Page 1


The Wildest Night Party Poznan 2012


back ground


THE WILDEST NIGHT PARTY nakręca DESPERADOS DESPERADOS ZAWSZE przyprawia o DRESZCZ EMOCJI DESPERADOS to obietnica czegoś NIESAMOWITEGO DESPERADOS to UNIKALNE połączenie ODŚWIEŻAJĄCEGO SMAKU i alkoholu DESPERADOS to CAŁONOCNA IMPREZA


The Task For The Agency


Przygotowanie spektakularnej imprezy wprowadzającej młodych ludzi w świat Desperados. Impreza powinna mieć charakter „brand experience”. Impreza powinna zaskoczyć mnogością atrakcji oraz atrakcyjnością bodźców. Całość powinna być utrzymana w klimacie latynoskim Zabawa powinna być skierowana głównie do mężczyzn w wieku 18-35 lat, męski pazur w marce. WYZWANIE DLA AGENCJI: Impreza w zaproponowanej formule odbywa się po raz drugi! Poprzednia była najdziksza ta również powinna taka być!


roz wia zanie


Całość zaplanowanych wydarzeń została przygotowana w oparciu o DOŚWIADCZENIE MARKI.

KONCEPT MIEJSCE ATRAKCJE MUZYKA


Zaproponowaliśmy uczestnikom udział w grze o najwyższą stawkę: WOLNOŚĆ Uprowadziliśmy 4500 osób, by następnie wszystkich UWOLNIĆ. Okazaliśmy, jak wiele znaczy obecność Desperados na imprezie… Jak dotkliwa staje sytuacja, w której go zabraknie. Poprzez zastosowanie kontrastu emocji wskazaliśmy wartości marki.

K


SNATCH TRANSITION UNLEASH

ÆÆ Stworzyliśmy miejsce idealne - pełne undergroundowych klimatów ÆÆ Dotarliśmy tam, gdzie zwykle się nie dociera ÆÆ Uwolniliśmy potencjał miejsc, dostępny tylko dla wyjątkowych ludzi ÆÆ Uwolniliśmy potencjał ludzi, zaskakując ich samych

KONCEPT


SNATCH tajemnica

ekscytacja

zaskoczenie

niespodzianka

ograniczenie


TRANS


SITION


UNLEASH

wyzolenie emocji wolność

doświadczanie przełamanie barier

otwarcie


MIEJSCE


poznań / stara rzeźnia Obszar imprezy to ponad 15 000 metrów kwadratowych! Budynki Starej Rzeźni mieszczą się przy ulicy Garbary w Poznaniu. Kompleks powstał pod koniec XIX wieku na zlecenie Rady Miasta Poznania i był jedną z najnowocześniejszych rzeźni w ówczesnym czasie w Europie.


atrakcje


atrakcje


snatch area


wejście Wejście na imprezę nie zapowiadało emocji, jakim poddaliśmy uczestników. Natychmiast po przekroczeniu bramek identyfikacyjnych zostali „porwani rytmem Desperados” w sensie szalonej imprezowej jazdy oraz sensie dosłownym. Emocje podkręcał SNACH FURGON i jego załoga… kierowca z twarzą na potylicy, roztańczony karzeł oraz pociągający Porywacze. Jazda na krawędzi tylko z Desperados.


snatch furgon Desperados jest przewrotny. Obrazując wątek SNATCH (porwanie) sprawiliśmy wrażenie, że to na zewnątrz obiektu uczestnicy są porwani i aby wydobyć się z tego świata (zwykłego, codziennego) muszą z niego WYJŚĆ (uciec do świata Desperados).


Przed wejściem do budynku umieściliśmy znaki EXIT One Way kierujące do obiektu. Świat Desperados jest przewrotny. Obrazując wątek SNATCH (porwanie) sprawiliśmy wrażenie, że to na zewnątrz obiektu uczestnicy są porwani i aby wydobyć się z tego świata (zwykłego, codziennego) muszą z niego WYJŚĆ (uciec do świata Desperados).


befor Strefa befor… przedsmak całonocnego szaleństwa… Desperados. Wszystko po to, by odpowiednio przygotować się do najdzikszej imprezy. Elementy sprzyjające uwolnieniu… bar i punkty do stylizacji… Kierunek wolności wskazywali statyści.


TRAN SITION

TRAN SITION


mala _ vida Odpowiednio wystylizowani i zaintrygowani aktywnościami ulicznych artystów, uczestnicy pokonywali dalszą część imprezowej drogi. Dystrykt Mala Vida… pulsujący aktywnością i rytmem bezsennych, szalonych ulic. Pełen niespodzianek i zjawiskowych postaci. Dystrykt będący wciąż jedynie przedsmakiem najdzikszej imprezy.

