Jonavos rajono savivaldybės 2021 m. veiklos ataskaita

Page 1MERO ŽODIS

MIELI JONAVIEČIAI, 2021-ieji Jonavoje, kaip ir visoje šalyje, buvo kupini iššūkių dėl užsitęsusios pandemijos ir jos valdymo. Virusas palietė ir savivaldybės darbą – laikantis griežtų saugumo reikalavimų, kartais teko ir duris užsirakinti, dirbti nuotoliniu būdu. Bet gyvenimas nebuvo sustojęs. Pandemija nesutrukdė Jonavos rajone užbaigti ne vieną svarbų projektą, tęsti ir pradėti naujus darbus, kuriais nuosekliai siekiame įgyvendinti Jonavos viziją – tai miestas, kuriame patogu gyventi, dirbti, leisti laisvalaikį ir auginti vaikus. Jonavos rajone pernai daug dėmesio skyrėme dar-

naus judumo planui: buvo diegiamos priemonės, kurios padeda mažinti neigiamą automobilių poveikį, keičia gyventojų judumo įpročius ir gerina gyvenimo kokybę. Vienas labiausiai matomų objektų, kuriuo labai didžiuojamės – tai įspūdingos architektūros pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Žeimių gatvę. Įspūdingų futuristinių formų tiltas iš karto tapo nauju modernaus miesto simboliu ir darnaus judumo pavyzdžiu. Lietuvos statistikos departamento vertinimu, Jonava patenka į penketuką savivaldybių, turinčių išplėtotą dviračių tinklą (88 km). Tai reiškia, kad visi, kurie nori judėti – važinėti dviračiais, paspirtukais, bėgioti ar tiesiog pasivaikščioti, tikrai turi pakankamai jiems skirtos erdvės. Teigiamų pokyčių įvyko ir viešojo susisiekimo srityje. 2021 metais Jonava įsigijo pirmąjį elektra varomą autobusą. Tai tik pirmoji kregždė. Iki šių metų pabaigos planuojame įsigyti dar bent du papildomus elektrobusus, o ateityje žalių transporto priemonių bus dar daugiau. Pernai ir toliau daug investavome į kiemų tvarkymą, švietimo įstaigų atnaujinimą, aprūpinimą baldais, jaukius kabinetus. Turime pasidžiaugti, kad esame ekonomiškai gyvybinga savivaldybė. Baseiną statome savo biudžeto lėšomis. Vyriausybė mums šiame projekte nepadeda, darbų nefinansuoja. Jau dabar turime daug puikių objektų, dar daugiau idėjų ir ambicijų Jonavos rajonui, tačiau galbūt mes nepastebime, ko dar Jonavai trūksta? Ko dar reikia jonaviečiui, kad jo gyvenimas taptų kokybiškesnis, įdomesnis ir įvairesnis? Būtų įdomu išgirsti, kokių didesnių ir matomų objektų pageidautų mūsų krašto žmonės. Kviečiu pasidalyti mintimis ir išsakyti savo lūkesčius.

meras Mindaugas SINKEVIČIUS

3


PASIEKIMAI

JONAVOS KLUBAI IŠKOVOJO VISŲ TRIJŲ SPALVŲ MEDALIUS Trys Jonavos sporto klubai Lietuvos čempionatuose iškovojo visų trijų spalvų medalius: krepšinio klubas „Cbet“ tapo NKL čempionais, salės futbolo komanda „Vikingai“ LFF Futsal A lygoje užėmė antrąją vietą, o moterų tinklinio klubas „Aušrinė-KKSC“ Lietuvos moterų tinklinio čempionate laimėjo trečios vietos medalius. Jonavos rajono savivaldybė sportininkus apdovanojo piniginėmis premijomis: visi trys klubai pasidalino daugiau kaip 26 tūkst. eurų prizinį fondą. JONAVA APDOVANOTA UŽ LYČIŲ LYGYBĖS PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMĄ Jonavos rajono savivaldybė apdovanota už moterų ir vyrų lygybės priemones gerinant savivaldos infrastruktūrą. Savivaldybė įvertinta už tai, kad miesto gyvenamuosiuose kvartaluose suprojektuotos ir įrengtos poilsio ir sporto aikštelės, pritaikytos moterų ir vyrų, tėvų su vaikais, pagyvenusių žmonių poilsiui, sportinių poreikių tenkinimui. Prie naujai įsteigtų pramoninių, prekybos centrų Jonavoje užtikrinamas juose dirbantiems darbuotojams viešojo transporto tinklo prieinamumas ir lankstumas, sudaromos sąlygos darbo ir šeimos suderinamumui. Siekiant padėti išspręsti darbo ir šeimos derinimo problemas vaikus auginančioms šeimoms, Jonavoje kuriami vaikų dienos centrai, o vaikų darželiai dirba ištisus metus. Vykdomas nemokamas vaikų iš kaimiškų vietovių atvežimas ir nuvežimas į vaikų priežiūros įstaigas.

4


VERTINAMA JONAVOS PATIRTIS MIGRANTŲ INTEGRACIJOS POLITIKOJE Meras Mindaugas Sinkevičius ir Jonavos rajono socialinių paslaugų centro direktorė Valentina Demidenko tarptautinio renginio metu pasidalino gerąja Jonavos rajono patirtimi migrantų integracijos srityje. Po šio renginio buvo parengta miesto tinklų strategija ir Europos politikos rekomendacijos, kaip įgyvendinti bendrus miesto ir piliečių veiksmus tarpkultūriniam dialogui, vietos ir visos Europos lygiu.

JONAVOJE GIMUSI ŽMOGAUS TEISIŲ INICIATYVA – TARP GERIAUSIŲ EUROPOJE Jonavoje sukurtas atsako į smurtą artimoje aplinkoje algoritmas pateko į Europos politikos inovacijų konkurso finalą kategorijoje „Žmogaus teisės”. Šis algoritmas – išgryninta ir aiškiai apibrėžta institucinių veiksmų seka, kaip turėtų elgtis skirtingos organizacijos, gavusios pranešimą apie smurto atvejį. Jonavos rajono savivaldybėje buvo pasirašyta keturių institucijų bendradarbiavimo sutartis dėl šio algoritmo įgyvendinimo.

