Ida-Viru Seiklusmaa 2021 kaart

Page 1

maailma esimene turbasaun

Saunamaratoni käigus tuleb läbida leilisaun, suitsusaun, kappkerisega Eesti saun ja auruaroomisaun soola ja jääkuubikutega. Vahefinišiks on sisebassein ja puuküttega kümblustünn. Seejärel turbasaun lõõgastavate turbaprotseduuridega. Maratoni finišiks on karastav Kunda jõgi. Saunamaratoni saab nautida aastaringselt.

Lammasmäe puhkekeskus Linnuse küla, Viru-Nigula vald Tel +372 501 3397 info@lammasmae.ee www.lammasmae.ee

5

Adrenaator – Seiklus täispööretel

Aidu karjäär on avastamist väärt: jalgsi-, maasturi-, enduro- või veematkal saadavad teid kogenud giidid, kes teavad Aidu ajalugu ja saldusi. Seikle koos pere, sõprade või kolleegidega!

Seni suusakeskusena tuntud 90m kõrgusel tehismäel avati äsja tuliuus kogupere elamuskeskus ja nüüd ootab Seikluskeskus sind ja su peret nii suvel kui talvel. Lastega peredele ja kooligruppidele on erakordsel maastikul 14 uut spordi- ja vabaajategevust, mis pakuvad põnevust nii 3-aastastele kui ka vanaemadele-vanaisadele. Toimuma hakkavad põnevad teadusteatrietendused ja lisaks praegusele kohvikule peamajas avatakse ka õuealal mitmed puhke- ja toitlustuskohti.

9 Toila Spa Hotelli wellness-keskus

Orhidee

Wellness-keskus Orhidee ootab romantikat ja privaatsust hindavaid täiskasvanud külastajaid. Pärast erilistes ja luksuslikes saunades ning massaažibasseinis lõõgastumist võib troopilises talveaias lesides puuvilju ja jooke nautida, lubada garra rufa kalakestel oma varbaid näkitseda või hoopis päikese-seansse võtta.

19.06

SeiklusFest, Eesti Kaevandusmuuseum, www.seiklusfest.ee

Talking – singer Thomas Anders and band 10.06 Moden Toila laululava 3.–4.07 Narva Keskaja festival, Narva linnus, www.narvamuuseum.ee Seitsme linna muusika festival, Ida-Virumaa erinevad paigad 2.–11.07 www.concert.ee/kontserdi-kategooria/7linna 10.07 16.–17.07 30.07– 14.08 31.07 5.–8.08 14.08 28.08 2.–12.09 18.09 22.09– 21.21 25.09 2.10 9.10 6.11 13.11

Mäetaguse Mõisapäev, Mäetaguse mõisa juures www.alutagusehuvikeskus.ee East Beach Fest, Narva-Jõesuu rannas, www.narva-joesuu.ee Dokumentaalne rännaklavastus ''Põlevkiviõli'' Kiviõli Keemiatööstus Meremiili jooks, Narva-Jõesuu rannas Station Narva, Narva Muuseum ja erinevad paigad www.stationnarva.ee Alutaguse valla mõisakohvikute päev Alutaguse valla erinevad paigad, www.alutagusehuvikeskus.ee XVII vähemusrahvuste kultuurifestival "Rahvuskultuuride loomepada", Jõhvi muusikaväljak, www.huvikeskus.info Narva Ooperipäevad, Kreenholmi Manufaktuur www.narvaopera.ee Narva Kreenholmi jooks, Narva Kreenholmi territooriumil www.motus.ee Narva Eesti Sügisepealinn sündmused üle linna www.visitnarva.ee Silmufestival, Narva-Jõesuu sadamaala Jõhvi XII Mihklilaat, Jõhvi kiriku juures ja promenaadil www.johvimuuseum.ee Narva Energiajooks, Narva Jõepromenaad ja linn, www.jooks.ee Robolahing, Kiviõli Keemiatööstuse vanas hones, Turu 3, Kiviõli, www.robolahing.ee Talvelahing, Narva Linnus, www.narvamuuseum.ee Sündmuste kalender täieneb pidevalt. Vaata lisaks: www.idaviru.ee/mis-toimub Narva Külastuskeskus Peetri plats 3, Narva Tel 359 9087 narva@visitestonia.com

