Page 26

klubilood

Kõige vihasem vastasseis Paide Kumakesega Kogu maailmas on jalgpallimeeskondadel vastane, kellega heitlused on tulised ja kompromissitud. Erandiks ei ole ka Türi Ganvix. Nii Vitali Gansen kui ka Kristo Kiik peavad selleks Paide Kumakest. “Mängud Kumakesega on meie jaoks au küsimus ning iga mees tahab endast anda sada protsenti ja natuke rohkemgi,” tunnistab treener Kristo Kiik, kelle sõnul on naabritevaheline võitlus Paide ja Türi vahel toimunud juba aastakümneid. Paraku peab ta tõdema, et samuti teises liigas mängiv Kumake on enamasti peale jäänud, sest nende mehed on treener Viktor Metsa kasvandikud ja nad on kõrgemal tasemel mänginud.

Vitali Gansen tõstab esile eelmisel aastal karikasarja 1/8-finaalis toimunud kohtumise, mille võidu korral oleks Ganvix jõudnud kolmandat korda järjest veerandfinaali. Paraku jäädi 2 : 3 alla. “Kumake juhtis 3 : 0, aga me lõime kaks tagasi ja kolmas polnud ka kaugel,” meenutab Gansen. “Nad ei uskunud, et me võime veel järele tulla. Meie mehed olid aga tahtmist täis, kahjuks jäi natuke puudu. Aga siin tuleb tänada meie duubli Vändra mehi, kes olid meile abiks.” Paraku on tuline vastasseis kohaliku publiku külmaks jätnud ja fännide hulgaga nendel kohtumistel kiidelda ei saa.

Treener Eesti meister vabamaadluses Ganvixis poole kohaga töötav treener Kristo Kiik tuli 2009. aastal Eesti meistriks vabamaadluses. 27aastane mees tunnistab, et paar kuud aastas tuleb ikka maadelda ka.

Spordiklubide Liidule, on selle haldajaks jalgpalliklubi. Plaan oli euroraha toel ehitada koos samas kõrval harjutavate vibulaskjatega ühine riietusruum ja korralik piirdeaed. “Paraku pole majandusega praegu kõige parem seis ja need unistused jäid ainult unistuseks,” kurdab Gansen, kes loodab paremate aegade saabumisel oma plaanid siiski ellu viia.

“Jalgpallihuvi on mul ammusest ajast. Üldse meeldib tegeleda paljude spordialadega,” tunnistab Kiik, kes osaleb ka korvpallis maakonna meistrivõistlustel.

Kuigi suuremate plaanide realiseerimine on jäänud raha taha, on üht-teist siiski tehtud. Kolm aastat tagasi ehitati tribüünidele uued pingid, millest praeguseks pole midagi järele jäänud. “Kahjuks ei ole staadionil aeda ümber ja metsa ääres on selline vaikne koht, kus pidu panna, linnud laulavad ja hea rahulik on olla. Nii lõhuti need pingid ära ja tehti lõket,” on klubijuht nõutu, viidates Foto: Alver Kivi

Kristjan Puusepp, Robin Tarius, Henry Eichenbaum, Joosep Luts, Lauri Laur ja Mart Omann valmistuvad Paide kunstmuruväljakul sõpruskohtumiseks.

26

JALKA MAI 2012

ka kunagise riietusruumi varemetele. Üks ebameeldiv üllatus tabas meid veel. Nimelt ilutsevad vutimurul kõrged mutimulla hunnikud. Siin Vitali Gansen suurt probleemi ei näe: “Varem ei ole siin mutiauke olnud. Aga miks nad tulid? Hooldus oli peal, väljak tehti pehmeks ja tagajärg on käes.”

Liigamängud Türi linnastaadion Oma liigamängud peab Ganvix Türi Linnastaadionil, mille aadressil jagub Vitali Gansenil vaid kiidusõnu. “Nii korras staadione on Eestis vähe,” märgib Gansen, kelle sõnul tehakse tuntud kergejõustikutreeneri Leonhard Soomi juhitud staadionil hooldustööd alati korralikult ära. “Tahaks aprillis mängima tulla, aga pärast hooldust enne kahte nädalat peale ei lasta.” Jalaga vastu muru koputav Gansen tõdeb, et ehitamisel on väljaku alla tehtud hullult hea drenaaž ja hooldajatel tuleb seda väljakut suvel väga palju kasta. “Kuivab kiirelt, nagu valaks klaasi,” jagab ta haldajale kiitust. “Meile ja külalistele on siin meeldinud mängida.” Türis jalgpalli populariseerimiseks organiseeris Vitali Gansen kahe aasta eest samal staadionil meistriliiga telemängu Viljandi Tulevik – Paide Linnameeskond. “Kurb oli see, et samal päeval ei saanud mingil tehnilisel põhjusel seda eetrisse ja seepärast näidati järgmisel päeval,” meenutab Gansen.

Kunstmuruväljak on saanud populaarseks Türi Linnastaadioni naabruses asuva 25 x 40 m suuruse kunstmuruväljaku Foto: Alver Kivi

Viimaseid ettavalmistusi mänguks teevad (paremalt) Kristjan Puusepp, Mait Jurask, treener Kristo Kiik, Arne Reinberg, Mart Omann ja Joosep Luts.

JALKA (mai 2012)  

Maikuu Jalka intervjueeris Eesti koondise kapteniks tõusnud Ragnar Klavanit, kes sihib tugevamat liigat kui Holland.

JALKA (mai 2012)  

Maikuu Jalka intervjueeris Eesti koondise kapteniks tõusnud Ragnar Klavanit, kes sihib tugevamat liigat kui Holland.

Advertisement