JONAVOS RAJONAS – DARNIOS ENERGETIKOS SAVIVALDYBIŲ DEŠIMTUKE Jonavos rajonas darnios energetikos plėtros srityje užima aukštą šeštą poziciją visų Lietuvos savivaldybių vertinimo apžvalgoje. Antrąjį tokį savivaldybių vertinimą 2020 metais atliko Lietuvos energetikos agentūra. Apžvalgoje vertinama visų 60-ties savivaldybių pasiekta pažanga atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo skatinimo ir energijos vartojimo efektyvumo didinimo srityse. Daugiausiai balų Jonavos rajono savivaldybė tradiciškai gavo už daugiabučių namų renovaciją ir dviračių takų plėtrą – naują, pirmą kartą vertinamą kriterijų. Lietuvos statistikos departamento vertinimu, Jonavos rajone išplėtotas dviračių takų tinklas siekia 88 km.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

5


BIUDŽETAS

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 M. BIUDŽETAS SIEKĖ 58 MLN. EURŲ IR BUVO BEVEIK 9 PROC. DIDESNIS NEI ANKSTESNIAIS METAIS Didžiausia biudžeto dalis, 43,9 proc., teko rajono švietimui, kultūrai ir sportui. Savivaldybės infrastruktūros objektų priežiūrai, modernizavimui ir plėtrai – 22.1 proc., socialinei apsaugai – 16.5 proc., savivaldybės valdymui ir pagrindinių funkcijų vykdymui – 6,9 proc. 2021 m. Jonavos rajono savivaldybė pradėjo statyti baseiną – jau suprojektuoto objekto statybų darbams biudžete buvo skirti 3 mln. eurų. Tai buvo didžiausios investicijos į naują objektą 2021metais. Dviračių kalnų trasos įrengimui Joninių slėnyje skirti 300 tūkst. eurų, darnaus judumo priemonių įrengimui – per 700 tūkst. eurų. 2021 m. pradėtas atnaujinti Krašto muziejaus pastatas miesto centre, pradėti parko Rimkų rajone įrengimo darbai, atnaujinta švietimo įstaigų kompiuterinė įranga. Taip pat baigti stadiono tribūnų ir bėgimo takų įrengimo darbai, pradėtas seniūnijų daugelio kaimų apšvietimo sistemos modernizavimas, buvo tęsiami daugiabučių kiemų atnaujinimo ir kiti anksčiau pradėti darbai.

6


INVESTICIJOS

TĘSIAMOS JONAVOS BASEINO STATYBOS Jonaviečių labai laukiamas objektas statomas greta Joninių slėnio bei Jonavos sporto arenos – jau ryškūs pastato kontūrai, dengiamas stogas, stiklinami fasadai, viduje vedžiojamos inžinerinės sistemos, lauke betonuojami gelžbetoniniai mažosios architektūros elementai, fasadinė siena. Objekto viduje baigti betonavimo darbai, todėl matosi suformuotos baseinų ir poilsio zonos.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

7


ATIDARYTAS REKONSTRUOTAS MIESTO STADIONAS Birželio mėnesį atidarytas atnaujintas Jonavos miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu pastatytos naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė. Stadiono komplekse taip pat yra aukštos kokybės dirbtinės dangos futbolo aikštė, įrengtos paplūdimio tinklinio aikštelės, bėgimo takai, lengvosios atletikos sektoriai. Pagrindinė aikštė apšviesta galingais šviestuvais. Atidarymo vakarą stadione vyko Baltijos taurės turnyro rungtynės, kuriose Lietuvos moterų futbolo rinktinė rezultatu 5:0 įveikė viešnias iš Latvijos.

8


JONAVOS „CBET“ KREPŠININKUS Į VARŽYBAS VEŽIOJA UAB „JONAVOS AUTOBUSAI“ AUTOBUSAS

ĮSIGIJOME PIRMĄJĮ ELEKTRA VAROMĄ AUTOBUSĄ Bendrovė „Jonavos autobusai“ kartu su savivaldybe įsigijo pirmąjį elektra varomą autobusą „Solaris Urbino 12 Electric“, kuris aprūpintas visomis saugumo priemonėmis, stebimas vaizdo kameromis, visiškai žemagrindis, pritaikytas žmonėms su individualiais poreikiais, aprūpintas keleivių informavimo priemonėmis ir LED švieslentėmis, tausoja aplinką.

PRISTATYTA NAUJA APLIKACIJA E-BUS. Ši aplikacija leidžia susimokėti už autobuso bilietą be grynųjų pinigų. Keliaujant bendrovės „Jonavos autobusai“ miesto viešuoju transportu, bilietą galima įsigyti nuskaitant autobuse esanti QR kodą arba mobiliojoje programėlėje įvedus kodą: 111. Ateityje planuojamas atsiskaitymas šia programėle ir priemiestiniuose maršrutuose.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

9


JONAVĄ PASIEKĖ MILIJONINĖS INVESTICIJOS Jonavoje pradėta statyti nauja aliuminio profilių gamykla – ABC Nordic priklausanti Skandinavijos kapitalo įmonių grupė „Aluflam“ Ukmergės gatvėje investuoja 7 mln. eurų nuosavų lėšų į naują 7,7 tūkst. m² gamybinės paskirties pastatą su administracinėmis patalpomis. Tai yra viena didžiausių pastarųjų metų investicijų Jonavos rajone. Įmonė planuoja sukurti daugiau nei 60 naujų, konkurencingų darbo vietų. Jonavos rajono savivaldybė svariai prisidėjo prie verslo plėtros sąlygų gerinimo šioje vietoje: prie statomos naujos gamyklos išasfaltavo privažiavimo kelią. VEJOS ROBOTAI 2021 m. pavasarį UAB „Jonavos paslaugos“, bendradarbiaudamos su vietiniais verslininkais, viešųjų erdvių priežiūrai pasitelkė 4 vejos robotus. Vejos robotai pjauna veją Joninių slėnyje ir Ramybės skvere, bendras robotų prižiūrimas plotas apie 1,5 ha.

10


INVESTICIJOS

SAVITARNOS SVETAINĖ IR VIENINGAS KLIENTŲ APTARNAVIMO CENTRAS Pradėjo veikti vieninga komunalinių įmonių klientų elektroninė savitarnos svetainė mokijonava.lt, kurioje gyventojai gali patogiai apmokėti visas sąskaitas už paslaugas, pasirašyti sutartis, registruoti gedimus ar išsikviesti meistrus. Mieste taip pat atidarytas vieningas bendrovių „Jonavos paslaugos“, „Jonavos vandenys“ ir „Jonavos šilumos tinklai“ klientų aptarnavimo centras, kuriame bus aptarnaujami gyventojai, nesinaudojantys internetu. Šiuo vieningu aptarnavimo centru įmonė „Jonavos paslaugos“ realizavo vieno langelio principą, kai vartotojai visas paslaugas gauna vienoje vietoje. BENDROVĖS „JONAVOS ŠILUMOS TINKLAI“ INVESTICIJOS Girelės katilinėje įsigytas ratinis frontalinis krautuvas, kurio vertė 174,88 tūkst. Eur, siekiant efektyvinti šilumos gamybos procesą ir mažinti kintamas sąnaudas šilumos kainoje Jonavos miesto gyventojams ilgalaikėje perspektyvoje. Tai leido bendrovėje greičiau ir efektyviau į gamybos procesą paduoti biokuro medienos skiedras, kurios technologinio kuro struktūroje sudaro didžiąją dalį – 80 proc. viso sunaudojamo kuro šilumos gamybai.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

11


INFRASTRUKTŪROS GERINIMAS

ATIDARYTAS PĖSČIŲJŲ TILTAS Rugpjūčio mėn. Jonavoje atidarytas naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Žeimių gatvę. Tiltas, kurio ilgis siekia 61 metrą, sujungė gyvenamąjį Kosmonautų rajoną ir kitoje judrios gatvės pusėje esančius Jonavos sporto areną, Joninių slėnį, miesto stadioną bei šioje vietoje statomą baseiną. Tiltas ne tik atlieka pėsčiųjų bei dviratininkų susisiekimo funkciją, bet ir puošia Jonavą, tapo modernaus, dinamiško, judančio ir sportuojančio miesto simboliu. Tilto konstrukcijos pagamintos lygiai per metus gamykloje Kretingoje. Iš ten tiltas atkeliavo supjaustytas į mažesnes dalis, kurių sunkiausia svėrė apie 50 tonų. Projekto vertė – beveik 2 mln. 260 tūkst. eurų.

