Page 1


Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Cover booker"

Darmowa publikacja dostarczona przez AlfabetSukcesu.pl Copyright by Złote Myśli & Paweł Kata, rok 2008 Autor: Paweł Kata Tytuł: Cover booker Data: 10.10.2012 Złote Myśli Sp. z o.o. ul. Toszecka 102 44-117 Gliwice www.zlotemysli.pl email: kontakt@zlotemysli.pl Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione są jakiekolwiek zmiany w zawartości publikacji bez pisemnej zgody Wydawcy. Zabrania się jej odsprzedaży, zgodnie z regulaminem Wydawnictwa Złote Myśli. Autor oraz Wydawnictwo Złote Myśli dołożyli wszelkich starań, by zawarte w tej książce informacje były kompletne i rzetelne. Nie biorą jednak żadnej odpowiedzialności ani za ich wykorzystanie, ani za związane z tym ewentualne naruszenie praw patentowych lub autorskich. Autor oraz Wydawnictwo Złote Myśli nie ponoszą również żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania informacji zawartych w książce. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)


SPIS TREŚCI Wstęp......................................................................................4 1. Czym jest Cover?..................................................................6 2. Jakie możliwości oferuje metoda Cover?.............................9 3. Rodzaje Coverów................................................................12 3.1 Covery faworyzujące gospodarza......................................................13 3.2 Covery faworyzujące wynik remisowy.............................................17 3.3 Cover faworyzujący gości.................................................................21 4. Gdzie grać Coverem?.........................................................26 5. Jak zmaksymalizować zyski?..............................................27 6. Jak obstawiać przy pomocy metody Cover?........................28 6.1 Szansa matematyczna......................................................................29 6.2 Szansa według bukmachera............................................................30 6.3 Formuła Kelly'ego............................................................................33 6.4 Formuła Promująca Ryzyko (FPR)..................................................35 7. Praktyczne zastosowanie metody Cover.............................37 8. Jak postąpić w przypadku, gdy przegramy?.......................40 Podsumowanie......................................................................42 Informacje dodatkowe...........................................................45


COVER BOOKER – darmowy fragment – kliknij po więcej Paweł Kata

● str. 4

Wstęp Nim przejdę do sedna sprawy muszę się do czegoś przyznać: nie bardzo znam się na sporcie, nigdy nie interesowałem się statystykami sportowymi, niewiele meczy obejrzałem w całości. Dużo bardziej wolałem pokopać piłkę czy pograć w siatkę, niż rozprawiać jak to Rooney podał do Cole'a, a ten po mistrzowsku wpakował piłkę do bramki i tłumy szalały. Moje podejście przyczyniło się do tego, że dość późno zacząłem grać na zakładach bukmacherskich. Wszyscy dookoła uważali, że bez ugruntowanej wiedzy sportowej (a najlepiej wręcz specjalizacji z konkretnej dyscypliny) nie da się wygrywać. Wmawiali mi, że grając tylko traciłbym pieniądze. Wiesz co? Mylili się :-). Nie będę ukrywał, że nim doszedłem do dzisiejszych wniosków przegrałem sporo pieniędzy, ale z perspektywy czasu mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że wszystko mi się zwróciło i dziś praktycznie tylko zarabiam. Jeżeli masz podobne doświadczenia i chcesz zarabiać na zakładach bukmacherskich, to ta publikacja jest dla Ciebie. Chcę jednak, żeby było jasne: nie opisuję stuprocentowej metody na nieustanne wygrywanie. Dlaczego? Bo NIE MA takiej metody. Niektórzy uważają, że Surebet jest jedyną, pewną metodą, ale nawet ten sposób nie gwarantuje 100% wygranej.

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Kata


COVER BOOKER – darmowy fragment – kliknij po więcej Paweł Kata

str. 5

Osobiście znam tylko jedną, pewną metodę na zakłady bukmacherskie, na której nie można stracić ani grosza: nie grać. No ale przecież, jak mówi stare przysłowie: „kto nie gra, ten nie wygrywa”, a podejrzewam, że oboje chcemy wygrywać – i to jak najczęściej. Pozwól zatem, że podzielę się z Tobą moim sposobem na objęte niskim ryzykiem wygrane przy pomocy metody Cover. Zapraszam do lektury. PS. Niniejsza publikacja została napisana z myślą o osobach, które posiadają podstawową wiedzę dotyczącą zakładów bukmacherskich (np. umiejętność zawarcia zakładu czy znajomość wykorzystywanych pojęć). Jeżeli dopiero zaczynasz obstawianie, zachęcam Cię do zapoznania się z innymi publikacjami Złotych Myśli, w których zawarto wartościowe wskazówki i objaśnienia dla początkujących.

O metodzie „cover booker” po raz pierwszy wspomina Arkadiusz Kwiatkowski - autor ebooka pt. „Zakłady sportowe i bukmacherskie kontra multilotek”.

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Kata


COVER BOOKER – darmowy fragment – kliknij po więcej Paweł Kata

● str. 6

1. Czym jest Cover? Obecnie stosowane metody gry na zakładach bukmacherskich mają przynajmniej jedną z poniższych, negatywnych cech: • • •

• •

wysokie ryzyko przegranej (tzw. tasiemce), czasochłonność (progresja), finansochłonność (progresja, Surebet, doubling-up, zasada słupkowa), mała elastyczność w stosowaniu (Surebet), niewielki zysk (Surebet, niektóre progresje).

