Page 1

я не дл у аж прод

15 січня різдвяна коляда

1 січня – 31 січня 2012р

4

р. сто

Повний спектр бухгалтерських та юридичних послуг тел.: (0472) 38-31-07, моб.: (050) 464-00-95, e-mail: buh-ruban@mail.ru

18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 189, оф. 4

тел./факс: (0472) 45-55-52 e-mail: prawoprostir@gmail.com


Комфорт для Вашого дому!

вул. Сумгаїтська, 17/2


УВАГА!!! Шукайте в журналі СЕРТИФІКАТ та отримайте подарунок можливість безкоштовно привітати у журналі своїх рідних, друзів зі святом чи зробити романтичну пропозицію руки та серця коханим!!!


ЧЕРКАСЬКИЙ БУДИНОК КНИГИ:

ПОЧНИ РІК З НОВИХ ІДЕЙ Кажуть, Новий рік потрібно відкривати новими справами. А справи, як відомо, починаються з ідей. «Звідки ж їх почерпнути?» – запитаєте Ви. Звичайно ж, із книжок. У нашій книгарні їх – сила-силенна. Хочете здивувати Ваших близьких новою стравою? Будь ласка – збірники рецептів на будь-який смак. Можливо, Ви прагнете розібратися в собі? Не проблема. Психологічної літератури у нас теж достатньо. Чи, може, Ви просто бажаєте відпочити від буденних клопотів? Для цього в нас є цікаві художні книги… Новий рік – час подумати про себе! Черкаський Будинок книги вул. Енгельса, 49 тел. 32-01-97


цікаво знати

Міцні обійми за 20 секунд викликають у жінок викид окситоцину в мозок. Це викликає довіру до людини, яка обійняла її.

Живи • в Черкасах

ПОДІЇ СіЧНЯ 8

р. сто

20

р. сто

18

сто р.

р. сто

14

6

р. сто

12

сто р.

4 стор. 6 стор.

стор.

8

10 стор. 12 стор. 14 стор. 15 стор. 16 стор. 17 стор. 18 стор. 20 стор.

Святкуємо /Готуємось до свят/

м. Черкаси, Будинок торгівлі 1, 2 пов., Гранд-маркет 2 пов., Дніпро-Плаза 2 пов., Кооператор 1 пов.

Спорт /Іварс Тімерманіс: «Суперліга входить в топ-5 ліг Європи»/ Живи в Черкасах /«Sano» – ізраїльські традиції якості/ Календар подій Навколо Черкас /Музеї-заповідники Черкащини/ Подивитись /Ржевський проти Наполеона/ Відпочинок Гумор Найцікавіше /Новорічні ранки/ Здоров’я /Харчування по групі крові/ Астрологія /Що чекати в рік Дракона/

Видавець: КП «Муніципальне інформаційне агентство «Черкаси». Серія А01 №136688 Свідоцтво про реєстрацію: ЧС №678Р від 23.03.2011р. Адреса: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 221 e-mail: incherkasy@ukr.net Директор: Олена Петрова (0472) 32 84 86 Випусковий редактор: Віталіна Іщенко Верстка та дизайн: Євгеній Шмагайло

Відділ реклами: (0472) 32 84 28, 33-03-89 (067) 549-69-61, (095) 318-12-14 Керівник рекламного відділу: Ольга Мельник, olga_gen@ukr.net Спеціалісти з реклами: Наталія Щедріна, Анна Зюбанова, anya.robota@gmail.com, Тетяна Свірюкова, tatiana-r@i.ua. Linag75@gmail.com Друк: ФОП Безуглий А. А., № замовлення б/н згідно рахунку

Живи в Черкасах! • січень 2012

3


Cвято • в Черкасах

Різдво – одне з найголовніших свят В різних країнах світу Різдво святкується по різному. Віфлєєм

Це невелике місто на Ближньому Сході розташоване у межах сучасного Ізраїлю. Саме тут народився Ісус Христос, чиє народження з часом стало святом для величезної кількості людей. По Віфлєєму кожного Різдва неодмінно проходить особлива процесія – попереду чорний кінь, що везе хрест, трохи позаду свита вершників. На центральній площі Віфлєєма на Різдво встановлюють високий стовп, увінчаний зіркою, яка символізує ту саму віфлєємськую зірку, що вказала волхвам час і місце народження Спасителя.

Німеччина

Звичай ставити і прикрашати ялинку на честь цих свят має німецьке, причому, язичницьке коріння. Кондитери Німеччини, причому в промисловому масштабі, першими в світі сталі виготовляти шоколадних Дідів Морозів. З XIX століття по-німецьки Дід Мороз зветься Вайнахтсманном і вважається нащадком Святого Миколи і Кнехту Рупрехта. Різдво в Німеччині – свято сімейне. Сім’я повинна неодмінно зібратися за святковим столом. Цього дня відбувається церемонія обміну подарунками, яка навіть має свою назву – Бешерунг.

Італія

Італійці в кінці року, що закінчується, мають звичай викидати старі або непотрібні меблі, причому прямо з вікон. На різдвяний стіл вони люблять подавати угрів. А маленькі італійці чекають подарунків від дружини Діда Мороза, хоч і не зовсім Снігуроньки, яку звуть Ла Бефана.

Франція

На Різдво французи люблять зображати саму подію, тому всюди, у вітринах, в будинках в ці дні безліч сцен народження Христа: з яслами, агнцями і маленькими ляльковими глиняними чоловічками, що зображають немовлят. Ці фігурки тут називають «сантонс».

Великобританія

У цій країні, де понад усе цінують традиції, неодмінним атрибутом свята є коротка промова королеви, яку вона вимовляє відразу після різдвяного обіду. Перед тим, як зібратися за святковим столом, вся сім’я йде в церкву. Діти тут замовляють подарунки Father Christmas (буквально Отець Різдво). Йому треба написати докладний лист з перерахуванням бажаного і кинути його в камін. Дим з труби доставить список бажань прямо за призначенням. У Великобританії в другий день Різдва виголошується день Святого Стефана, коли розкривають спеціальні ящики для пожертвувань і роздають їх вміст тим, хто має в цьому потребу.

США

Американці запозичували свої традиції в Європі, адже Новий Світ виник зусиллями людей, що прийшли із Старого Світу. Тут неодмінно наряджають ялинки, співають різдвяні гімни, подають до столу традиційну індичку. На Різдво американці зазвичай п’ють egg-nog – це яєчно-винний напій (як коктейль) з вершками. Для заможних американців Різдво – це і час добродійності. Американського Діда Мороза звуть Санта-Клаус.

Фінляндія

Сам Санта-Клаус живе саме тут, в снігах фінської Лапландії. Рішенням ООН з 1984 року Лапландія офіційно проголошена «Землею Діда Мороза». Як би його не називали – Санта-Клаусом, Дідом Морозом або по-фінськи Йоулупуккі, – лист будь-якого жителя Землі, маленького або дорослого, дійде до нього за адресою: Фінляндія, 96930, Полярне коло. За старих часів Різдво тут проголошувалося декілька раніше, і тоді подавали традиційне різдвяне пиво і свинячі ніжки. Тепер, коли Різдво відзначається 25 грудня, ялинку тут прийнято приносити в будинок не раніше 24 грудня. До речі, традиція прикрашати будинок лісовою красунею прийшла до Фінляндії на початку XIX століття з Росії, коли Фінляндія була в її складі. Отже, в день Різдва вся сім’я вранці прикрашає ялинку і будинок, вдень багато хто йде в храми, а потім – в улюблену кожним фінном сауну. Увечері, чисті і відпарені, всі збираються за святковим столом. Головний різдвяний напій – глінтвейн. Традиційне різдвяне блюдо – особливим способом приготована і запечена шинка. До неї подається морквяна або рисова каша, причому з секретом. Тому, в чиїй тарілці опиниться один-єдиний мигдалевий горішок, весь рік таланитиме абсолютно у всьому. У Данії «дублер» Діда Мороза зветься Юлеманден, по-норвежзьки Юлебукк. У всіх цих північних країнах це ім’я означає приблизно «святковий козел», що сим-

4

Живи в Черкасах! • січень 2012


цікаво знати

Коли ми дивимося на найвідалінішу з видимих зірок, ми дивимося на 4 мільярди років в минуле. Світло від неї, мандруючи з швидкістю майже в 300 000 км./секунду, досягає до нас лише через багато років.

Свята • в Черкасах

волізує того осла, на якому Христос колись в’їхав до Єрусалиму. Як і у Великобританії, у Фінляндії святкується і другий день Різдва – день Святого Стефана, що загинув за Христа, і вважається покровителем коней. Однією з головних фігур фінського Різдва є і Свята Люсія.

Швеція

У Швеції на Різдво Святій Люсії також відводиться почесне місце. Її ще називають Королевою Світла, тому що це саме вона надягала корону із засвіченими свічками, коли носила їжу гнаним християнам, які були вимушені ховатися в темних підземних печерах. Різдво по-шведськи триває цілий місяць: з 13 грудня по 13 січня. І так ось вже тисячу років. Подарунків всі чекають від різдвяного гнома, трохи схожого на «нашого» домовика, який живе в підвалі кожного шведського будинку.

Китай і Японія

Ті, хто потрапляють на Різдво до Китаю, помічають, перш за все, «Дерева Світла» – аналог нашої ялиночки. Вони прикрашені по-східному яскравими і вишуканими ліхтариками, квітами, гірляндами. Ці ж прикраси китайські християни використовують в святковому убранні своїх будинків. На відміну від голландських дітей, що набивають соломою спеціальні дерев’яні черевички, де різдвяним ранком вони знаходять подарунки, маленькі китайці вивішують на стіни панчохи, куди Дун Че Лао Рен (Дідусь Різдво) кладе свої різдвяні дари. У Японії замість Діда Мороза основна фігура свята – бог Хотейошо. Якщо решта всіх «братів» Діда Мороза, що навіть мають щось козлине в імені, все-таки цілком людиноподібні і козлиного в них – хіба що борода, то Японія і тут, як і у всьому, стоїть осібно, і бог Хотейошо має очі... на потилиці. Традиційне різдвяне меню японців – рис, боби, гриби і бамбук. І, звичайно, улюблений веселий напій саке. Ще на Різдво японці біля своїх будинків розвішують на високих жердинах пучки соломи і підпалюють їх, щоб відлякати злих духів. У Китаї Новий рік святкується не відразу після Різдва, а за Східним календарем, в кінці січня на початку лютого. Основна відмінність китайської новорічної традиції – поклоніння предкам. Їх портрети належить розвішувати в кімнаті, де проходить свято.

Росія

У Росії в старі часи Різдво святкували раніше Нового року. Вважалося, що весь різдвяний тиждень треба зберігати достаток на столі. У заможних селян і міщан всі святкові дні стояла свиняча голова на столі, подавалася смажена свинина, заєць в горщику і каша в гарбузі. Напередодні Різдва російські люди палили вогнища, що було відгомоном язичницьких уявлень про відродження Сонця, з чого і починається Новий рік. Також росіяни вважали, що до таких різдвяних вогнищ приходять погрітися покійники, що встали з могил. Різдвяним ранком всією сім’єю належало відвідати церкву. Увечері всі збиралися за столом, на який виставляли кутю (вівсяний кисіль). Під час вечері господар відчиняв двері або вікно і запрошував мороз (ще не Діда Мороза, а його «прадідуся» Мороза Васильовича) покуштувати куті, щоб вмилостивити його, і тоді він заморозком навесні не поб’є яровий хліб, капусту і огірки. Магія будь-якого початку (як почнеш, так і піде) стала основою цілого зведення правил поведінки в Новий рік. Не можна було цього дня робити важку і брудну роботу, віддавати борги, щоб не робити цього весь рік. Зате належало одягатися у все нове і навіть багато разів переодягатися, щоб увесь рік бути з обновами.

