Page 1

Аукціонний

дім

АУКЦІОН № 9 колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

Торги відбудуться 28 лютого 2009 року о 14.00 за адресою: м. Київ, вул. Десятинна, 12, у приміщенні музею "Духовні скарби України".

Передаукціонна виставка працює з 21 до 27 лютого з 10.00 до 19.00 (без вихідних)


2 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

Головний експерт: Вакуленко Юрій Євгенійович, доцент кафедри експертизи ДАКККІМ, заслужений працівник культури України, дійсний член ІКОМОС ЮНЕСКО. Експертиза творів: Федчишин В. І. Експертиза окремих творів: Гладкова Л. І., Живкова О. В., Кравченко О. Г., Приходько О. В., Рєзников С. Ю., Ромащенко В. М., Солонович Ю. Л., Тимченко Т. Р., Цитович В. І., Чурак Г. С. Публікація творів у цьому каталозі є підтвердженням їхньої автентичності.


3

Колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво Лоти 1F145

АУКЦІОН 28 лютого 2009


4 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

1

1. Ікона "Коронування Діви Марії", Україна, кінець XVIII ст. дерево, олія, позолота, різьблення по левкасу; 77х55х3,5 Ікона належить до високохудожніх пам'яток українського іконопису XVIII століття. На ній представлено сюжет коронування Діви Марії як Цариці Небесної після її вознесіння на небо. Подібна іконографія була дуже популярною серед художників різних часів, зокрема до зображення Коронування зверталися визнані світові митці Джотто, Рубенс, Боттічеллі, Ель Греко, Веласкес. У православному іконописі дана композиція з'явилася в кінці XVII століття і набула широкого розповсюдження та особливого шанування за часів правління імператриці Катерини II.

3 000 5 000


5

2

2. Ікона "Воскресіння Христове зі святами", Росія, початок XIX ст. дерево, темпера, срібна басма 84, тиснення; 71х53х3,5 Багатосюжетна ікона, центральним зображенням якої є композиція "Воскресіння Христове", головна подія євангельської історії F світле свято Пасхи. Вище центрального зображення знаходяться сюжети "Розп`яття" та "Старозавітна Трійця". Навколо середника розташовані 12 основних християнських свят (двунадесяті): "Різдво Пресвятої Богородиці", "Введення Богородиці до храму", "Благовіщення Богородиці", "Різдво Христове", "Стрітення Господнє", "Хрещення", "В'їзд Господень до Єрусалима", "Преображення", "Воздвиження Чесного Хреста", "Зішестя Святого Духа", "Свята Трійця Старозавітна" та "Успіння Богородиці". Ікона написана в традиційній техніці яєчної темпери. Сюжети вишукано обрамлені срібною басмою з художнім тисненням. Образ має чудово закомпоновану багатофігурну композицію, її колорит будується на співзвуччі теплих, гармонійних кольорів, що надає іконі урочистий, святковий характер.

8 000 15 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


6 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

3

3. Ікона "Казанська Богородиця", Москва, XVIII ст. майстер окладу Я. Масленников; дерево, темпера, срібло 84, позолота, перлини; 32х28,5х3,5 Образ закритий срібним окладом, вінець накладний позолочений, мафорій Богородиці прикрашений багряним оксамитом та розшитий перлинами. На окладі наявне клеймо "Я.М.", що належить знаному майстру срібних виробів Якову Масленникову, який працював 1756 F 1790Fх в Москві. Численна кількість виробів майстра знаходиться в музейних зібраннях, в тому числі в Державному історичному музеї Москви. "Богородиця Казанська" F одна з найбільш шанованих ікон на Русі. За легендою, вона була віднайдена 1579 і розміщена у Благовіщенському соборі, де прославилася своїми чудесними зціленнями. З чудотворної ікони писалися списки, котрі теж мали чудодійні властивості. Образ розміщували над дитячими ліжками для захисту від хвороб, також ним благословляли молодят. Ікона "Богородиця Казанська" вважалася покровителькою дому Романових. В Україні чудотворні ікони Казанської Богородиці знаходилися в КиєвоFПечерській лаврі, Троїцькій церкві (неподалік Софійського собору), багато їх було в храмах Чернігова та Харкова. Святкування ікони відбувається 21 липня та 4 листопада за н. ст.

8 000 15 000


7

4 4. Ікона "Свята мучениця Єлизавета", Москва, кінець XIX початок XX ст. майстер окладу І. Тарабров; дерево, олія; оклад F срібло 84, позолота, емалі, скань, зернь, карбування, гравірування; 22х18х2,5 Ікона святої мучениці Єлизавети є чудовим взірцем домашнього образу тезоіменної святої покровительки та вирізняється бездоганною художньою якістю. Образ закритий срібним позолоченим окладом високохудожньої роботи. Вінець прикрашено рослинним емалевим орнаментом. Хрест, який тримає Єлизавета, і таблички з написами також виконані в техніці емалей. На окладі проставлені клейма: "голівка у кокошнику" та "84" F міське клеймо Москви та проба срібла, а також майстра "И.Т.", що належить власнику фабрики золотих та срібних виробів Тараброву Івану Пилиповичу (працював 1893 F 1913). Майстер здобув широку популярність завдяки своїм вишуканим виробам, що вирізнялися віртуозною технікою та бездоганною якістю. Вироби І. Тараброва зберігаються в різноманітних цінних приватних та музейних колекціях, зокрема в Державному історичному музеї Москви. Свята Єлизавета F християнська мучениця, постраждала в ІІІ ст. в м. Адріанополь. Увіровавши в Христа, розповсюджувала християнство, за що й була страчена. Православна церква святкує пам'ять св. Єлизавети 4 листопада за н. ст.

35 000 55 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


8 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

Зображення на іконі повторює сюжет розпису над входом на хори Володимирського собору в Києві, який В. Васнецов виконав близько 1893. Певно, ця ікона була написана художником на спеціальне замовлення, одне з тих, які на початку ХХ ст. він отримував від представників російської еліти.

5. Васнецов В. Ікона "Хрещення Русі", Росія, І чверть ХХ ст. дерево, олія; 52х40х2,6 Васнецов Віктор Михайлович (1848 F 1926) Видатний російський живописець, іконописець, рисувальник, працював у галузі книжкової ілюстрації та театральної декорації, створював ескізи мозаїчних панно та креслення архітектурних споруд тощо. Народився в с. Лоп`ял, Вятська губернія, Росія, в родині священика. Освіту здобував спочатку у Вятському духовному училищі, згодом F у духовній семінарії. 1867 переїхав до Петербурга та почав навчання у Рисувальній школі ТЗХ (у І. Крамського). 1868 F 1875 навчався в Петербурзькій АМ у П. Басіна та В. Верещагіна. Член та експонент ТПХВ (з 1878), СРХ (з 1903), виставляв твори на численних художніх виставках у Петербурзі, Москві, Лондоні, Парижі, Римі та ін. На ранньому етапі (1870Fті) у творчості художника переважали побутові картини, пізніше головним напрямком стає билинноFісторична картина. З початку 1880Fх почав серйозно займатися релігійним живописом та іконописом, на запрошення професора А. Прахова створив розписи Володимирського собору в Києві, за що отримав звання професора живопису, після 1917 продовжував працювати над народними казковими темами. Дійсний член АМ (1893), почесний член Реймської Академії (1895) та багатьох російських художніх об'єднань, нагороджений орденом Почесного легіону (1902). Твори зберігаються в ДТГ, ДРМ, меморіальному будинкуFмузеї В. Васнецова в Москві, Вятському ХМ та ін.

100 000 200 000


9

5

АУКЦІОН 28 лютого 2009


10 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

6. Соломко С. "Ескіз турецького костюма", початок ХХ ст. папір, акварель; 40х24; праворуч знизу "Соломко" Соломко Сергій Сергійович (1867 F 1928) Російський художник, графік, аквареліст. Народився в Петербурзі у родині генерала. Навчався в МУЖСА (1883 F 1887) та Петербурзькій АМ (1887 F 1888). Віртуозно малював аквареллю історичні та алегоричні сюжети, сцени з боярського життя та ілюстрації до російських казок. Працював для багатьох журналів ("Мир искусства", "Золотое руно", "Нива", "Шут" та ін.), ілюстрував твори О. Пушкіна, М. Лермонтова, М. Гоголя. За його малюнками було видано цілий ряд листівок. Працював для Імператорського порцелянового заводу, створював мініатюри для ювелірної фірми К. Фаберже. 1914 його акварельну роботу "Кірасир" придбала імператриця Олександра Федорівна. Член ТРА і Петербурзького тFва художників. З 1910 постійно жив у Парижі, де мав велику популярність. Виконав для паризьких видавництв ілюстрації для ряду видань, створив декілька серій листівок на теми російської старовини для видавництва Лапіна. 1921 брав участь у виставці "Художники Імператорської АМ Петрограда". Був членом ТFва взаємної допомоги та благодійності російських художників у Парижі. Похований у СентF Женев'євFдеFБуа.

2 200 3 000 6

7. Чумаков Ф. "Сновидіння", кінець ХІХ ст. папір, соус, білило; 38х28,5; правий верхній кут "Th. Tchoumakoff" Чумаков Федір Петрович (1823 F 1899) Російський живописець, графік. Народився у Петербурзі. 1834 F 1840 навчався в Петербурзькому театральному училищі, звідки перейшов до Петербурзької АМ як пенсіонер ТЗХ. К. Брюллов та П. Басін пророкували художнику велике майбутнє. 1847 було присуджено малу та велику срібні медалі. 1850 за станом здоров'я виїхав до Італії. 1852 повернувся до Петербурга і представив на академічній виставці дві картини, за які отримав звання академіка. Славився як майстер жіночого портрета, також писав великі композиції на історичну тематику. 1857, об'їхавши всю Європу, оселився у Парижі, де регулярно експонував свої твори на Салоні. 1863 паризька художня критика схвалила написані майстром жіночі голівки, а наступного року жіночий портрет на весь зріст приніс автору загальне визнання і славу. Роботи купували Олександр II, княгиня Марія Миколаївна, президент Паризької АМ і французькі урядовці. 1866 отримав орден св. Анни 3Fго ступеня за успіхи в історичному живописі та досягнення у художній діяльності. В останні роки малював виключно портрети, особливо типи жіночих голівок, за що отримав прізвисько "російського Грьоза".

7

4 000 6 000


11

8

8 8. Баумгартнер А. Парні роботи "Пейзаж із волом", початок ХХ ст. дерево, олія; 15х31,5; лівий нижній кут "A. Baumgartner"

"Цигани на привалі", початок ХХ ст. дерево, олія; 15х31,5; правий нижній кут "A. Baumgartner" БаумгартнерFСтойлов Адольф Костянтин (1850 F 1924) Болгарин за походженням. Народився в м. Лінц, Австрія. У 1880Fх навчався в Петербурзькій АМ. Картини та малюнки митця відтворювалися в журналах 1890 F 1900Fх. Жив і працював у Росії, АвстроFУгорщині та Болгарії. Писав жанрові полотна, сцени полювання і перегонів. Твори знаходяться у музеях Європи та приватних колекціях. Чимало робіт зберігаються у південноафриканському зібранні Г. Бібікова F представника старовинного дворянського роду і нащадка російських емігрантів.

10 000 15 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


12 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

9

9. Вельтен В. "Перед полюванням", кінець ХІХ початок ХХ ст. дерево, олія; 16х24; лівий нижній кут "W. Velten" Вельтен Вільгельм (Velten Wilhelm, 1846 F 1929) Російський та німецький живописець. Народився в Петербурзі. Навчався в Петербурзькому училищі Св. Петра і Павла, 1867 F 1869 F в Петербурзькій AM. 1870 переїхав до Німеччини та вступив до Мюнхенської AM. 3 1879 брав участь у академічних і міжнародних виставках. Автор пейзажів, анімалістичних і жанрових композицій. Працював у техніці олійного живопису, спеціалізувався на зображенні кінних сцен. Представлений у зібраннях Пінакотеки та Баварського національного музею в Мюнхені, Національної галереї у Празі.

7 000 10 000


13

10 10. Віллевальде Б. "Батальна сцена", 1840ві рр. дерево, олія; 33х24; лівий нижній кут "Б. Виллевальде" Віллевальде Богдан Павлович (1818 F 1903) Відомий російський художникFбаталіст. Народився в м. Павловськ. Навчався в Петербурзькій АМ у К. Брюллова та О. Зауєрвейда (1838 F 1944). В період навчання отримав три срібні (1838, 1939), дві золоті (1841, 1842) медалі та звання художника (1842). Пенсіонер АМ за кордоном (1843 F 1844). З 1845 F академік АМ. З 1842 F експонент численних виставок, зокрема: Всесвітніх виставок у Парижі (1867) та Відні (1873), виставок в Антверпені (1885) та Берліні (1886). Викладав у Петербурзькій АМ (1848 F 1894). 1888 отримав звання заслуженого професора. Серед учнів F П. Грузинський, М. Шильдер, В. Штернберг та інші відомі художники. Писав портрети та картини з воєнної історії Росії. Ряд творів присвятив реальним воєнним подіям, в яких сам брав участь. Мав великий вплив на розвиток батального живопису як самостійного жанру в російському мистецтві. Представлений у Державному Ермітажі, ДРМ, ДТГ, Новгородському, Калузькому, Орловському, Нижньотагільському, Волгоградському та Іркутському ХМ.

90 000 130 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


14 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

11. Дворников Т. "Телята", кінець ХІХ ст. папір, олівець; 24,5х30,5; праворуч знизу "Т. Дворников"

500 1 000

11 Дворников Тит Якович (1862 F 1922) Український живописець. Навчався у Харківській та Одеській рисувальних школах, у Петербурзькій AM (1891 F 1897). 3 1893 F член ТПРХ, з 1912 F ТПХВ. Один із членівFзасновників ТFва художників ім. К. Костанді (1922). Учасник I Салону В. Іздебського (1909 F 1910). 3 1913 викладав живопис у ОХУ. Роботи зберігаються в НХМУ, Одеському ХМ та багатьох інших зібраннях.

Ладиженський Геннадій Олександрович (1853 F 1916) Український і російський живописець, аквареліст. Народився в м. Кологрив, Костромська губернія, Росія. 1870 вступив до Петербурзької АМ. 1873, під впливом знайомства з І. Крамським та І. Шишкіним, перейшов на живописне відділення в майстерню М. Клодта. Закінчив АМ 1879 зі званням художника 2Fго ступеня. Академік живопису з 1910. Викладав малювання в училищах Одеси (1882 F 1914). ЧленFзасновник ТПРХ. Експонент виставок АМ. 1886 та 1899 в Одесі відбулися персональні виставки. Зібрав велику колекцію образотворчого мистецтва та антикваріату, яку згодом передав місту Кологрив.

12. Ладиженський Г. "Сільський ярмарок", кінець ХІХ ст. папір; акварель; 22х28; правий нижній кут "Ген. Ладыженскій"

12

2 000 4 000


15

13 На звороті товарний ярлик "Москомиссионторга" від 1975 р. Робота і присвячена їй стаття опубліковані в журналі Спілки письменників України "Жовтень", №2 (508), лютий 1987 р.

13. Трутовський К. "Гріх", 1860ті рр. папір, акварель; 37,5х52,5; правий нижній кут "К. Трутовскій" Трутовський Костянтин Олександрович (1826 F 1893) Російський і український художник, графік. Народився в с. Яковлівка, нині Курська область, Росія. Здобув військовоF інженерну освіту в Петербурзі. 1845 F 1849 відвідував класи Петербурзької АМ (учень Ф. Бруні). 1856 отримав звання некласного художника, 1861 F академіка. Інспектор МУЖСА (1871 F 1881). З 1875 F член Бельгійського королівського тFва акварелістів. В 1860 F 1880Fх подовгу працював в Україні. Створив велику кількість картин, присвячених побуту українського села. Відомий як видатний ілюстратор творів українських письменників F М. Вовчка (1860), М. Гоголя (1874 F 1876), Т. Шевченка (1885 F 1889). Брав участь у виданні альбому "Живописна Україна" Л. Жемчужникова (1861 F 1862). Автор серії малюнків із життя Т. Шевченка. Твори часто друкувалися в часописах "Нива" та "Художественный листок”. Роботи зберігаються в ДТГ, ДРМ, НХМУ та Державному музеї Т. Шевченка.

