Page 1

KRYM 2013

R

19 LAT DOŚWIADCZENIA

UKRAINA •

ODESSA TRUSKAWIEC REJS PO DNIEPRZE I M. CZARNYM

ROSJA

SANKT PETERSBURG

LITWA DRUSKIENNIKI

GRUZJA

WYCIECZKA DOOKOŁA GRUZJI

IZRAEL ZIEMIA ŚWIETA

SARDYNIA

SANTA CATERINA DI PITTINURI

POLSKA

WARSZTATY ZDROWIA I DŁUGOWIECZNOŚCI

WCZASY | WYCIECZKI | REJSY | SANATORIA www.joannawroc.pl


KRYM SAMOLOTEM – INFORMACJE PRAKTYCZNE zumiały a Polacy nie będą mieli problemów z porozumieniem się.

Krym

Morze Azowskie

Krasnopietrowsk

Eupatoria

1 UAH = 100 kopiejek Ukraińska Hrywna (UAH) 1 USD = ok. 8,0 UAH 1 EURO = ok. 10,8 UAH Dostępne są kantory i bankomaty. Sugerujemy nie zabierać polskich złotych ponieważ tylko w nielicznych miejscach będzie można je wymienić.

Kercz

Saki

Simferopol

Stary Krym Feodozja

Morze Czarne

Bakczysaraj Sewastopol Bałakława

WALUTA

Sudak

PRZYKŁADOWE CENY

Ałuszta Ałupka

Jałta

Morze Czarne

Chleb ok. 3 UAH

PÓŁWYSEP KRYMSKI

KLIMAT

Leży w południowej części Ukrainy, otaczają go Morze Czarne oraz Azowskie. Oferuje leczniczy klimat, piękną przyrodę, wspaniałe widoki, ciepłe morze, a także ciekawą historię i zabytki – pałace i parki rosyjskiej arystokracji, pozostałości po antycznych miastach i ruiny średniowiecznych twierdz. Ponad 2/3 powierzchni zajmują płaskie stepy, tylko w południowej części występują góry. Najwyższe masywy górskie zakończone są płaskimi wierzchołkami „jajłami” (z tatarskiego „letnie pastwiska”). Najwyższym szczytem Krymu jest Ronan-Kosz (1545 m n.p.m.). Autonomiczna Republika Krym jest regionem Ukrainy o znacznej autonomii (własna konstytucja, flaga, godło, hymn, parlament, rząd itp.). Półwysep zamieszkuje ok. 2,6 mln ludzi i ponad 80 narodowości. Większość stanowią Rosjanie (ok. 60%), nastepnie Ukraińcy (ok. 25%), Tatarzy (ok. 11%) a także Ormianie, Białorusini, Grecy, Karaimowie, Bułgarzy, Polacy i inni.

Krym leży w strefie wpływu klimatu śródziemnomorskiego. Upalne lato – łagodzone bryzą morską – przechodzi w ciepłą jesień a dalej w stosunkowo ciepłą i mało śnieżną zimę. Sezon trwa od maja do października. Woda w morzu nagrzewa się do 26-28°C. PRYKŁADOWE TEMPERATURY miesiąc

V

VI

VII

VIII

IX

X

powietrze

20

25

27

29

25

18

woda

18

22

24

25

23

19

Obiad ok. 35 UAH

Kawa ok. 10 UAH

Piwo ok. 4 UAH

Lody ok. 5 UAH

Wino ok. 20 UAH/butelka

Cola ok. 5 UAH

Wódka ok. 18 UAH/butelka

CZAS + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego (w sezonie letnim). Jeśli zatem w Polsce jest godz. 12.00 to na Krymie mamy godz. 13:00.

PASZPORT I WIZY Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia wyjazdu. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana.

WAŻNE TELEFONY

JĘZYK Językiem urzędowym jest język ukraiński jednak powszechnie używanym jest język rosyjski, zapisywany cyrylicą. Język polski jest tam w większości zro-

Ambasada RP i Konsulat Generalny RP Kijów, tel. +380 442248040 Konsulat Generalny RP, Lwów, tel. +380 322970861

WYLOTY Z WARSZAWY W PONIEDZIAŁKI OD 29.04.2013 DO 23.09.2013 WYLOTY Z KATOWIC, WROCŁAWIA, POZNANIA W ŚRODY I SOBOTY, CO 10-11 DNI OD 22.06.2013 DO 14.09.2013 ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU SAMEGO PRZELOTU (www.joannawroc.pl)

KRYM – WYCIECZKI FAKULTATYWNE PRZYKŁADOWE WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Cena: ok. 48 EUR

Cena: ok. 55 EUR

Cena: ok. 40 EUR

Cena: ok. 35 EUR

DELFINARIUM

Wycieczka atrakcyjna zwłaszcza dla dzieci, ciekawa również dla dorosłych osób. Podczas godzinnego pokazu swoje umie- Cena: jętności zaprezentują delfiny, orki i foki. Będzie można kupić obraz narysowany przez delfiny oraz za dodatkową opłatą po ok. 30 EUR zakończeniu pokazu zrobić sobie zdjęcie z delfinami.

WIELKI KANION + AJ-PETRI

Wycieczka w Góry Krymskie. Pierwszym punktem programu będzie Wielki Kanion Krymu, którego urokliwe urwiska oraz piękna roślinność z pewnością cieszą oko każdego turysty. Powędrujemy dnem kanionu wzdłuż górskiej rzeki Ulu-Uzen do najwiekszej atrakcji – tzw. „wanny młodości”. Po ukończeniu zwiedzania bedziemy mieli możliwość zjeść obiad (fakultatyw- Cena: nie) w lokalnej restauracji górskiej. Po południu przejazd na najwyższy szczyt w okolicach Jałty – górę Aj-Petri (1233 m), z któ- ok. 65 EUR rej rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na Jałtę i cała Riwierę Krymską. W przypadku dobrej pogody i braku korków zrealizujemy zjazd wagonikiem kolejki linowej do małej miejscowości Mischor w okolicach Jałty. UWAGA! Wycieczki fakultatywne organizowane są przez lokalne biuro podróży. Szczegóły dotyczące wycieczek fakultatywnych (możliwość realizacji z poszczególnych miejscowości oraz ostateczne ceny) przedstawia rezydent na miejscu.

wykupienie GWARANCJI CENY, dzięki której nie obejmą Państwa żadne ewentualne podwyżki cen, tym związane ze zwrostem kursów walut lub wzrostem ceny paliwa.O szczegóły zapytaj w biurze. GWARANCJA CENY wProponujemy

2

Projekt katalogu: Jakub Matuszkiewicz, tel. +48 695 382 943, kuba@superurlop.pl

Wycieczka podczas której turyści zapoznają się z pięknymi pałacami epoki Romanowów na Krymie,a także zapoznają się z taJAŁTA jemnicą wydarzeń konferencji jałtańskiej. W programie: Pałac Cara Mikołaja II w Liwadii, photo stop na placu widokowym na CARSKI KRYM zamek na skale „Jaskółcze Gniazdo”, tarasy południowe Pałacu Kniazia Michała Woroncowa w Ałupce, rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Riwiery Krymskiej oraz czas wolny na bulwarze w Jałcie. Pełna pięknych krajobrazów i kontrastów wycieczka prowadząca w głąb półwyspu do niegdyś słynnej stolicy Chanatu Krymskiego miasta Bakczysaraju. Podczas zwiedzania zobaczymy Pałac Chanów Krymskich Girejów, „Fontannę łez”, harem a także BAKCZYSARAJ najstarszy meczet Dzuma Dzami. Po południu przejazd na przedmieścia, do miejscowości Sałaczik, skąd rozpocznie się piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspienskiego oraz pozostałości średniowiecznego skalnego miasta Czufut-Kale, które natchnęło Mickiewicza do napisania Sonetów Krymskich. Ciekawa podróż do kraju Gomera – urokliwej miejscowości Sudak, położonej nad przytulną zatoką. Największą atrakcją miasta jest Twierdza Genueńczyków, wybudowana jeszcze w XIV wieku w celu obrony szlaków handlowych w basenie Morza SUDAK Czarnego. W trakcie wycieczki zobaczymy także miejscowość Stary Krym, gdzie znajdują się największe zabytki tego regio+ STARY KRYM nu – Meczet Uzbeka oraz odnowiony niedawno ormiański klasztor Surb-Hacz, przytulnie położony w górach, w cieniu różnorodnej roślinności. Za dodatkową opłatą (ok. 30 E) można wziąć udział w wieczorze folklorystycznym „Spotkanie z Tatarmi Krymskimi”. Wycieczka do największego miasta Krymu – Sewastopola, będącego jednocześnie bazą floty wojennej Rosji i Ukrainy. W prograBAŁAKŁAWA mie zwiedzanie ruin antycznego greckiego miasta Chersonezu Taurydzkiego, wpisanego na listę obiektów architektury UNE+ CHERSONES SCO. Ponadto wizyta w Bałakławie, gdzie znajdują się pozostałości twierdzy Czembało oraz fabryka łodzi podwodnych ZSRR.


R

19 LAT DOŚWIADCZENIA

O NAS Od 19 lat z powodzeniem organizujemy wczasy krajowe – w górach, nad morzem i jeziorami oraz pobyty sanatoryjne w Druskiennikach, Truskawcu i Odessie. Nasza specjalność to wczasy i wycieczki na wschód Europy, w tym na Krym. Podróż na ten egzotyczny półwysep odbywa się samolotem z Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia lub pociągiem, albo autokarem. W 2005 roku nasze biuro uczestniczyło w programie „Latam z Katowic”, w którym uzyskało tytuł TOUROPERATORA NOWEGO KIERUNKU ROKU 2005 – KRYMU. Dużą popularnością cieszą się oragnizowane przez nas wczasy i wycieczki do Rosji i Gruzji. Nowością jest wycieczka Izrael – Ziemia Święta, a także organizacja wczasów zdrowotnych – odchudzających w Polsce. Zapraszamy także na naszą stronę internetową, gdzie znajduje się pełna oferta organizowanych przez nasze biuro imprez turystycznych. W biurze „JOANNA” mogą Państwo dokonać także zakupu imprez zagranicznych oferowanych przez inne renomowane biura podróży: WEZYR HOLIDAYS, ITAKA, OASIS TOURS, ALFA STAR, RAINBOW TOURS, EXIM TOURS, SUN&FUN, OK SERVICES, SKARPA i inne. Oferty sprzedawane są po cenach identycznych, jakie obowiązują przy zakupie bezpośrednio w tych biurach. Można dzięki temu, oszczędzając czas, dokonać właściwego wyboru i porównać ceny, w czym – oczywiście – pomoże miła obsługa naszego biura. Naszą dewizą jest profesjonalizm, wysoka jakość świadczeń, solidność i wiarygodność. Korzystając z usług Biura Turystyki „JOANNA” możecie Państwo liczyć na życzliwość, miłą i kulturalną obsługę, a przede wszystkim na efektywny wypoczynek.

Zapraszamy

SPIS TREŚCI WCZASY KRYM (samolot | pociąg | autokar | dojazd własny) 2 4 5 6 6

Krym – informacje, wycieczki fakultatywne Maloreczenskoje – Hotel Argo***+ Maloreczenskoje – Hotel Kamelot***+ Sudak – Hotel Forum*** Ałuszta – Hotel Ałuszta***

WYCIECZKI KRYM 7 Dookoła Krymu – 15 dni (samolot) 8 Perły Krymu – Krym Wschodni – 7 dni lub 7+7 lub 10/11 dni (samolot) 9 Perły Krymu – Krym Zachodni – 7 dni lub 7+7 lub 10/11 dni (samolot) 10 W kraju cyprysów i magnolii – 14 dni (autokar) 11 Czarujący Krym – 10/11 dni (samolot lub pociąg)

REJSY 12 Rejs na Krym – po Dnieprze i Morzu Czarnym – 12 dni

WYCIECZKI – ROSJA, GRUZJA, IZRAEL 13 Sankt Petersburg – 7 dni (autokar) 14 Dookoła Gruzji – 8 dni lub 7+7 (samolot) 15 Ziemia Święta – 8 dni (samolot)

SANATORIA 16 Litwa – Druskienniki – Sanatorium Egle (autokar | dojazd własny)

16 Ukraina – Odessa – Sanatorium Biała Akacja BIURO TURYSTYKI „JOANNA”

UL. PIŁSUDSKIEGO 74/45 A, 50-020 WROCŁAW tel. 71 341 84 62, 71 347 14 59, fax 71 344 19 30 INFOLINIA: 801 000 674 (dla telefonów stacjonarnych)

e-mail: biuro@joannawroc.pl www.joannawroc.pl

(autokar | pociąg | samolot | dojazd wł.)

17 Ukraina – Truskawiec – Sanatoria: Dniepro, Beskid, Karpaty i Rixos**** (autokar | dojazd własny)

WCZASY – SARDYNIA 18 Santa Caterina di Pittinuri – Hotel La Baja**** 18 Chia – Hotel Parco Torre Chia****

Nasze konto: BANK PEKAO S.A 92 1240 6726 1111 0000 5638 3452

INNE IMPREZY

JESTEŚMY CZŁONKIEM DOLNOŚLĄSKIEJ IZBY TURYSTYKI. POSIADAMY ZEZWOLENIE NA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI W ZAKRESIE ORGANIZACJI IMPREZ TURYSTYCZNYCH NR 171/10/01/2004

19 Najlepsze oferty 2013

oraz GWARANCJĘ UBEZPIECZENIOWĄ SIGNAL IDUNA NR M256353

NOWOŚĆ – WARSZTATY ZDROWOTNE – POLSKA 20 Warsztaty zdrowia i długowieczności doktora Jana Pokrywki 3


KRYM | WCZASY | miejscowość: MALORECZENSKOJE | SAMOLOTEM

HOTEL ARGO***+ MALORECZENSKOJE

CENY OD 1890 zł/os. ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ

ILOŚĆ MIEJSC OGRAN ICZON A

HOTEL ARGO***+ LOKALIZACJA

SPORT I ROZRYWKA

Hotel Argo to przytulny, rodzinny obiekt o dobrym standardzie, położony w odległości ok. 400 m od morza, szerokiej piaszczysto-żwirowej plaży oraz centrum miejscowości z parkiem, sklepami, restauracjami. Hotel dysponuje 36 pokojami, wygodnie urządzonymi. Do dyspozycji gości jest restauracja – urządzona w tematyce morskiej, centrum SPA – zgodnie z mottem pracowników: „tutaj można nie tylko odpocząć i poprawić swoje zdrowie, ale także w pełni zrelaksować duszę”, basen z jacuzzi na świeżym powietrzu z oświetleniem nocnym i podgrzewaną wodą oraz centrum konferencyjne.

Restauracja, centrum SPA, centrum konferencyjne, parking, internet Wi-Fi, siłownia, tenis stołowy, całodobowa recepcja.

POKOJE 2-osobowe (możliwość 1 dostawki) standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, suszarka, lodówka, TV-sat, telefon, klimatyzacja, sejf.

WYŻYWIENIE HB (śniadania, obiadokolacje, napoje w cenie)

BASEN 1 – przy hotelu (z podgrzewaną wodą słodką) i jaccuzi, leżaki i parasole bezpłatnie.

MORZE I PLAŻA Odległość do morza – ok. 400 m, szeroka hotelowa plaża piaszczysto-żwirowa oraz plaża VIP kompleksu Kuraż, leżaki i parasole odpłatnie (ok. 3-5 EURO/ dziennie).

