Page 1

Meediaülevaade 24. jaanuar – 30. jaanuar 2010 24. jaanuar 2010 Suusapidu Otepääl

lk 10-12

Ilmumiskuupäev

24.01.2011

Kanal

Kroonika

Tiraaz

50000

Autor

Paavo Kangur

Teema kontekst

Eestimaa Rahvaliit

Zanr

Reportaaz

Maailmakarikavõistluste etappi murdmaasuusatamises Otepääl oli kahe päeva jooksul jälgimas tuhandeid lõbusaid inimesi. KANGEMAD NAISED Viessmann FIS World Cup Cross Country Otepää etapi naiste 10 kilomeetri klassikasõidu võitis Marit Bjorgen (number 49) Norrast ajaga 27:02.1. Teisele kohale tuli Justyna Kowalczyk (keskel) Poolast (+32 sekundit) ja kolmandaks samuti norralane Therese Johaug (48) (+41.6). VEERPALU MK-sarja etapil Otepääl võitis meeste 15 km klassikadistantsi norralane Eldar Ronning, Andrus Veerpalu oli 24,6-sekundilise kaotuse juures viies. JAAK MAE EI JAKSANUD Teiste Eesti meeste kohad on järgmised:17. Aivar Rehemaa (+1.06,7)... 27. Algo Kärp (+1.35,7)... 29. Jaak Mae (+1.41,0)... 34. Peeter Kümmel (+1.46,6)... 41. Kaspar Kokk (+1.59,4)... 55. Vahur Teppan (+3.373)... 57. Raido Ränkel (+3.45,5), 58. Janek Vallimäe (+3.47,9), 59. Keijo Priks (+3.58,1)... 63. Risto Mägi (+4.36,8)... 66. Priit Talves (+5.07,3)... 70. Erko Jullinen (+5.46,4)... 74. Timo Juursalu (+6.04,9). Lõpetas 75 meest. ÕNNELIK MARIT Ma olen heas vormis ja väga õnnelik, et poodiumile pääsesin. See oli mu 43. World Cupi võit,» tunnistab Marit Bjorgen. PARIMAID ÖNNITLEMAS Parimaid meessuusatajaid õnnitles president Toomas Hendrik Ilves. NORRA KALLISTUS Võitjana finišisse jõudnud ja seal kokku vajunud Eldar R0nningut kukub õnnitlema paar minutit hiljem lõpetanud norralane Martin Johnsrud Sundby. TEGIJAID Suusaliidu president Toomas Savi ja suursponsori, Swedbanki Balti regiooni juht Hakan Berg. RIVIS JA HEAS VORMIS Murdmaasuusatamise maailmakarikavõistluste korraldus komitee esimees Alar Arukuusk koos abikaasa Hiljega. Keskel naeratab spordireporter Lembitu Kuuse. TELGIS Europarlamendi liige Ivari Padar koos elukaaslase JUTTU JÄTKUB KAUEMAKS Vandeadvokaat Aivar Pilv ja Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann Pühajärve puhkekeskuse restoranis suusaliidu presidendi vastuvõtul. PÜHAJÄRVEL Tiit Vähi kälimees ja äripartner Jaak Raudsepp, Rahvaliidu peaministri kandidaat Jaan Toots ja peoperemees, suusaliidu president Toomas Savi. SPORT JA ÄRI KÄSIKÄES Laskesuusatajast ärimees Even Tudeberg, kellel oli seljataga karm pidu Setanta Pubis, ja kinnisvaraärimees Neinar Seli. SUUSALIIDU VASTUVÕTUL Värskelt IRLi astunud Robert Antropov abikaasa Marinaga ja korralduskomitee esimees Alar Arukuusk. REFORMIKAD Riigikogu liige Taavi Rõivas ja Riigikokku kandideeriv Valdo Randpere. Taavi vastas tema elukaaslane Luisa Värk ja Randpere vastas tema kampaaniajuht Anu Kikas. KÜLALISTE TELGIS


Olümpiavõitja Viljar Loor abikaas Karin Pärteliga. KOHAL Äriperekond Heiti ja Reet Hääl. SOLIST Muusikalist külakosti pakkus Pühajärve puhkekeskuse restoranis Hanna-Liina Võsa. ALATI KOHAL Riigikogu liige, riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma koos poeg Kristjani ja abikaasa Heliga. ÄRIMEHI Krevetiärimees Tiit Kõuhkna koos abikaasa Liaga.