18 000 25 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


16 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

14

На звороті етикетка Весняної виставки Петербурзької АМ.

14. Пінегін М. "На Півночі", 1914 р. полотно на картоні, олія; 12х33; правий нижній кут "Н. Пинегинъ 1914" Пінегін Микола Васильович (1883 F 1940) Російський художник, письменник, дослідник Півночі. Народився в м. Єлабуга, Росія. Початкову освіту здобув у Казанській художній школі. 1916 закінчив Петербурзьку АМ. Служив художникомFісторіографом Чорноморського флоту. З 1910 брав участь у виставках. З 1920 жив у еміграції, працював сценографом. Автор декорацій до опери "Борис Годунов" у постановці Королівського театру в Празі. 1923 в Берліні познайомився з М. Горьким, який високо оцінив талант ученого та сприяв виданню книг М. Пінегіна про Російську Північ. 1924 повернувся до Росії. Працював як дослідник на геофізичних станціях у Арктиці, брав участь у створенні Арктичного інституту та Музею Арктики. Автор численних книг про Російську Північ. Один із засновників російської полярної школи художників. Роботи зберігаються в ДРМ, Російському державному музеї Арктики й Антарктики та ін.

6 000 8 000 На звороті


17

15 Експертний висновок Г. Чурак та Л. Гладкової (ДТГ).

15. Полєнов В. "Палестинський пейзаж", 1880ті рр. полотно, олія; 20,5х27,5 Полєнов Василь Дмитрович (1844 F 1927) Видатний російський художник, педагог, суспільний діяч. Народився в Петербурзі. Навчався в АМ (1866 F 1871), брав уроки живопису у П. Чистякова та І. Крамського. 1870 отримав першу золоту медаль і звання класного художника за програму "Воскресіння доньки Іаїра". Пенсіонер АМ (1872 F 1876) у Франції, Італії, Німеччині. 1876 отримав звання академіка за картину "Арешт графіні д'Етремон". З 1879 брав участь у виставках ТПХВ. 1892 отримав звання професора, 1893 став дійсним членом АМ. Вийшов зі складу АМ на знак протесту проти розстрілу демонстрації 1905. Автор пейзажів, жанрових та історичних полотен. Твори зберігаються в ДТГ, ДРМ, Київському музеї російського мистецтва та ін.

35 000 55 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


18 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

16

16. Грузинський П. "Кавказ", остання чверть ХІХ ст. полотно, олія; 78,5х102,5; правий нижній кут "П. Грузинский" Грузинський Петро Миколайович (1837 F 1892) Російський художник, баталіст, жанрист. Народився в м. Курськ. 1850 відвідував Рисувальну школу ТЗХ у Петербурзі. Закінчив Петербурзьку АМ по класу батального живопису у Б. Віллевальде (1851 F 1863). Був нагороджений медалями F трьома срібними (1854, 1857, 1858) і двома золотими (1860, 1862). Пенсіонер АМ у Німеччині, Італії, Франції (1863 F 1872). 1865 подорожував Кавказом, де створив велику серію пейзажів, жанрових та батальних сцен. 1872 за картину "Оставление горцами аула при приближении русских" отримав звання академіка АМ. З 1872 жив у Петербурзі. Чимало працював на замовлення царської сім'ї, імператорського двору та різноманітних ілюстрованих журналів. Брав участь у Всесвітніх виставках у Лондоні (1872), Відні (1873), Філадельфії (1876), Берліні (1891), Всеросійській виставці у Москві (1882). Роботи зберігаються у ДРМ, ДТГ, КГ та ХМ Одеси, Тули, Воронежа, Хабаровська, Новоросійська, Краснодара, Севастополя, Єкатеринбурга, приватних зібраннях Росії, України та інших країн.

25 000 35 000


19

17

17. Левченко П. "Зимова річка", 1900ті рр. полотно, олія; 35х49; лівий нижній кут "П. Левченко" Левченко Петро Олексійович (1856 F 1917) Ураїнський живописецьFпейзажист і рисувальник. Початкову художню освіту здобув у Б. Безперчого. 1878 F 1883 навчався в Петербурзькій АМ. За характером творчості близький до передвижників. Був членом ТПРХ. З 1886 викладав у Харківській рисувальній школі М. Раєвської. З 1886 експонував картини на пересувних виставках. Писав переважно пейзажі України.

65 000 90 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


20 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

18

18. Бредов А. "Свято", середина ХІХ ст. полотно, олія; 96х142; ліворуч знизу "A . Bredow" Бредов Альберт (1828 F 1899) Російський художник театру, пейзажист. За походженням німець. 1852 F 1855 працював декоратором у Ризі, потім F недовго у Таллінні. Декоратор при Дирекції московських (1856 F 1862) і петербурзьких (1860 F 1871) імператорських театрів. Оформив велику кількість відомих вистав у Великому театрі у Москві (балет "Сильфіда"), Маріїнському театрі (опери "Руслан і Людмила", "Життя за царя"). Ескізи декорацій видані в "Альбомі до опери "Життя за царя" (Петербург, 1863). Був послідовником відомого театрального художника А. Роллера. В декораціях виконував ефектні сценічні картини. 1868 вступив до Петербурзької АМ. На академічних виставках експонував пейзажі "Ліс Швангейм поблизу ФранкфуртаFнаFМайні", "Вид у горах Таунус", "Руїни замку "Кенігсштейн", "Хати в Парголові", "Російське село" тощо. Багато подорожував, малював ландшафти та міські сцени Німеччини, Латвії та Росії. Роботи художника неодноразово були відмічені видатним російським критиком В. Стасовим.

20 000 30 000


21

19 19. Розен К. "Зимовий ліс", І третина ХХ ст. полотно, олія; 85,5х49; ліворуч знизу"K. Rosen" Розен Карл (1864 F 1934) Російський і латвійський живописець, майстер ліричного пейзажу. Народився в м. Єлгава, Латвія. Після закінчення місцевого реального училища поїхав до Петербурга, де продовжив навчання в Петербурзькій АМ у Ф. Бурова, І. Шишкіна та Ю. Клевера за класом пейзажного живопису. Брав участь у виставках АМ (1906 F 1914). Повернувся до Латвії 1918, продовжив дружбу з Ю. Клевером, що мав у Ризі власний салонFмайстерню. Персональна виставка відбулася 1927 у ризькому Клубі офіцерів. 1937 у Єлгаві вдова художника влаштувала його посмертну виставку. Більшість картин ще за життя автора знайшла своїх поціновувачів у Данії, Швеції, Англії, Голландії, Франції, на батьківщині F у Латвії, а також у Росії.

18 000 25 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


22 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

20

20. Попов В. "Карельський пейзаж", кінець ХІХ початок ХХ ст. полотно на картоні, олія; 41х56; правий нижній кут "Вен. Поповъ" Попов Веніамін Миколайович (1869 F 1945) Російський художник, основоположник реалістичного профейсійного живопису в Карелії. Народився в Пермській губернії, у родині священнослужителя. Початкову художню освіту здобув у Пермі у відомого художника А. Шаніна. Закінчив Вище ХУ при Петербурзькій АМ. Після закінчення стажувався у майстерні І. Рєпіна. Одна з найвідоміших робіт "За тканням" демонструвалася на виставках у Москві (1898), Мюнхені (1901), СанFЛуї (Франція, 1904) і отримала міжнародне визнання. З 1912 експонував твори на виставках петербурзьких художників. З 1919 жив у Петрозаводську, де викладав малювання та живопис у різних художніх навчальних закладах (1921 F 1936). Був директором Петрозаводської художньої школиFмайстерні (1919 F 1921). Брав активну участь у художніх виставках Карелії. Провів ряд персональних виставок у Петрозаводську (1921, 1928, 1937). Заслужений діяч мистецтв Карельської АРСР (1939) і народний художник КарелоFФінської РСР (1944). Чимало картин загинуло під час Великої Вітчизняної війни. Ті, що залишилися, зберігаються в Музеї образотворчих мистецтв Республіки Карелії та в інших музейних і приватних зібраннях.

6 000 10 000


23

21

21. Воронков В. "У саду", 1897 р. полотно, олія; 38х55,5; правий нижній кут "В. Воронковъ 97 г." Воронков Василь Єгорович (1859 F ?) Російський живописець, пейзажист. Народився в с. Терехова, Московська губернія. 3 1878 був вільним слухачем Петербурзької AM. 1885 отримав звання некласного художника. На виставках AM експонувалися роботи: 1886 F "Берег Ладозького озера", 1887 F "Полудень", 1888 F "Ліс", "Берези", 1889 F "У лісі". В Іркутському обласному ХМ зберігається картина "Літній пейзаж".

12 000 18 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


24 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

22

22. Кучумов В. "Прогулянка", 1920 р. картон, олія; 14,5х20,5; правий нижній кут "В. Кучумов 1920" На звороті авторські підпис і назва. Кучумов Василь Микитович (1888 F 1959) Російський художник, майстер історичного живопису, пейзажист, театральний художник. Народився в Петербурзі. Закінчив Вище ХУ при Петербурзькій АМ, де навчався у В. Маковського (1910 F 1916). 1911 отримав ІІ премію АМ. Брав участь у щорічних виставках "ТFва незалежних" (1911 F 1914), групи "Треугольник" (1908), ТFва ім. А. Куїнджі (1926 F 1929), був експонентом ТПХВ. Відчув вплив майстрів "Мира искусств", дотримувався їхньої історичної концепції, часто передаючи у своїх роботах настрій пушкінської доби. 1921 F 1938 малював у різних техніках інтер`єри та види приміських палаців Петербурга. Роботи зберігаються в ДРМ, МузеїFзаповіднику "Оранієнбаум", Дніпропетровському ХМ, інших музеях Росії та України.

5 000 8 000


25

23

23. Світлицький Г. "Хата", початок ХХ ст. полотно, олія; 36х40; на звороті штамп "К.М.У.М." та "Светлицкий Григорий Петрович" Світлицький Григорій Петрович (1872 F 1948) Український живописець. Навчався у КРШ М. Мурашка (1889 F 1893), Петербурзькій АМ (1893 F 1900) в І. Рєпіна, М. Кузнецова, працював у майстерні А. Куїнджі. Брав участь у розписах Ісаковського собора, за що отримав почесний дворянський титул від імператора Миколи ІІ. 1918 експонував роботи на виставці ТПХВ. З 1947 F професор КХІ. Став першим народним художником УРСР (1946). 1958 в Києві був відкритий будинокFмузей художника.

10 000 15 000 На звороті “Національний музей” АУКЦІОН 28 лютого 2009


26 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

24

24. Туржанський Л. "Сільський пейзаж", 1939 р. картон, олія; 20х30; на звороті авторські підпис, дата та етикетка АХРР Туржанський Леонард (Леонід) Вікторович (1875 F 1945) Російський живописецьFпейзажист. Народився в м. Єкатеринбург, Росія. Навчався в Центральному училищі технічного малювання барона Штігліца (1895), Строгановському художньоFпромисловому училищі (1896 F 1897) та МУЖСА (1898 F 1909) у В. Бакшеєва, О. Степанова, В. Сєрова та К. Коровіна. Член ТПХВ (1911 F 1912), СРХ (1912 F 1913), АХРР (з 1924). Жив і працював у Москві. Розробляв типи "левітанівського" і "коровінського" пейзажів, "сільського пейзажу" В. Сєрова. Писав тонкі за колоритом, пастозні за манерою виконання ліричні види російської північної та уральської природи.

10 000 15 000


27

25

25. Столиця Є. "Літо в Херсонській губернії", 1920ті рр. полотно, олія; 45х56; лівий нижній кут "Столица" Столиця Євген Іванович (1870 F 1929) Російський художник, живописець, пейзажист. Навчався в ОРШ у Г. Ладиженського, у Петербурзькій АМ (1888 F 1897) у М. Клодта, пізніше в А. Куїнджі. 1891 отримав другу срібну медаль, 1893 F першу і другу срібні медалі, 1897 F звання художника, 1909 F академіка живопису. Брав участь у виставках АМ (з 1893), ТПРХ (з 1900). ЧленFзасновник ТFва ім. А. Куїнджі (1909), ТFва художників ім. І. Рєпіна (1924 F 1929). В радянські часи працював переважно в жанрі пейзажу, був активним членом АХРР. Жив і працював у Петербурзі, с. Ананьєво Одеської губернії (1916 F 1922), Загорську (1923 F 1925), Москві (1925 F 1929). Твори представлені в ДТГ, ДРМ, Самарському обласному ХМ.

20 000 30 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


28 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

Картина створена, ймовірно, у с. Семенівське Костромської губернії, де Б. Кустодієв працював кожного року впродовж 1901 A 1915. Там художник виконав велику кількість етюдів для майбутніх композицій, а також створив низку селянських портретів і жанрових сцен з народного побуту.

26. Кустодієв Б. "У церкві. Очікування", 1902 р. полотно, олія; 118х72; правий нижній кут "Б. Кустодіев 1902" Кустодієв Борис Михайлович (1878 F 1927) Видатний російський живописець, художник театру, працював також у техніці графіки. Народився в м. Астрахань, Росія. 1893 F 1896 брав уроки живопису у П. Власова. 1896 F 1903 навчався в Петербурзькій АМ у майстернях В. Савинського та І. Рєпіна (під час навчання в якого брав активну участь у створенні картини "Засідання Державної Ради"). Пенсіонер АМ у Франції та Італії 1904. В тому ж році став співзасновником "Нового общества художников". З 1907 F член "Союза русских художников", з 1911 F "Мира искусства", з 1923 F АХРР. Академік АМ з 1909. На початку 1900Fх почав розробляти своєрідний жанр портретаFкартини, в якому модель була тісно пов'язана з оточуючим її інтер'єром або пейзажем. Згодом працював здебільшого над полотнами на теми селянського та купецького побуту. Виконав декілька циклів ілюстрацій до класичних літературних творів та творів сучасників. Створював декорації для Малого художнього театру, МХАТу, Великого драматичного театру та ін. Твори зберігаються в ДТГ, ДРМ, Астраханській картинній галереї ім. Б. Кустодієва та багатьох ін.

350 000 500 000


29

26 Експертний висновок Г. Чурак та Л. Гладкової (ДТГ). АУКЦІОН 28 лютого 2009


30 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

27

27. Червінський К. "Хата з мальвами", 1944 р. дерево, олія; 36,5х57,5; правий нижній кут "K.Czerwinski" Червінський Казимир ( Czerwinski K. 1871 F 1950Fті) Український і польський художник, живописець. Народився на Волині, поблизу Кременця. Навчався у Варшавській школі красних мистецтв. Працював переважно в галузі пейзажу та жанрового живопису. У 1910Fх емігрував до США. Жив і працював у НьюFЙорку. Брав активну участь у художніх виставках протягом 1920 F 1925.

5 000 8 000


31

28

28. Томасевич С. "По бездоріжжю", І чверть ХХ ст. полотно, олія; 60,5х115,5; правий нижній кут “Tomasewicz” Томасевич Степан (1859 F 1932) Український живописець і графік. Народився в м. Збараж, Тернопільська область. Навчався у Збаражі в церковоного маляра Я. Копровського, згодом у Краківській школі красних мистецтв. У 1890Fх разом із К. Устияновичем розписував церкву в с. Бутини біля Жовкви. Малював декорації для театру "Руської Бесіди", був карикатуристом журналу "Страхопуд". Автор пейзажів, портретів і жанрових сцен.

7 000 10 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


32 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

29 Експертний висновок Ю. Ямаша.