Різдвяна кухня

Крім того, Різдво – це найпопулярніше і найкрасивіше свято в католицькій і протестантській церкві. І оскільки всі люблять смачно перекусити, незалежно від національності, в кожній країні це свято знамените своїми ласощами. У Англії прийнято подавати пряне вино, тарталетки з mincemeat (варенням з сухофруктів), сливовий пудинг з гілочкою гостролиста, що символізує терновий вінок, з червоними ягодами, символізуючими кров Христа; в Італії готують panetonne (солодкий дріжджовий хліб з фруктами); у Франції – Buoche de Noel – шоколадний рулет, а в Германії Різдво означає імбирне і пряне печиво (pfeffernosse і lebkuhen), торти у формі різдвяної ялинки, Christollen і шоколадки з бренді і солодкості з марципаном. У Польщі на новорічному столі 12 страв, прийнято готувати коропа, який вважається символом сімейного благополуччя, і makowiec (кекс з маком, родзинками, мигдалем і медом). Чехи теж готують коропа, чотирма способами: смажать, запікають з чорносливом, роблять заливне і суп. За різдвяним обідом подають kolaches – солодкі рулетики з начинкою з маку, сухофруктів і сиру. Словаки починають різдвяну трапезу з oplatky – вафель, що намазані медом, і п’ють пряне вино. Скандинави традиційно подають рис на Різдво – пережиток того часу, коли замість різдвяної трапези був пост. Норвежці спеціальним чином готують тріску і подають ароматні прянички з пуншем Глогг. У Мексиці прийнято дарувати дітям фігурки тварин з пап’є-маше на Різдво, наповнені цукерками. У деяких регіонах роблять bucuelos – анісове печиво, яке подається на глиняних тарілках з сиропом. Після використання тарілки б’ють на щастя.

Живи в Черкасах! • січень 2012

5


Спорт • в Черкасах

Іварс «Суперліга входить в топ-5 Тімерманіс: ліг Європи» Веселий хлопець із залізними нервами – так можна охарактеризувати латвійського легіонера «Черкаських Мавп» - Іварса Тімерманіса. Наразі форвард є кращим снайпером команди, атакуючи з периметру в середньому 5 разів за матч, його реалізація становить 47,6%. Окрім цього, латвійця вирізняє універсалізм: однаково ефективно Тімерманіс може зіграти як на позиції легкого, так і важкого форварда, і є невід’ємним пазлом в картині командної гри «Черкаських Мавп». Зараз Іварс заліковує травму спини. Знайшовши час між профілактичними процедурами, ми поспілкувалися з 24-м номером «Черкаських Мавп». Анкета Розмір взуття – 47 Улюблена страва – все їм, окрім сала Фільм – Джеймс Бонд з Деніелом Крейгом Книга – не пам’ятаю Вид спорту, окрім баскетболу, – хокей Найбільші преміальні за гру – 2,5 тис. євро

– Коли робив перші кроки у спорті, чому почав займатися саме баскетболом? – Я починав з 6-ти років, коли пішов до 1-го класу. Я сам родом з маленького латвійського містечка, що розташоване за 45 км від Риги, там живуть мої батьки і там я

почав тренуватися. На тренування мене покликав однокласник, мені сподобалось – і так пішло надалі. Був період, коли в 13-15 років мені не хотілося грати, але батьки за руку «тягнули» на тренування. І нині я вдячний їм за це. Мені здається, що не багатьом дана така можливість займатися тією справою, яка тобі до вподоби. – Існує така думка, що в країнах колишньої Югославії та Прибалтики баскетбол – культовий вид спорту. Можеш порівняти український баскетбол із латвійським? – У Литві баскетбол – як релігія. А в Латвії баскетбол і хокей ділять першість у спорті. Зараз баскетбол став більше розвиватися, і глядачі ходять на матчі. Минулі роки було дуже мало глядачів на іграх. – Але якщо порівняти український та латвійський чемпіонати, то ми побачимо різницю, підтримуєш цю думку? – Так, у латвійському чемпіонаті лише 2-3 команди сильні. Суперлігу можна порівняти з Балтійською лігою, де грають литовські, латвійські та естонські команди. Там грають «Жальгіріс», «Лієтувас-Рітас», команди, які виступають в Євролізі. Загалом українська ліга сильніша за латвійську. Взагалі, на мою думку, в цьому році Суперліга входить в топ-5 найсильніших ліг Європи. – Чому ти опинився в Черкасах? Були якісь інші запрошення, варіанти продовження кар’єри? – Приїзд сюди пов’язаний зі збігом обставин. Я перебував на оглядинах у казахстанській команді і на турнірі в Латвії ми зустрілися з «Черкаськими Мавпами». Після двох ігор, в тому числі і проти «Мавп», тренер зв’язався з моїм агентом і запропонував приєднатися до його команди. Домовились, що я поїду з ними в Маріуполь на турнір, зіграю 2 гри. Тренеру я сподобався, і він вирішив мене залишити. Я теж погодився, мене все тут влаштовує. – Ти в Черкасах вже три місяці. Як тобі місто, колектив? – Місто не набагато відрізняється від латвійських. Якщо чесно, я думав, буде гірше. Оскільки в Україні я був востаннє 15 років тому на турнірі молодіжних збірних в Миколаєві. Це був перший і останній раз, коли я приїздив в Україну. Зараз я приїхав знову і бачу, що у вас багато що змінилося в кращий бік. Щодо їжі, то вона дуже схожа на латвійську, практично нічого не відрізняється і в інших аспектах. Тільки тут життя трохи дешевше ,ніж у Латвії. – Ти – універсальний баскетболіст і граєш на позиції 3-го 4-го номерів. Яка позиція для тебе рідна? – Важко сказати. Починав я грати четвертим номером, потім, коли я підписав контракт з «Вентспілсом», я почав грати і третім. Причому відіграв на цій позиції

Сім гравців «Черкаських Мавп-96» та тренер працюватимуть в кадетській збірній України Тренер «Черкаських Мавп-96» – Максим Міхельсон – розпочав роботу у збірній України U-16. Працюватиме наставник разом з Віталієм Усенком. Разом з тренером до цієї збірної залучено відразу семеро гравців «Черкаських Мавп-96»! Так, на перший збір кадетської збірної поїхали Вадим Голік, Олександр Кобець, Максим Мірошніченко, Микита Воєвода, Святослав Михайлюк, Микита Руслов та Антон Іваніна. Кадетська збірна вже відіграла міжнародний турнір пам’яті Риженкова. А найважливіший старт на цю команду чекає з 19-го по 29-те липня. Саме тоді кадети приймуть участь у відбірковому турнірі на Євробаскет-2013. В Латвії українці зіграють в групі з господарями – Іспанією та Росією.

6

Живи в Черкасах! • січень 2012

аж чотири сезони. Потім поїхав виступати в Німеччину, там також грав 3-м номером, а після цього знову змінив амплуа. Можу грати на обох позиціях, але мені більше подобається грати третім. – У тебе якісний дальній кидок. Це від народження, чи влучність натренована? – Не знаю, ще в дитинстві почав кидати, пішло. Згодом багато працювали з тренером, щоб кидок був швидшим. Реалізація ще виросла, причому не лише на тренуванні, а й під час ігор. Мені навіть триочкові легше кидати, аніж середні (сміється). – Ти був у збірній Латвії. Згадай ті часи, як тобі виступи у збірній? – Перший раз я грав у збірній у 21 рік. Ми грали кваліфікацію до чемпіонату Європи. Пам’ятаю, що на першу гру в збірній я навіть вийшов у стартовій п’ятірці. Я заробив 11 очок, а ми тоді вибороли путівку на чемпіонат у Сербію. Для перших разів – вдалі виступи. Потім були певні обставини, через які я відмовився грати в збірній, це було через конфлікт з тренером. – Це було з Айнарасом Багатскісом, який зараз тренує «Кривбасбаскет»? – Ні, з іншим. З Багатскісом в мене також були дискусії. Для нього я надто старий, аби грати в збірній. В цьому році я був у збірній, тренувався там 2 місяці. І за два тижні до чемпіонату Європи мені сказали, що я надто старий для цього турніру. Ну не знаю: мені 29 років, а говорять, що я старий?! – Як вважаєш, чому так? – Я думаю, це лише в Латвії так. В інших країнах (Італії, Греції) в 30 років лише починається справжня кар’єра. Це думка тренера, і я це прийняв. – Якщо повернутися до «Мавп», на твою думку, цій команді за що під силу поборотися? – Якщо ми будемо грати, як грали деякі матчі, скажімо, як вдома проти «Миколаєва» , то є непогані шанси попасти в плей-оф і навіть там зачепитися за призові місця. Все залежить від нас, від того, як ми гратимемо – як одна команда, чи сам за себе! – Кого з гравців команди знав до переходу в «Черкаські Мавпи»? – Звісно, Віллі Соломона, я бачив, як він грав у «Маккабі». Там він гарно виглядав, це хороший гравець. Пам’ятаю, навіть коли тренер сказав про його приїзд, я спитав, чи той це Соломон. Він відповів: «так». І я зрадів. – Скажи, чи є у тебе якісь захоплення? – У Черкасах немає. Коли в Латвії грав, то ходили в кіно. Тут якщо в кіно ходити, то потрібно українську мову вчити.

Календар Матчів за участю «Черкаських Мавп» 10.01.2012 Одеса - Черкаські Мавпи 12.01.2012 Миколаїв - Черкаські Мавпи 18.01.2012 Черкаські Мавпи - Київ 21.01.2012 Хімік - Черкаські Мавпи 24.01.2012 Черкаські Мавпи - Азовмаш 26.01.2012 Черкаські Мавпи - Кривбасбаскет 30.01.2012 Черкаські Мавпи - Будівельник


цікаво знати

Найглибший басейн в світі «Немо 33», що знаходиться в Юкклі, передмісті Брюсселя, є найглибшим басейном у світі. Глибина його досягає 33 метри, зовні він нагадує затоплений міський квартал. Будувався 4 роки і обійшовся в 3,2 мільйона євро.

Спорт • в Черкасах

зимовий відпочинок із комфортом Як отримати задоволення та максимальний комфорт від зимового відпочинку? Різноманітні можливості надає нам, жителям Черкас та інших міст, сама природа. Це катання на санчатах і ковзанах, відпочинок на гірськолижних курортах та активний відпочинок на бігових лижах, наприклад, в межах Черкас у Соснівці. Для дорослих і дітей у магазині «СПОРТЛАНДИЯ» можна придбати на будь-який смак гірські лижі, шоломи, захисні окуляри-маски, бігові лижі та кріплення до них, а також спеціальні лижні чоботи. Функціональний одяг, термобілизна та аксесуари надійно захистять вас у будь-яких погодних умовах. Гірськолижні куртки та штани торгових марок GLISSADE, ON’EILL, COLUMBIA – це технологічний гірськолижний одяг за доступними цінами.

У колекції присутні лінії одягу різного рівня технологічності, завдяки чому кожен, від початківця до професіонала, підбере собі відповідну екіпіровку. Одяг характеризується рівнем захисту від води (вологи) від 5000 до 25000 мм вод.ст., виводом вологи назовні. Термобілизна – це функціональний технологічний одяг, який проводить вологу при активному русі. Відрізняється між собою за щільністю та вмістом волокон поліестеру, шерсті та бавовни,. Стильний одяг для чоловіків, жінок та дітей об’єднує в собі сучасні технології гірськолижного одягу та модний дизайн У магазині «СПОРТЛАНДИЯ» з цього року надає послуги сервісний центр з налаштування та часткового ремонту лиж. Також бажаючі можуть скористатися прокатом гірських лиж.

Великий вибір спортивних товарів, інвентаря, одягу та взуття від відомих світових виробників надає магазин «СПОРТЛАНДИЯ».

Колектив магазину Вітає Вас із НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ!!! І бажає Вам веселого настрою!

Відчуй комфорт разом з нами! «Черкаські Мавпи» проводять майстер-класи з баскетболу «Черкаські Мавпи» продовжують традицію проведення майстер-класів. Нещодавно спортивне заняття в дитсадку проводили Мільян Пуповіч та Войдан Стояновскі. Сьогодні черкаський клуб, в особі Олександра Панченка, завітав уже до напівпрофесіоналів. Дівчата з черкаської Комплексної дитячо-юнацької школи №1 займаються баскетболом вже шість років і навіть дехто з них виступав у ВЮБЛ. Візиту гостя зраділи всі – і гравці, і тренер Володимир Мірошник. Наставник говорить, що подібні зустрічі серйозно стимулюють гравців, а на тренуваннях всі викладаються з подвійним натхненням. Візит гостя до 34-ї школи, на базі якої і займається збірна КДЮСШ, викликав неабиякий ажіотаж. Причому, дізнавшись про майстер-клас, взяти участь в ньому попросили і юнаки, котрі займаються в іншому відділенні.