W metodzie Cover chodzi przede wszystkim o to, żeby całkowicie lub przynajmniej częściowo wyeliminować te negatywne czynniki przez odpowiednie obstawienie dwóch z trzech wariantów danego zdarzenia sportowego.

Na pewno znana Ci jest taka sytuacja: Wszystko wskazuje na to, że wygra drużyna gospodarzy, ale inwestujesz niemałą kwotę, której strata mogłaby być dla Ciebie mocno odczuwalna, dlatego zastanawiasz się, czy nie podeprzeć się remisem. Niestety, choć kurs na wygraną gospodarzy (1) wydaje się obiecujący, to uwzględnienie remisu (1x) stawia pod znakiem zapytania opłacalność gry na to zdarzenie, ponieważ kurs jest bardzo niski (np. 1.06).

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Kata


COVER BOOKER – darmowy fragment – kliknij po więcej Paweł Kata

str. 7

W tej sytuacji można postąpić następująco: • • • •

zaryzykować i zagrać o wszystko, zrezygnować z gry na to zdarzenie i poszukać innego, całkowicie odpuścić grę w danym dniu, w taki sposób dobrać stawki, żeby przy wystąpieniu remisu (x) zwrócił nam się cały wkład, a przy wygranej gospodarza (1) zarobić możliwie jak najwięcej.

Gdy korzystamy z ostatniej możliwości - stosujemy Cover. Działanie tej metody najlepiej prześledzić na przykładzie. Załóżmy, że bukmacher oferuje nam następujące zdarzenie: FC Nantes – Paris Saint Germain (26.11, BetGun) 1 – 2.57 x – 2.85 2 – 2.85 1x – 1.35 x2 – 1.43 Jak widać obstawiając wygraną FC Nantes (1) zarobimy na czysto 157% wkładu. Gdy podeprzemy się remisem (1x), zysk wyniesie już tylko 35%. Natomiast zastosowanie Covera pozwoli zyskać blisko 69% (obstawiając remis równowartością 35% kapitału przeznaczonego na grę, a wygraną gospodarza pozostałymi 65% procentami).

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Kata


COVER BOOKER – darmowy fragment – kliknij po więcej Paweł Kata

● str. 8

Reasumując: Cover to taki sposób gry, który przy obstawieniu dwóch z trzech wariantów zdarzenia pozwala nam na jednym uzyskać wygraną, natomiast w przypadku drugiego – odzyskać postawioną stawkę. Stawkę tracimy tylko w przypadku wystąpienia nieobstawionego wariantu.

Jakie dziedziny sportu można obstawiać Coverem? Cover znajduje zastosowanie w każdej grze, której końcowy wynik może być wygraną gospodarza (1), remisem (x) lub wygraną gości (2). Takie zdarzenia potocznie nazywa się trzydrogowymi. Warto mieć na uwadze również to, że przy pomocy Covera bez najmniejszego problemu będziemy mogli obstawić różne inne trzydrogowe warianty zdarzeń, takie jak: • • • •

wynik pierwszej lub drugiej połowy, wynik z handicapem, która drużyna strzeli pierwszego gola, połowa z większą ilością goli itp.

Często okazuje się, że zdarzenia uzupełniające mają równie atrakcyjnie kursy, co zdarzenie główne, a być może będą dla nas łatwiejsze do przewidzenia.

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Kata


Dlaczego warto mieć pełną wersję? Jak skutecznie obstawiać u bukmachera (i nie tracić przy tym czasu, nerwów oraz pieniędzy)? Jeżeli metoda, którą aktualnie stosujesz grając u bukmachera, przynosi Ci stałe, częste zyski i nie jest przy tym czasochłonna, ryzykowna, nie wymaga dużych nakładów finansowych i nie spędza Ci snu z oczu, to nie czytaj dalej. Jeżeli jednak masz dość: * ryzykownej gry „tasiemcem” i notorycznych przegranych przez zaledwie jedno zdarzenie, * monotonnego obstawiania progresją, * szukania surebetów, które nie dość, że wbrew powszechnemu mniemaniu nie dają 100% wygranej, to jeszcze są mało dochodowe, * stresu towarzyszącego grze za większe pieniądze, * i wielu innych nieprzyjemności... To zagraj metodą Cover, która została rzetelnie przedstawiona w publikacji „Cover booker” Grając Coverem można sukces osiągnąć szybciej i mniejszym nakładem środków! * NIE grasz ryzykownym „tasiemcem” - grasz tylko na jedno zdarzenie, a w dodatku obstawiasz aż dwie możliwości! * NIE marnujesz czasu na szukanie idealnego zestawu kursów - wiele zdarzeń z codziennej oferty z powodzeniem nadaje się do obstawienia Coverem. * NIE musisz inwestować 100 złotych, żeby zarobić 4 złote! Inwestujesz połowę z tego i zarabiasz średnio 20 złotych (5 razy więcej, niż w Surebet'cie uznawanym za dochodowy!). * NIE musisz posiadać ogromnych pieniędzy, żeby przez nie wiadomo ile spotkań podwajać stawkę – grasz za tyle, ile jesteś w stanie wyłożyć w danej chwili. * NIE czekasz tygodniami na odebranie wygranej – masz ją zaraz po zakończeniu spotkania. Pełną wersję książki zamówisz na stronie wydawnictwa Złote Myśli

http://metoda-cover.zlotemysli.pl

Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)

cover-booker  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you