Page 1

STAJ YAPTIGI FİRMALAR

İZDEM KEMALOGLU MİMAR

KİŞİSEL BİLGİLER •

DOGUM TARİHİ : 23.05.1993

UYRUK : T.C.

DOĞUM YERİ : İZMİR

MEDENİ DURUM : BEKAR

EHLİYET : B SINIFI / 2017

TELEFON : 05438127569

E-MAİL : izdemk.93@gmail.com

WEB : https://www.linkedin.com/in/izdem-kemaloglu2725b5123

BOYGAR YAPI TASARIM | MAVİŞEHİR - İZMİR ’12 UZUN CONSTRUCTION GROUP | FAMAGUSTA – KIBRIS ‘13 STUDIOWORK ARCHITECTURE AND RESEARCH | ALSANCAK -İZMİR ’14

ÇALIŞTIGI FİRMALAR

FOLKART TİME ‘Sept. 17 (DEVAM EDİYOR)

Öğrenim hayatım süresince mesleğimi tanımak , kendimi geliştirmek ve kendi öğrenim hayatıma destek olmak amacıyla İzmir’de prestijli mimarlık ofislerinde ve Kıbrıs’ta villa ve otel projelerine öncülük eden bir inşaat firmasında çalıştım. Birey olarak insan ilişkilerindeki karşılıklı saygıya , dürüstlüğe ve sorumluluklarıma önem veririm. Bunlara sosyal sorumluluk çalışmalarım da dahildir . Mesleki hedefim severek yaptığım işimde başarılı pozisyonlarda görev almak ve kendimi geliştirerek çalışma hayatıma devam etmek.

EGİTİM BİLGİLERİ DOGU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ‘17 VALİ EROL ÇAKIR ANADOLU LİSESİ ‘11

1


EYLÜL 2017

PROJEDEKİ GÖREVİM ; TEKNİK OFİS – SAHA MİMARI

FOLKART YAPI

• • • • • •

FOLKART TİME PROJESİ

Yapı betonarme sistem olarak kurgulanmıştır. 1. Blok ve 2. Blok zemin + 9 kattan, 3. Blok ise zemin + 3 kattan oluşmaktadır. Yapı 2 adet bodrum kata sahiptir. Bodrum katlar teknik hacimler ve kapalı otopark olarak kullanılmaktadır.

Tasarım , Uygulama çizimleri , 2 ve 3 boyutlu görsel sunumların hazırlanması, Sistem detaylarının çizilmesi , Metraj çıkarma ve gelen malzemelerin takibi , Kalite kontrol ile her süreçte organizasyon sağlanması, • Elektrik – mekanik – statik – peyzaj - mimari cephe süperpozelerin yapılması aynı zamanda birimler arası koordinasyon sorumluluğu ve sahada iş takibi yapılmasından da sorumluydum • Taşeronların çizimlerinin , tasarımlarının ve malzeme seçimlerinin şartnameler dogrultusunda proje ile uyum kontrollerini sağladım • As-built çizimlerini de gerçekleştirdim .

2


EYLÜL 2017

FOLKART YAPI KAPALI HAVUZ GYM+PİLATES SAUNA ALANLARI Detaylar ; Barisol tavan ve pleksi kutu aydınlatmalar ile render sonrası revizyon sonucu değiştirilmiştir, Kapalı havuz çevresinde yerden ısıtma sistemi mevcuttur. Mimari proje sayısal verileri: Proje arsa alanı Toplam okul alanı Toplam konut alanı Toplam ticari alan Toplam ofis alanı Toplam sosyal alan (Havuz, spa, fitness merkezi) = 707,50 m² Toplam bodrum kat alanı (otopark, sığınak, teknik hacimler) =40.113,63 m² Toplam kapalı otopark adedi =1041 adet Toplam yeşil alan =3.000 m² ___________________________________________________________ __________ TOPLAM İNŞAAT ALANI =114.991,91 m² Daire, ticari birim ve ofis dağılımları: 1+0 daire = 93 adet 1+1 daire = 155 adet 2+1 daire = 81 adet 3+1 daire = 31 adet Dubleks daire = 12 adet Toplam daire = 372 adet ______________________________________ Ticari Birim (dükkan) = 42 adet ______________________________________ Ofis = 276 adet _______________________________________ TOPLAM = 690 adet birim bulunmaktadır