www.idaviru.ee

majutus toitlustus SPA muuseum

Saka mõisa hotellis, restoranis ja spaas saad luua oma privaatse puhkuse ilusaimaid hetki. Mõisa imeline peahoone, park ja pankranniku loodus pakuvad avastamisrõõmu ja imelisi vaateid nii suvel kui talvel. Saka Mõis Toila vald Tel +372 336 4900 saka@saka.ee www.saka.ee

4 Aidu Veemaa

Aidu Veemaa Aidu, Lüganuse vald Tel +372 5307 1700 info@aidu.ee www.aidu.ee

6 Eesti Kaevandusmuuseum -

7 Kohtla-Järve Põlevkivimuuseum –

8 Jõhvi kindluskirik - Eesti kindlustatuim ja

Eesti Kaevandusmuuseum on kujunenud kaasaegseks külastuskeskuseks koos interaktiivse energiateemalise ekspositsiooniga. Tule ja naudi sügavaid elamusi maa-alustes kaevanduskäikudes ja tee rongisõit ehtsa kaevurirongiga. Lisaks pakume seminariruume, majutust, sauna, söögipause ja seiklusi põlevkivi tööstuspärandil safarimaasturi või kanuuga.

Tahad teada miks, millal ja milleks on vaja põlevkivi ning kuhu on põlevkivitööstus oma 100 aastase ajalooga jõudnud või kuidas erinevate ajastute kunstnikud seda on kujutanud? Vastuse neile küsimustele saad Põlevkivimuuseumis. Püsiekspositsioon eesti ja vene keeles ning käsigiidid 10-s erinevas keeles. Kohalik lobiseja ainult ettetellimisel.

Jõhvi Mihkli kiriku võlvkeldritesse rajatud muuseumis saad audiogiidi vahendusel seigelda koos legendide ja muusikaga läbi kiriku ajaloo. Kirikuhoone täitis omal ajal ka kaitserajatise rolli, seda ümbritses vallikraav ning kirikuhoone müüre palistas kaitserõdu. Muuseumis on eksponeeritud Jäbara kalmetest leitud Eesti vanimad raudesemed.

elu sügavaim elamus

põlevkivi lugu

10 Oru park ja virtuaalne loss Toilas

Oru park pakub kauneid vaateid kärestikulisele jõele, puisniidu ilmelistele orunõlvadele ja merele. Oru lossi endises asukohas algab kaasaegse tehnoloogia abil virtuaalne seiklus, mis viib külastajad 1938. aasta juulikuusse. Elamuslikul rännakul saab vahetult kogeda Toila-Oru lossi suursugusust, imetleda lossipargi kaunist aeda ning astuda sisse suurde söögisaali. Park on ideaalne koht nii kultuursete elamuste kogujatele kui ka tervisesportlastele ja looduse nautijatele. Kaunid vaated ja imelised piknikupaigad ootavad nii suuri kui ka väikeseid külastajaid. Ajarännakute kohta 1938. aasta Toila-Oru lossis rohkem infot www.blueray.ee.

suurim ühelööviline kirik

Kohtla-Järve kultuurikeskus Keskallee 36, Kohtla-Järve Tel +372 336 6162 info@kjkk.ee www.pkm.ee

Eesti Kaevandusmuuseum Jaama 100, Kohtla-Nõmme Tel +372 332 4017 info@kaevandusmuuseum.ee www.kaevandusmuuseum.ee

Toila SPA hotell Wellnesskeskus Orhidee Ranna 12, Toila Tel +372 334 2900 info@toilaspa.ee www.toilaspa.ee