NASZA OPINIA Jest to kameralny, dobry hotel dla osób nastawionych na wypoczynek, plażowanie i relaks z dala od zgiełku dużych kurortów nadmorskich, jednak w niedalekiej odległości od nich. TERMIN WYLOTU Z KATOWIC, WROCŁAWIA, POZNANIA

ILOŚĆ DNI

CENA

22.06 – 03.07.2013 03.07 – 13.07.2013 13.07 – 24.07.2013 24.07 – 03.08.2013 03.08 – 14.08.2013 14.08 – 24.08.2013 24.08 – 04.09.2013 04.09 – 14.09.2013 14.09 – 25.09.2013

11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI

3460 zł 3290 zł 3460 zł 3290 zł 3460 zł 3290 zł 3460 zł 3290 zł 3460 zł 2260 zł 2260 zł 1050 zł W cenie 100 zł

Dziecko 2 – 12 lat Osoba dorosła na dostawce Dopłata do pokoju 1-osobowego Dopłata do obiadokolacji Dopłata do wylotu z WRO/POZ

Maloreczenskoje to niewielka, przytulna miejscowość na południowym wybrzeżu Półwyspu Krymskiego, położona 25 km od Ałuszty, w kierunku na Sudak, w dolinie górskiej rzeki Kucuk Uzen, w otoczeniu ogrodów i winnic. Niepowtarzalny mikroklimat, piękna przyroda oraz widok gór przyczyniają się do efektywnego odpoczynku od codziennego zgiełku miasta. Miejscowość położona nad brzegiem morza, z trzech stron otoczona górami, chroniącymi od północnych wiatrów. Lato jest bardzo słoneczne, deszcze są bardzo rzadkie. Plaża w Maloreczenkoje jest piaszczysto – żwirowo – kamienista (drobny kamień) oraz sporo szersza od plaż w Ałuszcie czy Jałcie, jej szerokość to 30-50 m. Na plaży można skorzystać z różnych sportów wodnych. Na nabrzeżach działa wiele restauracji oraz kawiarni, a przy głównej ulicy, prowadzącej od wejścia do parku nad morze jest wiele straganów, gdzie można znaleźć wszystko, czego potrzebujemy – pamiątki, akcesoria plażowe, książki, czasopisma, odzież i oczywiście szeroki wybór słynnych win krymskich oraz miejscowych. W centrum jest mały rynek, gdzie miejscowi rolnicy przywożą warzywa, owoce i inne produkty spożywcze. Główną atrakcją miejscowości jest słynny Hram-majak, czyli latarnia morska, wybudowana na klifie, która jest równocześnie Cerkwią pw. Św. Mikołaja oraz Muzeum Katastrof Morskich. W pobliżu znajdują się również inne unikalne atrakcje: wodospad Jur-Jur, „Serowa Skała”, Błękitna Zatoka – Zatoka Miłości. TERMIN WYLOTU Z WARSZAWY

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

29.04.2013

3090 zł

4390 zł

06.05.2013

2890 zł

3950 zł

13.05.2013

2890 zł

3950 zł

20.05.2013

2890 zł

3950 zł

27.05.2013

2890 zł

3950 zł

03.06.2013

2890 zł

3950 zł

10.06.2013

2890 zł

4170 zł

17.06.2013

3090 zł

4390 zł

24.06.2013

3090 zł

4390 zł

01.07.2013

3090 zł

4390 zł

08.07.2013

3090 zł

4390 zł

15.07.2013

3090 zł

4390 zł

22.07.2013

3090 zł

4390 zł

29.07.2013

3090 zł

4390 zł

05.08.2013

3090 zł

4390 zł

12.08.2013

3090 zł

4390 zł

19.08.2013

3090 zł

4390 zł

26.08.2013

2890 zł

4170 zł

02.09.2013

3090 zł

3950 zł

09.09.2013

3090 zł

3950 zł

16.09.2013

3090 zł

3950 zł

23.09.2013

2890 zł

-

Dziecko 2-12 lat na dostawce

2000 zł

2900 zł

Osoba dorosła na dostawce

2090 zł

3050 zł

Dopłata do pokoju 1-osob.

900 zł

1800 zł

Dopłata do obiadokolacji

W cenie

W cenie

CENA ZAWIERA: przelot WAW/KAT/WRO/POZ – SYMFEROPOL – WAW/KAT/WRO/POZ; transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (WAW = 7/14, KAT/WRO/POZ = 10/11 noclegów); wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (OB – bez wyżywienia, BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje); opłatę lotniskową, ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻ, opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENA NIE ZAWIERA: ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy); ubezpieczenia od chorób przewlekłych (90 zł/os./1 tydzień i 140 zł/os./10-11 dni); wycieczek fakultatywnych; dopłaty za wylot z Wrocławia lub Poznania (100 zł). UWAGA! Oferta wczasów z dojazdem pociągiem dostępna na www.joannawroc.pl

4


KRYM | WCZASY | miejscowość: MALORECZENSKOJE | SAMOLOTEM

HOTEL KAMELOT***+

CENY OD 1890 zł/os. ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ

ILOŚĆ MIEJSC OGRAN ICZON A

HOTEL KAMELOT***+ LOKALIZACJA

WYŻYWIENIE

NASZA OPINIA

Hotel Kamelot to stylizowany średniowieczny zamek łączący średniowieczny klimat legend o pięknych damach, dzielnych rycerzach i smokach z nowoczesnymi udogodnieniami, otoczony przytulnym parkiem z fontanną, z różnorodną roślinnością. Obiekt o dobrym standardzie, położony w odległości ok. 300 m od morza, szerokiej piaszczysto-żwirowej plaży oraz centrum miejscowości z parkiem, sklepami, restauracjami. Hotel dysponuje 58 pokojami, wygodnie i stylowo urządzonymi. Do dyspozycji gości jest restauracja, bar wykonany w formie jaskini, basen z jacuzzi na świeżym powietrzu z oświetleniem nocnym, plac zabaw dla dzieci.

HB (śniadania, obiadokolacje, napoje w cenie)

Jest to wygodny, dobry hotel dla osób nastawionych na wypoczynek, plażowanie i relaks z dala od zgiełku dużych kurortów nadmorskich, jednak w niedalekiej odległości od nich.

POKOJE 2-osobowe (możliwość 1 dostawki dla dziecka do 12 lat) standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, suszarka, lodówka, TV-sat, klimatyzacja, sejf, lodówka, Wi-Fi. TERMIN WYLOTU Z KATOWIC, WROCŁAWIA, POZNANIA

ILOŚĆ DNI

CENA

22.06 – 03.07.2013 03.07 – 13.07.2013 13.07 – 24.07.2013 24.07 – 03.08.2013 03.08 – 14.08.2013 14.08 – 24.08.2013 24.08 – 04.09.2013 04.09 – 14.09.2013 14.09 – 25.09.2013

11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI

3460 zł 3290 zł 3460 zł 3290 zł 3460 zł 3290 zł 3460 zł 3290 zł 3460 zł 2260 zł 2260 zł 1050 zł W cenie 100 zł

Dziecko 2 – 12 lat Osoba dorosła na dostawce Dopłata do pokoju 1-osobowego Dopłata do obiadokolacji Dopłata do wylotu z WRO/POZ

SPORT I ROZRYWKA Restauracja, bar, internet Wi-Fi, całodobowa recepcja, plac zabaw dla dzieci.

TERMIN WYLOTU Z WARSZAWY

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

BASEN

29.04.2013

3090 zł

4390 zł

1 – przy hotelu, jaccuzi, leżaki i parasole bezpłatnie.

06.05.2013

2890 zł

3950 zł

13.05.2013

2890 zł

3950 zł

20.05.2013

2890 zł

3950 zł

27.05.2013

2890 zł

3950 zł

03.06.2013

2890 zł

3950 zł

10.06.2013

2890 zł

4170 zł

17.06.2013

3090 zł

4390 zł

24.06.2013

3090 zł

4390 zł

01.07.2013

3090 zł

4390 zł

08.07.2013

3090 zł

4390 zł

15.07.2013

3090 zł

4390 zł

22.07.2013

3090 zł

4390 zł

29.07.2013

3090 zł

4390 zł

05.08.2013

3090 zł

4390 zł

12.08.2013

3090 zł

4390 zł

19.08.2013

3090 zł

4390 zł

26.08.2013

2890 zł

4170 zł

02.09.2013

3090 zł

3950 zł

09.09.2013

3090 zł

3950 zł

16.09.2013

3090 zł

3950 zł

23.09.2013

2890 zł

-

Dziecko 2-12 lat na dostawce

2000 zł

2900 zł

Osoba dorosła na dostawce

2090 zł

3050 zł

Dopłata do pokoju 1-osob.

900 zł

1800 zł

Dopłata do obiadokolacji

W cenie

W cenie

MORZE I PLAŻA Odległość do morza – ok. 300 m, szeroka hotelowa plaża piaszczysto-żwirowa oraz plaża VIP kompleksu Kuraż, leżaki i parasole odpłatnie (ok. 3-5 EURO/ dziennie).

CENA ZAWIERA: przelot WAW/KAT/WRO/POZ – SYMFEROPOL – WAW/KAT/WRO/POZ; transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (WAW = 7/14, KAT/WRO/POZ = 10/11 noclegów); wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (OB – bez wyżywienia, BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje); opłatę lotniskową, ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻ, opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENA NIE ZAWIERA: ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy); ubezpieczenia od chorób przewlekłych (90 zł/os./1 tydzień i 140 zł/os./10-11 dni); wycieczek fakultatywnych; dopłaty za wylot z Wrocławia lub Poznania (100 zł). UWAGA! Oferta wczasów z dojazdem pociągiem dostępna na www.joannawroc.pl

5


KRYM | WCZASY | miejscowość: SUDAK | SAMOLOTEM

HOTEL FORUM***

CENY OD 1740 zł/os. ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ

ILOŚĆ MIEJSC OGRANIC ZONA

TERMIN WYLOTU Z WARSZAWY

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

29.04.2013

2790 zł

3690 zł

06.05.2013

2590 zł

3590 zł

13.05.2013

2590 zł

3590 zł

20.05.2013

2590 zł

3590 zł

27.05.2013

2590 zł

3590 zł

03.06.2013

2590 zł

3590 zł

POKOJE

10.06.2013

2790 zł

3690 zł

2-osobowe (możliwość 1 lub 2 dostawek): standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, TV-sat, klimatyzacja.

17.06.2013

2790 zł

3690 zł

24.06.2013

2790 zł

3690 zł

01.07.2013

2790 zł

3690 zł

08.07.2013

2790 zł

3690 zł

15.07.2013

2790 zł

3690 zł

22.07.2013

2790 zł

3690 zł

29.07.2013

2790 zł

3690 zł

05.08.2013

2790 zł

3690 zł

12.08.2013

2790 zł

3690 zł

19.08.2013

2790 zł

3690 zł

26.08.2013

2790 zł

3690 zł

02.09.2013

2790 zł

3690 zł

09.09.2013

2790 zł

3690 zł

16.09.2013

2790 zł

3690 zł

23.09.2013

2790 zł

3690 zł

Dziecko 2-12 lat na dostawce

1880 zł

2520 zł

Osoba dorosła na dostawce

1880 zł

2520 zł

Dopłata do pokoju 1-osob.

490 zł

980 zł

Dopłata do obiadokolacji

W cenie

W cenie

LOKALIZACJA Hotel znajduje się w centrum miasta, przy głównej ulicy, obok przystanku busów kursujących do Nowego Świata i Twierdzy Genueńczyków. W pobliżu znajdują się liczne sklepy oraz targ.

WYŻYWIENIE HB (śniadania i obiadokolacje serwowane, napoje w cenie)

SPORT I ROZRYWKA Restauracja, kawiarenka internetowa, gabinety masażu

MORZE I PLAŻA Odległość do morza – ok. 500 m (plaża żwirowo-piaszczysta, publiczna, ogólnodostępna), leżaki i parasole odpłatnie (ok. 3-5 EURO/dziennie).

NASZA OPINIA Hotel polecamy osobom lubiącym korzystać z uroków i atrakcji nadmorskiej miejscowości, tętniącej gwarem i rozrywką, a także tym, którzy chcą poznać okolice Sudaka i wschodnią, mniej znaną część Krymu.

TERMIN WYLOTU Z KATOWIC, WROCŁAWIA, POZNANIA

ILOŚĆ DNI

CENA

22.06 – 03.07.2013 03.07 – 13.07.2013 13.07 – 24.07.2013 24.07 – 03.08.2013 03.08 – 14.08.2013 14.08 – 24.08.2013 24.08 – 04.09.2013 04.09 – 14.09.2013 14.09 – 25.09.2013

11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI

3190 zł 3050 zł 3190 zł 3050 zł 3190 zł 3050 zł 3190 zł 3050 zł 3190 zł 2090 zł 2090 zł 770 zł 100 zł

Dziecko 2 – 12 lat Osoba dorosła na dostawce Dopłata do pokoju 1-osobowego Dopłata do wylotu z WRO/POZ

CENA ZAWIERA: przelot WAW/KAT/WRO/POZ – SYMFEROPOL – WAW/KAT/WRO/POZ; transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (WAW = 7/14, KAT/WRO/POZ = 10/11 noclegów); wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (OB – bez wyżywienia, BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje); opłatę lotniskową, ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻ, opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENA NIE ZAWIERA: ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy); ubezpieczenia od chorób przewlekłych (90 zł/os./1 tydzień i 140 zł/os./10-11 dni); wycieczek fakultatywnych; dopłaty za wylot z Wrocławia lub Poznania (100 zł). UWAGA! Oferta wczasów z dojazdem pociągiem dostępna na www.joannawroc.pl

KRYM | WCZASY | miejscowość: AŁUSZTA | SAMOLOTEM

HOTEL AŁUSZTA***

CENY OD 1670 zł/os. ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ

ILOŚĆ MIEJSC OGRANIC ZONA

TERMIN WYLOTU Z WARSZAWY

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

29.04.2013

2590 zł

3690 zł

06.05.2013

2490 zł

3490 zł

Hotel wygodnie położony w centrum miasta jest dobrym punktem dla codziennych wypadów turystycznych i jest zdecydowanie najlepszą propozycją dla turystów spędzających wakacje aktywnie. Wyposażony w niezbędną dla wypoczynku infrastrukturę hotel posiada także bliski dostęp do lokalnego turystycznego otoczenia, m.in. targ miejski, główna ulica, dworzec PKS, przystanki komunikacji miejskiej, banki, sklepy itd.

13.05.2013

2490 zł

3490 zł

20.05.2013

2490 zł

3490 zł

27.05.2013

2490 zł

3490 zł

03.06.2013

2490 zł

3490 zł

10.06.2013

2590 zł

3690 zł

17.06.2013

2590 zł

3690 zł

24.06.2013

2590 zł

3690 zł

01.07.2013

2590 zł

3690 zł

POKOJE

08.07.2013

2590 zł

3690 zł

2-osobowe (możliwość 1 dostawki) standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, lodówka, TV-sat, klimatyzacja.

15.07.2013

2590 zł

3690 zł

22.07.2013

2590 zł

3690 zł

29.07.2013

2590 zł

3690 zł

05.08.2013

2590 zł

3690 zł

12.08.2013

2590 zł

3690 zł

19.08.2013

2590 zł

3690 zł

26.08.2013

2590 zł

3690 zł

02.09.2013

2590 zł

3690 zł

09.09.2013

2590 zł

3690 zł

16.09.2013

2590 zł

3690 zł

23.09.2013

2590 zł

-

Dziecko 2-12 lat na dostawce

1690 zł

2160 zł

Osoba dorosła na dostawce

1840 zł

2290 zł

Dopłata do pokoju 1-osob.

490 zł

980 zł

Dopłata do obiadokolacji

220

440

LOKALIZACJA

WYŻYWIENIE BB (śniadania– szwedzki stół, napoje w cenie)

MORZE I PLAŻA Odległość do morza – 1000 m, plaża żwirowa, publiczna, ogólnodostępna, leżaki i parasole odpłatnie (ok. 3-5 EURO/dziennie), dojazd na plażę środkami komunikacji miejskiej, przystanek w pobliżu hotelu.

NASZA OPINIA Jest to dobry hotel zarówno dla osób nastawionych na zwiedzanie Krymu jak też i dla osób nastawionych na wypoczynek za rozsądne pieniądze.

