Page 1


Zadanie: 1. Przypomnienie wartości jakie kryją się pod słowem

solidarność 2. Budowa wizerunku Polaków jako ludzi solidarnych 3. Podkreślenie zasług Solidarności w budowie wolnej i suwerennej Europy


Rozwiązanie:

W JEDNOŚCI SIŁA Chcemy aby ludzie sami przypomnieli sobie czym jest solidarność, żeby na własnej skórze odczuli, jak pomocne może być zjednoczenie się z innymi.


Jak to zrobimy? Kampania opiera się na akcjach zorganizowanych w europejskich miastach, wspierana prasą, spotem telewizyjnym oraz działaniami w Internecie. Przechodnie napotykają problem, z którym sami nie są w stanie sobie poradzić. Jeśli jednak zjednoczą się w kilka lub kilkanaście osób problem staje się możliwy do rozwiązania.


Mury W dużych miastach, w często uczęszczanych miejscach ustawimy mury, symbolizujące zarówno codzienne przeszkody, jak i tą, z którą poradziliśmy sobie kiedyś wspólnie czyli mur berliński. Będą one utrudniać przejście (np. na chodniku, przy wyjściu z metra etc.) zmuszając przechodniów do podjęcia działania.


Mury Mur jest na tyle ciężki, że przesunięcie go będzie możliwe tylko z pomocą innych ludzi. Po jego odsunięciu widoczny staje się napis namalowany sprejem pod murem, z adresem strony: www.polskasolidarnosc.pl oraz krótką informacją o “sprawcy” całego zamieszania.


Facebook Na profilu polskasolidarnosc.pl organizujemy konkurs. Haczykiem jest fakt, że aby wygrać narodę (np. koszulkę) nie wystarczy zgłosić się samemu.


Materiały dodatkowe


Solidarność - Palce  

Wyróżnienie: Agencja: DDB Iwa Bondarczuk Marek Wyżnikiewicz