Światła szperaczy (spoty), dźwięki demonstracji, syreny alarmowe, komunikaty ostrzegawcze emitowane przez megafony umieszczone na słupach… klimat nadchodzącego uwolnienia.


Jazda bez ograniczeń, zaprzeczająca wszelkim prawom fizyki… Specjalnie przygotowany parkour dla BMX – ów. Lekkość bytu, kilka stóp nad ziemią tylko z Desperados.


Zagrali NA STARYCH BECZKACH, KANISTRACH i innych pozornie niepotrzebnych przedmiotach, wywołując emocjonalne poruszenie i spontaniczną fiestę!


Każda forma jazdy dozwolona. Cel Desperados. Chwile wolności wyzwolone przez pędzącą deskorolkę – nic nie powstrzyma tej pasjonującej chwili.


Mala Vida z latynoską wersją motoryzacji? Desperados prezentuje Low Ridery czyli wyluzowaną wersję podróży. Jazda w przód, tył, w górę i w dół!


Dla spragnionych WOLNOĹšCI czytelne drogowskazy.


Jeśli Ktoś jeszcze miał wątpliwości związane z kierunkiem uwolnienia, mógł skorzystać ze wskazówek ulicznych przewodników w undergroundowych stylizacjach.


UNLEASH

UNLEASH


wejście do strefy uwolnienia WELCOM TO THE DESPERADOS WORLD… czyli najlepsze przed nami. Uczestnicy doświadczyli stanu przed uwolnieniem, doświadczyli przemiany… Czas na pełną wolność w świecie DESPERADOS.


escape experience Droga do pełnego uwolnienia prowadzi przez strefę doznań – ESCAPE Experience. Przestrzeń złożona z dwóch równoległych, ciemnych korytarzy… drogę do celu wyznaczały jedynie linie świetlne, a tajemniczy przewodnicy szeptem naprowadzali do wyjścia.


metro Świat Desperados to niezła jazda… najlepiej z dobrego peronu! Uczestnicy po przejściu tajemniczymi tunelami znaleźli się na stacji metra, z której mogli udać się w dowolnym kierunku imprezowego szaleństwa…


Wyzwolone w wyzwolonym świecie. Perfekcyjna zbieżność zjawisk czy też może Desperados?


plumas _ locas W tym pokoju daliśmy upust dzikim pragnieniom uczestników… Kto nie marzył o stoczeniu szalonej bitwy na poduszki? A może po prostu poleżeć sobie w tym puchu?


prison Cel dzika zabawa, lecz uwaga! Jednostki nadmiernie szalone były „odstawiane” na jakiś czas do więziennej celi przez Strażniczki Desperados. Procedura identyfikacji więźniów - mierzenie, fotografowanie, odciski palców – przebiegała w wystarczająco gorącej atmosferze, aby cela była przepełniona.


unleash this place Uwolnij energię tego miejsca!!! Biały, pozbawiony klimatu pokój. Dla konsumentów marki Desperados to wyzwanie, któremu z łatwością sprostali. Wystarczyło zabezpieczyć farby, spraye i markery. Całości dopełnił ambasador Vice, mistrzowsko koordynując szlony proces twórczy.


facebook Daliśmy uczestnikom możliwość zatrzymania na dłużej wrażeń z imprezy, proponując strefę z dostęp do FB. W tym celu ustawione zostały kioski internetowe z opcją photo. Wystylizowani i pełni emocji imprezowicze informowali resztę swoich znajomych i świata o unikalnej atmosferze The Wildest Night.


the pillow story Kino na mega poduszce… totalny luz i wygoda. Idealna przestrzeń dla szukających chwili wytchnienia i inspiracji. Filmy dobrane zgodnie z konwencją imprezy czyli „tribute to rebel” w asyście zbuntowanych legend kina (statyści).


pick up the phone Zafundowaliśmy uczestnikom wyjątkowo surrealistyczne doznanie. Budka telefoniczna z dzwoniącym bez przerwy telefonem i pulsującym światłem… Ten, kto odważył się odebrać, został świadkiem pewnej tajnej rozmowy… Podsłuchany w budce dialog zapowiadał nadejście nowego wariantu Desperados Red. Zapowiadał nadejście rewolucyjnej mocy imprezowej… niezniszczalnej uniakatowej formuły.


chill out _ domówka Domówka w epicentrum najdzikszej imprezy masowej? Proszę bardzo… Chill out rodem z najbardziej szalonych prywatek… tylko z marką Desperados.