12


PANERYJE NAUJI LAUKO TRENIRUOKLIAI Sertifikuoti Olandijos įmonės „DenFit“ lauko treniruokliai dėl reguliuojamų svorių tinka tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems sportininkams. Kiekvienas prietaisas turi instrukcijos lipduką, nurodantį pratimus ir treniruojamas raumenų grupes. Be to, lipdukas turi QR kodą, kuris leidžia peržiūrėti pratimus „YouTube“ vaizdo įrašuose.

ATNAUJINTA VAIKŲ ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖ Panerių gatvėje atidaryta nauja vaikų žaidimų aikštelė. Ji įrengta vietoje nusidėvėjusių senųjų įrengimų, kurie šioje vietoje buvo pastatyti vieni pirmųjų Jonavoje. Atnaujintoje žaidimų erdvėje vaikai ras dvigubas sūpynes, du daugiafunkcius įrenginius ir dvi raudonas boružėles, o taip pat – „slaptiems“ pasikalbėjimams skirtą įrengimą.

DAUGIABUČIŲ NAMŲ MODERNIZAVIMAS Jonava yra viena iš lyderių Lietuvoje modernizuojant daugiabučius namus. UAB „Jonavos paslaugos“ sėkmingai tęsia daugiabučių namų modernizavimą. 2021 m. pasiektas 50% renovuotų namų skaičius Jonavos mieste.

TVARKOMI DAUGIABUČIŲ KIEMAI Jonavos mieste tęsėsi daugiabučių kiemų atnaujinimo darbai – sutvarkytas A. Kulviečio g. 6 namo kiemas, darbai prasidėjo ties A. Kulviečio g. 8 namu. Tvarkant namų kiemus atnaujinama kelio danga, įrengiami nauji pėsčiųjų takai, apšvietimas.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

13


PRASIDĖJO P. VAIČIŪNO IR ŽEMAITĖS GATVIŲ SANKRYŽOS REKONSTRUKCIJA Šioje vietoje bus įrengta žiedinė sankryža – pirmoji Lietuvoje sankryža su integruotu dviračių taku. Kol sankryža uždaryta, automobilių eismas nukreipiamas A. Kulviečio gatve.

ATNAUJINTAS RIMKŲ PĖSČIŲJŲ TAKAS Rimkų mikrorajone atnaujintas pėsčiųjų takas nuo P. Vaičiūno iki Chemikų gatvės. Po kapitalinio remonto darbų takas pailgėjo iki 353 metrų. Atnaujinant pėsčiųjų taką buvo suremontuota ir automobilių stovėjimo aikštelė, įrengti suolai, šiukšlių dėžės, dviračių stovai, atnaujintas apšvietimas, pasodinta daug įvairių augalų.

JONAVOJE ĮRENGTAS DISKGOLFO PARKAS Jonavos rajono savivaldybės iniciatyva mieste įrengta nauja bendruomenei skirta laisvalaikio erdvė – diskgolfo parkas. Joninių slėnyje ir aplink Joninių tvenkinį pastatyti 18 diskgolfo krepšių, įrengtos metimo aikštelės.

LIETAVOS GATVĖ NEBUS SIAURINAMA Lietavos gatvė po rekonstrukcijos nebus susiaurinta. Priimtas sprendimas Lietavos gatvėje palikti esamas dvi eismo juostas. Abiejose gatvės pusėse formuojamos automobilių stovėjimo juostos, o bendras gatvės plotis nesikeis.

14


INFRASTRUKTŪROS GERINIMAS

JONAVOJE ĮRENGTAS KALNŲ DVIRAČIŲ PARKAS. Joninių slėnyje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje, kurį sudaro trys trasos: šeimos trasa, laisvo nusileidimo trasa ir pažengusiųjų trasa su natūralios dangos atkarpomis, medinėmis figūromis, pylimais ir tramplinais.

RAMYBĖS SKVERE – DAUGIAMETIS GĖLYNAS Jonavos miesto seniūnijos užsakymu rudenį Ramybės skvere UAB „Jonavos paslaugos“ įrengė naują daugiametį gėlyną, kuriame pasodinta daugiau nei 1000 vnt. dešimties skirtingų rūšių daugiamečių augalų. Gėlyno plotas apie 110 m2, gėlynas pakeltas virš esamo reljefo įrengiant betoninį apvadą.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

15


INFRASTRUKTŪROS GERINIMAS

RIMKŲ PARKE PASODINTI PIRMIEJI MEDŽIAI Projektiniuose siūlymuose matyti, kaip atrodytų Rimkų mikrorajone projektuojamas parkas: universali pieva - apie 50 m pločio, 2500 m2 ploto erdvė skirta parko lankytojų aktyviam poilsiui, sportui ar nedideliems renginiams. Būsimo parko vietoje jau pasodinti pirmieji medžiai: 40 europinių liepų ir šeši sidabriniai klevai.

DUMSIŲ KOPA IŠSAUGOTA LANKYTOJAMS Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius prašė oficialaus Krašto apsaugos ministerijos paaiškinimo dėl būsimų veiksmų jonaviečių pamėgtoje lankytinoje vietoje, kuri pateko į plečiamo poligono teritoriją. Krašto apsaugos ministerija patikino, kad Dumsių miške esanti kopa ir ateityje išliks atvira lankytojams.

JONAVOS MIESTE ĮRENGTOS DVIRAČIŲ STOGINĖS, KURIOSE SAUGIAI GALIMA PALIKTI SAVO DVIRATES TRANSPORTO PRIEMONES

JONAVOS MIESTE, J. RALIO GATVĖJE NAUJAI PASODINTOS LIEPOS

16


ĮRENGTOS TRYS GERIAMOJO VANDENS GERTUVĖS Jonavos mieste mero iniciatyva ir miesto seniūnijos pagalba UAB „Jonavos vandenys“ įrengė tris stacionarias geriamojo vandens gertuves: Panerių gatvėje šalia vaikų žaidimų aikštelės, Ramybės skvere ir naujame pėsčiųjų take ties Chemikų g. 23 namu. 2021m šiltuoju laikotarpiu miestiečiai suvartojo 162 kub. m geriamojo vandens.