11 Salapärane Sillamäe

Meresuu spaahotell asub Eesti ühes vanimatest kuurortlinnadest, looduskaunis Narva-Jõesuus. Tule pere või sõpruskonnaga, lõõgastuma või tööreisile – anname alati endist parima, et kõik soovid saaksid täidetud. Uuenenud vee- ja saunakeskus, eksklusiivsed saunarituaalid, põnevad tegevused lastele ja lõõgastavad või sportlikud kogemused suurtele ootavad sind hotellis mere kaldal. Meresuu Spa ja Hotell Aia 48a, Narva-Jõesuu Tel +372 357 9600 sales@meresuu.ee www.meresuu.ee

14 Põnev ajalooseiklus Narva Victoria

bastioni käikudes

1944.a Narva piirkonnas toimunud sõjategevus on üks Eesti ajaloo pöördepunkte. Muuseumis saab teadmisi II maailmasõjast,sealhulgas vaenupoolte tegevusest, varustusest ja relvastusest. Seal saad ronida sõjaaegsetesse kasemattidesse ja kaevikutesse ning matkata loodus-ja sõjaajaloomälestisterikkas keskkonnas klindil, metsas või mere ääres.

Sillamäe linn ja muuseum Kajaka 17a, Sillamäe Tel +372 397 2425 linnavalitsus@sillamae.ee www.sillamae.ee www.sillamae-muuseum.ee

Kohtla-Järve kultuurikeskus

Vaivara Sinimägede Muuseum Roheline 19C ja D Sinimäe Tel +372 392 4634 muuseum@vaivara.ee www.muuseum.vaivaravald.ee

15 Kohvik Muna - maitseelamused Narvas

Raekoja Plats 2, Narva (Narva kolledži maja) Tel +372 354 9665 info@kohvikmuna.ee www.kohvikmuna.ee

Hotell Narva asub kesklinnas vaksali ja bussijaama vahetus läheduses, otse Narva linnuse ja Narva jõe kõrval. Tubade akendest avaneb imeline vaade Narva linnusele ja Jaanilinna kindlusele. Hotelli esimesel korrusel on 50-kohaline restoran M. Chagall, kus road on erinevate kultuuride kohtumispaigale iseloomulikult erinevate maailmanurkade mõjutustega.

16 Piiripealsed (maitse)elamused Narva

linnuses ja restoranis Rondeel

Euroopa Liidu idapiiril Narva jõe vasakul kaldal asuvas Narva Hermanni linnuses on 2020. aasta kevadest avatud täielikult restaureeritud konvendihoone koos uue püsiekspositsiooniga linnuse 700-aastasest ajaloost. Linnuse territooriumil asub kohalikke maitseelamusi pakkuv Narva Muuseumi restoran Rondeel, mille leiab ka Eesti parimate toidukohtade edetabelist White Guide 2020.

18 Astri Keskus Astri Gruppi kuuluv Astri Keskus on Ida-Virumaa suurim kaubanduskeskus, kus ostelda ja veeta aega terve perega. Lisak arvukatele poodidele ja erinevatele söögikohtadele asub keskuses Apollo Kino, bowling ning planetaarium. Astri Keskuse tornis asub ka kõigile avatud vaateplatvorm, kust avaneb ilus vaade Narva linnale.

20 Mäetaguse mõisa spaahotell ja

19 Fama keskus Fama Keskus, mis on oma nime saanud ühe bastioni järgi, on Narvas asuvatest Astri Grupi kaubanduskeskustest kõige hubasem. Keskuses on suur valik kodu- ja aiakaupadele pühendatud poode. Keskusest leiab ka Rimi hüpermarketi ja MyFitnessi jõusaali, toidukohtadest leiab Hesburgeri ja KFC. Igaüks leiab meie keskusest endale midagi meelepärast. Fama Keskus Fama tn 10, Narva +372 357 9300, fama@astri.ee www.astri.ee/fama famakeskus fama_keskus