Саме заняття було розбито на кілька фаз. Спочатку Панченко продемонстрував дриблінг і запропонував повторити кілька вправ. Після цього учасники майстеркласу відточували свій кидок, а наприкінці зустрічі школярі попросили захисника «Черкаських Мавп» зіграти з ними. Недовго вагаючись, Сашко прийняв виклик, хоча й в короткому п’ятихвилинному матчі його чоловіча команда поступилася дівчатам з рахунком 4:0. На останок Панченко подарував презенти від баскетбольного клубу та роздав автографи. Також всі присутні зажадали отримати фотографію з баскетболістом. «Коли я починав займатися баскетболом, подібних зустрічей в нас не було. Зараз я розумію,наскільки це заряджає людей, які грають в баскетбол», – говорить Панченко.

м. Черкаси, вул. Дашкевича, 26 www.sportlandia.com.ua

09-14 січня

14-17 січня

21-22 січня

Чемпіонат України зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих

Чемпіонат України зі стрільби з лука в приміщенні серед юнаків та дівчат

КП «СК Будівельник» проспект Хіміків,50/1 (0472) 64 74 34

КП «СК Будівельник» проспект Хіміків,50/1 (0472) 64 74 34

Відкритий чемпіонат м. Черкаси з баскетболу серед чоловіків (ІІ тур) Спортивний зал ННІФКіЗ ЧНУ ім. Б. Хмельницького

28-29 січня

Січень

Січень

Відкритий чемпіонат м. Черкаси з баскетболу серед чоловіків (ІІІ тур) Спортивний зал ННІФКіЗ ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Міський турнір з мініфутболу серед юнаків присвячений пам’яті В.Г. Куліша

Відкритий чемпіонат м. Черкаси з боксу за призначенням

Футбольне поле ФОК вул. Ярославська, 5 (0472) 65 39 30

Живи в Черкасах! • січень 2012

7


Живи • в Черкасах

«Sano» – ізраїльські традиції якості. Тепер ми в Україні! Компанія «Sano» – провідний виробник побутової хімії і засобів по догляду за будинком. За даними суспільних опитувань, кожен другий ізраїльтянин, перераховуючи виробників екологічно чистих косметичних препаратів, називає «Sano» в числі «кращих з кращих». Товари «Sano Bruno’’s Enterprises» експортуються до Румунії, Росії, Молдови, Латвії, Угорщини, Болгарії, Південної Америки, Великобританії і інших європейських країн. На сьогодні компанія «Sano» розширює горизонти і пропонує і українському споживачеві свою продукцію. «У здоровому тілі здоровий дух» – саме з цієї фрази в далекому 1959 року почалася історія компанії «Sano». Засновник компанії – Бруно Ландсберг – не приховував, що пріоритетом його фірми є якісний, а не кількісний споживчий чинник. Підприємець зробив ставку на виробництво екологічно чистих миючих засобів. І не помилився з вибором. Сьогодні у розпорядженні концерну Бруно Ландсберг знаходиться 5 філій, орієнтованих на випуск екологічно чистих миючих засобів.

Під маркою «Sano» виробляється понад 1200 найменувань продукції. До їх числа відносяться: • паперова продукція, підгузники і засоби особистої гігієни; • засоби для прання; • миючі засоби, допоміжні засоби; • засоби по догляду за будинком; • освіжувачі повітря без фреону і домішок формальдегідів; • засоби проти комах-паразитів; • серія «Сано Тева» – екологічно чиста продукція, заснована на використанні лише нафтопродуктів рослинної сировини, що біологічно розкладаються і не містять. Товари компанії «Sano» відповідають міжнародним стандартам в області екологічної безпеки. Дослідження, проведені незалежними експертами FDA при Міністерстві охорони здоров’я (PHS) і Департаменті охорони здоров’я і соціальних служб (DHHS) США, свідчать про те, що засоби «Sano»: • не містять хлористих з’єднань і токсичних інгредієнтів; • володіють антибактеріальною дією; • піддаються біологічному розкладанню. До переваг компанії можна ще віднести і те, що вся продукція є концентрованою. Концентрат – річ вельми вигідна, так як, наприклад, для звичайного прання потрібно всього лише 36 г, а це значно менше, ніж звичайного порошку, при цьому пере він краще. І, як наслідок, економить гроші. Асортимент компанії «Sano» постійно поповнюється, розробляються нові унікальні товари. Наприклад: «Диво – Губки» – губки для прибирання всіх видів поверхонь, легко справляються з будь-яким виглядом забруднення без миючих засобів і, при цьому, не залишають подряпин. До унікальних товарів можна ще віднести і «Сано Ріцпіз

Плюс» – чистить підлоги і надовго позбавляє Ваш будинок від присутності тарганів. На додаток, він не містить пестицидів! Кожна господиня стикається з проблемою виведення плям: пролита кава, бруд на одязі, жирні плями на м’яких меблях. Як відіпрати плями з білизни? Вам допоможе в даній ситуації засіб для виведення плям «Сано Оксиджен» у вигляді порошку два в одному. Оригінальна версія засобу для виведення плям надає подвійну дію: запобігає утворенню накипу в пральній машині, подовжуючи термін служби Вашої машини, і видаляє особливо стійкі плями, оскільки містить активний кисень. « Сано Оксиджен» видаляє плями, що в’їдаються, з кольорових і білих тканин, повертає тканинам блиск, істотно покращує якість прання. Важливе те, що даний засіб не містить хлору. І це далеко не повний перелік унікальних і незамінних засобів-помічників в домашньому господарстві. Але асортимент нашої продукції – це не лише товари для будинку, також ми пропонуємо Вам широкий вибір косметики від компанії «Careline». Компанія «Careline», використовуючи результати досліджень і наукових інновацій в лікувальній і профілактичній косметиці, виробляє понад 2 мільйони одиниць косметики в місяць, з асортименту 700 різних виробів, що включають засоби по догляду за шкірою і волоссям, декоративну косметику і парфумерію. «Careline» стала першою компанією, яка більше 20 років тому зрозуміла унікальність мінералів Мертвого моря в плані лікувально-оздоровчого догляду за шкірою і втілила це в повному асортименті косметичних засобів для обличчя, тіла і волосся. Ви відкриваєте краще, що може дати природа, наука, краса. Задоволення, прекрасні результати, унікальні розкішні текстури, – для Вас! Наша компанія піклується про найважливіші цінності в житті кожної людини – ми допомагаємо Вам стати здоровішими і красивішими, а також приносимо чистоту і затишок в кожен будинок! Якою б не була проблема – в «Sano» є рішення!

Чекаємо Вас в магазинах «SANO» за адресами:

www.sanoshop.com.ua

бул. Шевченка, буд. 145 (ТЦ Плазма) вул. Сержанта Смірнова, буд. 6 вул. Благовісна, буд. 184 (навпроти Центрального ринку) вул. Різдвяна, буд. 69

8

Живи в Черкасах! • січень 2012


Живи • в Черкасах

НА ХВИЛЯХ АДРЕНАЛІНУ З ким із сучасних зірок естради товаришуєте? - Ми працювали з гуртом «Друга ріка», 95 кварталом, Михайлом Задорновим. Що побажаєте черкащанам? - Міцного здоров`я, віри в себе і щоб кожен займався улюбленою справою. Працюйте над собою і ви досягнете хороших результатів.

Одеський вокальний секстет «ДюкТайм» підкорив не один зал європейських країн своїм артистизмом, виконавською майстерністю та академічним вокалом, але зупинятись на досягнутому не збирається . З гастрольним туром по містах України гурт завітав і до Черкас. Отримавши чергову порцію аплодисментів, хлопці знайшли час поспілкуватися з нами. Ви в Черкасах не вперше. Які враження? - Відчули реакцію глядачів і нам це сподобалось. Є динаміка. Цього разу на концерт прийшло значно більше глядачів, і ми обов`язково ще приїдемо у травні. Як створилася назва гурту? - Нам потрібна була звучна назва і щоб чітко вимовлялась . Так і народився «ДюкТайм»: «тайм» – це об’єднання різних стилів і напрямів, а «Дюк» – це пов`язано з Одесою. Точніше з одним із засновників нашого міста Арманедю Плюсі, герцогом де Рішельє, або просто Дюк де Рішельє. Що робите, коли когось з учасників немає? - Таке трапляється лише у екстрених випадках. Звичайно звучить не так , адже не вистачає одного голосу, одної незамінної ніші. Та у нас все розписано, тому концерти відбуваються. Чи співаєте під фонограму? - Дуже рідко. 98 – 99 % співаємо вживу. Таке трапляється лише в тому випадку, коли виступаємо з однією піснею на збірному концерті на вулиці і на підготовку є лише 20 хв. замість потрібних 2-3 год. Ігор Царук

Микола Карабаджа

Гарик Горяну

Володимир Кошельник

Іван Адамов

Григорій Терехов

Народився 10 серпня 1983 року Кращий допінг: сцена Речі, без яких не можеш обійтися ні дня: автомобіль Улюблена цитата або вислів: «Жити, як мовиться, добре, а добре жити ще краще»

Народився 19 квітня 1979 року Кращий допінг: музика Речі, без яких не можеш обійтися ні дня: гроші Улюблена цитата або вислів: «Той, що йде, той осилить»

Народився 2 листопада 1982 року Кращий допінг: класний виступ «Дюк-тайму» Речі, без яких не можеш обійтися ні дня: поспівати басові штучки Улюблена цитата або вислів: «Все нормально»

Народився 14 квітня 1983 року Кращий допінг: спорт Речі, без яких не можеш обійтися ні дня: музика Улюблена цитата або вислів: «Можливо, на цьому світі ти всього лише людина, але для когось ти – весь світ»

Народився 20 січня 1983 року Кращий допінг: класична музика Речі, без яких не можеш обійтися ні дня: мобільний телефон Улюблена цитата або вислів: «І це мине»

Народився 24 червня 1981 року Кращий допінг: серія концертів Речі, без яких не можеш обійтися ні дня: одяг Улюблена цитата або вислів: «Veni, vidi, vici». Ю.Цезарь

Дихай вільно!

тел. (0472) 50-10-11 вул. Смілянська, 2 (під аркою)

і н о л Со стінит-я т и ж е солодк еу

с

каф оляне

ркас

і Че р т н е ц

фото: duketime.com

У психоаналізі каву асоціюють із сексом, чай - із спілкуванням, сіль - із дружбою та достатком. В SOLO, об’єднуючи це все у нашу філософію, через каву, чай, тістечка та стіни із солотвінської солі, ми пропонуємо спілкування, задоволення, радість і здоров’я.

Живи в Черкасах! • січень 2012

8


Живи • в Черкасах 2, 3, 5, 7, 8 січня НОВОРІЧНІ РАНКИ Ляльковий театр вул. Леніна, 4 (0472) 45 93 83 З 2 по 8 січня НОВОРІЧНІ РАНКИ Драмтеатр бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21 4 січня НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНИЙ КОНЦЕРТ Художній музей

14-17 січня ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ ЗІ СТРІЛЬБИ З ЛУКА КП «СК Будівельник» проспект Хіміків, 50/1 (0472) 64 74 34

5 січня РОДИННА ВИСТАВКА Художній музей вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27

вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27 5 січня ВИСТАВКА СВІТЛАНИ ДЗЮБИ Художній музей вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27

8, 15, 22, 29 січня ДЄТІШНІК У ПЛАСТИЛІНІ ДТРЦ «Пластилін» 2 пов. вул. Героїв Сталінграда, 34 Початок – 12.00. (0472) 72 58 29

5 січня «ТАЄМНИЦЯ ЗОЛОТОГО КЛЮЧИКА» Філармонія вул. Хрещатик, 196 (0472)37 30 56

09-14 січня ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ ЗІ СТРІЛЬБИ З ЛУКА

КП «СК Будівельник» проспект Хіміків,50/1 (0472) 64 74 34

14 та 21 січня НІЧ ПЕРЕД РІЗДВОМ Драмтеатр бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21

11 січня «БЕЗКІНЕЧНИК РЕМЕСЛА» Художній музей вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27

17 січня «МІСТО НА Ч.» Драмтеатр

бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21

18 січня ТЕВ’Є-МОЛОЧНИК Драмтеатр бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21

Долина Троянд Дамба Будиський храм «Білий лотос»

Краєзнавчий музей

Пагорб Слави

Смачно. Швидко. По-до вул. О. Дашкевича, 19 ТЦ «Хрещатик – Сіті»

Повний спектр бухгалтерських та юридичних послуг вул. Хрещатик, 189, оф. 4

Парк 50-річчя

вул. Благовісна

вул. Благовісна

вул. Ільїна

вул. Ільїна

Філармонія Дитячий парк

магазин одя

RESPECT

вул. Сумгаїтська

вул. О. Дашк ТЦ «Хрещат 2 поверх

Драматичний театр Пам’ятник афганцям

вул. Академіка Корольова

вул. Я ку

бовськ ого

Широкий асортимент меблів вул. Сумгаїтська, 17/2

вул. Руставі

вул. Сумгаїтська

вул . Яр осл авс ька

а дар . Гай вул

Парк Перемоги вул. 30 річчя Перемоги

10

Живи в Черкасах! • січень 2012

вул. 30 річчя Перемоги

Площа


цікаво знати

Якби дитя після народження зростало з такою ж швидкістю, як і в тілі матері, до року його ріст був би 2 км.