TERMIN WYLOTU Z KATOWIC, WROCŁAWIA, POZNANIA

ILOŚĆ DNI

CENA

22.06 – 03.07.2013 03.07 – 13.07.2013 13.07 – 24.07.2013 24.07 – 03.08.2013 03.08 – 14.08.2013 14.08 – 24.08.2013 24.08 – 04.09.2013 04.09 – 14.09.2013 14.09 – 25.09.2013

11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI 10 DNI 11 DNI

2950 zł 2850 zł 2950 zł 2850 zł 2950 zł 2850 zł 2950 zł 2850 zł 2950 zł 1950 zł 1950 zł 770 zł 300 zł

Dziecko 2 – 12 lat Osoba dorosła na dostawce Dopłata do pokoju 1-osobowego Dopłata do obiadokolacji

CENA ZAWIERA: przelot WAW/KAT/WRO/POZ – SYMFEROPOL – WAW/KAT/WRO/POZ; transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (WAW = 7/14, KAT/WRO/POZ = 10/11 noclegów); wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (OB – bez wyżywienia, BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje); opłatę lotniskową, ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻ, opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENA NIE ZAWIERA: ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy); ubezpieczenia od chorób przewlekłych (90 zł/os./1 tydzień i 140 zł/os./10-11 dni); wycieczek fakultatywnych; dopłaty za wylot z Wrocławia lub Poznania (100 zł). UWAGA! Oferta wczasów z dojazdem pociągiem dostępna na www.joannawroc.pl

6


KRYM | WYCIECZKA 15 DNI | SAMOLOTEM Z WARSZAWY SUPER ZNIŻKI do 30%

DOOKOŁA KRYMU

ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

AŁUSZTA | SEWASTOPOL | CHERSONES TAURYDZKI | BAŁAKŁAWA | NIKITA | MASSANDRA | JAŁTA – CARSKIE PAŁACE JASKINIA MARMUROWA | AJ-PETRI | SUDAK | NOWY ŚWIAT BAKCZYSARAJ | CZUFUT-KALE | KERCZ | PANTIKAPANION MORZE AZOWSKIE FEODOZJA | KARA-DAG | STARY KRYM | SURB-HACZ 1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku Warszawa (Okęcie). Wylot do Symferopola. Transfer do Ałuszty, zakwaterowanie, nocleg. 2 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka Gurzuf – Jałta city tour (wycieczka do miejscowości Gurzuf, pierwszego carskiego kurortu Krymu, pięknie położonego w pobliżu góry Ajudah. Zwiedzanie parku jednego z pierwszych sanatoriów Krymu, spacer aleją wybitnych ludzi, wśród których jest m.in. Adam Mickiewicz. Dalej rejs statkiem spacerowym do Jałty (w razie braku nawigacji przejazd busem). Wycieczka autokarowa po Jałcie – Jałta city tour, podczas której odwiedzimy słynne jałtańskie kościoły: rzymskokatolicki, ormiański oraz cerkiew prawosławną Aleksandra Newskiego, wybudowaną przez Mikołaja II. Czas wolny na bulwarze w Jałcie) lub wycieczka Nikicki ogród botaniczny – Pałac Aleksandra III – Jałta (wycieczka do największego na Krymie Ogrodu Botanicznego, położonego w miejscowości Nikita, w pobliżu Jałty. Podczas pieszej wycieczki zobaczymy kilka parków z różnorodną roślinnością, która została sprowadzona z pięciu kontynentów. Dalej przejazd do miejscowości Massandra, gdzie znajduje się Pałac Aleksandra III, który skrywa w sobie tajemnice prywatnego życia dynastii Romanowów. W godzinach popołudniowych przejazd do Jałty. Czas wolny na bulwarze w Jałcie. Opcja wycieczki nie stanowi wyboru dla klientów. Uzależniona jest od wielkości grupy i znana będzie dopiero na miejscu. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie wyjazd na SHOW DELFINOWE (ok. 30 EUR/os.). 3 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Sewastopola – byłej bazy floty wojskowej i największego miasta na Krymie. W programie zwiedzanie przystani grafskiej oraz bulwaru nadmorskiego, z którego roztacza się widok na zatokę i pomnik zaginionych statków. Po południu zwiedzanie pozostałości antycznego miasta greckiego Chersonesu Taurydzkiego, wpisanego na listę UNESCO. Spacer uliczkami antycznego miasta i zwiedzanie m.in. bazyliki chrześcijańskiej, chrzcielnicy oraz Katedry Włodzimierskiej. W drodze powrotnej przejazd do Bałakławy – urokliwej miejscowości położonej nad zatoką w otoczeniu krymskich gór. Czas wolny na bulwarze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 4 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Jałty i Carskich Pałaców. W programie: zwiedzanie Pałacu Liwadyjskiego – słynnego z Konferencji Jałtańskiej. Po południu plac widokowy i podziwianie symbolu Krymu – zamku na skale zwanego Jaskółczym Gniazdem. Przejazd do miejscowości Ałupka, zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVIII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty (w przypadku braku nawigacji przejazd busem), czas wolny. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg. 5 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg. 6 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Jaskini Marmurowej – jednej z najciekawszych w Europie, która znajduje się na wschodniej stronie, słynnej z Sonetów Krymskich, góry Czatyrdah. Dojazd do jaskini lokalnymi busikami od głównej szosy pozostawia przyjemne wrażenia. Spacer alejkami Galerii Bajek i Szlaku Tygrysiego, podziwianie stalaktytów i stalgmitów – ciekawych form skalnych. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny na kąpiel i plażowanie, obiadokolacja. Fakultatywnie dla chętnych wycieczka kolejką linową na szczyt góry AJ-PETRI 1233 m, z której rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na Jałtę i całą Riwierę Krymską (ok. 50 EUR/os.). 8 DZIEŃ Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer do Sudaka (bez opieki pilota), indywidualne zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14.00, a kończy o godz. 10.00), obiadokolacja, nocleg. 9 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Twierdzy Genueńczyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 10 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg. 11 DZIEŃ Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Kerczu: wzgórze Mitridat, antyczne miasto Pantikapanion (była stolica państwa Bosporańskiego), turecka twierdza Eni-Kale, kurhan carski – pomnik z czasów średniowiecznego państwa Scytyjskiego. Po południu przejazd na wybrzeże morza Azowskiego, kąpiel i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 12 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Bakczysaraju. Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez oraz apartamentów prywatnych. Przejazd w okolice miasta Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VI w.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy fortyfikacje, kenessy – świątynie karaimskie oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, które inspirowały Mickiewicza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 13 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Feodozji, byłej Kaffy – twierdzy tureckiej i centrum handlu niewolnikami na Krymie. W programie m.in. zwiedzanie galerii obrazów Ajwazowskiego – słynnego marynisty rosyjskiego, czas wolny na bulwarze. Później przejazd do osiedla Koktebel, gdzie przyjemną kontynuacją wycieczki będzie rejs statkiem spacerowym wzdłuż rezerwatu wulkanicznego Kara-Dag. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 14 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na kąpiel i plażowanie. W godzinach południowych wyjazd do miejscowości Stary Krym, gdzie zobaczymy najstarszy meczet Tatarów Krymskich – meczet Uzbeka, a gościnna lokalna wspólno-

ta zaprosi do muzeum kultury tatarskiej na filiżankę kawy z narodowym specjałem. Dalej wizyta w ormiańskim klasztorze Surb-Hacz, pięknie położonym w cieniu górskiej roślinności. Dla chętnych możliwość uczestniczenia fakultatywnie w wieczorze folklorystycznym SPOTKANIE Z TATARAMI KRYMSKIMI (ok. 30 Euro/os.) w miejscowości Stary Krym, w prywatnym domu tatarskim, podczas którego będzie okazja poznać kuchnię narodową tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych i nauczyć się narodowych tańców tatarskich. Dla osób, które będą uczestniczyć w wieczorze nie przewiduje się obiadokolacji w hotelu. 15 DZIEŃ Śniadanie lub suchy prowiant, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i wylot do kraju. TERMINY WYLOTU Z WARSZAWY CENY W PLN OD 1 OS.

DOOKOŁA KRYMU 2 TYGODNIE AŁUSZTA lub JAŁTA / SUDAK (HOTELE **+, HB )

29.04.2013

3850 zł + 220 EUR

06.05.2013

3850 zł + 220 EUR

13.05.2013

3850 zł + 220 EUR

20.05.2013

3850 zł + 220 EUR

27.05.2013

3850 zł + 220 EUR

03.06.2013

3850 zł + 220 EUR

10.06.2013

3850 zł + 220 EUR

17.06.2013

3850 zł + 220 EUR

24.06.2013

3850 zł + 220 EUR

01.07.2013

3850 zł + 220 EUR

08.07.2013

3850 zł + 220 EUR

15.07.2013

3850 zł + 220 EUR

22.07.2013

3850 zł + 220 EUR

29.07.2013

3850 zł + 220 EUR

05.08.2013

3850 zł + 220 EUR

12.08.2013

3850 zł + 220 EUR

19.08.2013

3850 zł + 220 EUR

26.08.2013

3850 zł + 220 EUR

02.09.2013

3850 zł + 220 EUR

09.09.2013

3850 zł + 220 EUR

16.09.2013

3850 zł + 220 EUR

Dziecko 2-12 lat na dostawce

3290 zł + 220 EUR

Osoba dorosła na dostawce

3750 zł + 220 EUR

Dopłata do pokoju 1-osob.

980 zł

Dopłata do obiadokolacji

W cenie

CENA ZAWIERA: przelot samolotem czarterowym WAW – Symferopol – WAW, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (hotele**+, 14 noclegów), pokoje: 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie HB (śniadanie, obiadokolacja), opłatę lotniskową, ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻ, taksę klimatyczną, transport na trasie objazdu – klimatyzowany mikrobus/autokar, opiekę polskojęzycznego pilota i rezydenta; kwota 220 Euro – płatna obligatoryjnie na Krymie (220 Euro to koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych). CENA NIE ZAWIERA: ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 180 zł/2 tygodnie, wycieczek fakultatywnych, dodatkowego wyżywienia, dopłaty do pok. 1-os. UWAGA! Kolejność zwiedzania i pobytu może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych).

7


KRYM | WYCIECZKA 7 DNI LUB 7+7 DNI LUB 10/11 DNI | SAMOLOTEM

PERŁY KRYMU – KRYM WSCHODNI SUDAK | NOWY ŚWIAT | FEODOZJA | KERCZ | MORZE AZOWSKIE JAŁTA (CARSKIE PAŁACE) | BAKCZYSARAJ | STARY KRYM | SURB–HACZ 1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku. Przelot do Symferopola. Transfer do Sudaka, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Twierdzy Genueńczyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Bakczysaraju. Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez oraz apartamentów prywatnych. Przejazd w okolice miasta Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VI w.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy fortyfikacje, kenessy – świątynie karaimskie oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, które inspirowały Adama Mickiewicza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie, całodzienna wycieczka do Ker-

czu: wzgórze Mitridat, antyczne miasto Pantikapanion (była stolica państwa Bosporańskiego), turecka twierdza Eni-Kale, kurhan carski – pomnik z czasów średniowiecznego państwa Scytyjskiego. Po południu przejazd na wybrzeże morza Azowskiego, kąpiel i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie, fakultatywnie wycieczka do Jałty

i Carskich Pałaców (ok. 55 Euro/os.). W programie: zwiedzanie Pałacu Liwadyjskiego – słynnego z Konferencji Jałtańskiej. Po południu plac widokowy i podziwianie symbolu Krymu – zamku na skale zwanego Jaskółczym Gniazdem. Przejazd do miejscowości Ałupka, zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVIII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty (w przypadku braku nawigacji przejazd busem), czas wolny. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Feodozji, byłej Kaffy – twierdzy tureckiej i centrum handlu niewolnikami na Krymie. W programie m.in. zwiedzanie galerii obrazów Ajwazowskiego – słynnego marynisty rosyjskiego, czas wolny na bulwarze. Później przejazd do osiedla Koktebel, gdzie przyjemną kontynuacją wycieczki będzie rejs statkiem spacerowym wzdłuż rezerwatu wulkanicznego Kara-Dag. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na kąpiel i plażowanie. W godzinach południowych wyjazd do miejscowości Stary Krym, gdzie zobaczymy najstarszy meczet Tatarów Krymskich – meczet Uzbeka, a gościnna lokalna wspólnota zaprosi do muzeum kultury tatarskiej na filiżankę kawy z narodowym specjałem. Dalej wizyta w ormiańskim klasztorze Surb–Hacz, pięknie położonym w cieniu górskiej roślinności. Dla chętnych możliwość uczestniczenia fakultatywnie w wieczorze folklorystycznym SPOTKANIE Z TATARAMI KRYMSKIMI, (ok. 30 Euro/os.) w miejscowości Stary Krym, w prywatnym domu tatarskim, podczas którego będzie okazja poznać kuchnię narodową tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych i nauczyć się narodowych tańców tatarskich. Dla osób, które będą uczestniczyć w wieczorze nie przewiduje się obiadokolacji w hotelu.

8

SUPER ZNIŻKI do 30% ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

8 DZIEŃ – przy wylocie z Warszawy Śniadanie (lub suchy prowiant), wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy. Dla osób pozostających na drugi tydzień: transfer do wybranego hotelu (bez opieki pilota), zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14.00, a kończy o godz. 10.00).

7+7

8 - 10/11 DZIEŃ – przy wylocie z Katowic, Wrocławia, Poznania Śniadanie, dni wolne na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

11/12 DZIEŃ – przy wylocie z Katowic Wrocławia, Poznania Śniadanie (lub suchy prowiant), wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. WYLOT Z KATOWIC,

WROCŁAWIA, POZNANIA

PERŁY KRYMU KRYM WSCHODNI 10/11 DNI HOTEL **+ w SUDAKU HB

22.06 – 03.07.2013

11 DNI

2990 zł + 120 EUR

03.07 – 13.07.2013

10 DNI

2890 zł + 120 EUR

13.07 – 24.07.2013

11 DNI

2990 zł + 120 EUR

24.07 – 03.08.2013

10 DNI

2890 zł + 120 EUR

03.08 – 14.08.2013

11 DNI

2990 zł + 120 EUR

14.08 – 24.08.2013

10 DNI

2890 zł + 120 EUR

24.08 – 04.09.2013

11 DNI

2990 zł + 120 EUR

04.09 – 14.09.2013

10 DNI

2890 zł + 120 EUR

14.09 – 25.09.2013

11 DNI

2990 zł + 120 EUR

Dziecko 2 – 12 lat

2500 zł + 120 EUR

Osoba dorosła na dostawce

2850 zł + 120 EUR

Dopłata do pokoju 1-osob.

770 zł

WYLOT Z

PERŁY KRYMU DOPŁATA ZA DRUGI TYDZIEŃ / POBYT KRYM WSCHODNI LUB DOJAZD WŁASNY 1 TYDZIEŃ HOTEL

WARSZAWY HOTEL **+ w SUDAKU

HOTEL KICHKINE

HB

ARGO KAMELOT HB

29.04.2013

2590 zł + 120 EUR

1180 zł

2470 zł

06.05.2013 13.05.2013 20.05.2013

2590 zł + 120 EUR 2590 zł + 120 EUR 2590 zł + 120 EUR

1180 zł 1180 zł 1180 zł

2470 zł 2470 zł 2470 zł

27.05.2013

2590 zł + 120 EUR

1180 zł

2470 zł

03.06.2013

2590 zł + 120 EUR

1180 zł

2470 zł

10.06.2013

2590 zł + 120 EUR

1420 zł

2470 zł

17.06.2013 24.06.2013 01.07.2013

2590 zł + 120 EUR 2590 zł + 120 EUR 2590 zł + 120 EUR

1420 zł 1420 zł 1420 zł

3080 zł 3080 zł 3080 zł

08.07.2013

2590 zł + 120 EUR

1420 zł

3080 zł

15.07.2013

2590 zł + 120 EUR

1420 zł

3080 zł

22.07.2013

2590 zł + 120 EUR

1420 zł

3080 zł

29.07.2013

2590 zł + 120 EUR

1420 zł

3080 zł

05.08.2013

2590 zł + 120 EUR

1420 zł

3080 zł

12.08.2013

2590 zł + 120 EUR

1420 zł

3080 zł

19.08.2013

2590 zł + 120 EUR

1420 zł

3080 zł

26.08.2013

2590 zł + 120 EUR

1420 zł

3080 zł

02.09.2013

2590 zł + 120 EUR

1180 zł

3080 zł

09.09.2013

2590 zł + 120 EUR

1180 zł

2470 zł

16.09.2013

2590 zł + 120 EUR

1180 zł

2470 zł

23.09.2013

2590 zł + 120 EUR

1180 zł

2470 zł

Dziecko 2 – 12 lat 2280 zł + 120 EUR

1090 zł

2160 zł

HB

Osoba dorosła na dostawce

2490 zł + 120 EUR

1180 zł

2280 zł

Dopłata do pokoju 1-osob.

490 zł

900 zł

1900 zł

Dopłata do obiadokolacji

W cenie

W cenie

W cenie

CENA ZAWIERA: przelot WAW/KAT/WRO/POZ – SYMFEROPOL – WAW/KAT/WRO/POZ, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (hotel**+ w Sudaku, WAW = 7, KAT/WRO/POZ = 10/11 noclegów), pokoje: 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie HB (śniadanie, obiadokolacja), opłatę lotniskową, ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻ, taksę klimatyczną, transport na trasie objazdu – klimatyzowany mikrobus/autokar, opiekę polskojęzycznego pilota i rezydenta; kwota 120 Euro – płatna obligatoryjnie na Krymie (120 Euro to koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych). CENA NIE ZAWIERA: ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy); ubezpieczenia od chorób przewlekłych (90 zł/os./1 tydzień i 140 zł/os./10-11 dni); wycieczek fakultatywnych; dopłaty za wylot z Wrocławia lub Poznania (100 zł). UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych).


