Issuu on Google+

240511_86x345_STD_PE_3488_pl.ai 1 25/05/2011 14:40:52

26

8 - 14 lipca 2011

KIJ

W MROWISKO

W IELKA B RYTANIA

• redakcja: 020 3026 6550 •

CLASSIC

Felieton

Międzynarodowe Rozmowy ze stacjonarnego

Żeby było jak było – nie chcemy! Żeby biło nas w ryło – czemu nie…

D

owody na wielkie, a wręcz obsesyjne przywiązanie Anglików do wolności, i to tej pisanej przez duże „W”, przytaczać można bez końca. Freedom słowa, freedom myśli, wyznania, stroju, orientacji seksualnej – słowem, istny raj dla niezależnego obywatela świata (i mekka dla wszelkiej maści świrów) – wszystko to może przytłaczać Polaka-tułacza, szczególnie tego nowego na Wyspach. Oto np. Angol spotyka kumpla na ruchliwej ulicy – zadowolone z siebie i ze spotkania zawalidrogi stają murem pośrodku chodnika. Że posuń się, zrób miejsce innym? Przecież to „ich prawo” tak stać! Ale to nie wszystko: dorzućmy do tego dobrze nam znane obrazki jak Hyde Park oraz różniste demonstracje, protesty i marsze uliczne, a dopiero wtedy obraz

reklamy: 020 3026 6550

Fot. GETTY IMAGES Cóż za nietolerancja (czybrytyjskiej Miłości do taj: co za gbur)! Wolności objawi nam się I z golasami na rowerach w jako takim zarysie. A wszystko byłoby nawet jeśli już mowa o demondobrze, tylko wytłumacz stracjach i marszach, to to niejakiemu Władysłakilka sobót temu miłość wowi, mojemu sąsiadowi, ta osiągnęła swoje apoktóry tak jak dojeżdżał geum, gdy na ulice Lonpod oddalony o sto medynu wylegli – i to jednotrów od flatu „Polish cześnie – pedałujący shop” tak dojeżdżać bęekshibicjoniści (o pardon: dzie, a już za Chiny Włarowerowi aktywiści na dziu nie pojmie związku rzecz podniesienia świamiędzy niejeżdżeniem domości społeczeństwa o samochodem w ubraniu, jego zależności od motoa jeżdżeniem rowerem z ryzacji), następnie skąpo gołym „de”. Z kolei naubrane ździry (o pardon: główki dzienników i tak aktywistki ruchu wyzwonie wyliczyły, ile osób pod lenia kobiet spod męwpływem kampanii przeskich stereotypów o rzuciło się na rowery, tylko gwałcie) oraz amatorzy ilu pieszych zboczeńców pokazów lotniczych nad robiło spedałowanym Pałacem B. (o pardon: miłośnicy królowej i moKrzykliwość manifestów coraz trudniej zrozumieć ekshibicjonistom fotki, a jedyne co po rowerowej narchii). To się wtedy kampanii się tak naprawdę podkorzystać z „wolności”! I niech działo, oj, działo…! Oto pedałuje niosło, to nie żadna świadomość, czeka w dwugodzinnym korku, golas, promujący swój punkt wia gula w spodniach kilku amatozamknięty w busie jak śledź w dzenia, za golasem kroczy ździra, rom darmowego porno. Wniosek? puszce (otworzyć drzwi między promująca swój, gęsto ustawiona przystankami? Toż to nieprzepiso- A może scena z Boratem, masturpolicja toruje demonstrantom (i bującym się na widok półnagiego we), albo niech grzęźnie w swoim królowej) wolną drogę, a zwykły manekina w witrynie sklepowej, aucie! Jest wolność: może pojeśmiertelnik, któremu przypadło pracować i przemieszczać się tego chać objazdem… Że niby przymu- to wcale nie takie science-fiction? No przecież mamy wolność…! sowe uczestnictwo jednych w dnia akurat przez tamtą część Jacek Wąsowicz manifestacji swobody drugich? miasta, niech patrzy i się uczy

Polska Bez kontraktu Stałe stawki połączeń 24/7

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

5 mitów o kobietach (i ich związkach) 1. Kobiety lubią komplementy i podziw mężczyzn Prawda. Kobieta chce być podziwiana, zauważana, kochana i otoczona troskliwością. Pragnie, żeby jej ładny wygląd, troska o partera, o wspólny dom, udane macierzyństwo zostały dostrzeżone i wyrażone słowami lub czułym gestem. Potrzebują ciepła i czułości. Jednak nie znaczy to, że „kupi” każdy komplement. Umie wyczuć fałsz w relacjach damskomęskich i nie daje się zwieść słodkim słówkom, które często mają na celu tylko zdobycie jej zaufania i wykorzystanie naiwności. 2. Kobiety lubią mężczyzn aktywnych i domyślnych Prawda. Kobiety lubią mężczyzn aktywnych, silnych i opiekuńczych. Takich, którzy wiedzą, co robić w danej chwili. Szczególnie w łóżku kobieta chce, aby parter nie pytał, czy jest dobrze, ale sam również odczytywał jej potrzeby po sygnałach, jakie płyną z jej ciała. Kobieta oczekuje, że nie będzie musiała mówić o swoich odczuciach, a mężczyzna odczyta je z jej reakcji, zachowania, dys-

kretnych uników bądź odruchów. Pożądany jest taki partner, który jest wnikliwym obserwatorem i tak się zachowuje, że może zadowolić kobietę. 3. Dla kobiety seks ma mniejsze znaczenie Nieprawda. Taki pogląd jest związany z kulturą, w której żyjemy, i wychowaniem. Wszyscy odczuwamy potrzeby seksualne i nie zależy to od płci. Różnimy się popędem seksualnym, tak jak zapotrzebowaniem na jedzenie - u jednego jest ono większe, u innego mniejsze. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jednak bardzo często rozwój seksualny u kobiet bywa zaburzony. U kobiet niedojrzałych, które nie potrafią wyrażać swoich potrzeb, nie potrafią akceptować swojego ciała, seks może nie mieć znaczenia. Bywa, że nie są one pogodzone ze swoim ciałem, ze swoją kobiecością, a erotyzm nie jest dla nich ważny czy satysfakcjonujący. Nad seksualne kontakty przedkładają wówczas np. karierę zawodową, urodzenie dziecka czy prowadzenie domu.