19 та 22 січня НАЗАР СТОДОЛЯ Драмтеатр бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21

21-22 січня ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ З БАСКЕТБОЛУ спортивний зал ННІФКіЗ ЧНУ ім. Б. Хмельницького

22 січня ДВАНАДЦЯТЬ МІСЯЦІВ АБО ХРАНИТЕЛІ РОКУ Драмтеатр бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21

20 січня МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ Художній музей вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27

Музичний фонтан

Художній музей

25 січня ВИШНЕВИЙ САД Драмтеатр бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21 26 січня ЗАСПОКОЙТЕСЯ, ПІНЬЙОН! Драмтеатр бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21 28 січня БОЇНГ-БОЇНГ Драмтеатр

Живи • в Черкасах

бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21

28-29 січня ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ З БАСКЕТБОЛУ спортивний зал ННІФКіЗ ЧНУ ім. Б. Хмельницького

СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧИЙ КОМПЛЕКС

Футбольне поле ФОК вул. Ярославська, 5 (0472) 65 39 30

29 січня КАЙДАШЕВА СІМ’Я Драмтеатр бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21

Січень ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ М. ЧЕРКАСИ З БОКСУ за призначенням

29 січня ЗИМА В ПРОСТОКВАШИНО Драмтеатр бульв. Шевченка, 234 (0472) 36 07 21 Січень МІСЬКИЙ ТУРНІР З МІНІФУТБОЛУ

Січень ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ З ГРЕКО-РИМСЬКОЇ БОРОТЬБИ ЗОШ № 15 вул. Вербовецького, 47

Пірс

вул. Героїв Сталінграда, 34 ТРЦ «Дніпро-Плаза» тел. 0472 720-999

омашньому!

РАЦС

Парк Казка

вул. Благовісна

вул. Ільїна

вул. Ільїна

Площа Б. Хмельницького

ягу

ковича, 19 тик – Сіті»

Площа 700-річчя Соборний парк

rada.cherkassy.ua

Офіційно про новини Черкас

Парк Хіміків

Новини

Жителям міста

Розвиток міста

Гостям міста

Міська влада

Відео

Блоги

Відео

Знайти

Твій погляд на роботу міської влади

ПС Будівельник Перемоги проспект Хіміків

проспект Хіміків

Живи в Черкасах! • січень 2012

11


Навколо • Черкас

МІСЦЯ ДЕ ПОВИНЕН ПОБУВАТИ КОЖЕН МУЗЕЇ-ЗАПОВІДНИКИ ЧЕРКАЩИНИ Національний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка»

Територіальний і духовний центр України – Черкащина – поєднав села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшану у Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». У цих середньонаддніпрянських селах із славною історією та могутнім духовним потенціалом пройшли дитячі роки Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. У Моринцях він вперше подав голос, у Керелівці зростав, формувався як особистість, у Будищах – в маєтку Енгельгардта – козачкував, а з Вільшани зробив перший крок до визнання, до світової слави. Історія заповідника починається з історії садиби у Керелівці, де пройшло дитинство нашого поета. Дворище, як відомо, не було дідівщиною Шевченків, а придбане ними у 1816 році. Григорій Іванович та Катерина Якимівна посиротили дітей дуже рано, недовго господарювала на цій садибі і мачуха, Оксана Терещенчиха. Батьківщину успадкував старший син Микита, а по ньому – його діти. Важкими і крутими шляхами доля вела Тараса від порогу батьківської хати до Будищ, Вільно, Петербурга, Казахстану, аж до всесвітнього визнання. Але він ніколи не забував, якого роду-коріння, не цурався тої мови, «що мати співала, як малого повивала, з малим розмовляла...» . Тричі повертався до рідної Керелівки аби пройтися стежинами свого дитинства, схилити голову перед могилами батьків, зустрітися з братами і сестрами. Над усе мріяв жити в Україні, але не судилося… По смерті Шевченка люди їхали у Керелівку, на батьківську садибу Пророка українського народу. До маленького зошита, першої книги вражень, вони записували свої відчуття духовного піднесення, енергетики цих місць. Залишали в ній також багато побажань з приводу створення на цій святій для кожного українця землі музею чи облаштування «хоч маленької музейної кімнати». В 1935 році розпочалося будівництво музею. У 1939 році до 125-річниці з дня народження Кобзаря відкрили літературно-меморіальний музей. Музейні матеріали розповідали про життя та творчість поета, художника, гравера, філософа, мислителя. Привертали увагу оригінальні речі – стіл, лава з Шевченкової хати, меблі з Енгельгардтового маєтку, стародруки, мистецькі вироби місцевих умільців, подарунки, що надійшли від родичів Т.Г.Шевченка.

12

175 роковини з дня народження українського Генія, а також своє 50-річчя літературномеморіальний музей зустрів оновленим. В той час було проведено реконструкцію та капітальний ремонт приміщення. Просто неба на подвір’ї відтворили в дійсних розмірах хату батьків Шевченка, збудувавши її за кілька десятків метрів від місця, де вона стояла насправді. На місці, де стояла батьківська хата – постать 13-літнього Тараса в бронзі. Босоногий, з чобітками за плечима, в полотняній одежині, з розумними, ясними очима – він мандрує в далекі світи, ніби щойно вийшов з батьківської хати. 1992 року літературно-меморіальний музей Т.Г.Шевченка ввійшов до складу новоствореного Державного історико-культурного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», який об’єднав села дитинства Кобзаря. На балансі заповідника знаходиться 40 об’єктів та пам’яток культурної спадщини України. З 1995 року посаду директора заповідника обіймає Людмила Михайлівна Шевченко, заслужений працівник культури, яка оберігає неоціненну духовну спадщину українського народу. У 2006 році Державному історико-культурному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» надано статус національного. Заповідник є духовною субстанцією українців та шанувальників українства. Все на цій землі особливе, чаруюче і неповторне. Хто вперше доторкнеться до її краси, той одразу відчує трепет животворящої сили, її таємничість і чистоту. Завітайте до Тарасового краю! Будьмо єдині в святій любові до України, до чого і закликав нас Тарас Шевченко: «Нехай житом-пшеницею, як золотом покрита, нерозмежованою залишиться навіки од моря і до моря слов’янська земля».

Національний історико-культурний заповідник «Чигирин»

Заповідник розташований вЧигиринському районі Черкаської області.Територіально він охоплює кілька населених пунктів : місто Чигирин, села Суботів, Стецівка, Медведівка, а також дубово-ясеневе урочище Холодний Яр та Атаманський парк. В цих населених пунктах розташовані 34 пам’ятки заповідника, які представлені об’єктами археології, історії, архітектури, етнографії, мистецтва, природи. В заповіднику працює 5 музеїв: в Чигирині – музей Богдана Хмельницького, музей археології, в Суботові – етнографічний музей «Українська хата кін. ХІХ-поч. ХХ ст.’, в Стецівці – етнографічний музей, в Медведівці – краєзнавчий музей. Ведуться роботи по

Живи в Черкасах! • січень 2012

створенню нових музеїв та музеєфікованих комплексів: в Чигирині – музею зброярства в башті Дорошенка на Богдановій горі, в Стецівці – музею млинарства просто неба, в Суботові – музейного павільйону над підмурками будинку Б.Хмельницького; в Холодному Яру – по музеєфікації залишків житла та зовнішнього оборонного валу і рову Мотронинського городища скіфського часу. Територія Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» складається з 18 ділянок заповідника та 5 ділянок окремих пам’яток, що знаходяться за межами заповідника, і становить 1249,65 га. Ділянки ці мають різне призначення: одні охоплюють території та охоронні зони пам’яток, інші – адміністративні приміщення, музеї , виробничу базу заповідника; треті – територію майбутніх туристсько-рекреаційних об’єктів. Кожна ділянка має своє науковообгрунтоване призначення, свій перспективний розвиток, є невід’ємною складовою частиною заповідника та забезпечує сучасну діяльність та розвиток закладу в майбутньому.

Корсунь-Шевченківський національний історико-культурний заповідник

Державний історико-культурний заповідник створений з метою збереження та використання пам’яток історії, культури та природи, що знаходяться на території міста Корсунь-Шевченківського, сіл Квіток та Виграєва на базі Музею історії Корсунь-Шевченківської битви. Заповідник об’єднує території історико-культурного та природно-заповідного фонду загальною площею 103 га. Це, зокрема, городище ХІ- ХІІІ ст. – залишки давньоруської фортеці Корсунь, місце остаточного розгрому польських військ у битві під Корсунем 26 травня 1648 р., садиби найяс. кн. Лопухіних-Демидових у м. Корсуні-Шевченківському та поміщиків Головинських у смт Стеблеві та інші На території Заповідника 27 пам’яток археології, архітектури, історії, мистецтва та природи. Серед них є об’єкти, які занесені до Державного реєстру національного культурного надбання (споруди палацового ансамблю, ландшафтний парк у м. Корсуні-Шевченківському та ін.) До складу Заповідника входять: музей історії Корсунь-Шевченківської битви (заснований у 1945 р.), художня галерея (1977 р.) та історичний музей (1981 р.) у м. КорсуніШевченківському; меморіальний музей К.Г. Стеценка у с. Квітках (1981 р.) та філіал – літературно-меморіальний музей І.С. Нечуя-Левицького у смт Стеблеві (1960 р.).

Загальна експозиційна площа – 2399 м2.В музейних експозиціях представлено понад 3 тисячі експонатів. Станом на 1 січня 2004 року на державному обліку знаходиться 55155 предметів. Заслуговують на увагу колекції предметів письменника І. Нечуя-Левицького, письменника-шевченкознавця П. Жура, видатного українського хореографа В. Авраменка, творів образотворчого мистецтва М. Прокопенка, а також значна кількість предметів, що відносяться до подій Другої світової війни.

Національний дендропарк «Софіївка»

Знаменитий парк «Софіївка» в Умані – шедевр садово-паркового мистецтва світового рівня, зразок пейзажної композиції води, землі, архітектурних споруд і скульптур. Закладений в 1796 р. графом Станіславом-Феліксом Потоцьким і дарований на день народження його дружині, красуні-гречанці Софії в 1802 р. Парк в романтичному стилі з використанням сюжетів римської і грецької міфології побудував бельгійський військовий інженер Л. Метцель. У ландшафті парку можна побачити культуру різних народів і країн – Елладу, Малу Швейцарію, Єлисейські поля, острів Кохання. Тут збережено більше ста пам’ятників історії і культури, що складає 20% пам’ятників архітектури всієї Черкаської області. У головного входу в парк розташовані сторожові башти з храму давньоримської богині домівки і жертовного вогню Вести. Далі веде центральна алея, з боків якої зростають тополі і каштани. Поруч шумить річка Кам’янка, долина якої упирається в Тарпейську скелю. З алеї ви потрапите в павільйон Флори, який зроблений в доричеському стилі. Звідси відкривається панорама на терасу Муз і Бельведер, а також мальовничий Нижній ставок з 18-метровим фонтаном Змія. Над ставком нависає Левкадська скеля. Трохи нижче Бельведер знаходиться зловісна скеля під назвою ’Камінь смерті’. Якщо піднятися до Верхнього ставка, в його центрі можна подивитись на острів Кохання з Рожевим павільйоном. Також можна прогулятися по підземній річці Стікс і побувати на Мертвому морі, поглянути на Амстердамський шлюз. Вражень отримаєте масу. До послуг відвідувачів численні екскурсоводи. Тут же можна покататися на конях, проплисти на поромі або гондолі, катамаранах і човнах. На пам’ять вам залишаться фотографії, де ви – в модному костюмі а-ля XIX століття. Є і така послуга для відвідувачів.


цікаво знати

Навколо •

Найбільша сім’я в світі живе в Індії: в Зіона Чана 39 дружин та 94 дитини.