KRYM | WYCIECZKA 7 DNI LUB 7+7 DNI LUB 10/11 DNI | SAMOLOTEM

PERŁY KRYMU – KRYM ZACHODNI AŁUSZTA | SEWASTOPOL | CHERSONES TAURYDZKI | BAŁAKŁAWA NIKITA | MASSANDRA | JAŁTA | AŁUPKA | BAKCZYSARAJ | CZUFUT-KALE SUDAK | NOWY ŚWIAT | JASKINIA MARMUROWA | AJ-PETRI

CENY OD 1990 zł/os. ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ

ILOŚĆ MIEJSC OGRAN ICZON A

1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku. Przelot do Symferopola. Transfer do hotelu w regionie Ałuszty, zakwaterowanie, nocleg. 2 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka Gurzuf – Jałta city tour (wycieczka do miejscowości Gurzuf, pierwszego carskiego kurortu Krymu, pięknie położonego w pobliżu góry Ajudah. Zwiedzanie parku jednego z pierwszych sanatoriów Krymu, spacer aleją wybitnych ludzi, wśród których jest m.inn. Adam Mickiewicz. Dalej rejs statkiem spacerowym do Jałty (w razie braku nawigacji przejazd busem). Wycieczka autokarowa po Jałcie – Jałta city tour, podczas której odwiedzimy słynne jałtańskie kościoły: rzymskokatolicki, ormiański oraz cerkiew prawosławną Aleksandra Newskiego, wybudowaną przez Mikołaja II. Czas wolny na bulwarze w Jałcie) lub wycieczWYLOT Z

WARSZAWY

PERŁY KRYMU DOPŁATA ZA DRUGI TYDZIEŃ / POBYT KRYM ZACHODNI LUB DOJAZD WŁASNY 1 TYDZIEŃ HOTEL HOTEL

ka Nikicki ogród botaniczny – Pałac Aleksandra III – Jałta (wycieczka do największego na Krymie Ogrodu Botanicznego, położonego w miejscowości Nikita, w pobliżu Jałty. Podczas pieszej wycieczki zobaczymy kilka parków z różnorodną roślinnością, która została sprowadzona z pięciu kontynentów. Dalej przejazd do miejscowości Massandra, gdzie znajduje się Pałac Aleksandra III, który skrywa w sobie tajemnice prywatnego życia dynastii Romanowów. W godzinach popołudniowych przejazd do Jałty. Czas wolny na bulwarze w Jałcie. Opcja wycieczki nie stanowi wyboru dla klientów. Uzależniona jest od wielkości grupy i znana będzie dopiero na miejscu. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie wyjazd na SHOW DELFINOWE (ok. 30 EUR/os.). 3 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Sewastopola – byłej bazy floty wojskowej i największego miasta na Krymie. W programie zwiedzanie przystani grafskiej oraz bulwaru nadmorskiego, z którego roztacza się widok na zatokę i pomnik zaginionych statków. Po południu zwiedzanie pozostałości antycznego miasta greckiego Chersonesu Taurydzkiego, wpisanego na listę UNESCO. Spacer uliczkami antycznego miasta i zwiedzanie m.in. bazyliki chrześcijańskiej, chrzcielnicy oraz Katedry Włodzimierskiej. W drodze powrotnej przejazd do Bałakławy – urokliwej miejscowości położonej nad zatoką w otoczeniu krymskich gór. Czas wolny na bulwarze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

HOTEL **+ HB

AŁUSZTA BB

FORUM HB

29.04.2013

2590 zł + 90 EUR

940 zł

1030 zł

06.05.2013 13.05.2013 20.05.2013

2590 zł + 90 EUR 2590 zł + 90 EUR 2590 zł + 90 EUR

940 zł 940 zł 940 zł

1030 zł 1030 zł 1030 zł

27.05.2013

2590 zł + 90 EUR

940 zł

1030 zł

03.06.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1030 zł

10.06.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

17.06.2013 24.06.2013 01.07.2013

2590 zł + 90 EUR 2590 zł + 90 EUR 2590 zł + 90 EUR

1190 zł 1190 zł 1190 zł

1270 zł 1270 zł 1270 zł

08.07.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

15.07.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

22.07.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

29.07.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

05.08.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

WROCŁAWIA, POZNANIA

12.08.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

19.08.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

22.06 – 03.07.2013

11 DNI

2990 zł + 90 EUR

26.08.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1030 zł

03.07 – 13.07.2013

10 DNI

2890 zł + 90 EUR

02.09.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

13.07 – 24.07.2013

11 DNI

2990 zł + 90 EUR

09.09.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

24.07 – 03.08.2013

10 DNI

2890 zł + 90 EUR

16.09.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

03.08 – 14.08.2013

11 DNI

2990 zł + 90 EUR

23.09.2013

2590 zł + 90 EUR

1190 zł

1270 zł

14.08 – 24.08.2013

10 DNI

2890 zł + 90 EUR

830 zł

830 zł

11 DNI

2990 zł + 90 EUR

Dziecko 2 – 12 lat

2280 zł + 90 EUR

24.08 – 04.09.2013 04.09 – 14.09.2013

10 DNI

2890 zł + 90 EUR

2490 zł + 90 EUR

940 zł

940 zł

14.09 – 25.09.2013

11 DNI

Osoba dorosła na dostawce Dopłata do pokoju 1-osob. Dopłata do obiadokolacji

490 zł

490 zł

490 zł

W cenie

220

W cenie

4 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Jałty i Carskich Pa-

łaców. W programie: zwiedzanie Pałacu Liwadyjskiego – słynnego z Konferencji Jałtańskiej. Po południu plac widokowy i podziwianie symbolu Krymu – zamku na skale zwanego Jaskółczym Gniazdem. Przejazd do miejscowości Ałupka, zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVIII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty (w przypadku braku nawigacji przejazd busem), czas wolny. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg. WYLOT Z KATOWIC,

PERŁY KRYMU KRYM ZACHODNI 10/11 DNI HOTEL **+ w rej. AŁUSZTY HB

2990 zł + 90 EUR

Dziecko 2 – 12 lat

2500 zł + 90 EUR

Osoba dorosła na dostawce

2850 zł + 90 EUR

Dopłata do pokoju 1-osob.

770 zł

5 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i pla-

żowanie. Fakultatywnie wycieczka do BAKCZYSARAJU (55 Euro/os.). Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez oraz apartamentów prywatnych. Przejazd w okolice miasta Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VI w.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy fortyfikacje, kenessy – świątynie karaimskie oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, które kusiły Mickiewicza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Sudaka, miasta położonego na wschodzie Krymu, gdzie zwiedzimy: Twierdzę Genueńczyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu na obiadokolację. Dla chętnych możliwość uczestniczenia fakultatywnie w wieczorze folklorystycznym SPOTKANIE Z TATARAMI KRYMSKIMI (30 Euro/os.) w miejscowości Stary Krym, w prywatnym domu tatarskim, podczas którego będzie okazja poznać kuchnię narodową tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych i nauczyć się narodowych tańców tatarskich. Dla osób, które będą uczestniczyć w wieczorze nie przewiduje się obiadokolacji w hotelu. 7 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Jaskini Marmurowej – jednej z najciekawszych w Europie, która znajduje się na wschodniej stronie słynnej z Sonetów Krymskich góry Czatyrdah. Dojazd do jaskini lokalnymi busikami od głównej szosy pozostawia przyjemne wrażenia. Spacer alejkami Galerii Bajek i Szlaku Tygrysiego, podziwianie stalaktytów i stalgmitów – ciekawych form skalnych. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny na kąpiel i plażowanie, obiadokolacja. Fakultatywnie dla chętnych wycieczka kolejką linową na szczyt góry Aj-Petri 1233 m, z której rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na Jałtę i całą Riwierę Krymską (ok. 50 EUR/os.)

8 DZIEŃ – przy wylocie z Warszawy Śniadanie (lub suchy prowiant), wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy. Dla osób pozostających na drugi tydzień: transfer do wybranego hotelu (bez opieki pilota), zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14.00, a kończy o godz. 10.00).

7+7

8 - 10/11 DZIEŃ – przy wylocie z Katowic, Wrocławia, Poznania Śniadanie, dni wolne na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

11/12 DZIEŃ – przy wylocie z Katowic, Wrocławia, Poznania Śniadanie (lub suchy prowiant), wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Wylot do Katowic.

CENA ZAWIERA: przelot WAW/KAT/WRO/POZ – SYMFEROPOL – WAW/KAT/WRO/POZ, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (hotel**+ w regionie Ałuszty, WAW = 7, KAT/WRO/POZ = 10/11 noclegów), pokoje: 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie HB (śniadanie, obiadokolacja), opłatę lotniskową, ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻ, taksę klimatyczną, transport na trasie objazdu – klimatyzowany mikrobus/autokar, opiekę polskojęzycznego pilota i rezydenta; kwota 90 Euro – płatna obligatoryjnie na Krymie (90 Euro to koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych). CENA NIE ZAWIERA: ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy); ubezpieczenia od chorób przewlekłych (90 zł/os./1 tydzień i 140 zł/os./10-11 dni); wycieczek fakultatywnych; dopłaty za wylot z Wrocławia lub Poznania (100 zł). UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych).

9


KRYM | WYCIECZKA 14 DNI | AUTOKAREM

W KRAJU CYPRYSÓW I MAGNOLII

SUPER ZNIŻKI do 30% ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

LWÓW | ODESSA | SUDAK | NOWY ŚWIAT | FEODOZJA KERCZ | AŁUSZTA | JAŁTA (CARSKIE PAŁACE) | BAKCZYSARAJ | AJ-PETRI | KIJÓW 1/2 DZIEŃ Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej, przejazd do Lwowa. Krótkie zwiedzanie miasta: starówka, rynek, pomnik Mickiewicza, opera lwowska. Zakwaterowanie w hotelu we Lwowie lub okolicach, nocleg.

3 DZIEŃ Wczesne śniadanie, wyjazd do Odessy. Przyjazd do hotelu w okolicach Odessy w godzinach wieczornych, nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie miasta: ul. Deribasowskaja, Plac Grecki, Cerkiew Św. Trójcy, port morski, spacer nadmorskim bulwarem ze słynnymi schodami Potiomkinowskimi. Powrót do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie, wyjazd na Krym. Przyjazd do hotelu w Ałuszcie w godzinach wieczornych, nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych na plaży. Dla wszystkich chętnych za dodatkową opłatą wycieczka fakultatywna na górę Aj-Petri (ok. 35 EUR/os.), podczas której odbędzie się zwiedzanie jednej z najciekawszych części półwyspu - strefy górskiej oraz targu tatarskiego o unikalnym kolorycie, nocleg.

7 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Jałty i carskich pa-

łaców. W programie: zwiedzanie Pałacu Liwadyjskiego – słynnego miejsca prowadzenia konferencji jałtańskiej. Po południu postój na placu widokowym i podziwianie symbolu Krymu – zamku na skale zwanego Jaskółczym Gniazdem. Przejazd do miejscowości Ałupka i zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty. Powrót do hotelu, nocleg.

8 DZIEŃ Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd

do Bakczysaraju. Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez oraz aparta-

10

13 DZIEŃ Śniadanie, przejazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

14 DZIEŃ Śniadanie, przejazd do Polski. Przyjazd do pomentów prywatnych. Przejazd w okolice miasta do osiedla Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VI w.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy liczne fortyfikacje, kenessy – świątynie karaimskie oraz przepiękne krajobrazy, które inspirowały Adama Mickiewicza. W godzinach wieczornych przyjazd do Sudaka. Zakwaterowanie w hotelu w Sudaku, nocleg.

9 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Twierdzy Genueń-

czyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie spotkanie z Tatarami Krymskimi, w prywatnym domu tatarskim (ok. 30 Euro/os.), podczas którego będzie okazja poznać narodową kuchnię tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych oraz nauczyć się narodowych tańców tatarskich. Dla osób, które będą uczestniczyć w wieczorze nie przewiduje się obiadokolacji w hotelu.

10 DZIEŃ Śniadanie, całodzienna wycieczka do Feodozji i Kerczu. W programie zwiedzania Feodozji: galeria słynnego marynisty rosyjskiego Ajwazowskiego. Po południu przyjazd do Kerczu i zwiedzanie: wzgórze Mitridat, antyczne miasto Pantikapanion (była stolica państwa bosporańskiego), kurhan carski - pomnik z czasów średniowiecznego państwa scytyjskiego. Powrót do hotelu, nocleg.

11 DZIEŃ Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu

i wyjazd w kierunku na Kijów. Zakwaterowanie w hotelu w Kijowie lub okolicach, nocleg.

12 DZIEŃ Śniadanie, zwiedzanie Kijowa – m.in. Sobór Św. Włodzimierza (główna świątynia Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej z końca XIX w.), cerkiew św. Andrzeja, Sobór i Monastyr o Złotych Kopułach p.w. Michała Archanioła, kościół św. Aleksandra, Ławra Kijowsko-Peczerska (najsłynniejszy zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO). Powrót do hotelu, nocleg.

szczególnych miejscowości. TERMIN

CENY

27/28.04 – 10.05.2013

2390 zł + 90 EUR

25/26.05 – 07.06.2013

2390 zł + 90 EUR

15/16.06 – 28.06.2013

2390 zł + 90 EUR

29/30.06 – 12.07.2013

2390 zł + 90 EUR

27/28.07 – 09.08.2013

2390 zł + 90 EUR

10/11.08 – 23.08.2013

2390 zł + 90 EUR

31/01.09 – 13.09.2013

2390 zł + 90 EUR

14/15.09 – 27.09.2013

2390 zł + 90 EUR

28/29.09 – 11.10.2013

2390 zł + 90 EUR

12/13.10 – 25.10.2013

2390 zł + 90 EUR

Dziecko 2 – 12 lat

1690 zł + 90 EUR

Dopłata do pokoju 1-osob.

990 zł

Dopłata do obiadokolacji

360 zł

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem zachodnim, zakwaterowanie hotele**/*** – 2 noclegi we Lwowie (lub okolicach), 2 noclegi w Odessie (lub okolicach), 3 noclegi w Sudaku, 3 noclegi w Ałuszcie, 2 noclegi w Kijowie, pokoje: 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie – 12 śniadań, taksę klimatyczną, opiekę pilota, usługi przewodnika, realizację programu, ubezpieczenie KL, NNW, BAGAŻ; kwota 90 Euro – płatna obligatoryjnie w autokarze u pilota (90 Euro to koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych). CENA NIE ZAWIERA: dodatkowego wyżywienia – 12 obiadokolacji (w cenie 360 zł/os.), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych (180 zł/os.), wycieczek fakultatywnych, dopłaty do pok. 1-os. (990 zł). UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych). ROZKŁAD JAZDY (* wyjazd w dniu rozpoczęcia turnusu): Wrocław* (godz. 17.30, Dw. PKS, peron 3); Oława* (godz. 17.50, Dw. PKS); Opole* (godz. 19.00, Dw. PKS, zatoczka dla autok.); Katowice* (godz. 21.00, Dw. PKS, ul. P. Skargi); Kraków* (godz. 23.00, Dw. PKS, ul. Bosacka); Rzeszów (godz. 02.00, Dw. PKP, wejście główne); Przemyśl (godz. 03.20, Dw. PKS, wejście główne); Istnieje możliwość dojazdu z innych miejscowości.


KRYM | ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK 10/11 DNI | SAMOLOTEM LUB POCIĄGIEM

CZARUJĄCY KRYM

SAMOLOTEM Z KATOWIC, WROCŁAWIA, POZNANIA

CZARUJĄCY KRYM 11/12 DNI

22.06 – 03.07.2013 03.07 – 13.07.2013 13.07 – 24.07.2013 24.07 – 03.08.2013 03.08 – 14.08.2013 14.08 – 24.08.2013 24.08 – 04.09.2013 04.09 – 14.09.2013 14.09 - 25.09.2013

2850 zł + 130 EUR 2750 zł + 130 EUR 2850 zł + 130 EUR 2750 zł + 130 EUR 2850 zł + 130 EUR 2750 zł + 130 EUR 2850 zł + 130 EUR 2750 zł + 130 EUR 2850 zł + 130 EUR 2350 zł + 130 EUR 2600 zł + 130 EUR 770 zł 450 zł 100 zł

Dzieci 2-12 lat na dostawce Osoba dorosła na dostawce Dopłata do pokoju 1-os. Dopłata do hotelu*** z basenem Dopłata do wylotu z WRO, POZ

AŁUSZTA | JAŁTA (CARSKIE PAŁACE) BAKCZYSARAJ | CZUFUT-KALE | SUDAK | NOWY ŚWIAT | STARY KRYM 1 DZIEŃ SAMOLOT (S): wylot samolotem z Wrocławia, Katowic, Poznania. Transfer autokarowy do hotelu w rejonie Ałuszty, zakwaterowanie, nocleg. POCIĄG (P): Wyjazd autokarem zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd do Lwowa.

2 DZIEŃ S: Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i pla-

żowanie, obiadokolacja, nocleg. P: Przyjazd do Lwowa. Przesiadka na pociąg Lwów – Symferopol, miejsca sypialne.

3 DZIEŃ S: Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg P: Przyjazd do Symferopola, transfer do hotelu w rejonie Ałuszty, zakwaterowanie, nocleg.

4 DZIEŃ S/P: Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ S/P: Śniadanie, wycieczka do Jałty i carskich

pałaców. W programie: zwiedzanie pałacu Liwadyjskiego - słynnego miejsca prowadzenia konferencji jałtańskiej. Po południu postój na placu widokowym i podziwianie symbolu Krymu zamku na skale Jaskółczego Gniazda. Przejazd do miejscowości Ałupka i zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

remu, słynnej Fontanny Łez oraz apartamentów prywatnych. Przejazd w okolice miasta do osiedla Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VIw.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy liczne fortyfikacje, kenassy – świątynie Karaimskie oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, które zauroczyły Mickiewicza. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ S/P: Śniadanie, wycieczka do Sudaka. Zwiedzanie Twierdzy Genueńczyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Fakultatywnie spotkanie z Tatarami Krymskimi (ok. 30 Euro/os.), podczas którego będzie okazja poznać kuchnię narodową tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych oraz nauczyć się narodowych tańców tatarskich. (Dla osób uczestniczących w wieczorze z tatarami kolacja w hotelu nie przysługuje).

9 DZIEŃ S/P: Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ S: Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg. P: Śniadanie lub suchy prowiant, wykwaterowanie z hotelu. Transfer do Symferopola. Wyjazd pociągiem do Lwowa, miejsca sypialne

6 DZIEŃ S/P: Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek

11 DZIEŃ P: Przyjazd do Lwowa. Wyjazd autokarem do

i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Polski.

7 DZIEŃ S/P: Śniadanie, wycieczka do Bakczysaraju.

11/12 DZIEŃ S: Śniadanie lub suchy prowiant, wykwate-

Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, ha-

rowanie z hotelu. Transfer do Symferopola. Wylot do Polski.

