Page 1

Propozycja logotypu dla restauracji

ANTRAKT


Bon appĂŠtit 2


3


4


Propozycja pierwsza

5


6


Budowa logotypu: Logotyp jest połączeniem znaku graficznego wraz z typografią. Oba elementy występują łącznie i nie powinno się ich od siebie oddzielać.

Koncepcja logotypu: Logotyp został zaprojektowany w stylu retro. Przy projektowaniu logotypu został zastosowany szerofowy krój pisma, dzięki czemu logotyp zyskał klasyczny charakter. Przy nagłówku z nazwą restauracji został zastosowany efekt łuku, dzięki czemu logotyp jest bardziej dynamiczny i podświadomie kreśli zaokrąglony kształt logotypu. Znak graficzny przedstawia maski teatralne. Jest to oczywiście nawiązanie do nazwy restauracji i do miejsca, gdzie restauracja się mieści - kino bajka. Maski które są obecne w logotypie można zobaczyć na dwa sposoby. Jako maski na które pada cień i które są ustawione pod lekkim kątem oraz jako zwykłe ludzkie twarze widziane z profilu.

Zalety i użyteczność: Zdecydowanie największą zaletą logotypu jest to, że jest on jednokolorowy. Nie ma żadnego problemu przy wykorzystaniu tak zaprojektowanego logotypu podczas znakowania odzieży, oklejania auta czy umieszczenia go na nośniku, gdzie istnieje opcja tylko jednokolorowego druku.

7


8


9


10


11


12


13


14


Propozycja druga

15


Antrakt — restauracja — 16


Budowa logotypu: Logotyp składa się ze znaku graficznego, oraz części typograficznej.

Koncepcja logotypu: Ta propozycja zdecydowanie najbardziej czerpie ze sztuki spośród wszystkich oferowanych logotypów. Znak graficzny przedstawiający maski teatralne został zaprojektowany tak, by swoją stylistyką narzucał skojarzenie z nurtem malarskim - kubizmem polegającym na odrzuceniu reguł perspektywy i geometrycznym uproszczeniu elementów kompozycji.

Zalety i użyteczność: Logotyp w swojej budowie korzysta ze sztuki. Co zwiększa prestiż restauracji. Sprawia to, że przebywanie w Antrakcie pozwala poczuć się lepiej i oderwać na chwilę od codzienności. Prostota budowy logotypu pozwala wykorzystać go nawet w pomniejszeniu, a możliwość oddzielenia od siebie części typograficznej i znaku graficznego pozwala wykorzystywać go zależnie od sytuacji tak, by prezentował się jak najlepiej.

Warianty logotypu: układ pionowy:

Antrakt

układ poziomy:

Antrakt — restauracja —

— restauracja —

17


18


19


20


21


22


23


24


Propozycja trzecia

25


26


Budowa logotypu: Logo składa się w całości z typografii

Koncepcja logotypu: logotyp jest w pełni typograficzny. Oznacza to, że jest pozbawiony jakich kolwiek znaków graficznych, a do jego budowy zostały wykorzystane tylko litery. W tym wypadku otrzymujemy kaligraficzny nagłówek z nazwą restauracji, oraz slogan pod nagłówkiem.

Zalety i użyteczność: Wielką zaletą w pełni typograficznego logotypu jest to, że zazwyczaj nie wywołuję on żadnych negatywnych emocji i jest bardzo uniwersalny. Prezentuje się dobrze i na ścianie w postaci liter blokowych i na pismach urzędowych. Logotyp jest jednokolorowy - może zostać wykorzystany na materiałach w których zalecane są ograniczone palety barw.

27


28


29


30


31


32


33


Dziękujemy za zapoznanie się z naszą ofertą.

Mamy nadzieję, że propozycje przedstawione w powyższej ofercie przypadną Państwu do gustu i będziemy mogli kontynuować współprace.

elementy identyfikacji wizualnej tj. wizytówki, torby, filiżanki czy karty rezerwacji są przykładowe i mają na celu przedstawienie w jaki spoób może być logo stosowane w praktyce.

34


35


studio reklamy Joint dla restauracji Antrakt ◆ styczeń 2014

Restauracja ANTRAKT - propozycja logotypu  

http://www.jakubbe.tumblr.com