33

29. Труш І. "Захід сонця. Човни на березі", ІІ чверть XX ст. картон, олія; 67х95,5; правий нижній кут "I.Trusz" Труш Іван Іванович (1869 F 1941) Видатний український живописець, художній критик. Автор краєвидів, тематичних картин, статей на теми літератури та мистецтва. Народився в с. Висоцьке, Львівська область. 1891 F 1897 навчався в Краківській AM у Я. Матейки та Я. Станіславського. 3 1900 викладав живопис і рисунок у КРШ М. Мурашка. Ініціював створення художніх гуртів "ТFво для розвою руської штуки" (1898) та "ТFво прихильників української літератури, науки і штуки" (1904). 1905 брав активну участь в організації І Всеукраїнської виставки у Львові та у виданні першого в Україні мистецтвознавчого журналу "Артистичний вісник".

50 000 70 000

АУКЦІОН 28 лютого 2009


34 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

30. Шварц П. Ескіз до опери "Аїда", 1920ті рр. папір, акварель, туш; 30х25; правий нижній кут "П. Шварцъ" Шварц Павло Фрідріхович (1875 F 1934) Український живописець, графік та театральний художник. Народився в Одесі. Здобув освіту на юридичному факультеті Новоросійського університету (1895 F 1899). 1903 виїхав до Парижа, де навчався живопису в академії Вітті. Після повернення до Одеси працював художником в ІFму Одеському територіальному батальйонному окрузі (1921). Один із засновників ТFва ім. К. Костанді. Брав участь у виставках ТFва 1925 F 1927. Протягом 1923 F 1934 був вченим секретарем та експертом музейного фонду Одеси. Працював художникомFдекоратором Одеського оперного театру (з 1926). Брав активну участь у відновленні театру після пожежі 1925. Член ТПРХ з 1916. Постійно експонувався на виставках ТFва. Роботи художника зберігаються в музейних колекціях в Україні, зокрема, в Одеському ХМ.

1 500 3 000 30

Колесников Степан Федорович (1889 F 1955) Український живописець, пейзажист. Народився в с. Адріанопіль, нині Луганська область. 1897 F 1903 навчався в ОХУ (у К. Костанді та Г. Ладиженського), 1903 F 1909 F у Петербурзькій AM (в I. Рєпіна, В. Маковського та О. Кисельова). Після закінчення AM отримав звання художника та право на закордонне пенсіонерство (1910 F 1912). 3 1905 постійний учасник виставок ТПХВ, AM. Член ТПРХ, ТFва ім. А. Куїнджі. 1909 отримав велику золоту медаль на X Міжнародній виставці в Мюнхені. Твори з успіхом експонувалися на персональних виставках у Петербурзі, Москві, Белграді, Парижі, Празі. Жив у Петербурзі, Одесі, після 1920 F в Белграді, де був професором Белградської AM.

31. Колесников С. "Рання весна", 1930ті рр. полотно на картоні, олія; 17х23,3; правий нижній кут "С Колесников"

31

4 000 7 000


35

32

32. Гауш О. "Гора святого Георгія", 1937 р. дерево, олія; 51х65; правий нижній кут "А Гауш 1937" Гауш Олександр Федорович (1873 F 1947) Український та російський живописець. Народився в Петербурзі. Навчався в П. Чистякова (до 1893), потім у Петербурзькій АМ у О. Кисельова. 1899 отримав звання художника. Один із організаторів "Нового тFва художників" (1914), член об'єднання "Мир искусства", ТПРХ. Викладав в учбових закладах Петрограда (до 1924), в ОХІ (1928 F 1934, професор з 1928), ОХУ (1934 F 1938). Працював у жанрах пейзажу та натюрморту.

60 000 80 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


36 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

33

33. Агітаційний плакат "Для остаточної перемоги Червоної армії потрібні червоні командири", початок 1920х рр. папір, літографія; 80х59

1 500 3 000


37

34. Кашина Н. Парні роботи "Кімната. Вечір", 1932 р. папір, туш, графітний олівець; 17,7х23,8

34

Кашина (КашинаFПам`ятних) Ніна Василівна (1903 F 1985). Російська художниця, живописець, графік. Добре відома як майстер тематичних картин, пейзажів, художник книги. Народилася в м. Перм, Росія. Навчалася в Пермському ХУ, 1923 F 1930 F у ВХУТЕМАСі (у М. Купріянова та В. Фаворського). З 1928 входила до складу художнього об'єднання "Рост". Член групи "13", брала участь у першій (1929) та другій (1930) виставках групи. Роботи експонувалися на виставках у Московському будинку художників (1977; гуаші Н. Кашиної з цієї виставки були придбані ДМОМ); ДТГ (1986); ДРМ (1988); ДМОМ (1989); а також у Будапешті (1987) та Відні (1988). Жила та працювала в Москві. Твори знаходяться в ДТГ, ДРМ, ДМОМ, ХМ Пермі, Саратова та ін.

34. "Інтер'єр із круглим столом та каміном", початок 1930х рр. папір, акварель, білило, графітний олівець; 21,8х31,7 Експертний висновок Ю. Солоновича

1 500 3 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009

34


38 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

35. Сойфертіс Л. "Більярдна", 1965 р. папір, вугілля; 45х61

1 500 2 500

35 Сойфертіс Леонід Володимирович (1911 F 1996) Відомий російський художник, графік. Народився в м. Ільїнці, Вінницька область. 1928 F 1930 навчався у XXI, 1933 F 1936 F на відділенні підвищення кваліфікації художників при МХІ (в О. Радакова, П. Львова, М. Родіонова). Автор жанрових композицій, художникFілюстратор, карикатурист. 3 1929 працював у газетах і журналах. Учасник численних виставок. 1969 отримав I премію на 5Fій графічній бієнале ім. Ч. Маркореллі (м. Толентіно, Італія). Персональні виставки відбулися в Ленінграді та Белграді. ЧленFкореспондент AM СРСР з 1966, народний художник РРФСР з 1990. Твори зберігаються в ДТГ, Державному музеї образотворчих мистецтв ім. О. Пушкіна, Музеї оборони та звільнення Севастополя.

Конончук Сергій Пилипович (1912 F 1941) Український художник, графік. Народився в Києві. Початкову художню освіту здобув у М. Рокицького. Брав участь у художніх виставках у Києві (1927), Харкові (1929), Парижі (1929). 1928 F 1931 навчався на графічному відділенні в Київській художньоFпрофесійній школі в О. Рубана, К. Трохименка, К. Єлеви. Співпрацював із видавництвами "Культура", "Мистецтво", "Молодий більшовик", "Держвидав" тощо. Ілюстрував книги класиків української літератури, Х. Андерсена, Л. Фейхтвангера, А. Чехова, М. Гоголя, численні дитячі видання. 1931 F 1941 був художникомFмультиплікатором на кіностудії ім. О. Довженка та на Київській студії кінохроніки. Займався створенням екслібрисів. 1980 у Києві відбулася меморіальна виставка творів. Творчий шлях художника був детально досліджений В. Рубан ("Забытые имена. Рассказы об украинских художниках ХІХ F начала ХХ века", Київ, 1990).

36. Конончук С. "Кіт", 1937 р. папір, туш, перо; 30х42; ліворуч зверху "SK 1937"

36

2 000 4 000


39

37

37. Шубін С. "Ролан Гаррос", 1930 р. папір, гуаш; 28,5х39; правий верхній кут "Choubine 1930" Шубін Серж (Залшупін Сергій Олександрович, 1900 F 1931) Художник російської еміграції. Народився в Петербурзі в сім'ї О. Залшупіна, видавця "Энциклопедии банковского дела" та газет "Русский экономист" і "Жизнь и суд". Навчався в Новій художній майстерні у В. Шухаєва та О. Яковлєва (1915 F 1918). 1921 емігрував до Берліна. Працював у емігрантських виданнях, де публікував портретні замальовки. Брав участь у художніх виставках, зокрема 1923 у Виставці оригінальних рисунків петроградських книжкових знаків. 1923 берлінське видавництво "Гамаюн" випустило тиражем у 100 примірників альбом офортів художника "Портреты современных русских писателей", до якого увійшли портрети О. Блока, А. Бєлого, М. Горького, Б. Пільняка, І. Шмельова тощо. В цьому ж році виконав ілюстрації до книги "Аліса в країні чудес" Л. Керролла в перекладі В. Набокова. З 1924 жив у Парижі. Виставляв свої роботи під псевдонімом "Серж Шубін" на Осінньому салоні (1924, 1930).

6 000 10 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


40 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

38 38. Бурлюк Д. "Квіти у вазі", ІІ чверть ХХ ст. полотно, олія; 61x46; лівий нижній кут "Burliuk." Бурлюк Давид Давидович (1882 F 1967) Український та російський живописець, графік, поет, письменник, художній критик. Народився на хуторі Семиротовщина, Харківська область. Навчався в ОХУ та Казанському ХУ, з 1902 F у Королівській академії в Мюнхені, з 1904 F в ательє Ф. Кормона в Парижі, 1910 F 1914 F в МУЖСА. Один із лідерів російського авангарду і організаторів об'єднання "Бубновый валет" (1910). Працював також у галузі книжкової графіки і театральноF прикладного мистецтва. Член і експонент ряду московських художніх об'єднань та виставок (1906 F 1915). За визначенням сучасників F "батько російського футуризму". Організатор спілки футуристів "Гилея" (1910 F 1913). Жив і працював у Казані, Одесі, Мюнхені, Парижі, Петербурзі, Москві, на Уралі. 1920 виїхав за кордон. Помер у НьюFЙорку.

60 000 80 000


41

39 39. Грищенко О. "Натюрморт із білою вазою", 1930ті рр. дерево, олія; 55х45; ліворуч знизу "Gritchenko" Грищенко Олексій Васильович (1883 F 1977) Видатний український живописець, графік, один із найвідоміших українських авангардистів. Народився в м. Кролевець, Чернігівська губернія. Навчався на філологічних факультетах університетів Петербурга, Москви, Києва. 1905 навчався живопису в майстерні С. Світославського в Києві, 1910 F 1911 F в студіях К. Юона та I. Машкова. 1919 викладав у ДВХМ. Експонент виставок сучасного мистецтва в Москві (1910 F 1919). Член об'єднання "Мир искусства" (1917). Мистецтвознавець, автор теоретичних досліджень у сфері мистецтва, програмних маніфестів "лівих" авангардних течій. Жив і працював у Києві, Петербурзі, Москві, Константинополі, Парижі.

40 000 60 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


42 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

40

40. Воловик Л. "На Лазурному узбережжі", II чверть ХХ ст. полотно, олія; 46х55; лівий нижній кут "Volovick" Воловик Лазар (1902 F 1977) Живописець, художник театру та кіно. Народився в м. Кременчук, Україна. 1917 F 1919 навчався в художній школі в Харкові та Українській АХ. 1921, без грошей, з адресою: кав'ярня "Ля Руш", приїхав до Парижа. Знайшов притулок у скульптора БайдароваFПолякова, майбутнього батька актриси М. Владі. 1922 відвідував заняття в академії Гранд Шам'є. З 1923 жив у "Ля Руш". Його сусідами були М. Кикоїн, П. Кремень, Х. Сутін, пізніше F Я. Шапіро. Писав портрети, ню, пейзажі, натюрморти. Брав участь у багатьох групових виставках російських художників у паризьких галереях спільно з Х. Сутіним, П. Кременем, В. Найдичем. Працював як театральний художник, виконував декорації та ескізи костюмів. 1936 провів персональну виставку в НьюFЙорку. Під час Другої світової війни залишався в Парижі. Його майстерню в "Ля Руш" було пограбовано. Картини знищені. 1943 разом з Ж. Браком, А. Дереном та іншими художниками взяв участь у виставці "Intimite". 1944 оселився на Монпарансі. З 1946 працював для трупи "Русские балеты". У повоєнні роки провів персональні виставки в галереях А. Maurice (1952, 1958) и SerretFFauveau (1963, 1965, 1967, 1972), брав участь у групових виставках: "Ля Руш" (галерея Montparnasse, 1960), "Російські художники Паризької школи" (Будинок французької думки, 1961), "Російський погляд" (Гейдельберг, 1974). Посмертно його роботи були представлені на виставках "Ля Руш і Монпарнас" у музеї ЖакмарFАндре (1978) та "Шалені тридцяті" у Великому палаці (1979). 1984 ретроспективна виставка відбулася в галереї Соllette Dubois. 1985 його роботи експонувалися на виставці "Паризька школа Монпарнасу. Пуні та його коло" в салоні de la RoseFCroix. У 1980Fті вдова художника передала ряд робіт до Державного музею образотворчого мистецтва ім. О. Пушкіна та ДРМ.

6 000 10 000


43

41 41. Іванов С. "Натюрморт із хризантемами", II чверть ХХ ст. полотно, олія; 78х62,5; праворуч знизу "Serge Ivanoff Paris" Іванов Сергій Петрович (1893 F 1983) Російський художник, живописець, графік. Народився у Москві. 1903 F 1917 навчався у МУЖСА. 1921 закінчив Петербурзьку АМ (навчався в В. Козлинського, Д. Кардовського, О. Браза). 1922 через Фінляндію емігрував до Франції. 1922 F 1950 жив у Парижі. З 1928 виставлявся в салонах: Тюїльрі, Осінньому, Національного тFва красних мистецтв. Працював театральним художником, ілюстратором, писав портрети, ню, пейзажі та натюрморти. Автор портретів О. Бенуа (ДРМ), І. Іванова, Н. Гончарової, С. Лифаря. 1930 F 1940 співпрацював у журналах "Illustration", "Plaisir de France". Малював для видань Будинків високої моди Моліне, Скіапареллі, Пакен. У ці ж роки подорожував Європою, Бразилією, Аргентиною. Персональні виставки відбулися в паризьких галереях F de La Chaussee d'Antin (1942) та Borghese (1945), у музеї Шартра (1943). 1947 провів виставки в РіоFдеFЖанейро та БуеносFАйресі. 1951 F 1960 жив у США, де провів дві персональні виставки в СанFФранциско (1951 і 1954). На початку 1960Fх повернувся до Парижа, брав участь у виставці "Російські художники Паризької школи" (1962). Був нагороджений золотою медаллю Національного тFва красних мистецтв. У Парижі пройшла серія меморіальних виставок (1985, 1989, 1993, 1995 і 1997). Роботи зберігаються в музеї Карнавалє та Національній бібліотеці в Парижі, в ХМ Ватикану та США, в ДРМ та Ермітажі.

8 000 10 000


44 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

42

42. Корочанський М. "У саду", кінець XIX початок ХХ ст. полотно, олія; 38,5х55; лівий нижній кут "M. Korochansky" Корочанський Мішель (1866 F 1925) Художник російської еміграції, живописець. Народився в Одесі. 1885 переїхав до Парижа, навчався живопису в Академії Р. Жульєна. Працював у майстернях В. Бугеро і Р. Флері. 1910 відбулася персональна виставка на паризькому Салоні. Виконав чимало робіт на замовлення уряду, зокрема для Люксембурзького музею у Парижі. Член ТFва французьких художників і ТFва незалежних. 1909 один із випусків New York Herald Tribune був присвячений виставці художника.

15 000 20 000


45

43

43. Павіль В. "У старовинному парку", І чверть ХХ ст. дерево, олія; 35х26,5 правий нижній кут "E. A. Pavil" Павіль Ілля Анатолійович (1873 F 1948) Відомий представник українського зарубіжжя, живописець, графік. Народився в Одесі. 1892 переїхав до Парижа, оселився на Монмартрі, де прожив усе життя. Навчався в А. Бугро та Е. Детайля. Писав імпресіоністичні пейзажі, жанрові сцени вуличного життя Монмартру, виконував малюнки пером. Виставлявся в салоні ТFва французьких художників, Осінньому салоні та Салоні Незалежних (1905 F 1906). 1906 F 1929 провів персональні виставки в галереях G. Petit та Bernheim, 1933 F в галереї J. Charpentier. Отримав срібні медалі Осіннього салону (1930 і 1931). Був нагороджений орденом Почесного легіону. Представлений у Національному музеї сучасного мистецтва в Парижі.