Кам’янський державний історикокультурний заповідник

поселення-гіганти Черкащини, розташовані у вигляді компактної групи, є ідеальною умовою для організації тут заповідника, який сприяє збереженню, музеєфікації, подальшому вивченню й популяризації пам’яток, розвитку світового туризму.

Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів»

Черкас

ТУРИСТИЧНЕ ОБЛИЧЧЯ МІСТА У НАШИХ РУКАХ! КОНКУРС ДЛЯ ВСІХ ЧЕРКАСЦІВ

Будь-кому буде цікаво дізнатись, що, наприклад, один із шедеврів Рембрандта колись прикрашав будинок Давидових в селі Юрчиха Кам`янського району, що один із видатних діячів Української Народної Республіки Федір Петрович Швець, який проголосив Акт злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року на Софіївській площі Києва, народився в с. Жаботин цього ж району. А безпрецедентний визвольний рух українського селянства в лавах Холодноярської повстанської організації? Ця сторінка історії України ще й досі мало читана. Знову ж таки мало кому відомо, що обидва брати Чучупаки, Василь і Петро, що очолювали цю організацію, вчителювали в селах Кам`янського району Тимошівці і Вербівці. Тій самій Вербівці, де П. І. Чайковський працював над своїм знаменитим балетом «Лебедине озеро. До речі, Петро Чучупак мав дуже хороші музичні здібності і пізніше навчався у Київській консерваторії. Може колись світ дізнався б про Петра Чучупаку також як про видатного композитора, та більшовицька куля обірвала його життя. Чи можна уявити історію Кам`янки без сторінок, пов`язаних з безсмертними іменами Пушкіна, Чайковського та декабристів. Затишна Кам’янка спокушає бажанням йти тими ж стежками, що їх колись обирали непересічні її мешканці та гості. А працівники історико-культурного заповідника, його музеїв – історичного з чудовою картинною галереєю, Олександра Пушкіна та Петра Чайковського – кожну таку мандрівку роблять унікальною, відкриваючи все нові й нові таємниці свого міста на берегах Тясмину.

Державний історико-культурний за-

повідник «Трипільська культура»

Заповідник є єдиним на території країн СНД заповідником однієї культури, яка відіграла важливу роль у тогочасній і наступній історії народів, що населяли територію України... За соціально-економічним розвитком племена трипільської культури досягли рівня найпередовіших ранніх цивілізацій Близького Сходу та Єгипту. На території Черкащини, зокрема у межах Тальнівського району, зосереджені пам’ятки усіх етапів розвитку Трипільської культури. Багаті на знахідки трипільські

З наближенням головної туристичної події року, Євро-2012, міськвиконком оголошує конкурс «Ідея туристичного бренду Черкас». Мета цього унікального змагання – пошук найкращої ідеї бренду нашого міста, того образу, який запам’ятається туристам. Наприклад, Львів – місто кави і старовини. Одеса – столиця гумору і перлина Чорного моря. Якими ж побачать гості з України та з-за кордону наше місто?

Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів» був утворений на території села Трахтемирів Канівського району в 1994 році. Як стверджують історики, Трахтемирівське городище могло бути центром одного з трьох сколотських царств, які описував Геродот ще у 5 столітті до н.е. Літописи та легенди стверджують, що колись тут, у Трахтемирові, був один із центрів давньослов’янської цивилізації. Наприкінці 15 століття в районі Трахтемирова закладено козацьке поселення. Один із керівників козацтва Остафій Дашкевич побудував неподалік Трахтемирівський монастир. В 1578 році під тиском запорізьких козаків польський король Стефан Баторій офіційно передав його у володіння сечовикам. Землі поблизу монастиря король передав козакам під зимові квартири. В 16-17 століттях село Трахтемирів мало статус козацької резиденції. Саме тут працював уряд козаків, обирали гетьманів, приймали іноземних послів і майстрували козацькі флотилії. Запорожці відбудували Трахтемирівський монастир і при ньому спорудили військовий госпиталь. Це був перший лікувальний заклад для поранених, хворих і немічних воїнів в Україні. Таким чином, Трахтемирів довго був центром політичних і військових, а також суто козацьких і релігійно-національних інтересів. Заповідник займає площу близько 590 гектарів. На його території розташовано 81 археологічна, 9 історичних та 9 природничих пам’яток. Серед них – стоянка епохи мустьє (120-130 тисяч років), Трахтемирівське скіфське городище, залишки храмів літописного Зарубсього монастиря, багатошарове поселення на горі Городки, козацький цвинтар в селі Трахтемирів, пам’ятки природи: Канівські дислокації, заповідні урочища, Рожена криниця. Про козацьке минуле Трахтемирова, на жаль, нагадують тільки козацькі могили та кам’яні хрести, свідки славного минулого цього краю. У результаті спеціальних досліджень на території заповідника було виявлено близько 70 регіонально- рідкісних видів представників рослинного та тваринного світу, а також видів які занесені до Червоної книги. Трахтемирівський заповідник є унікальним природним і археологічним об’єктом в Україні, де в нерозривній єдності співіснують пам’ятки історії, археології і природи.

Суть конкурсу полягає в тому, що будь-який житель або будь-яка організація має шанс виграти 10 тисяч гривень, якщо вигадає ідею найліпшого логотипу і слогану міста. На відміну від офіційного герба та прапора, логотип і слоган повинні відображати настрій, колорит Черкас, черкаську неповторність. Можна вигадати персонажа, який асоціюється з містом, намалювати символ, створити унікальний шрифт. Головне пам’ятати, що кінцева мета – підвищення туристичної привабливості міста. Найважливіші критерії при цьому – оригінальність, простота, упізнаваність і зв’язок із культурою Черкас. Пропозиції мають гарно поєднуватися з офіційними символами, бути естетичними і змістовними. Пропозицію логотипу треба оформити як файл розміром щонайменше 500 на 500 пікселів або надрукувати його на папері формату А 4. Слоган повинен бути поданий у 4 варіантах: україномовному, російськомовному, англомовному, німецькомовному. До основного зображення треба додати приклади розміщення логотипу і слогану на білборді, плакаті, сувенірній продукції. На додаток до цього учаснику варто вкласти стислу пояснювальну записку про те, чому ця ідея заслуговує на увагу. Обмежень для кількості робіт від одного автора немає. До конкурсних робіт обов’язково додається заклеєний конверт з відомостями про автора або авторів, що включає: прізвище, ім’я, по батькові, адресу і контактний телефон. Кінцевий термін прийому ідей – 29 лютого 2012 р. Протягом конкурсу з Вами працюватиме колектив Туристично-інформаційного центру Черкас. На Ваші ідеї чекають за адресою: 18000, Черкаси, вул. Хрещатик, 221, офіси 13. Телефон для довідок – (0472) 544-300. Електронна скринька Центру: cherkasy-tour@i.ua. Ви також можете завітати на сторінку у мережі Facebook: www.facebook.com/cherkasy. tour, слідкувати за публікаціями блогу: http://cherkasy-tour.livejournal.com/.

бульв. Шевченка, 389 тел.: (0472) 71-45-50, 50-05-45 Відкрито новий офіс № 2 в центрі вул. Байди Вишневецького, 40 (приміщення ПриватБанку) тел.: (093) 788-63-73

Знайди своє сонце! Живи в Черкасах! • січень 2012

13


Подивитись • у Черкасах

НА ЕКРАНІ у СІЧНі

РЖЕВСЬКИЙ ПРОТИ НАПОЛЕОНА Жанр: Комедія У ролях: Павло Дерев’янко, Володимир Зеленський, Світлана Ходченкова, Марат Башаров, ЖанКлод Ван Дамм, Ганна Семенович, Анфіса Чехова, Михайло Галустян Щоб розвіяти нудьгу, Наполеон Бонапарт затіяв світову загарбницьку війну. Не пропускаючи жодної спідниці, «красунчик» Боня з`являється зі своєю армією біля воріт Першопрестольної. Російські полководці на чолі з Кутузовим вирішують впровадити до нього неприступну красуню, la femme fatal, щоб відвернути узурпатора від загарбницької діяльності. Та де знайти таку жінку? Яка справжня жінка встоїть перед чарами цього великого жінолюба? Несправжня!! У сенсі – переодягнений чоловік! І такий чоловік є – поручик Ржевський, який відбуває «довічне» за пропаганду сексуальної революції. Справа за малим – знайти відповідну Ржевському за розміром жіночу сукню і взуття на шпильках. По частині флірту Ржевському немає рівних! Але чи удасться

14

йому зачарувати бувалого французького ловеласа? Чи сподобається Наполеону сувора російська баба з грубуватими манерами?! Та ще, на кінець до всього – упс! – тепер уже і сам поручик закохався по самі вуха! І не в кого–небудь, а в законспіровану під ад’ютанта Наполеона... міс Москви 1810, Наташу Ростову. Бути або не бути весіллю з лебедями, і якщо бути, то у кого з ким? Роль поручика Ржевського виконає відомий російський актор театра та кіно Павло Дерев’янко, палкого пошановувача жінок – Володимир Зеленський, а роль витонченої , натхненної дівчини Наташі Ростової зіграє не менш відома російська актриса театру, кіно і телебачення Світлана Ходченкова.

МОЯ СКАЖЕНА СІМ`Я

ДІВЧИНА З ТАТУ ДРАКОНА

Жанр: Комедія У ролях: Леонід Ярмольник, Марія Шукшина, Андрій Панін

Жанр: Триллер, драма У ролях: Деніел Крейг, Руні Мара, Крістофер Пламмер

Батьків не вибирають! Але що робити, якщо після знайомства з твоїми домочадцями подружки зникають назавжди? А тут з’являється дівчина мрії і настає час знайомити її з сім’єю! Головний герой знаходить оригінальний вихід: наймає акторів з рекламного ролика, щоб ті зіграли його сім’ю. Проте ідеальний план виходить з-під контролю…

Сорок років тому Харієт Вангер безслідно зникла на острові, який належить могутньому клану Вангер. Її тіло так і не було знайдене, але дядько дівчини переконаний, що це вбивство і вбивця – член тісно пов’язаної і неблагополучної сім’ї. Він наймає опального журналіста і хакершу для проведення розслідування.

Адреси кінотеатрів

Мультиплекс «Салют» вул. Хрещатик, 170, тел.: (0472) 45-25-15, 37-22-35

Живи в Черкасах! • січень 2012

КОНТРАБАНДА

ОХОРОНЕЦЬ ЧАСУ

Жанр: Триллер У ролях: Кейт Бекінсейл, Марк Уолберг, Бен Фостер

Жанр: Фантастика, детектив У ролях: Аса Баттерфілд, Бен Кінгслі, Саша Барон Коєн

Світ контрабандистів – це великі ставки і величезний ризик. Варто оступитися лише раз, і на тебе чекає смерть. На цьому світі Кріс був кращим, його називали Гудіні, але він вийшов з гри, одружився і почав нове життя. До нещастя, Енді, друг Кріса, провалив одну справу. Тепер платити по рахунках доведеться обом.

Дії відбуваються у Франції на початку 30-х. Головний герой, хлопчик-сирота Хьюго, що проживає в стінах паризького вокзалу зі своїм дядьком-алкоголіком, випадково знаходить таємничий механізм, створений знаменитим фільммейкером Жоржем Мельєс. Ця знахідка допоможе Хьюго розгадати таємницю його покійного батька.

Мультиплекс «ТРЦ Дніпро Плаза» вул. Героїв Сталінграда, 34, тел.: (0472) 72-43-13, 72-55-20

ЗМОВНИЦЯ

Жанр: Історичний, драма У ролях: Джеймс МакЕвой, Робін Райт, Кевін Клайн Мері Сарретт – самотня жінка, звинувачена в посібництві в організації змови з метою вбивства президента Лінкольна. І оскільки вся нація обернулася проти неї, Мері вимушена звернутися за допомогою до адвоката. Вона повністю покладається на нього. Але адвокат неохоче захищає Мері, віне не докладає жодних зусиль, щоб дізнатися всю правду і довести невинність Мері.

НОКАУТ Жанр: Бойовик, триллер У ролях: Джіна Карано, Юен МакГрегор, Майкл Дуглас, Антоніо Бандерас, Ченнінг Татум Меллорі Кейн – секретний спецагент. Вона молода, розумна і красива. Час від часу шеф міжнародної спецслужби Кенет викликає її для виконання завдань. Але після провалу низки операцій Меллорі усвідомлює, що вона пішак в подвійній грі. Тепер їй потрібно використовувати весь свій талант і досвід, щоб сховатися від міжнародного розшуку.

