Page 1

B.T. Jaworzyna Tour - touroperator dla dzieci i młodzieży

2 A 0 1 M I 3 Z AKADEMIA SZKRABUSIÓW SZKÓŁKA, ZIMOWISKA I OBOZY NARCIARSKO-SNOWBOARDOWE

30-518 KRAKÓW, Rynek Podgórski 7, tel./fax: 12 656 27 55 31-014 KRAKÓW, ul. Sławkowska 1, tel./fax: 12 422 24 37 40-063 KATOWICE, ul. Żwirki i Wigury 2/1, tel./fax: 32 257 06 66 00-100 WARSZAWA, ul. Przechodnia 2, tel./fax: 22 652 12 33 53-203 WROCŁAW, ul. Hallera 106a, tel./fax: 71 332 90 38 90-006 ŁÓDŹ, ul. Piotrkowska 118, tel./fax: 42 630 30 15 www.jaworzyna.com.pl


Ważne informacje dla rodziców e

Biuro Turystyki Jaworzyna Tour jest organizatorem krajowych i zagranicznych zimowisk i obozów w katalogu „Zima 2013” za wyjątkiem obozu w Runowie – organizator TAX s.c.

e

Nasi wychowawcy i instruktorzy dobierani są starannie, biorąc pod uwagę ich doświadczenie i zaangażowanie.

e

Biuro Turystyki Jaworzyna Tour gwarantuje instruktorów narciarskich i snowboardowych, którzy decydują o wyborze stoków po zapoznaniu się z umiejętnościami narciarskimi czy snowboardowymi uczestników (imprezy własne) z zachowaniem bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Przypominamy, iż instruktorzy nie biorą odpowiedzialności za przygotowanie sprzętu do jazdy (np. regulacja wiązań).

e

Uwaga – na naszych zimowiskach i obozach zimowych uczestnicy obowiązkowo muszą posiadać kaski ochronne.

e

Do Państwa dyspozycji podane zostaną przy informacjach wyjazdowych całodobowe telefony alarmowe do biura i Dyrekcji (na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy).

e

Wszystkie imprezy Biura Turystyki Jaworzyna Tour są zgłoszone do Kuratorium Oświaty.

e

Biuro Turystyki Jaworzyna Tour zapewnia transport autokarami o wysokim standardzie.

e

Zapewniamy Państwa, że dołożymy wszelkich starań aby Państwa dzieci wróciły z zimowisk i obozów zadowolone i pełne wrażeń. Zwracamy się z prośbą do Rodziców o wypełnienie i podpisanie kart kwalifikacyjnych (kolonijnych) i przekazanie ich do biur B.T. Jaworzyna Tour bezpośrednio, korespondencyjnie lub za pośrednictwem biur agencyjnych. Karty dostępne są na stronie internetowej www.jaworzyna.com.pl – pod ofertą. MIEJSCA ODJAZDÓW AUTOKARÓW/ANTENEK Imprezy krajowe i zagraniczne - dotyczy imprez B.T. Jaworzyna Tour

miejscowość

miejsce odjazdu

CZĘSTOCHOWA DĘBICA KATOWICE

parking przy Mc Donald's przy trasie katowickiej 90 zł McDonald's przy obwodnicy trasy E4 80 zł ul. Kopernika przy pomniku Ofiar Katania, na pl. Andrzeja cena przy ofercie McDonald's, ul. Żytnia 90 zł Rondo Matecznego parking vis a vis Mc Donald's cena przy ofercie Dworzec Łódź Kaliska, parking przy głównym wejściu na dworzec PKP cena przy ofercie parking obok Dworca PKP 110 zł Dworzec PKS, stanowisko międzynarodowe 140 zł Dworzec PKP, parking przed zegarem 100 zł ul. Piłsudskiego, parking przed Urzędem Wojewódzkim 100 zł parking przed hotelem Tarnovia 80 zł ul. Przechodnia 2 (B.T. Jaworzyna Tour) lub Pl. Bankowy, przy pomniku J. Słowackiego cena przy ofercie ul. Hallera 106 A (B.T. Jaworzyna Tour) cena przy ofercie (miejsce do uzgodnienia) PKP do Krakowa lub Katowic i dalej autokar 170 zł (miejsce do uzgodnienia) PKP do Krakowa lub Katowic i dalej autokar 170 zł

KIELCE KRAKÓW ŁÓDŹ OPOLE POZNAŃ RADOM RZESZÓW TARNÓW WARSZAWA WROCŁAW SZCZECIN GDAŃSK

dopłata

W przypadku zakupu imprezy z wyjazdem z Warszawy, Wrocławia, Łodzi lub Katowic, w terminach innych niż obowiązujący termin ferii zimowych w tych miastach obowiązuje dopłata: z Katowic + 60 zł, z Warszawy + 110 zł, z Łodzi + 120 zł, z Wrocławia + 130 zł.

—2—

1. Na trasach antenowych możliwy transport mikrobusem, autobusem klasy turystycznej, PKP lub samochodem osobowym pod opieką pracownika B.T. Jaworzyna Tour. 2. Wszystkie busy lub inne środki transportu przyjeżdżają do Krakowa lub Katowic, gdzie następuje przesiadka do autokarów jadących docelowo. 3. Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może się wiązać z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych. 4. Zbiórka uczestników na trasach antenowych na 15 minut przed odjazdem. 5. W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 6 osób) na trasach antenowych ze wszystkich miast biuro może zaproponować transport zastępczy lub odwołać połączenie antenowe. Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w B.T. Jaworzyna Tour w Krakowie UWAGA: godziny i miejsca wyjazdów na zimowiska oraz telefony kontaktowe dostępne będą na stronie internetowej biura na 7 dni przed wyjazdem. Klientów B.T. Jaworzyna Tour ubezpiecza Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. 01-208 Warszawa, ul. Przyokopowa 31, tel. 22 50 56 100. Warunki ubezpieczeń dostępne na: www.signal-iduna.pl.


MURZASICHLE Akademia narciarska 6-12 lat Malownicza miejscowość o charakterze wypoczynkowym położona u podnóża Tatr, znajdująca się w bliskim sąsiedztwie Zakopanego. Posiada doskonale rozwiniętą bazę turystyczną, zaplecze sportowe i gastronomiczne. Miejscowość zapewnia wspaniale przygotowane, sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane trasy zjazdowe. Z całą pewnością jest to najlepsze miejsce do spędzenia czasu na zimowych szaleństwach dla najmłodszych.

ZAKWATEROWANIE: Dom Wczasowy „Giewont” o bardzo dobrym standardzie, położony na dużym, ogrodzonym terenie. Do dyspozycji młodych narciarzy: ładnie urządzone pokoje 3, 4 i 5-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i tv, duża jadalnia, świetlica, siłownia, tenis stołowy oraz dwie drewniane regionalne chaty nieopodal ośrodka. Ponadto w obiekcie znajduje się kryty basen i brodzik oraz dwie narciarnie.