5 000 8 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


46 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

44. Романова О. "Квіти на вікні", 1930ті рр. папір, акварель; 13,5х10; правий нижній кут "Olga"

1 500 2 500

44

Велика княгиня Ольга Олександрівна Романова (1882 F 1960) Молодша дочка російського імператора Олександра III та імператриці Марії Федорівни, сестра останнього російського імператора Миколи ІІ. По лінії матері Ольга була пов'язана фактично з усіма королівськими родинами Європи. Ольга Олександрівна професійно займалася живописом, її вчителями були В. Маковський, С. Жуковський, С. Виноградов. У 1900Fх велика княгиня влаштовувала в Гатчинському палаці художні вернісажі. Гроші, отримані від продажу творів, витрачалися на благодійні цілі. 1912 заснувала "Общество помощи нуждающимся художникам в память академика Крыжицкого". У роки Першої світової війни власним коштом обладнала в Києві шпиталь, у якому служила сестрою милосердя. 3 метою збору коштів на користь Червоного Хреста репродукції її робіт були надруковані на поштових листівках, поряд з творами найвідоміших художників того часу. Улюбленою технікою великої княгині була акварель. 3 1930 Ольга Олександрівна оселилася у містечку Баллеруп (Данія). 1934 з величезним успіхом відбулася виставка робіт художниці в Копенгагені. 1936 картини великої княгині експонувалися в Лондоні в галереї Агнью на благодійній виставці. Всі її роботи були придбані протягом двох днів, покупцями були королівські родини Великобританії та Норвегії, барон Ротшильд, Уінстон Черчилль та ін. Твори експонувалися в Петербурзі, Лондоні, Копенгагені, Торонто, Швеції, Німеччині. Постійна експозиція робіт художниці працює в музеї міста Баллеруп. 2007 року в ДТГ відбулася виставка картин "Найяснішої художниці" до 125Fріччя від її народження.

45. Романова О. "Цвітуть рододендрони", середина ХХ ст. картон, олія; 50х61; правий нижній кут "Olga"

45

10 000 15 000


47

46 Робота експонувалася на виставці "Украинский и русский натюрморт ХХ века" та опублікована в однойменному каталозі, Київ, 2008 р.

46. ЖалкоТитаренко П. "Волошки та ромашки", 1946 р. полотно, олія; 72х60; правий нижній кут "ЖалкоFТитаренко 46 г." ЖалкоFТитаренко Порфирій Дмитрович (1881 F 1949) Український живописець і графік. Народився в с. Мерефа, Харківська губернія. Навчався в Пензенському ХУ. 1906 закінчив Петербурзьку АМ, де навчався в І. Рєпіна. З 1912 брав участь у виставках. До 1914 жив у Варшаві, пізніше F у Києві. Викладав у Варшавській художній школі (1906 F 1914) і вищих навчальних закладах Києва (1924 F 1949). У 1920Fті був членом АХЧУ. Чимало подорожував Німеччиною, Італією, Англією та ін. Автор пейзажів, портретів та символічних композицій на античну тематику. Виконував кіноплакати, оформлював книги. Представлений у Варшавському національному ХМ та багатьох музеях України.

18 000 23 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


48 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

47

47. Луньов С. "Натюрморт із глечиком", 1963 р. папір, акварель, гуаш; 59х71; правий верхній кут F авторська монограма та дата "9 II 63" Луньов Сергій Омелянович (1909 F 1978) Український художник. Народився в с. Кокине, Сумська область. 1928 F 1932 навчався в Харківському художньому технікумі в Н. Онацького, О. Кокеля, В. Ріфтіна. Брав участь у оформленні інтер'єру Палацу одруження в Харкові. Член СХУ з 1958. Учасник республіканських (з 1955), всесоюзних (з 1957) та зарубіжних (з 1966) виставок. Експонент Пересувної художньої виставки УРСР 1955. У Києві (1965), Харкові (1960, 1968) та Москві (1973) відбулися персональні виставки художника.

2 000 4 000


49

48

48. Хмелюк В. "Весна", 1959 р. полотно, олія; 38,5х55; лівий нижній кут "V. Khmeluk" Хмелюк Василь Михайлович (1903 F 1986) Український художник і поет. Народився в с. Березівка, Вінницька область. 3 1921 навчався в Краківській AM (у В. Яроцького), 1928 закінчив Українську Студію Пластичних Мистецтв у Празі (у С. Мако). 3 1928 жив і працював у Парижі, де став однією з центральних постатей мистецького життя. Паризький професор Ш. Кюнстлер писав про художника: "Його ім'я відоме найбільшим колекціонерам світу (вони пишаються набутими полотнами Хмелюка). Його праці представлені в музеях Люцерна, Лондона і Стокгольма. Ми вдячні Амбруазу Воллару, який ввів митця в паризький мистецький світ". Незважаючи на фінансову післявоєнну кризу, французький уряд закуповував твори майстра. Серед шанувальників творчості митця були визначні колекціонери: А. Воллар, С. Щукін. Видав три збірки поезій у Празі (1923 F 1928). Вів активну виставкову діяльність у відомих європейських галереях. 1933 F 1936 відбулися виставки в Англії, Італії та Швейцарії. 3 1943 постійно експонував твори в галереї DurandFRuel, яка організувала йому виставки в Парижі, НьюFЙорку та ін. Автор пейзажів, портретів і натюрмортів. Представлений у Львівській КГ, Музеї сучасного мистецтва в Парижі, галереї Оксфордського університету, ХМ Лондона, НьюFЙорка, Філадельфії, Мюнхена, Торонто, Стокгольма, Люцерна тощо.

8 000 15 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


50 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

49 Робота опублікована в альбомі "Адальберт Ерделі", авторAупорядник А. Ковач, Ужгород, 2007 р.

49. Ерделі А. "Літо в парку", 1920ті рр. полотно, олія; 45х44; лівий нижній кут "Erdelyi" Ерделі Адальберт Михайлович (1891 F 1955) Видатний український живописець, працював переважно в жанрі портрета, пейзажу, натюрморту. Один з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва. Народився в с. Загаття, нині Закарпатська область. Навчався в Будапештській АМ (у І. Ревеса, А. Грюнвальда). З 1916 жив у Мукачеві, 1922 F 1926 F в Мюнхені, з 1926 F в Ужгороді та 1929 F 1931 F у Парижі. 1927 разом з Й. Бокшаєм заснував УХШ, 1931 F ТFво діячів образотворчих мистецтв у Підкарпатській Русі. Викладав малювання в мукачівській гімназії, учительській семінарії в Ужгороді, 1945 F 1955 F в Ужгородському училищі ужиткового мистецтва. Жив і працював в Ужгороді.

40 000 60 000


51

50 Експертний висновок Закарпатського обласного ХМ ім. Й. Бокшая.

50. Манайло Ф. "Журба", 1974 р. полотно, олія; 146х96,5; лівий нижній кут "МФФ" Манайло Федір Федорович (1910 F 1978) Український живописець і графік. Народився в с. Іванівці, Закарпатська область. 1934 закінчив Вищу художньоFпромислову школу в Празі. Народний художник УРСР з 1977. Вивчав етнографію Закарпатського регіону. Самобутній майстер зі своїм оригінальним художнім стилем, застосовував досягнення найновіших течій у європейському мистецтві F від експресіонізму до сюрреалізму. Жив і працював у Ужгороді.

35 000 45 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


52 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

51

51. Репринцев Л. "Пейзаж", 1953 р. полотно, олія; 99х150; правий нижній кут "Л. Репринцев 1953 г." Репринцев Леонід Антонович (1917 F між 1958 F 1967) Український художник. Жив і працював у Полтаві та Києві. Був одним з ведучих художників Полтави в післявоєнний період. Брав активну участь у організації ТFва художників Полтави. Автор портретів, пейзажів, натюрмортів і жанрових композицій.

6 000 9 000


53

52 Роботу було подаровано художником його другу дитинства Є. Кириєнку.

52. Шишко С. "Хутір Григорівка на р. Остер", 1954 р. картон, олія; 24,5х35,5; правий нижній кут "С. Шишко 54" Шишко Сергій Федорович (1911 F 1997) Видатний український живописець, майстер пейзажу та натюрморту. Народився в с. Носівка, Чернігівська область. 1929 F 1933 навчався у КХІ (у Ф. Кричевського), 1943 F у Ленінградській AM у Б. Йогансона. Народний художник СРСР з 1974. Лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка з 1982. Жив і працював у Києві.

20 000 30 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


54 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

53. Кириченко І. "За партою", 1960 р. картон, олія; 50,5х30; на звороті "Кириченко И."

600 1 000

53

Кириченко Іван Васильович (1916 F ?) Український живописець, графік, працював також у галузі монументального живопису. Народився в с. Очеретине, Катеринославська губернія. 1935 F1941 навчався в КХІ. З 1947 брав активну участь в художніх виставках. 1947 F 1951 викладав в у Донецькому архітектурному технікумі. Жив і працював у м. Сталіно (нині Донецьк).

Сорока Аркадій Васильович (1921 р. н.) Український художник. Народився у Вінниці. 1937 F 1941 навчався в ОХУ ім. М. Грекова у Д. Крайнєва, Л. Мучника, М. Шелюто. Бере активну участь у виставках з 1962. Член НСХУ з 1967. Заслужений художник УРСР з 1980. Викладає у художніх студіях Вінниці. Твори знаходяться в збірках ХМ України, а також у приватних колекціях в Україні, Росії та Європі.

54. Сорока А. "Пастушок", 1990ті рр. полотно, олія; 69,5х55; ліворуч знизу "А. Сорока"

54

900 1 200


55

55

55. Басанець П. "Осінь у Качанівці", 1994 р. полотно, олія; 70,5x90,5; лівий нижній кут "П. Басанець 94" Басанець Петро Олексійович (1926 F 2007) Український живописець і графік. Народився в с. Бурімка, Чернігівська область. Закінчив ОХУ (1952), КХІ (1958). Навчався у К. Трохименка, В. Пузиркова, В. Костецького. Викладач КХІ з 1961, професор з 1981. Народний художник УРСР з 1990. Жив та працював у Києві. Автор пейзажів і жанрових полотен.

1 800 3 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


56 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

56. Мінський Г. "Золота осінь", 1971 р. полотно, олія; 35х50; праворуч знизу "Г. Минский"

900 1 500

56 Мінський Григорій Семенович (1912 р. н.) Український живописець, пейзажист, автор тематичних картин. Народився в Одесі. 1936 закінчив ОХІ, 1947 F КХІ (вчився в О. Шовкуненка, П. Волокидіна). Член СХ УРСР з 1956.

Стрєлов Аркадій Юхимович (1923 F 2005) Російський і український живописець. Народився в с. Шурха, Івановська область, Росія. Після закінчення Великої Вітчизняної війни вступив до Івановського ХУ, де навчався у І. Калашникова, М. Малютіна. Учасник всесоюзних та республіканських виставок з 1958. Член СХ СРСР з 1961. З 1950 жив і працював в Ялті.

57. Стрєлов А. "Збір полуниці", 1960 р. картон, олія; 47х68; правий нижній кут "1960 А Стрелов"

57

1 200 1 800


57

58

58. Горобець П. "Лісова галявина", 1965 р. картон, олія; 24х33; лівий нижній кут "П. Горобец", правий нижній кут "65 г." Горобець Павло Матвійович (1905 F 1974) Український живописець, майстер ліричного пейзажу. Народився в м. Полтава. Навчався 1926 F 1932 у Г. Циса, М. Бурачека. Член АХЧУ з 1926. З 1963 і до кінця життя F директор Полтавського ХМ. Жив і працював у Полтаві.

4 500 6 500

АУКЦІОН 28 лютого 2009


58 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

59 Експертний висновок Закарпатського обласного ХМ ім. Й. Бокшая.

59. Бокшай Й. "Гірське село", 1965 р. полотно, олія; 64х69; лівий нижній кут "Бокшай 1965" Бокшай Йосип Йосипович (1891 F 1975) Видатний український живописець і педагог. Народився в с. Кобилецька Поляна, нині Закарпатська область. Навчався 1910 F 1914 у Будапештській AM (у I. Ревеса). 3 1918 працював у Ужгороді. Разом з А. Ерделі організував першу виставку закарпатських художників (1921), відкрив УХШ (1927), ініціатор створення ТFва діячів образотворчого мистецтва на Підкарпатській Русі (1931). Викладав у Ужгородському училищі прикладного мистецтва (1945 F 1957) та у Львівському інституті ужиткового та декоративного мистецтва (1951 F 1957). ЧленFкореспондент AM CPCP з 1958, народний художник СРСР з 1963. Автор пейзажів, релігійних композицій, портретів. Жив і працював у Ужгороді.

28 000 35 000


59

60 Експертний висновок Закарпатського обласного ХМ ім. Й. Бокшая.

60. Ерделі А. "Натюрморт", 1940ві рр. полотно, олія; 67х68; правий нижній кут "Erdelyі"

45 000 60 000

АУКЦІОН 28 лютого 2009


60 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

61

61. Тюха І. "Пейзаж", 1970ті рр. картон, олія; 59,5х80; правий нижній кут "і тюха" Тюха Іван Андрійович (1920 F 2000) Український живописець. Народився в с. Власівка, Київська область. 1952 закінчив КХІ (навчався у В. Костецького, І. Штільмана). З 1995 F заслужений художник України. Працював у галузях пейзажу та жанрового живопису.

2 000 4 000


61

62 На звороті "Подлинность работы нар. художника СССР лауреата гос. премии им. Т. Г. Шевченко Глущенко Н. П. подтверждаю. Резников" та печатка Київської художньої майстерніAмузею М. Глущенка.

62. Глущенко М. "Куточок Франції", 1960ті рр. картон, олія; 23х28; правий нижній кут "Глущенко" Глущенко Микола Петрович (1900 F 1977) Видатний український живописець, працював переважно в жанрах пейзажу, натюрморту, портрета. Народився в м. Новомосковськ, нині Дніпропетровська область. 1917 F 1924 навчався в Берлінській вищій школі образотворчих мистецтв. Викладав у КХШ, професор КХІ з 1939. Народний художник СРСР з 1976. Державна премія УРСР ім. Т. Шевченка (1972). До 1936 жив за кордоном (Франція, Іспанія), з 1936 F у Москві, потім F у Києві.

12 000 15 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


62 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

63. Максименко О. "Озеро. ПущаВодиця", 1977 р. картон, олія; 35х50; лівий нижній кут "О. Максименко 77"

1 000 2 000

63 Максименко Олександр Григорович (1916 р. н.) Український художник, майстер натюрморту, пейзажу, жанрової картини, автор численних портретів. Народився в с. Вільховатка, Полтавська область. 1933 F 1938 навчався в ДніпроF петровському ХУ. 1957 закінчив КХІ (майстерня К. Єлеви, О. Шовкуненка). Член НСХУ з 1947. Лауреат премії АМ СРСР (1948), заслужений художник УРСР з 1972.

Фільберт Олександр Олександрович (1911 F 1996) Український живописець, майстер пейзажу та жанрового живопису. 1931 F 1939 навчався в КХІ. Після закінчення навчання переїхав до Луганська, де став викладачем ХУ. Створив перше на Донбасі відділення СХ та очолив його. 1957 F делегат 1Fго з'їзду художників СРСР. Багато років працював головою Луганського відділення СХ СРСР. Картини експонувалися більше ніж на 50 міжнародних та вітчизняних виставках. Наприкінці 1990Fх у Луганську було відкрито музей О. Фільберта.

64. Фільберт О. "Сонячний день у Миронівці", 1978 р. полотно на картоні, олія; 34х50; на звороті "А. Фільберт"

64

2 500 3 500


63

65

65. Непийпиво В. "Соколівка", 1958 р. полотно, олія; 60х80 см; лівий нижній кут "В. Непийпиво 58 г." Непийпиво Василь Гнатович (1916 F 2007) Український живописець і графік, майстер ліричного пейзажу. Народився в с. Кам'янка, Полтавська область. Закінчив Харківську художню студію. Народний художник УРСР з 1982. Жив і працював у Києві. Роботи зберігаються в НХМУ та інших музейних і приватних зібраннях.