«Україна» вул. Смілянська, 21, тел.: (0472) 45-92-81, 45-90-96


цікаво знати

Для того, щоб посміхнутися, потрібно задіювати 40 м’язів, а для того, щоб натиснути на курок – 4.

МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ 20 січня поціновувачі прекрасного запрошуються на відкриття меморіального музею народного художника України Данила Нарбута. Данило Нарбут – український художник театру, живописець. Народний художник України(1994), лауреат Шевченківської премії (1996). У 1998 році Нарбут Данило Георгійович посмертно нагороджений пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» I ступеня «за неоціненний вклад у відродження духовності України». Він – визнаний авторитет в сценічно-декоративному мистецтві, після себе залишив вагому культурну спадщину для нащадків багатьох поколінь Черкащини та був взірцем патріотичного ставлення до рідного міста», ставши при цьому почесним громадянином цього міста. У Черкаському художньому музеї створено «Нарбутову світлицю», яка не лише знайомить зі зразками творчості митця, а й знайомить з його життєписом. У Черкаському обласному краєзнавчому музеї, на 4 поверсі, виставлено роботи Нарбута з серій «Черкаський базар», «Гетьмани України» та «Квіти України». 2009 року був створений альбом репродукцій Данила Нарбута.

Відпочинок • в Черкасах

«ПРО ХВОСТИ»

Черкаський художній музей та творча спілка «Art Cherkassy» оголошує благодійну виставку, присвячену тваринам: живопис, графіка, фотографія. До участі запрошуються професійні художники, майстри декоративного мистецтва, студентська молодь та всі бажаючі віком від 18 років. Роботи та їх електронний варіант приймаються до 1 лютого 2012 р. е-mail: hvostu@ukr.net 18002, м.Черкаси вул. Хрещатик, 259 (0472) 565-575, 45-24-27

Початок о16.00 Художній музей вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27

УВАГА! КОНКУРС! Черкаський художній музей оголошує виставку-конкурс до Дня Святого Валентина «Кохання – вічна тема мистецтва». На конкурс приймаються твори живопису, графіки, скульптури, декоративного мистецтва, фотографія, плакат. До участі запрошуються професійні художники, майстри декоративного мистецтва, студенська молодь художники-аматори. Роботи та їх електронний варіант приймаються до 20 січня 2012 р.

e-mail: oxm_ck@mail.ru 18002, м.Черкаси вул. Хрещатик, 259 (0472) 45-24-27

НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНИЙ КОНЦЕРТ

ВИСТАВКА СВІТЛАНИ ДЗЮБИ

РОДИННА ВИСТАВКА

«БЕЗКІНЕЧНИК РЕМЕСЛА»

4 січня жителі та гості міста запрошуються на «Різдвяний дзвін». Це новорічно-різдвяний концерт за участю артистів об’єднання художніх колективів управління культури Черкаської облдержадміністрації.

5 січня відбудеться персональна виставка творів Світлани Дзюби «Вікна душі».

5 січня у місті пройде родинна виставка творів декоративно-монументальної пластики В. Дахівника та Н. Резніченко «Різдвяний птах». Створені образи підкреслюють національний колорит святкування українцями Різдва Христового.

11 січня відбудеться «Безкінечник ремесла» – виставка робіт претендентів у члени спілки народних майстрів України.

Початок о16.00 Художній музей вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27

Початок о 16.00 Художній музей вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27

Початок о18.00 Художній музей вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27

Початок о 14.00 Художній музей вул. Хрещатик, 259 (0472) 45 24 27

ТЕВ’Є-МОЛОЧНИК 18 січня Центральний персонаж вистави – Тев’є-молочник – надзвичайно цілісний образ. Батько п’ятьох доньок мріє про те, щоб доля була прихильною до них і обігріла їх своїми найтеплішими променями. Але Бог, з яким Тев’є по-своєму і не без притаманної йому іронії так часто спілкується, хоче іншого. Доля доньок молочника не поспішає бути до них надто привітною: старша донька Цейтл нехтує сватанням багатого м’ясника Лейзера і виходить заміж за бідного, але коханого шевця; Голд закохується в революціонера Перчика і вирушає разом з ним на заслання до Сибіру; третя донька – Хава – виходить заміж за православного українця і зрікається своєї віри. Але ж сила батьківської любові перемагає все, і він сприймає вибір кожної з доньок. Таким чином, порушена вічна проблема батьків і дітей, які по-різному розуміють сенс життя і щастя. П’єса на 2 дії (за мотивами творів Шолом-Алейхема) Тривалість вистави 2 год.

ОБЛАСНИЙ ДРАМТЕАТР ЗАПРОШУЄ 14 та 21 січня НІЧ ПЕРЕД РІЗДВОМ Музична комедія на 2 дії Тривалість 2 год. 10 хв.

26 січня ЗАСПОКОЙТЕСЯ, ПІНЬЙОН! Комедія на 2 дії Тривалість вистави 2 год. 10 хв.

З 2 по 8 січня НОВОРІЧНІ РАНКИ

28 січня БОЇНГ-БОЇНГ Комедія на 2 дії Тривалість вистави 2 год.

17 січня «МІСТО НА Ч.» Експериментальна документальна вистава в жанрі вербатім. Учасник програми фестивалів актуальної української п’єси у Києві та Львові 19 та 22 січня НАЗАР СТОДОЛЯ Різдвяна містерія-бурлеск (вистава йде без антракту) Тривалість 2 год.

29 січня КАЙДАШЕВА СІМ’Я Трагікомедія на 3 дії (вистава йде з одним антрактом) Тривалість вистави 2 год. 35 хв.

ДЛЯ ВАС, ДІТИ 22 січня ДВАНАДЦЯТЬ МІСЯЦІВ АБО ХРАНИТЕЛІ РОКУ Музична казка на 1 дію

25 січня ВИШНЕВИЙ САД Комедія на 4 дії (вистава йде без антракту) Тривалість вистави 1 год. 50 хв.

29 січня ЗИМА В ПРОСТОКВАШИНО Казка на 1 дію Тривалість вистави 50 хв.

Початок вистав: для дітей – 12.00, для дорослих – 18.00

Вартість квитків: для дітей – 15 грн., для дорослих – 15-30 грн.

Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр бульв. Шевченка, 234, тел.: (0472) 36 07 21, 36 07 18

Живи в Черкасах! • січень 2012

15


Гумор • у Черкасах Всю дорогу до ЗАГСа свадебная кукла на капоте поворачивалась назад и шептала жениху: «Беги!». Слишком горячая вода в детской ванночке заставила малыша заговорить на полгода раньше. Принять мужчину таким, какой он есть, может только военкомат. Муравьи бьют слона. Один из толпы выбегает весь взъерошенный. Залазит на дерево и с ветки орёт: – Пацаны, разойдись! Я ему сейчас хребет ломать буду! Я знаю пароль, я вижу банкомат... Мне кажется, мой муж завтра будет не рад

Мальвина неоднократно пыталась бросить Буратино. Но верный пёс Артемон постоянно приносил это полено обратно! «Привіт, моє перше кохання». «Привіт, помилко моєї молодості». Мой парень узнал, что у меня есть жених! Сейчас оба едут ко мне, что делать?! Может мужу позвонить? Женщина сказала – Женщина сделала! Если Женщина сказала и не сделала, значит Женщина ПО-ШУ-ТИ-ЛА... Вранці в понеділок розумієш, чому Робінзон назвав свого друга п’ятницею

Я в белом платье и фате Иду по церкви к алтарю, А папа в спину мне кричит: «Олег, блин, не позорь семью!!!» – У вас проблемы с фотографией в паспорте... – Какие проблемы?? Вот он я – четвёртый справа! – А бывают пингвины ростом метр шестьдесят? – Нет! – Значит, монашку задавил!!!! Під Новий Рік мама відрядила сина продати сусідці гуску за 10 гривень. Син прийшов дуже невчасно, бо відразу у двері постукав коханець. Тітка, недовго думаючи, посадила хлопця до темної шафи разом із гускою. За якийсь час повернувся тітчин чоловік, і вона запхнула до шафи й коханця. Хлопець швидко зметикував: – Дядьку, купіть гуску за десять гривень, бо закричу. – На 10, мовчи. – Дядьку, поверніть мені гуску, бо буду кричати. – Забери. – Дядьку, буду кричати – купіть гуску. Всього 10 гривень. – На гроші. – Дядьку, віддайте гуску назад.

Так тривало, доки в бідолашного не закінчилися гроші. Далі хлопчик прийшов додому й усе розповів матері. Коли він саме закінчував розповідь, підійшов і батько. – Тату, тату, що я тобі зараз розповім! Я сьогодні ходив до сусідки… – Закрий пельку, ти мені вже в шафі набрид. – Уявляєш, кілька разів трохи не спалився. Дружину ім’ям коханки хотів назвати. Довелося кішку завести. Машкою назвав. Тепер з цим все ок... – Молодець. А чому такий пригнічений? – Так тиждень тому дружина собаку купила... Ашотом назвала... Ось сиджу... гадаю... – Розсмішив Іван-дурень царівну Несміяну і отримав... спочатку по пиці, а потім сім років з конфіскацією! – Тату, а за що? – За поширення наркотиків! Чоловік після свого весілля приходить на роботу. Товариші по службі: – Ну і як перша шлюбна ніч? – Не пам’ятаю! Я свідомість втратив уже після того, як вона вії відклеїла. Ранок. У ліжку лежать режисер та молода актриса. Вона, давлячись сльозами: – Що ж ти, виродку, відразу не сказав, що ти мультиплікатор?!

Ще більше інформації про

у тиражі

85 000

Телефон рекламного відділу: (0472) 32-84-28, 33-03-89

16

Живи в Черкасах! • січень 2012

екз.


цікаво знати

Книгу стандартного формату в 500 сторінок не можна роздавити, навіть якщо поставити на неї 15 вагонів, навантажених вугіллям.

Найцікавіше • в Черкасах

Скринька бажань

МУЗИЧНА КАЗКА

Черкаський театр ляльок запрошує на «Скриньку новорічних бажань». На глядачів чекають: пісні, ігри, хороводи біля ялинки з Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковими героями. Новорічні ранки 2 січня початок: 10-30; 12-30; 14-30 3 січня початок: 10-30; 12-30 5 січня початок: 10-30; 7 січня початок: 10-30; 12-30 8 січня початок: 10-30; 12-30 Ціна квитка – 15 грн. (незалежно від віку)

5 січня малі та дорослі запрошуються на сучасна музичну казку «Таємниця Золотого ключика». Це феєрична вистава великих ростових ляльок! У новій версії відомої казки, персонажі улюблених мультиплікаційних і кіно – фільмів: Буратіно, Шрек і Дракоша, Маша і Ведмідь, Пунтік, Бурундук Елвін і Маска з’являться у несподіваних ролях, також глядача порадує зустріч з персонажами російських народних казок: з Бабою Ягою, Кощеєм Безсмертним, Солов’єм – розбійником і Богатирем. Ця музична весела казка буде цікава не лише дітям, але і дорослим, вона заставляє задуматися: хто ж ми насправді і на кого буваємо схожі, якими ми хочемо бути і якими нас бачать ті, що оточують, чи завжди ми граємо «свою» роль і що робимо, щоб наші дитячі мрії збувалися? Захоплюючий сюжет, гра світла і звуку розбурхує уяву і сприйняття глядачів, які беруть безпосередню участь в цьому інтерактивному, ігровому шоу. Ви отримаєте можливість не лише розучити нові веселі дитячі пісні і заспівати зі своїми улюбленими казковими героями, але і безпосередньо допомогти їм в скрутну

вул. Леніна, 4 (0472) 45-93-83

хвилину. І ця співучасть подарує неймовірні враження і незабутні емоції малятам і дорослим! Філармонія вул. Хрещатик, 196 (0472)37 30 56

КурІння без шкоди для здоров’я

ДЄТІШНІК У ПЛАСТИЛІНІ

Електронна сигарета – інноваційна розробка 21 століття! Сучасні технології перевернули уявлення про те, що таке залежність від тютюну. Створення унікального продукту – електронних сигарет – перетворило куріння на абсолютно безпечний для курця процес. Працює вона за принципом інгалятора. Курець вдихає не шкідливий тютюновий дим, який містить більше 4 тисяч шкідливих хімічних речовин, а водяну пару і при цьому отримує звичні емоції. Також володар електронної сигарети може самостійно регулювати кількість нікотину, вибираючи змінні картриджі з високим, середнім, низьким рівнем або без вмісту нікотину. Причини вибору електронної сигарети: 1. не містить смол, канцерогенів 2. 100% імітація процесу куріння 3. без шкоди «пасивного» куріння 4. можна палити де завгодно (у будинку, в автомобілі, в літаку, в ресторані, на заправці) 5. немає неприємного запаху з рота, від рук і одягу 6. немає недопалків і попільничок 7. пожаробезпечна 8. допомогає кинути палити Електронна сигарета може стати прекрасним і корисним подарунком до Новорічних свят Вашим рідним, друзям і колегам.

