Page 18

2-KÕNE Konstantin Vassiljev ei taha ära anda koondisekohta, mille kunagi raskes konkurentsis saavutas.

Et vormi jõuda, pidin tegema rohkem trenni. Kas sa teed individuaalset trenni? Jah. Vanematele mängijatele tuleb see kasuks, aga ei kahjusta ka noori. Kui on suurem koormus, siis on vajalik puhata, aga kui avaneb võimalus lisatrenni teha, olen seda teinud. Peatreener Jürgen Henn on sinust kaks aastat noorem. Kas selline asi võib segada vanemaid mängijaid? Arvan, et vanemad mängijad võivad segada hoopis noort treenerit, kui hakkavad riietusruumis oma visiooni peale suruma. Mul sellega probleemi ei ole. Austan meeskonnasisest hierarhiat. Treener on treener ja mängija on mängija. Kui olen kunagi teisel pool seda joont, siis tahan, et ka mind austataks.

Konstantin Vassiljev: liiga kergesti pääseb A-koondisse

Eesti koondise raudvara Konstantin Vassiljev mõtiskleb Mainzis saadud 0 : 8 kaotuse taustal meie jalgpalli üle laiemalt. Ta ei ole nõus loovutama kunagi raskelt kätte võidetud koondisekohta noorematele lihtsalt avansi korras. Andma peavad mängijad koondisele, mitte koondis mängijatele. Profiks pürgijate mentaliteet peab olema tõsisem alates lapsevanemate suhtumisest. Tekst: Indrek Schwede | Foto: Lembit Peegel

M

artin Reimi hinnangul on sul jalg kerge ja Eesti liigas jooksed vastastel eest ära. Kuidas sa nii hea vormi oled kogunud? Ma arvan, et asi on motivatsioonis. Ma ei tulnud Eestisse niisama väljakule passima. Tahaks pakkuda emotsiooni oma klubi noortele ja fännidele.

18

JALKA JUULI 2019

Flora ja Levadia on nagu kass ja koer. Mõned florakad on öelnud, et nemad Levadia särki selga ei tõmbaks. Kas sul ei olnud tõrget Florasse tulla? Ei olnud. Ma polnud nii kaua aega Eestis mänginud ja selle ajaga on paar põlvkonda mängijaid vahetunud. Nende klubide suurem vastasseis oli 2000. aastate alguses. Siis olid tulised mängud, kus näidati tihti punaseid kaarte, treenerid jooksid väljakule, oli kätega vehkimist ja palju emotsioone. Viimastel aastatel on see vana rivaliteet võibolla natuke tagasi tulnud. Su kälimees Aleksandr Dmitrijev, kes on praegu Tallinna Kalevi peatreener, mängis Floras eelmisel aastal. Kui palju te omavahel jalgpallijuttu ajate? Väga palju. Arutame kõiki asju, mis puudutab Kalevit, Florat, koondist ja teisi meeskondi. Dima Krugloviga arutame ka Eesti jalgpalli üle. Üks asi on koondise tulemused ja mõni üksik mäng, aga meie räägime ka sellest, kuidas meie jalgpalli arendada. Mis nemad arvasid kaotusest Saksamaale? Seda peab nende käest küsima. Tulemus oli selline, et ... see polnud isegi pettumus, vaid pigem tõstatas muret tekitavaid küsimusi. Just Eesti jalgpalli suhtes tervikuna, mitte ainult koondise suhtes. Viimases mängus oli tasemevahe väga-väga-väga märgatav. Peame mõtlema, kuidas seda distantsi tipptaseme vahel vähendada. See ei ole lihtne protsess, aga see on võimalik. 0 : 8. Mis seal Mainzis juhtus? Ma ei ole nõus, et mängijad ei tahtnud. Kõik tahtsid, aga ei olnud eneseusku ja enesekindlust. Oli aukartus Saksamaa ees ja nii see asi läks. Iga järgmise väravaga suurenes sakslaste eneseusk, nad tahtsid aina enam ja tahtsid kuni viimase sekun-

Profile for Jalka

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Jalka (juuli 2019)  

Juulikuu Jalka kaaneloos räägib koondise tugitala Konstantin Vassiljev peatreeneri vahetusest ja rahvusmeeskonna hetkesisust.

Profile for jalka
Advertisement