27. jaanuar 2010 Peaministrikandidaat Jaan Toots: olen maaeluga väga hästi kursis Ilmumiskuupäev

27.01.2011

Kanal

Delfi.ee

Teema kontekst

Eestimaa Rahvaliit

Zanr

Uudis

Link originaalloole

12:53

http://www.d...

Rahvaliidu peaministrikandidaat Jaan Toots kinnitab vastustes Delfi lugejatele, et on vajadusel valmis valitsust moodustama, on piisavalt kursis maaeluga ning leiab, et kui lugejad ei ole rahul praeguse riigikorraldusega, siis ongi paras aeg Rahvaliitu valida. Kõige rohkem tahaks Toots endale siiski siseministri ametikohta. Kas te olete kuulunud kommunistlikusse parteisse? Ei ole. Olin kaks aastat partei liikmekandidaat ja pärast seda taandasin ennast ise. Kas te olete olnud või olete KGB agent või teinud mingilgi viisil koostööd Nõukogude Liidu või Venemaa luureorganitega või muude jõustruktuuridega? Ei ole olnud ja pole iial ka mingil viisil koostööd teinud. Mida te üldse teate maaelust ja ettevõtlusest maal? Kuidas olete ise sellega kokku puutunud? Kuigi ise olen sündinud Tartus, elab enamik minu sugulasi maakohtades üle kogu Eesti? Põlvamaal, Võrumaal, Jõgevamaal, Viljandimaal, Pärnumaal, Valgamaal ja Ida-Virumaal ning mitmes teises maakonnas? seega peaaegu kõikides maakondades. Ise elan Tallinnast 35 kilomeetrit eemal: see on ka maa, kõigi oma rõõmude ja muredega. Rõõmu pakub ilus loodus ja vaikus. Probleeme on ka: talvel lumi ajamata, meditsiiniasutustest kaugel, kiirabi jõuab kohale suure hilinemisega, post ei jõua tihti õigeaegselt jne. Olen maaeluga väga hästi kursis. Kas loete ennast hea huumorimeelega inimeseks? Vägagi. Kas saate hästi aru, kui Teie üle nalja visatakse? Loomulikult, kuid vastan samaga. Iial ei solvu. Kuidas teie äridel masu tingimustes läinud on?


