__MAIN_TEXT__

Page 1

. BIZDEN HABERLER SAYI: 304

TARİH: 22 NİSAN 2019

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

AILEMIZ BÜYÜYOR


İSMMMO

SUNUŞ

BİZDEN HABERLER

BARIŞ, SEVGİ VE HUZUR DOLU BİR YAŞAM… Değerli Meslektaşlarım, Nisan ayına yoğun bir gündem ile girdik. Gelir vergisi beyannamelerini bitirip, Kurumlar vergisi beyannamelerini hazırlamaya devam ediyoruz. Her zaman belirttiğim bir hususu tekrarlamak isterim, mesleğimiz işletme danışmanlığıdır. Bizler defter tutma adıyla paket yapılan işlerimizi danışmanlık faaliyetin çevirmek zorundayız. Mesleğimizin geleceği danışmanlık ve denetim işleri olacaktır. Bu ay da eğitimlerimizle meslektaş ve stajyerlerimizin yanındayız. Kurumlar Vergisi Beyannamesi Düzenlenmesinde Özellikli Konular eğitimlerimiz yoğun ve yaygın olarak sürmektedir. Oda olarak, KGK’nın Sürekli Eğitim Tebliği çerçevesinde, bağımsız denetim yapan meslektaşlarımız için gereken kredilerin sağlanmasını teminen ve meslektaşlarımızın iş yapma kalitesini artırmayı amaçlayarak yeni programlar için de hazırlıklarımızı tamamladık ve KGK’ya başvurumuzu yaptık. Önümüzdeki günlerde bu konudaki duyurularımızı meslektaşlarımıza ileteceğiz. Önümüzdeki süreç dijitalleşmenin üst seviyeye çıkacağı ve uyum sağlayabilenlerin ayakta kalabildiği bir dünya bizleri beklemektedir. Her geçen gün meslektaşlarımızın dijitalleşme sürecini daha yakından yaşamaya başladığını takip etmekteyim. Bu nedenle de bizler dijitalleşme çağına hazırlıklarımızı yapmalıyız. Kağıtların yerine barkod ve kare kodların hâkim olacağı bir dönemin geldiğinin farkına varmalıyız. Bizim mesleğimiz dijitalleşmeye yıllar önce başladı ve hızla bu süreç devam etmektedir. Önümüzdeki süreçte; beyannamelerin tümünün otomatik oluştuğu, bankacılık sisteminin muhasebeye tam entegre olduğu, tasdik ve onay gibi konuların elektronik hale dönüştüğü, hiçbir yere gitmeden ekranlarımızdan şirketler kurulacağı gelişmeler hiç de uzak değildir. Artık muhasebede de dijitalleşme zamanıdır. 23 Nisan 1920’de “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuştur. Mustafa Kemal Atatürk; bugünü dünya çocuklarına armağan etmiştir. Ben de meslektaşlarım adına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu anlamlı bayramın tüm dünya çocuklarına barış, sevgi ve huzur dolu bir yaşam getirmesini diliyorum. Bu vesileyle, ülkemizin çağdaş, demokrat, laik bir ülke olması için, özgürce yaşamamız için hayatlarını hiçe sayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. İSMMMO olarak, meslek mensuplarımıza ve stajyerlerimize başarılı ve mutluluk dolu günler dilerim.

Yücel AKDEMİR Başkan

2


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLERDE BU HAFTA n Başkan’dan

2

n 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

4

n 23 Nisan Coşkusu İSMMMO’da

5

n Yeni Meslektaşlarımızla Bir Aradayız n Mali Müşavir Adayları İçin Bir Günlük Zorunlu Eğitim n Yitirdiklerimizi Özlemle Anıyoruz n Meslektaşımız Karma Sergide n Mobil Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın!