RAJONE ATNAUJINTI INŽINERINIAI TINKLAI Praėjusiais metais Jonavos rajone rekonstruota 2000 m. ir naujai paklota 1000 m inžinerinių tinklų. Iš jų sumontuota 600 m buitinių nuotekų tinklo nuo Chemikų gatvėje esančio technologinio grotų pastato link Kauno g. Šios trasos atsiradimas sumažino avarinių situacijų tikimybę esant dideliems nuotekų debitams Chemikų mikrorajone.

• UAB „Jonavos vandenys“ sėkmingai atliko Jonavos miesto viršutinės dalies pagrindinės D400 sklendžių kameros remonto darbus. Kamera įrengta prieš keturis dešimtmečius. Joje sumontuota įranga buvo fiziškai ir morališkai pasenusi. Šioje kameroje esančios uždaromosios armatūros pagalba valdomas geriamojo vandens tiekimas Rimkų, Juodmenos, Kosmonautų, Lakštingalų, Baldininkų, Pramonės mikrorajonų vartotojams. • 2021 m. Jonavos rajone prijungta 200 naujų vartotojų prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų. • Atnaujinta susidėvėjusi vandens gerinimo įrenginių technologinė įranga Liepių ir Batėgalos kaimuose. • Atliktas Upninkų kaimo vandens bokšto remontas. • Sumontuota papildoma geriamojo vandens trasos dalis iš Pabartonių vandenvietės. Šios tinklo dalies statyba ypatingai svarbi užtikrinant geriamojo vandens kokybę Jonavos miesto gyventojams. • Jonavos miestui geriamąjį vandenį tiekiančioje Pabartonių vandenvietėje atliktas gręžinių būklės išsamus hidrogeologinis vertinimas. Vadovaujantis vertinimo išvadomis atsisakyta trijų artezinių gręžinių, rekonstruoti trys papildomi. Sumontuotos aštuonios dažninės pavaros, didinančios technologinės įrangos darbo stabilumą, taupančios elektros energiją.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

17


ŠILŲ SENIŪNIJOJE Sutvarkytas Laukagalių piliakalnis (Milžinų kalnas): išgenėti menkaverčiai krūmai, įrengti mediniai laiptai. Atnaujintas lieptas Panoterių miestelyje, Jaunimo slėnyje. JONAVOS CENTRE ĮRENGTAS INTERAKTYVUS STENDAS TURISTAMS Sąjūdžio aikštėje įrengtas interaktyvus informacinis stendas, kuriame gyventojai ir rajono svečiai gali rasti lankytinus savivaldybės gamtos ir kultūros objektus, turizmo maršrutus ir kitą informaciją apie Jonavos rajoną. Informacinis stendas suprojektuotas su lietimui jautria funkcija, ekranu galima naudotis ir dėvint pirštines. Stendas pritaikytas specialiųjų poreikių turintiems žmonėms: juo galima naudotis iš neįgaliojo vežimėlio, informacija gali būti pateikta garsu.

18


INFRASTRUKTŪROS GERINIMAS

BUKONIŲ SENIŪNIJOJE Per 2021 metus atliktos apšvietimo linijų renovacijos šešiose seniūnijos gatvėse – įrengti 64 nauji ekonomiški LED tipo šviestuvai. Liepių kaime įrengta vaikų žaidimų aikštelė.

ŠVEICARIJOS SENIŪNIJOJE, GAIŽIŪNŲ KAIME IRENGTAS GELEŽINKELIO GATVĖS APŠVIETIMAS

ŠVEICARIJOS SENIŪNIJOJE, BAJORIŠKIŲ IR GUMBIŠKIŲ KAIMUOSE TVARKOMI ŽVYRKELIAI

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

19


ĮRENGTI NAUJI GATVIŲ ŠVIESTUVAI ŠVEICARIJOS KAIMO DZŪKŲ G., VILTIES G. IR MAIRONIO G.

UPNINKŲ KAIME, ŠVENTOSIOS GATVĖJE SUTVARKYTAS PARKAS

ŠVEICARIJOS SENIŪNIJOJE BUVO TĘSIAMI VARPIŲ KAPINIŲ TVOROS ATNAUJINIMO DARBAI

UPNINKŲ SENIŪNIJOJE DUBIŲ PILIAKALNYJE ĮRENGTI MEDINIAI LAIPTŲ TURĖKLAI, IŠ SKALDOS SUFORMUOTAS TAKAS IR AIKŠTELĖ

20


MIELI JONAVIEČIAI,

MERO PAVADUOTOJOS ŽODIS

Paskutinius dvejus metus mums teko gyventi permainų laike. Laike, kai pradėjome kur kas labiau vertinti savo sveikatą, savo ryšį su kitais žmonėmis, savo laisvę nevaržomai keliauti. Tai, kas anksčiau atrodė mūsų įprastos rutinos dalis, duotybė, įgavo kitokių atspalvių. Su kur kas didesne pagarba šiandien žvelgiame į medikus, mokytojus, darželių auklėtojus, socialinius darbuotojus, viešojo transporto vairuotojus, pardavėjus, kitų profesijų atstovus, į žmones, kurie rūpinasi mūsų miesto švara, į žmonės, kurie savo laiką skiria savanoriaudami ir veikdami kito, šalia esančio, labui. Pamokos buvo išmoktos, ir to, kas išmokta, labai prireiks šiemet, kai visi išgyvename dėl karo mūsų broliškoje Ukrainoje, kai kasdien mūsų rajonas pasitinka naujų, nuo karo bėgančių, gyventojų.. Pastarasis laikotarpis pareikalavo iš mūsų visų lyderystės – tiek politiniu, tiek instituciniu, tiek visuomeniniu lygmeniu. Jonava, daugiakultūris miestas, nesutriko nei pandemijos, nei pabėgėlių iš Irako antplūdžio metu. Nesuklupsime ir dabar, kai mūsų patirties, išugdytos artimo meilės ir gebėjimo padėti labai reikės. Reikia jau šiandien. Daugiakultūrė Jonava yra atvira visiems – ir tai ne tušti žodžiai popieriuje. Šiandien tai ne tik mūsų, tai ir irakiečių, ir ukrainiečių, ir kitų tautybių žmonių namai. Ir toliau juos kursime tokius, kokių siekiame – darnaus sumanios pramonės, logistikos, inovacijų ir krašto apsaugos centro, puoselėjančio daugiakultūres tradicijas, išsiskiriančio išplėtota, palankia šeimai ir draugiška aplinkai infrastruktūra. Namais, kuriuose patogu gyventi, dirbti , leisti laisvalaikį ir auginti vaikus. Namais, kuriuose užteks vietos visiems. Esu dėkinga visiems, kurie savo darbu, visuomenine veikla, savanoryste būtent tokią Jonavą kuria.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

mero pavaduotoja Birutė GAILIENĖ

21


SOCIALINĖ APLINKA IR SVEIKATA

JONAVOJE VYKDYTA VAKCINAVIMO REKLAMOS KAMPANIJA „JONAVA SKIEPIJASI“ Jonavos rajono savivaldybės Facebook paskyroje rodyti vaizdo klipai apie rajone vykdomą gyventojų vakcinavimą. Savivaldybės užsakymu sukurtuose įrašuose savo patirtimi ir mintimis pasidalino Jonavoje gerai žinomi ir gerbiami žmonės: Jonavos garbės pilietis Jonas Sirvydis, Ruklos įgulos karo kapelionas Arnoldas Valkauskas, vaistininkė Vida Jokimienė, tremtinė, Jonavos krašto šviesuolė Veronika Gabužienė, meras Mindaugas Sinkevičius. Vakcinavimo reklamos kampanija Jonavos rajone vykdyta ir lauko reklamos vietose, žiniasklaidos priemonėse.