4. Dla kobiety ważny jest nastrój przed i podczas seksu Prawda. To jest dla kobiet bardzo ważny czynnik. U mężczyzny podniecenie pojawia się znacznie szybciej, natomiast u kobiety gra wstępna – przygotowanie - trwa zazwyczaj dłużej, odgrywa niezwykle ważną rolę i często decyduje o możliwości przeżycia orgazmu. Dla kobiet ważny jest nastrój i oprawa estetyczna spotkania. Mężczyzna po nieudanym dniu może mieć udany seks. Natomiast kobieta zazwyczaj niechętnie podejmuje współżycie po domowej awanturze czy nawet obojętności męża. Kobiety bardzo lubią wyciszenie, ciepłe słowa, oznaki zainteresowania. Dobrze, jeżeli są wcześniej przygotowane do intymności. Pretensje do partnera, złość, niechęć, żal hamują chęć zbliżenia. 5. Kobieta jest często niezaspokojona Prawda. Niewiedza mężczyzn w tej dziedzinie jest powszechna.

A przecież partner może sam zauważyć, które miejsca na ciele partnerki są bardziej wrażliwe na dotyk i pieszczoty. Jeżeli parter jest wrażliwy na jej reakcje i sygnały płynące z jej ciała, jest w stanie zauważyć, czy partnerka miała orgazm. Kiedy kobieta go przeżywa jej oddech staje się szybszy, podnosi jej się ciśnienie, serce bije szybciej, pojawia się wydzielina w pochwie i skurcze narządów płciowych. •

Wybierz numer dostĊpowy, a nastĊpnie numer docelowy i zakoĔcz #.

Polska tel. stacjonarny - 1p/min

084 4862 3488

Polska Era, Orange, Plus GSM - 5p/min tel. komórkowy

084 4545 3488

WiĊcej informacji i peány cennik na www.auracall.com/pe

Polska Obsługa Klienta:

020 8497 4622

T&Cs: Ask bill payer’s permission. Calls billed per minute, include VAT & apply from the moment of connection. The charge is incurred even if the destination number is engaged or the call is not answered, please replace the handset after a short period if your calls are engaged or unanswered. BT call setup fee applies. Cost of calls from non BT operators & mobiles may vary. Check with your operator. Prices to other Poland’s mobile networks will be charged at 20p/min. Prices correct at time of publishing: 24/05/2011. This service is provided by Auracall Ltd.

26


Złapano polskiego mordercę

P A Fetyszysta skazany na dożywocie OLSKA

redakcja: 0208 96 447 88 reklamy: 0208 96 444 88

Polak - Stanisław G. został nareszcie ujęty przez brytyjską policję i postawiono mu zarzut zabójstwa i podpalenia 34-letniego Ramunasa Raulinautisa.

str. 6

31 lipca - 6 sierpnia 2007 Chciał zapalić, a obcięło mu głowę

KTUALNOŚCI

Mężczyzna, którego namiętnością były damskie włosy, dokonał rytualnego zabójstwa matki dwójki dzieci w jej mieszkaniu w Bournemouth. Sąd skazał go na dożywocie.

str. 8

1

Tego, jak fatalnie może się skończyć palenie papierosów w londyńskim metrze, doświadczył 52-letni pasażer, który zakończył przejazd metrem w kostnicy.

str. 11

Jest praca co tydzień w Wielkiej Brytanii THE LEADING POLISH LANGUAGE WEEKLY NEWSPAPER IN THE UK

www.PolishExpress.co.uk

8 - 14 july 2011

w UK! y Najnowsze ofert

strona 35

Issue 335 £1

Niedługo poznamy kosmitów W ciągu najbliższych 20 lat poznamy przybyszów z innej planety. Nie jest to opowiadanie science fiction, tylko stwierdzenie światowej sławy profesora astronomii.

str. 17

Dziwne zwyczaje Mai Polska aktorka Maja Ostaszewska propaguje dziwne zachowania prozdrowotne. Gości odwiedzających jej dom prosi o zakładanie maseczek jednorazowych oraz ochraniaczy na buty.

Jest nas coraz więcej na Wyspach! Dotychczasowe przewidywania dotyczące liczby Polaków w UK na nic się zdały, bo jak informują największe dzienniki brytyjskie na Wyspach jest nas coraz więcej. Office for National Statistics (ONS), odpowiednik polskiego Głównego Urzędu StatystyczneCzytaj na stronach go, podaje, że saldo migracji z Polski po raz kolejny rośnie pomimo kryzysu, jaki dotknął Wielką Brytanię w 2008 roku.

>> 3-4

1

Fot. THINKSTOCK

str. 22

5 mitów o kobietach (ich związkach) Dla kobiet seks ma mniejsze znaczenie niż dla mężczyzn? Bzdura i kolejny mit powielany przez pokolenia. Obalamy mity dotyczące kobiet

str. 26


08.Żeby było jak było-nie chcemy.Żeby biło nas w ryło-czemu nie