Page 22

PREMIUM LIIGA

Otseülekanded: kasu saavad nii fännid kui ka kohtunikud

Premium liigas on viimastel aastatel jõutud olukorrani, kus otseülekannete vahendusel näidatakse igal hooajal ära kõik 180 kõrgliiga kohtumist. Eesti Jalgpalli Liidus on ülekannetega tihedalt seotud tippliigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo, kelle sõnul saavad otseülekannetest kasu nii jalgpallihuvilised, klubid, mängijad, treenerid kui ka kohtunikud. Tekst: Kadi Parts | Foto: Jana Pipar

V

iimase seitsme aasta lõikes on Premium liiga otseülekannetes tehtud kolossaalne hüpe: kui 2012. aastal kanti üle vaid 17% kohtumistest (vaata juuresolevat tabelit), siis praeguseks näeb otsepilti kõikidest mängudest. Seitse aastat tagasi valitses ülekannete maastikul olukord, kus TV6 vahendas hooaja jooksul otsepilti 20–30 mängust, kuid EJLi soovide järgi oleks televaatajateni võinud jõuda oluliselt rohkem kohtumisi. Nii asuti koostööd tegema nii Eesti rahvusringhäälingu kui Postimehega ja tänu sellele suudeti mõne aastaga jõuda olukorrani, kus juba 2015. aastal näidati otsepildis 98% Premium liiga kohtumistest. EJLi tippliigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo selgitas, et toona oli tekkinud olukord, kus otseülekannete tootmine kasvas hüppeliselt ja muutus järjest paremini kättesaadavaks. See tähendas, et ka EJL leidis, et on sobiv hetk suurendada oma otseülekannete mahtu. „Meie selge soov ja eesmärk oli pakkuda kõikidele inimestele võimalust Premium liiga mängudele otsepildi vahendusel kaasa elada,“ sõnas Soo.

Kui hilined praamile või staadion mattub pimedusse 2016. aastal jõuti olukorrani, kus otseülekandes jõuavad vaatajateni kõik Premium liiga mängud. Tänavu näeb otsepilti ERRi kanalite vahendusel, Soccernet.ee portaalist ja jalgpall.ee lehel.

22

JALKA JUULI 2019

Kui 2015. aasta hüppelise kasvu järel näidati otsepildis 177 kõrgliiga mängu, siis 2016. aastal jõuti selleni, et otseülekandena näidati ära kõik 180 mängu. Ka 2017. aastal näidati otseülekandes 100% mängudest, mullu oli see number aga mõneti üllatavalt 99%.

Profile for Jalka

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Profile for jalka
Advertisement