WYŻYWIENIE: Trzy posiłki dziennie i podwieczorek. Wszystkie turnusy rozpoczynają się i kończą obiadem (suchy prowiant na powrót dla uczestników z Łodzi). Śniadanie w formie bufetu, obiad serwowany.

PROGRAM: S BEZPIECZNY STOK – omówienie przygotowania do sezonu zimowego; S Zapoznanie z ogólnymi zasadami zachowania na trasach narciarskich; S Nauka i doskonalenie jazdy na nartach; S Kulig saniami na Toporową Cyrhlę z ogniskiem w lesie i pieczeniem kiełbasek; S Korzystanie z basenu na terenie obiektu 3 razy w turnusie; S Konkursy edukacyjne, gry i zajęcia sportowe na śniegu; S Dyskoteki na terenie ośrodka.

TRANSPORT: Autokar z Krakowa, Katowic do Murzasichla. Z Łodzi bus do Katowic, dalej autokarem do Murzasichla. Inne miejscowości za dopłatą (tabela str. 2).

CENY: Cena z Krakowa (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie): 13.01.2013-20.01.2013 (8 dni) 980 zł 20.01.2013-27.01.2013 (8 dni) 980 zł Cena z Katowic / Łodzi (lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie): 10.02.2013-17.02.2013 (8 dni) 1.015/1.130 zł 17.02.2013-24.02.2013 (8 dni) 1.015/1.130 zł Uwaga: istnieje możliwość zarezerwowania turnusu łączonego po przekalkulowaniu ceny. W przypadku zainteresowania turnusem łączonym prosimy o indywidualny kontakt z biurem.

Cena obejmuje: zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie, transport z Krakowa, Katowic, Łodzi, (w zależności od terminu ferii), program, opiekę kadry pedagogiczno-instruktorskiej, opiekę medyczną na wezwanie, ubezpieczenie Signal Iduna NNW do kwoty 10.000 zł. Uwaga: cena nie zawiera karnetu na wyciągi, ubezpieczenia SKI i wypożyczenia sprzętu.

INFORMACJE NARCIARSKIE: W Murzasichlu znajduje się pięć wyciągów orczykowych i jeden talerzykowy. Kompleks Narciarski Murzasichle posiada trzy wyciągi o różnicy wzniesień ok. 38 m i długości trasy 250-350 m. Pozostałe trzy stoki o różnicy wzniesień ok. 30-45 m, mają długość 130-350 m. Przepustowość wyciągów wynosi ok. 3600 osób na godzinę. Trasy są dość łagodne, przeznaczone dla osób początkujących i uczących się jazdy na nartach. Stoki są sztucznie śnieżone i oświetlone, przygotowywane ratrakiem. Przy wyciągach można skorzystać ze ski-serwisu, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i sanek (dodatkowo płatne). Obowiązkowe posiadanie kasków ochronnych.

INFORMACJE DODATKOWE: Cena karnetu ok. 17 zł za 10 przejazdów. Uczestnicy korzystają z oddalonych o ok. 400 m od ośrodka 6 wyciągów Budzowy Wierch o długości od 130 m do 350 m, sztucznie naśnieżonych i oświetlonych. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego. Ceny dostępne na www.murzasichle.net.pl. —3—


ZWARDOŃ Szkółka narciarsko-snowboardowa 7-15 lat Zimowisko rekreacyjne Miejscowość położona w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, tuż przy granicy ze Słowacją. Jest to doskonałe miejsce zimowego wypoczynku głównie za sprawą dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej. Aspekty te plasują Zwardoń na drugim miejscu pod względem wielkości ośrodków narciarskich na Żywiecczyźnie.

ZAKWATEROWANIE: Dom Wczasowy „Orawcowa” położony jest na północnym stoku szczytu Orawcowa, skąd rozpościera się widok na wspaniałą panoramę Zwardonia. Do dyspozycji uczestników Ośrodek „Orawcowa” oddaje pokoje 2, 3, 4 i 5-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Ponadto w obiekcie znajduje się: jadalnia, sala telewizyjna, sala konferencyjna, sala bilardowa, piłkarzyki, stół do ping – ponga, sprzęt DVD, sprzęt karaoke, sprzęt do organizacji dyskotek, narciarnia.

WYŻYWIENIE: Trzy posiłki dziennie i podwieczorek. Wszystkie turnusy rozpoczynają się i kończą obiadem. Suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Wrocławia i Łodzi.

A. PROGRAM SZKÓŁKI NARCIARSKO-SNOWBOARDOWEJ: d Zajęcia praktyczne w ilości 5 godzin dziennie; d Zajęcia teoretyczne; d Zawody narciarskie kończące szkółkę; d Analiza zapisu wideo z zajęć na stoku (omówienie postępów uczestników); d Ognisko z pieczeniem kiełbasek; d Dyskoteki na terenie ośrodka; d Możliwość fakultatywnego udziału w wycieczce do Aquaparku w Istebnej na dwugodzinny pobyt w kompleksie Zagroń w cenie 40 zł/os. (wycieczka odbędzie się przy minimum 10 osobach chętnych).

B. PROGRAM ZIMOWISKA REKREACYJNEGO (realizowany będzie przy minimum 10 uczestnikach): S ZIMOWE SZALEŃSTWO – konkurs lepienia bałwana, rzeźby ze śniegu, bitwa na śnieżki, zjazd na „byle czym”, gry i zabawy na świeżym powietrzu, emisja filmu „Epoka Lodowcowa 4”; S BESKIDZKI GÓRAL – pokaz i omówienie stroju Górala, gry i zabawy w gwarze góralskiej, quiz z czego słyną Beskidy; S ŚNIEŻNY TURYSTA – piesza wycieczka po okolicznych szlakach w stylu nordic walking; S NA TROPIE YETI – gra terenowa – poszukiwanie śladów Yeti, samodzielne przygotowanie odcisków własnych stóp, stworzenie wizerunku Yeti różnymi technikami plastycznymi; S WYCIECZKA do Aquaparku w Istebnej – dwugodzinny pobyt w kompleksie Zagroń; S PONADTO ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki na terenie ośrodka. Dodatkowo w ramach programów dla wszystkich uczestników: zajęcia rekreacyjnosportowe czyli: boks kangurów, zjazdy snowtubingami (koła do zjeżdżania), wyścigi rzędów z nietypowymi urządzeniami (rury, piłki do skakania, taśmy do biegania). CENY: Cena z Krakowa (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie):

19.01.2013-26.01.2013 (8 dni) A 1.140 zł, B 890 zł Cena z Warszawy / Wrocławia (dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie):

26.01.2013-02.02.2013 (8 dni) A 1.270 zł, B 1.020 zł Cena z Katowic / Łodzi (lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie): 09.02.2013-16.02.2013 (8 dni) A 1.120/1.235 zł, B 870/985 zł 16.02.2013-23.02.2013 (8 dni) A 1.120/1.235 zł, B 870/985 zł Uwaga: istnieje możliwość zarezerwowania turnusu łączonego po przekalkulowaniu ceny. W przypadku zainteresowania turnusem łączonym prosimy o indywidualny kontakt.