Hotell Narva ja restoran M.Chagall A.Puškini 6, Narva Tel +372 359 9600 hotell@narvahotell.ee www.narvahotell.ee

restoran Rosen

Mäetaguse mõisakompleks koosneb kaunite saalidega väärikast mõisahäärberist, mõisahotellist, äsja renoveeritud viinaaidast, mis on sobilik sündmuste tähistamiseks ja seminaride pidamiseks. Restoran Rosen pakub kohalikke maitseid ning soojas supelmajas leiad lõõgastust saunades ja basseinides. Mõis on soositud paik pulmade pidamiseks.

töötuba

Ida-Viru sõbrad @idavirutourism Kaanefotod: Sven Začek, Hannes Arus

Kauksi rand

Jõhvi promenaad

Narva linnus ja restoran Rondeel Peterburi mnt 2, Narva Tel +372 359 9230 info@narvamuuseum.ee www.narvamuuseum.ee

Narva Victoria bastioni kasematid Pimeaia 1, Narva Tel +372 356 5002 bastion@narva.ee www.bastion.narva.ee

17 Narva parima vaatega hotell

Filmivõtted Sillamäel

12 Vaivara Sinimägedes suure sõja jälgedes

Miks oli Sillamäe salajane ja avalikkusele suletud linn, milliseid suurepäraseid arhitektuurilisi näiteid ses mereäärses linnas leida võib ja paljust muust huvitavast saad teada nii Sillamäe muuseumis kui ka Sillamäe kultuurikeskuse pommivarjendis asuvas nõukogude ajastu muuseumis. Ja tule kindlasti jalutama äsja uuendatud stiilsele ja suurejoonelisele Mere puiesteele, millest õhkub 50ndate Odessat.

Kohvik Muna pakub vaieldamatult oivalisi maitseelamusi. Kohviku menüü on koostanud Aasta Kokk 2014 hõbemedaliga pärjatud Aleksandr Nikoškov ning kohviku eesmärgiks on pakkuda parimat toitu ja teenindust igale külastajale. Munast on võimalik tellida seminaride ja konverentside grupitoitlustust ja kõrgel tasemel catering-teenust üle Eesti. Kohvik Muna

Victoria bastioni maa-alustes käikudes oled peale põhiekspositsiooniga tutvumise oodatud veel põgenemismängudele, töötubadesse ja nii lastele kui ka vanematele mõeldud eriprogrammidele. Leia ekskursioonil olles õnnenahkhiir, silita tema kõhtu ja sinu soov täitub! Püsiekspositsioon on avatud aastaringselt, ekskursioonid jms ettetellimisel.

Narva-Jõesuu rand

Jõhvi Mihkli kirik ja muuseum Rakvere 6b, Jõhvi Tel +372 518 7590 www.johvimuuseum.ee

Oru park ja virtuaalne loss Toilas Toila vald Tel +372 5343 9526 info@blueray.ee VR Toila 1938 www.blueray.ee

13 Meresuu Spa ja Hotell - palju elamusi meeltele

Uljaste järv

Aidu veemaa on endise põlevkivikarjääri alale rajatud unikaalne tehismaastik, kus saab seigelda vee peal, vee sees ja vee ääres või korraldada tipptasemel spordiüritusi. Tule puhka ja spordi Aidus!

Kiviõli Seikluskeskus Mäepealse tee 1, Kiviõli Tel +372 5331 7322 info@seikluskeskus.ee www.seikluskeskus.ee

Adrenaator Grupp Jaama 100, Kohtla-Nõmme, Toila v. Tel +372 504 6856 info@adrenaator.ee www.adrenaator.ee Adrenaator Grupp

VALIK SÜMDMUSEID 2021

3 Saka mõis - pankranniku pärl

2 Kiviõli Seikluskeskus

1 Lammasmäe puhkekeskuses

Tallinna mnt 41, Narva Tel +372 356 7500 astrikeskus@astri.ee www.astri.ee/astri-keskus astrikeskus astri_keskus

