Page 16

mängija luubi all

Andres Koogas Nõmme Kaljus tänavu keskkaitsjana ja karistuslöökide sooritajana silma paistnud Andres Koogase kvaliteete hindavad Kalju peatreener Igor Prins ning tema endised treenerid Karel Voolaid ja Ivo Lehtmets. Väljakunägemine Igor Prins: Vahel suudab mängu kenasti teisele äärele üle viia. Mõnikord on pea liiga all ja tahab liiga lähedalt mängida. Karel Voolaid: Tema pluss on see, et suudab lihtsalt mängida. Ta ei hiilga alati efektsete söötudega, aga tema platsinägemine ei peagi olema midagi erilist. Tema teeb oma töö ära, sest temalt oodatakse mängukindlust ja lihtsaid lahendusi. Kõik sõltub muidugi tasemest, sest Klavan AZ-s peab rohkem sööduga alustama.

Tugevus Karel Voolaid: Näitajad väga head. Kehaliselt väga tugev mängija. Ivo Lehtmets: Noortes paistis silma: olid tugevad jalad ja oli kehaliselt tugev.

Foto: Lembit Peegel

cv

Mootor Ivo Lehtmets: Kui mängis noorena meeste vastu, töötas väljakul meeletult palju. Võttis rünnakul palju mängijaid maha. Karel Voolaid: Ei tea, et oleks sellega häda olnud, et peaks välja vahetama vms.

Kiirus

Tehnika Igor Prins: Kaitsemehe jaoks on tehnikat piisavalt. Palli oskavad kõik surmata. Ivo Lehtmets: Kõik on ilusti omandatud, palliga suht kindel, ei värista jalga.

Arno Pijpers, Janno Kivisild, Zaur T ilingara vili, Pasi Rautiainen, Karel Voolaid, Frank Bernhardt, Marko Lelov, Igor Prins Eelmised klubid: Tallinna Flora, Pärnu Tervis, Viljandi Tulevik

JALKA JALKA MAI MAI2012 2012

Igor Prins: See on sellisel keskmisel tasemel: ta julgeb minna, võitleb ja võidab õhuvõitlusi. Suudab keha panna, aga ütleme, et võib-olla kõige parem element see tal ei ole. Karel Voolaid: Eestis pole palju Neemelo tüüpi mängijaid, kelle vastu võiks jääda raskustesse.

Ivo Lehtmets: Tõmbas meeskonda käima, oli kapten, ei andnud alla, püüdis motiveerida kaaslasi rasketes olukordades. Karel Voolaid: Noortekoondistes oli kapten: eeskuju ja sütitaja. Praegu Kaljus paljude isiksuste keskel, kus liidriomadused ei pruugi avalduda, sest ta pole piisavalt vana. Igor Prins: Ta peab end jagama õppimise ja jalka vahel, aga saab sellega hakkama. Ta pole allaandja tüüp. Sisuga kutt.

Sündinud: 05.09.1987 Klubi: Nõmme JK Kalju Treenerid: Priit Adamson, Ivo Lehtmets,

16

Õhuvõitlus

Sisu

Liikuvus Igor Prins: Mõnikord kaitsetöös tahab liiga varakult taganeda ega lähe vastu. See on mängu lugemine, mida annab parandada Karel Voolaid: Kui nõuda rünnakutele lülitumist, siis ta teeb seda, aga palju seda ikka vaja on. Mängu mõistab ja saab asjadest aru. Väga atraktiivne mängija ei ole, aga teeb oma asjad ära. Bärengrub on võimsam ja kogenum, aga Koogas on parem liikuvuselt ja keha valitsemises. Ivo Lehtmets: Sai mängust aru, oskas ise suunata mängijaid õigetele positsioonidele ja oli ise aktiivne, küsis palli. Oma positsioonil tegi liikumised ära.

Karel Voolaid: Koogas on huvitav mängija: ma pole kunagi näinud, et ta teeks prohmakaid. Ta ei jää meelde mängijana, kes kukuks ninali ja põhjustaks tobedaid väravaid. Teda peab meisterlikkuse või kiirusega üle mängima.

Karel Voolaid: Stardikiirus on hea, pikkadel distantsidel pole parim, aga tema positsioonil ei tule pikki distantse ette. Igor Prins: Selle kallal võib eestikatel kõigiga norida. Stardikiirus võiks parem olla. Kohapeal võitlus ja palli tagasivõitmine on hea, aga kui keegi võtab ta kiirusega ette, siis ta võib hätta jääda. Paraku kiirust kapaga juurde ei saa panna. Ivo Lehtmets: Kaks-kolm esimest sammu jättis varem soovida, aga praeguseks on end arendanud.

Löök&sööt Igor Prins: Sööt on tal hea, standardolukorras on mitmeid olulisi väravaid löönud. Pikka söötu ka näeb, kuigi vasak jalg võiks parem olla. Aga parem toimib hästi! Karel Voolaid: Tal on parem jalg tunduvalt tugevam. Kui ta oli paremkaitsja, siis polnud vasaku järele ka vajadust. Nüüd käib mäng tiitli peale ja nõudmised tema söödukvaliteedile on tõusnud. Löök on kõva relv, kuigi ei saa seda oma positsiooni tõttu tihti kasutada. Kõva laks on jalas sees. See pole tüüpiline, et kaitsemängija karistuslööke sooritab.

JALKA (mai 2012)  

Maikuu Jalka intervjueeris Eesti koondise kapteniks tõusnud Ragnar Klavanit, kes sihib tugevamat liigat kui Holland.

JALKA (mai 2012)  

Maikuu Jalka intervjueeris Eesti koondise kapteniks tõusnud Ragnar Klavanit, kes sihib tugevamat liigat kui Holland.

Advertisement