Strefa VIP Undergroundowa społeczność… zawsze blisko baru i dzikich emocji.


szatnia Zawadiacko przystojni i zdecydowani na nie jedno wyzwanie rebelianci Desperados z chęcią zaopiekują się Twoją odzieżą. Na tę jedyną i niepowtarzalną noc w roku zajmą się obsługą szatni.


RE


ED


red _ aktywacja Red aktywacja czyli jak rozpalić noc ? Uczestnicy przekonali się o tym na własnej skórze. Równo o północy na obu scenach zaprezentował się RED DESPERADOS. Nowy, potężny sojusznik w walce o niespożyte pokłady imprezowego szaleństwa. Energetyczna iluminacja neonowej choreografii Art Color Balet na fali zdumienia i oklasków wprowadziła unikalny wariant Desperados.


m a e t g n i l p m a s SODAREPSED


BARY

DESPERADOS


bary Przestrzeń imprezy znajdowały się 4 bary Desperados: METRO – 8 nalewaków Sala „scena mała” – 5 nalewaków Sala „scena duża” – 5 nalewaków Strefa VIP – 2 nalewaki W sumie 20 nalewaków.


Wyniki SPRZEDAŻY TWNP 2012 75 KEG (30l) 240 KARTONÓW


Podczas imprezy, o godzinie 24.00 nastąpiła RED AKTYWACJA czyli wprowadzenie w przestrzeń imprezy nowego wariantu Desperados - RED. Impreza wypełniła się red atrybutami: ÆÆ Na barach zainstalowane zostały RED FRONTY oraz KULE NEWTONA (będące parafrazą imprezowej mocy ). ÆÆ R zeźby lodowe zostały uzupełnione o butelki RED DESPERADOS. ÆÆ Wszyscy statyści zostali „dostylizowani” czerwonymi , ekspresyjnymi akcentami.


sampling team TEAMY SAMPLINGOWE czyli zaopatrzenie w żywiołowym wydaniu. Wyposażone w mobilną, metalową klatkę na kółkach, uzupełniały poziom Desperados w każdym miejscu imprezy.


TEAMY serwowały redolucyjną wersję trunku, podtrzymując ducha imprezowej społeczności.


yka

mu

muzyka

muzyka


muzyka

uzykamuzyka

muzyka


program Dwie niezależne sceny, idealnie wkomponowane w industrialny charakter przestrzeni. Multimedialna płaszczyzna prezentacji dla muzycznych gwiazd najdzikszej nocy. Dla publiczności Desperados zagrali: Foxhole, Gooral, The Qemists, The Phantom Da Vinci Jones, DJ NOZ, Freddy Jay, Matthew Clark


THE QEMISTS Brytyjski zespół drum and bass związany z wytwórnią Ninja Tune. Ich kariera nabrała rozpędu po debiutanckim remiksie utworu Everything Is Under Control duetu Coldcut, który był zarazem ich pierwszym nagraniem wydanym w wytwórni Ninja Tune. Po sukcesie tego remiksu, wielu artystów zwróciło się do nich z propozycjami współpracy, m.in. Dr. Octagon czy Roots Manuva. Z kolei Basement Jaxx, Kano i Lady Sovereign poprosili The Qemists o szlify producenckie swoich utworów. W 2008 roku wydali swój debiutancki album - Join the Q. Płyta jest idealnym przykładem na to, jak The Qemists łączą w swej twórczości rock i brzmienia elektroniczne, z przewagą drum’n’bass’u. Drugi album Spirit In The System został wydany w roku 2010. Poprzez to, że The Qemists łączą w swojej twórczości brzmienia rockowe oraz drum’n’bass, są często porównywani z zespołami Pendulum i The Prodigy.


THE PHANTOM Młody producent i DJ z Warszawy. Jego produkcje trafiają na fale wielu stacji radiowych z muzyką elektroniczną, m.in. BBC. The Phantom to producencki projekt czerpiący inspiracje z atmosfery UK House. Debiutanckie nagranie „Cambodia” pojawiło się w Miksach m.in. The Captain`a, czy Bok Bok`a. Grał u boku m.in. Debruit, Partyshank, A1 Bassline, Jokers Of the Scene, Oneman, Joker, Pirate Soundsystem. Zrealizował miksy m.in. dla bloga Trash Menagerie oraz Heinekena.


FREDDY JAY Pochodzi z Francji, na scenie od 7 lat. Współpracuje z najlepszymi (Bob Sinclair, DEE Nasty, Martin Rolveig i wielu innych). Prekursor kompilacji stylów groove i house. Artysta totalny tzw. dj wirtuoz maksymalnie wykorzystujący potencjał miksowanego materiału w odpowiedniej obróbce własnej oryginalnej produkcji. Freedy Jay to autorskie rozpoznawalne brzmienie na europejskim rynku muzycznym.