Karnety w cenie! Cena obejmuje: zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie, transport z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Łodzi (w zależności od terminu ferii), opiekę kadry pedagogicznej, opiekę medyczną, ubezpieczenie Signal Iduna NNW do kwoty 10.000 zł; dla uczestników szkółki narciarsko-snowboardowej opiekę instruktorów prowadzących zajęcia na stoku (1 na 10 uczestników) oraz karnety na wyciągi narciarskie; program (w zależności od wybranej opcji). Uwaga: cena nie zawiera ubezpieczenia SKI i wypożyczenia sprzętu.

TRANSPORT: Autokar z Krakowa, Katowic do Zwardonia. Z Łodzi, Wrocławia i Warszawy bus lub PKP do Katowic, dalej autokarem do Zwardonia. Inne miejscowości za dopłatą (tabela str. 2).

INFORMACJE NARCIARSKIE: Stoki Skalanki uznawane są za najbardziej atrakcyjne stoki narciarskie w Zwardoniu. Znajdują się tutaj cztery wyciągi orczykowe i talerzykowe „Skalanka” o długościach od 250 m do 700 m. Dzieci będą dowożone na stoki autami terenowymi lub zamiennie – w miarę możliwości śniegowych – skuterem śnieżnym ze specjalnymi saniami. Obowiązkowe posiadanie kasków ochronnych. Dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu za dodatkową opłatą: ok. 130 zł/tydzień, wypożyczenie kasku ochronnego na cały turnus 15 zł. —4—


BIAŁKA TATRZAŃSKA Zimowisko narciarsko-snowboardowe 10-15 lat Górska miejscowość o niezwykle atrakcyjnym środowisku geograficznym, położona u podnóża Tatr Polskich nad rzeką Białą. Malownicze krajobrazy z roku na rok przyciągają zwolenników sportów zimowych, na których czekają doskonale przygotowane trasy narciarskie. „Kotelnica Białczańska” oferuje sztucznie naśnieżane, oświetlone i przygotowywane przez ratraki trasy zjazdowe.

ZAKWATEROWANIE: „Dom u Sojki GAZDA” to góralski dom w samym centrum miejscowości, oddalony o 800 m od Kotelnicy Białczańskiej. Do dyspozycji uczestników zimowiska ośrodek oddaje pokoje 3, 4-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym oraz pokoje 3 i 4-osobowe z łazienkami na korytarzu. Ponadto w ośrodku znajduje się: stołówka, świetlica z telewizją satelitarną, sala bilardowa (odpłatnie – 1 żeton ok. 2 zł), piłkarzyki oraz narciarnia.

Basen termalny w cenie

WYŻYWIENIE: Trzy posiłki dziennie i podwieczorek. Śniadania w formie szwedzkiego stołu. Wszystkie turnusy rozpoczynają się i kończą obiadem (suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Wrocławia i Łodzi).

PROGRAM: S BEZPIECZNY STOK – omówienie przygotowania do sezonu zimowego,

zapoznanie z ogólnymi zasadami zachowania na trasach narciarskich; S Nauka i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie pod opieką kadry S S S S

pedagogiczno-instruktorskiej; Wyjście na Baseny Termalne TERMA BANIA (2,5h); Ognisko z pieczeniem kiełbasek; Konkursy edukacyjne, gry i zabawy na świeżym powietrzu; Dyskoteka na terenie ośrodka.

TRANSPORT: Autokar z Krakowa, Katowic do Białki Tatrzańskiej. Z Łodzi, Wrocławia i Warszawy bus lub PKP do Katowic, dalej autokarem do Białki Tatrzańskiej.

CENY: Cena z Krakowa (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie): 12.01.2013-19.01.2013 (8 dni) 895 zł 19.01.2013-26.01.2013 (8 dni) 895 zł Cena z Warszawy / Wrocławia (dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie): 26.01.2013-01.02.2013 (7 dni) 1.075 zł Cena z Katowic / Łodzi (lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie): 09.02.2013-16.02.2013 (8 dni) 930/1.045 zł 16.02.2013-23.02.2013 (8 dni) 930/1.045 zł Uwaga: istnieje możliwość zarezerwowania turnusu łączonego po przekalkulowaniu ceny. W przypadku zainteresowania turnusem łączonym prosimy o indywidualny kontakt z biurem. Cena obejmuje: zakwaterowanie (6/7 noclegów), wyżywienie, transport z Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Katowic, Łodzi (w zależności od terminu ferii), program, opiekę kadry pedagogiczno-instruktorskiej, opiekę medyczną na wezwanie, ubezpieczenie Signal Iduna NNW do kwoty 10.000 zł. Uwaga: cena nie zawiera karnetu na wyciągi, ubezpieczenia SKI i wypożyczenia sprzętu.

INFORMACJE NARCIARSKIE: Ośrodek Narciarski „Kotelnica Białczańska” – wyciągi objęte wspólnym systemem kasowym: - kolej linowa 6-os. o długości 1350 m i różnicy wzniesień 200 m, przepustowość wyciągu ok. 3000 osób/h, czas wyjazdu 4,5 min.; - kolej linowa 3-os. o dł. 1380 m i różnicy wzniesień 210 m, przepustowość wyciągu ok. 1300 osób/h, prędkość jazdy ok. 2 m/s; - kolej linowa 4-os. o dł. 800 m i różnicy wzniesień 170 m, przepustowość wyciągu ok. 2000 osób/h, prędkość jazdy ok. 2,5 m/s; - 2 wyciągi narciarskie orczykowe o dł. 690 m każdy i różnicy wzniesień 155 m, przepustowość wyciągów to 2 × 1000 osób/h, prędkość jazdy ok. 3,2 m/s. Obowiązkowe posiadanie kasków ochronnych. Dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki. Ceny karnetów dostępne na: www.bialkatatrzanska.pl (cennik) – obowiązkowy karnet tygodniowy – prosimy o zabezpieczenie uczestnikom kwoty na karnet 6-cio dniowy – tj. ok. 330 zł dla Krakowa, Katowic i Łodzi lub na karnet 5-cio dniowy – tj. 290 zł dla Warszawy i Wrocławia, kaucja za kartę 10 zł. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego w cenie od 40 zł za dobę. —5—


BIESZCZADY – dzikie, pełne tajemnic, czekają na młodych odkrywców pragnących przeżyć prawdziwą przygodę. Spakuj plecak, zabierz narty i wyrusz z nami tropem dzikiego zwierza, siądź za sterami skutera śnieżnego, zdobądź umiejętności przetrwania w trudnych zimowych warunkach... Kilka dni w Krainie Wilka zapamiętasz lepiej niż dwa miesiące letnich wakacji.