Mäetaguse Mõisa Hotell & SPA Pargi 1, Mäetaguse, Alutaguse vald Tel +372 5303 5436 info@moisahotell.ee www.moisahotell.ee

21 Iisaku Kihelkonna muuseum Tükike varrastel kootud kindast, mis leiti Jõuga kääbastesse maetud vadjalanna käelt, on teadaolevalt Ida- ja Põhja-Euroopa vanima varrastel kootud tekstiili fragment. Selle koopiat saad näha Iisaku muuseumis. Siin tutvud ka poluvernikute eluolu ning kohaliku looga läbi aegade. Ettetellimisel pakume huvitavaid haridusprogramme. Iisaku Kihelkonnamuuseum Tartu mnt.58, Iisaku Tel +372 339 3036 info@iisakumuuseum.ee www.iisakumuuseum.ee


www.idaviru.ee

Kunda 13 1 Koogu

Rannu

Salaküla

Sonda

KIVIÕLI

Soonurme

4

Sirtsi

Narva kandi avastamist tasub alustada EL piirilinnast Narvast. Narva uueneb hoogsalt, nt.suvel 2020 avas Narva linnus täiesti uue interaktiivse püsinäituse kogu perele. Narva Victoria Bastion pakub põnevat ajarännakut bastionikäigus. Linnusest ja bastionist saab tellida huvitavaid ekskursioone (sh.Kreenholmi) või jalutada läheduses asvuval Jõepromenaadil. Raekojaplatsil ootab Narva parim kohvik Muna. Narva noobleim majutus on Hotell Narva. Shoppamise paradiisid on Astri ja Fama kaubanduskeskused.

Aidu

Tammiku

i

Hiiemetsa

Kurtna

ajõgi Must

Eesti Elektrijaam

d Ku rtna jä rve

Kauksi küla, Alutaguse vald Tel +372 521 9326 www.kauksipuhkemaja.ee Majutus, ettetellimisel toitlustus, metsaretked, suitsusaun

Pankranniku pärlid

Metsküla

Selisoo raba matkarada

Kuremäe

va

Poruni matkarada Kivinõmme

jõgi rja

Mere puiestee 21, Toila Tel +372 5811 1114, toila.mereresto Vahemere stiilis A´la carte restoran

Jõuga

i Po ru n

6 Merepargi ApartHotel & Cafe L.Koidula 13a, Narva-Jõesuu Tel +372 5206 073, www.merepargi.ee Majutus, toitlustus

Kuningaküla

7 Valaste Puhkeküla

R

Oonurme

Peressaare

Vaid 20 minutit ja jõuate Sakalt maakonna keskusesse Jõhvi. Siinne Eesti ainus säilinud kindluskirik on sümbol – tegu on ju piirialaga, isegi kirikud ehitati kindlustena.

Kellassaare

21 Kotka matkarada

Roostoja

Vaikla

Erakordne Pruuni kulla maa Marsruut: Kohtla-Järve – Kohtla-Nõmme – Aidu – Kiviõli – Lammasmäe (kohad jäävad üksteisest pms. 15-25 minutilise autosõidu kaugusele)

Tudulinna Änniksaare Tammessaare Vadi Kaevussaare

si jõgi

Adraku

Kauksi

Alajõe

Kalmaküla m

9 Everest Kiviõli Hostel

Vabaduse pst 21A, Kiviõli Tel +372 5881 2921 www.everesthostel.ee Majutus, toitlustus ja Metsarestoran ettetellimisel, seiklusmatkad

Jaama

Kauks

17 The Irish Embassy Pub Paul Kerese 2, Narva Tel +372 5661 6199 www.embassypub.ee Toitlustus

18 Narva Gate OÜ

Narva Muuseum Tel +372 359 9230 www.narvamuuseum.ee Tellimisel ekskursioonid Kreenholmi manufaktuuri territooriumile, näitused

19 Jõhvi Kontserdimaja

Pargi 40, Jõhvi Tel +372 334 2000 www.concert.ee/johvi Kontserdid, kultuurikeskus, seminri- ja konverentsikeskus, kino, sündmustekorraldus