Olen üles töötanud mitu äri ja õigel ajal need maha müünud? restoran Clafira, ööklubi Astoria, riidekaupluste kett Hugo Boss ja Joop, mis olen kõik õigel ajal kasumlikult maha müünud. Oman kahte tegusat firmat. Kas teie teeksite täna koostööd Edgar Savisaarega? Oleneb, millist koostööd silmas peate. Kas usaldate rohkem KaPot või Keskerakonna ?tõekomisjoni?? Elus usaldan ma täielikult ainult oma perekonda ja ligimesi. Riigiasutustesse suhtun lugupidamisega. Milline on teie seisukoht Euroopas vohava islami pealetungi ning immigrantide mässu suhtes? Kas ja kuidas oleks seda võimalik Eestis ennetada? Kas olete pigem tolerantne või rahvuslane võõrmõjude teemal? Rahvaliit on eestimaine poliitiline erakond. See tähendab, et meie siht on edendada oma rahva püsimajäämist, võidelda siin elavate inimeste õnne ja tööhõive eest ja vältida probleeme immigrantide ja võõra tööjõuga. Kuidas kavatsete tulevikus monopole ohjeldada? Nimelt oli minu üllatus üüratu, kui avastasin et üleöö on hüppeliselt etteteatamata kasvanud küttearve, teenus, mis varem maksis 0,24 eurot m2, on nüüd juba 1,51 eurot m2. Monopole ohjeldab seadus ja kontrollib riik, kui te praegu nende tööga rahul ei ole, siis valige meid. Milleks sellist otsust üldse teha, kui on päris kindel, et Rahvaliidust nüüd küll peaministrikandidaati ei tule? Te ise ka ei usu ju seda. Tõsi, Rahvaliit ei moodusta valitsust, kuid ei ole välistatud, et mingis poliitilises olukorras peab Rahvaliidu peaministrikandidaat valitsuse moodustama (korra on juhtunud, et väikse partei esindaja hr Tarand moodustas valitsuse), mina olen selleks valmis. Mis on saanud Eesti tuntud inimeste KGB väljasõidutoimikutest, mis teie juhitud eriteenistus 1991. aastal Savisaare valitsusjuhiks olles kõrvaldas tolleaegsest siseministeeriumi arhiivist ja peale seda on väidetavalt kadunud? Eriteenistuse käes pole neid dokumente kunagi olnud. Seda tuleb küsida inimestelt, kes toimikud kõrvaldasid. Nüüd astus Rahvaliit küll päris ämbrisse. Selline uudis võtab Rahvaliidult viimasedki valijate hääled. Mõelge ikka enne mida teete ja keda pakute peaministri kandidaadiks. Nüüd jätke lõplikult hüvasti mõttega pääseda Riigikokku. Sellist naljanumbrit poleks küll oodanud. Igal inimesel on õigus omale arvamusele. Naljast on asi kaugel. Võin öelda, et mulle on väga palju helistatud ja toetust avaldatud. Kas Rahvaliit on nõus minema koalitsiooni koos Keskerakonnaga? Rahvaliit ei loobi selliseid jõhkraid kaaspoliitikuid välistavaid repliike, nagu seda lubas endale peaminister ja isegi president. Rahvaliit ajab oma asja ning järgib Rahvaliidu volikogu kinnitatud programmi. Kõik, kes mõtlevad meiega koos, on meie partnerid Eesti elu edendamisel. Me pole nii rikkad, et pilluksime kõikuvast paadist teisi sõudjaid välja. Millist maksusüsteemi Rahvaliit toetab, kas praegust või keskerakondlikku astmelist tulumaksu?


Delfile antud intervjuus rääkis ametisse valitud Rahvaliidu esimees Andrus Blok (muide, temale on Rahvaliit elu esimene ja ainus partei!): Rahvaliit leiab, et maksusüsteem võiks olla seisusekohane. See tähendab, et rikkad aitavad solidaarselt teisi, väetimaid rahvuskaaslasi. Aga maksusüsteem on igal pool vaieldav asi ning peab olema rahva õiglustundega kooskõlas. Ausõna ei huvita RL tegemised. Ainult väike remark: miks valiti esimeheks tundmatu ja ilmetu tegelane. Kohe oleks pidanud Tootsi pukki panema, aga selline saamatus on RL-le omane juba pikka aega. Tänan toetuse eest! Millised suhted on Teil vabamüürlastega? Kas kuulute ise mingisse vabamüürlaste salaorganisatsiooni? Kuidas suhtute salaorganisatsioonidesse üldse? Missugust mõju võivad salaorganisatsioonid ühiskonnale Teie arvates avaldada? Ma ei kuulu ühessegi salaorganisatsiooni. Kas alandate taevasse viidud kütuseaktsiisi ning toote käibemaksu tagasi 18-le protsendile ? Olen aktsiisi vähendamise poolt. Kus Teie CV-ga saab tutvuda? CV-ga saate tutvuda minu Facebooki kontol. Mis on põhilised prioriteedid/tegevusplaanid ning missugustest rahaliste vahenditest ning kuidas neid plaanite neid realiseerida? Rahvaliidu platvormi leitate Rahvaliidu kodulehelt. Kes on teie rahandusministrikandidaat? Kindlalt olemas, oleneb sellest, kes kuuluvad koalitsiooni. Kes on presidendikandidaat? Selleni on veel aega. Kas toetate astmelist tulumaksu? Sellele küsimusele juba vastasin. Kas KERA on kehtiv? See on lõpetatud. Kas hakatakse toetama Eesti ettevõtlust või tulab sama jama välja nagu praegu, et iga poliitik kuue kuu möödudes lausub, et (ETTEVÕTLUST TULEKS TOETADA).Paraku on need vaid sõnad, mis mitte midagi ei maksa. Nii et ootan vastust, mis ei ole paljas sõnakõlks. Millist toetust ootate? Esitage konkreetne küsimus, konkreetselt ka vastan. Iial ei häma. Rahvaliit on surnud partei, nad võivad selle kandidaadi üles seada järgmises elus. Milleks neile küsimusi esitada, puhas aja raiskamine. Ärge siis esitage.