POCIĄGIEM 27.04 – 07.05.2013 11.05 – 21.05.2013 25.05 – 04.06.2013 08.06 – 18.06.2013 15.06 – 25.06.2013 29.06 – 09.07.2013 06.07 – 16.07.2013 20.07 – 30.07.2013 03.08 – 13.08.2013 17.08 – 27.08.2013 31.08 – 10.09.2013 14.09 – 24.09.2013 28.09 – 08.10.2013 12.10 – 22.10.2013 Dzieci 2-12 lat na dostawce Osoba dorosła na dostawce Dopłata do pokoju 1-os. Dopłata do hotelu*** z basenem

HOTEL **+ HB

CZARUJĄCY KRYM 11 DNI HOTEL **+ HB 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1990 zł + 130 EUR 1590 zł + 130 EUR 1890 zł + 130 EUR 490 zł 450 zł

CENA ZAWIERA: Przelot samolotem na trasie Katowice/Wrocław/Poznań – Symferopol – Katowice/Wrocław/Poznań, opłatę lotniskową lub przejazd autokarem do Lwowa i przejazd pociągiem Lwów – Symferopol – Lwów, miejsca sypialne; Noclegi: 10/11 (przy wersji samolotem) lub 7 w hotelu + 2 w pociągu – wagony sypialne (przy wersji pociągiem) w hotelu**+ w rejonie Ałuszty; Pokoje: 2-osobowe z łazienkami; Wyżywienie: 10/11 śniadań + 10/11 obiadokolacji (przy wersji samolotem); 7 śniadań + 7 obiadokolacji (przy wersji pociągiem); Taksa klimatyczna; Opiekę pilota, opiekę rezydenta polskojęzycznego; Ubezpieczenie KL, NNW, BAGAŻ. CENA NIE ZAWIERA: Dopłaty za wylot z Wrocławia i Poznania 100 zł/os.; Dopłaty za zakwaterowanie w hotelu*** z basenem; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3%; ubezpieczenia od chorób przewlekłych 140 zł/os.; Wycieczek fakultatywnych; Obowiązkowej opłaty na miejscu – 130 Euro (koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych) UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

11


UKRAINA | REJS PO DNIEPRZE I MORZU CZARNYM 12 DNI | POCIĄGIEM LUB SAMOLOTEM

REJS NA KRYM KIJÓW | ZAPOROŻE | KHERSON | SEWASTOPOL | BAKCZYSARAJ (fakul.) | JAŁTA (fakul.) AŁUPKA (fakul.) | CHERSONES TAURYDZKI (fakul.) | WILKOWO | ODESSA 1 DZIEŃ – KIJÓW

Przyjazd lub przylot do Kijowa lub Odessy, transfer na przystań, zaokrętowanie ok. godz. 16.00 na czteropokładowym statku pasażerskim – PRINCESSA DNIEPRA. Koktajl kapitański. Nocleg.

2 DZIEŃ – KIJÓW

Zwiedzanie Kijowa – największego i jednego z najstarszych miast Ukrainy, zaliczanego do jednego z najpiękniejszych miast Europy. Wycieczka zapozna Państwa z najstarszą częścią miasta, gdzie znajdują się główne zabytki. Historyczna część miasta położona jest na siedmiu wyspach na prawym brzegu Dniepra. Wycieczka rozpocznie się z Podola, gdzie znajduje się port rzeczny. Przejdziemy główną ulicą Kijowa - ulicą Kreszczatik. Zobaczymy Katedrę Św. Michała, Cerkiew Św. Andrzeja, Katedrę Św. Sofi, Teatr Narodowy Opery i Baletu, Uniwersytet im. T. Szewczenki oraz perłę architektury Kijowa – Katedrę Św. Vołodymira. Fakultatywnie: zwiedzanie Katedry Św. Sofii (cena ok. 26 EUR/ os.), koncert Ukraińskiego Chóru (cena ok. 26 EUR/os.).

3 DZIEŃ – KIJÓW

Dzień wolny. Fakultatywnie: Ławra Kijowsko-Peczerska – najważniejszy na Ukrainie ośrodek kultu religijnego, uważany za duchową kolebkę Rusi (cena ok. 22 EUR/os.); Muzeum Architektury Ludowej (cena ok. 22 EUR/os.).

4 DZIEŃ – REJS Ukraiński, narodowy dzień na statku – uroki kultury i kuchni ukraińskiej.

5 DZIEŃ – ZAPOROŻE

Zwiedzanie Zaporoża. Miasto to rozciąga się na obu brzegach Dniepra, na długości 30 km. Początek miastu Zaporoże, stolicy regionu, dała rosyjska twierdza do obrony przed najazdami Tatarów krymskich, zbudowana w 1770 r., która składała się z siedmiu fortów obronnych. Jedna z nich została nazwana Aleksandrowską. Na jej terytorium zostało założone miasto Aleksandrowsk, od 1921 r. nazwane Zaporożem. W czasie wycieczki zobaczymy największą w Europie elektrownię wodną – Dniprogres oraz odwiedzimy Muzeum Kozackie a także zwiedzimy centrum miasta. Fakultatywnie: Kozacki Show (cena ok. 22 EUR/os.).

6 DZIEŃ – KHERSON

Miasto zostało założone na mocy rozkazu Katarzyny II w 1778 r. na wysokim brzegu Dniepru jako twierdza i ośrodek stoczniowy Floty Czarnomorskiej. Obecnie Kherson stanowi centrum regionu, w którym mieszka 500 tys. ludzi. To słoneczne miasto znajduje się na prawym brzegu Dniepra, w odległości 28 km od ujścia rzeki. Odbędziemy wycieczkę łodzią do delty Dniepru. Zobaczymy Kherson od strony rzeki. Popłyniemy z wizytą na wyspę rybaków, gdzie zapoznamy się z codziennym życiem oraz tradycjami miejscowych ludzi, w ich prywatnych domach.

7 DZIEŃ – SEWASTOPOL Zwiedzanie Sewastopola.

Miasto zostało założone w 1784 r. jako wojenno-morska baza i cała jego historia związana jest z Flotą Czarnomorską. W trakcie wycieczki zwiedzimy historyczne centrum miasta, przystań grafską, Sobór Włodzimirowski, bulwar nadmorski, z którego roztacza się widok na zatokę i pomnik zaginionych statków. Fakultatywnie: wycieczka do Bakczysaraju (cena ok. 30 EUR/os.), koncert Chóru Floty Czarnomorskiej (cena ok. 30 EUR/os.).

8 DZIEŃ – SEWASTOPOL

Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Fakultatywnie: wycieczka autokarowa do Jałty ze zwiedzaniem Pałacu Liwadyjskiego i do Ałupki ze zwiedzaniem Pałacu Woroncowa (cena ok. 50 EUR/os.).

12

9 DZIEŃ – SEWASTOPOL Dzień wolny na wypoczy-

nek i plażowanie. Fakultatywnie wycieczki do wyboru: Muzeum Panorama (cena ok. 20 EUR/os.) lub zwiedzanie Chersonesu Taurydzkiego (cena ok. 21 EUR/os.).

10 DZIEŃ – WILKOWO

Zwiedzanie Wilkowa, które znajduje się w delcie Dunaju, na małych i większych wysepkach, rozdzielonych kanałami, w odległości 18 km od Morza Czarnego. Wilkowo często nazywane jest „ukraińską Wenecją”. Uliczki, poprzecinane siecią kanałów, połączone są małymi mostkami. Łódka jest wciąż głównym środkiem transportu. Przespacerujemy się po mieście, poznając życie miejscowej ludności oraz zwiedzimy prawosławną Cerkiew Św. Mikołaja. Fakultatywnie wycieczka do delty Dunaju (cena ok. 40 EUR/os.).

11 DZIEŃ – ODESSA Zwiedzanie Odessy – centrum

regionu, z ponad milionem mieszkańców, położone na wysokim brzegu i otoczone z południa i zachodu Morzem Czarnym. Sezon letni w Odessie trwa nawet 145 dni. W czasie wycieczki zapoznamy się z historią miasta, zobaczymy jeden z piękniejszych w świecie Odeski Teatr Opery i Baletu. Przejdziemy ulicą Deribasowską przez Plac Grecki, Cerkiew Św. Trójcy do portu morskiego – spacer nadmorskim bulwarem ze słynnymi schodami Potiomkinowskimi. Fakultatywnie wyjście do Teatru Opery (cena ok. 50 EUR/ os.), Muzeum Malarstwa (cena ok. 20 EUR/os.).

12 DZIEŃ – ODESSA Śniadanie, zejście ze statku. Trans-

fer na dworzec. Wyjazd do kraju pociągiem lub samolotem. TERMINY TURNUSÓW

KIERUNEK REJSU

OD 1 OS. W EUR

20.05 – 31.05.2013

ODESSA – KIJÓW

1150 EUR

14.07 – 25.07.2013

KIJÓW – ODESSA

1150 EUR

25.07 – 05.08.2013

ODESSA – KIJÓW

1150 EUR

18.09 – 29.09.2013

KIJÓW – ODESSA

1150 EUR

CENY

UWAGA! Ceny w EUR, wpłaty po przeliczeniu wg kursu Banku PKO S.A. /sprzedaż/ z dnia dopłaty. CENA ZAWIERA: zakwaterowanie na statku w kabinie 2-os., na głównym pokładzie; wyżywienie 3 x dziennie podczas rejsu; transfery dworzec – statek – dworzec; animacje, rozrywki i bale; wielojęzyczna załoga na statku; opiekę polskojęzycznego pilota–przewodnika; realizację programu; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż. CENA NIE ZAWIERA: transportu; wycieczek fakultatywnych; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy); ubezpieczenia od chorób przewlekłych (180 zł); dopłaty do kabiny 1-os. – 385 EUR (średni lub wyższy pokład); dopłaty do kabiny 2-os. PÓŁLUX – 495 EUR (średni lub wyższy pokład); dopłaty do innych pokładów (średni – 55 EUR, wyższy – 110 EUR). TRANSPORT przejazd pociągiem – cena: 850 zł na trasie: Wrocław/Katowice/Kraków/Przemyśl/Warszawa – Kijów, Odessa – Przemyśl/ Kraków/Katowice/Wrocław/Warszawa (klasa 2, wagony sypialne); Długość przejazdu pociągiem z Wrocławia – ok. 24 godz. Istnieje możliwość wyjazdu z innych miast Polski za dodatkową odpłatnością (szczegóły w biurze); UWAGA! Z uwagi na zmiany w rozkładzie jazdy pociągów godziny odjazdu podamy w terminie późniejszym. Wyjazd pociągiem w dniu poprzedzającym rozpoczęcie turnusu. przelot samolotem – cena: ok. 1200 zł na trasie: Warszawa – Kijów i Odessa – Warszawa (cena przelotu każdorazowo potwierdzana w biurze); Istnieje możliwość wylotu z innych miast Polski. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych).

STATEK – PRINCESSA DNIEPRA Statek wycieczkowy o klasycznych wzorach i nowoczesnych udogodnieniach. Wybudowany w 1976 r., w pełni wyremontowany w 2003 r. o długości 129,2 m, szerokości 16,7 m i wysokości 13,2 m, z czterema pokładami, na których może podróżować 260 pasażerów w 151 kabinach. Standardowe 2-osobowe kabiny znajdują się na Głównym, Średnim i Wyższym pokładzie. W kajucie znajdują się: dwa 1-osobowe łóżka, łazienka z prysznicem, toaletą i umywalką, duże, panoramiczne, otwierane okno, indywidualna klimatyzacja, szafa, stolik, radio. Na pokładzie można spotkać ludzi z całego świata i cieszyć się serdecznym przyjęciem. Wielojęzyczny personel zapewni przyjemny wypoczynek i służy pomocą w każdej sytuacji. Do dyspozycji gości znajdują się: 24-godzinna recepcja, lekarz, 2 restauracje, 2 bary, sala konferencyjna (220 osób), 2 sklepy z pamiątkami, salon piękności, pralnia, sejf w recepcji. Podczas całego rejsu gości zabawiają doskonale przygotowani animatorzy, którzy gwarantują udaną zabawę, organizują koncerty i spektakle. Dużą atrakcją są bary i restauracje: Restauracja Kijów (176 miejsc), Restauracja JAŁTA (84 miejsca), Panorama Bar (82 miejsca), Słoneczny taras (jest to najbardziej relaksujące miejsce na statku).

ZNIŻKA 400 ZŁ

ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

BOGATE ANIMACJE


ROSJA | WYCIECZKA 7 DNI | AUTOKAREM

SANKT PETERSBURG

RYGA | SANKT PETERSBURG | CARSKIE SIOŁO | PETERHOF 1 DZIEŃ Zbiórka uczestników i wyjazd według rozkładu. Przejazd do Augustowa, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do RYGI, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem,

ok. 3-godzinne zwiedzanie Rygi, m.in.: Starego Miasta, w obrębie którego znajdują się: Kościoły Św. Piotra i Św. Jakuba, Katedra Domska, ratusz i parlament, Dom Bractwa Czarnogłowych, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Trzej Bracia – średniowieczne kamienice. Przejazd do Sankt Petersburga. Po drodze krótki postój w Pskowie (panoramiczny widok na mury Kremla). Przyjazd do hotelu w Sankt Petersburgu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem

SANKT PETERSBURGA, m.in.: wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż; po południu dalsze zwiedzanie miasta: gmach Admiralicji, gmach Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy (bez zwiedzania wnętrz), a także Cypel Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec, główna ulica miasta: Newski Prospekt. Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza). Wieczór folklorystyczny dla chętnych, fakultatywnie za dopłatą ok. 15 EUR.

5 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA (Miasto Puszkin) – zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, następnie przejazd do PETERHOFU – byłej letniej rezydencji carskiej, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najbardziej atrakcyjne fontanny i kaskady! Powrót do Petersburga. Dla chętnych fakultatywnie za dopłatą ok. 15 EUR

– wieczorny rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga.

6 DZIEŃ Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Sankt Petersburga: Twierdza Pietropawłowska z katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów rosyjskich, m.in. Piotra I Wielkiego i Katarzyny II Wielkiej. Około godz. 11:00 wyjazd w kierunku Polski.

7 DZIEŃ Przyjazd do Polski w godzinach wczesno-porannych (godzina zależna od przejścia granicznego Rosja-Łotwa). Powrót do poszczególnych miejscowości. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. TERMINY

CENY

28.04 – 04.05.2013

1690 zł

27.05 – 02.06.2013

1750 zł

22.06 – 28.06.2013

1800 zł

11.08 – 17.08.2013

1690 zł

06.09 – 12.09.2013

1630 zł

Dziecko 2 – 12 lat

Zniżka 180 zł

Dopłata do obiadokolacji

150 zł

Dopłata do pokoju 1-osob.

290 zł

Wiza rosyjska

330 zł

ROZKŁAD JAZDY MIASTO

GODZ.

MIEJSCE ODJAZDU

KRAKÓW

06:30

DWORZEC PKS

WROCŁAW

08:00

DWORZEC PKS

KATOWICE

08:00

DWORZEC PKS

ŁÓDŹ

12:00

DWORZEC PKP ŁÓDŹ KALISKA

WARSZAWA

15:00

PARKING PRZY HOTELU NOVOTEL CENTRUM, UL. PARKINGOWA 2

UWAGA! Istnieje możliwość wyjazdu z innych miast Polski, szczegóły w biurze.

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem zachodnim, zakwaterowanie – hotele**/*** (1 nocleg w Augustowie, 1 nocleg w Rydze, 3 noclegi w Sankt Petersburgu), pokoje 2-osobowe z łazienkami; wyżywienie (5 śniadań); opiekę pilota, usługi przewodników miejscowych; realizację programu; ubezpieczenie KL, NW i Bagaż; taksę klimatyczną. CENA NIE ZAWIERA: obowiązkowej opłaty za wizę rosyjską (330 zł/os.); biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 85 EUR); dodatkowego wyżywienia – 5 obiadokolacji (150 zł/os.); dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy); dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (90 zł/os.); wydatków osobistych; dopłaty do pokoju 1-osobowego (290 zł/os.). UWAGA! Najpóźniej 21 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową do otrzymania wizy rosyjskiej: 1 kolorowe zdjęcie, formularz rosyjski, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z dwoma wolnymi stronami.

