Page 1


Tomik literacki autor: Weronika T.


„Mrówka” Mimo, że mrówka jest mała, Z wielką siłą stworzona została. Mieszka w mrowisku ze swoją królową, Która jest tam najważniejszą osobą. Codziennie rano pracuje ciężko, Zbierając dla wszystkich pyszne co nie co. Więc gdy widzisz w lesie wielka kupkę ziemi, Nie psuj jej, bo przyjdzie masa czerwieni. I to nie będzie miłe spotkanie, Gdy cię mrówki zjedzą na śniadanie.


„Kuzyni” Nie myl królika i zająca, Bo każdy z nich inaczej pląsa. Zając po łące, królik po klatce, I jeden i drugi na każdej łapce. Zając jest dzikim i wolnym zwierzęciem, Lecz też odważnym, uważnym i zwinnym. Królik lubi posiedzieć w miękkich trocinach, Podgryzać marchewkę i głaskania nie mieć dość. Mimo, że podobni, to zupełnie inni, Tacy są ci skaczący kuzyni.


„Róża” Róża to taki kwiat, Który prawie nie ma wad. Róża kolorów ma wiele, Lecz najchętniej ubiera się w biele. Róża gdy jest bardzo zła, Chętnie i szybko kolec wysuwa. Róża uważała, że jest wspaniała, I o innych kwiatach zapomniała. Więc ty nie zapomnij, że Róża to coś pięknego, Ale i na świecie nie jedynego.


„Przyroda” Co to jest przyroda? To wszystko dokoła! To kwiatek przy drodze I ręka przy nodze I deszcz i słońce I w lesie jałowce. To skala i mapy I różne układy. Ciekawa, ogromna i bardzo mądra, Taka jest nasza przyjaciółka – PRZYRODA!


„Drzewo” Spytasz mnie, co to jest drzewo? To cudowna rzecz jest kolego! Drzewo ubiera powietrze w tlen, Drzewo to dom zwierząt jest pełen, Drzewo na wiosnę zielenią się mieni, Jesienią w złotą piękność się zmieni. Drzewo nie jest po to aby je wycinać, Tylko drzewo ma całą planetę wspierać.


Autor: Weronika T.

SP 205 w Warszawie klasa 5b 2010/2011 r.

Wiersze Weroniki  

Wiersze Weroniki