Page 30

käbi & känd palka? Aga sellepärast, et nad on tippjuhid, kes peavad eesmärgipäraselt kooskõlastama terve kollektiivi töö: erinevad inimesed ajavad koos üht asja. Ma mängin ise kossu ja väga õpetlik on korviväljakul näha uusi töötajaid: kui suure egoga on tegemist? Mõni on isekam, mõni aitab end ja teisi. Spordiväljakul tuleb iseloom esile. Mängus tuleb ette igasugu olukordi, mida erinevad inimesed lahendavad erinevalt. Kes ei kaota väljakul kriitilises situatMarkus (paremal) on treeningukaaslasest osavalt mööda konksutamas. sioonis pead, suudab suure tõenäosusega rahulikku ja kainet meelt säilitada ka töös ettetuleilma karjumata. Koos käiakse vaatamas vates keerulistes olukordades.” ka Eesti koondise mänge ning Indrek Muidugi pole ka Siim jalgpalliZelinski viimases koondisemängus oli mängust puutumata jäänud: vanaisa Siim Sukles koos Markusega üks meeslauda väraval püsivad siiamaani tema kondade mängueelseid kätlejaid. Telejoonistatud jalgpalliväravad, mille pihta rist vaadatakse koos ka rahvusvahelisi ta poisina lööki harjutas. Praegu käib klubimänge. Aga kui järgmisel päeval Siim pojale võistlustel kaasa elamas ja on kool, piirdub hiline teleülekanne on väga rahul treener Priit AdamsoMarkusele esimese poolajaga. niga, kes juhendab poisse rahulikult, “Praeguses vanuses on kool tähtsam

idega Lõbusate pilt lgvahvad lood ja i kui pallist nii eest es. ka inglise keel Kaasas CD ingliskeelsete lugudega ning harjutustik.

Raamatus inglise-ees ti sõnastik.

30

JALKA MAI 2012

kui sport,” sõnastab Siim Sukles perekonna seisukoha. “Muidugi on olemas näiteid, kuidas on võimalik ühendada tippsport ja õpingud, meil Eestiski on doktorikraadiga endisi tippsportlasi. Ja teistpidi võttes: kui oled läbi löönud tippspordis, saad elus alati hakkama ka ilma kõrghariduseta. Sõltub ikkagi väga palju isiksusest. Ise olen siiski seisukohal, et haridus on esikohal ning isad-emad ei tohiks lubada, et see spordi ettekäändel poolikuks jääb.”

Vanaisa lubas ehitada teisegi värava Rahvusvahelises jalgpallis on Siim Sukles alati kaasa elanud Inglismaa ja Hollandi koondistele ning vanast ajast on klubijalgpallis jäänud lemmikuks Manchester United. “Kui Roman Abramovitš ostis Chelsea, siis see huvitas mind projektina – mida suur raha suudab teha,” räägib Sukles. “On huvitav jälgida, kuidas suure raha abil ehitatakse tippmeeskonda, ja vaadata, kas see aitab saavutada oma eesmärgid.” Markusel on teised lemmikud. Tema eeskujuks on Madridi Realis mängiv Cristiano Ronaldo ning klubidest hoiab ta pöialt Reali kõrval ka Müncheni Bayernile. Eestis on tema lemmikuks Konstantin Vassiljev. “Aga tema löögid pole mulle eeskujuks,” täpsustab Markus, lisades asjaliku seletuse: “Sest tema lööb alati üles, aga mina tahan alla lüüa, et üle värava ei läheks.” Peale jalgpalli käib Markus kooli mudilaskooris laulmas. Talle meeldivad ka korvpall, võrkpall, saalihoki ja rahvastepall. Ja keset vestlust Jalkaga teatab Markus: “Mul tuli just praegu selline tunne, et tahaks käsipallitreeningule!” Seda küll mitte jalgpallist loobumise hinnaga. Vutti mängib Markus ka mai alguses nelja-aastaseks saava venna Oskariga. Enamasti on osad jaotatud nõnda, et vanem veli on väravas ja noorem lööb. “Vanaisa lubas maale teise värava veel ehitada ja siis saame mängida ka, aga seal peab ettevaatlik olema vanaema lilledega,” kirjeldab Markus lähenevat suve.

JALKA (mai 2012)  

Maikuu Jalka intervjueeris Eesti koondise kapteniks tõusnud Ragnar Klavanit, kes sihib tugevamat liigat kui Holland.

JALKA (mai 2012)  

Maikuu Jalka intervjueeris Eesti koondise kapteniks tõusnud Ragnar Klavanit, kes sihib tugevamat liigat kui Holland.

Advertisement