20 VIP Tours

Kooli 7, Jõhvi Tel +372 5691 9878, www.viptours.ee Seminariruumide rent, konverentsiteenused, õppereisid, reisiteenused, tõlketööd, viisade vormistamine

21 Vaba Lava Narva Teatrikeskus Linda 2, Narva Tel +372 5344 1275 narva.vabalava.ee Multifunktsionaalne teatrikeskus, seminariruumid

22 Contempart MTÜ

Narva Ooperipäevade korraldaja. Ooperipäevad septembrikuus, ainulaadses Kreenholmi Manufaktuuri kompleksis. www.narvaopera.ee

23 Tartu Ülikooli Narva Kolledž

Raekoja plats 2, Narva college@narva.ut.ee, www.narva.ut.ee Auditooriumid ja seminariruumid. Maja ekskursioonid ja vahetuvad näitused. Kohvik

24 Narva Loomeinkubaator OBJEKT Linda 2, Narva. Tel +372 5331 5781, info@ojject.is. www.object.is Mobiilsed töökohad, koosolekuruumid, äriteenused, küber-areen, näituse ruumid, kino infrastruktuur

ELKS Kohtla-Nõmme kivituba 10 Tuhamäe hostel ja puhkemajad 25 Jaama 100, Kohtla-Nõmme

Remniku

Mäealuse, Koljala küla, Lüganuse vald +372 5557 5556 www.tuhamaehostel.com Majutus, ettetellimisel toitlustus

Vasknarva

11 Karukella Puhkemaja

Tel +372 507 6944 enn.kaiss Giiditeenus, fossiilide otsimiseretked, loodusmatkad

26

Alutaguse Puhke- ja Papli 7b, Lüganuse vald Spordikeskus Tel +372 518 4803, www.karukella.ee Majutus, toitlustamine, saun, kümblusvann, Kurtna, Alutaguse vald www.alutaguse.com töötoad, kontserdid

12 Iisaku Peetri Pizza

i ra n d

Avij õgi

Roo

tsi

Tammispää

TAR 67 k TU

Ulvi

Rannapungerja

Lohusuu

Pii l

Lepiksaare

Avinurme

Lemmaku

Uusküla

Kalevi 4, Kohtla-Järve Tel +372 334 4103, info@virumaahostel.com Majutus, seminariruumide rent, jõusaal, lauatennis, saun, muusikatuba

rja

Paadenurme

Rannap ung e

8 Virumaa Hostel

Karoli Pootsiku

Tagajõe

Kotka, Valaste küla, Toila vald Tel +372 5391 2120, www.valaste.eu Majutus, toitlustus, telkimine, karavan, seminarid, suvepäevad, firmaüritused, peod-pulmad, saun ja kümblustünn, jalgrataste rent

Permisküla

Iisaku gi ajõ Tag

Aga kas teadsite, et just siin, Toila-Saka vahel, asub Eesti (ja kogu Balti klindi) kõrgeim pankrannik ning seda saab imetleda ligi 20 km rannateel? Teel tasub peatuda Eesti kõrgeima joa – Valaste joa juures. Siin saab matkata uuel ligi 2 km. matkarajal mis pankranniku eksootilist loodust mõnusalt ja jõukohaselt tutvustab. Pankranniku pärliks on ka kaunis kultuurimõis-Saka mis pakub lõõgastavat spapuhkust ja hulga tegevust lähiümruses.

Mere pst 14, Toila Tel +372 52 89 364 (est), +372 56 33 3789 (rus) www.valgevilla.ee Külaliskorterid

5 Toila Mereresto i

Kaukvere

a nnapu nge

Toila on ajalooga suvituspiirkond. 1936 a.“Huvitav žurnaal“ tituleerib Toila Oru lossi ja pargi Eesti kauneimaks paigaks. Toila pargist ja rannast vaid ca 400 m.kaugusel asub hästi tuntud Toila SPA. Toredaid tegemisi lisandub järjest – 2020 aastast saab pargis ajas rännata. „VR Toila 1938“ viib Pätsu aega. Juurde on tekkinud hulk toidukohti.