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Wypoczynkowy „SKALNY” – usytuowany w samym sercu Polańczyka. Ośrodek dysponuje pokojami 3, 4 i 5-osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym i tv. W obiekcie znajduje się jadalnia, sala kominkowa, stół do tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki, własna wypożyczalnia sprzętu narciarskiego (25-30 zł/kpl./dzień), a na zewnątrz chata grillowa.

WYŻYWIENIE: Trzy posiłki dziennie + podwieczorek. Wszystkie turnusy rozpoczynają się i kończą obiadem (suchy prowiant na drogę powrotną dla wszystkich uczestników).

TRANSPORT: Autokar z Krakowa, Katowic do Polańczyka. Z Łodzi bus do Katowic, dalej autokarem do Polańczyka. Inne miejscowości za dopłatą (tabela str. 2).

CENY (narciarsko-snowboardowy, przygodowy, survivalowy): Cena z Krakowa (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie): 12.01.2013-21.01.2013 (10 dni) 1.110, 1.125, 1.155 zł Cena z Katowic / Łodzi (lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie,

śląskie):

09.02.2013-18.02.2013 (10 dni)

1.110, 1.125, 1.155 zł 1.225, 1.240, 1.270 zł

PROGRAM: Nauka i doskonalenie jazdy na nartach i desce - nauka jazdy lub doskonalenie umiejętności na naśnieżonym i oświetlonym stoku w Weremieniu (www.lesko-ski.pl), gdzie kolejki są tylko po gorącą herbatę. Możliwe są również wyjazdy na trasy FIS-owskie Laworta i Gromadzeń (www.ustrzyki-narty.pl). Obozowicze zostaną zapoznani z dekalogiem narciarskim FIS, poznają budowę nart i snowboardu oraz sposoby smarowania, dowiedzą się jak ustawić wiązania. Podsumowaniem obozu będą ZAWODY NARCIARSKIE. Podczas obozu odbędzie się 7 wyjazdów na stok. Wieczór legend i opowieści bieszczadzkich – uczestnicy spotkają się wieczorem przy ognisku. Podczas wspólnego smażenia kiełbasek bliżej poznają ciekawą historię i legendy bieszczadzkie. Dyskoteka – Flower Party – w rytmie największych przebojów nasi obozowicze zabawią się podczas wieczornej imprezy z laserami i malowaniem świecących tatuaży. Dyskotekę poprowadzi profesjonalny DJ. —6—


Fundacja Grom

PROGRAM:

PROGRAM:

Narty i snowboard – obozowicze będą się uczyć jazdy na nartach lub desce snowboardowej, a na tych, którzy potrafią już jeździć czekają najlepsze wyciągi narciarskie stale naśnieżane i oświetlane, na których kolejki są tylko po gorącą herbatę. Jeździć będziemy na stoku w Weremieniu (www.lesko-ski.pl), możliwe będą również wyjazdy na trasy FIS-owskie (www.ustrzyki-natry.pl) Podczas obozu zostaną zorganizowane cztery wyjazdy na stok.

Narty – doskonalenie technik narciarskich pod czujnym okiem instruktora GOPR. Dwa wyjazdy na wyciąg narciarski w Weremieniu (www.lesko-ski.pl). Dla miłośników mocnych wrażeń zostaną zorganizowane cztery wyjazdy podczas których szusować będą po świeżym, nieratrakowanym śniegu. Projekt igloo – zajęcia teoretyczne: zasady doboru ubioru w warunkach zimowych, pierwsza pomoc; zajęcia terenowe: budowa igloo lub jamy śnieżnej w zależności od warunków śniegowych, pozyskiwanie wody, rozpalanie ogniska, przygotowywanie obozowiska w warunkach zimowych. Śnieżne safari na skuterach – nie zapomnijcie o ciepłych butach i wełnianej czapce gdy zabierzemy Was na niezapomnianą, pełną przygód przejażdżkę skuterem po zaśnieżonych połoninach. Każdy z Was będzie mógł wraz z instruktorem zasiąść za sterami skutera śnieżnego. Czas jazdy na skuterze – 15 minut/os. KRAV MAGA – pokaz sztuk walki oficjalnie używanej przez Izraelskie Siły Obronne połączony z kursem samoobrony (2-3 treningi po 2h). Tropem karpackiego Grizzly – uczestnicy wyruszą w dziewiczy teren na rakietach śnieżnych. Podczas wyprawy uczestnicy nauczą się rozpoznawać zwierzęta po śladach pozostawianych przez nie na śniegu. Poznają zasady poruszania się i przetrwania w trudnych, zimowych warunkach. Wyprawy organizować będziemy o wschodzie słońca. W sprzyjających warunkach wyruszymy również nocą by w świetle księżyca stanąć oko w oko z dziką przyrodą. Wieczór legend i opowieści bieszczadzkich – uczestnicy spotkają się wieczorem przy ognisku. Podczas wspólnego smażenia kiełbasek bliżej poznają ciekawą historię i legendy bieszczadzkie. Dyskoteka – Flower Party – w rytmie największych przebojów nasi obozowicze zabawią się podczas wieczornej imprezy z laserami i malowaniem świecących tatuaży. Dyskotekę poprowadzi profesjonalny DJ.

Tropem Żubra – z samego rana uczestnicy wyruszą tropem dzikiego zwierza na rakietach śnieżnych, które ułatwią im chodzenie po głębokim śniegu. Podczas wyprawy młodzież nauczy się rozpoznawać zwierzęta po śladach pozostawionych przez nie na śniegu. Być może uda im się zobaczyć dzikiego żubra. Każdy z uczestników otrzyma płytę CD z zapisem dźwięków bieszczadzkiej przyrody. Psie zaprzęgi – zabawimy się na śniegu w Bieszczadzkich Traperów – pionierów zasiedlających dzikie, górskie tereny. Pojedziemy po białym puchu saniami ciągniętymi przez gromadę wesołych, kudłatych psów rasy Malamut. Właściciel tych sympatycznych zwierząt zdradzi nam tajniki tresury psów oraz techniki powożenia tym nietypowym zaprzęgiem. Projekt igloo – zajęcia teoretyczne: zasady doboru ubioru w warunkach zimowych, pierwsza pomoc; zajęcia terenowe: budowa igloo lub jamy śnieżnej w zależności od warunków śniegowych, pozyskiwanie wody, rozpalanie ogniska, przygotowywanie obozowiska w warunkach zimowych. Wieczór legend i opowieści bieszczadzkich – uczestnicy spotkają się wieczorem przy ognisku. Podczas wspólnego smażenia kiełbasek bliżej poznają ciekawą historię i legendy bieszczadzkie. Dyskoteka – Flower Party – w rytmie największych przebojów nasi obozowicze zabawią się podczas wieczornej imprezy z laserami i malowaniem świecących tatuaży. Dyskotekę poprowadzi profesjonalny DJ.