8 000 12 000

АУКЦІОН 28 лютого 2009


64 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

66. Соколова З. "Проліски", 1979 р. картон, олія; 36,5х24,5; правий нижній кут "З. Соколова"

800 1 200

66 На звороті етикетка ХФ УРСР від 2.10.1979 р.

Соколова Зінаїда Іванівна (1907 F 2000) Український живописець, майстер натюрморту. Навчалася у КХІ у М. Бурачека, С. Григор'єва, І. Падалки. Жила і працювала в Києві.

Зоря Галина Денисівна (1915 F 2002) Український живописець. Народилася в м. Єнакієве, Донецька область. 1932 F 1933 навчалася в КХІ у М. Бойчука, 1945 F 1946 F у П. Волокидіна та О. Шовкуненка. Учасниця виставок з 1947. Автор чудових пейзажів і натюрмортів.

67. Зоря Г. "Іграшки", 1962 р. картон, темпера; 41,5х49,5; правий нижній кут "Г. Зоря 62 г."

67

2 000 4 000


65

68 Роботу було подаровано художником його другу дитинства Є. Кириєнку.

68. Шишко С. "Натюрморт із куманцем", 1965 р. картон, олія; 50х70; правий нижній кут "С. Шишко 65."

35 000 45 000

АУКЦІОН 28 лютого 2009


66 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

69

69. Глущенко М. "Гурзуф", 1970ті рр. папір, акварель; 50,5х73; правий нижній кут "Глущенко"

6 000 10 000


67

70 На звороті етикетка ХФ СРСР та оргкомітету виставки М. П. Глущенка за підписами членів оргкомітету: О. Биструшкіна, Е. Димшиця, С. Гальченко та С. Резнікова.

70. Глущенко М. "Велика вода", 1976 р. полотно, олія; 80х100; правий нижній кут "Глущенко"

45 000 65 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


68 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

71. Кобилєнков М. "Рання весна", 1980ті рр. картон, олія; 50,5х70; підпис на звороті

1 200 1 800

71

Масик Володимир Ілліч (1917 F 1996) Український живописець і графік. Народився в м. Катеринослав (нині Дніпропетровськ). 1939 закінчив Дніпропетровський художній технікум, де навчався в М. Паніна, П. Альохіна та В. Коренєва. 1943 провів першу персональну виставку, де були представлені фронтові замальовки. 1950 закінчив КХІ, де вчився у М. Шаронова і К. Трохименка. Працював директором училища декоративноFприкладного мистецтва в Києві. Робив ілюстрації, працював над створенням екслібрисів та різноманітних естампних технік. 1977 одержав звання заслуженого художника України. Був учасником багатьох республіканських, всесозних та міжнародних виставок. Провів близько 70 персональних виставок. Представлений у ДТГ та багатьох ХМ України.

72. Масик В. "Рідна земля", 1970 р. полотно, олія; 69,5x90; лівий нижній кут "В. Масик 70"

72

800 1 200


69

73

73. Крижанівська М. "На Тарасовій горі", 1960ті рр. полотно, олія; 75х108,5; лівий нижній кут "М. Крыжановская" Крижанівська Маргарита Миколаївна (1921 р. н.) Український живописець. Навчалася в Харківському ХУ та ХХІ в Д. Шавикіна (до 1949). Член НСХУ. Роботи знаходяться в численних приватних зібраннях.

3 000 5 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


70 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

74 Експертний висновок Закарпатського обласного ХМ ім. Й. Бокшая.

74. Борецький А. "Бузок", 1970ті рр. картон, олія; 60х100; правий нижній кут "Borecky" Борецький Адальберт Адальбертович (1910 F 1990) Український живописець, майстер камерних та монументальних полотен. Народився в м. Убла, Словаччина. 1927 F 1931 навчався в УХШ. Брав участь у виставках з 1935. Займався викладацькою діяльністю. 1935 F 1939 F член ТFва карпатоF русинських художників. Жив і працював в Ужгороді до 1969, потім F у Кошице, Словаччина.

11 000 15 000


71

Експертний висновок Закарпатського обласного ХМ ім. Й. Бокшая.

75. Коцка А. "Натюрморт із маками", кінець 1950х рр. полотно, олія; 100х70; правий нижній кут "А. Коцка" Коцка Андрій Андрійович (1911 F 1987) Український живописець, працював у різних жанрах. Народився в Ужгороді. Навчався 1927 F 1931 в УХШ у А. Ерделі, 1940 F 1942 F у Римській АМ у Ф. Ферраці. Народний художник УРСР з 1982. Жив і працював в Ужгороді.

25 000 30 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009

75


72 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

76. Гантман М. "Біля річки", 1974 р. картон, олія; 45,5х59; правий нижній кут "М. Гантман 74 г"

800 1 500

76 Гантман Мойсей Файбович (1922 р. н.) Український живописець, автор пейзажів і натюрмортів, художник кіно. Народився в с. Дукора, Білорусь. 1938 F 1941 навчався у Вітебському ХУ, 1949 закінчив художній факультет ВДІКу (вчився у Ф. Богородського і П. Котова). Підтримував дружні стосунки та працював разом із П. Кончаловським. З 1949 художникFпостановник кіностудії ім. О. Довженка, де працював з А. Бучмою, С. Бондарчуком, С. Параджановим (фільми: "Тарас Шевченко", "Земля", "Народжені бурею", "Макар Діброва", "Українська рапсодія" та ін.). Член СХ СРСР з 1961.

Бурч Василь Васильович (1919 F 1993) Український живописець, пейзажист. Народився в с. Смологовиця, нині Закарпатська область. 1952 закінчив Київський педагогічний інститут. З 1969 брав участь у виставках. У цьому ж році став членом Ужгородської організації НСХУ. 1970 отримав звання заслуженого вчителя УРСР. Персональні виставки відбулися 1964, 1967, 1969 (всі в Ужгороді).

77. Бурч В. "Гірська річка", 1976 р. полотно, олія; 80х110; правий нижній кут "В Бурч 1976 р."

77

900 1 500


73

78

78. Столяренко П. "Квітень у Гурзуфі", 1968 р. полотно, олія; 60х80; лівий нижній кут "П. Столяренко 68" Столяренко Петро Кузьмич (1925 р. н.) Український живописець, пейзажист, мариніст, майстер натюрморту. Народився в с. Каштани, Крим. Навчався в студії образотворчих мистецтв при Феодосійській КГ ім. І. Айвазовського у М. Барсамова. Народний художник УРСР з 1985. Живе і працює у Ялті.

8 000 15 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


74 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

79. Бабенцов В. "Нічний Гурзуф", 1972 р. папір, гуаш; 74х100; лівий нижній кут "В. Бабенцов"

1 500 2 500

79 Бабенцов Віктор Володимирович (1921 р. н.) Український художник, живописець, графік. Народився в с. Литвинівка, Дніпропетровська область. 1938 F 1939 навчався у Дніпропетровському ХУ, 1946 F 1952 F у КХІ у К. Трохименка та В. Костецького. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1977. Майстер тематичного живопису, портрета, пейзажу. Входить до списку 100 кращих художників України. Роботи зберігаються в НХМУ, Харківському ХМ та ін. Боня Григорій Васильович (1918 F 1989) Український художник. Працював у галузі станкового, монументального живопису та графіки. Автор тематичних картин, пейзажів та портретів. Народився в с. Градизьк, Полтавська область. 1950 закінчив КХІ, навчався в О. Шовкуненка, В. Костецького, М. Шаронова, Т. Яблонської. Заслужений художник УРСР з 1978. Персональні виставки відбулися у Києві (1980) та Красноярську (1981).

80. Боня Г. "Сонячний день. Андріївська церква", 1988 р. полотно, олія; 80х119,5; ліворуч знизу "Г. Боня"

80

1 200 1 500


75

81

81. Баликов Ю. "Український танець", 1986 р. полотно, олія; 159х140; правий нижній кут "Ю. Баликов 86 г." Баликов Юрій Євдокимович (1924 р. н.) Український живописець. Народився в с. Плисків, Вінницька область. 1951 закінчив Київське училище прикладного мистецтва, 1958 F КХІ, де навчався в О. Шовкуненка та В. Пузиркова. Член Київської організації НСХУ. Бере участь у виставках із 1960. Майстер жанрової картини, пейзажист, портретист.

2 000 3 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


76 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

82. Талєєв О. "Літо", остання чверть XX ст. полотно, олія; 54х61; правий нижній кут "А.Талеев" Талєєв Олександр Матвійович (1924 р. н.) Український живописець, графік. Автор жанрових картин, пейзажів та натюрмортів. Народився в м. Єлисаветград (Кіровоград). 1945 F 1949 навчався в КазанF ському вищому ХУ ім. В. Мухіної. Член Дніпропетровського відділення НСХУ. Багато років співпрацював з видавництвом "Веселка" як художникFілюстратор. Учасник численних художніх виставок. Заслужений художник України з 2004. Живе та працює в Дніпропетровську. Роботи знаходяться в Луганському обласному ХМ.

82

1 100 1 600

Кобилєнков Михайло Васильович (1922 F 2002) Український живописець, графік. Народився у с. Ахмат, Саратовська область, Росія. 1952 закінчив ХХІ. Навчався у В. Яценка й О. Кокеля, пізніше F у Й. Бокшая. Разом із закарпатськими художниками брав участь у виставці, що проходила у ДТГ 1956. Був членом НСХУ. Жив і працював у Севастополі. Роботи зберігаються в музеях Криму та Закарпаття.

83


77

84

83. Кобилєнков М. "Дорога до Херсонеса", 1985 р. полотно, олія; 70,5х100,5; праворуч знизу "М. Кобыленков"

1 800 2 500 АУКЦІОН 28 лютого 2009

84. Цвєткова В. "Весна", 1986 р. полотно, олія; 50х70; лівий нижній кут "В. Цветкова"

8 000 12 000


78 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

85 85. Вольштейн М. "Моє місто", 1988 р. полотно, олія;110х79, 5; правий верхній кут "М. Вольштейн 88 г" Вольштейн Мойсей Львович (1916 F 2000) Український живописець, майстер натюрморту, пейзажу, жанрового живопису, чудовий портретист. Народився в м. Борисів, Мінська губернія, Білорусь. Навчався у КХІ. Викладав у Луганському ХУ. Разом з О. Фільбертом був засновником луганської школи живопису. Жив і працював переважно в Луганську.

4 000 7 000


79

86 Робота походить з родини М. Глущенка. Це був один із найулюбленіших творів самого художника, який прикрашав вітальню його квартири. На звороті підтвердження С. Резнікова та печатка Київської художньої майстерніAмузею М. Глущенка.

86. Глущенко М. "Березневий ранок", 1970ті рр. полотно, олія; 70х100; правий нижній кут "Глущенко"

70 000 100 000

АУКЦІОН 28 лютого 2009


80 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

87 На звороті "Работа моего мужа Ломыкина К. М. A подтверждаю Фальчук Ф. Я."

87. Ломикін К. "Ранковий туалет", 1983 р. картон, пастель; 39,5х34,5; правий нижній кут "Ломыкин" Ломикін Костянтин Матвійович (1924 F 1993) Український живописець і графік. Народився в м. Глухів, Сумська область. Закінчив 1951 ОХУ, де вчився у Л. Мучника, М. Шелюто, М. Павлюка. Член Одеської організації СХ УРСР з 1953. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1971). Автор тематичних картин, творів побутового жанру і пейзажів. Жив і працював у Одесі.

4 000 6 000


81

88

88. Зарецький В. "Томління", 1980ті рр. папір на полотні, олівець, акварель, гуаш, аплікація; 40,5х50 Зарецький Віктор Іванович (1925 F 1990) Український живописець, працював у галузі станкового та монументального живопису. Народився в м. Білопілля, Сумська область. 1947 F 1953 навчався в КХІ у С. Григор'єва, 1953 F 1957 викладав живопис у КХІ. Член НСХУ з 1956. Нагороджений Державною премією України ім. Т. Шевченка (1964).

5 000 8 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


82 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

89. Чередниченко О. "Вітряк", 2005 р. картон, олія; 80х99; правий нижній кут "A. Чере…"

1 200 1 700

89

Чередниченко Олександр Миколайович (1958 р. н.) Український живописець, пейза F жист. Народився в м. Лозова, Харківська область. Закінчив Харківське ХУ (1977) та XXI (1982). Педагоги F В. Сизіков. Б. Косарев, А. Мартинець, А. Пронін. Учасник обласних, респубF ліканських і міжнародних виставок з 1991. Член Сумської організації НСХУ (1992). Заслужений художник України (2004). Персональні виставки пройшли 2003 та 2004 в Сумах. Роботи знаходяться в музеях України та приватних зібраннях.

Зикунов Петро Олександрович (1947 р. н.) Український живописець, працює в галузі пейзажу та жанрового живопису. Народився в с. Заремля, Житомирська область. 1971 закінчив КХІ, де навчався в О. Сиротенка, К. Трохименка, А. Пламеницького та В. ВиродовоїFГотьє. Заслужений художник України з 2006, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітекF тури. Лауреат мистецької премії "Київ" ім. С. Шишка в галузі образотворчого мистецтва за серію робіт "Храми України", "Кримські краєвиди", "ЖитомирF щина" (2007). Живе та працює в Києві.

90. Зикунов П. "Зима", 1989 р. полотно, олія; 148х148; правий нижній кут "П. Зикунов 89 р"

90

4 000 8 000


83

91

91. Горобець П. "Весною на етюдах", 1957 р. картон, олія; 22,5х29,5; на звороті "П.Горобец"

4 500 7 000

АУКЦІОН 28 лютого 2009


84 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

92. Пушной М. "Натюрморт", 1970ті рр. полотно, олія; 47х59,5; правий нижній кут "Пушной"

900 1 500

Пушний Михайло Федорович (1929 F 1996) Український живописець. Народився в с. Алейська Алтайського краю. Закінчив Дніпропетровське ХУ (педагоги F М. Панін та М. Погрібняк) і КХІ (майстерня В. Пузиркова). Брав активну участь у художніх виставках з 1957. Член СХ СРСР з 1961. Жив та працював у Дніпропетровську. Твори зберігаються у Дніпропетровському ХМ та багатьох приватних збірках.

92 На звороті "Пушной М. Ф. Из семьи автора" та підпис доньки художника.

Івашиніна Катерина Данилівна (1908 F 1993) Український живописець. Народилася в Києві. Навчалася в КХІ на факультетах монументального живопису (1930 F 1934) та станкового живопису (1937 F 1940) в М. Рокицького, О. Фоміна, Р. Шаронова, К. Єлеви, А. Черкаського, К. Трохименка. Працювала в галузі станкового живопису. Брала активну участь у республіканських художніх виставках.

93. Івашиніна К. "Бузок", 1980ті рр. картон, олія; 60х70; правий нижній кут "Е. Ивашинина"

93

1 200 1 700


85

94

94. Тодоров М. "Скеля Верблюд. Зима в Гурзуфі", 1986 р. полотно, олія; 75х80; праворуч знизу "М. Тодоров" Тодоров Михайло Дмитрович (1915 F 1997) Український живописець, пейзажист, жанрист. Народився в Одесі. 1939 F 1949 навчався в ІЖСА у Б. Йогансона та О. Зайцева. Викладав в ОХУ (1949 F 1957). Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1967.

4 000 7 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


86 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

95. Френц В. "Повернення з полювання", 1976 р. картон, олія; 49х69; правий нижній кут "В. Френц"

1 200 1 500

95 Френц Володимир Рудольфович (1937 F 1986) Російський художник. Народився в Ленінграді. 1955 F 1961 навчався в ІЖСА в Є. Мойсеєнка. Член СХ СРСР з 1963. Постійний учасник республіканських і всесоюзних виставок з 1959. 1975 F 1986 відбулися персональні виставки у Німеччині, Угорщині, Болгарії, Фінляндії, Японії. Роботи зберігаються в ДРМ, Музеї Петербурзької АМ, ХМ Харкова, Мінська та ін.