İÇİNDEKİLER

n İSMMMO Eğitimleri Sürüyor

6-11 12-13 14 15-16 17 18-19

n İndirimler Oda’nızdan

20

n Ailemize Hoş Geldiniz

21-22

n Hedeflerinize Bizimle Ulaşabilirsiniz

23

n Dergilerimiz Yayında

24

n MUHEL’le Yarışta Bir Adım Önde Olun

25

3


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

4


İSMMMO

KUTLAMA

BİZDEN HABERLER

5


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

U L U S A L E G E M E N L İ K V E Ç O C U K B AY R A M I O D A M I Z D A K U T L A N I Y O R

23 NİSAN COŞKUSU

İSMMMO’DA TİFİ, A R E P O O KK TOMURCU ÇOCUK EVLERİ ŞA K ASIMPA UKL ARI VE ÇOC RNEĞİ E D E L İ A ÇLÜ OTİZM GÜ BİRLİKTE İLE 28 Nisan 2019 Pazar

14.00 - 16.00

t, s İ n o y z İllü a k ş a b E V Palyaço etkİnlİK bİR çok

OMİTESİ

İNLİKLER K

SOSYAL ETK

İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası - Kurtuluş Caddesi / Şişli

6


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

Yeni meslektaşlarımızla bir aradayız

İ

RUHSAT TÖRENİ

SMMMO Hizmet ve Kültür Binası’nda 18 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen törende, mesleğe yeni giren meslek mensupları ruhsatlarına kavuştu. Zorlu bir sınavı geri bırakarak ruhsatlarına kavuşan meslek mensupları, Oda Başkanımız Yücel Akdemir’in elinden ruhsatlarını teslim aldılar. Oda Başkanımız Yücel Akdemir’in konuşmasının ardından video ile başlayan törenlerde, rezervasyon yapmış olan meslek mensupları arasında; en yüksek notu alan ve en genç üyelere oda tarafından hediyeler verildi.

7


İSMMMO

RUHSAT TÖRENİ

BİZDEN HABERLER

8


İSMMMO

RUHSAT TÖRENİ

BİZDEN HABERLER

9


İSMMMO

RUHSAT TÖRENİ

BİZDEN HABERLER

10


İSMMMO

RUHSAT TÖRENİ

BİZDEN HABERLER

11


İSMMMO

RUHSAT TÖRENİ

BİZDEN HABERLER

12


İSMMMO

ZORUNLU EĞİTİM

BİZDEN HABERLER

Mali Müşavir Adayları İçin Bir Günlük Zorunlu Eğitim Staja Giriş Sınavında başarılı olan adaylar için 18 Nisan 2019 tarihlerinde İSMMMO Hizmet ve Kültür binasında “Bir Günlük Zorunlu Eğitim” düzenlendi. Oda Başkanımız Yücel Akdemir yaptığı konuşmada, mali müşavirlik mesleğinin geleceğine ilişkin tespitlerde bulundu. Meslekte ilerlemenin, uzmanlaşmanın önemli olduğunun altını çizen Oda Başkanımız, mesleğin kabuk değiştirdiğini ve zamana karşı ayak uydurmak gerektiğini ifade etti.

S

taja Giriş Sınavında başarılı olan mali müşavir adayları için bir günlük zorunlu eğitim gerçekleştirildi.

13


İSMMMO

ZORUNLU EĞİTİM

BİZDEN HABERLER

14


İSMMMO

ANMA

BİZDEN HABERLER

15


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

Meslektaşımız Karma Sergide Ç

EĞİTİM

eşitli sanatçıların işlerinin gösterildiği karma sergi ‘Soul Breeze’ 18 Nisan 2 Mayıs 2019 tarihleri arasında La Visione Art galeride izlenebilecek. Meslektaşımız ve Odamızın Mesleki Gelişmeleri İzlem Kurulu üyesi Alper Karakaş’ın resimlerinin de bulunduğu serginin açılışına Oda Başkanımız Yücel Akdemir ve Oda Saymanımız Cemile Kuzu katılım sağladı. Yoğun ve kalabalık geçen açılışın ardından katılımcılar sergiyi gezerek sanatçıların yaptıkları resimleri incelediler.

