuncer Temmuz oz7y karşısında attığı 3 golle galibiyette büyük rol oynarken takımına şampiyonluk yolunda büyük katkı sağladı .


Haftanın enleri : En gollü maç : kaymaz 35 4-5 AsiKartaL SK, @ Muhafız @ 6-3 GÜMÜŞKÖY En az gollü maç : TeaM SiVaS 2-1 Tatarer Spor 2012, FoRZaKaRTaL 2-1 fc zahter, Mektebi Sultani 1-2 ISTANBULLS En çok gol atan takım : @ Muhafız @ ( 6 GOL ) En çok gol yiyen takım : GÜMÜŞKÖY ( 6 GOL ) En az gol atan takım : ANKAS ( 0 GOL ) En çok kart gören takım : AsiKartaL SK ( 5 sarı kart, 2 kırmızı kart )

28/02/2013 Haftanın maçı : Tiyerispor 4-4 ver der weremem : 2.1 lideri Tiyerispor ile düme potasında bulunan ver der weremem’in karşı karşıya geldiği maç Tiyerispor’un belki de şampiyonluğunu ilan edebileceği maç olduğu için önem arz ediyordu. Ancak işler Tiyerispor için pekte iyi başlamadı maçın henüz 7. dakikasında bir kişi eksik kaldılar ve aynı dakikada kalelerinde golü görerek 0-1 geriye düştüler. ver der weremem bir kişi fazla oynamanın da etkisiyle üstünlüğü tamamen ele geçirdi ve ard arda bulduğu iki golle skoru 0-3’e taşıdı (29). Pes etmeyen Tiyerispor 39. dakikada ender geliştirebildiği ataklardan birini gole çevirerek umut tazeledi. İkinci yarı başladığında ise roller değişmiş gibiydi bu kez bir kişi fazla oynayan adeta Tiyerispordu ve sadece hücumu düşünüyorlardı. Gösterdikleri ekstra çabanın da karşılığını almakta gecikmediler ve 58.,74. Dakikalarda buldukları gollerle skoru dengeye taşıdılar . Ancak bu golden sonra toparlanabilen ver der weremem 76. dakikada geliştirdiği atakta golü bularak maçta bir kez daha öne geçti ancak bu kez sevinçleri uzun sürmüş olacak ki maçı unuttular ve hemen bir dakika içinde golü kalelerinde buldular (77 4-4). Bu dakikadan sonra nadiren de olsa ataklar gerçekleşse de maçtan başka gol çıkmadı.

Haftanın Takımı Tiyerispor : Nerdeyse maça 10 kişi başlayan ve 03 geriye düşen ama mükemmel bir geri dönüşe imza atıp şampiyonluk yolunda önemli 1 puanı alan Tiyerispor takdiri hak ediyor.


Haftanın Golcüsü Öney Çingil ( Bandirma FC ) : Başarılı forvet Öney Çingil takımının RazorBlack karşısında aldığı 5-3’lük galibiyette attığı 3 golle başrol oynadı.

Haftanın enleri : En gollü maç : BADBOY!! 9-2 FoRZaKaRTaL En az gollü maç : DarkStorm 1-1 Mektebi Sultani, oz7y 1-1 Ecespor En çok gol atan takım : BADBOY!! ( 9 GOL ) En çok gol yiyen takım : FoRZaKaRTaL ( 9 GOL ) En az gol atan takım : ANKAS ( 0 GOL ) En çok kart gören takım : @ Muhafız @ ( 4sarı kart )


Gol Krallığı ( 2. Lig Geneli ) : Odak Ananç ( 21 GOL ) ( MEYRE S.K. ) Egemen Baykaktar ( DERİNÖZSPOR ) ( 20 GOL ) Hafiz Kömürcü ( YuNuS CluP ) ( 18 GOL ) Tugay “Baba Hakkı” Çingil ( AsiKartaL SK ) ( 17 GOL )


2. Ligden Kısa Kısa : * Bu sezon 2. Lige yükselen ve çıktığı ilk sezonda lig 2.3’te mükemmel bir performans sergileyen KONYA SELÇUKLU 1. lig bileti alan ilk takım oldu. * Lig 2.4’te mücadele eden DERİNÖZSPOR mutlu sona artık çok yakın bu hafta yakın takipçisi Eski ismiyle DAVRAZIN BOĞALARI ile karşılaşacak olan ekip maçtan 1 puan bile alabilirse şampiyonluğunu garantileyip 1. lig vizesi alacak. * Lig 2.1 ve 2.2’de şampiyonluk düğümü son haftaya kadar çözülmeyecek gibi duruyor . * Bir alt lige düşmesi kesinleşen takımlar WENUSS JK, i68786L, fc zahter, Mektebi Sultani, ERVİN FC, DoKToR, Ecespor, DEAD or ALİVE!!, ANKAS. * Play-off oynaması kesinleşen henüz hiçbir takım yok . Play-out oynaması kesinleşen tek takım ise Gümüşköy . * Sezonun en başarısız takımı ANKAS oldu şuana kadar sadece 1 beraberlik alabildi ve geri kalan bütün maçlarını kaybetti. Aynı zamanda ligin en az gol atan takımı (13 gol) ve en çok gol yiyen takımı (95 gol). * 2. lig genelinde şuana kadar attığı 84 golle en golcü takım BADBOY!!. * En az gol yiyen takım 35 golle Seti. * En çok galip gelen takım 15 galibiyetle DERİNÖZSPOR. * En çok beraberlik alan takımlar 7 beraberlikle Kırklareli, KONYA SELÇUKLU ve AsiKartaL. * En az mağlup olan takımlar 2 mağlubiyetle Kırklareli, BADBOY!! ve KONYA SELÇUKLU.