PROGRAM FAKULTATYWNY DLA WSZYSTKICH OPCJI płatny na miejscu: 1. Pakiet dla aktywnych (cena za pakiet: 80 zł / os.) Winter Explorer – uczestnicy wyruszą terenówkami na ośnieżone bezdroża (ok. 2h). Na leśnym trakcie czekać na nich będą śnieżne zaspy, przez które będą musieli przejechać (czasami będzie to wymagać pracy zespołowej z łopatą). Obozowicze dotrą tam, gdzie docierają nieliczni śmiałkowie. Kryta Pływalnia – wyjazd na basen w Ustrzykach Dolnych (2h). Śnieżne safari na skuterach – nie zapomnijcie o ciepłych butach i wełnianej czapce gdy zabierzemy Was na niezapomnianą, pełną przygód przejażdżkę skuterem po zaśnieżonych połoninach. Każdy z Was będzie mógł wraz z instruktorem zasiąść za sterami skutera śnieżnego. 2. Bieszquady/Śnieżne Safari (cena 20 zł/15min/os.) Jeśli w wybranej przez Państwa opcji nie ma skuterów (lub jest ich za mało) uczestnicy mogą wzbogacić zimowy program o tę atrakcję. Program realizowany przy współpracy Fundacji GROM. Wyróżniony ZŁOTYM CERTYFIKATEM POT jako najlepszy produkt Podkarpacia i jeden z 10 w Polsce.

Cena obejmuje: zakwaterowanie (9 noclegów), wyżywienie, transport z Krakowa, Katowic, Łodzi (w zależności od terminu ferii), opiekę kadry pedagogiczno-instruktorskiej, opiekę medyczną na wezwanie, ubezpieczenie Signal Iduna NNW do kwoty 10.000 zł. Uwaga: cena nie zawiera karnetu na wyciągi, ubezpieczenia SKI i wypożyczenia sprzętu.

INFORMACJE NARCIARSKIE: Wyciąg składa się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430 m (trasa 1 – 680 m, trasa 2 – 750 m). Prędkość wyciągu może być dostosowana do potrzeb narciarzy (przykładowo wolniejsza dla dzieci itp.). Stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany i przygotowywany ratrakiem. Cena karnetu 10-cio zjazdowego ok. 25 zł. Obowiązkowe posiadanie kasków ochronnych. Dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego za dodatkową opłatą: ok. 25 - 30 zł/dzień.

—7—


RUNOWO Ferie w Siodle lub Mega-Zimowisko 8-15 lat RUNOWO to malownicza wieś kaszubska w gminie Potęgowo, położona na skraju lasu. Przepiękna i górzysta okolica, dzika przyroda i niezapomniany klimat sprawiają, iż każdy kto odwiedza te tereny zakochuje się w nich.

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek „Pałac pod Bocianim Gniazdem” w Runowie to XVII-wieczny pałac położony na Kaszubach, 14 km od Lęborka. Miejscowość usytuowana jest na skraju lasu w którym znajduje się XIII-wieczne Grodzisko oraz liczne, czyste potoki i jeziora. Zabytkowy park z fontanną. W budynku Pałacu przykuwa uwagę zabytkowy kominek oraz ciekawy wystrój sali jadalnej. Pokoje wieloosobowe, przestronne, z łazienkami lub umywalkami, dodatkowe łazienki na końcach kondygnacji. Ogrzewanie centralne. Obiekt posiada wszelkie wpisy do rejestrów w kuratorium, jest członkiem PITM i został odznaczony 3 liśćmi dębu przez SZORT. Stajnia Pałac Runowo jest Certyfikowanym Ośrodkiem Jeździeckim PZJ i prowadzi przygotowania do Brązowej Odznaki PZJ.

FERIE W SIODLE Podczas nich będziecie jeździć na padoku i w terenie, uczyć się lonżowania i dobierania sprzętu jeździeckiego. Zapoznacie się z „mową” końską. Nauczycie się podstaw powożenia i wielu innych ciekawych rzeczy. Nad wszystkim czuwać będzie kadra instruktorska Stajni Pałac Runowo – Certyfikowanego Ośrodka Jeździeckiego PZJ, która zadba o bezpieczeństwo uczestników.

PROGRAM: H jazda na padoku; jazdy w terenie; kuligi; H indywidualny przydział koni, opieka i pielęgnacja; H szkolenia – dobieranie koni i sprzętu; H orienting, szkolenie z Nordic Walkingu lub Skiningu; H przejażdżka quadem; H zajęcia alpinistyczne; H warsztaty plastyczno-muzyczne dla chętnych; H zajęcia integracyjne. Jazda konna odbywa się na terenie ośrodka w „Stajni Pałac Runowo” oraz w malowniczej okolicy. Cena obejmuje: 7 lekcji jazdy konnej na 7-dniowym obozie (przy połączeniu 2 obozów 1 godzina dodatkowo), zakwaterowanie w pokojach od 3 do 7-os. z łazienkami lub umywalkami, domowe jedzenie 4 × dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), wykwalifikowaną kadrę opiekuńczą i instruktorską, opiekę pielęgniarki, ubezpieczenie PZU (10.000 zł), transport, Odznakę Jeżdżę Konno (za dopłatą 30 zł lub gratis przy 2 obozach), realizację programu w miarę możliwości pogodowych i umiejętności uczestników.

MEGA-ZIMOWISKO H Paintball – przygoda z elementami strategii, dużo adrenaliny, tajniki maskowania i wielkie sportowe współzawodnictwo. Zabawa dla chłopców i dziewczyn w każdym wieku pod okiem profesjonalnej kadry (250 kulek w terminie 7-dniowym); H Wspinaczka – alpinistyka – Tyrolka: zajęcia linowe z zakresu posługiwania się sprzętem asekuracyjnym, wchodzenie na ściankę wspinaczkową, zjazdy linowe i wiele innych zajęć z instruktorem; H Gry RPG (Role Playing Game) – gry ze scenariuszem układanym przez uczestników – możecie zostać rycerzami, damami dworu, łucznikami, Indianami czy kowbojami – Gra terenowa rozwijająca wyobraźnię; H Warsztaty strzeleckie – warsztaty łucznicze, rodzaje łuków, strzał, rzutki, wiatrówki i wiele innych zajęć rozwijających sprawne oko i zmysł przewidywania; H MASKOWANIE – w lesie i na śniegu nauka znikania – pradawna sztuka uników; H Warsztaty artystyczne – warsztaty prowadzone w grupach, lepienie z masy solnej, wyrób talizmanów, strojów i innych gadżetów potrzebnych do gry RPG; H BAL MASKOWY – z zajęciami muzycznymi; H Kuligi w nieznane – wyprawy saniami lub wozami; H Dla wszystkich – warsztaty koralikowe, warsztaty wokalno-taneczne.