Milliseid majanduslikke kordminekuid ja edulugusi oskate esile tuua oma senises tegevuses ja milliseid altminekuid? Palun andke majandusanalüütiline argumentatsioon antud põhjustele. Minu juhitud ettevõtted on kogu aeg olnud kasumis. Õnneks suuri altminekuid pole olnud. Kas kandideerisite majandusliku kasu saamise eesmärgil või on teil teised ambitsioonid? millised? Kas ning milline on teie platvorm, palun kirjeldage seda lühidalt. Riigikokku valituks osutumisel kaotan tunduvalt rahalises sissetulekus. Ambitsioonid? Südames tundsin, tahan teha kõik selleks, et ainus regionaalne erakond Rahvaliit jääks püsima. Mida kavatsete ette võtta tööpuuduse vähendamiseks? Taastada transiit ja taastuvad kaotatud töökohad. Kas peate vajalikuks lõpetada omandireform ja anda sundüürnike represseerimisele poliitiline hinnang. Pole teemaga sügavuti kursis, aga kui see osutub osale kodanikkonnast valupunktiks, tuleb sellega tegeleda. Teist räägitakse kui suurärimehest meedias. Mis suuri ärisid te olete ise alustanud või juhtinud? See küsimus juba oli, vaadake eelmisi vastuseid. Tean, et Jaan Toots oskab rahaga majandada ja see on tulnud tal siiani väga hästi välja. Rahandusministri tugevaid kanditaate on meil teisigi. Aga minu küsimus sellegi poolest järgmine: kui Jaan Tootsist ei saa peaministrit, aga talle antakse võimalus saada mõni teine ministri koht, missuguse ministri tooli ta valiks. Siseministri. Kuidas näeb välja CV-s lahter ?Haridus?. Tallinna Tehnikaülikool 1981, mehaanikainsener FBI Akadeemia 1994, erikursus Üks ja lühike küsimus, miks, milleks seda vaja oli? Sama küsimus, et milleks sisukalt elada ? Miks te ei kandideeri üksikkandidaadina, et elu Eestis edendada, miks kandideerite Rahvaliidus? Olen sellele korduvalt vastanud: Rahvaliidul jooksid ära juhid? liikmed, valijad ja toetajad on ju alles.

Rahvaliidu saadikukandidaadid tutvustavad valimisplatvormi lähtekohti Ilmumiskuupäev

27.01.2011

Kanal

Postimees PR-teated

Teema kontekst

Eestimaa Rahvaliit

Zanr

Pressiteade

Link originaalloole

http://uudis...

12:12


Rahvaliidu saadikukandidaadid tutvustavad valimisplatvormi lähtekohti 27. jaanuar 2011 Pühapäeval, 30. jaanuaril korraldab Rahvaliit Harjumaal Salzburgi hotellis saadikukandidaadi päeva, kus osalevad eelolevatel valimistel erakonna nimekirjas Riigikogusse kandideerijad. Päevakavas on kesksel kohal valimisplatvormi üksikasjalik lahtimõtestamine, kus teemade eestkõnelejad tutvustavad lähemalt oma valdkondi. Eestkõnelejateks on erakonna esimees Andrus Blok, ajakirjanik Peeter Ernits, Rahvaliidu peaministrikandidaat Jaan Toots, erakonna aseesimees, Riigikogu liige Mai Treial, aseesimees Riina Kull, peasekretär Taavi Pirk, volikogu esimees Margo Miljand, majandustoimkonna aseesimees Rene Naptal ja põllumajandusdoktor Arvo Sirendi. Kaitsepoliitika põhimõtteid tutvustab Hannes Toomsalu. Antakse ka täpsem ülevaade, kui palju rahalist katet nõuavad Rahvaliidu platvormis seatud eesmärgid, samuti tulevad jutuks erakonna valimiskampaania maksumus ja toetamine. Kandideerijatele jagatakse praktilisi näpunäiteid valimiskampaaniaks. Sõna saab iga valimisringkonna esindaja. Päev Salzburgi hotellis algab pühapäeval kell 11. Ajakirjanikel on hea võimalus meie kandidaatidega lähemalt tutvust teha ning esinumbreid ja kõiki teisi usutleda. Lisainfo: Taavi Pirk, Rahvaliidu peasekretär, Tel 51 48 858 Eestimaa Rahvaliit, press@erl.ee

