Page 62

LÕPULUGU turniiri formaadist on koormus saarte mängudel alati suur. Näiteks Gotlandil oli Laht üks neist meestest, kes tegi esimese kolme päeva jooksul kolm 90minutilist mängu. Loomulikult mõjub see kehale laastavalt. Sageli võib sellest aru saada alles hiljem, sest saarte mängudelt naastes tuleb Kuressaare meestel ju tagantjärele ära mängida ka need kohtumised, mis siin pidamata jäid. 2015. aastal juhtuski nii, et saarte mängudelt tulles polnud mehed veel piisavalt taastunud ja nii tuli Infoneti duublilt vastu võtta lausa 1 : 10 kaotus.

2019. aastal jääb jalgpall ära

Sel aastal Kuressaarel aga seda muret pole, sest 2019. aasta saarte mängudel jalgpalli kavas pole. Põhjuseks on asjaolu, et seekordne võõrustaja on Gibraltar, kus on ainult üks jalgpallistaadion. Laht nentis suure kurbusega, et loomulikult oleks ta tahtnud ka tänavu oma kodusaart esindama sõita. Mitu teiste saarte esindust teeb seda siiski, sest Walesi saar Ynys Mon otsustas korraldada alternatiivse turniiri. Laht sõnas, et kui Kuressaare mängiks esiliigas, siis oleks võinud ka sõita, ent Premium liiga kõrvalt seda teha ei taheta. Kui vaadata kaugemasse tulevikku ja veeretada lootust, et ehk õnnestub Saaremaal kunagi ise saarte mänge võõrustada, siis takistab seda Pelle Pohlaku sõnul üks asi. Saaremaa esindus 2017. aastal teel Gotlandile. Alumine rida (vasakult): Mikk Rajaver, Sander Laht, Sander Seeman, Margus Rajaver, Karmo Paju ja Amor Luup. Ülemine rida (vasakult): Sander Viira, Mario Pruul, Roland Kütt, Eerik Poopuu, Elari Valmas ja Jan Važinski.

62

JALKA JUULI 2019

Lahingus hiidlased vs. saarlased armu ei anta Saarte mängudel osalevad saarlased võtavad peale välismaalaste mõõtu ka koduste konkurentidega, kui igal aastal peetakse Saaremaa–Hiiumaa matš. Nii Pelle Pohlak kui ka Sander Laht sõnasid, et tegemist on äärmiselt olulise mänguga, kus allahindlust keegi tegema ei hakka. „Sellele mängule tahetakse alati minna parimas koosseisus,“ rääkis Pohlak. Ta nentis, et kuigi alati pole õnnestunud parimaid poegi kokku saada, siis naabrite vastasseisu keegi lihtsalt ei võta. „Ükskord on Saaremaa juba peksa saanud ja keegi ei taha seda rohkem kogeda!“ naeris Pohlak. Sander Laht lisas, et kuigi kõrvaltvaatajatele võib tunduda, et Eesti saarte madin on väiksema tähtsusega kui ülemaailmsed saarte mängud, siis tegelikkuses nii ei ole. „Meil on sama suhe nagu suurtel ja väikestel õdedel-vendadel: väiksemal ei tohi lasta kunagi võita!“ naeris Laht. „Tuleb igal aastal jõuga oma ära võtta, sest muidu ei jaksa pärast seda hiidlaste praalimist ära kuulata. Nii et minule kui saarlasele on see üks kõige printsipiaalsemaid mänge kogu aasta jooksul ja kindlasti ei taha ma sealt puududa!“

„Korduvalt on võõrustamise võimalust arutatud, aga see pole võimalik, sest Saaremaal puudub 50 meetri pikkune ujula,“ sõnas Pohlak. „See on ainuke põhjus, miks Saaremaa kunagi mängude korraldajaks kandideerinud pole.“

Profile for Jalka

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Profile for jalka
Advertisement