Бортников Микола Федорович (1916 F 1997) Український живописець. Народився в Казахстані. 1936 закінчив Ташкентський художній технікум, 1950 F МХІ. Експонент обласних, республіканських та всесоюзних художніх виставок з 1936. Жив і працював у Сімферополі. Майстер реалістичного пейзажу та портрета. Твори зберігаються у Сімферопольському ХМ, а також у приватних колекціях в Україні, Росії та Європі.

96. Бортников М. "Срібний квітень", 1981 р. картон, олія; 50х80; правий нижній кут "Н. Бортников 81 г."

96

1 000 1 500


87

97 На звороті: "Работа моего мужа Ломыкина К. М. A подтверждаю Фальчук Ф. Я."

97. Ломикін К. "Натюрморт з айвою", 1986 р. папір, пастель; 64х50; правий нижній кут "К. Ломыкин 1986 г."

8 000 15 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


88 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

98

98. Риман Є. "Троянди", 2007 р. полотно, олія; 90х80; лівий нижній кут "Евг. Рыман" Риман Євген Миколайович (1949 р. н.) Український живописець. Народився в м. Мінськ, Білорусія. Закінчив ІЖСА. 3 1995 бере участь у виставках в Україні, Росії, Німеччині, Литві, Франції. 3 2006 F член НСХУ. У творчості наслідує кращі традиції живопису В. Цвєткової та Ф. Захарова. Живе та працює в Ялті.

1 800 2 500


89

99 На звороті "Ф. Захаров" та підпис дружини художника "ЕремееваAПетрова".

99. Захаров Ф. "Біля моря", 1970ті рр. картон, олія; 50,5х80; Захаров Федір Захарович (1919 F 1994) Український живописець, майстер пейзажу та натюрморту. Народився в с. Олександрівське, нині Смоленська область, Росія. Навчався у МХІ в А. Лентулова (1943 F 1950). 1950 F 1953 жив у Сімферополі, викладав у місцевому ХУ (1950 F 1951). З 1953 жив і працював у Ялті. Народний художник УРСР з 1978. Лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Шевченка (1987).

7 000 12 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


90 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

100 Робота експонувалася на виставці "С. Шишко. Твори з приватних збірок" і опублікована в однойменному каталозі, Київ, 2006 р.


91

100. Шишко С. "Над Дніпром", 1965 р. полотно, олія; 75х130; правий нижній кут "С. Шишко 65"

90 000 130 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


92 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

101. Сельський Р. "Пляж з жовтою парасолькою", 1984 1985 рр. картон, олія; 40х51; лівий нижній кут "Р.С."

3 000 5 000

101 Сельський Роман Юліанович (1903 F 1990) Український живописець, графік, працював також у галузі кераміки. Народився в м. Сокаль, Львівська область. 1921 F 1922 навчався у Львівській художньоFпромисловій школі, 1922 F 1927 F у Краківській АМ, 1927 F 1929 F у Парижі. 1947 F 1974 викладав у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Народний художник України з 1989. Жив і працював у Львові.

Барський Вілен Ісаакович (1930 р. н.) Український художник, живописець, графік, поет. Народився в Києві. 1951 F 1957 навчався в КХІ. Відразу ж після закінчення інституту почав експериментувати в галузі образотворчого мистецтва F пройшов "абстрактний" період, згодом повернувся до фігуративності. Був одним із піонерів "неофіційної" культури, яка зароджувалась у той час у Києві, через що довгий час не міг працювати та брати участь у виставках. 1967 закінчив київські Творчі майстерні АМ СРСР, у тому ж році став членом СХ УРСР (на запрошення Т. Яблонської). Відвідував майстерні Р. Фалька та І. Кабакова, товаришував із С. Параджановим та В. Некрасовим. 1981 емігрував до Німеччини, експонував твори на виставках у Дортмунді (де жив і працював), Мюнхені, Парижі, а також у США та в Італіі. Деякий час входив до художнього об'єднання "Дортмундська група". Автор ряду творів і текстів у стилістиці "конкретної" та "візуальної" поезії, опублікованих у журналах та альманахах у Росії, Німеччині, Франції та ін.

102. Барський В. "Кольорові будинки", 1970ті рр. картон, олія; 48х69; підпис на звороті

102

900 1 500


93

103 Графічний варіант твору опублікований у каталозі "Елизавета Людвиговна Кремницкая. Живопись. Графика. 1925 A 1978", Київ, 2006 р.

103. Кремницька Є. "Різдво", 1960ті рр. полотно, олія; 50,5х40; правий нижній кут "Крем" Кремницька Єлизавета Людвігівна (1925 F 1978) Український живописець і графік. Народилася в Ужгороді. 1950 стала однією з перших випускниць Ужгородського художньоFпромислового училища, заснованого 1945 А. Ерделі та Й. Бокшаєм. Живописна манера та художні пріоритети сформувалися під впливом цих майстрів F засновників закарпатської школи живопису. Учасниця обласних, республіканських і всесоюзних виставок з 1952. З 1958 подавала заяви щодо набуття членства в НСХУ і лише 1968 була прийнята. Яскравий представник нонконформізму. Була дружиною художника П. Бедзира. Представлена в ХМ України та приватних колекціях Росії та Прибалтики.

2 000 3 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


94 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

104. Севастьянов В. "Десна. Луг", середина 1980х рр. полотно, олія; 50х70; правий нижній кут "В. Севастьянов"

2 200 3 500

104

На звороті "Я, Севастьянова Лариса Викторовна, подлинность произведения своего отца, Севастьянова Виктора Григорьевича (1923 A 1993 гг.), подтверждаю. Киев, 27.04.2004". Севастьянов Віктор Григорович (1923 F 1993) Український живописець, пейзажист. Народився в Одесі. 1945 F 1947 навчався в Одеській художній студії. Член НСХУ з 1963. Відомий футболіст, виступав за київське "Динамо" (1947 F 1953). Жив і працював у Києві.

Чулко Микола Федорович (1947 р. н.) Український живописець, пейзажист. Народився в м. Немирів, Вінницька область. З 1992 член Вінницької організації НСХУ. Автор жанрових полотен, пейзажів і натюрмортів у манері імпресіонізму. Живе та працює у Вінниці.

105. Чулко М. "Місточок", 2006 р. полотно, олія; 50х70; правий нижній кут "М Чулко"

105

1 200 1 700


95

106

106. Поляков О. "Соняшники", 1996 р. полотно, олія; 80х60; лівий нижній кут "Алексей Поляков 96" Поляков Олексій Іванович (1943 р. н.) Український живописець. Народився в с. Калініне, Луганська область. Закінчив Донецьку народну студію образотворчого мистецтва, де навчався у В. Толочка та Ф. Захарова. Член НСХУ з 1985, заслужений художник України з 1996.

1 000 1 500 АУКЦІОН 28 лютого 2009


96 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

107. Мироненко Б. "Натюрморт із соняшниками та яблуками", 1980ті рр. папір, олія; 74,5х56; лівий нижній кут "Мироненко"

1 200 1 700

107

Мироненко Борис Карпович (1947 р. н.) Український художник. Народився в Києві. Учасник обласних і республіканських виставок з 1978. Член Київського відділення НСХУ з 1989. Автор пейзажів, натюрмортів, релігійних та жанрових композицій.

Коган Рахіль Веніамінівна (1912 F 1970Fті) Російська художниця. Автор пейзажів і натюрмортів. Народилася та жила в ПетерF бурзі. Брала участь у республіканських і всесоюзних художніх виставках. З 1961 була членом Ленінградського відділення СХ СРСР.

108. Коган Р. "Натюрморт із глоксинією", 1971 р. полотно, олія; 60х60; правий нижній кут "Р. Коган"

108

800 1 200 На звороті етикетка Дирекції Всесоюзних художніх лотерей ХФ СРСР.


97

109

109. Цвєткова В. "Квітне японська айва", 1980 р. полотно, олія; 70х150; лівий нижній кут "В. Цветкова" Цвєткова Валентина Петрівна (1917 F 2007) Український живописець, майстер пейзажу та натюрморту. Народилася в м. Астрахань, Росія. Закінчила 1935 Астраханське ХУ. Народний художник УРСР з 1985. Нагороджена орденами і медалями. Жила та працювала в Ялті.

28 000 38 000

АУКЦІОН 28 лютого 2009


98 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

110. Шаповалов С. "Квіти весни", 1994 р. полотно, олія; 57х67; правий нижній кут "СШ"

1 000 2 000

110 Шаповалов Сергій Гаврилович (1943 р. н.) Український живописець. Народився в с. ІнгулоFКам`янка, Кіровоградська область. Навчався в КХІ (у В. Гуріна та В. Шаталіна). Член НСХУ (1989). Лауреат премії ім. О. Осмьоркіна (2006). Бере активну участь у виставках, в тому числі зарубіжних. Заслужений художник України з 2008. Живе та працює у Кіровограді. Твори знаходяться в численних приватних зібраннях.

Коновалов Юрій Олександрович (1927 F 1995) Український живописець, пейзажист. Народився в м. Ярославль, Росія. 1954 закінчив КХІ. З 1955 брав участь у художніх виставках. Роботи знаходяться в збірках Одеської КГ, НХМУ. Жив і працював у Сімферополі.

111. Коновалов Ю. "Азовські рибалки", 1980ті рр. полотно, олія; 60х79; правий нижній кут "Ю Коновалов"

111

1 000 2 000


99

112 112. Голембієвська Т. "Різдвяний Париж", 2005 р. полотно, олія; 138х73; ліворуч знизу "Т. Голем... 2005" Голембієвська Тетяна Миколаївна (1936 р. н.) Український живописець, пейзажист, жанрист, майстер натюрморту. Народилася у Києві. 1962 закінчила КХІ (вчилась у В. Костецького, К. Трохименка, С. Григор'єва), де з 1968 розпочала педагогічну діяльність, 1984 стала професором. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1966), лауреат Республіканської комсомольської премії ім. М. Островського (1968), народний художник УРСР (1986), членFкореспондент АМ СРСР (1988). Живе і працює в Києві.

16 000 22 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


100 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

На звороті "Подлинность картины Н. П. Глущенко подтверждаю", підпис С. Резнікова та печатка Київської художньої майстерніAмузею М. Глущенка.

113. Глущенко М. "Весняний день", 1976 р. полотно, олія; 100х130; правий нижній кут "Глущенко 76 г"

100 000 150 000


101

113 АУКЦІОН 28 лютого 2009


102 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

114. Волобуєв Є. "Пасха", 1990ті рр. картон, олія; 25х25; правий нижній кут "Е.В."

2 000 3 000

114

Волобуєв Євген Всеволодович (1912 F 2002) Український живописець, автор пейзажів, натюрмортів, жанрових картин. Народився в с. ВарваF рівка, Харківська область. 1928 F 1931 навчався в Харківському художньому технікумі. 1931 F 1935 F у ХХІ (у С. Прохорова, М. Шаронова), а з ІІІ курсу (до 1940) F у КХІ (майстерня Ф. Кричевського, Д. Шавикіна). 1947 F 1954 викладав у Київській художній школі. Народний художник України з 1995. Жив і працював у Києві.

Морозова Людмила Миколаївна (1907 F 1997) Українська художниця. Народилася в Києві. Перші уроки малювання брала у приватній школі Г. КрюгерFПрахової. Мистецьку освіту здобула у Київській художньоFіндустріальній школі (1925 F 1927) та КХІ (1928 F 1931) у майстерні Ф. Кричевського. 1936 дебютувала на виставці "Мистецтво Радянської України" у Харкові. У 1930Fх виступила на захист Михайлівського Золотоверхого монастиря. Зазнала переслідувань і була вимушена залишити Україну. 1944 через Берлін і Дрезден (де під час бомбардування загинула велика частина її колекції) потрапила у табори для переміщених осіб. 1951 F 1961 жила у НьюFЙорку, де працювала викладачем рисунка і живопису у ТFві мистецтв у Квінсборо. В еміграції вважалася найкращим репрезентантом української школи імпресіонізму. У США стала членом Об'єднання митців України в Америці. Учасниця близько 100 колективних та персональних виставок. Картини зберігаються у НХМУ, Музеї історії Києва, Полтавському ХМ, приватних збірках і музеях США, Греції і Німеччини.

115. Морозова Л. "Флокси", початок 1960х рр. картон, олія; 50х40; лівий нижній кут "L. Morozova"

115

2 500 3 500


103

116

116. Малишева Л. "Хризантеми", 2006 р. полотно, олія; 112,5х70; правий нижній кут "Л. М 2006" Малишева Лариса Геннадіївна (1947 р. н.) Український живописець, емальєр. Народилася в Одесі. 1967 закінчила ОХУ, де навчалася в О. Слешинського, 1974 F Вище художньоFпромислове училище ім. В. Мухіної в Ленінграді (в А. Казанцева). З 1976 щорічно бере участь у республіканських та міських виставках. Член СХ Росії з 1978. Учасниця понад 100 різноманітних виставок F у Києві, Москві, Ленінграді, Штутгарті, Емдені (Німеччина), Кутаїсі (Грузія), Ніцці (Франція), Венеції (Італія) та інших. Твори зберігаються в багатьох приватних та музейних зібраннях, зокрема у ДРМ, Київському музеї російського мистецтва, Ярославському та Миколаївському ХМ.

1 500 2 500 АУКЦІОН 28 лютого 2009


104 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

117

117. Ткаченко А. "Квіти з білим глечиком", 1989 р. полотно, олія; 57х70; правий нижній кут "А. Ткаченко" Ткаченко Андрій Зіновійович (1926 F 2004) Російський та український живописець. Народився на хуторі Дружевецький, Орловська область, Росія. 1957 закінчив Пензенське ХУ ім. К. Савицького (навчався в І. ГорюшкінаFСорокопудова). Заслужений художник України з 1996.

1 000 2 000


105

118

118. Вакуленко Ю. "Чарівний сад мого кохання", 2009 р. картон, змішана техніка; 47х58; лівий нижній кут "GV 2009" Вакуленко Юрій Євгенович (1957 р. н.) Український живописець. Народився в м. Нижній Тагіл, Росія. 1973 F 1977 навчався в Азербайджанському ХУ за класом живопису. 1980 переїхав до Києва, щоб продовжити навчання у КХІ під керівництвом В. Будникова та О. Кисельова. 1986 закінчив КХІ за фахом художникFреставратор. 1988 створив художнє об'єднання "39.2°". 1993 F 1995 відбулися персональні виставки в Італії, Угорщині та Іспанії. 3 2007 членFкореспондент Петровської академії наук та мистецтв.

10 000 20 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


106 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

119. Потеряйло А. "Ранкова роса" ("Rugida ai mattina"), 2006 р. полотно, олія; 40х50; правий нижній кут "A. P. mancino 2006 anno"

4 000 5 000

119

"Венеція A це одна з найбільш фантастичних і прекрасA них перлин у скарбниці світової культури. Феномен цього міста з ряду "очевидного та неймовірного"… Місто на воді… Місто таємниць і чудес… Художник у своїх полотнах повинен сам відтворити ось це "очевидне та неймовірне", переплітаючи реальність з алюзією, парадоксом форм і образів. Коли сторчаки на передньому плані, до яких прив`язують гондоли, своїми верхніми кінцівками ховаються за вітрила та реї суден, пришвартованих на протилежному березі, а трикутA ний капелюх дами заплітається за колони споруди, що розташована на великій відстані, і золота китиця цього ж капелюха утворює головний убір для "темношкірої танцівниці", яку можна прийняти за ювелірну прикрасу, а статуя св. Франциска оживає, відокремлюється від стіни та годує голубів, і горизонтальна площина набережної переходить у вертикальну, на якій проступає роса… Мені здається, що ці парадокси та алюзії допомагають відтворити на полотні атмосферу міста чудес, яким завжди була Цариця Адріатики". А. Потеряйло

Потеряйло Андрій (1974 р. н.) Український живописець і графік, один із яскравих представників сучасного сюрреалізму та гіперреалізму. Народився в Києві. 1985 F 1991 навчався в Київській республіканській художній школі, 1992 F 1997 F в Інституті Пратта в НьюF Йорку, 1995 F в Академії Reitveld у Амстердамі, 1996 F у Міжнародній школі графіки у Венеції. Живе та працює у США. 1997 F 2005 обіймав посаду ілюстратора у виданнях The New York Times та The Wall Street Journal, 1998 F 2000 був художникомFаніматором у "Компанії У. Діснея" в НьюFЙорку, 2000 F 2001 працював у компанії "КрасF нов дизайн" у Москві, 2004 F 2005 F в найстарішому видавництві НьюFЙорка Scholastic Entertainment. 2004 працював над анімаційним фільмом Rex Steele the Nazi Smacher, що був відзначений нагородами на 15 кінофестивалях. З 2005 F ілюстратор у компанії The Carus Publishing. 1994 отримав нагороду The Society of Illustrators, New York, 2004 F студентський "Оскар" Американської академії кіномистецтва.