8, 15, 22, 29 січня – це дні веселого відпочинку ваших дітей у дитячому торговому центрі «Пластилін». Дітей чекають дотепні клоуни з оригінальною розважальною програмою, запальні конкурси та солодкі призи. Початок святкових програм – 12.00. Рекомендований вік дітей – від 3-х років. Тривалість розважальної програми – 1 год. Вхід – безкоштовний.

електронна сигарета* *не належить до тютюнових виробів та лікарських препаратів

Ми – офіційні представники виробника: ТРК Дніпро Плаза вул. Героїв Сталінграда, 34, 1 й поверх ТЦ Плазма бул.Шевченка, 145, 2 поверх Будинок Торгівлі, бул. Шевченка, 207, 1 поверх www.eko-smoke.com.ua

дисконти в Черкасах АРТ-СТУДІЯ ХУДОЖНІЙ САЛОН-МАЙСТЕРНЯ

ДТРЦ «Пластилін» 2 пов. вул. Героїв Сталінграда, 34 Початок – 12.00. (0472) 72 58 29

Знижки діють з 1 січня до 31 січня 2011 року

СОЗДАНИЕ И РАСКРУТКА САЙТОВ

• Приймаємо замовлення на виготовлення подарунків і сувенірів. • Подарунки та сувеніри авторської Запрошуемо ручної роботи на курси з • Новорічні сувеніри, подарунки авторської ручної робот живопису

Майстер-класи:

живопис, декупаж, батик, новорічні прикраси та сувеніри виготовлення біжутерії і декоративного одягу та інше

вул. Слави, 11, (пагорб Слави), (093) 757 89 77 e-mail: artstudio2000@ukr.net

Живи в Черкасах! • січень 2012

17


Здоров’я • у Черкасах

ХАРЧУВАННЯ ПО ГРУПІ КРОВІ Ми різні. Люди почуваються і поводяться по-різному, і в цьому немає нічого дивного. Чому із двох людей, які їдять те саме, одна набирає вагу, а інша залишається стрункою? Чому не всі ми можемо насолодитися смаком улюбленого десерту? Чому із двох осіб, які спілкуються із хворими на грип, заражається тільки одна? Чому ми так по-різному реагуємо на стрес? Кров – це жива тканина. Це ключ, що відкриває двері в загадковий світ людського тіла. Від неї залежать схильність імунітету до різних захворювань, фізичне й емоційне здоров’я, життєва сила й навіть довголіття. Як ми відрізняємося зовнішнім виглядом, кольором шкіри, відбитками пальців або темпераментом, так і групи крові відрізняються. Люди з різною групою крові мають зовсім різні потреби й можливості. Учені тільки приступили до досліджень у даній області, але вже перші висновки викликали дійсну революцію в науковому світі. Знаючи групу крові, можна уникнути зараження небезпечними інфекціями, підтримувати бажану вагу, запобігати появі ракових і серцевих захворювань, сповільнювати процес старіння. Однак поговоримо про харчування. Звичайно, правильне харчування відповідно до групи крові не є панацеєю від всіх бід. Але представлені ученими рекомендації допомагають у відновленні природних захисних сил організму. З їхньою допомогою регулюється біологічний годинник, і очищається кров від небезпечних речовин – лектинів (аглютинінів).

1 (0) група крові

Характеризує найвпливовіших представників людства – це тип лідера, або незалежних людей. Люди 1-ї групи крові володіють дуже сильними імунітетом й міцною травною системою. Слабким місцем є відсутність терпимості. А також повільна адаптація до зміни дієти й факторів навколишнього середовища. Агресивна імунна система здатна при певних обставинах навіть атакувати власні клітини й тканини. Отже, збільшується ризик розвитку аутоімунних захворювань (наприклад, ревматизму). Інші розповсюджені захворювання: проблеми із кров’ю, щитовидною залозою, виразка, алергія.

Ідеальна дієта для людей з 1 (0) групою крові:

М’ясо. М’ясо гарно засвоюється при цій групі крові. Однак не слід зловживати м’ясом. Треба дотримувати балансу між споживаним білком і вуглеводами, щоб надлишкове виділення шлункової кислоти не призвело до виразки. Риба й морепродукти. Вони дуже корисні, тому що риб’ячий жир позитивно позначається на складі крові. Крім того, риб’ячий жир – відмінний профілактичний засіб проти виразкового й сегментарного коліту (хвороба Крона). Яйця й молочні продукти. Бажано уникати вживання молочних продуктів й яєць дорослими людьми з 1 групою крові. Несприятливі: білий і жовтий сир, сметана, кефір, сир пармезан, морозиво, незбиране молоко. Овочі. Найбільш корисними є: буряк, часник, цикорій, хрін, цибуля-порей, латук, цибуля ріпчаста, петрушка, зелена цибуля, гарбуз, шпинат, червоний перець і солодка картопля. Фрукти. Найкращим є «лужні» фрукти (через схильність представників 1 групи крові до ацидозу). До них відносяться: сливи, алича, інжир. Уникайте багато їсти: апельсини, мандарини, ягоди, ревінь і полуницю (через занадто велику кислотність), баштанні (кавуни, дині) і кокоси (велика кількість насичених жирів.) Інші фрукти є нейтральними. Злаки й макаронні вироби. На жаль, немає круп, що рекомендують особливо, і макаронних виробів для цієї групи. У нейтральну групу входять всі види круп і житнє борошно. Спеції. Винятково корисні каррі, петрушка, кайєнський перець і куркума. Вони заспокоюють подразнення травного тракту. Уникайте каперсів, кориці, мускатного горіха, перцю, ванілі, оцту, кетчупа й маринадів. Напої. Трав’яні чаї із соком лайма й м’яти, шипшини й імбиром; мінеральна вода; вишневий, ананасовий і сливовий соки. Уникайте пити: яблучний й апельсиновий сік; каву, чорний чай; прохолодні газовані напої; міцні спиртні напої.

18

Живи в Черкасах! • січень 2012

2 (A) група крові

Люди з 2 групою крові легко адаптуються до змін у раціоні харчування й навколишнього середовища. Вони розумні, розважливі, жагучі й чутливі. Основні проблеми зі здоров’ям пов’язані із травною й імунною системами. Ці люди піддаються бактеріальним інфекціям. Найпоширеніші захворювання в цій групі є: хвороби серця, рак, анемія, захворювання печінки й жовчного міхура, а також дитячий цукровий діабет.

Ідеальна дієта для людей з 2 (А) групою крові:

М’ясо. Для людей з 2 групою крові бажано виключити червоне м’ясо зі свого раціону. Ідеальною дієтою є м’ясо птаха (курка, індичка). Протипоказані також дуже холодні м’ясні закуски, які містять консерванти азотних з’єднань, тому що вони можуть сприяти виникненню раку шлунка. Риба й морепродукти. Найбільш корисні для 2 групи крові: короп, тріска, скумбрія, форель, лосось (свіжий), сардини й равлики (прекрасна профілактика раку молочної залози). Не корисні: ікра, анчоуси, краби, оселедець, креветки, устриці, копчений лосось, омари, камбала й палтус. Яйця й молочні продукти. Більшість молочних продуктів важко засвоюються. Крім того, високий рівень споживання молочних продуктів приводить до збільшення вироблення слизу в дихальних шляхах. Слиз, у свою чергу, не тільки підсилює симптоми в астматиків, але й сприяє виникненню інфекцій, особливо дихальних. Для людей з 2 групою крові краще замінити молочні продукти на соєве молоко й соєвий сир, тофу (соєвий сир). Але якщо неможливо обійтися без молочних продуктів, припустимі: йогурт і кефір, сир моцарелла й сир фета, козяче молоко й козячий сир і яйця. Шкідливі: сир з цвіллю, масло, сметана, сир пармезан, коров’яче молоко, сир і морозиво. Овочі. Овочі корисні мінералами, ферментами й антиоксидантами. Їх найкраще їсти сирими, або приготовленими на пару. Найкращими є: буряк, брокколі (ефективний антиоксидант), морква, часник (антибактеріальний ефект), хрін, цибуля-порей, латук, цибуля ріпчаста, петрушка, гарбуз, шпинат, брюссельська капуста. Уникайте вживати: всі види перцю, картоплю, капусту, гриби, маслини, баклажани, особливо помідори. Фрукти. Рекомендують: абрикоси, інжир (високий вміст калію), ягоди, вишня, грейпфрут, ківі (велика кількість вітаміну З), лимон, чорнослив, ізюм, ананас. Бажано уникати: банани, манго, апельсини й мандарини (дратують шлунок), ревінь, кокос і дині. Злаки й макаронні вироби. Це найкраще джерело рослинного білка. Рекомендовані продукти в цій групі: крупи, особливо вівсянка й рис, житнє борошно, макарони. По можливості треба відмовитися від перероблених продуктів харчування (напівфабрикатів), які дратують слизову оболонку шлунка. Варто уникати випічки із пшеничного борошна. Спеції. Люди з 2 групою крові повинні розглядати спеції не тільки як пряності для поліпшення смакових якостей страв. Правильна комбінація пряностей виступає в якості «підсилювача» імунної системи. Спеції, що рекомендуються: часник, імбир, соєвий соус і гірчиця. Уникати: перець, желатин, всі види оцту, майонез і кетчуп. Напої. Починати день треба із чашки теплої, кип’яченої води із соком половини лимона. Лимонний сік допомагає в ліквідації скупчення слизу й сприяє травленню. До найбільш рекомендованих відносяться: абрикосовий, морквяний, вишневий, грейпфрутовий, сливовий, ананасовий. Уникайте апельсинового й томатного соків. Трав’яні чаї, що сприяють зміцненню слабкої імунної системи: ромашка, шипшина, звіробій, імбир і зелений чай. Для дорослих корисно якісне червоне вино (келих у день знижує ризик серцево-судинних захворювань) і кава, що стимулює секрецію шлункового соку. Уникайте пива, міцних алкогольних напоїв, чорного чаю й безалкогольних газованих напоїв.

3 (В) група крові

Власники 3 групи крові характеризуються сильною імунною системою, дуже швидкою адаптацією до змін у раціоні харчування й навколишнього середовища, збалансованою нервовою системою й творчим характером. Вони піддаються таким захворюванням: цукровий діабет в підлітковому віці, синдром хронічної утоми, аутоіммунним захворюванням (наприклад, червона волчанка), розсіяному склерозу, і рідким вірусним інфекціям. Проте ці люди стійкі до хвороб цивілізації, таких як рак і серцево-судинні захворювання.


цікаво знати

Якщо під час різання цибулі жувати жувальну гумку, то ви не плакатимете.

Здоров’я • у Черкасах

Ідеальна дієта для людей з 3 (В) групою крові:

М’ясо. Найкращими є: баранина, дичина й кролик. Але, безумовно, варто уникати свинини, шинки, серця, беконів і м’яса домашнього птаха (курка, качка, гусак). Інші види м’яса нейтральні, і їх можна вживати в їжу. Риба й морепродукти. Популярні види містять у собі: тріску, камбалу, палтус, макрель, лосось, сардини, форель. Не зловживайте: анчоусами, крабами, мідіями, устрицями, копченим лососем, креветками й омарами. Яйця й молочні продукти. Люди з 3 групою крові можуть насолоджуватися усім спектром молочної продукції. Через те, що «молочний» цукор, що є частиною антигенів 3 групи крові – D-галактозамин, також є присутнім у молоці. Надзвичайно корисні: всі білі сири, кефір, сир моцарелла, фета й козячий сир, йогурт і молоко (2%). Уникати: блакитних сирів (рокфор, горгонзола, дор блю й ін.) і морозива. Овочі. У світі багато овочів, сумісних з 3 групою крові: буряк, всі види капусти, морква, баклажани, гриби, петрушка, всі види перцю. Уникайте у вживанні: оливки, гарбуз, авокадо, кукурудза, редис, помідори. Інші овочі є нейтральними. Фрукти. Найкращі: банани, виноград, сливи, журавлина, папайя й ананас. Уникайте ревеню, граната й кокоса. Злаки й макаронні вироби. Корисною їжею є продукти з борошна, вівса й рису. Також корисні манна крупа й макаронні вироби. Спеції. Найкращі: каєнський перець, каррі, петрушка, хрін, імбир. У помірних кількостях можна дозволити собі використання цукру й насолоджуватися шоколадом. Не корисні: гвоздика, мигдаль, кориця, кукурудзяне борошно, желатин, перець і кетчуп. Напої. Найкорисніші напої – це трав’яні чаї з імбиром, женьшенем, м’ятою, лакрицею, шавлією, малиною, шипшиною, а також зелений чай. Потрібно пити соки з винограду, папайі, ананаса й журавлини до трьох склянок у день. Уникайте томатного соку, газованих напоїв і міцних спиртних напоїв.