16


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

17


İSMMMO

TEKNOLOJİ

BİZDEN HABERLER

18


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

İSMMMO eğitimleri tüm hızıyla sürüyor... İ

EĞİTİM

SMMMO, meslektaş ve stajyerlerin gelişimine yönelik eğitimlerine İstanbul’un birçok ilçesinde sürüyor.

EMINÖNÜ

Alanında uzman eğitimcilerin yer aldığı eğitimlerde katılımlar yoğun bir şekilde gerçekleşiyor. Odamız ve TESMER İstanbul Şubesinin ve ortak düzenlediği seminerler ve mesleki eğitimler alanında uzman eğitimcilerin katkılarıyla devam edecek.

19


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

EĞİTİM

EMİNÖNÜ

20


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

İndirimler Oda’nızdan

İ

SMMMO üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla destek olmaya devam ediyor.

Üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla hizmet sunan Odamız, ofis ve büro şirketleriyle yaptığı anlaşmalar sayesinde kaliteli ve güvenli hizmet alınmasına destek veriyor.

ANLAŞMALI KURUMLAR 4 REISSWOLF Türkiye 4 Lider Büro Makinaları ve Telekomünikasyon Sistemleri

DETAYLI BİLGİ İÇİN

ANLAŞMA

TIKLAYINIZ

21


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

AİLEMİZE HOŞGELDİNİZ...

YENİ ÜYELER

İŞTE 12 NİSAN - 19 NİSAN TARIHLERINDE ARAMIZA KATILAN MESLEKTAŞLARIMIZIN LISTESI...

BARIŞ YAMAK

BENGÜ BAĞCI YAMAN

BERRIN ÇAM

CANSU ERDOĞAN

ENGIN TATAR

FATIH ÖMER BILICI

FATIH GAZIOĞLU

FERIDE EVREN

GÜL GÖKTEPE

GIZEM PEHLIVAN

KENAN GÜLER

MEHMET SEVINÇ

MÜSLÜM ÜNER

NEJLA GÜLKAN

SEMA ÖĞÜTÇÜ

22


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

AİLEMİZE HOŞGELDİNİZ... İŞTE 12 NİSAN - 19 NİSAN TARIHLERINDE ARAMIZA KATILAN MESLEKTAŞLARIMIZIN LISTESI...

YENİ ÜYELER

SERCAN PIŞKIN

SERPIL KARA

SEVIM BALTACI

TAYLAN CIHAN BUYUN

YELIZ DAĞ

SIBEL YALÇIN

ŞABAN UZUNÇAY

YILMAZ TOPCU

23


İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ İSMMMO BİZDEN HABERLER MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

MESLEK HAYATINIZDA

HEDEFLERİNİZE BİZİMLE ULAŞABİLİRSİNİZ www.istanbulsmmmodasi.org.tr

İSTANBUL

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ İSTANBUL Zİ MALİ MÜŞAVİRLER SERBEST MUHASEBECİ ODASI SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ODASI MALİ MÜŞAVİRLER

m

TÜRMOB TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

TÜRMOB TÜRMOB İSTANBUL İSTANBUL TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ TÜRMOB İSTANBUL TEMEL TEMEL EĞİTİM VE STAJVEMERKEZİ MUHASEBECİ SERBEST MUHASEBECİ İSTANBUL ŞUBESİ EĞİTİM STAJ MERKEZİ SERBEST SERBEST MUHASEBECİ İSTANBUL ŞUBESİŞUBESİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASIODASI MALİMÜŞAVİRLER MÜŞAVİRLER ODASI İSTANBUL MALİ