22


PADĖKA PANDEMIJOS VALDYMO HEROJAMS Jonavos rajono savivaldybės vadovai lapkričio mėnesį padėkojo gausiam būriui savanorių, kurie nuo COVID-19 pandemijos pradžios padėjo rajono medikams ir sveikatos specialistams stabdyti viruso protrūkius Jonavos rajone. Mero padėkos pandemijos valdymo Herojams įteiktos ir rajono sveikatos priežiūros, greitosios pagalbos, socialinių paslaugų įstaigų darbuotojams, policijos pareigūnams, visuomenininkams.

PRADĖJO VEIKTI VAKCINAVIMO CENTRAS Jonavoje, J. Basanavičiaus g. 7, kovo mėn. pradėjo veikti specialiai įrengtas Jonavos vakcinavimo centras, kuriame rajono gyventojai skiepijami nuo COVID-19 viruso. Jonaviečiai nuo koronaviruso galėjo pasiskiepyti ir Pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) ir PSPC seniūnijų ambulatorijose, mieste įvairių švenčių ir susibūrimų metu vykdytos specialios vakcinavimo akcijos.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

23


SOCIALINĖ APLINKA IR SVEIKATA

PRADĖJO VEIKTI „SOCIALINIS TAKSI“ NEĮGALIESIEMS Jonavos rajone pradėtos teikti „Socialinio taksi“ pavėžėjimo su asistentu paslaugos, skirtos žmonėms su negalia. „Socialinis taksi“ ne tik nuveža keleivius į pageidaujamą vietą – asistentas padeda įsėsti į automobilį, palydi ar nuneša daiktus.

SOCIALINĖS PASLAUGOS ARČIAU GYVENTOJŲ NAMŲ Jonavos rajono socialinių paslaugų centro (SPC) padalinys Šveicarijos seniūnijoje įsikūrė naujose patalpose, seniūnijos pastate, Pergalės g. 13. Vietos gyventojai čia gali gauti visas jiems reikalingas socialines paslaugas vienoje vietoje, kuo arčiau savo namų. SOCIALINĖS PASLAUGOS MIGRANTAMS Jonavos r. socialinių paslaugų centre įsteigti 2 papildomi socialinių darbuotojų padėjėjų etatai darbui su migrantais. Šie darbuotojai teikia paslaugas krizių įveikimo, socialinio konsultavimo, integracijos į darbo rinką bei visuomenę klausimais. Socialinių darbuotojų padejėjais įdarbinti sėkmingai besiintegruojantys, puikiai lietuviškai kalbantys pabėgėliai iš Sirijos ir Afganistano. Tokiu būdu teikiama būtinoji socialinė pagalba, padedama įveikti kalbos barjero sunkumus, bet ir mažinama Jonavos rajone gyvenančių migrantų socialinė atskirtis.

24


AUKŠTOS KOKYBĖS SOCIALINĖS PASLAUGOS JONAVOS RAJONO GYVENTOJAMS Jonavos rajono socialinės įstaigos nuolat skatinamos siekti aukštos socialinių paslaugų, teikiamų Jonavos rajono gyventojams, kokybės. 2021 metais Jonavos rajono socialinių paslaugų centrui suteiktas tarptautinis EQUASS kokybės sertifikatas. Įstaigos pažanga pažymėta tiek tarptautiniu tiek nacionaliniu lygmeniu. RAJONO VADOVAI PASVEIKINO SOCIALINIUS DARBUOTOJUS Jonavos rajono savivaldybės vadovai visus rajono socialinius darbuotojus sveikino su Tarptautine socialinio darbuotojo diena. Savivaldybės atstovai lankėsi rajono socialinėse įstaigose, dėkojo socialiniams darbuotojams už jų darbą ir atsidavimą profesijai. Socialines paslaugas Jonavos rajone teikia Jonavos rajono socialinių paslaugų centras, Jonavos globos namai, Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centras, Jonavos r. neįgaliųjų veiklos centras, Jonavos nakvynės namai, taip pat nevyriausybinės organizacijos, privačios įmonės.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

25


PROFESINĖS ŠVENTĖS PROGA PASVEIKINTI JONAVOS MEDIKAI Jonavos rajono savivaldybės vadovai sveikino rajono medikus, slaugytojus, kitus sveikatos specialistus su Medicinos darbuotojų diena. Profesinės šventės metu atskirai paminėtas ir Jonavos ligoninės 50-ties metų jubiliejus – šia proga rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir laikinasis ligoninės vadovas Vidas Kačiušis įstaigos kieme pasodino magnoliją. LIGONINĖJE – NAUJAS RENTGENO APARATAS IR ATNAUJINTOS PATALPOS Jonavos ligoninė atsinaujino ir pagerino teikiamas paslaugas gyventojams bei medikų darbo sąlygas. Ligoninėje atliktas rentgeno patalpų ir kabinetų remontas, nupirktas ir įrengtas naujas rentgeno aparatas. Rentgeno diagnostika išliko populiariausiu tyrimu Jonavos ligoninėje: per metus čia atliekama iki 26 tūkst. rentgenografinių vaizdų. Šiuo metu ligoninėje sumontuota nauja, moderni dviejų darbo vietų rentgeno sistema, kuri leidžia atlikti rentgeno tyrimus pacientui esant vertikalioje ir horizontalioje padėtyse.

26


ŠVIETIMAS

JONAVOS MOKYTOJAI APRŪPINTI NAUJAIS KOMPIUTERIAIS Jonavos rajono švietimo įstaigoms išdalinti nauji nešiojamieji kompiuteriai, skirti rajono pedagogams. 100 vnt. kompiuterių rajono mokytojams nupirko savivaldybė, dar 95 vnt. skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Jonavos rajono savivaldybės taryba 2021 m. biudžete informacinių kompiuterinių technologijų įsigijimui švietimo įstaigoms buvo paskyrusi 100 tūkst. eurų.

MOKYKLOS KIEME – PASAULIO ČEMPIONĄS Panerio pradinės mokyklos kieme atnaujinta sporto aikštelė. Nedidelės miesto mokyklos sporto aikštelėje susirinkusius pradinukus aplankė ypatingas svečias – atidarymo juostelę perkirpo Pasaulio ir Europos čempionas, olimpietis disko metikas Andrius Gudžius. Mokyklos kieme atnaujintoje sporto aikštelėje įrengta nauja guminė danga, du metaliniai krepšinio stovai su lentomis ir lankais, įsigytas reguliuojamo aukščio tinklinio stovas su žaidybiniu tinklu.