2. Lig Puan Durumu :


Poké Topu (JoseSantiagoLopez) İLAN

Deniz Gökteke uykuya dalalı henüz iki saat olmuştu. İlk REM evresinin sonundaydı ve bu nedenle gördüğü rüya da sonlanmaya yakındı. İki hafta önce aldığı lateks yatağında yavaşça diğer tarafa dönerek rüyasındaki son anların tadını çıkardı. İyi bir uyku Deniz için ekmek, su gibi önemliydi. Hatta muhtemelen daha da önemliydi ki boşta gezdiği şu zamanlarda bile birkaç zaman sonrasını hiç düşünmeden birikiminin kayda değer bir kısmını yatak odası için harcamıştı. Bunun mükafatı olarak da tek başına sürdürdüğü hayatında belki de kendini en güvende hissettiği yeri, Topkapı Sarayı'nın ihtişamlı odalarında yaşayan sultanları olmasa da en azından vezirleri kıskandıracak bir hale getirmişti. Evi, şehir gürültüsünden uzak sakin bir yerde sayılmazdı. Hatta şu anda gece yarısı olmasına rağmen evin hemen önündeki ana caddeden uzun bir klakson sesi geldi. Saatte 1224 km hızla yola çıkan bu davetsiz misafir hızla binanın 12. katına ulaşıp Deniz'i uykusundan mahrum etmek uğruna, odasının duvarına ve camına baskı yaptı. Ancak akustik camlar ve straforla kaplı duvarların da görevi tam da burada başlıyordu. O heybetli ses içeri bir kelebeğin öksürmesi gibi girmişti. Deniz'in bu yalıtımı yaptırırken tam olarak da düşündüğü buydu zaten. Saat gece yarisi 03:30 u gösteriyordu. sakallari epeyce uzamis yasli adam elindeki son marul yapraklarini da yere atti. Ayaklarinin dibindeki ayni familyadan, atletizm konusunda pek de basarili sayilmayan beş adet canli içgüdüsel olarak besinlere doğru yavaşça hareket ettiler. Uç tanesi amacina ulasmis olmasina rağmen sağdaki ikisi de yeşilliklerden nasiplenmek adina var gücüyle hareket ediyordu. Yaşli adam elinde tuttuğu neyi umutsuzca sirtina asti. Sonra da hafifçe eğilerek yerdeki öğrencilerini izlemeye başladi. Artik umutsuzdu, verdiği eğitimi artik noktalamaya karar verdi... Osman Hamdi Bey'in bu essiz eserinin hemen yaninda ise bir tablo asiliydi ki bu tablo Deniz'in en sevdigiydi. Caspar David Friedrich'in Der Wanderer über dem Nebelmeer (Bulutlarin üzerinde yolculuk) adlı yagliboya tablosu... Kayaliklarin üzerinde duran bu adam adeta Deniz'i yansitiyordu. Resimdeki adam her ne kadar kendisini sorguluyor gibi görünse de aslinda bu sonsuz evrenin önemsiz bir parcasi olduğunun farkinda gibiydi. Etrafindaki sisler kendisine gizemli bir hava katmaktan öteye geçmiyordu. Bu nedenle Deniz için bu tablonun anlami yatak odasinin bos duvarini suslemekten çok çok fazlaydi. Saat 08:00 olduğunda Deniz'in biyolojik saatinin alarmi çalmaya basladi. Gözlerini aralayip bas ucunda duran düğmeye dokundu. komodinin üstündeki gece lambasinin los işigi ve tablolari aydinlatan spotlar söndü. Yavaşça yataktan kalkti, pirinç kapi kolunu kavradi ve yatak odasindan disari çikti. Her sabah olduğu gibi dis kapinin önüne birakilan GUzatesini aldi. GUzateyi mutfağa gotururken haberlere hizlica bir göz gezdirdi. kapakta sağ alt köşede yer alan haberi görünce birden kendine geldi. sabah mahmurlugundan eser kalmadi. Satirlari tekrar okudu: “Takimimiza 80+ antrenör alinacaktir. Detaylar 6. sayfada.” Devam edecek....


