Page 27

klubilood

Lapsed treenivad kahes grupis

C-kategooriaga treeneri Kristo Kiige juhendamisel harjutab 1999. ja 2001.–2006. aastal sündinud poiste gruppides kokku 27 last. Vitali Ganseni hinnangul võiks laste arv olla suurem, aga paraku pole neil huvi. Klubijuht on käinud läbi kõik valla koolid ja lasteaiad, kuid tulemust ei ole. “Ühes koolis on direktor kergejõustikulembene ja ta ütles mulle otse, et jalgpallil pole siin midagi teha,” räägib Gansen, kellel tuleb konkureerida kergejõustiku ja võrkpalliga.

Teise liigasse tuleb püsima jääda Türi Ganvixi meeskonna tänavune eesmärk on teise liigasse püsima jääda. Oma esindusmeeskonnast rääkides varjutavad Vitali Ganseni muremõtted, sest mitme terava mängija lahkumise järel oli ka hetk, kus plaaniti jätkata aste

madalamal. Ganseni sõnul oli eelmisel aastal hea see, et neljateistkümne võistkonna seas jäädi kümnendale kohale, mis vabastas üleminekumängudest ja otse väljalangemisest.

“Halb oli see, et mõned meie mängijad ei tahtnud mängudel käia ja mõtlesid välja erinevaid põhjusi mitteosalemiseks, vahest oli siin tegemist ka motivatsiooni puudusega,” kurdab ta. Praegu on meeskonna nimekirjas 24 mängijat, kellest enamik on pärit Türilt. Miinusena toob Gansen välja selle, et 60–70 protsenti põhimeestest on Tallinnas ja nemad teevad päris vähe trenni. “Aga me ei sunni kedagi,” räägib klubijuht. “Meestel tehnikat niipalju ei ole, aga tahtmist peaks olema palju ning selle pealt peame hakkama saama ja eesmärk on püsima jääda.” Treener Kristo Kiik lisab: “Me oleme amatöörklubi ja põhja ladumine on ikka iga mehe enda teha. Oleme keskmikud. Oleme ka realistid ja kui suudame liigas keskele jääda, oleme oma eesmärgi täitnud.” Vitali Gansen märgib veel, et klubi tahab kasvatada noori ja olla Järvamaa esindusmeeskonnale farmklubiks, kelle mõni kasvandik mängib kunagi meistriliigas.

„Noor mees, sul on MURE?“ Ida-Tallinna Keskhaigla noortekabinetis saad küsida nõu seksuaalelu ja suhete kohta. Testime sugulisel teel levivaid haigusi. Nõustamisele ootame kuni 25-aastaseid noori. Kui vaja, tule koos partneriga.

2012 MAI JALKA

Noortekabinet asub Tõnismäe polikliinikus, Hariduse 6. Registreeru vastuvõtule lühinumbril 1900. Saatekirja pole vaja.

täidavad treeningutest vabal ajal kohalikud lapsed. Vitali Ganseni sõnul ei osanud keegi arvata, et see väljak nii palju kasutamist leiab. Ei ole peaaegu hetkegi, kui seal kedagi pole. Peale jalgpallurite kasutavad seda mängimiseks kohalikud lapsed, korvpallurid ja tennisistid. Ja tema sõnade kinnituseks on väljak palli taga ajavaid poisse täis. “Kui teeme trenne, siis teised peavad meiega arvestama,” märgib Gansen. Riigi ja valla toel ehitatud väljak läks maksma veidi üle miljoni krooni. Ometi ei ole ka see puudusteta. “Kate on betoon ja paneb põlved valutama, aga kui iga päev trenni ei tee, pole hullu,” tunnistab Gansen.

27

JALKA (mai 2012)  

Maikuu Jalka intervjueeris Eesti koondise kapteniks tõusnud Ragnar Klavanit, kes sihib tugevamat liigat kui Holland.