28. jaanuar 2010 Vilja Kiisler: Vali mind, ma pole poliitik Ilmumiskuupäev

29.01.2011

Kanal

Delfi.ee

Autor

Vilja Kiisler

Teema kontekst

Eestimaa Rahvaliit

Zanr

Kommentaar

04:00 Link originaalloole

http://www.d...

Tänavustele valimistele oniseloomulikriigikokku pürgimine parteisse astumata? olgu siis üksikkandidaadina või ?vabatmehena? roheliste seas, ent ka ?sõltumatuna? teiste parteide nimekirjades. Ent kogu see eri parteide nimekirjades figureeriv ?sõltumatute? seltskond ignoreerib põhilist Eesti valimissüsteemis: valimissedelil märgib valija küll ära kindla kandidaadi nime, ent tema hääl läheb siiski parteile, mitte konkreetsele inimesele. Niimoodi on parlamenti vägagi tagasihoidliku häältesaagiga pääsenud erakonnale lojaalsed tegelased, ent ukse taha jäänud kõva skoori teinud inimesed, kel isikumandaadist valimiskünnise ületamiseks siiski napilt puudu jääb. Niisiis on nimed valimissedelil ainult valija eksitamiseks. Võidakse vastu väita, et me ei valigi mitte konkreetset inimest, vaid maailmavaadet. Lubage naerda. Kas Eerik-Niiles Kross, Kaarel Tarand ja Artur Talvik esindavad rohelist maailmavaadet? Roheliste pealik Marek Strandberg pole teinud saladustki sellest, et tegemist on tema vanade sõpradega, täpsemini koolivendadega. Peale selle kuuluvad kõik nimetatud peale Talviku EÜS-i, mille liikmesus on poliitikas ja riigiametites ammust aega kõvem valuuta kui parteipilet, kõrgharidusest rääkimata.