13


GRUZJA | WYCIECZKA 8 DNI LUB ZWIEDZANIE+WYPOCZYNEK 7+7 | SAMOLOTEM

DOOKOŁA GRUZJI

SUPER ZNIŻKI do 30% ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

BATUMI | KUTAISI | UPLISCYCHE | GORI KAZBEGI | GERGE | TBILISI | SIGNAGI | BODBE | MCCHETA

05.07 – 12.07.2013 12.07 – 19.07.2013

2 DZIEŃ Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwie-

19.07 – 26.07.2013

dzanie BATUMI: ogród botaniczny ,centrum i bulwar nadmorski. Przejazd do KUTAISI, jednego z najstarszych miast na świecie. Zwiedzanie monastyru Gelati, ufundowanego przez króla Dawida Budowniczego na początku XII w. i objętego patronatem UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. do UPLISCYCHE, zwiedzanie największego skalnego miasta na terenie Gruzji, którego początki sięgają czasów starożytnych. Przejazd do GORI, niewielkiego miasteczka, w którym urodził się Józef Stalin. Zwiedzanie Muzeum Stalina. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Określenie to związane jest z miejscem toczenia się ciężkich walk na początku XIX w. Obecnie jednak to niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz wzdłuż której można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych. Krótki postój przy fortecy Ananuri z XVII w. z widokiem na Jezioro Żinwalskie. Pzejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd

malowniczą górską trasą przez Wielki Kaukaz do KAZBEGI, miasta położonego u podnóża drzemiącego wulkanu Kazbek (5047 m n.p.m.). Przejazd jeepami wśród górskiej scenerii do GERGETI, zwiedzanie kościoła św. Trójcy, położonego na wysokości 2170 m n.p.m. skąd widoki dosłownie zapierają dech w piersiach. Przejazd w kierunku Tbilisi. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie TBILISI, stolicy Gruzji, jednego z najstarszych miast na świecie, leżącego na styku dwóch kultur. Oryginalne zabytki i gościnni mieszkańcy zapewniają Tbilisi niepowtarzalną atmosferę. Zwiedzanie: świątynia Matki Bożej Metechskiej; Wielka Synagoga; katedra Sioni z krzyżem św. Niny – najważniejszą relikwią

27.09 – 04.10.2013

28.06 – 05.07.2013

Batumi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

26.07 – 02.08.2013 02.08 – 09.08.2013 09.08 – 16.08.2013 16.08 – 23.08.2013

Kościoła gruzińskiego. Przejazd na punkt widokowy. Spacer ulicami Starego Miasta: twierdza Narikała, carskie banie - łaźnie siarkowe. Zwiedzanie katedry Świętej Trójcy największej prawosławnej katedry w Gruzji i na Kaukazie. Spacer aleją Szoty Rustaweliego – gruzińskiego wieszcza. Obiadokolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji, połączona z programem folklorystycznym. Powrót do hotelu, nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do SIGNAGI i spacer po mieście - twierdzy, malowniczo położonym na szczycie góry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie kompleksu klasztornego św. Niny. Wizyta w prywatnym gospodarstwie, gdzie w piwnicach dojrzewają doskonałe gruzińskie wina, degustacja oraz tradycyjny gruziński obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

7 DZIEŃ Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd

do MCCHETY, dawnej stolicy i jednego z najpiękniejszych miast Gruzji. Zwiedzanie: monastyr Dżwari – perła gruzińskiej architektury, położony na szczycie wzgórza ze wspaniałą panoramą na miasto; katedra Sweti Cchoweli (Drzewo życia), uznawana za najważniejszy gruziński zabytek. Oba obiekty zostały objęte patronatem UNESCO. Przejazd w kierunku Batumi. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

23.08 – 30.08.2013 30.08 – 06.09.2013 06.09 – 13.09.2013 13.09 – 20.09.2013 20.09 – 27.09.2013 Dziecko do 18 lat

– 100 zł

Dopłata do pok. 1-os.

990 zł

Dopłata za dodatkowy tydzień wypoczynku w HOTELU SANAPIRO****

od 1390 zł

Transfer z Wrocławia do Katowic

100 zł

CENA ZAWIERA: 7 noclegów w hotelach*** (1 w Kutaisi, 1 w Gadauri, 3 w Tbilisi, 2 w Batumi); 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, wyżywienie: śniadania zgodnie z programem, 1 tradycyjny obiad połączony z degustacją wina, 5 obiadokolacji (w tym jedna z programem folklorystycznym), przelot na trasie KTW/WAW – Batumi – KTW/ WAW, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym minibusem lub autokarem podczas zwiedzania, opieka pilota, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie KL i NW. CENA NIE ZAWIERA: Obowiązkowej opłaty na miejscu: bilety wstępu, przejazd jeepami: ok. 60 USD; napiwki: ok. 4 USD/dzień., ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych, transferu z Wrocławia do Katowic, dopłaty za drugi tydzień wypoczynku np. w hotelu Sanapiro****.

8 DZIEŃ Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i przelot do Polski. Możliwość przedłużenia pobytu o tygodniowy wypoczynek w hotelu w Batumi.

PROPONOWANY HOTEL NA WYPOCZYNEK: HOTEL SANAPIRO****

Hotel leży przy własnej, wydzielonej piaszczysto-żwirowej plaży z łagodnym zejściem do morza (parasole i leżaki płatne ok. 5 EUR/dzień), w spokojnym miejscu, w otoczeniu zieleni, ok. 4 km od centrum Batumi. Do dyspozycji gości jest całodobowa recepcja, restauracja, cafe bar, centrum biznesowe, taras z widokiem na morze, kryty basen, siłownia, małe boisko do piłki nożnej; za opłatą: sauna, bilard; w pobliżu hotelu kort tenisowy. POKOJE 2-osobowe (możliwa jedna dostawka) standardowo wyposażone: łazienka (WC, prysznic lub wanna, suszarka), klimatyzacja, TV, telefon, sejf, mini-bar (płatny), balkon. WYŻYWIENIE HB (śniadania, obiadokolacje) – bufet Hotel SANAPIRO****

14 | Więcej ofert z wyjazdami do Gruzjii na www.joannawroc.pl

DOOKOŁA GRUZJI 8 DNI 4040 zł 4080 zł 4180 zł 4180 zł 4180 zł 4180 zł 4180 zł 4240 zł 4180 zł 4180 zł 4140 zł 4180 zł 4180 zł 4180 zł 4080 zł

21.06 – 28.06.2013

1 DZIEŃ Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do

3 DZIEŃ Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd

SAMOLOTEM Z KATOWIC, WARSZAWY


IZRAEL i PALESTYNA | WYCIECZKA 8 DNI | SAMOLOTEM

ZIEMIA ŚWIĘTA

BETLEJEM | POLE PASTERZY | GÓRA OLIWNA JEROZOLIMA | JERYCHO | MORZE MARTWE | JEZIORO GALILEJSKIE RZEKA JORDAN | KANA GALILEJSKA | NAZARET | HAJFA | CEZAREA NADMORSKA 1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub Katowicach – Pyrzowicach. Przelot samolotem do Tel Avivu.

2 DZIEŃ Po przylocie zwiedzanie Betlejem: Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła. Wyjazd na Pole Pasterzy. Spacer. Po południu wizyta w Ain Karem – miejscu narodzenia św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd pod Kneseth (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ Śniadanie. Wejście do Starego Miasta Jerozolimy od strony Bramy św. Stefana, zwiedzanie Kościoła św. Anny oraz Sadzawki Betesda. Następnie widok na Meczet Al-Aqsa (wejście o ile będzie dostępny). Idąc Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Kościoła Grobu Bożego cofniemy się do ostatnich godzin życia Chrystusa. Następnie przejście na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida. Następnie Kościół św. Piotra Gallicantu Przejście pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej. Zwiedzanie ruin rzymskich i przepięknego teatru rzymskiego. Przejazd do Hajfy na Górę Karmel – widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościół Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaret w Galilei. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego Cudu zmieniając wodę w wino. Przejazd do hotelu w Galilei na obiadokolacje i nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, Kościół Rozmnożenia Chleba, przepłynięcie przez Morze Galilejskie. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra). Krótki postój nad Jeziorem Galilejskim, odpoczy-

nek, opcjonalnie - lunch Ryba św. Piotra (płatne dodatkowo ok. 20$). Powrót do hotelu. W trakcie krótki postój nad Rzeką Jordan (miejsce chrztu). Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie. Przyjazd na Górę Tabor – Góra Przemienienia Pańskiego. Wjazd taksówkami na szczyt. Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Przejazd nad Morze Martwe położone 450 m poniżej poziomu morza. Możliwość skorzystania z kąpieli Czas wolny około 2h. Po południu przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto” Jerozolimy. Wizyta w kościele Pater Noster, meczecie Wniebowstąpienia. Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit i Ogrodów Getsemani oraz wizyta w Kościele Wielu Narodów, Ogrody Agonii, nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ Powrót do Polski. SAMOLOTEM Z KATOWIC, WARSZAWY

08.04 – 15.04.2013 27.04 – 04.05.2013 06.09 – 13.09.2013 11.10 – 18.10.2013 08.11 – 15.11.2013 20.12 – 27.12.2013

ZIEMIA ŚWIĘTA 8 DNI 3450 zł 3450 zł 3450 zł 3450 zł 3450 zł 3450 zł

CENA ZAWIERA: Przelot na trasie Warszawa / Katowice – Tel Aviv – Katowice / Warszawa; transfer na/z lotnisko z Wrocławia; transport autokarem na trasie objazdu; 7 noclegów w hotelach***/****, pokoje 2 os. z łazienkami; wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje); bilety wstępów do wybranych obiektów; opiekę pilota, opiekę duszpasterską; ubezpieczenie NNW, KL i bagaż. CENA NIE ZAWIERA: Obligatoryjnych napiwków ok. 50 USD; napojów do obiadokolacji; dopłaty do pok. 1-os. 450 zł.

15


LITWA | POBYT LECZNICZY | miejscowość: DRUSKIENNIKI | AUTOKAREM LUB DOJAZD WŁASNY

SANATORIUM EGLE Położone dalej od centrum, nad brzegiem rzeki Gruta, wśród sosnowych lasów. Kompleks składa się z 6 budynków hotelowych oraz zakładu balneologicznego i diagnostycznego. Sanatorium posiada własne pokłady borowiny i dwa źródła wód mineralnych. Na terenie kompleksu – basen, siłownia, sauna, łaźnia, sale taneczne, konferencyjne, biblioteka, bilard, kawiarnia, gabinet kosmetyczny, mini przedszkole, wypożyczalnia rowerów, parking strzeżony. Kompleks przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W sanatorium leczone są między innymi: schorzenia aparatu ruchowego, stawów, przewodu pokarmowego, dróg oddechowych, układu nerwowego, chorób serca, naczyń krwionośnych, narządów płciowych, choroby skóry. Zabiegi zlecane są indywidualnie dla każdego kuracjusza przez lekarzy sanatoryjnych. W cenie skierowania do 5 zabiegów dziennie.

POKOJE

1-, 2-osobowe (z łazienką, z TV SAT, telefonem, czajnikiem) oraz apartamenty (sypialnia z łożem małżeńskim + pokój dzienny z rozkładaną kanapą). Wszystkie pokoje po remoncie.

WYŻYWIENIE

FB (3 x dziennie – śniadanie, obiad, kolacja – serwowane); istnieje możliwość wyżywienia w formie stołu szwedzkiego za dopłatą 40 Euro; w apartamentach – w formie stołu szwedzkiego w cenie skierowania.

31.03 – 12.04.2013 14.04 – 26.04.2013 28.04 – 10.05.2013 12.05 – 24.05.2013 26.05 – 07.06.2013 09.06 – 21.06.2013 23.06 – 05.07.2013 07.07 – 19.07.2013 21.07 – 02.08.2013 04.08 – 16.08.2013 18.08 – 30.08.2013 01.09 – 13.09.2013 15.09 – 27.09.2013 29.09 – 11.10.2013 13.10 – 25.10.2013 27.10 – 08.11.2013 10.11 – 22.11.2013 24.11 – 06.12.2013 08.12 – 20.12.2013 22.12 – 03.01.2013 Dopłata do pok. 1-os.

CENY OD 1 OS. W EURO EGLE 600 EUR 600 EUR 600 EUR 600 EUR 620 EUR 620 EUR 680 EUR 700 EUR 700 EUR 700 EUR 700 EUR 700 EUR 700 EUR 700 EUR 590 EUR 590 EUR 590 EUR 590 EUR 590 EUR 700 EUR 100 EUR

Dopłata do pok. o LUX

180 EUR

TERMINY

DRUSKIENNIKI „Miasto-park” oddalone ok. 50 km od polskiej granicy, położone jest wśród lasów i jezior nad Niemnem. Posiada wiele zespołów sanatoryjnych ukierunkowanych na leczenie chorób: kostno-mięśniowych, gastrycznych, krążenia, cukrzycy, górnych dróg oddechowych, nerwic wegetatywnych. Wody mineralne zawierają: brom, żelazo, jod, magnez, sole mineralne.

TRANSPORT I JEGO CENA: AUTOKAR z Wrocławia – 300 zł, z Pabianic, Łodzi, Warszawy – 250 zł, z Ostrołęki, Łomży – 230 zł, z Augustowa – 150 zł, z Suwałk – 130 zł (Wyjazd: w dniu rozpoczęcie turnusu, powrót: wyjazd z Druskiennik w ostatnim dniu turnusu o godz. 06:00).

CENA ZAWIERA: zakwaterowanie w pokojach standardowych (12 noclegów), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją, ubezpieczenie, leczenie — zabiegi według zaleceń lekarzy sanatoryjnych. CENA NIE ZAWIERA: transportu, ubezpieczenia od chorób przewlekłych 180 zł, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3%, wycieczek fakultatywnych. UWAGA! Istnieje możliwość pobytów weekendowych (piątek – niedziela). Informacje w biurze. Większy wybór obiektów na stronie www.joannawroc.pl

UKRAINA | POBYT LECZNICZY | miejscowość: ODESSA | POCIĄGIEM LUB SAMOLOTEM LUB DOJAZD WŁASNY ODESSA Miasto na Ukrainie, największy port nad Morzem Czarnym, liczący ok. 1,5 mln. mieszkańców. Baza morskiej floty, duże centrum kolejowe, kurort turystyczny –również uzdrowiskowy, znany z pięknych zabytków: Pałac Woroncowów, Schody Potiomkinowskie, Filharmonia Miejska, Teatr Opery i Baletu, Synagoga z XIX wieku, latarnia morska, odeskie katakumby, liczne gmachy użyteczności publicznej z przełomu wieków oraz obiekty sanatoryjne. Odessa charakteryzuje się klimatem umiarkowanym kontynentalnym i suchym. Ilość słonecznych dni w roku przekracza 290. Lato jest długie i gorące ze średnią temperaturą ok. 25°C. Często zdarzają się temperatury powyżej 35°C. Zimy są krótkie i łagodne ze średnią temperaturą około 0°C. Opady śniegu i temperatury poniżej -10°C występują bardzo rzadko.

SANATORIUM BIAŁA AKACJA Ośrodek położony w uzdrowiskowej części Odessy – Arkadii, na zadrzewionym terenie. Usytuowany jest blisko morza, z każdego pokoju rozciąga się widok na morze. Na miejscu znajduje się stołówka, kawiarnia, restauracja, bar, dyskoteka, biblioteka, sala konferencyjna, sauna, baza zabiegowa, gabinety masażu, sala gimnastyczna.

POKOJE

Typu studio (2+2) ze wspólną łazienką i przedpokojem oraz apartamenty 2-os. o podwyższonym standardzie z łazienką, balkonem, TV, lodówką.

WYŻYWIENIE

FB – śniadania, obiady, kolacje CENA ZAWIERA: 7 lub 12 noclegów; wyżywienie 3 x dziennie; zabiegi w sanatoriach wg zaleceń lekarzy sanatoryjnych; opiekę pilota – rezydenta; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opłaty klimatyczne. CENA NIE ZAWIERA: obowiązkowej opłaty na miejscu 50/90 USD, wycieczek fakultatywnych, transportu.

16

TURNUSY 7-DNIOWE 28.04 – 05.05.2013 26.05 – 02.06.2013 11.08 – 18.08.2013 27.10 – 03.11.2013

Obowiązkowa opłata na miejscu Dziecko do 7 lat Dopł. do pok. 1-os. Dopłata do apartamentu

TURNUSY 12-DNIOWE 28.04 – 10.05.2013 12.05 – 24.05.2013 26.05 – 07.06.2013 09.06 – 21.06.2013 23.06 – 05.07.2013 07.07 – 19.07.2013 21.07 – 02.08.2013 04.08 – 16.08.2013 18.08 – 30.08.2013 01.09 – 13.09.2013 15.09 – 27.09.2013 Obowiązkowa opłata na miejscu Dziecko do 7 lat Dopł. do pok. 1-os. Dopłata do apartamentu

CENY OD 1 OS. W PLN BIAŁA AKACJA (studio) FB 1190 zł 1190 zł 1190 zł 1190 zł 50 USD 690 zł 400 zł 500 zł CENY OD 1 OS. W PLN BIAŁA AKACJA (studio) FB 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 90 USD 1100 zł 650 zł 990 zł

TRANSPORT I JEGO CENA: POCIĄG – wagony sypialne, CENA: 850 zł (wyjazd z WAW/WRO/KRK: w dniu poprzedzającym rozpoczęcie turnusu, powrót: wyjazd z Odessy w ostatnim dniu turnusu. Możliwość wyjazdu z innych miast Polski.) SAMOLOT Warszawa – Odessa – Warszawa CENA: ok. 1000 – 1350 zł (Cena przelotu każdorazowo potwierdzana w biurze. Możliwość dolotu z innych miast Polski.)


