Page 1

Projekt 2

Autor: Jakub Ziułkowski 1E


Porównanie Tradycyjna książka:  Mniej bolą oczy przy dłuższym czytaniu  Nie potrzebuje urządzenia do odtwarzania (dodatkowe koszty)  Niektórzy ludzie lubią zapach druku na papierze   Wiele książek nie ma wersji elektronicznej  Tradycja  Nigdy się nie rozładuje, a urządzenie do odtwarzania e-booków może  Nie zużywa prądu  Napięcie towarzyszące odwracaniu kartek  Widok półki pełnej książek wzbudza podziw i dobrze świadczy o jej właścicielu

E-book:  Zajmuje mniej miejsca, jest poręczniejszy w trzymaniu  Przy połączeniu z Internetem wiele pozycji jest dostępnych od zaraz  Szybkość i łatwość w obsłudze  Można zmieniać wielkość i rodzaj czcionki  Są bardzo pojemne  Wiele pozycji jest darmowych, a te, za które trzeba płacić są tańsze od tradycyjnych książek  Ochrona lasów (ekologia)


MOJE ZDANIE Nie potrafię określić swojego zdania na temat, które książki są lepsze, te tradycyjne czy te w wersji elektronicznej. Od kiedy byłem bardzo mały rodzice czytali mi książki w wersji papierowej, nie sądziłem wtedy, że mogą pojawić się inne. Teraz lubię te i te książki. E-booki są bardziej poręczniejsze i wygodniejsze podczas wyjazdów. Mogę czytać praktycznie w każdym miejscu. Nie ma problemu, by jedną ręką trzymać się poręczy w tramwaju czy autobusie, a drugą ręką obsługiwać czytnik i przerzucać kolejne strony. Trzeba tutaj oddać sprawiedliwość również książkom tradycyjnym. Pozycja drukowana nie rozładuje swojej baterii uniemożliwiając dalsze czytanie. Książki tradycyjne posiadają też ten niezwykły zapach druku i są z nami związane od lat. Myślę, że w tym wszystkim najważniejsza jest kultura czytania. Nieważne jak to robimy, ważne, żebyśmy czytali. Poszerza to nasze słownictwo no i człowiek, który dużo czyta jest postrzegany za człowieka mądrzejszego.

Podsumowując… Bardzo podoba mi się nie taka nowa już technologia e-booków i związane z nią możliwości, ale mam też sentyment do zwykłej książki i wiem, że zawsze z przyjemnością sięgnę po tradycyjną książkę.

1e ziułkowski jakub e podręcznik  

mój e-podręcznik na informatykę