CENY: Cena z Krakowa – Mega-Zimowisko/Ferie w Siodle (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie):

1.150/1.190 zł 12.01.2013-18.01.2013 (7 dni) 1.150/1.190 zł 19.01.2013-25.01.2013 (7 dni) Cena z Warszawy/Wrocławia – Mega-Zimowisko/Ferie w Siodle Organizator: TAX s.c.

(dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie):

26.01.2013-01.02.2013 (7 dni)

1.130/1.170 zł / 1.150/1.190 zł

(dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie):

1.130/1.170 zł / 1.150/1.190 zł 02.02.2013-08.02.2013 (7 dni) Cena z Katowic/Łodzi – Mega-Zimowisko/Ferie w Siodle (lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie):

09.02.2013-15.02.2013 (7 dni) 16.02.2013-22.02.2013 (7 dni)

1.150/1.190 zł 1.150/1.190 zł —8—

Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokojach od 3 do 7-os., domowe jedzenie 4 × dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), wykwalifikowaną kadrę opiekuńczą i instruktorską, opiekę pielęgniarki, ubezpieczenie PZU (10.000. zł), transport, PREZENTY – stroje i gadżety, realizację programu w miarę możliwości pogodowych i umiejętności uczestników. Program w formie warsztatów plastyczno-muzyczno-teatralnych wzbogaconych o jazdę konną, paintball (strzelanie do celów) oraz grę RPG LIVE – ZWIADOWCY.


ZIELENIEC

Zimowisko i obóz narciarsko-snowboardowy 10-18 lat

ZIELENIEC jest dzielnicą znanej miejscowości uzdrowiskowej Duszniki Zdrój, a jednocześnie największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej. Leży na wysokości ok. 950 m n.p.m. w paśmie Gór Orlickich. Na północnych stokach Zieleńca są doskonałe tereny narciarskie. Duża ilość opadów w okresie zimowym sprawia, że śnieg leży tu blisko 150 dni. Trasy zjazdowe są bardzo zróżnicowane pod względem techniki jazdy: od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Sztuczne naśnieżanie pozwala na zapewnienie pełnej pokrywy śnieżnej oraz gwarantuje jej doskonałe właściwości, które doceni każdy narciarz. Trasy zjazdowe i wyciągi rozmieszczone zostały w taki sposób aby można było przejechać z jednego końca Zieleńca na drugi i z powrotem. Ciekawostką jest fakt, iż panuje tu niezwykle specyficzny klimat zbliżony do alpejskiego. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce.

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek nie taki „Straszny Dwór” ;) zapewnia uczestnikom zimowiska pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami wyposażonymi w kabiny prysznicowe. Ponadto w obiekcie znajdują się jadalnia, bar, sala gimnastyczna, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz Mini Market – prasa, kosmetyki, podstawowe artykuły spożywcze.

WYŻYWIENIE: Trzy posiłki dziennie i podwieczorek, śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem (suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników).

PROGRAM: S S S S S S S

Omówienie przygotowania do sezonu zimowego – BEZPIECZNY STOK; Zapoznanie z ogólnymi zasadami zachowania na trasach narciarskich; Nauka i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie; Konkursy edukacyjne; Ognisko z pieczeniem kiełbasek; Gry i zajęcia sportowe na śniegu i w sali gimnastycznej; Dyskoteki na terenie ośrodka.

TRANSPORT: Autokar z Katowic do Zieleńca. Z Łodzi bus do Katowic, dalej autokarem do Zieleńca. Inne miejscowości za dopłatą (tabela str. 2).

CENY: Cena z Katowic / Łodzi

(lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie):

10.02.2013-17.02.2013 (8 dni) 1.650/1.765 zł Cena obejmuje: zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie, transport z Katowic i Łodzi, program, karnety na wyciągi narciarskie, opiekę kadry pedagogicznoinstruktorskiej, opiekę medyczną, ubezpieczenie Signal Iduna NNW do kwoty 10.000 zł. Uwaga: cena nie zawiera ubezpieczenia SKI i wypożyczenia sprzętu.

INFORMACJE NARCIARSKIE: Kompleks Winterpol znajduje się w samym centrum Zieleńca i oferuje 3 koleje krzesełkowe oraz liczne wyciągi orczykowe i talerzykowe. Trasy o łącznej długości ponad 5 km cechuje zróżnicowanie stoków: - kolej krzesełkowa 6-osobowa – długość 620 m, różnica wzniesień 141 m, najnowocześniejszy wyciąg w Zieleńcu, z podgrzewanymi siedzeniami; - kolej krzesełkowa 4-osobowa – długość 900 m, różnica wzniesień 280 m; - kolej krzesełkowa 4-osobowa – długość 600 m, różnica wzniesień 120 m; - wyciągi orczykowe i talerzykowe o długości od 50 do 650m. Obowiązkowe posiadanie kasków ochronnych. Dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki. Karnety na wyciąg Winterpol i Gryglówka w cenie imprezy. Informacje dodatkowe: na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego w wypożyczalni Vip-Ski – ok. 30 zł na dobę.

Karnety w cenie! —9—


Słowacja

JASNÁ – CHOPOK Obóz narciarsko-snowboardowy 12-18 lat DEMIANOWSKA DOLINA to najbardziej znana dolina Niżnych Tatr na Słowacji o długości 16 km. Znajdują się tu liczne ośrodki turystyczne i największy ośrodek narciarski na Słowacji – Jasná u podnóża Chopoka. Rozciąga się od głównej grani między szczytami Diumbier 2.043 m n.p.m., Krupowa Hola 1.927 m n.p.m., Chopok 2.024 m n.p.m., Deresze 2.003 m n.p.m. i Polana 1.889 m n.p.m. Cała dolina wraz z ośrodkiem narciarskim Jasná – Chopok jest położona na terenie Parku Narodowego Niżne Tatry (NAPANT). JASNÁ TATRY NISKIE to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji, który ma najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Oferuje ponad 36 km idealnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, odpowiednich dla początkujących, rodzin z dziećmi, zaawansowanych narciarzy, jak również do organizacji zawodów na światowym poziomie. Nowoczesny system naśnieżania o długości ponad 25 km gwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Sezon zimowy z reguły trwa od początku grudnia do końca kwietnia. Na dwóch trasach zjazdowych istnieje możliwość wieczornego szusowania. Na szczycie Chopok działają 24 wyciągi i kolejki linowe, które są w stanie przetransportować 24.535 osób na godzinę. UWAGA! NOWOŚĆ na Chopoku! W sezonie zimowym 2012/2013 zostanie uruchomiony m.in. długo oczekiwany system kabinowych kolei linowych FUNITEL łączący Chopok Północ i Chopok Południe, zwiększając przepustowość do 30.000 osób na godzinę. Szczegóły na www.jasna.sk.