UKRAINA | POBYT LECZNICZY | miejscowość: TRUSKAWIEC | AUTOKAREM LUB DOJAZD WŁASNY

SANATORIA: DNIEPRO / BESKID / KARPATY / RIXOS**** TRUSKAWIEC Jest to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk na Ukrainie, położone na malowniczym przedgórzu Karpat w odległości 100 km od Lwowa i 90 km od polskiej granicy. Występują tutaj unikalne w skali światowej pokłady wód mineralnych (15 źródeł – Naftusia, Sofia, Maria, Bronisława, Józia, Edward, i inne) i złoża wosku górskiego. Klimat Truskawca oraz zabiegi dają bardzo dobre wyniki leczenia w chorobach nerek (kamica), układu moczowego, chorobach wątroby, trzustki, pęcherzyka żółciowego, chorobach przewodu pokarmowego, cukrzycy, chorobach kobiecych i zapaleniach prostaty. Truskawiec posiada pełną infrastrukturę uzdrowiskową, a w tym nowoczesne zakłady sanatoryjne, pijalnie wód mineralnych, parki zdrojowe i czyste powietrze. Przyjemne spędzenie czasu umożliwiają liczne kawiarnie, restauracje, sale koncertowe i muzea.

UWAGA! W Truskawcu można skorzystać z tanich USŁUG MEDYCZNYCH, KOSMETYCZNYCH I STOMATOLOGICZNYCH, np. wykonanie koronki kosztuje ok. 50 EUR, makijaż permanentny (usta ok. 50 Euro, brwi ok. 50 EUR), zabiegi z wykorzystaniem pijawek.

ZNIŻKA do 300 ZŁ

WYCIECZKI

Dla chętnych na miejscu proponowane są wycieczki fakultatywne organizowane przez miejscowe biura m.in.: Lwów (ok. 15 USD), Sambor (ok. 8 USD), Drohobycz – Stanisławów (ok. 8 USD) i Karpaty (ok. 12 USD). TURNUSY

7-DNIOWE CENY OD 1 OS. W PLN

31.03 – 07.04.2013 28.04 – 05.05.2013 26.05 – 02.06.2013 11.08 – 18.08.2013 27.10 – 03.11.2013 10.11 – 17.11.2013 22.12 – 29.12.2013 29.12 – 05.01.2014

Obowiązkowa opłata na miejscu Dziecko do 7 lat Dopł. do pok. 1-os. Dopłata do apartamentu

TURNUSY

12-DNIOWE CENY OD 1 OS. W PLN

31.03 – 12.04.2013 14.04 – 26.04.2013 28.04 – 10.05.2013 12.05 – 24.05.2013 26.05 – 07.06.2013 09.06 – 21.06.2013 23.06 – 05.07.2013 07.07 – 19.07.2013 21.07 – 02.08.2013 04.08 – 16.08.2013 18.08 – 30.08.2013 01.09 – 13.09.2013 15.09 – 27.09.2013 29.09 – 11.10.2013 13.10 – 25.10.2013 27.10 – 08.11.2013 10.11 – 22.11.2013 24.11 – 06.12.2013 08.12 – 20.12.2013 22.12 – 03.01.2014 Obowiązkowa opłata na miejscu Dziecko do 7 lat Dopł. do pok. 1-os. Dopłata do apartamentu

ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

SANATORIUM DNIEPRO

CENY

DNIEPRO BESKID FB 890 zł 890 zł 890 zł 890 zł 890 zł 890 zł 890 zł 890 zł

KARPATY

RIXOS****

FB 2090 zł 2090 zł 2090 zł 2090 zł 2090 zł 2090 zł 2090 zł 2090 zł

BB 2490 zł 2490 zł 2490 zł 2490 zł 2490 zł 2490 zł 2490 zł 2490 zł

40 USD 590 zł 200 zł 500 zł

40 USD 1490 zł 400 zł –

40 USD 1790 zł 1500 zł –

DNIEPRO BESKID FB 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł 1490 zł

KARPATY

RIXOS****

FB 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł 3560 zł

BB 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł 4200 zł

60 USD

60 USD

60 USD

990 zł 300 zł 990 zł

2490 zł 600 zł –

2900 zł 2300 zł –

CENY

SANATORIUM DNIEPRO

SANATORIUM DNIEPRO HOTEL BESKID Kompleks położony jest ok. 450 m od centrum Truskawca. Na terenie Sanatorium Dniepro znajduje się pijalnia wód mineralnych, baza diagnostyczno-lecznicza (wszystkie zabiegi na miejscu!), stołówka, kryty basen. W hotelu Beskid znajduje się stołówka i restauracja. Zabiegi lecznicze w Sanatorium Dniepro, położonym po przeciwnej stronie ulicy. Woda ciepła i zimna non stop.

POKOJE 1-, 2-osobowe (z łazienką, TV i lodówką).

WYŻYWIENIE FB (3 x dziennie – śniadanie, obiad, kolacja)

HOTEL RIXOS**** Nowy, bardzo elegancki hotel, położony w górnej części Truskawca, blisko centrum. Do dyspozycji gości dwie restauracje, cztery bary, dyskoteka, bank, pasaż handlowy, apteka, bilard, mini przedszkole dla dzieci. Hotel posiada własne centrum medyczne, centrum fitness, salon piękności, gabinety masażu, kryty basen, łaźnię turecką i saunę.

WYŻYWIENIE BB (1 x dziennie – śniadanie)

CENA ZAWIERA: zakwaterowanie, wyżywienie dietetyczne 3 x dziennie (w hotelu Rixos – śniadania), ubezpieczenie KL, NW i bagaż, zabiegi lecznicze wg zaleceń lekarzy sanatoryjnych (w hotelu Rixos – dodatkowo płatne), opiekę pilota. CENA NIE ZAWIERA: obowiązkowej opłaty na miejscu (40/60 USD), transportu, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych (90/180 zł/os.), wycieczek fakultatywnych, dopłaty do pokoju jednoosobowego. UWAGA: W sanatoriach serwowane są posiłki dietetyczne. W hotelu Beskid istnieje możliwość wykupienia posiłków w restauracji (ok. 8 USD/dzień – w zależności od kursu USD). UWAGA: Istnieje możliwość zakwaterowania w innych sanatoriach w Truskawcu: KRISTAL, RUBIN, AŁMAZ, WIOSNA, KASZTAN.

SANATORIUM DNIEPRO

SANATORIUM KARPATY Położone jest w południowo-wschodniej części miasta, obok lasu i jeziora. Jest to 10-piętrowy budynek na 460 miejsc. W budynku znajduje się jadalnia, sala sportowa, restauracja i dwa bary. Budynek połączony jest z częścią leczniczą.

POKOJE 1-, 2-osobowe (z łazienką, TV, lodówką i telefonem).

WYŻYWIENIE FB (3 x dziennie – śniadanie, obiad, kolacja – szwedzki stół) TRANSPORT I JEGO CENA Autokar – przejazd w dwie strony wg niżej podanej trasy *Wyjazdy w dniu poprzedzającym rozpoczęcie turnusu MIASTO GODZ. MIEJSCE ODJAZDU CENA Trasa południowa *Wrocław 11:00 Dw. PKP 250 zł *Opole 12:00 Dw. PKP 250 zł *Katowice 14:00 Dw. PKP 230 zł *Kraków 16:30 Dw. PKP 200 zł *Rzeszów 20:00 Dw. PKP 150 zł *Przemyśl 22:00 Dw. PKP 80 zł Trasa północna *Gdańsk 11:30 Dw. PKS 440 zł *Bydgoszcz 14:00 Dw. PKS 360 zł *Toruń 15:30 Dw. PKP 360 zł *Warszawa 19:00 Dw. PKS 220 zł *Lublin 22:30 Dw. PKP 220 zł Uwaga! W przypadku małej ilości chętnych możliwe jest podstawienie mikrobusu (cena 300,-zł/os.) Przyjazd do Truskawca w godzinach nocnych. Powroty z Truskawca: Trasa południowa: wyjazd w piątek o godz. 09:00 czasu miejscowego. Trasa północna: wyjazd w czwartek o godz. 21:00 czasu miejscowego (zniżka za krótszy pobyt – 11 noclegów –60 zł ).

17


SARDYNIA | WCZASY | miejscowości: SANTA CATERINA DI PITTINURI i CHIA | SAMOLOTEM

HOTEL LA BAJA****

HOTEL PARCO TORRE CHIA****

HOTEL LA BAJA****

SARDYNIA

HOTEL PARCO TORRE CHIA****

LOKALIZACJA

Sardynia (wł. Sardegna) – to skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Na Sardynii warte zobaczenia są nuragi, czyli ok. 7000 megalitycznych warownych wież obserwacyjnych, które pochodzą z połowy II tysiąclecia przed Chrystusem. Wybrzeża wyspy są najczęściej wysokie i skaliste, z długimi, względnie prostymi odcinkami, wieloma cyplami, kilkoma szerokimi, głębokimi zatokami i przesmykami. Uroku krajobrazowi dodają wysepki nieopodal wybrzeża. Jest tu typowy klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski: zimą łagodny i deszczowy, latem gorący i suchy. W ciągu roku jest około 300 dni słonecznych, z koncentracją opadów zimą i jesienią, i opadami śniegu w górach.

LOKALIZACJA

Hotel mieści się w spokojnej miejscowości Santa Caterina di Pittinuri. Położony jest w przeuroczej zatoczce, 15 km od półwyspu Sinis oraz 20 minut samochodem od gór Montiferru. Oferuje klientom piękny widok na Morze Śródziemne, restaurację z widokiem panoramicznym oraz pokoje klimatyzowane z balkonem. W eleganckiej restauracji można degustować potrawy kuchni tradycjonalnej sardyńskiej, a co dzień na śniadanie czeka na gości bogaty bufet. Do dyspozycji gości znajduje się restauracja, bar, całodobowa recepcja, pokoje dla niepełnosprawnych, winda, sejf, ogrzewanie, klimatyzacja, taras solarium przy basenie

POKOJE 2-osobowe (możliwość 2 dostawek dla dzieci do 16 lat) standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, TV-sat, klimatyzacja, widok na morze.

WYŻYWIENIE BB (śniadania)

SPORT I ROZRYWKA Restauracja, bar, internet Wi-Fi odpłatne w pomieszczeniach ogólnodostępnych, plac zabaw dla dzieci.

BASEN 1 – przy hotelu, leżaki i parasole bezpłatnie

MORZE I PLAŻA Odległość do morza – ok. 100 m, plaża piaszczysto-żwirowa, leżaki i parasole odpłatnie (ok. 3-5 EURO/ dziennie),

NASZA OPINIA Jest to wygodny, dobry hotel dla osób nastawionych na wypoczynek, plażowanie i relaks z dala od zgiełku dużych kurortów nadmorskich.

SEZONY W HOTELU LA BAJA**** 01.01 – 30.04.2013 01.05 – 31.05.2013 01.06 – 30.06.2013 01.07 – 31.07.2013 01.08 – 31.08.2013 01.09 – 15.09.2013 16.09 – 30.09.2013 01.10 – 30.12.2013

CENA ZA 7 NOCLEGÓW W DANYM SEZONIE W EURO ZA 1 OS.

dopłata do

pok. 2-os.

pok. 1-os. obiadokolacji

430 EUR 450 EUR

520 EUR 530 EUR

140 EUR 140 EUR

460 EUR 550 EUR 700 EUR

620 EUR 730 EUR 920 EUR

140 EUR 175 EUR 210 EUR

550 EUR 460 EUR 430 EUR

730 EUR 620 EUR 520 EUR

175 EUR 140 EUR 140 EUR

Zniżka dla dzieci do 16 lat na dostawce – 20% CENA ZAWIERA: 7 noclegów; wyżywienie BB (śniadania); ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opłaty klimatyczne. CENA NIE ZAWIERA: Przelotu z Krakowa lub Berlina (cena każdorazowo potwierdzana w biurze); transferu lotnisko – hotel – lotnisko ok. 40-140 Euro/os. – cena zależna od ilości osób; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3%; ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień; obiadokolacji.

18 | Większy wybór obiektów na www.joannawroc.pl

Hotel znajduje się bezpośrednio przy plaży pokrytej delikatnym białym piaskiem. Obiekt położony jest 45 kilometrów na zachód od międzynarodowego lotniska w Cagliari. Hotel Parco Torre Chia położony jest na wzgórzu, w naturalnym parku, który wychyla się na morze w miejscowości Chia, na długie złote plaże i kryształowe morze z ogromnym wariantem kolorów od turkusu do ciemno niebieskiego. Jedna z trzech plaż znajduje się naprzeciwko starożytnej hiszpańskiej wieży, od której hotel wziął swoją nazwę.

POKOJE

2-osobowe (możliwość 2 dostawek dla dzieci do 16 lat) standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, TV-sat, klimatyzacja, minibar.

WYŻYWIENIE BB (śniadania - bufet) SPORT I ROZRYWKA

Restauracja, bar, całodobowa recepcja, prasa, pokoje dla niepełnosprawnych, winda, sejf, ogrzewanie, przechowalnia bagażu, prywatna plaża, taras słoneczny, centrum odnowy biologicznej z sauną, łaźnią turecką i wanną z hydromasażem, mini klub dla dzieci, kort tenisowy, pole golfowe, solarium, tenis stołowy, bezpłatny internet Wi-Fi dostępny w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

BASEN

2 baseny – basen główny 800 m2 oraz mini basen dla dzieci 120 m2, leżaki i parasole bezpłatnie.

MORZE i PLAŻA

Bezpośrednio przy piaszczystej plaży, leżaki i parasole bezpłatnie. Cena pobytu z BB od 80 Euro/doba/os. Dokładny cennik na www.joannawroc.pl


NAJLEPSZE OFERTY 2013 ZWIEDZANIE AUTOKAREM: PRAGA 2 dni – cena: 265 zł TERMINY weekendowe

PRAGA 5 dni /Praga i Karlowe Wary/ – cena: od 599 zł TERMINY: 18.04 – 22.04, 29.04 – 03.05., 01.05 – 05.05., 30.05 – 03.06, 19.09 – 23.09, 03.10 – 07.10, 17.10 – 21.10, 10.10 – 14.10, 24.10 – 28.10

WIEDEŃ 5 dni /Wiedeń i Dolina Wachau/ – cena: od 649 zł

TERMINY: 04.04 – 08.04., 18.04 – 22.04., 29.04 – 03.05., 01.05 – 05.05., 30.05 – 03.06.,13.06 – 17.06., 05.09 – 09.09.,19.09 – 23.09, 03.10 – 07.10., 17.10 – 21.10

SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII 8 dni /Żółkiew, Stanisławów, Kołomyja, Czerniowce, Chocim, Kamieniec, Buczacz, Zbaraż, Krzemieniec, Olesko, Podhorce, Lwów/ – cena: od 999 zł TERMINY: 28.04 – 05.05, 24.05 – 31.05, 28.06-05.07, 11.08 – 18.08, 06.09 – 13.09, 13.09 – 20.09.

LWÓW 3 dni – cena: od 509 zł

TERMINY: 01.05 – 04.05., 30.05 – 01.06, 15.08 – 18.08, 13.09 – 16.09, 12.10 – 15.10, 09.11 – 11.11

KOWNO – WILNO – TROKI 3 dni – cena: od 549 zł

TERMINY: 01.05 – 04.05., 30.05 – 01.06, 15.08 – 18.08, 13.09 – 16.09, 12.10 – 15.10, 09.11 – 11.11

BIAŁE NOCE 8 dni /Kowno, Ryga, Talin, Petersburg, Wilno, Troki/ – cena od: 1425 zł TERMINY: 28.04 – 05.05, 24.05 – 31.05, 28.06 – 05.07, 11.08 – 18.08.,13.09 – 20.09

BUDAPESZT I ZAKOLE DUNAJU 5 dni – cena: od 570 zł

TERMINY: 18.04 – 22.04., 29.04 – 03.05., 01.05 – 05.05., 30.05 – 03.06.,13.06 – 17.06., 05.09 – 09.09.,19.09 – 23.09, 03.10 – 07.10., 17.10 – 21.10

NORWESKIE FIORDY 8 dni /Trelleborg, Oslo, Linge, Fiordy, Geiranger, Bergen, płaskowyż Hardangervidda/ – cena: od 2149 zł

TERMINY: 28.04 – 05.05, 26.05 – 02.06, 02.06 – 09.06, 09.06 – 16.06, 16.06 – 23.06, 23.06 – 30.06, 30.06 – 07.07, 07.07-14.07, 14.07 – 21.07., 21.07 – 28.07., 28.07 – 04.08., 04.08 – 11.08, 11.08 – 18.08, 18.08 – 25.08, 25.08. – 01.09.

EUROPEJSKIE STOLICE 7 dni /Berlin, Amsterdam, Bruksela, Paryż, Luksemburg/ – cena: od 1299 zł

TERMINY: 12.04 – 18.04, 26.04 – 02.05, 29.04 – 05.05, 24.05 – 30.05, 27.05 – 02.06, 21.06 – 27.06, 05.07 – 11.07, 19.07 – 25.07, 26.07 – 01.08, 02.08 – 08.08, 09.08 – 15.08, 16.08 – 22.08, 23.08 – 29.08, 30.08 – 05.09, 13.09 – 19.09, 27.09 – 03.10.