RUKLOS MOKYKLĄ PASIEKS BEVEIK MILIJONO EURŲ INVESTICIJA Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko mokyklai – daugiafunkciam centrui pagerinti Vyriausybė skirs 800 tūkst. eurų. Dėl šių investicijų Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius susitarė su Vyriausybės atstovais sprendžiant nelegalių migrantų apgyvendinimo problemą. Ruklos pabėgėlių priėmimo centre (PPC) rugsėjo mėnesį įkurtame konteinerių miestelyje buvo apgyvendinti apie 500 migrantų, nelegaliai patekusių į Lietuvą. Pačiame PPC gyvena dar apie 300 pabėgėlių.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

27


ŠVIETIMAS

RAMYBĖS SKVERE – SINTETINĖS BIOLOGIJOS MUZIEJUS Tai – inovatyvus Vilnius-Lithuania iGEM komandos projektas, kurio tikslas – supažindinti visuomenę su sintetine biologija. Kūrėjai kviečia suprasti svarbiausias disciplinos sąvokas ir veikimo principus. Papildytos realybės modeliai padės suprasti apie vis dar pasauliui aktualų koronavirusą, vakcinas bei pristatys mažiau suprantamas sintetinės biologijos, bioinformatikos, baltymų sintezės ir kt. koncepcijas.

PAGERBTI JONAVOS RAJONO ŠIMTUKININKAI Jonavos rajono gimnazistai pernai brandos egzaminuose surinko iš viso 15 „šimtukų“. Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai gavo 11 „šimtukų“, J. Ralio gimnazistai – keturis „šimtukus“. Senamiesčio gimnazistės Viltė Mataraitė ir Guostė Kaleininkaitė „šimtukais“ išlaikė po du egzaminus. Visus mokinių gautus „šimtukus“ rajono meras Mindaugas Sinkevičius pavertė eurais – moksleiviai apdovanoti tokios vertės dovanų čekiais, pasveikinti jų mokytojai ir tėvai. „KOKYBĖS KREPŠELIO“ PROJEKTO PARAMA Jonavos Panerio pradinė mokykla ir Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija gavo papildomą finansinę ir konsultacinę „Kokybės krepšelio“ projekto paramą mokinių pasiekimams gerinti. Krepšelio lėšos naudojamos švietimo pagalbai mokiniams suteikti, individualioms mokytojų konsultacijoms, naujoms ugdymo priemonėms įsigyti, mokymosi aplinkai atnaujinti, mokytojų kompetencijoms kelti, pertvarkyti bibliotekas ir kt. Anksčiau „Kokybės krepšelio“ lėšas buvo gavusios „Lietavos“ pagrindinė mokykla, Ruklos J. Stanislausko ir Žeimių mokyklos-daugiafunkciai centrai.

28


JONAVOS RAJONO MOKYKLOS VASARĄ ATSINAUJINO • Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje buvo įrengta visiškai nauja priešmokyklinio ugdymo klasė, atnaujinta rūbinės patalpa, nupirktos naujos rūbų spintelės, atnaujinta mažoji mokyklos aktų salė, įrengtas nusiraminimo kabinetas vaikams su specialiais poreikiais. • Kulvos Abraomo Kulviečio mokykloje suremontuota laiptinė ir koridorius, įrengta nauja dailės ir technologijų klasė. Šios mokyklos Batėgalos skyriuje suremontuota valgyklos patalpa, naujai grįstas mokyklos takas. • Žeimių mokykloje atnaujintos fojė patalpos, įrengti nauji užsienio kalbų ir priešmokyklinio ugdymo kabinetai. • Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Lakštingalėlė“ skyriuje „Šilelis“ suremontuotos rūsio patalpos, atnaujinta katilinė. • Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos kieme paklota nauja takų danga. MOKYTOJŲ DIENOS PROGA PAGERBTI JONAVOS RAJONO ŠVIETIMO BENDRUOMENĖS ATSTOVAI Spalio mėnesį rajono švietimo bendruomenė minėjo Mokytojo dieną. Šventės metu rajono pedagogai, dirbantys jau 40 ir 45 metus, apdovanoti Jonavos rajono savivaldybės mero padėkos raštais, pagerbti ir paskatinti penkerius metus dirbantys mokytojai, o taip pat – šios profesijos po pirmųjų mokykloje praleistų metų neapleidę specialistai.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

29


ŠVIETIMAS

BUKONIŲ IR RUKLOS MOKYKLOMS BEI J. RALIO GIMANZIJAI – 100 METŲ Šia proga mokyklų bendruomenes pasveikino Jonavos rajono savivaldybės vadovai. Pirmosios žinios apie Ukmergės apskrities Panoterių valsčiaus Bukonių pradedamąją mokyklą dokumentuose randamos nuo 1921 m. sausio 17 d. Ruklos mokyklos įsteigimo data laikoma 1920 metai, kai buvo įsteigta Ruklos pradinė mokykla. Tačiau užpernai mokyklos pasveikinti nepavyko dėl karantino. JONAVOS BIBLIOTEKOS KNYGŲ TERASA Penkerius metus gyvuojanti Knygų terasa ir toliau išlieka viena iš mėgstamų vietų Jonavos mieste. Čia vyko didelio dėmesio sulaukę Jonavos viešosios bibliotekos projektai „Pasaulis knygų terasoje“ bei „Vasara su knyga“. Pernai Knygų terasoje apsilankė – per 5 tūkst. lankytojų. Tai gyventojai, kurie atnešė jiems nereikalingas ar perskaitytas knygas į knygų lentyną, ieškojo pasikeisti ar šiaip pasidomėti suneštomis knygomis. Jonaviečiai į knygų lentyną atnešė apie 6000 knygų, pasiėmė apie 4000 knygų. kuriuose dalyvavo 1144 lankytojai.

30


GRIGORIJAUS KANOVIČIAUS LITERATŪRINĖ PREMIJA Minint Europos žydų kultūros paveldo dienas, Jonavos viešojoje bibliotekoje įteikta penktoji kasmetinė respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija. Premijos steigėjas – Jonavos rajono savivaldybės taryba. 1000 eurų premija įteikta teatrologei Inai Pukelytei už romaną „Panelės iš Laisvės alėjos“.

PRANO DOVALGOS PREMIJOS ĮTEIKIMAS Viešojoje bibliotekoje buvo įteikta Jonavos rajono savivaldybės Prano Davalgos vardo premija. Šiais metais premija skirta Verai Kocianovai už Alvydo Šlepiko romano „Mano vardas Marytė“ vertimą į čekų kalbą. Renginyje dalyvavo Čekijos Respublikos ambasadorius Vít Korselt.