120. Потеряйло А. "У лавці лялькового майстра", 2008 р. полотно, олія; 61х45,5; правий нижній кут "A. P. mancino 2008"

120

4 200 5 500


107

121 121. Параджанов С. "Золотий телець", 1980ті рр. картон, колаж; 50х35 Параджанов Сергій Йосипович (1924 F 1990) Вірменський та український кінорежисер. Народився у Тбілісі. 1951 закінчив ВДІК (у І. Савченка). В Україні створив фільми: "Наталія Ужвій", "Золоті руки", "Думка" (всі F 1957), "Перший хлопець" (1958), "Українська рапсодія" (1961), "Тіні забутих предків" та інші. Був заарештований 1973, звільнений F 1977. Народний артист УРСР з 1990. 1993 в Києві пройшла виставка художніх творів майстра. Також великий успіх мала персональна виставка С. Параджанова у НХМУ 2008.

8 000 12 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


108 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

122 Робота експонувалася на персональній виставці О. Абессінової та репродукована в каталозі, Київ, 2006 р.

Абессінова Олена Миколаївна (1955 р. н.) Український живописець, графік, дизайнер та ілюстратор. Народилася в Києві. 1974 F1978 навчалася в Київському художньоF промисловому технікумі. Працювала у сфері промислового дизайну. 1986 F 2000 співпрацювала з видавництвами "Україна", "Радянська жінка", "Барвінок", "Веселка". 1986 стала лауреатом премії журналу "Україна" за найкраще оформления. 1991 почала співпрацювати зі швейцарськими видавництвами, протягом 1992 F1995 проілюструвала ряд дитячих книжок. 1999 F 2001 студіювала мистецтво офорту та гравюри в Базельській школі мистецтв. 2003 виконала два декоративних панно з зображенням фруктів та овочів, що в подалыному надихнуло художницю на створення серії натюрмортів. Брала участь у численних міжнародних колективних та персональних виставках в Україні, Японії, Франції, Ірані, Швейцарії, Італії, Словаччині. Живе та працює переважно в Швейцарії.


109

123 Робота експонувалася на персональній виставці О. Абессінової та репродукована в каталозі, Київ, 2006 р.

122. Абессінова О. "Голландські груші", 2005 р. папір, пастель; 54х70,5; праворуч знизу "e.abessinova'05Basel"

4 000 6 000

АУКЦІОН 28 лютого 2009

123. Абессінова О. "Три дерева", 2006 р. полотно, акрил; 90х70; правий нижній кут "e. abessinova'06"

5 000 10 000


110 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

124

124. Бердишев І. "Інтелігенція", 1988 р. картон, олія; 60х44,5; праворуч зверху "Берdышев + 88" Бердишев Ігор Валентинович (1969 р. н.) Російський живописець. Народився в м. Чита, Росія. 1990 закінчив ІЖСА. З 1988 бере участь у виставках. Живе та працює в Петербурзі. Автор тематичних картин, пейзажів і натюрмортів.

1 200 1 700


111

125

125

125. Демцю М. Парні роботи "Квіти" та "Натюрморт", 2008 р. полотно, олія; 40х50; правий нижній кут "Демцю" Демцю Михайло Іванович (1953 р. н.) Український живописець. Народився в с. Краковець, Львівська область. 1980 закінчив Львівське училище декоративного і прикладного мистецтва імені I. Труша (у Т. Драгана і М. Бордуна). Учасник виставок з 1987. Персональні виставки відбулися в Німеччині, Франції та Нідерландах. 3 1998 F член Львівської організації НСХУ. Заслужений діяч мистецтв України (2003). Лауреат Всеукраїнської трієнале живопису (2001) і Фестивалю кераміки (2003). Живе та працює у Львові. Роботи зберігаються в ХМ України, Німеччини та приватних збірках.

1 500 3 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


112 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

126

126. Обідній сервіз на 12 персон, розписаний великою княгинею Ольгою Романовою, 1947 1949 рр. фарфор, підглазурний та надглазурний розпис, срібна окантовка; 43 предмети; марки: "Оlga" та "КРМ" (Копенгагенська фарфорова мануфактура) Сервіз складається з обідніх, супових і хлібних тарілок, двох посудин із кришками для гарячих страв, тарелі, соусника та супниці. Всі предмети сервізу підписані "Olga", предмети датовані 1947 та 1949. Ще у ХVІІІ ст. Королівська фарфорова мануфактура в Копенгагені ввела моду на флористичний розпис у Європі та Росії. Витончений живопис О. Романової майстерно передає природну красу маків, бузку, волошок та інших квітів. В легких рухливих лініях угадується рука майстрині, що вільно володіє технікою живопису по фарфору.

5 000 7 000


113

127

127. Крилов Б. Скульптурна група "Веселі співи", ІІ чверть ХХ ст. теракота, темпера; висота F 20,5; 13,5; 20 см; підписи на основах в тісті "B. Krilov" Крилов Борис (1891 F 1977) Російський живописець, сценограф. Навчався в Москві в О. МихайловсьF кого і Г. Голубкіної. Після революції жив у Парижі. Працював над декораціями в театрах, писав у техніках олії та акварелі. В 1930Fті разом із художником О'Клейном організував Салон картин і скульптури. Виставлявся в салонах: Незалежних і Гумористів, брав участь у групових виставках у БуеносFАйресі (1928), Кембриджі (1929) і СанF Антоніо (1930) і виставці Федерації художників (1936). Провів кілька персональних виставок у Парижі (1931, 1935).

1 500 2 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


114 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

128. Срібна сигарниця, АвстроУгорщина, кінець XIX початок XX ст. майстер C. WASCHMANN срібло 800, литво, карбування; вага F 1 675,0 гр; 28,5х14х7,5 см

13 000 20 000

128 Срібна сигарниця з двома відділеннями для зберігання сигар, кришка якої відкривається з двох сторін (гостьовий варіант). На кришці проставлені клейма майстра та місця створення. Сигарниця прикрашена майстерно проробленим зображенням орачаF селянина на полі. Подібні сільські сюжети були дуже популярні на межі століть і широко використовувалися як в живопису, так і в декоративноFприкладному мистецтві. Вишукані вироби зі срібла, що вирізнялися ретельністю виконання, цінувалися особливо високо. Срібні сигарниці були невід'ємним атрибутом інтер'єру кабінету чи курильної кімнати знатних вельмож.

Ікорниця складається зі скляної вази для ікри та великої скляної ємності F підікорниці, яка наповнюється льодом для кращого зберігання смаку делікатесу. Верхній край обох ваз декорований срібним обідком з витонченим рослинним орнаментом, кришка має срібну верхівку. На всіх срібних частинах наявні клейма. Скляні частини ікорниці оздоблені рослинним декором, виконаним у техніці травлення. В усі часи ікра була символом розкошів та витонченого гастрономічного смаку. Тому й не дивно, що правила сервірування вимагали створення особливого посуду для цього вишуканого продукту. Першими спеціальний посуд для ікри вигадали в Росії, де він мав вигляд металевого, порцелянового або скляного блюдаFвази. В європейській традиції використовували глибокі вази, які ставили в підікорниці з льодом. Оздоблення ікорниць, які зазвичай використовувались у багатих оселях, завжди мало підкреслювати велич блюда, вишуканий смак та заможність хазяїв.

129. Ікорниця, Західна Європа, кінець XIX початок XX ст. скло, травлення, срібло, литво, гравірування

129

4 000 6 000


115

130

130. Срібний кухоль, Москва, близько 1900 р. майстер Карл Густав Фаберже, срібло 84, литво, кування, карбування, гравірування; висота F 21 см, вага F 510,0 гр Срібний кухоль циліндричної форми, виконаний у стилі модерн з чудовою гравіровкою на тулові з зображенням букета квітів. На кухлі проставлені клейма: "жіноча голівка в кокошнику" F міське клеймо Москви, "84" F проба срібла, "І. Л." F клеймо голови Московського окружного пробірного управління І. Лебідкіна. Також проставлено клеймо "К. Ф", яке належить видатному ювеліру та голові однойменної фірми Карлу Густаву Фаберже, який був постачальником царського двору. Карл Фаберже F власник відомої в Росії та далеко за її межами фірми, яка була заснована його батьком в Петербурзі 1842. На початку своєї діяльності фірма спеціалізувалася виключно на виготовленні ювелірних предметів. З 1887 стала виробляти й великі срібні вироби, столові та чайні сервізи тощо. Вироби фірми користувалися незмінним успіхом в аристократичних колах дореволюційної Росії. Фірма мала відділення у Москві, Одесі та Лондоні. Сам Карл Фаберже отримав звання Поставщика Царського Двору. Пасхальні яйця, створені ним на замовлення Миколи II, отримали світове визнання як неперевершені витвори ювелірного мистецтва. Вироби Карла Фаберже знаходяться в численних приватних колекціях та музейних зібраннях, зокрема представлені в Історичному музеї Москви.

8 000 15 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


116 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

"Мадонна з довгою шиєю" ("Madonna dal collo Lungo") роботи І. Скарселла є авторською інтерпретацією однойменного шедевру Франческо Маццола на прізвисько Парміджаніно (1503 A 1540), який зберігається в галереї Уффіці у Флоренції. Цей твір, над яким Парміджаніно працював з 1534 до самої смерті, A вершина в творчості майстра. На відміну від оригіналу, що має основу з дерева, картина І. Скарселла написана на льняному полотні, виготовленому вручну і зшитому з декількох частин. Створивши цей образ через декілька десятиліть після написання оригіналу, художник, залишивши майже без змін розміри та композицію картини, зміг не лише відтворити неповторний образ Мадонни Парміджаніно, але й підкреслити в ньому нові грані.

131. Скарселла І. "Мадонна з довгою шиєю", початок ХVII ст. полотно, олія; 207х127; на звороті "Scarseellini da ...err..." Скарселла (Скарселліно) Іпполіто (Sсarcella Ippolito, 1551 F 1620) Відомий італійський живописець, яскравий представник феррарської школи живопису. Народився в м. Феррара, Італія. Син та учень Сігізмондо Скарселла, відчув вплив Паоло Веронезе та Якопо Бассано, а також болонських художників. Працював у Феррарі, Модені, Пармі, Венеції. Писав картини на релігійні сюжети, також відомий як мініатюрист, рисувальник і гравер. Роботи зберігаються в Державному Ермітажі в Петербурзі, Пінакотеці в Болоньї, в галереї в Бергамо, в НаціональF ному музеї в Лондоні, в ХМ у Будапешті, Дармштадті, Ерфурті, Ганновері та ін.

50 000 100 000


117

131 АУКЦІОН 28 лютого 2009


118 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

132. Мюллер К. "Маленька господарка", 1850ті рр. полотно, олія; 68,5х55; правий нижній кут "Muller"

8 000 12 000

132

Мюллер Карл Фрідріх Моріц (Muller, Carl Friedrich Moritz, 1807 F 1865) Німецький живописець, майстер жанрових сцен. Народився в м. Дрезден, Німеччина. Художню освіту отримав у Дрезденській та Мюнхенській АМ (1821 F 1829). Член Мюнхенської Асоціації Мистецтв (1830). Відомий представник бідермаєру F стилю в мистецтві, спрямованого на поетизацію побуту. Малював жанрові полотна, опрацьовував анімалістичну тематику. Твори зберігаються в Національній Пінакотеці Мюнхена, ХМ Лейпцига, Дрездена та Майнца.

Іроллі Вінчецо (Irolli Vincenzo, 1860 F 1949) Відомий італійський художник, імпресіоніст. Народився в Неаполі. Навчався в Неаполітанській АМ. 1880 отримав І премію національного конкурсу. Дебютував на виставках у Турині (1884), Римі (1886), Мілані (1887) та Венеції (1887). Малював натюрморти, пейзажі, портрети та жанрові сцени. Провів виставки в Монако, Берліні, Барселоні. Мав великий успіх на Паризькому салоні 1912. Останні роки життя провів у передмісті Неаполя, навчаючи учнів Д. Боттеро та Б. Касцелла. Один із яскравих представників неаполітанської школи живопису, що прославилася своїми пленерними досягненнями у передачі світла та повітря. Роботи представлені у ХМ і галереях Італії, Франції, Австрії, Німеччини та в численних приватних колекціях по всьому світу.

133. Іроллі В. "Натюрморт із дарами моря", 1921 р. полотно, олія; 49,5х69,5; правий нижній кут "V. Irolli"

133

6 000 8 000


119

134. Йост Й. "Годування селезня", 1910ті рр. дерево, олія; 28х21; правий нижній кут "J. Jost"

2 500 4 000

Йост Йозеф (Jost Josepf, 1888 F ?) Австрійский художник. Народився у Відні. Вивчав і копіював живопис старих майстрів. 1908 вперше експонував роботи на виставці Віденської АМ. 1914 вступив до класу для особливо обдарованих учнів при Віденській АМ. У період Першої світової війни служив художником при воєнному відомстві F писав портрети військових діячів, зокрема генерального губернатора Чорногорії. Після воєнної кампанії присвятив себе побутовому жанру та натюрморту. Досяг у цій області такої віртуозності, що його твори стали називати "голландськими". 1908 F 1924 виставлявся у Віденських художніх салонах та галереях, 1917 F 1918 F у Берлінській АМ. Представлений у музеях Відня.

134

Х`ю Чарльз (Hugh Charles, 1858 F 1946) Ірландський художник. З 1879 навчався в Кроуфордській школі мистецтв у Дубліні. 1881 F 1893 брав активну участь у виставках і конкурсах школи, був відзначений численними нагородами. 1893 став викладачем школи. Жив і працював у Дубліні. Автор пейзажів і жанрових сцен у техніках олійного живопису та акварелі. Особливе місце у творчості посідала морська тематика.

135. Х'ю Ч. "Марина", І чверть ХХ ст. полотно, олія; 60х90; праворуч знизу "С. Hugh"

3 000 4 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009

135


120 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

136

136. КабеллоЛассаль К.Л. "За читанням", 1868 р. полотно, олія; 55,5х46; лівий нижній кут "C. Cabaillot. Lassalle. 1868." КабеллоFЛассаль КамільFЛеопольд (CabaillotFLassalle Camille Lеopold, 1839 F ?) Відомий французький живописець. Народився в Парижі. Навчався у свого батька F художника Л.FС. КабеллоFЛассаля. 1864 F 1889 експонував твори на Салонах. Картини "Вербна неділя", "Молода мати" та "Сироти" були відзначені нагородами. Автор різноманітних жанрових сцен, що розкривають сюжети світського життя.

25 000 35 000


121

137

137. Бейлі П.М. "Антиквар XVI століття", остання чверть ХІХ ст. полотно, олія; 65x50,5; лівий нижній кут "Beyle" Бейлі П'єрFМарі (Beyle PierreFMarie, 1838 F 1902) Французький живописець. Народився в м. Ліон, Франція. З успіхом дебютував на Паризькому салоні 1867, де виставив дотепні та виразні жанрові полотна на міську тематику. Часто зображував сцени з життя бродячих клоунів, базарних кликунів. Писав картини на морські та східні сюжети. 1865 F 1870 співпрацював з різноманітними паризькими виданнями як карикатурист. Роботи зберігаються в Національній галереї Канади, багатьох європейських і американських музеях та приватних зібраннях.

