Page 46

NAISED

28

1:0

Teesklemine

väravat lõi kõige resultatiivsema eestlannana Napoli eest Lisette Tammik.

võitsid eestlannad üleminekumängu, mille järel kerkiti Serie B-sse.

oli Kristina Bannikova sõnul Itaalias oluliselt suurem probleem kui Eestis.

da nii palju kellelegi õlg õla kõrval keha panema,“ võrdles ta Itaalia ja Eesti vutti. Bannikova tõdes, et kõik ei olnud üdini tore: „Kuna minu elus on tähtsal kohal perekond ja lähedased sõbrad, siis sain Napolis aru, et professionaalina ei ole ainult treenimine ja mängimine minu jaoks, kuigi süda on rahul, et sain selle kogemuse.“ Mitme eestlanna jutust jäid kõlama positiivsed kogemused pealtvaatajate huviga. Tammik meenutas, et hooaja arenedes hakkasid tänaval vastu tulevad inimesed teda ära tundma ja taheti ka pilti teha. „Ühel korral käisin arsti juures, ta tundis mu ära ja tahtis samuti pilti teha!“ rääkis Tammik huvitavast juhtumist. Kutter meenutas omakorda seda, kuidas ta nägi esimest korda, kuidas klubijalgpallis fännatakse tõeliselt naistevõistkondi. „Väga erinev oli ka see, kuidas mängijad ja võistkonnad alati koos väravaid tähistasid, ja meeletu möll, mis riietusruumis peale võidukaid mänge käima läks,“ rääkis Kutter. Ta meenutas veel üht eriti eredat kohtumist Roomas. Napoli vastaseks oli Grifone, keda peeti eestlannade koduklubi peamiseks rivaaliks liigas. Naiskonnale olid oma toetust avaldamas nii Napoli president

46

JALKA JUULI 2019

kui ka teised klubijuhid, kes enne avavilet naisi väljakul kätlemas käisid. Suurte panustega mängu võitis Napoli 5 : 0. „See emotsioon, millega me selles mängus koos fännidega väravaid tähistasime, oli ülivinge: sinist tossu ajavad signaalraketid pandi põlema, mängijad ronisid mööda väljakut piiravat aeda üles fännide poole ja kogu varumängijate pink jooksis alati väljakule tähistama,“ meenutas Kutter.

Neljast jätkab kaks

Kuigi kõik neli kannavad ka Eesti koondise sinist särki, on nad siin siiski Napoli sinises treeningul (vasakult): Vlada Kubassova, Lisette Tammik, Kristina Bannikova ja Eneli Kutter. Foto: Vahur Vahtramäe

Nüüdseks on nelja eestlanna ühine hooaeg Napolis lõppenud ja kõik neist ei jätka Itaalias. Napoliga peaksid jätkama Tammik ja Kubassova, kes pidasid uuele hooajale ette vaadates pikalt aru. „Rääkisime Lisettega sellest juba siis, kui hooaeg alles käis,“ sõnas Kubassova. „Pidasime pikalt aru ja otsustasime jätkata. Ootame senimaani lepinguid, nii et kõik veel 100% kindel pole, aga tahaksime Napolis jätkata.“ Vigastuste küüsis olnud Kutter käis juunikuus operatsioonil ja eelmise hooaja koduklubis ta jätkata ei soovinud. Bannikova on tagasi Pärnus, kus ta asub taas mängima Pärnu JK eest.

Profile for Jalka

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Profile for jalka
Advertisement