Ka rohelistel endil hakkab kopp ette tulema Strandbergi kenadest agentuuridest, erakonnakaaslastega kohtuskäimisest ja allapoole-vööd-naljadest kõigi nende aadressil, kes suurt juhti kritiseerida julgevad. Seda tõendab roheliste endise peasekretäri Dagmar Mattiiseni pagemine Rahvaliidu nimekirja ja mitme teise kandideerimast loobumine. ?Parteitutele? tegid ukse seekord lahti küll rohelised, ent nähtus iseenesest pole uus. Näiteks IRL-i nimekirja viimasel kohal kandideeriv Juku-Kalle Raid, kes on kõigi oma särgikampaaniate ajal lehvitanud parteituse lippu, üritas omaaegse Res Publica nimekirjas kord varemgi. Kummaline on kuulata sõltumatusejuttu inimese suust, kes on IRL-i poliitikas aastaid kahe jalaga, kui mitte kõrvuni sees olnud. Kommarid said ahju aetud, Savisaarele ära tehtud, Trubetsky ei läinud läbi? ilmselt on siiski vaja enamat, et pälvida IRL-i nimekirjas parlamenti lennutav koht. Parteitu Jaan Toots Rahvaliidu peaministrikandidaadina kuulub muidugi naljanumbrite hulka. Tema isikus kohtuvad kõikide lindi- ja agendiskandaalide kirglikumad elemendid. Aastakest kuus-seitse tagasi teadsid kõik tallinlased üht miljonivaatega korterit Pirita teel, mis oli otsast otsani täis piilukaameraid ja mikrofone. Kas nõnda valvas Toots oma tänast elukaaslast Kati Tootsi (?ahmatova) või peeti silma peal hoopis vene kapitaliga sehkendaval Jaanil endal, jäigi segaseks. Jaanil oli igatahes põhjust Katit valvata, sest kurikuulsat korterit külastas ka tollane politseijuht Robert Antropov. Selsamal Antropovil ei tekkinud vähimatki tõrget vahetult enne valimisi ühest erakonnast teise hüppamisel. Oravad teda enam ei usalda ja ka IRL-i omad ilmselt mitte (koha nimekirjas sai ta viletsa), aga mehe veendumus, et tema koht on nimelt riigikogus, püsib imetlusväärsel kombel vankumatu. Huvitav, missugust maailmavaadet tema valija küll valib? Ent valija ei pääse oma sõna ütlema kaugeltki mitte kõigis riigi elu ja saatust määravates personaliküsimustes. Tänased tegevluurajad paigutuvad ümber tasa ja targu. Teabeameti senisest juhist Tarmo Türksonist saab siseministeeriumi kantsler? kui ?hädaorglasest? salmitaguja Pomerantsi vahetab välja Kross, tunnevad luurajad omavahel end siseministeeriumis kindlasti koduselt. Teabeameti juhi koha võtab aga loogilisel kombel sisse senine Ilvese kantselei juht Rainer Saks. Saks mäletatavasti päris luurekoordinaatori ametiposti Krossilt, kes tuli Sposatode-Angottide ning oma ja riigi rahakoti sassiajamise pärast minema lüüa. Saks juhtis riigikantselei julgeoleku koordinatsioonibürood aastatel 2001-2006. On vist ülearunegi meelde tuletada, et kogu see omavahel aktiivselt kohti jagav seltskond kuulub EÜS-i. Nagu ka president, kes peab nüüd oma büroo etteotsa uue luuraja leidma, kes väidetavaid agente vaos ja asju õigel joonel hoiaks? ning muidugi kuuluks ka seltsi. Sotsidest pole palju rääkida. Nende nimekiri on paksult vanu rahvaliitlasi täis, aga viimaseid jagub ka kõigisse teistesse erakondadesse. Kuidas sihukese seltskonnaga uut algust teha, valija seda teab. Keskerakonna nimekirjas kandideerijatest pole põhjust kõnelda aga sel lihtsal põhjusel, et president on juba enne valimisi Savisaare pääsemise valitsusse välistanud. Konteksti arvestades ei saaks meeleheitel riigikogulasele Evelyn Sepale pahaks panna, kui ta kibekiirelt parteid vahetaks või end hoopis sõltumatuks kuulutaks. Nendel valimistel on kõik lubatud.

30. jaanuar 2010 Jaan Toots lubab Rahvaliidu parlamenti viia Ilmumiskuupäev

30.01.2011

Kanal

Õhtuleht Online

Teema kontekst

Eestimaa Rahvaliit

Zanr

Uudis

Link originaalloole

19:29 http://www.o...

Ehkki küsitlused ja ka analüütikud Rahvaliidule suurt valimisedu ei ennusta, valmistub erakond kampaaniaks ja vastne peaministrikandidaat Jaan Toots kinnitab, et tema soov on aidata partei üle valimiskünnise. Rahvaliit tutvustas saadikukandidaadi päeval valimisplatvormi, kus valijale


lubatakse presidendi otsevalimisi, 51-liikmelist parlamenti ning tootmise viimist kõikidesse Eesti valdadesse, vahendab ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat". "Nüüd ma olen käinud pooled maakonnad läbi maakondade esimeste numbritega, võib olla on tuhatkond lahkunud, mitte rohkem," lausus Toots. "Aga 8000 on väga suur jõud meie maarahva esindajaid". Rahvaliidu peaministrikandidaat leiab, et Eesti vajab pigem laiapõhjalist kui sarnase ilmavaatega vähestest parteidest koosnevat koalitsiooni, sest see aitaks rahva tahet paremini ellu viia.

Jaan Toots lubab Rahvaliidu parlamenti viia Ilmumiskuupäev

30.01.2011

Kanal

Õhtuleht Online

Teema kontekst

Eestimaa Rahvaliit

Zanr

Uudis

Link originaalloole

19:29 http://www.o...

