Page 17

Tule sellaisena kuin olet, mutta huomioithan... VARATUT LIPUT pyydetään lunastamaan viimeistään kaksi vuorokautta ennen esitystä, ellei toisin sovita. VIERAILUESITYKSIIN varattujen lippujen lunastusaika on viimeistään viikkoa ennen esitystä. Lunastamatta jääneet liput vapautetaan myyntiin. RYHMÄVARAUKSET tulee varmistaa kaksi viikkoa ennen esitystä. Ryhmäliput lähetetään postitse. Maksetun lipun hinta palautetaan ainoastaan NÄYTÄNNÖN PERUUNTUESSA ylivoimaisen esteen sattuessa (esim. näyttelijän sairastuminen). Lipun hinta palautetaan asiakkaalle pääsylippua vastaan, muita kuluja ei korvata. Pyydämme katsojia saapumaan ESITYKSIIN AJOISSA. Myöhästyneet pääsevät katsomoon vasta väliajalla.

Teatterissa on HISSI, joka helpottaa liikuntarajoitteisten pääsyä katsomoihin. Pyydämme ilmoittamaan pyörätuolia käyttävistä katsojista etukäteen. Suuren näyttämön permannolla on INDUKTIOSILMUKKA kuulorajoitteisille, kysy paikkasuositusta lipunmyynnistä. VÄLIAJALLISISSA esityksissä väliajan pituus on noin 20 minuuttia. Lisätietoja näytelmistä saa KÄSIOHJELMISTA (1-3 €), joita on myynnissä Carelicum palveluiden lipunmyyntipisteessä, teatterin ovilipunmyynnissä ja katsomon ovilla aulahenkilöstöllä. Voit skannata käsiohjelman älypuhelimeesi teatterilla myös QR-lukijalla tai ladata sen teatterin nettisivuilta. NAULAKKOPALVELU on maksuton teatteriesityksiin tulijoille.

Kysy meiltä teatterimatkoja maakunnasta Joensuuhun ja teatteriesityksistä kotipaikkakunnallasi *RÄÄKKYLÄ Jyrki Kymäläinen, 040 105 3103, jyrki.kymalainen@raakkyla.fi TOHMAJÄRVI Liisa Mäenpää, 040 105 4110, liisa.maenpaa@tohmajarvi.fi VALTIMO Jarkko Nevalainen, 040 1041 133, jarkko.nevalainen@valtimo.fi *Joensuun kaupunginteatteria hallinnoi Pohjois-Karjalan Teatteriyhdistys ry, jonka jäseninä ovat tällä hetkellä * Ilomantsi * Liperi * Joensuu * Outokumpu * Kitee * Polvijärvi * Kontiolahti * Rääkkylä * Lieksa

teatteri.jns.fi

*KONTIOLAHTI Kristiina Isaksson, 0500 763 946, kristiina.isaksson@kontiolahti.fi *LIEKSA Asko Saarelainen, 04010 44111, asko.saarelainen@lieksa.fi *LIPERI Riitta Linkola, 0400 585 539, riitta.linkola@liperi.fi NURMES Marjo Säkkinen, 04010 45150, marjo.sakkinen@nurmes.fi *OUTOKUMPU Mari Kortelainen, 044 755 9299, mari.kortelainen@outokummunkaupunki.fi *POLVIJÄRVI Helena Kaasinen, 04010 46002, helena.kaasinen@polvijarvi.fi

netissä

*ILOMANTSI Veli Vainikainen, 050 537 3638, kotarontti@hotmail.com *JOENSUU Enon palvelupiste, 013 337 7688, eno.palvelut@joensuu.fi Kiihtelysvaaran palvelupiste Riitta Nuutinen, 050 310 9484, riitta.nuutinen@joensuu.fi Pyhäselän palvelupiste Anne Keränen, 050 441 0233, anne.keranen@joensuu.fi Tuupovaaran palvelupiste, 013 337 3401, tuupovaara.palvelut@joensuu.fi JUUKA Maarit Sorjonen, 050 537 2713, maarit.sorjonen@juuka.fi *KITEE Markus Pulkkinen, 040 105 1162, markus.pulkkinen@kitee.fi

17

Profile for Joensuun Kaupunginteatteri

Joensuun kaupunginteatterin, orkesterin ja museoiden kevään 2019 kausiesite  

Joensuun kaupunginteatterin, orkesterin ja museoiden kevään 2019 kausiesite  

Advertisement