FOTOKONKURSO LAUREATAMS ĮTEIKTI JONAVOS KALENDORIAI Savivaldybėje apdovanoti fotokonkurso „Jonavos kalendorius 2022“ nugalėtojai. Keturiems fotografams įteikti kalendoriai, kurių viršelius puošia jų pačių darytos nuotraukos, taip pat – Jonavos suvenyrai. Pirmą kartą surengto konkurso dalyviai, mėgėjai ir profesionalai, fiksavo gražiausias Jonavos erdves, objektus ir miesto gyvenimo akimirkas. Konkursui buvo pateikta per 30 nuotraukų, iš kurių keturias gražiausias išsirinko gyventojai.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

31


GARBINGIAUSI SAVIVALDYBĖS APDOVANOJIMAI – MEDIKAMS IR KLEBONUI

Gruodžio mėnesį tradicinio rajono savivaldybės Padėkos vakaro metu įteikti svarbiausi savivaldybės apdovanojimai –

„Krištolinė gulbė“ ir „Šviesos bokštas“.

Krištolinės gulbės statulėlė, simbolizuojanti Jonavos herbą, teikiama kartu su apdovanojimo pažymėjimu, už ypatingą svarų indėlį į Jonavos rajono plėtrą, pramonę, kultūrą, švietimą, sportą, žemės ūkį ir kitas sritis, už nuolatinę paramą. Už kilnų, ištikimą ir garbingą Hipokrato priesaikos vykdymą, gelbstint žmonių gyvybes kovojant su COVID-19 pandemija bei nepailstamą vilties skleidimą skyriaus pacientams ir jų artimiesiems, 2021 – ųjų metų „Krištolinė gulbė“ įteikta Jonavos ligoninės kovidinio skyriaus kolektyvui. Apdovanojimą vakaro metu atsiėmė skyriaus vedėjas, gydytojas Gediminas Ramanauskas. Už indėlį į Jonavos rajono plėtrą, pramonę, kultūrą ir kitas sritis, taip pat už nuolatinę paramą, už sakralinių vertybių išsaugojimą ir puoselėjimą naujinant pagrindinę miesto bažnyčią bei jonaviečių telkimą tikėjimo bendrystei, maldoje už Jonavą ir jos gyventojus „Šviesos bokštas“ įteiktas Jonavos dekanui, Šv. apaštalo Jokūbo parapijos klebonui, kunigui Virginijui Birjotui.

32


KULTŪRA

GEDULO IR VILTIES DIENA Birželio 14 d. Jonavos meras dalyvavo tautos Gedulo ir vilties dienos paminėjime „Išgyventa istorija“. Kartu su visais susirinkusiais prisiminė istorinius įvykius ir žmones, kurie buvo ištremti, pagerbė juos tylos minute.

JONINĖS – BIRŽELIO 23 D. Jonava ir vėl tapo šventiška vienadiene Jonų Respublika. Vidudienį susirinkusius Sąjūdžio aikštėje linksmino mažųjų dainininkų bei šokėjų kolektyvai, juos keitė liaudiškos muzikos bei ir folklorinių dainų atlikėjai.

KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO DIENA Lietuvos valstybės dienos šventiniai renginiai liepos 6 dieną prasidėjo edukacijomis vaikams ir kelionėmis spalvinguoju traukinuku , o vakare jonaviečiai rinkosi į Joninių slėnį, kur dalyvavo akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ bei šventiniame koncerte.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

33


KULTŪRA

JONAVA ŠVENTĖ 271-ĄJĮ MIESTO GIMTADIENĮ. Šventės renginiai vyko visą savaitę, o programoje – net du muzikos festivaliai, populiarių atlikėjų pasirodymai, šventinė mugė, įvairios edukacijos ir pramogos mažiesiems. Miesto 271-ojo gimtadienio šventės metu pagerbti rajono verslo bendruomenės nariai ir apdovanoti konkurso „Sukurta Jonavoje“ laureatai. Išrinkti trys nugalėtojai, kurie apdovanoti aukso medaliais ir įgijo teisę konkurso simboliką naudoti savo prekių ar paslaugų žymėjimui bei reklamai. Jonavos miesto šventėje apdovanotos jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos, dalyvavusios Geriausio Jonavos rajono jaunimo projekto ar iniciatyvos 2020 m. konkurse. Tradiciškai Geriausio Jonavos rajono jaunimo projekto ar iniciatyvos konkursu Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba siekia paskatinti Jonavos rajono jaunimo, su jaunimu dirbančių organizacijų, neformalių jaunimo grupių motyvaciją inicijuoti ir įgyvendinti veiklas.

34


ANGELŲ SARGŲ DIENOS PROGA PAGERBTI RAJONO POLICIJOS PAREIGŪNAI Policijos dienos išvakarėse Kauno AVPK, Jonavos r. policijos komisariate pagerbti rajono pareigūnai bei komisariate dirbantys specialistai. Jiems įteiktos Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus padėkos.

UGNIAGESIAI GELBĖTOJAI PASVEIKINTI SU ŠV. FLORIJONO DIENA Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius pasveikino Jonavos ugniagesius gelbėtojus su Šv. Florijono – ugniagesių globėjo diena. Jonavos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje apsilankiusius politikus ugniagesiai gelbėtojai supažindino su naudojama technika, leido išbandyti gaisrų gesinimo priemones – rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir Seimo narys Eugenijus Sabutis varžėsi taikliojo „gaisrinio šaudymo“ rungtyje.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

35


BENDRUOMENĖS KŪRĖ KALĖDINIŲ EGLUČIŲ MIESTELĮ Jau trečius metus meras kvietė rajono bendruomenes, įstaigas, organizacijas, verslo atstovus kurti Kalėdinių eglučių miestelį. Daugiau nei 70 vieną už kitą gražesnių, įdomesnių ir įspūdingesnių eglučių nušvito kartu su pagrindine miesto egle bei naujuoju pėsčiųjų ir dviračių tiltu per Žeimių gatvę. Jonavos gyventojai šiemet tradiciškai išrinko tris labiausiai patikusias eglutes – jos pagamintos Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centre, vaikų lopšelyje-darželyje „Bitutė“ ir bendrovėje „IT Trade”. Visų Kalėdinių eglučių miestelio autoriai apdovanoti rankų darbo keramikos dirbiniais ir gardžiais kepiniais – šimtalapiais bei mero padėkomis.