22 000 27 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


122 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

138

138. Денарі П. "Театр чудес", початок ХХ ст. полотно, олія; 50х65; правий нижній кут "P. Denarie" Денарі Поль Сорлен Ян (Denarie Paul Sorlain Jean, 1870 F 1940) Французький художник. Навчався в Школі красних мистецтв у Парижі. Жив і працював у Руані та Понтуазі. Постійний учасник Салонів. Писав натюрморти, міські сцени та пейзажі Нормандії. Значну частину творів присвятив темі французького театру. Працював у техніках олійного живопису, гуаші та акварелі. Представлений у ХМ Шербура, Руана та Гавра.

9 000 12 000


123

139

139. Шмутцлер Л. "Вдячні слухачі", І чверть ХХ ст. полотно, олія; 41,5x61; лівий нижній кут "L. Schmutzler" Шмутцлер Леопольд (Schmutzler Leopold, 1864 F 1941) Австрійський художник. Навчався у Віденській АМ у К. ГріпенF керля і в Мюнхені в О. Зейтца. Чимало подорожував, бував у Римі, Парижі, НьюFЙорку. Жив і працював у Мюнхені. Автор багатьох сцен світського життя. Твори зберігаються в музеях Нюрнберга, Будапешта, Мюнхена та ін.

22 000 27 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


124 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

140. Рюефф А. Парні картини за мотивами Е. Мейсоньє "У лавці антиквара" і "Дружня гулянка", 1887 р. дерево, олія; 32,5х23,5; знизу підпис "D’apres Meissonier A. Rueff P. X. 1887"

15 000 20 000

140

140

Рюефф Андре (Rueff Andre, 1838 F 1897) Австрійський живописець і графік. Навчався у Парижі в Е. Мейсоньє F головного художника Наполеона ІІІ. З 1861 брав участь у виставках, демонстрував роботи на Салонах. Автор численних акварелей і творів олійного живопису. Писав переважно жанрові сцени та міські пейзажі. Жив і працював у Відні.


125

141

141. Хаггінс Д. "Завершення шторму в Дуврській протоці", 1849 р. полотно, олія; 61х91; правий нижній кут "Huggins 49" Хаггінс Джеймс Міллер (Haggins James Miller, 1807 F 1865) Англійський живописець, мариніст. Народився в Лондоні, в сім'ї відомого художникаFмариніста В. Хаггінса. Початкову художню освіту здобув у батька. Закінчив училище при Королівській АМ у Лондоні. Здійснив декілька подорожей до англійських колоній на кораблях королівського флоту. Роботи зберігаються в Національному морському музеї в Лондоні, Галереї Тейт та інших музеях Великобританії.

6 000 10 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


126 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

142

142

142. Серія з трьох літографій "Полювання на лося", Західна Європа, кінець XIX початок XX ст. папір, кольорова літографія; 39,5х55,5 (2 шт.) та 39х62

142

1 500 2 500


127

143

143. Пінель Г. "Полювання амурів", остання чверть ХІХ ст. полотно, олія; 78x143; праворуч знизу "Pinel" Пінель Гюстав Ніколас (Pinel Gustav Nicolas, 1842 F 1896) Французький художник. Народився в містечку Лес Рейс, департамент Шампань. Навчався в приватних школах відомих живописців Ф. Барріаса та Л. Бонна в Парижі. Працював у художніх студіях на Монмартрі. Проводив активну виставкову діяльність. 1886 F 1890 подорожував Північною Африкою, створив велику серію орієнтальних сцен і видів Тунісу та Єгипту. Автор міфологічних, жанрових композицій, пейзажів і портретів у техніках олійного живопису та пастелі. Твори зберігаються у ХМ Труа та Комп`єна, приватних зібраннях Франції, США, Німеччини та Росії.

12 000 17 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


128 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

144

144. Зомборі Л. "Лев", кінець ХІХ початок ХХ ст. папір, туш, перо, чорнило; 20х29,5; лівий нижній кут "Zombory" Зомборі Лайош (Zombory Lajos,1876 F 1933) Угорський живописець і графік. Народився в м. Сегед, Угорщина. Навчався в Будапештській АМ у Д. Бенцур. Був одним із засновників Колонії художників у м. Сольнок. Набув популярності як майстер анімалістичних сцен, писав також пейзажі та жанрові композиції. Твори зберігаються у ДержавF ній галереї Будапешта та інших музеях Угорщини.

1 500 2 500


129

145 Ювілейне видання 1984 до 90Aріччя з початку співпраці А. Мухи з Паризьким театром "Ренесанс". Надруковано з оригінальних літографічних дощок художника. Лімітована серія.

145. Муха А. Афіша спектаклю театру "Ренесанс" по драмі А. де Мюссе "Лоренцаччо" за участю С. Бернар, папір, літографія; 39х29; права нижня чверть "Mucha" Муха Альфонс (Alphonse Mucha, 1860 F 1939) Видатний чеський живописець, декоратор, апологет театральної та рекламної афіші у стилі модерн. Засновник стилю ар нуво. Народився в м. Іванчице. Отримав художню освіту в м. Брно. 1880 працював у Відні театральним художникомFдекоратором. Продовжив навчання у Мюнхенській АМ (1885 F 1887) і Академії Р. Жульєна у Парижі. 1887 F 1922 жив переважно в Парижі. Починаючи з 1903, кілька разів відвідав США, де працював як живописець і педагог. Набув широкої відомості після створення афіш та ескізів костюмів і декорацій до спектаклів театру "Ренесанс", паризького театру С. Бернар. Став одним із ведучих художників французької реклами, чимало його композицій друкувалися в журналах у вигляді плакатів. Автор ряду графічних серій у стилі ар нуво, що широко тиражуються до нашого часу. В кінці ХІХ ст. роботи експонувалися в усіх основних столицях Європи та США. Після закінчення Першої світової війни повернувся до Чехії. Після проголошення 1918 республіки, художнику було доручено виготовлення перших чехословацьких поштових марок, грошових знаків і державного герба. Ввійшов у історію мистецтва як один із лідерів стилю модерн.

1 000 2 000 АУКЦІОН 28 лютого 2009


130 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

Індекси Абессінова О. 122, 123 Бабенцов В. 79 Баликов Ю. 81 Басанець П. 55 Барський В. 102 Баумгартнер А. 8 Бейлі П.FМ. 137 Бердишев І. 124 Бокшай Й. 59 Боня Г. 80 Борецький А. 74 Бортников М. 96 Бредов А. 18 Бурлюк Д. 38 Бурч В. 77 Вакуленко Ю. 118 Васнецов В. 5 Вельтен В. 9 Віллевальде Б. 10 Волобуєв Є. 114 Воловик Л. 40 Вольштейн М. 85 Воронков В. 21 Гантман М. 76 Гауш О. 32 Глущенко М. 62, 69, 70, 86, 113 Голембієвська Т. 112 Горобець П. 58, 91 Грищенко О. 39 Грузинський П. 16 Дворников Т. 11 Демцю М. 125

Денарі П. Ерделі А. ЖалкоFТитаренко П. Зарецький В. Захаров Ф. Зикунов П. Зомборі Л. Зоря Г. Івашиніна Іванов С. Ікони Ікорниця Іроллі В. Йост Й. КабеллоFЛассаль К. Кашина Н. Кириченко І. Кобилєнков М. Коган Р. Колесников С. Коновалов Ю. Конончук С. Корочанський М. Коцка А. Кремницька Є. Крижанівська М. Крилов Б. Кустодієв Б. Кухоль срібний Кучумов В. Ладиженський Г. Левченко П.

138 49, 60 46 88 99 90 144 67 93 41 1F4 129 133 134 136 34 53 71, 83 108 31 111 36 42 75 103 73 127 26 130 22 12 17


131

Літографії Ломикін К. Луньов С. Максименко О. Малишева Л. Манайло Ф. Масик В. Мироненко Б. Мінський Г. Морозова Л. Муха А. Мюллер К. Непийпиво В. Павіль В. Параджанов С. Пінегін М. Пінель Г. Плакат агітаційний Полєнов В. Поляков О. Попов В. Потеряйло А. Пушной М. Репринцев Л. Риман Є. Розен К. Романова О. Рюефф А. Світлицький Г. Севастьянов В. Сельський Р. Сигарниця срібна

АУКЦІОН 28 лютого 2009

142 87, 97 47 63 116 50 72 107 56 115 145 132 65 43 121 14 143 33 15 106 20 119, 120 92, 51 98 19 44, 45, 126 140 23 104 101 128

Скарселла І. Сойфертіс Л. Соколова З. Соломко С. Сорока А. Столиця Є. Столяренко П. Стрєлов А. Талєєв О. Ткаченко А. Тодоров М. Томасевич С. Трутовський К. Труш І. Туржанський Л. Тюха І. Фільберт О. Френц В. Хаггінс Д. Хмелюк В. Х`ю Ч. Цвєткова В. Червінський К. Чередниченко О. Чулко М. Чумаков Ф. Шаповалов С. Шварц П. Шишко С. Шмутцлер Л. Шубін С.

131 35 66 6 54 25 78 57 82 117 94 28 13 29 24 61 64 95 141 48 135 84, 109 27 89 105 7 110 30 52, 68, 100 139 37


132 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

Інформація для учасників торгів (витяг з правил аукціонної торгівлі антикварними речами) 1. Аукціонні лоти (предмети, що виставлені на торги) демонструються на передаукціонній виставці, терміни якої вказані на початку аукціонного каталогу. 2. Передаукціонна оцінка (естімейт), зазначена в каталозі, є орієнтиром для учасників торгів. Ціна продажу лота може бути як вище, так і нижче його прогнозованої вартості. Естімейт в каталозі для зручності вказано в умовних одиницях (долари США). 3. Бажаючі взяти участь в аукціонних торгах повинні зареєструватися як учасники аукціону на передаукціонній виставці або безпосередньо в день проведення торгів та отримати номер учасника аукціону. Особи, що не пройшли реєстрацію, до участі в аукціонних торгах не допускаються. 4. Під час реєстрації учасник подає: заяву про участь в аукціоні; документ, що засвідчує фізичну особу або представника юридичної особи (її повноваження). 5. Якщо бажаючий взяти участь в аукціоні не може з будьFяких причин особисто бути присутнім у залі під час аукціону, то можливо зробити попередні пропозиції щодо придбання лотів на аукціоні (письмові заявки) або взяти участь у торгах по телефону. Для цього необхідно зареєструватися особисто або відправити заявку факсом (+38 044 2796274) чи електронною поштою office@korners.com.ua, вказавши номери лотів та запропоновані ціни не пізніше 19.00 останнього дня передаукціонної виставки. Організатори аукціону зобов'язуються придбати вказані в аукціонних заявках лоти за найнижчою можливою ціною, наскільки це дозволяють стартові ціни та пропозиції, зроблені іншими учасниками аукціонних торгів. У випадку однакових цін, запропонованих різними зареєстрованими учасниками аукціону у письмових заявках, право придбання лота має пропозиція, що надійшла раніше. 6. Організатори аукціону мають право зняти з торгів будьFякий лот, заявлений до продажу і зазначений у відповідному каталозі, без зазначення причин. Зняття з торгів може бути проведене як до початку аукціонних торгів, так і протягом торгів. 7. Якщо ведучим аукціону не пропонується інше, крок, на який збільшується ціна лота під час торгів, дорівнює приблизно 10 %. 8. Винагорода організаторів аукціону складає 15 % від вартості придбаних лотів. Якщо ціна продажу лота становить більше, ніж 100 000 умовних одиниць (долари США), винагорода організаторів аукціону за цей лот складе 10% від його вартості; якщо ціна продажу лота становить більше, ніж 250 000 умовних одиниць F винагорода організаторів аукціону за цей лот складе 5% від його вартості. 9. Всі розрахунки проводяться відповідно до чинного законодавства України в національній валюті (гривня) за встановленим організаторами курсом: 1 умовна одиниця дорівнює середньокомерційному курсу долара в день розрахунку. 10. Розрахунки за придбані на аукціоні лоти здійснюються протягом 7 (семи) днів від дня проведення аукціону, не враховуючи вихідні та святкові дні. У разі несвоєчасної оплати результат аукціону з цього лота анулюється. Організатори аукціону залишають за собою право відмовити в реєстрації на наступних аукціонах особі, яка не викупила придбані лоти. 11. Придбані покупцем на аукціоні речі поверненню не підлягають. 12. Суперечки між учасниками та організаторами аукціону вирішуються шляхом переговорів, в іншому випадку вони вирішуються шляхом їх передачі на розгляд постійно діючого третейського суду при Асоціації "Третейське судочинство України".


133

Список скорочень АМ F Академія мистецтв АНУХ F Асоціація незалежних українських художників АРМУ F Асоціація революційного мистецтва України АХР F Асоціація художників Росії АХРР F Асоціація художників революційної Росії АХЧУ F Асоціація художників Червоної України ВДІК F Всесоюзний державний інститут кінематографії імені С. Герасимова (Москва) ВХУТЕІН F Вищий художньоFтехнічний інститут ВХУТЕМАС F Вищі державні художньоFтехнічні майстерні ДВХМ F Державні вільні художні майстерні ДМУНДМ F Державний музей українського народноFдекоративного мистецтва ДРМ F Державний російський музей ДТГ F Державна Третьяковська галерея ІЖСА F Інститут живопису, скульптури та архітектури ім. І. Рєпіна у Ленінграді КГ F картинна галерея КХІ F Київський художній інститут КХУ F Київське художнє училище КРШ F Київська рисувальна школа МТЛМ F Московське товариство любителів мистецтв МУЖСА F Московське училище живопису, скульптури та архітектури МХІ F Московський художній інститут ім. В. Сурикова НСХУ F Національна спілка художників України НХМУ F Національний художній музей України ОРШ F Одеська рисувальна школа ОСМУ F Об'єднання сучасних митців України ОХІ F Одеський художній інститут ОХУ F Одеське художнє училище РОСТА F Російська телеграфна агенція СРХ F Союз російських художників СХ F Спілка художників ТВХТ F Товариство виставок художніх творів ТЗХ F Товариство заохочення художників ТМХ F Товариство московських художників ТПРХ F Товариство південноросійських художників ТПХВ F Товариство пересувних художніх виставок ТРА F Товариство російських акварелістів ТРС F Товариство російських скульпторів. Москва (1926 F 1931) ТСТ F Товариство станкових творців УХШ F Ужгородська художня школа ХЛАМ F Художники, літератори, артисти, музиканти (Київське мистецьке об'єднання) ХМ F Художній музей ХУ F Художнє училище ХФ F Художній фонд ХХІ F Харківський художній інститут

АУКЦІОН 28 лютого 2009


134 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

Аукціон "Корнерс" Колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво Оргкомітет: Голець Д. М., Грубріна Ю. О., Понамарчук Я. Ю., Сагайдак М. М., Федчишин В. І. Упорядники каталогу: Грубріна Ю. О., Кислюк Н. М., Кривенко Ю. О., Сагайдак О. С. Кольорова фотозйомка: Решетняк В. Г. Макетування та верстка: ЖалкоFТитаренко І. В. Редактор і коректор: Максимович К. Г. Аукціонний дім "Корнерс" Україна, Київ, Десятинна, 12 Тел.:+38 044 279 56 91; +38 044 272 18 87; Тел./факс +38 044 279 62 74 www.korners.com.ua office@korners.com.ua

Київ Аукціон "Корнерс" № 9 28 лютого 2009 року Друк ТОВ "Вольф" Права на публікацію творів з цього каталогу належать ТОВ "Корнерс".


135

АУКЦІОН 28 лютого 2009


136 ● колекційний живопис, іконопис і декоративне мистецтво

C

Права на публікацію творів з цього каталогу належать ТОВ "Корнерс".

Auction Korners  

Auction Korners 9