STAJ SÜRESİNDEN SAYILMASI HAKKINDA ==> İŞLETME AĞIRLIKLI Toplam 178 saat olan SMMM yeterlilik sınavı hazırlık kursuna devam DİL durumunda KURSLARI süresinin 160İNGİLİZCE saat ve üzerinde olması 4 ay, 133 saat ve üzerinde EĞİTİMİN olması durumunda AMACI3 ay staj süresinden sayılabilecektir. Adayların, kurs süresini staj süresinden saydırabilmesi için, girecekleri İşletme Ağırlıklı İngilizce dil kurslarımızı diğerlerinden ayıran en sınava başvuru yaparken kursu tamamlamış olmaları gerekmektedir. önemli özellik kursların kaliteden ödün vermeden, sorumlu ve duyarlı eğitim anlayışıyla yürütülmesidir. İÇERİK DERS SAAT GENEL BİLGİLER l Finansall Muhasebe 302 dönem Kursumuz, Şubat ve Eylül dönemlerinde yılda l Finansalolarak Tablolaraçılmaktadır. Analizi 21 l Maliyet Muhasebesi l Mevcut İşletme veya İş İngilizcesi kurslarında27katılımcılara daha çok halkla ilişkiler, pazarlama ve satış elemanlarının 30 l Vergi Mevzuatı ihtiyaç duyacağı, mail alma, mail cevaplama, telefonla l Temel Hukuk ve Borçlar Hukuku 15 görüşme, l İş Hukuku SSK ve yazışma Bağ-Kur kuralları, Mevzuatı pazarlama, genel istatistiki 12 raporlar hazırlama ile ilgili eğitim verilmektedir.13 l Ticaret Hukuku l Eğitim Süreleri; Başlangıç, Orta Öncesi, Orta ve İleri l Muhasebe Denetimi 21 seviyereleri için 154 saat, 11 Haftadan oluşmaktadır. l Meslek Hukuku 9 günleri l Kurslarımız; hafta içi akşam Pzt.-Salı-Çarş.-Perş. saat 18:40-21:30 ile arasında yapılmakta, hafta sonları ise EĞİTİM BİRİMLERİMİZ Cumartesi günleri saat 13:00-18:00, Pazar günleri 09:30-15:30 TESMER Kadıköy Eğitim Birimi arasında gerçekleşmektedir. Ağırlıklı Dil Kurslarımızda katılımcılara HasanpaşalMah.İşletme Uzunçayır Cd. İngilizce No:29 Kat:1 Kadıköy/İstanbul Dinlediğini Telefon: (216) 545 35anlama 51 - 545(Listening 35 52 Comprehension), Konuşma (Speaking), incelemeAkademi (Reading Comprehension), TESMER Şişli EğitimMetin BirimiOkuma, / İSMMMO (Writing) becerileri Gayrettepe Yazma Mah. Yıldızposta Cad. No:48kazandırılmaktadır. Dedeman İş Hanı Kat:3 Devam zorunluluğu olan program , kursiyerlerini ingilizce Beşiktaş Telefon: (212) 274 42 22 seviye belirleme ve çeşitli test-sınavlara da hazırlamaktadır. TESMER Şirinevler Eğitim Birimi - Hürriyet Mahallesi l Katılımcıların, en çok 17’şer kişilik sınıflarda, eşit seviyede Mahmutbeyolması Cd. Arıkan İş Merkezi Şirinevler eğitimDağlar açısından büyük No.1 önemKat.3 taşımaktadır. Telefon: (212)503 59 59 - 552 24 64

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARI HAZIRLIK KURSLARI

llwww.istanbulsmmmodasi.org.tr Kurtuluş Cad. No:114 34375 Kurtuluş- Şişli/İstanbul

lTelefon: egitim@ismmmo.org.tr (212) 315 84 00 Faks:(212) m www.istanbulsmmmodasi.org.tr m 343 47 80

TÜRMOB TÜRMOB TÜRMOB TEMELTEMEL EĞİTİM VE STAJVEVEMERKEZİ TEMELEĞİTİM EĞİTİM STAJMERKEZİ MERKEZİ STAJ İSTANBUL ŞUBESİŞUBESİ İSTANBUL ŞUBESİ İSTANBUL