ZAKWATEROWANIE: Hotel BYSTRINA** położony jest w centrum ruchu turystycznego w Dolinie Demianowskiej. Hotel znajduje się 7 km od miasta Liptovský Mikulasz, 8 km od ośrodka narciarskiego Jasná. Spod hotelu odjeżdża bezpłatny skibus. Hotel dysponuje przestronnymi pokojami 2, 3, 4 i 5-osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym i tv. W niektórych pokojach łóżka podwójne z osobną pościelą. Ponadto w hotelu do dyspozycji uczestników jest bezpłatny dostęp do Internetu wi-fi, sala telewizyjna, kominek, sala szkoleniowa i restauracja.

WYŻYWIENIE: Trzy posiłki dziennie. Śniadanie i kolacja w hotelowej restauracji, obiad w restauracji położonej na stoku – takie rozwiązanie daje możliwość całodziennego korzystania z atrakcji zimowych ośrodka narciarskiego Jasná – Chopok. Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem (suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników).

PROGRAM OBOZU NARCIARSKOSNOWBOARDOWEGO: d Omówienie przygotowania do sezonu zimowego – BEZPIECZNY STOK; d Zapoznanie z ogólnymi zasadami zachowania na trasach narciarskich i snowboardowych; d Nauka i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie; d Zawody narciarskie i snowboardowe; d Ognisko z pieczeniem kiełbasek; d Konkursy edukacyjne; d Dyskoteka w hotelu.

— 10 —


TRANSPORT: Autokar z Krakowa, Katowic do Demianowskiej Doliny. Z Łodzi bus do Katowic dalej autokar do Demianowskiej Doliny. Przypominamy o obowiązku zabrania ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

CENY: Cena z Krakowa

(kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie):

13.01.2013-20.01.2013 (8 dni) Cena z Katowic / Łodzi

1.220 zł

(lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie):

10.02.2013-17.02.2013 (8 dni)

1.250/1.365 zł

INFORMACJE NARCIARSKIE: Karnet narciarsko-snowboardowy (grupowy) obowiązkowy – 6 dni ok. 72 euro. Karnet płatny na miejscu u wychowawcy. Aby nabyć karnet w powyższej cenie konieczne jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej. Kaucja za karnet wynosi 2 euro. Obowiązkowe posiadanie kasków ochronnych. Dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki. Do autokaru można zabrać tylko jeden rodzaj sprzętu (narty lub snowboard). Cena obejmuje: zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie, transport z Krakowa, Katowic, Łodzi (w zależności od terminu ferii), opiekę kadry pedagogiczno-instruktorskiej, opiekę medyczną (na wezwanie), ubezpieczenie Signal Iduna KL do kwoty 10.000 euro, NNW 15.000 zł, bagaż 800 zł. Uwaga: cena nie zawiera karnetu na wyciągi, ubezpieczenia SKI i wypożyczenia sprzętu.

Nowość!

— 11 —


WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ B.T. JAWORZYNA TOUR Zawarcie umowy Klienta z Biurem Turystyki Jaworzyna Tour następuje poprzez podpisanie umowy o świadczenie usług turystycznych. Integralną częścią w/w umowy są: oferta, niniejsze warunki uczestnictwa (w przypadku imprez dla dzieci i młodzieży dotyczy także „Dodatkowych warunków uczestnictwa w koloniach i obozach”), ogólne warunki ubezpieczenia oraz oświadczenie dot. ubezpieczenia. Klient może zawierać umowę bezpośrednio z Organizatorem – B.T. Jaworzyna Tour (w jego lokalach lub korespondencyjnie) albo w sieci upoważnionych biur prowadzących sprzedaż w jego imieniu w oparciu o ważne umowy agencyjne. WARUNKI PŁATNOŚCI: Przy zgłoszeniu Klient wpłaca na rzecz B.T. Jaworzyna Tour zaliczkę w wysokości 30% ustalonej ceny imprezy w przypadku imprezy dla dzieci i młodzieży, w przypadku wczasów (krajowych i zagranicznych) Klient wpłaca zaliczkę w wysokości 40% ustalonej ceny imprezy. Pozostała należność winna być wpłacona nie później niż 21 dni przed rozpoczęciem imprezy w przypadku krajowych imprez dla dzieci i młodzieży, w przypadku zagranicznych imprez dla dzieci i młodzieży oraz wczasów na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Po przekroczeniu powyższych terminów brak wpłaty w ciągu 3 dni od wezwania Klienta przez Organizatora ale nie później niż na dzień przed wyjazdem jest równoznaczny z rezygnacją Klienta na warunkach REZYGNACJI Z IMPREZY z uczestnictwa w imprezie. Wpłaty należy dokonać w lokalach B.T. Jaworzyna Tour, w sieci upoważnionych biur prowadzących sprzedaż w jego imieniu w oparciu o ważne umowy agencyjne lub na wskazany w umowie nr konta bankowego. W wypadku wzrostu kosztów transportu, opłat urzędowych, podatków lub opłat należnych za takie jak: lotniskowe, załadunkowe lub przeładunkowe w portach morskich i lotniczych, wzrostu kursu walut, cena imprezy może ulec podwyższeniu jednak nie później niż 21 dni przed jej rozpoczęciem. W wypadku wczasów cena imprezy nie zawiera opłat miejscowych (np. opłat klimatycznych). UBEZPIECZENIE: Wszystkie imprezy zagraniczne zawierają w cenie ubezpieczenie KL i NNW. Imprezy krajowe zawierają ubezpieczenie NNW. Klienci mogą zawierać w biurze indywidualne dodatkowe umowy ubezpieczenia także szczególnie zalecane – ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Usługa ubezpieczeniowa świadczona jest przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A, ul. Przyokopowa 31, 01-208 Warszawa. ODWOŁANIE IMPREZY: Impreza, do której świadczenia zobowiązało się B.T. Jaworzyna Tour może być odwołana w każdym czasie w przypadku zaistnienia okoliczności rozumianych jako siła wyższa. Odwołanie z powodu zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna (imprezy samolotowe – 50 uczestników, imprezy autokarowe – 30 uczestników), może nastąpić w formie pisemnej do 5 dni przed jej rozpoczęciem. Niemożność świadczenia usługi w tego typu przypadkach wiąże się z obowiązkiem – po stronie B.T. Jaworzyna Tour przedstawienia Klientowi oferty zastępczej na tych samych warunkach lub zwrotem całości wpłaconej przez niego kwoty. OBOWIĄZKI KLIENTA-UCZESTNIKA: Zawierając przedmiotową umowę Klient oświadcza, że stan jego zdrowia oraz stan zdrowia wszystkich osób również niepełnoletnich wpisanych na zgłoszeniu, w pełni umożliwia udział w imprezie. Stwierdza również, że posiada niezbędne wymagane dokumenty np. ważny paszport, legitymację szkolną itp. Klient ponosi pełną odpowiedzialność materialną wobec B.T. Jaworzyna Tour za szkody wyrządzone z jego winy lub z winy osób niepełnoletnich zgłoszonych przez niego i biorących udział w imprezie – zobowiązując się do ich naprawienia bądź pokrycia w całości. Klient zobowiązany jest w przypadku imprez dla dzieci do pokrycia kosztów leków ordynowanych indywidualnie (antybiotyki, leki specjalistyczne itp.) osobie niepełnoletniej, niezwłocznie po zakończeniu imprezy i przedstawieniu rachunku. W czasie trwania imprezy – pobytu w ośrodku – Klient zobowiązuje się do przestrzegania obowiązujących przepisów i zasad w sposób określony przepisami prawa oraz regulaminu miejsca pobytu. W przypadku utrudniania przez Klienta właściwego przeprowadzenia imprezy, pobytu innym uczestnikom lub braku posiadania wymaganych dokumentów –