DJ NOZ Pochodzi z Gdańska. Ze swoim kuferkiem płyt podróżuje regularnie po całym kraju. W sezonie letnim jest częstym gościem kurortów nadmorskich. Ponadto gościnnie występuje w najróżniejszych miejscówkach gdzie raczy klubowiczów dźwiękami bazującymi na disco-funku, bmore style, hip-hopie i r’n’b. Udział reprezentowanych styli dobiera w zależności od charakteru imprezy. Najczęściej łączy klasyki z nowoczesnymi elektronicznymi brzmieniami dodając do tego rytmy danchallowe, zahaczając o gitarowe riffy a nawet gorące rytmy latino. Rezultatem tak przemyślanego mixu party bangerów, klasyków i mashupów połączonych z hip- hopowym stylem grania jest wybuchowa dawka taneczno miejskich dźwięków, które najprościej określić jako „eN O Zet Style”.


DA VINCI JONES Zanim Da Vinci DJ Jones przepłynął ocean rozpoczął przygodę z gramofonami w klubach NYC. W Europie zaczynał w Niemczech, Austrii i Francji. Jego muzyka to zaskakujące połączenie hip-hopu/r`n`b/muzyki house. Jest to Dj, który ma świetny kontakt z publicznością i świetne jej wyczucie. Doskonale sprawdza się na tego typu Imprezach.


MATTHEW CLARCK Matthew Clarck aka Maciej Borowicz to ambitny i aktywnie działający od 2006 roku dj na wielkopolskiej scenie klubowej. Współpracuje z kilkunastoma klubami w Polsce. Muzyka jaką prezentuje to szeroko rozumiany house z naciskiem na głębokie deepowe, sexowne i taneczne brzmienia. Pomysłodawca i realizator projektów: DeepNonsens Night, I’m IN DAHOUSE, Black and House i Electric Funk. Rezydent Beach Party - Juwenalia. Wystąpił kilkakrotnie na żywo na antenie radia Planeta Poznań (dawniej Rmi\FM) m.in. w programie „Winylowe Noce”. Często podczas występów towarzyszą mu wokaliści i instrumentaliści. Współpracuje z portalem MUNO.PL oraz agencją  Art-Music.pl  Regularnie występuje na imprezach organizowanych przez poznański klub SQm.in. HED KANDI, Defected In the House. Supportował takie gwiazdy jak: ATFC, Barbara Tucker, Lisa Shaw, JT Donaldson, Shapeshifters, Tom Novy, Jaytech, Marco Lenzi, Shena, Simon and Shaker, Oscar de Rivera, Jamie Richards and Dean Oram, Luke Neville and Lovely Laura. Ulubione labele: Strictly Rhythm, Defected, Purple Music, Sole Channel, Get Phsysical, Freerange.


FOXHOLE Foxhole to młody, dubstepowy kolektyw z Poznania, łącząc dźwięki z pogranicza dubstepu/drum’n’bassu/drumstepu/ glitch-hopu/future bassu/modern funku ze scratchem tworzą energetyczną bombę. Na rynku lokalnym (poznańskim) najbardziej popularny młody skład dubstepowy.


GOORAL Gooral, właściwie Mateusz Górny to polski producent łączący muzykę electro z tradycyjną muzyką góralską. Jest inicjatorem tego rodzaju połączeń muzycznych. Pochodzi z Bielska – Białej. W latach 90 jeden z założycieli formacji Psio Crew, znany jako Dobry Gooral. W roku 2008 opuścił Psio Crew i zajął się pracą nad płytą Ethno Electro, której premiera miała miejsce 26 kwietnia 2011 r. Gooral współpracuje z Anną „Wiosną” Rogowską (wokal), Michałem „Kopą” Kopaniszynem (visual art.) oraz Janem Mędralą (kontratenor). Jedyny aktualnie artysta sceny w PL, który sam gromadzi tak dużą publikę.  


SCENA SPONTANICZNA ? Tak ! poza kontrolą organizatora, niezaplanowana fiesta w metrze. Ilość tancerzy równie spontaniczna co imponująca…


STATYS STATYSCI


STATYSCI

SCI


Dziękujemy! CU in 2013!


Grupa KOMBINAT

Komunikacja BTL Marketing Wydarzeń Projekty Biznesowe Grupa KOMBINAT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. ul. Jaśkowa Dolina 6/3, 80-252 Gdańsk, t: +48 58 557 40 47, e: biuro@grupakombinat.pl www.grupakombinat.pl

TWNP 2012 Zywiec WER  

Raport TWNP 2012 by zywiec