STAJ SÜRESİNDEN SAYILMASI ==> SMMM STAJHAKKINDA BAŞLATMA

İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil kursumuzda Bir kurun tamamına SMMM SINAVIsuretiHAZIRLIK kayıt yaptırmak ile, kursa devamKURSLARI süresinin 150 saat ve üzerinde olması durumunda 3 ay, devam süresinin 113 saat ve EĞİTİMİN AMACI 2 ay staj süresinden sayılabilecektir. üzerinde olması durumunda YETERLİLİK Staja Başlama Sınavı Hazırlık Kurslarımızın amacı, Stajyer İki kur devam eden kursiyerlerimiz, kurs süresini 6temel aya kadar Adaylarınısaydırabilir. sınavlara tam olarak hazırlayabilmektir. Eğitim staj süresinden içeriği ve eğitim materyalleri tamamen bu amaca yönelik SINAVLARINA olarak hazırlanmıştır. İÇERİK l Temel muhasebe terimleri, GENEL BİLGİLER HAZIRLIK l Hafta İçi Kursları: HaftaBilanço, içi her gün saatleri l Finansal Tablolar (Gelir Tablosu, Nakit18.30-21.30 Akış Tablosu) arası vebilgi tümsistemi, program süresince genellikle l Muhasebe muhasebe kayıt tekniği 5 Cumartesi günü 14.00-18.00 arasında, Kadıköy, Şişli, Şirinevler eğitim KURSLARI l Hizmet ve ticaretsaatleri işletmelerinde dönem içi işlemlerin birimlerinde devam etmektedir. muhasebeleştirilmesi l Hafta Sonu Kursları: Hafta Sonu (Cumartesi - Pazar l Maddi ve maddi olmayan duran varlıklar, günleri 10:00-18:30 saatleri arası) ve Hafta içi (9 gün l Operasyonel varlık ve borçların değerlemesi, 19:00-22:00 saatleri arası) Kadıköy, Şişli, Şirinevler eğitim l Finansal tabloların analizi, oranlar ve nakit akış tablosu birimlerinde devam etmektedir. yardımı ile analiz, l Maliyet muhasebesi terimleri, maliyet muhasebesi problemleri, EĞİTİM KİTAPLARI SMMMmuhasebesi Staj Başlatma Sınavları Hazırlık Kurslarımızda, verilen l Yönetim terimleri, karar problemleri eğitimlere paralel içerikte hazırlanmış Muhasebe Uygulamaları ve BİRİMLERİMİZ Hukuk konuları ile ilgili konu anlatımlı ve örnek çözümler EĞİTİM içeren kitaplarımız, Deneme Sınavı Kitapçığı kursiyerlerimize TESMER Kadıköy Eğitim Birimi ücretsiz olarak basılı kitap halinde veya pdf şeklinde Hasanpaşa Mah. Uzunçayır Cd. No:29 Kat:1 Kadıköy/İstanbul verilmektedir. Telefon: (216) 545 35 51 - 545 35 52 TESMER Eğitim Birimi / İSMMMO Akademi STAJŞişli SÜRESİNDEN SAYILMASI HAKKINDA Gayrettepe Cad.başlama No:48 Dedeman İş Hanı Kat:3devam ToplamMah. 233Yıldızposta saat olan staja sınavı hazırlık kursuna süresinin saat 274 ve üzerinde Beşiktaş Telefon:200 (212) 42 22 olması durumunda 5 ay, 166 saat l Kurtuluş l www.istanbulsmmmodasi.org.tr Cad. No:114 34375 Kurtuluşm www.istanbulsmmmodasi.org.tr m Şişli/İstanbul Telefon: l egitim@ismmmo.org.tr (212) 315 84 00 Faks:(212) 343 47 80

İSTANBUL İSTANBUL SERBEST SERBESTMUHASEBECİ MUHASEBECİ MALİ MALİMÜŞAVİRLER MÜŞAVİRLERODASI ODASI

TÜRMOB TÜRMOB TEMEL TEMELEĞİTİM EĞİTİMVEVESTAJ STAJMERKEZİ MERKEZİ İSTANBUL İSTANBULŞUBESİ ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