4 Toila Valgevilla

VäikePungerja

Tagajõ gi

Marsruut: Toila – Valaste – Saka – Jõhvi (kõik kohad jäävad üksteisest ca 15-20 minutilise autosõidu kaugusele)

Uhe

jõg

Tudu

Ploomi tee 2, Kuru, Alutaguse vald Tel: +372 5295 088 www.kurupuhkemajad.ee Majutus, saun, laste ala

Nar

Koolma

Kauksi, Alutaguse vald Tel +372 5664 0649 www.kauksirand.ee Avatud suveperioodil juuni-august. Majutus, toitlustus

2 Kauksi Puhkemaja

Kurtna matkarajad

ILLuka

1 Kauksi Puhkeküla

ve

3 Kuru Puhkemajad

20

Tarumaa

Soldina

14 15 16 17

a VALIK MAJUTUSN a r v JAl aTOITLUSTUSKOHTI NING id e ho TEGEVUSI

Rausvere

Pagari

19

Sirgala

AHTME

Kiikla

18

Auvere

Mäetaguse

Sillamäelt vaid 10 minuti autosõidu kaugusele jäävad Sinimäed ja Sinimäe muuseum. Väljast väike maja, kuid sees suur lugu, millest jutustab ka tuntud film "1944“.

Jõhvist 15 minutit lõunasse asub Eesti suurim järvestik – Kurtna. Ligi 40 järve ning männimets on Alutaguse Spordi- ja Puhkekeskuse„ mängumaa“. Veel 15 minutit Alutagusemaa sügavusse- avaneb ebatavaline vaade – mäeseljakul tõusevad taeva poole sibulkuplid – siia on end peitnud Baltikumi suurim nunnaklooster Kuremäel. Kuremäelt lähedalt on otsetee Iisakusse. Iisaku on Alutagusemaa keskus, endine polivernikute rahvakillu pealinn. Iisaku Kilehkonna Muuseum pajatab nende loo väga ehedalt ja kaasahaaravalt. Ja siinsamas, kiviviske kaugusel ootab armasatud Peipsi oma rannamõnudega. Peipsi põhjarannik on Eesti pikim liivarand – üüratud ligi 33 km. Keskseks rannaks on siin Kauksi supelrand kus äsja avati rannamändide rüpes Rannahoone ja rajatud promenaadid, parklad, mänguväljakud. Alutagusemaa puhkusemõnude keskus on kaunis Mäetaguse mõisa hotell ja spaa.

a jõg

Olgina

Arumäe

Viivikonna

Rajaküla

Vaid 20 sõiduminuti kaugusel asub kuurortlinn Narva-Jõesuu ja Eesti pikim kuurortrand (ca 10 km!). Meresuu SPA on mõnus puhkepaik, mille rannas on ka rohkem tegevust (nt.rannabaar). Narva-Jõesuust tasub edasi suunduda Sillamäele. Endise salastatud linnaga aitab kõige paremini tutvuda Sillamäe Muuseum kust saab tellida eksursioone ja avastada uhkeid promenaade.

Marsruut: Jõhvi – Kurtna – Kuremäe – Iisaku – Kauksi – Mäetaguse (kohad jäävad üksteisest 15-25 minutilise autosõidu kaugusele)

Koht l

Rebu Rääsa

Oandu

Marsruut: Narva – Narva-Jõesuu – Sillamäe – Sinimäed (kõik kohad jäävad üksteisest ca 15-20 minutilise autosõidu kaugusele).