36


TARYBOS SPRENDIMAI SAVIVALDYBĖ KOMPENSUOJA PRISIJUNGIMĄ PRIE NUOTEKŲ SURINKIMO SISTEMOS Jonavos rajono gyventojai gali gauti savivaldybės kompensacijas už prisijungimą prie centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos arba nuotekų tvarkymo individualios sistemos įsirengimą. Tai numato rajono savivaldybės taryboje patvirtintas kompensavimo tvarkos aprašas. Kompensacijos dydis siekia 50 proc. tiesiogiai susijusių sąnaudų arba iki 1500 eurų vienam gyvenamosios paskirties pastatui. Šio kompensavimo tikslas – pasiekti, kad visi Jonavos rajono savivaldybės gyventojai gautų saugos ir kokybės reikalavimus atitinkančią centralizuoto nuotekų tvarkymo paslaugą arba turėtų galimybę individualiai ir kokybiškai tvarkyti nuotekas, saugotų aplinką nuo taršos. ĮSIGALIOJO NAUJA PREKYBOS VIEŠOSE VIETOSE TVARKA Jonavos rajono savivaldybės taryba patvirtino naujus prekybos viešose vietose ir rinkliavų nustatymo nuostatus. Jie įsigaliojo birželio mėn. ir pakeitė dar 2009 m. patvirtintas prekybos viešose vietose taisykles. Prekybininkai pastebėjo, kad prekybos vietų sąrašas buvo išplėstas, įtrauktos kaimiškos seniūnijos bei poilsio vietos, tuo tarpu nepasiteisinusių prekybos vietų atsisakyta. Pakeisti ir rinkliavų dydžiai, priklausantys nuo asortimento, kuriuo prekiaujama. Įvestos lengvatos vietos verslininkams.

TARYBA NUSTATĖ INFRASTRUKTŪROS MOKESČIO TARIFUS JONAVOS RAJONE Jonavos rajono savivaldybės taryba patvirtino sprendimą dėl infrastruktūros plėtros mokesčio tarifų Jonavos rajone. Šis sprendimas leis įgyvendinti Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą ir užtikrins darnią rajono plėtrą. Įstatymas numato, kad nekilnojamojo turto (NT) vystytojai, fiziniai ir juridiniai asmenys, prieš pateikdami prašymą gauti statybos leidimą, turės sumokėti vienkartinę įmoką. Anksčiau rajono plėtra buvo finansuojama visų mokesčių mokėtojų sąskaita, nors dalis gyventojų ilgai nesulaukdavo naujos infrastruktūros.

JAUNIMO UŽIMTUMO PROGRAMOJE – DVIGUBAI DAUGIAU JAUNUOLIŲ Jonavos rajono savivaldybėje jau antrus metus iš eilės vykdytoje jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programoje dalyvavo beveik dvigubai daugiau jaunuolių nei pernai – įvairiose įmonėse ir įstaigose vasarą dirbo 37 moksleiviai, juos įdarbino 25 Jonavos rajono darbdaviai. Pagal šią tarybos patvirtintą programą savivaldybė darbdaviui kompensavo 200 eurų per mėnesį už jaunuolį, įdarbintą visu darbo krūviu vasaros atostogų metu. Jaunuoliai dirbo pagalbiniais darbininkais, maisto ruošėjais, pakuotojais, barmenais, renginių organizatoriais, IT specialistais. Vidutinė išmokėta kompensacija darbdaviui už vieną jaunuolį buvo 370 eurų, o didžiausias jaunuoliui išmokėtas darbo užmokestis siekė 966 eurus.

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

37


EKSTEMALIOS SITUACIJOS ATMINTINĖ SEKITE INFORMACIJĄ Pavojingos situacijos, kai tektų bėgti iš namų, tikėkimės, nesulauksime, bet žinoti svarbiausius žingsnius - privalu. Sudėtingoje situacijoje labai svarbu ne panikuoti, o vadovautis blaiviu protu. Sekite informaciją, kurią skelbia centrinės valdžios institucijos bei Jonavos rajono savivaldybės pranešimus:

IŠKILUS REALIAI GRĖSMEI BŪSITE PERSPĖTI:

SIRENOS

TRUMPIEJI PERSPĖJIMO PRANEŠIMAI Į MOBILIUOSIUS TELEFONUS

PAREIGŪNAI

LIETUVOS RADIJAS IR TELEVIZIJA LRT

Internetinėje svetainėje JONAVA.LT

Facebook paskyroje „JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖ“

KAIP ELGTIS IŠGIRDUS KAUKIANČIAS SIRENAS:

1 2 3

Įsijunkite Lietuvos radiją ar televiziją (LRT). Išklausykite pranešimą apie pavojus ir kaip jų išvengti. Vykdykite nurodymus ir sekite informaciją apie ekstremaliąją situaciją.

JEI PRIREIKS IŠVYKTI IŠ NAMŲ: • išjunkite elektrą; • užsukite vandens, dujų sklendes; • uždarykite visus langus; • naminius gyvūnus pasiimkite su savimi. SVARBŪS DUOMENYS IR KONTAKTAI: • su savimi turėkite asmens dokumentą; • su šeimos nariais iš anksto susitarkite, kur susitiksite nelaimės atveju; • su savimi turėkite giminaičių adresus ir telefonų numerius.

Daugiau informacijos, kaip elgtis ekstremalios situacijos atveju rasite:

www.lt72.lt


KOLEKTYVINĖS APSAUGOS STATINIAI JONAVOS RAJONE JONAVOS MIESTE: Jonavos J. Ralio gimnazija Žeimių g. 20 Jonavos Senamiesčio gimnazija Kauno g. 76 Jonavos J. Vareikio progimnazija Chemikų g. 138 Jonavos R. Samulevičiaus progimnazija Chemikų 140 Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla Fabriko g. 10 Jonavos kūno kultūros ir sporto centras Žeimių g. 17 Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla Kauno g. 59 Jonavos Panerio pradinė mokykla Kauno g. 9 Jonavos švietimo pagalbos tarnyba J. Basanavičiaus g. 7 Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrius Vasario 16-osios g. 31 ŽEIMIŲ SENIŪNIJOJE: Jonavos r. Žeimių mokyklos- daugiafunkcio centro Barupės skyrius Kuigalių k., Sodų g. 1A Jonavos r. Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras Žeimių miestelis, Mokyklos g. 1 BUKONIŲ SENIŪNIJOJE: Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras Bukonių k., Jonavos g. 2

KULVOS SEN. JONAVA

RUKLOS SEN.

ŠILŲ SENIŪNIJOJE: Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos Panoterių skyrius Panoterių miestelis, P. Vaičiūno g. 32 RUKLOS SENIŪNIJOJE: Jonavos r. Ruklos J. Stanislauskio mokykla Ruklosmiestelis, Laumės g. 8 KULVOS SENIŪNIJOJE: Jonavos r. Kulvos A. Kulviečio mokykla Kulvos k. Kauno g. 7 Jonavos r. Batėgalos universalus daugiafunkcinis centras Batėgalos k., Rodžių g. 12

Kolektyvinės apsaugos statiniai yra skirti laikinam gyventojų prieglopsčiui. Šie statiniai pažymėti specialiuoju ženklu – lygiakraštis mėlynas trikampis oranžinio fono kvadrate, apybrėžtame mėlynos spalvos rėmeliu:


NUOTRAUKŲ AUTORIAI: Audrius Reipa, Jonavos kultūros centro, Jonavos viešosios bibliotekos archyvai. JONAVA.LT JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖ JONAVOS_RAJONAS Išleista Jonavos rajono savivaldybės užsakymu.

40