B.T. Jaworzyna Tour zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w trakcie jej realizacji. Wszelkie koszty w takiej sytuacji ponosi Klient. Klient – w przypadku imprez wczasowych – jest zobowiązany do przedłożenia w chwili zgłaszania się do ośrodka oryginalnych skierowań B.T. Jaworzyna Tour. PRZENIESIENIE UPRAWNIEŃ: Klient może przenieść na osobę spełniającą warunki udziału w imprezie turystycznej wszystkie przysługujące mu z tytułu umowy o świadczenie usług turystycznych uprawnienia, jeżeli jednocześnie osoba ta przejmuje wszystkie wynikające z tej umowy obowiązki. Przeniesienie uprawnień i przejęcie obowiązków jest skuteczne wobec Organizatora, jeżeli klient zawiadomi go o tym w terminie do 15 dni przed datą wyjazdu. Za nieuiszczoną część ceny imprezy turystycznej oraz koszty poniesione przez Organizatora w wyniku zmiany uczestnika imprezy turystycznej Klient i osoba przejmująca jego uprawnienia odpowiadają solidarnie. REZYGNACJA Z IMPREZY: Rezygnacja z imprezy może być dokonana wyłącznie w formie pisemnej i następuje z chwilą otrzymania jej przez B.T. Jaworzyna Tour. Poniesione przez B.T. Jaworzyna Tour koszty związane z anulowaną rezerwacją mogą być podstawą do obciążenia Klienta w oparciu o rzeczywiste wydatki ustalone indywidualnie. Kwota obciążenia nie może być jednak wyższa niż: – 80 zł, jeżeli rezygnacja nastąpiła w terminie do 21 dni przed rozpoczęciem imprezy; – 35 % ceny imprezy, jeżeli rezygnacja nastąpiła w terminie od 20 do 14 dni przed rozpoczęciem imprezy; – 85 % ceny imprezy, jeżeli rezygnacja nastąpiła w terminie od 13 do 8 dni przed rozpoczęciem imprezy; – 95% ceny imprezy, jeżeli rezygnacja nastąpiła w terminie od 7 dni i krócej przed rozpoczęciem imprezy; W przypadku nagłej choroby prosimy o przedstawienie zaświadczenia lekarskiego gdyż istnieje na tej podstawie możliwość ograniczenia ewentualnego obciążenia z tytułu rezygnacji. W wypadku ubezpieczenia od kosztów rezygnacji Klient po ustaleniu warunków z ubezpieczycielem otrzymuje odpowiedni zwrot kosztów. Wszelkie wypłaty dla klientów dokonywane są niezwłocznie po podpisaniu odpowiednich dokumentów, a w szczególności faktur korygujących. POSTANOWIENIA KOŃCOWE: Organizator odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy o świadczenie usług turystycznych, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest spowodowane wyłącznie: działaniem lub zaniechaniem Klienta; działaniem lub zaniechaniem osób trzecich, nieuczestniczących w wykonywaniu usług przewidzianych w umowie, jeżeli tych działań lub zaniechań nie można było przewidzieć ani uniknąć, albo siłą wyższą. Jeżeli w trakcie imprezy turystycznej Klient stwierdza wadliwe wykonywanie umowy, powinien niezwłocznie zawiadomić o tym wykonawcę usługi oraz Organizatora. Zawiadomienie należy w miarę możliwości złożyć pisemnie wykonawcy usługi, pilotowi lub innemu pracownikowi Organizatora w trakcie trwania imprezy turystycznej. Niezależnie od powyższego zawiadomienia, Klient może złożyć Organizatorowi reklamację zawierającą wskazanie uchybienia w sposobie wykonania umowy oraz określenie swojego żądania, w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia zakończenia imprezy. Organizator zobowiązany jest rozpatrzyć reklamację i poinformować Klienta na piśmie o wyniku postępowania reklamacyjnego w terminie 30 dni od dnia jej złożenia, a w razie reklamacji złożonej w trakcie trwania imprezy turystycznej w terminie 30 dni od dnia zakończenia imprezy turystycznej. Odpowiedzialność B.T. Jaworzyna Tour za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy jest ograniczona do dwukrotności ceny imprezy turystycznej. Ograniczenie powyższe nie dotyczy szkód na osobie. B.T. Jaworzyna Tour nie zapewnia opieki pilota wycieczek podczas kolonii i obozów krajowych. W przypadku sprzedaży agencyjnej Klienta obowiązują Warunki Uczestnictwa Organizatora imprezy. Nieważność pojedynczych postanowień Umowy nie narusza ważności całej umowy. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w tym w szczególności ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych oraz ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny. Powyższe warunki uczestnictwa obowiązują od 3 października 2011 roku.

Katalog ZIMA 2013 - BT Jaworzyna Tour  

Mamy przyjemność przedstawić Państwu naszą ofertę zimowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Znajdą w niej Państwo zarówno wyjazdy narciarsko...

Advertisement