3


EYLÜL 2017

FOLKART YAPI OFİS BLOKLARI İÇ ALANLARI

KONUT BLOKLARI İÇ ALANLARI

GENEL PROJE BİLGİLERİ ; İzmir ili bornova ilçesi kazımdirik mahallesi mansuroğlu mevkiinde yer alan Tasarımın çıkış noktasını fiziki parametrelerinin ve sosyal yaşam kültürünün optimumda buluşması olarak tarif edebiliriz. Bu girdiler ışığında kapalı mekana hapsolmuş bir sosyal yaşam düşünülemezdi. Tasarlanacak açık alanlar tanımlı, ölçekli olmalı ama en önemlisi kentliyle buluşabilmeliydi. Özel ve kamusal yaşam için oluşturulmuş avlular tasarımın odak noktasını oluşturur. Ofisler için kontrollü girişlere sahip ÖZEL avlular, sosyal yaşam için KAMUSAL bir ticaret avlusu etrafında şekillenen yapılar aynı zamanda bu alanları tanımlar ve sunulan yaşamsal zenginlikten payını alır. Arazide farklı özelliklere sahip iki adet ofis bloğuna yer verilmiştir. Ankara Caddesi’ne yakın tek başına konumlanan 1. Blok, ticaret avlusu ve aynı zamanda özel avluyu saran 2. Blok ve arazinin güney-batısında bir bahçe etrafında konumlanan 3. Blok olarak adlandırılmışlardır. Ticaret Avlusunun tasarımında Ankara Caddesi ve 296.sokak ile güçlü ilişkiler kurması, aynı zamanda tanımlı bir Sosyal Yaşam Mekanı olması hedeflenmiştir. Ticaret Avlusu 296 Sokak üzerine bir ticaret sokağı ile açılır ve eklemlenir. Meydan bir anda karşılıklı ticari mekanların arasına sızarak ölçekli bir sokağa dönüşür. Sokak üzerine konumlanmış dükkanların dış alanda tanımlanmış açık alanlarına genişlemesi ile hem sokak daha canlı bir yaşam alanı haline gelecektir hem de İzmirlinin alışık olduğu açık alan alışverişi kültürü yaşatılmış olacaktır. Ticaret avlusunu oluşturan 1.Blok ve 2. Bloğun Ankara Caddesi’ne yönelen kısımlarının zemin katları kamusal kullanımın yoğun olacağı ticaret mekanları olarak (dükkan) düşünülmüştür. 3. Blok ise okul olarak tasarlanmıştır. Prensipte ikiye ayrılmış avluların ara yüzünü Kuzey-Doğu Güney-Batı akısında yerleştirilen 2 katlı kütle (2.Blok) oluşturur. Bu kütle aynı zamanda özel ve kamusal yaşam avlularının oluşturulmasını da sağlar. Avluların ara yüzü olarak tanımlanabilecek bu birim Ticaret Avlusunda sosyal yaşamın, Özel Avluda ise bahçe dubleks daireler yeşil bir ortak yaşam alanının modern yüzünü oluşturur. Dairlerin kullanımına sunulan Özel Yaşam Avlusu 2.Bloğun girişlerinin bulunduğu çeperlerden kente eklemlenir. Kontrollü geçiş sayesinde yaratılan bu açık alan aynı zamanda güvenli ve korunaklıdır.

4


EYLÜL 2017

FOLKART YAPI

FOLKART YAPI

OFİS BLOKLARI CEPHE İŞLERİ

KONUT BLOKLARI CEPHE İŞLERİ

Kompozit kaplama , sac ,spandrel paneller , cam seperatörler vb. malzemeler ile cephede bütünlük sağlanmıştır. Kompozit panel içi aydınlatmalar mevcuttur. Yağmur inişlerinin geçişleri Koyu Ral koduna sahip cam seperatörler ile sağlanmıştır.

Y.Merdiveni ve seperatör etrafı cephe bölgelerinde Kompakt laminat kaplama , yağmur inişleri etrafı boardex kaplama gerçekleştirilmiştir , çoğu iniş seperatör içinde gizlenmiştir. Balkon tavanları dahil tüm cephe Ral 7004 rengine sahiptir.

5


EYLÜL 2017

FOLKART YAPI Ticari Alan Konsept Çalışması Çelik merdiven ile hem içerden hem dışardan Ticari üst katlara geçiş sağlanmıştır. Çelik merdiven , mermer kaplamaya sahiptir. Ofis altı ticari bloklar hariç 4. Blok Ticari alan komple Çelik konstrüksiyona sahiptir. Renderları dış firma tarafından sağlanmıştır.

6


Staj yaptığım firmalara ve okul dönemimdeki projelerime ait portfolyom ayrıca ektedir . Saygılarımla ,

7

Architectural portfolio  
Architectural portfolio  
Advertisement