Page 1

KFF FOCUS PROJECT

PORTRETCHALLENGE CHECK THE RESULTS

8 opponents 8 minutes 15 minutes

for photo for processing


Portret Challenge to integracja przez rywalizację w połączeniu z czystą przyjemnością robienia zdjęć w doborowym gronie członków KFF Focus. Portret Challenge to też gra hazardowa, gramy o coś, a wygrany zostaje nagrodzony.

-- po czasie przeznaczonym na zdjęcia każdy przechodzi do miejsca przygotowanego na obróbkę, od momentu zgrania zdjęć na dysk komputera masz 15 minut na oddanie jednego, gotowego zdjęcia.

Chcesz się zmierzyć? Chcesz się przekonać kto jest najlepszym portrecistą w Focusie? Zasady są proste: -- każdy uczestnik wyjeżdża z piątakiem (5PLN), jako składka na nagrodę dla zwycięzcy, -- każdy pracuje najlepiej na własnym sprzęcie, jeśli nie, do wykorzystania jest focusowy Canon 7D, -- losujemy kolejność wykonywania zdjęć przez uczestników, -- zgodnie z kolejnością każdy wchodzi do studia, bądź innego odpowiednio przygotowanego miejsca, w którym czeka na niego model lub modelka (oświetlenie jest przygotowane, ustawiane po każdym uczestniku w ten sam sposób), -- na wykonanie najlepszego zdjęcia masz 8 minut, przy czym każdy musi wykorzystać jeden z rekwizytów znajdujących się na miejscu (zobaczysz je dopiero po wejściu do środka), -- możesz dowolnie ustawiać oświetlenie oraz w granicach rozsądku modelkę, to ona zgadza się na Twoje pomysły, musisz wykazać się umiejętnością współpracy,

Jeśli wszyscy już skończyli zbieram zdjęcia i losowo przydzielam im numery, nikt z Was nie zna autorów poszczególnych fotografii pojawiających się na monitorze. Po obejrzeniu wszystkich zdjęć przez uczestników przystępujemy do głosowania. Każdy oddaje głos na dwie wybrane prace, przy czym nie można głosować na siebie. W razie remisu następuje dogrywka, tym razem każdy oddaje głos na jedno, zwycięskie jego zdaniem zdjęcie. Wygrany zdobywa nagrodę oraz wieczną chwałę. Najlepszym zakończeniem jest dyskusja na temat każdej fotografii oraz kolejne odkrywanie tożsamości autorów zdjęć. Zwyciężczynią pierwszej edycji Portret Challenge zrealizowanej w studiu została Kasia Ciechowska, a nagrodą był oryginalny kubekobiektyw Canona. Przewidziane są kolejne edycje, następna najprawdopodobniej w plenerze, być może z dodaniem kolejnego elementu do zasad gry.

1

STRONA

autor projektu Bartek Bielawski


GRZESIEKZIELONKA

2

STRONA


KASIACIECHOWSKA PRACA NAGRODZONA

3

STRONA


MARTABIAŁKOWSKA

4

STRONA


MICHAŁKONDEJA

5

STRONA


6

STRONA


KASIATUTKO

7

STRONA


PAWEŁSZAŁAWIŃSKI

8

STRONA


DAMIANMAŁŻ

9

STRONA


PIOTRŚWIEŻAK

10

STRONA


I edycja Portret Challenge odbyła się 28 kwietnia 2013

Damian Małż

Klub Filmowo-Fotograficzny Focus Centrum Ruchu Studenckiego ul. Waryńskiego 12, pok. A106 00-631 Warszawa

Portret challenge photos  

KFF Focus prezentuje: Zeszłoroczny focusowy projekt PORTRET CHALLENGE... Jedna modelka, ośmiu fotografów. Każdy z fotografów miał tylko 8 m...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you