TR Ligleri Ulusal Kupa (OZELTİM19) Hepinize merhaba sevgili GUZATE okuyucuları.Bu hafta sizlere gerçek hayatta ilginç olan fakat GU da pekte ilginç olmayan maçlardan bahsedeceğim. Şimdiden hepinize keyifli okumalar diliyorum. 7. lig kupasında bu hafta …

DEATH STALKER 4-3 GöleGücü

Ev sahibi ekip daha güçlü ve favori çıktığı maçta motorun elinden kendini zor kurtarmış. 2 kere 2 farklı geriye düşen ekip ,kendini toparlayıp maçı berabere bitirmeyi başarmış uzatma dakikalarında galibiyet golünüde atarak üstün oynadığı maçı haklı olarak kazanmayı bilmiş. Az daha forma ‘’BÖYLE ŞEY NASIL OLUR !!! ‘’ diye sitem dolu bir konu açılacakmış son anda yırtmışız.

&ERCİYESSPOR 0-7 RebornOFKernel

Kupanın güçlü ve iddalı ekiplerinden ‘’RebornOFKernel’’ ekibi deplasmanda rakibine adeta hiç yemediği kadar gol atmayı başardı. Son on altı takımın mücadelesinde denk bir maç beklenirken ev sahibi ekip gösterdiği bu kötü performansla kupanın dışında kalıyor. Konuk ekibin 6 -0 öndeyken gördüğü kırmızı kart çeyrek finalde sıkıntı yaratacağa benziyor .Kendilerine üst turlarda başarılar dileriz.


Kupa maçlarında bu hafta ilginç sonuçlanan GU sahalarında pek rastlanmayan bir maçı konu alacaz.

Sarı devlerin gücü 13-12 Matxayc

Evet yanlış görmüyorsunuz tam 25 gol. 8 i normal sürede, 4ü uzatma dakikalarında, 13üde penaltılarda. Kalecilerin beceriksizliğimi yoksa forvetler mi çok iyi çalışmış bunu çözmek zor ama az kalsın motor yanacakmış.

25 golün atıldığı bu zorlu ve çekişmeli geçen maçta sadece 1 sarı kart çıkması çok ilginç bir durum fairplay çerçevesinde bol gollü geçen bu maçta gülen taraf ev sahibi ekip oluyor .

Penaltılarda iki kalecinin de hiç kurtarış yapmaması çok ilginç bir durum .


HAFTANIN EN İYİ PAF OYUNCULARI (Greenenergy)

FC SKYF@LL Kulübünün gelecek vaad eden paf oyuncusu Laçin Çolak, GU’ya hoş geldin. 


MAFİA 10 kulübünün yeni şansı ise, Onatkut Kasım… Ona da hoşgeldin diyoruz. 


Polis Özel TİM’e ait bu oyuncu haftanın en iyisi seçildi. GU’nun kralı olur inşallah.:)


GELECEKTE SES GETİRECEK TAKIMLAR KÖŞESİ (Baytril)

TAKIM ADI : Fiber4u (Lig 7.1419) Merhaba GUzate okuyucuları, Bu hafta, oyuna 5 ay önce başlayan ve gelecekte gerçekten de adını sıkça duyacağımız bir takımla tekrar karşınızdayız. Nurhan hoca nın takımı Fiber4u henüz 5 aylık bir takım olmasına rağmen kariyer seviyesi 42. Gücü henüz 23 olmasına rağmen Koç ünvanını almış. Bu da bize paf takımının as takımla mücadele edebilecek güce sahip olduğunun sinyallerini veriyor.Paf takımı ligde kırıp geçiriyor.. Takımda yeteneklerin en kritik olanları “Serbest vuruş” ve “Kornerci” de var. Hem de ikisi de 3 yetenek çalışılmış durumda. Bu sezon hedefi 4. Olmayı garantilemek ve yeniden 7. Ligde mücadele etmek.

Menajer Nurhan hoca ilk önceliğinin 4. Seviye antreman merkezi olduğunu belirtti. Stadyumunun şimdilik öncelik olmadığını, zamanla da stadını arttıracağını sözlerine ekledi. Doğru bir strateji ile yoluna devam ediyor.

Takımın göze çarpanları

Takımın geliştirebileceği konular -

Hazır 7. Ligdeyken kupada son 32 ye kalmak adına ilk 11 gücünü arttırıcı nokta transferler (Bunun için de belki antreman merkezinden sonra klup binasının gelişitirilmesi).


İSTATİSTİKLER / “EN”LER (IVERSONvolki3131) TÜRKİYE 1.LİGİNDE BU HAFTANIN 11’i


Bu hafta EN’ler de takımının,

Efteni Futbol Akademisi


Oyuncusu Adam Frint karşınızda ;

9.6 gücüyle Türkiye liglerinde oynayan en güçlü oyuncu olarak göz kamaştırmaktadır. Darısı hepimizin başına. Amin!!! 


Haftanın transferi !NV!CTUS takımından geldi . Sol kanadın yeni sahibi olan 26 yaşındaki Özer Tombaloğlu tecrübesi, uzaktan sert şutları ve takımı gerginlikten uzak tutmasıyla maçlarda çok faydalı işler yapacağını tahmin etmek hiçte zor değil. Hayırlı olsun.


guzate 13. sayi  

guzate 13. sayi