Page 1

Święto Trzech Króli w Hiszpanii

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI W HISZPANII – CZYLI ¡ADIÓS, NAVIDAD!

Święta, święta i po świętach… Święto Trzech Króli w Hiszpanii oznacza koniec bożonarodzeniowych dekoracji i składania noworocznych życzeń. Tak, dobrze przeczytaliście – w Hiszpanii „Feliz año nuevo” słyszy się jeszcze tydzień po Sylwestrze. Święto Trzech Króli w Hiszpanii jest okazją do zabawy i dniem z utęsknieniem wyczekiwanym przez najmłodszych.

Trzej Królowie przyjeżdzają do miast już dzień wcześniej przed swoim oficjalnym świętem. 5. stycznia organizowane są widowiskowe parady inscenizujące ich przybycie, tzw. Cabalgata de Reyes. Bohaterowie jadą na wielbłądach lub koniach, a towarzyszy im spora świta oraz huczna orkiestra. Wydarzenie to przyciąga prawdziwe tłumy. Podczas parady, królewscy paziowie rzucają w stronę dzieci cukierki, co jest nie lada aktrakcją. Im więcej babcia złapie tym lepiej.


Święto Trzech Króli w Hiszpanii

Po powrocie z parady, hiszpańskie dzieci nie mogą zapomnieć o najważniejszym. Przed pójściem spać muszą koniecznie zostawić pod drzwiami swoje buty oraz poczęstunek dla Trzech Króli i ich wielbłądów. To właśnie dzisiaj Trzej Królowie przyniosą im prezenty (nie, nie Mikołaj czy Gwiazdor). Na tych niegrzecznych będzie czekał tylko carbón de Reyes, czyli cukierki przypominające swoim kształtem węgiel.

6. stycznia to dzień wolny od pracy. Na deser po rodzinnym obiedzie podaje się dziś tzw. Roscón de Reyes, czyli ciasto drożdżowe w kształcie pierścienia udekorowane kandyzowanymi owocami. Kształt tego przysmaku symbolizuje koronę, a owoce – klejnoty. W cieście ukrywana jest mała figurka Jezusa. Ten kto znajdzie ją w swoim kawałku zostaje królem lub królową domu i otrzymuje papierową koronę. W niektórych ciastach można też znaleźć ziarno bobu. Jeśli trafi na Ciebie, to znaczy w przyszłym roku to Ty musisz zapłacić za Roscón de Reyes!


Święto Trzech Króli w Hiszpanii

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY WAM WIĘCEJ SŁOWNICTWA ZWIĄZANEGO Z OBCHODAMI DÍA LOS REYES MAGOS:

el camello – wielbłąd la orquesta - orkiestra los caramelos – cukierki lanzar – rzucać coger - łapać los regalos – prezenty la corona – korona la fruta escarchada – kandyzowane owoce el muñeco – figurka el haba – bób DZIĘKI TYM SŁÓWKOM BEZ PROBLEMU BĘDZIESZ MÓGŁ OPOWIEDZIEĆ O ŚWIĘCIE TRZECH KRÓLI PO HISZPAŃSKU! NA NASZYM KURSIE HISZPAŃSKIEGO W MALADZE POZNASZ SŁOWNICTWO ZWIĄZANE Z WIELONA INNYMI HISZPAŃSKIMI TRADYCJAMI, A CO NAJWAŻNIEJSZE, BĘDZIESZ MIAŁ


Święto Trzech Króli w Hiszpanii

OKAZJĘ DOŚWIADCZYĆ ICH NA ŻYWO.

INDYWIDUALNY KURS HISZPAŃSKIEGO Lekcje hiszpańskiego sam na sam z nauczycielem. Jeszcze lepiej rozwiniesz wszystkie kompetencje językowe.

INTENSYWNY KURS HISZPAŃSKIEGO 30 Jest to najbardziej intensywny kurs grupowy, obejmujący 30 lekcji tygodniowo. Idealny dla tych, którzy mają mało czasu na naukę w Hiszpanii.

SEMI-INTENSYWNY KURS HISZPAŃSKIEGO 15 Semi-intensywny kurs hiszpańskiego jest idealny dla podróżników lub osób pracujących na pół etatu, które uczyć się hiszpańskiego a przy tym mieć masę wolnego czasu.


Święto Trzech Króli w Hiszpanii

Święto trzech króli w hiszpanii  

Święto Trzech Króli w Hiszpanii, kursy hiszpanskiego w Maladze

Święto trzech króli w hiszpanii  

Święto Trzech Króli w Hiszpanii, kursy hiszpanskiego w Maladze

Advertisement