BENELUX 6 dni /Luksemburg, Bruksela, Amsterdam, Waterloo, Brugia, Rotterdam, Haga/ – cena: od 1149 zł

HISZPANIA – FRANCJA 10 dni /Lourdes, Andora, Barcelona, Figueres, Monserrat, Blanek, Carcassonne, Awignon, Nicea, Monaco/ – cena: od 1200 zł

LONDYN 6 dni – cena: od 1220 zł

SZWAJCARIA 7 dni /Szwajcaria – Sabaudia – Lichtenstein/ – cena od: 1399 zł

TERMINY: 08.04 – 11.04., 13.04. – 18.04., 20.04 – 25.04., 30.04 – 05.05.,11.05 – 16.05., 01.06 – 06.06., 15.06 – 20.06., 24.08 – 29.08., 31.08 – 05.09., 07.09 – 12.09., 14.09 – 09.09., 21.09 – 26.09.

TERMINY: 27.04 – 02.05., 30.04 – 05.05., 25.05 – 30.05., 22.06 – 27.06., 06.07 – 11.07., 20.07 – 25.07., 27.07 – 01.08., 03.08 – 08.08., 10.08 – 15.08.,17.08 – 22.08., 24.08 – 29.08., 07.09 – 12.09., 21.09 – 26.09.

ZAMKI I PAŁACE BAWARII 7 dni /Bamberg, Norymberga, Ratyzbona, Zamki Króla Ludwika, Monachium/ – cena: od 1199 zł

TERMINY: 12.04 – 18.04., 26.04 – 02.05., 29.04 – 05.05., 10.05 – 16.05., 24.05. – 30.05., 27.05 – 02.06., 07.06 – 13.06., 27.06 – 27.06., 23.08 – 29.08., 06.09 – 12.09., 13.09 – 19.09., 20.09 – 26.09.

PARYŻ 6 dni – cena: od 950 zł

TERMINY: 06.04 – 11.04, 20.04 – 25.04, 27.04 – 02.05, 30.04 – 05.05, 11.05 – 16.05, 18.05 – 23.05, 25.05 – 30.05, 01.06 – 06.06, 08.06 – 13.06, 15.06 – 20.06, 21.06 – 27.06, 29.06 – 04.07, 06.07 – 11.07, 13.07 – 18.07, 20.07 – 27.07, 27.07 – 01.08, 03.08 – 08.08, 10.08 – 15.08, 17.08 – 24.08, 24.08 – 29.08, 31.08 – 05.09, 07.09 – 12.09, 14.09 – 19.09, 21.09 – 26.09, 05.10 – 10.10

PARYŻ + ZAMKI NAD LOARĄ 7 dni – cena: od 1199 zł TERMINY: 05.04-11.04., 12.04 – 18.04., 19.04 – 25.04., 26.04 – 02.05., 29.04 – 05.05., 03.05 – 09.05., 10.05 – 16.05., 17.05 – 23.05., 24.05 – 30.05., 31.05 – 06.06., 07.06 – 13.06., 14.06 – 20.06., 21.06 – 27.06., 30.08 – 05.09., 06.09 – 12.09., 13.09 – 19.09., 20.09 – 26.09., 27.09 – 03.10., 04.10 – 10.10., 11.10 – 17.10., 18.10 – 24.10.

RZYM /ze zwiedzaniem Watykanu/ 5 dni – cena: od 949 zł

TERMINY: 01.05 – 05.05., 29.05 – 02.06., 29.06 – 03.07., 14.08 – 19.08., 10.10 – 15.10., 07.11 – 11.11.

WŁOCHY 7 dni /Padwa, Asyż, Rzym, Monte Cassino, Pompeje, Neapol, Watykan, Wenecja/ – cena: od 1350 zł

TERMINY: 16.03 – 22.03., 27.04 – 03.05., 25.05 – 31.05., 14.09. – 20.09., 21.09 – 27.09., 12.10 – 18.10.

WŁOCHY – SYCYLIA 14 dni /Wenecja, Mediolan, Piza, Florencja, Watykan, Rzym, Monte Cassina, Caserta, Neapol, Pompeje, Sycylia, Taormina, Syrakuzy, Arbolobello, St. Giovani Rotondo, San Marino/ – cena: od 2070 zł TERMINY: 27.04 – 10.05, 04.05 – 17.05, 25.05 – 07.06, 08.06 – 21.06, 22.06 – 05.07, 13.07 – 09.08, 10.08 – 23.08, 24.08 – 06.09, 07.09 – 20.09, 21.09 – 04.10, 05.10 – 18.10

ZWIEDZANIE SAMOLOTEM: WŁOCHY ANGLIA HISZPANIA EGIPT GRECJA TURCJA ALBANIA IZRAEL ROSJA UKRAINA – KRYM CHORWACJA BUŁGARIA MAROKO RUMUNIA SYCYLIA JORDANIA PORTUGALIA SZKOCJA CHINY

od 1490 zł ISLANDIA od 1590 zł GRUZJA od 1590 zł EMIRATY ARAB. od 1649 zł TAJLANDIA od 1749 zł INDIE od 1849 zł ARMENIA od 1899 zł SRI LANKA od 1990 zł UZBEKISTAN od 1990 zł KUBA od 1999 zł NORWEGIA od 1999 zł IRAN od 2049 zł INDONEZJA – BALI od 2090 zł TANZANIA od 2099 zł TURKMENISTAN od 2330 zł WIETNAM od 2630 zł USA od 2670 zł DOMINIKANA od 2690 zł od 2999 zł

OFERTY Z NASZEGO PORTALU

TERMINY: 27.04 – 06.05, 19.05 – 28.05, 02.06 – 11.06, 22.09 – 01.10, 03.10 – 12.10, 05.11 – 14.11

TERMINY: 27.04 – 03.05., 01.05 – 07.05., 11.05 – 17.05., 18.05 – 24.05., 08.06 – 14.06., 15.06 – 21.06., 22.06 – 28.06., 31.08 – 06.09., 07.09 – 13.09., 21.09 – 27.09., 28.09 – 04.10., 05.10 – 11.10.

CHORWACJA 7 dni /Lublana, Jaskinie Szkocjańskie, Rejs na wyspy Brjuni i Kornati, Pula, Rovinij, Zadar, Zagrzeb/ – cena: od 949 zł

TERMINY: 27.04 – 03.05, 01.05 – 07.05, 04.05 – 10.05, 11.05 – 17.05, 18.05 – 24.05, 25.05 – 31.05, 01.06 – 07.06, 08.06 – 14.06, 15.06 – 21.06, 22.06 – 28.06, 29.06 – 05.07, 06.07 – 12.07, 13.07 – 19.07, 20.07 – 26.07, 27.07 – 02.08, 03.08 – 09.08, 10.08 – 16.08, 17.08 – 23.08, 24.08 – 30.08, 31.08 – 06.09, 07.09 – 13.09, 14.09 – 20.09, 21.09 – 27.09, 28.09 – 04.10

RUMUNIA 7 dni /Alba Julia, Sibiu, Curtea de Arged, Jezioro Vidrarau, Bukareszt, Baszów, Premier, Harman, Sighisoara/ – cena: od 1099 zł TERMINY: 04.04 – 10.04, 28.04 – 04.05, 19.05 – 25.05, 02.06 – 08.06, 30.06 – 06.07, 14.07 – 20.07, 28.07 – 03.08, 11.08 – 17.08, 18.08 – 24.08, 01.09 – 07.09, 08.09 – 14.09

RUMUNIA – MOŁDAWIA – UKRAINA 10 dni /Oradea, Kluż, Moramuresz, Odessa, Kijów, Lwów/ – cena od: 1670 zł TERMINY: 27.04 – 06,05, 25.05 – 03.06, 01.06 – 10.06, 22.06 – 01.07, 13.07 – 22.07, 27.07 – 05.08, 10.08 – 19.08, 17.08 – 26.08, 07.09 – 16.09, 14.09 – 23.09

UKRAINA 14 dni /Lwów, Ałuszta, Jalta, Ałupka, Bakczysaraj, Sudak, Feodosja, Kercz, Kijów/ – cena od: 1990 zł TERMINY: 27.04 – 10.05, 25.05 – 07.06, 15.06 – 28.06, 29.06 – 12.07, 27.07 – 09.08, 10.08 – 23.08, 31.08 – 13.09, 14.09 – 27.09, 28.09 – 11.10, 12.10 - 25.10

GRECJA ANTYCZNA 10 dni /Ateny, Delfy, Meteory, Korynt, Mykeny, Epidauros, Olimpia, Belgrad/ – cena od 1199 zł

TERMINY: 20.04 – 29.04, 27.04 – 06.05, 04.05 – 13.05, 11.05 – 20.05, 18.05 – 27.05, 25.05 – 03.06, 01.06 – 10.06, 08.06 – 17.06, 15.06 – 24.06, 22.06 – 01.07, 29.06 – 08.07, 06.07 – 15.07, 13.07 – 22.07, 20.07 – 29.07, 27.07 – 05.08, 03.08 – 12.08, 10.08 – 19.08, 17.08 – 26.08, 24.08 – 02.09, 31.08 – 09.09, 07.09 – 16.09, 14.09 – 23.09, 21.09 – 30.09, 28.09 – 07.10, 05.10 – 14.10, 12.10 – 21.10

WWW.CENTRALAWCZASOW.PL od 3086 zł od 3099 zł od 3229 zł od 3499 zł od 3598 zł od 4190 zł od 4259 zł od 4399 zł od 4999 zł od 5268 zł od 5270 zł od 5339 zł od 5490 zł od 5620 zł od 5658 zł od 5700 zł od 5748 zł

RPA MEKSYK KENIA JAPONIA KOREA PŁD WENEZUELA ETIOPIA AZERBEJDŻAN BIRMA AUSTRALIA BRAZYLIA MONGOLIA ARGENTYNA PERU KAZACHSTAN EKWADOR KANADA

od 5850 zł od 6098 zł od 6150 zł od 6448 zł od 6749 zł od 6928 zł od 6999 zł od 7419 zł od 7789 zł od 8410 zł od 8970 zł od 9507 zł od 9640 zł od 10470 zł od 11640 zł od 11720 zł od 11749 zł

WYPOCZYNEK SAMOLOTEM: BUŁGARIA TURCJA GRECJA CZARNOGÓRA EGIPT TUNEZJA RUMUNIA HISZPANIA CHORWACJA MALTA MAROKO WŁOCHY CYPR FRANCJA UKRAINA KRYM PORTUGALIA ALBANIA GRUZJA IZRAEL JORDANIA

od 959 zł od 997 zł od 1054 zł od 1109 zł od 1128 zł od 1139 zł od 1201 zł od 1299 zł od 1350 zł od 1366 zł od 1385 zł od 1490 zł od 1504 zł od 1590 zł od 1650 zł od 1673 zł od 1733 zł od 1990 zł od 1990 zł od 2110 zł


POLSKA | POBYT LECZNICZY | region: DOLNY ŚLĄSK | DOJAZD WŁASNY

WARSZTATY ZDROWIA I DŁUGOWIECZNOŚCI DOKTORA JANA POKRYWKI Rewitalizacja, Odchudzanie, Profilaktyka chorób cywilizacyjnych i uzależnień M a s z w i e l k ą o k azj ę, żeby zrob ić d la siebie co ś do brego.

WARSZTATY ZDROWIA I DŁUGOWIECZNOŚCI są przeznaczone dla trzech grup osób:

Elementy decydujące o osiągnięciu efektu zdrowotnego warsztatów to:

1) dla osób zdrowych, które chcą wzmocnić swój organizm i jego odporność na choroby, albo zregenerować się po przebytej kuracji lekami chemicznymi, 2) dla osób z nadwagą, chcących na stałe wrócić do prawidłowej wagi, dzięki oryginalnej i bardzo skutecznej diecie odśluzowującej Doktora Pokrywki, 3) dla osób chorych na jakąkolwiek z tzw. chorób cywilizacyjnych – raka, nadciśnienie, cukrzycę, miażdżycę, depresję itp., pragnących praktycznie zapoznać się z systemem doktora Jana Pokrywki, opartym na najlepszych zdobyczach medycyny starożytnej i naturalnej oraz skorzystać z praktyk leczniczych w trakcie warsztatów – aby zainicjować proces leczenia metodami naturalnymi i po warsztatach go kontynuować.

1) Prawidłowy sen – w najlepszych dla regeneracji organizmu godzinach, 2) Właściwe odżywianie, nastawione na powrót do równowagi kwasowo – zasadowej, 3) Substancje służące uzupełnieniu w organizmie braków magnezu i kwasów Omega 3 oraz dostarczeniu wodoru (sól Ojca Beno, pasta Budwig Red – Ox), 4) Zabiegi służące likwidacji blokad energetycznych i przywróceniu swobodnego krążenia energii życiowej w organizmie – akupunktura, 5) Ruch na świeżym powietrzu – Nordic Walking.

TURNUSY 14-DNIOWE TERMIN 26.04 – 10.05.2013 14.06 – 28.06.2013 12.07 – 26.07.2013 02.08 – 16.08.2013 06.09 – 20.09.2013 04.10 – 18.10.2013 08.11 – 22.11.2013 06.12 – 20.12.2013 program

(obligatoryjnie płatny na miejscu)

CENA 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1990 zł 1530 zł

TURNUSY WEEKENDOWE TERMIN 03.05 – 05.05.2013 31.05 – 02.06.2013 28.06 – 30.06.2013 26.07 – 28.07.2013 16.08 – 18.08.2013 20.09 – 22.09.2013 18.10 – 20.10.2013 22.11 – 24.11.2013 20.12 – 22.12.2013 program

(obligatoryjnie płatny na miejscu)

CENA 360 zł 360 zł 360 zł 360 zł 360 zł 360 zł 360 zł 360 zł 360 zł 330 zł

Pełny program warsztatów składa się z pięciu turnusów weekendowych. Pełny efekt zdrowotny można osiągnąć uczestnicząc w pięciu turnusach.

Przykładowe hotele na zakwaterowanie podczas warsztatów: Hotel Abis w Bystrzycy Kłodzkiej

Hotel Pałac Struga w Strudze, ok. Szczawna Zdrój

Program szkolenia zdrowotnego (wykłady, ćwiczenia, praktyczne przygotowywanie substancji leczniczych i samodzielne wykonywanie niektórych zabiegów zdrowotnych): • Cele kuracji i jej zasady. Jak oczyścić organizm? • Duchowe i psychologiczne aspekty zdrowia i zdrowienia. • Styl życia i rytm dobowy. • Jak się odżywiać? Składniki pokarmowe. Bilans energetyczny. • Jak rozpoznać swój stan energetyczny i dostosować do niego sposób odżywiania się? Energetyczna natura potraw. • Jak trwale schudnąć? Dieta odśluzowująca Doktora Pokrywki. • Jak skutecznie i bez szkody dla żołądka nasycić swój organizm magnezem? • Jakie formy ruchu uprawiać? • Jakiej muzyki słuchać, aby zaktywizować mózg? • Odżywianie zgodne z grupą krwi. • Jak ustrzec się chorób cywilizacyjnych? • Jak powrócić do równowagi kwasowo- zasadowej, której brak jest główną przyczyną różnych dolegliwości i chorób? • Wodór i długowieczność. UWAGA! Dokładne opisy turnusów na stronie: www.joannawroc.pl Hotel Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej

CENA ZAWIERA: 14 noclegów w hotelu*** (przy warsztatach 14 dniowych) lub 2 noclegi w hotelu*** (przy warsztatach weekendowych), pokoje 2,3 osobowe z łazienkami; wyżywienie 3 x dziennie – dieta dr. Jana Pokrywki; badanie krwi na nietolerancję pokarmową, aby zidentyfikować, jakie potrawy są niewskazane – z punktu widzenia odżywiania zgodnego z grupą krwi (tylko przy warsztatach 14 dniowych); siedem zabiegów akupunktury (przy warsztatach 14 dniowych) lub jeden zabieg akupunktury (przy warsztatach weekendowych); oczyszczanie wątroby metodą doktor Huldy Clark (tylko przy warsztatach 14 dniowych); substancje lecznicze, m.in.: Sól Ojca Beno, chlorek magnezu do moczenia stóp , wodę Red- Ox, olej lniany Red-Ox i inne składniki do sporządzania pasty Budwig; indywidualne konsultacje zdrowotne; wykłady i ćwiczenia w ramach szkolenia zdrowotnego, obszerne materiały szkoleniowe; instruktaż zajęć ruchowo – rekreacyjnych (m.in. Nordic Walking). CENA NIE ZAWIERA: Dojazdu. UWAGA! Ostateczną decyzję odnośnie miejsca odbywania się warsztatów w poszczególnych terminach podejmuje biuro w zależności od wielkości grupy.

ZAPISY: BIURO TURYSTYKI JOANNA • UL. PIŁSUDSKIEGO 74/45A • 50-020 WROCŁAW • TEL. 71/ 341 84 62 • BIURO@JOANNAWROC.PL

W W W. J O A N N AW R O C . P L

Krym 2013  

Biuro Turystyki JOANNA ul. Piłsudskiego 74 pok. 45a 50-020 Wrocław tel./fax 071 344 19 30 tel. 071 341 84 62 tel. 071 347 14 59 infolinia 08...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you