Loodusrüpes Alutagusemaa

SOMPA

i

Peeterristi Laagna

12

Mustanina

Aruküla

Põnev Narva kant

Nn.Pruuni kulla maal leiate Eesti kõige eskootilisemad maastikud – endised tööstusalad, mis on võetud ringmajandusse läbi turismi. Hullud ideed, kuidas tööstusalasid uuesti kasutada, on välja käinud kohalikud ja nende sõbrad. Et tööstusevärgist vähegi aimu saada tasub alustada Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumist – nemad juba oskavad seda teistmoodi maailma Av ijõg selgitada. Ja siis otse maa alla – Kohtla-Nõmmele, Eesti Kaevandusmuuseumi, i kus endised kaevurid ehtsates kaevanduskäikudes lugusid pajatavad. Vaid 2 km Kaevandusmuuseumist asuvad nn. Eestimaa fjordid – ehk Aidu Veemaa. Adrenaatori seiklusmeistrid on siin parimad giidid – olgu jalgsi-, džiibi või veematkal. Kiviõli Seikluskeskus on vaid 5 km Aidust – 16 seiklust perele, ka kõige väiksematele! Ja seikluste lõpetuseks sobib muidugi... saun!Kaasiksaare Lammasmäe Puhkekeskus on neid otsinud maa alt ja (Soome)maa pealt – erinevaid saunu leidub siin 10 ringis. Mõnus puhkus on garanteeritud.

Vitsiku

Aidu-Liiva

Maidla

HEAD KÜLALISED – TOOME TEIENI MEIE PARIMAD PALAD

6

5

ORU

8

Pimestiku Perjatsi Sinimäe

Vaivara

E R I

Uljaste

Konju

a jõg Tõrv

Meriküla Udria

11

me Soo

Ä N E M

Viru-Kabala

2

VanaSonda

SILLAMÄE

Tallinn

Kivi 2, Iisaku. Tel +372 332 7296 www.peetripizza.ee/pizzeriad/iisaku Toitlustus

13 Vana Fregati Pubi Pikk 18, Toila Tel +372 5699 6446 www.fregatt.ee toitlustus

14 Gruusia trahter Mimino

IdaVirumaa Eest i

Ä

LI

PÜSSI

Päite

i

KOHTLAJÄRVE Kohtla-Nõmme JÕHVI

Lüganuse Erra

KURKUSE

7

Varja

Mustmätta

Voka

Pühajõe õg haj

KIV

Toila

9 10

12

Matka

Sämi

Amula

e

Purtse

Samma

TA L L0INkmN

Moldova

Valaste

Saka

Aa

Tõrvajõe

Martsa

Läti

L

Pada

Liimala s Purt

ViruNigula

Aseri

Ontika

3

Lee

du

e Ven

maa

Lääne 1b, Jõhvi. Tel +372 337 5750 www.mimino.ee Toitlustus

15 Restoran von Taube Purtse kindluses

Purtse küla, Lüganuse vald Tel +372 5656 2092 taubecatering@purtse.ee www.purtse.ee Toitlustus, üritused, pulmade korraldamine, seminarid

16 Restoran Franzia

Koidu 10, Narva-Jõesuu. Tel +372 444 0038, Franziaresto Kohalik toit, grill

27 Alutaguse Huvikeskus

Kooli 21, Mäetaguse alevik, Alutaguse vald www.alutagusehuvikeskus.ee Kultuurikeskus, kontserdid, sündmustekorraldus, seminari- ja konverentsikorraldus, majutus

28 Alutaguse Matkaklubi

Jaama 100, Kohtla-Nõmme Tel +372 514 1692 www.matkaklubi.ee Seiklus-, räätsa-, tõukeratta, kanuu-, loodus- ja pärimusmatkad tehismaastikel, metsades, rabades ja pankrannikul

29 Puupurjekas Tütarsaare Aino

Tel +372 525 0622 tytarsaareaino Laevasõit merel ja Narva jõel, väljumised Toilast ja Narva-Jõesuust

30 Kurkuse Polaarmõis

Kukruse küla 20, Toila vald Tel +372 5687 6503 www.kukrusemois.ee Mõisas eksponeeritud baltisaksa ja polaaravastuste lugu. Ruumide rent, seminariruumid tehnikaga