4 (АВ) група крові

Зустрічається дуже рідко. Вона є тільки в 5% населення і є результатом злиття 2 (А) і 3 (В) груп крові. Люди з 4 групою крові характеризуються відкритістю, чутливістю, вони відмінні дипломати. На жаль, їхня імунна система занадто «дружня» для багатьох вірусів і бактерій, що проявляється в частих інфекціях. Не менш чутливий шлунково-кишковий тракт. Найпоширенішими захворюваннями в цій групі є хвороби серця, анемія й рак.

Ідеальна дієта для людей з 4 (АВ) групою крові:

М’ясо. Недостатнє вироблення кислоти в шлунку не допускає вживання в їжу м’яса занадто часто й у занадто більших кількостях. Найбільш корисна баранина, кролик й індичка. Уникайте яловичини, шинки, свинини, телятини, оленини й всіх копченостей (збільшують ризик раку шлунка в цій групі). Риба й морепродукти. Переважно: тунець, тріска, скумбрія, форель, лосось, сардини й равлики. Поменше крабів, мідій, кальмарів, раків, палтуса, креветок, копчених лосося й оселедців. Яйця й молочні продукти. Допускаються різноманітні асортименти молочних продуктів. Корисні продукти містять у собі: бринзу, сир, кефір, сир моцарелла, йогурт і вершки. Уникайте незбираного молока, морозива, сиру пармезан, блакитних сирів і сколотин Овочі. Свіжі овочі містять вітаміни й мікроелементи, які відіграють велику роль у профілактиці серцевих захворювань і раку. Особливо добре: буряк, брокколі, кольорова капуста, селера, огірки, баклажани, часник, петрушка, тофу й солодка картопля. Фрукти. Фрукти повинні бути невід’ємною частиною раціону. Особливо ті, які містять велику кількість вітаміну C (засіб профілактики проти інфекцій і раку). Найкращі: вишня, журавлина, інжир, виноград, грейпфрут, ківі, лимони, ананаси, сливи. Уникайте в їжі: банани, апельсини, кокоси, манго, гранати й ревінь. Злаки й макаронні вироби. Насправді особливих протипоказань немає. Люди з 4 групою крові можуть собі дозволити 4 порції злаків й 4 порції макаронних виробів у тиждень. Перевагу віддавайте всім видам рису й борошна – вівсяного, рисового й житнього. Спеції. Що рекомендують: часник, каррі, петрушка й хрін. Уникайте у вживаннього: аніс, гвоздика, каперси, кукурудзяне борошно, желатин, перець, оцет, кетчуп і солоні огірочки. Напої. Ранок повинен розпочинатися зі склянки теплої води із соком половини лимона. Не менш корисні трав’яні чаї з ромашкою, імбиром, женьшенем, солодцем, полуницею й шипшиною. Корисні зелений чай і кава. Уникайте апельсинового соку, чорного чаю, прохолодних газованих напоїв і міцних спиртних напоїв. http://www.topsdiet.ru

Сузір’я лікарів Онкогінеколог Акушер-гінеколог Інфекціонист, генетик Онкохірург, ЛОР Уролог,сексопатолог Терапевт, невропатолог

Імунолог, алерголог Ендокринолог Гастроентеролог Кардіолог Гематолог Ревматолог

Педіатр УЗ діагностика Кріо- та лазерна деструкція Лабораторна діагностіка МЛ “Діла” (м. Київ)

м. Черкаси, бульв. Шевченка, 177, оф. 10 тел./факс: (0472) 45-32-44, моб.: (067) 472-47-73 www.andromedaplus.ck.ua, www.dila.com.ua

Живи в Черкасах! • січень 2012

20


Астрологія • у Черкасах

ЩО ЧЕКАТИ В РІК ДРАКОНА Телець

Близнюки (21.05 – 21.06)

(22.06 – 22.07)

Здоров’я. Стан здоров’я в рік чорного дракона Овна не підведе. Особливо, якщо він встиг позбавитися в минулому році від шкідливих звичок. Кар’єра. Астрологічний прогноз на 2012 рік для Овнів обіцяє їм кар’єрний зріст. Проте не варто чекати зростання на посаді, склавши руки. Праця і дисципліна – ось кращі союзники Овнів у 2012 році. Особисте життя. Хвиля любові в новому році буде настільки потужною, що захопить Овна повністю. Самотні Овни з великою вірогідністю можуть чекати появи на горизонті своєї пари. Ефективним буде використання особистої чарівності.

Здоров’я. У рік чорного дракона Тельцеві слід невпинно піклуватися про своє травлення. Особливо шкідлива велика кількість їжі під час свят. Кар’єра. Кар’єрний підйом вірогідний в лютому. Можливо, доведеться навіть влаштовуватися на нову роботу або перекваліфіковуватися в нову професію. Зміни стануть відмінним початком майбутніх успіхів. Особисте життя. Незалежно від їх бажання, в рік чорного дракона доведеться приділяти сім’ї і родичам дуже багато часу. Самотньому Тельцеві в квітні, а потім в листопаді слід чекати вдалого знайомства з прекрасною пані (або кавалером).

Здоров’я. Близнюки в рік чорного дракона будуть готові до звершень, адже ввійдуть вони в цей рік з великим потенціалом здоров’я. Кар’єра. У рік чорного дракона Близнюкам не вдасться хапати зірки з неба. Кар’єрне просування буде, але воно не вплине на життя кардинально. Найбільш вірогідний період для службового зростання – квітень-травень. Особисте життя. Як би не складалися стосунки з протилежною статтю, вони, без сумніву, будуть кращими, ніж в минулому році. Неодружені Близнюки в кінці року опиняться у вельми приємній для себе ролі романтичного героя (або героїні).

Здоров’я. Рак в рік чорного дракона зуміє пройти цей період без збитку для себе. Втім, з приходом весни краще почати регулярно здійснювати піші прогулянки, займатися фізкультурою. Кар’єра. У рік чорного дракона Ракам обов’язково слід чекати значного кар’єрного зростання. Можливо, на них чекає зміна роботи з перспективами. Особисте життя. На романтичному горизонті, на відміну від кар’єрного, жодних зльотів не передбачається. Це навіть інколи псуватиме Ракам настрій. Перша половина жовтня посвітить сонячним промінцем у віконце серця, тож не прогавте момент.

Лев

(23.07 – 23.08)

Діва

(24.08 – 23.09)

Терези

Скорпіон

Здоров’я. У рік чорного дракона Леви увійдуть з відчуттям того, що резерв їх здоров’я безкінечний. І тому можуть недбало і марнотратно відноситися до нього, доводячи себе до безсоння і стресів. Кар’єра. Першу половину року Левів чекає застій. Але якщо все пройде благополучно, то надалі на них чекає повний успіх. Кар’єра злетить вгору, причому буде здаватися, що це відбувається само собою. Особисте життя. Лев в рік чорного дракона незмінно оточений залицяльниками. Із липня можна чекати на велике почуття, або на шанувальника, який користується авторитетом.

Здоров’я. Астрологічний прогноз на 2012 рік для Дів переконливо вказує на необхідність вже в перші місяці року прийняти профілактичні заходи для нормального самопочуття. Кар’єра. У лютому-квітні на Дів чекають зміни в професійній сфері. Це може бути вдала зміна роботи або підвищення на посаді. Ефект від цих змін перевершить всі чекання. Особисте життя. Одружених Дів в рік чорного дракона дуже часто доля випробовуватиме у взаєминах з близькими. Неодружені ж Діви отримають шанси для зав’язування серйозних стосунків.

Здоров’я. Терези в рік чорного дракона не повинні боятися ні весняних сплесків простудних захворювань, ні навантажень на нервову систему. Кар’єра. Весь 2011 рік Терези старанно працювали, нагромаджуючи успіхи. Тепер, стверджує гороскоп на 2012 рік, для Терезів настав час пожинати плоди. Взагалі весь рік в плані професійної діяльності пройде під знаком творчості і неординарних рішень. Особисте життя. Терези зазвичай не домінують в романтичних стосунках. Що ж до 2012 року, то «на коні» вони будуть в лютому, березні, червні і листопаді.

Здоров’я. У рік чорного дракона Скорпіонам здаватиметься, що резерви їх організму безкінечні. З психологічної точки зору створюватиметься відчуття, що вони можуть все. Кар’єра. 2012 рік для Скорпіонів не залишає шансів на очікування кар’єрного зльоту. Винятком стануть лише люди творчих професій – вони можуть розраховувати на значний успіх і визнання. Особисте життя. Одружений Скорпіон в рік чорного дракона отримає чи не ідилічне родинне життя. На неодруженого Скорпіона чекають легкі, приємні стосунки без посягань на його свободу.

Стрілець

Козеріг

Водолій

Риби

Здоров’я. Якщо ви не займатиметеся своїм здоров’ям, то до літа вас, мабуть, вистачить, а далі можуть початися стреси, нервові виснаження, загострення хронічних захворювань. Кар’єра. Астрологічний прогноз на 2012 рік для Стрільців стверджує: кар’єрний зліт забезпечений. Стрільці будуть готові гори звернути на ниві професійної діяльності. Особисте життя. В плані стосунків з протилежною статтю в рік чорного Стрільцям буде нелегко. Але будьте терплячими, адже з листопада починається новий романтичний етап життя.

Здоров’я. Фізичне самопочуття в рік чорного дракона не викличе побоювань. Козероги-трудівники зайвою старанністю і постійними недосипаннями можуть довести себе до безсоння і нервових зривів. Кар’єра. Старі службові обов’язки зживають себе. Вони почнуть кардинальні перетворення у власній кар’єрі. Цей новий етап приведе Козерогів на новий, вельми значний кар’єрний рівень. Особисте життя. Астрологічний прогноз на 2012 рік для Козерогів у сфері романтичних стосунків теж говорить про зміни. Існуючі стосунки трансформуються в якісно нові.

Здоров’я. Турбуйтеся про стан власного здоров’я вже з початку року. Інакше вже до весни його резерви вичерпаються. Кар’єра. Старий рік вже заклав базу під ваші нові кар’єрні звершення. У рік чорного дракона Водоліям слід підхопити прапор змін. Вони не повинні боятися нових методів роботи, нових сфер діяльності. Особисте життя. Водолій в рік чорного дракона буде сміливим, таким, що користується популярністю в протилежної статі. Восени ви нарешті побачите, як багато сил знадобилося вашому партнерові, щоб пройти разом з вами всю цю складну дорогу.

Здоров’я. Достаток справ і обов’язків змусить Риб в рік чорного дракона відразу відчути себе «не в своїй тарілці». Але поступово життя увійде до нормального русла, і все само собою «розсмокчеться». Кар’єра. У рік чорного дракона Рибам удасться зібрати плоди минулих титанічних зусиль. Вони зможуть дозволити собі просто пливти за течією. Особисте життя. Ця сфера життя Риб в новому році яскрава і багата подіями. Якщо восени 2011 року у вас відбулося знайомство, що зміцнилося серйозними стосунками, то навесні воно, можливо, завершиться шлюбом, причому вигідним.

Овен

(21.03 – 20.04)

(23.11 – 21.12)

(21.04 – 20.05)

(22.12 – 20.01)

(24.09- 23.10)

(21.01 – 20.02)

Рак

(24.10 – 22.11)

(21.02 – 20.03)

http://www.vsegoroskopi.ru

22

Живи в Черкасах! • січень 2012


Jivi_v_Cherkasah  

sichen_2012

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you