Ehkki küsitlused ja ka analüütikud Rahvaliidule suurt valimisedu ei ennusta, valmistub erakond kampaaniaks ja vastne peaministrikandidaat Jaan Toots kinnitab, et tema soov on aidata partei üle valimiskünnise. Rahvaliit tutvustas saadikukandidaadi päeval valimisplatvormi, kus valijale lubatakse presidendi otsevalimisi, 51-liikmelist parlamenti ning tootmise viimist kõikidesse Eesti valdadesse, vahendab ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat". "Nüüd ma olen käinud pooled maakonnad läbi maakondade esimeste numbritega, võib olla on tuhatkond lahkunud, mitte rohkem," lausus Toots. "Aga 8000 on väga suur jõud meie maarahva esindajaid". Rahvaliidu peaministrikandidaat leiab, et Eesti vajab pigem laiapõhjalist kui sarnase ilmavaatega vähestest parteidest koosnevat koalitsiooni, sest see aitaks rahva tahet paremini ellu viia.

Jaan Tootsi veri enam ei vemmelda Ilmumiskuupäev

30.01.2011

Kanal

Elu24

Teema kontekst

Eestimaa Rahvaliit

Zanr

Uudis

21:06 Link originaalloole

http://www.e...

Rahvaliidu peaministrikandidaat Jaan Toots külastas saadet «Hannes Võrno Q» ning Hannes Võrno võttis intervjuu kokku küsimusega, mis huvitab väga paljusid televaatajaid. Jaan, kas sa oled nüüdseks sarved maha jooksnud? uuris Võrno. Väga raske öelda, kuna sarvede mahajooksmine oleneb alati ju ka situatsioonist. Kui sa küsid, kas mul veri vemmeldab, siis enam kindlasti mitte. Need ajad on möödas, kinnitas Toots. Hommikuse konjaki küsimuse peale märkis ta, et ei joo üldse konjakit.

Jaan Toots lubab Rahvaliidu riigikokku viia Ilmumiskuupäev

30.01.2011

Kanal

Delfi.ee

Teema kontekst

Eestimaa Rahvaliit

Zanr

Uudis

Link originaalloole

21:38 http://www.d...

Ehkki küsitlused ega analüütikud Rahvaliidule suurt valimisedu ei ennusta, valmistub erakond kampaaniaks ja vastne peaministrikandidaat Jaan Toots kinnitab, et tema soov on aidata partei üle valimiskünnise. Rahvaliit tutvustas saadikukandidaadi päeval valimisplatvormi, kus valijale lubatakse presidendi otsevalimisi, 51-liikmelist parlamenti ning tootmise viimist kõikidesse Eesti valdadesse, vahendavad ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".


"Nüüd ma olen käinud pooled maakonnad läbi maakondade esimeste numbritega, võib olla on tuhatkond lahkunud, mitte rohkem," lausus Toots. "Aga 8000 on väga suur jõud meie maarahva esindajaid". Tootsi sõnul kripeldab parteiliikmetel, kellega ta kohtunud on, et erakonnast lahkusid tipud ja need, kellele oli usaldatud partei esindamine valitsuses.

Jaan Toots lubab Rahvaliidu parlamenti viia Ilmumiskuupäev

30.01.2011

Kanal

Postimees Online

Teema kontekst

Eestimaa Rahvaliit

Zanr

Uudis

Link originaalloole

20:22 http://polii...

Ehkki küsitlused ja ka analüütikud Rahvaliidule suurt valimisedu ei ennusta, valmistub erakond kampaaniaks ja vastne peaministrikandidaat Jaan Toots kinnitab, et tema soov on aidata partei üle valimiskünnise. Rahvaliidu peaministrikandidaat leiab, et Eesti vajab pigem laiapõhjalist kui sarnase ilmavaatega vähestest parteidest koosnevat koalitsiooni, sest see aitaks rahva tahet paremini ellu viia, vahendas ERR Uudised Aktuaalset kaamerat. Rahvaliidu esimehe Andrus Bloki arvates peaks Rahvaliidu juhitav valitsus olema spetsialistide valitsus, partei peaministrikandidaat Toots on aga teist meelt. Rahvaliit soovib, et tehtaks spetsialistide valitsus, see tähendab seda, et pannakse ministrikohtadele just nimelt need, kes on oma valdkonnas väga kõrgelt haritud ja suured spetsialistid, mitte parteipoliitika järgi, lausus Blok. Toots aga pooldab enda sõnul kindlasti poliitikute valitsust, kuid poliitikud peaks sellel alal olema vähemalt poolspetsialistid.

Meediaülevaade 24-30  

Meediaülevaade 24-30