TÜRMOB TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

ve üzerinde olması durumunda 4 ay staj süresinden sayılabilecektir. Adayların, kurs süresini staj süresinden saydırabilmesi için, kursa katıldıkları dönemde dosya başvurularının bulunması ve aynı dosya süresi içinde sınavı kazanarak stajlarını başlatmış olmaları gerekmektedir. İÇERİK DERS SAAT DERS Finansal Muhasebe 27 Vergi Mevzuatı İş Hukuku SGK Mevzuatı 9 Matematik Maliyet Muhasebesi 18 Ekonomi-Maliye Ticaret Hukuku 9 İnkılap Tarihi Borçlar Hukuku Finansal Raporlama Standartları 8 Türkçe Muhasebe Denetimi 21 İngilizce Finansal Tablolar Analizi 15 ETÜD DERSLERİ Meslek Hukuku 15

SAAT 18 7 21 7 9 6 7 36

İŞLETME AĞIRLIKLI İNGİLİZCE DİL KURSLARI

EĞİTİM BİRİMLERİMİZ TESMER Kadıköy Eğitim Birimi Hasanpaşa Mah. Uzunçayır Cd. No:29 Kat:1 Kadıköy/İstanbul Telefon: (216) 545 35 51 - 545 35 52 TESMER Şişli Eğitim Birimi / İSMMMO Akademi Gayrettepe Mah. Yıldızposta Cad. No:48 Dedeman İş Hanı Kat:3 Beşiktaş Telefon: (212) 274 42 22 TESMER Şirinevler Eğitim Birimi - Hürriyet Mahallesi Mahmutbey Cd. Arıkan Dağlar İş Merkezi No.1 Kat.3 Şirinevler Telefon: (212)503 59 59 - 552 24 64 l www.istanbulsmmmodasi.org.tr

m www.istanbulsmmmodasi.org.tr m l egitim@ismmmo.org.tr

SMMM STAJ BAŞLATMA SINAVI HAZIRLIK KURSLARI

24 m www.istanbulsmmmodasi.org.tr m


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

DERGİLERİMİZ YAYINDA MESLEKTAŞA REHBER OLAN DERGİLERİMİZİ WEB SİTEMİZDEN OKUYABİLİRSİNİZ

YAS AM

SAYI

ISSN: 1306-5653

77

YAYINLARIMIZ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI İKİ AYLIK YAYINI

FENOMENLER OLDULAR! ● DOSYA: YURT DIŞINDA EN HESAPLI ROTALAR ● PROF. DR. GÜLER ARAS: MUHASEBEYE YAPAY ZEKA KATACAĞIZ ● GAZETECİ ŞEHRİBAN KIRAÇ ● YÖNETMEN VE SENARİST ÇAĞAN IRMAK ● STRESİ HEYKELLERİYLE YENİYOR ● MESAİ DEVRİMİ ● İSTANBUL’UN MODERN YÜZÜ: ATAŞEHİR

DERGİLERE ULAŞMAK İÇİN: https://goo.gl/2UnWjf

25


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

MUHEL

YARIŞTA BİR ADIM

ÖNDE OLUN

e l r e l m i t i ğ e ı l a k Sertifi

n u ş o k e f e hed

MUHEL

BİLGİ VE SORULARINIZ İÇİN

tesmer.muhelproje@ismmmo.org.tr

İLETİŞİM BİLGİSİ KAYIT ADRESİ: İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası, Kurtuluş Cad. No: 114 34375 Kurtuluş - Şişli / İSTANBUL, Telefon: (212) 315 84 00 EĞİTİM ADRESİ: İSMMMO Akademi, Gayrettepe Mah. Yıldızposta Cad. No: 48 Dedeman İş Hanı Kat: 3 Beşiktaş - İSTANBUL Telefon: (212) 274 42 22, (212) 274 35 39

26


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

GÜCÜMÜZ 

ORTAK AKIL  İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BAŞARIMIZ

ÜRETİM

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 27

Profile for Istanbul SMMM Odası

İSMMMO Bizden Haberler Sayı 304  

İSMMMO Bizden Haberler Sayı 304