Page 28

RUBRIIK

Mikk Reintam lööb palli ära Uruguay koondislase Diego Lugano eest.

Kui võtta arvesse sportlikku taset, siis see oli parim Soomes Jyväskyläs esimesel hooajal, kui lõpetasime liiga kolmanda kohaga. Klubilises mõttes oli tase kõige parem viimases välisklubis ehk Tšehhis Trinecis – seal olid kõik asjad mängijate jaoks korda aetud ja sai keskenduda ainult mängimisele. Kõige kodusemalt olen tundnud end Soomes ja ka viimased kolm aastat Trinecis. See sai mulle väga koduseks ja sealt oli väga raske lahkuda.

Mikk Reintam on oma 191 sentimeetri juures nii pikk mängumees, et lühemad konkurendid – nagu 173 sentimeetri pikkune Denis Poliakov – mahuvad ta kaenla alt läbi pugema.

Tarmo Rüütli nimetas sind kunagi kohmakaks mängijaks ja mõne aja pärast tunnustas, et enam sa ei ole kohmakas. Avalikkuse ees oma arvamuse korrigeerimine ei ole sagedane. Mis on sinu kogemus: kui palju treenereid tunnistab mängijatele ja meeskonnale, et ta on eksinud? (Tauno, Tallinn) Arvan, et see käib treeneri kui elukutse omaduste juurde, et julgetakse tunnistada, kui midagi on valesti öeldud või tehtud. Meeskond on ühtne tervik ja kõik on ju ühise asja eest väljas, et saavutada võimalikult hea tulemus. Kui treener tunnistab oma eksimusi, lisab selline käitumine tiimi ühtsusele palju juurde ja keegi ei pane pahaks, kui treener oma meelt muudab.

Noorena kuulusid Flora süsteemi, aga 2014. aasSind on kunagi ristitud uueks Raio Piirojaks – tal asusid mängima nende konkurendi Nõmme kas see oli toona või on ka praegu õigustatud Kalju ridades – miks nii? (Liisi, Ilmatsalu) võrdlus? (Kaspar, Haapsalu) Kui toona Soomes hooaeg lõppes, seadsin eesAjas tagasi vaadates oli see noorele mängijale loomärgiks jätkata Euroopas mängimist. See ei õnmulikult suur tunnustus, kui võrreldakse sellinestunud ja kuna Kalju oli minu vastu pise Eesti jalgpalli legendiga. Ma pole endale devalt huvi tundnud, siis tegin nendega kunagi seetõttu lisapingeid peale pannud, mõned treeningud kaasa – mulle sobis vaid olen alati oma rida ajanud. Võib öelda, seal väga hästi ja kuna nende huvi oli et mina Piiroja saapaid täitnud pole ja eks VÕRDLUS TŠEHHIGA: suur, tundus see parim valik. see on kellegi teise ülesanne.

„Eestis üritatakse mängida taktikaliselt ja võib öelda, et ka natuke targemalt, sest alati ei ole ju mõtet joosta, pea ees, rünnakule.“

Miks otsustasid just praegu Eestisse naasta? Kas oli pakkumisi ka muudest Eesti klubidest peale Kalju? (Hans, Otepää) Tšehhis hakkas leping läbi saama ja tundsin, et vajan muudatust. Kalju oli minu vastu huvi tundnud ja kogu välismaal viibimise perioodi jooksul olime Nõmme Kaljuga kontakti hoidnud, vajadusel sain ka nende trennides käia. Niisiis tuli otsus Kaljus jätkata üsna lihtsalt. Muudesse Eesti klubidesse ei olnud mul mõttes minna, sest minu ja Kalju vaheline huvi on olnud kahepoolne ning see oli mu jaoks ainuke valik.

28

JALKA JUULI 2019

Milline on olnud su kõige meeldejäävam koondisemäng? (Priidik, Viljandi) Kõige meeldejäävamad olid mängud, mida koondis pidas Lõuna-Ameerikas, kus sai mängitud Tšiili ja Uruguay vastu. Mõlemad meeskonnad mängisid täiskoosseisus, sest valmistuti algavaks Copa Americaks. Need olid väga tugevad mängud. Lisaks ka melu, mis kohtumistega kaasas käis – pilgeni staadion mängus Uruguay vastu. See on unustamatu kogemus. Miks on su tee koondises toppama jäänud? (Elli, Pärnu) Eks treenerid teevad koondise jaoks ise oma va-

Profile for Jalka

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Profile for jalka
Advertisement